Προτείνετε ή αναζητήστε κάποιο Software

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ πλέον nero, είναι πολύ βαρύ. Χρησιμοποιώ είτε το ενσωματωμένο είτε το https://cdburnerxp.se/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ πλέον nero, είναι πολύ βαρύ. Χρησιμοποιώ είτε το ενσωματωμένο είτε το https://cdburnerxp.se/
Εγώ χρησιμοποιώ πλέον Ashampoo Burning Studio και είμαι ικανοποιημένος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά! Εδώ και καιρό ψάχνω ένα πρόγραμμα που να με ενημερώνει φωνητικά οτι έχω μήνυμα στον υπολογιστή μου ,απο τον hotmail λογαριασμό μου... Βρήκα κάποια για το outlook express αλλά εγω χρειάζομαι για το hotmail....Έχετε κάποιο υπόψιν σας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
WebMail Notifier



firefox προσθετο.. αψογο..συνδεεται αυτοματα με hotmail.yahoo. klp και ειδποιει αμεσα

το χρησιμοποιω και ειναι αψογο.. και αναβαθμιζεται συχνα.. και μπορεις να του βαλεις και οτι ηχο θελεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ! Θα το δοκιμάσω αμέσως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά! Εδώ και καιρό ψάχνω ένα πρόγραμμα που να με ενημερώνει φωνητικά οτι έχω μήνυμα στον υπολογιστή μου ,απο τον hotmail λογαριασμό μου... Βρήκα κάποια για το outlook express αλλά εγω χρειάζομαι για το hotmail....Έχετε κάποιο υπόψιν σας???
To msn δεν σου αρκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Παναγιώτη μαλλον δεν καταλαβες.... Έχεις δει την ταινία "εχετε μηνυμα στον υπολογιστή σας" ?? Κάθε φορα που οι πρωταγωνιστές λάμβαναν ένα καινουριο mail έβγαινε ένα ανθρωπάκι ή ένας φάκελος και ΕΛΕΓΕ οτι υπάρχει νεο μηνυμα...Φωνητικα. Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Α, εγώ νόμιζα ότι σου αρκούσε απλά ένας ήχος. Χμ δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Προσωπικά δεν θέλω να αρχίσει να μιλάει το PC μου, ας έχω ένα ανταγωνιστικό πλεονέκτημα και εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παναγιώτη μαλλον δεν καταλαβες.... Έχεις δει την ταινία "εχετε μηνυμα στον υπολογιστή σας" ?? Κάθε φορα που οι πρωταγωνιστές λάμβαναν ένα καινουριο mail έβγαινε ένα ανθρωπάκι ή ένας φάκελος και ΕΛΕΓΕ οτι υπάρχει νεο μηνυμα...Φωνητικα. Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε....
Ε, ηχογράφησε ένα τέτοιο μήνυμα (ή βρες ένα έτοιμο) κι αντικατάστησε τον ήχο του MSN με αυτό το κλιπάκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παναγιώτη μαλλον δεν καταλαβες.... Έχεις δει την ταινία "εχετε μηνυμα στον υπολογιστή σας" ?? Κάθε φορα που οι πρωταγωνιστές λάμβαναν ένα καινουριο mail έβγαινε ένα ανθρωπάκι ή ένας φάκελος και ΕΛΕΓΕ οτι υπάρχει νεο μηνυμα...Φωνητικα. Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε....
to web mail notifier ειναιοτιο πιο κοντα σε αυτο,,του βαζεις και ηχο.. σου κανεικαθολου?το χρησιμοποιησες?

To msn δεν σου αρκεί;
ειναι μονο για hotmail ...δεν συγκρινεται με το παραπανω add on..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ναι το web mail notifier μου αρεσε πολυ! Άπλα εξήγησα στον Παναγιώτη τι ζητουσα....
Ευχαριστω!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.poppeeper.com/screenshots.php


δες και αυτο.. προγραμμα που συνδεεται με ολα αυτα..και ειδοποιει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Αναζητώ ένα πρόγραμμα το οποίο δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω. :redface:

Λοιπόν, όταν κάνουμε απεγκατάσταση ενός προγράμματος πάντα αφήνει υπολείμματα στον υπολογιστή. Είχα ακούσει για ένα πρόγραμμα που το τρέχεις μετά την απεγκατάσταση και δεν αφήνει υπολείμματα. Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά; Είναι όντως χρήσιμο κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
revo uninstaller free ware
το καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Kαμία πληροφορία για τον τρόπο χρήσης; Γενικά, αξίζει ένα τέτοιο πρόγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά! Εδώ και καιρό ψάχνω ένα πρόγραμμα που να με ενημερώνει φωνητικά οτι έχω μήνυμα στον υπολογιστή μου ,απο τον hotmail λογαριασμό μου... Βρήκα κάποια για το outlook express αλλά εγω χρειάζομαι για το hotmail....Έχετε κάποιο υπόψιν σας???
To incredimail εχει τετοιους notifiers που ζητάς

https://www.incredimail.com/english/splash.aspx

Κατεβασε το - ειναι δωρεάν - και εχει και πολλους notifiers να κατεβασεις.

Ειδικά ο μπάτλερ που βγαινει απο την ακρη της οθονης με εναν δισκο και λεει "you have mail sir!" ειναι ολα τα λεφτά.

Δε νομιζω ομως να λειτουργει με το hotmail.

Μπορεις ωστοσο να κανεις μια δοκιμη.

Καλος mail client ειναι και επισης δωρεαν Zimbra Desktop,ο οποιος σου εμφανιζει ενα πλαισιο με πληροφοριες για καθε νεο μαιλ.

Ειναι το μονο προγραμμα που εχει pop access στους δωρεαν λογαριασμους yahoo - οι δωρεαν λογαριασμοι yahoo δεν εχουν pop access με κανενα εξωτερικο προγραμμα και η προσβαση σε εναν τετοιο λογαριασμο γινεται μονο μεσω ιντερνετ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Kαμία πληροφορία για τον τρόπο χρήσης; Γενικά, αξίζει ένα τέτοιο πρόγραμμα;
Καποτε χρησιμοποιουσα τετοια προγραμματα.

Το ezclean - τωρα το εχει η Ashampoo και το εχει ενσωματωσει στο δικο της απεγκαταστάτη - ηταν το καλυτερο,καθως κατεγραφε εκτος απο τους φακελους που δημιουργουνται κατα την εγκατασταση,και τις εγγραφες που γινονται στο μητρώο (registry). Γινοταν ενα snapshot πριν και ενα μετα την εγκατασταση και οι διαφορες αποθηκευονταν σε ενα αρχειο.

Ανοιγοντας αυτο το αρχειο με το προαναφερομενο προγραμμα και επιλεγοντας τη διαγραφη των καταχωρησεων,ουσιαστικα απεγκαθιστουσε 100% το προγραμμα,μαζι με τα υπολειμματα που συνηθως - και επιτηδες καμμια φορα,προκειμενου να μη λειτουργει ενα προγραμμα δοκιμαστικα συνεχως στον ιδιο υπολογιστη - αφηνουν αυτα με την απεγκατασταση τους μεσω του δικου τους απεγκαταστατη.

Θυμαμαι το προγραμμα αυτο μου φανηκε εξοχως χρησιμο να ενοτοπιζω που και τι ακριβως εγραφε ενα trial προγραμμα στο μητρώο και σβηνοντας απλα τη συγκεκριμενη καταχωρηση μολις τελειωνε η δοκιμαστικη περιοδος,το αναγκαζα να ξαναλειτουργησει.:D

Ηταν τοτε το απολυτο tool....

Tωρα βεβαια,η χρησιμοτητα τετοιων προγραμματων (Uninstallers) ειναι απο εμενα τουλ. αμφισβητήσιμη. Αν θελει κανεις να καθαρισει το μητρώο,υπαρχουν συγκεκριμενα tools,τα οποια βρισκουν τις ορφανες καταχωρησεις που μενουν μετα απο τις απεγκαταστασεις και τις διαγραφουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να πω ότι κατάλαβα πολλά, θα σας πω ψέματα!
Μιλάτε σε μία άσχετη. :P

Λοιπόν, έβαλα ήδη αυτό που πρότεινε ο Άγγελος. Αλλά μου εμφανίζει στην οθόνη αυτό και γενικά θα ήθελα μία εξήγηση.
View attachment 32757
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι σε λειτουργια επιφυλακης..
αλλα δεν χρειαζεται..κλειστο

απλα διπλοπατας και απεγκαθιστας τα προγραματα και η επιλογη advanced σου βρισκει και βγαζει οτι ιχνος υπαρχει..τα μαυρισμενα.τα επιλεγεις,,και διαγραφεις..

δεν χρειαζεται να ειναι σαν guard λειτουργια δηλαδη,,για να βγαλει πληρως τα προγραμματα μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γενικά, αξίζει ένα τέτοιο πρόγραμμα;
Κατηγορηματικά όχι!

Τα προγράμματα αυτά που αφήνουν πίσω είναι είτε αρχεία είτε εγγραφές στην registry. Αν αφήνει αρχεία πίσω, δεν είναι λόγος να ανησυχείς, αφού με μια ανασυγκρότηση το πρόβλημα στις επιδόσεις έχει λυθεί. Επίσης οι registry είτε έχει 5 εγγραφές είτε έχει έχει 5.000.000 εγγραφές είναι το ίδιο. ΠΟΤΕ δεν υπάρχει νόημα να διαβάσει το λειτουργικό ή το λογισμικό την registry από την αρχή μέχρι το τέλος. ΠΑΝΤΑ ζητάει πληροφορίες δίνοντας μια absolute ή dynamic διεύθυνση. Όποτε ο χρόνος ανάκτησης της πληροφορίας είναι ο ίδιος ασχέτως το μέγεθος της registry.

Το πρόβλημα που δημιουργείται όταν σε ένα σύστημα με Windows έχουν εγκατασταθεί πολλές εφαρμογές δεν έχει να κάνει με τα σκουπίδια που αφήνουν πίσω οι εφαρμογές αλλά με τον κακό κώδικα. Για παράδειγμα μπορεί ο προγραμματιστής να μην αφαιρεί τυχόν αρχεία που ξεκινούν με το λειτουργικό, αυτό λύνεται μόνο με unistallers που έχουν γραφτεί αποκλειστικά για αυτή την εφαρμογή. Επίσης ένα άλλο πρόβλημα θαρρώ ότι είναι ότι κατά την διάρκεια της εγκατάστασης είναι πιθανών να γίνεται αντικατάσταση κοινών στοιχείων (π.χ. βιβλιοθήκες) με παλιότερες εκδόσεις με αποτέλεσμα να προκαλείται ασυμβατότητα με τις άλλες εφαρμογές και γενικότερα με το λειτουργικό.

Ο μόνος τρόπος για καλές επιδόσεις από ένα σύστημα Windows είναι η εγκατάσταση εφαρμογών ποιοτικού κώδικα.

Υ.γ.: Ο Heptimer περιγράφει έναν unistaller που ξεφεύγει από τα παραδοσιακά μέσα. Κάτι τέτοιο δεν γνωρίζω τι επιπτώσεις έχει τις επιδόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top