Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Το σεξ όχι
Την εικόνα του να κάνει ένας άντρας στοματικό σε έναν άλλον ναι...
Το ότι δεν με νοιάζει τι κάνει στο κρεβάτι του, δεν σημαίνει ότι μου αρέσει, απλά δεν με ενδιαφέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι γκέι τα σούργελα που δείχνουν στην τηλεόραση ούτε όλοι οι ταξιτζήδες ταρίφες ούτε όλα τα παιδιά χωρισμένων γονιών ναρκομανείς και πάει λέγοντας. Αν πάλι το γιο μου τον έκανε ευτυχισμένο το φουστάνι του, μια χαρά θα του το έλεγα. Ξέρεις η ευτυχία δεν είναι εύκολο να κατακτηθεί στη ζωή κι όταν τη βρίσκεις πρέπει να την κρατάς με νύχια και με δόντια...:/:
Εχεις μπερδέψει τα πάντα απο σουργελοτράνς μέχρι ταρίφες... για ΓΚΕΙ μιλάμε !! ούτε για ευτυχία...αλλά για συμπεριφορά+αναπαραγωγή.
Κι αντιλέγω: αν εσένα το παιδί σου ήταν γκέι, θα σου άρεσε να το αντιμετωπίζουν όπως αντιμετωπίζεις εσύ τους γκέι;
Δεν κατάλαβα;; !! Πως τους αντιμετωπίζω;; Γιατί η επίθεση;; Δεν είπα τίποτε εναντίον τους... άν δεν σ'αρέσει η κριτική, αυτό είναι φασισμός.;)
Δεν μπορώ να κάνω σχέση με γκέι γιατί είμαι αμφιφυλόφιλη, μου αρέσουν οι άντρες. Γνωρίζω όμως γκέι ανθρώπους (που είναι και γυναίκες αλλά φυσικά τους άντρες τους φτιάχνει η ιδέα δυο λεσβιών :whistle:) και το μόνο πρόβλημα που έχουν είναι η αντιμετώπιση των άλλων.
Η τέλεια αντίφαση !! Είσαι αμφιφυλόφιλη, λές ότι σου αρέσουν οι άντρες, αλλά όχι οι γκέι άνδρες. !! Και βάζεις για μαιντανό τι αρέσει ως ιδέα στους άνδρες... Δεν είσαι άνδρας, οπότε άστο καλύτερα.
Και ξαναρωτάω: εσύ ερωτεύεσαι και κάνεις σεξ μόνο για αναπαραγωγή; Έχεις πολλά παιδιά τότε έτσι;:whistle:
Οτι νάναι λές.., το σέξ δεν είναι μόνο αναπαραγωγή, αλλά είναι η παγίδα της φύσης για να έχει σίγουρη την αναπαραγωγή, για τη διαιώνιση των ειδών. Όσο για τα παιδιά, είναι η προέκταση του Εγώ μας στην Αθανασία...;)
Λοιπόν για να τελειώνουμε: μέχρι να πεθάνω θα προσπαθώ να κλείνω τα στόματα αυτών που νομίζουν οτι επειδή π....νε μια γυναίκα αντί για έναν άντρα είναι ανώτεροι. Κι όχι οτι με νοιάζει τι νιώθουν αυτοί για τον σούπερ ουάου αντρισμό τους αλλά το να κάνουν νέους ανθρώπους, εφήβους που τώρα αντιμετωπίζουν τη σεξουαλικότητά τους, να νιώθουν ενοχές για το ποιοι είναι, με τσαντίζει απίστευτα και το θεωρώ τρομερή αδικία.:mad:
Λοιπόν για να τελειώνουμε οριστικά:
1. Πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να νιώθω ανώτερος για κάτι τόσο φυσιολογικό, το να ζευγαρώνω με γυναίκα είναι στη φύση μου, εκτός αν είμαι διεστραμμένος που προσωπικά δεν είμαι ;) οπότε δεν έχεις επιχείρημα να μου κλείσεις το στόμα :).
2. Κι αν δε σε νοιάζει, τι νοιώθουν αυτοί με τον σούπερ ουάου ανδρισμό τους.... γιατί σε κόφτει τόσο πολύ στο να μην νοιώθουν ενοχές οι έφηβοι που ανακαλύπτουν την "διαφορετική" σεξουαλικότητά τους, χάνεις τίποτε;; Η φύση όμως θα χάσει.!!
3. Η έλλειψη φαλλού έχει απασχολήσει πολύ την ψυχολογία.....:whistle: και εκεί αποδίδει την "ιδιαιτερότητα" των
τριβάδων.
ΥΓ. Περί τριβάδων εδώ: επειδή η έλλειψη γνώσης, με τσαντίζει απίστευτα και το θεωρώ τρομερή αδικία.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το σεξ όχι
Την εικόνα του να κάνει ένας άντρας στοματικό σε έναν άλλον ναι...
Το ότι δεν με νοιάζει τι κάνει στο κρεβάτι του, δεν σημαίνει ότι μου αρέσει, απλά δεν με ενδιαφέρει...

Ε ειναι λιγο κινυ,σιγα :P
Σεξ ειναι και αυτο,αφου το απολαμβανουν,δεν υπαρχει λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Το σεξ όχι
Την εικόνα του να κάνει ένας άντρας στοματικό σε έναν άλλον ναι...
Το ότι δεν με νοιάζει τι κάνει στο κρεβάτι του, δεν σημαίνει ότι μου αρέσει, απλά δεν με ενδιαφέρει...

Ξέρεις πόσα μα πόσα πράγματα ακούω καθημερινά γύρω μου που δε με ενδιαφέρουν; Κάτσε σε μια καφετέρια κι άκου τις συζητήσεις γύρω σου για μια ώρα: είμαι σίγουρη οτι το 80% των συζητήσεων θα σε εκνευρίσουν, θα σε πειράξουν, θα αδιαφορεείς για αυτές κλπ. Αυτό δε σημαίνει οτι πετάμε στα σκουπίδια ό,τι δε μας αφορά. Οι άγγλοι λένε "τα σκουπίδια του ενός είναι ο θησαυρός του άλλου". Κοινώς, περί ορέξεως μανιταρόπιτα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ε ειναι λιγο κινυ,σιγα :P
Σεξ ειναι και αυτο,αφου το απολαμβανουν,δεν υπαρχει λογος.

Κοίτα εδώ γενικεύει το θέμα, ο καθένας κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι όπως προ είπα και με όποιον θέλει, δεν με νοιάζει αλλά δε σημαίνει ότι μου αρέσει, πχ εσύ μπορεί να γουστάρεις να κάνεις σεξ φορώντας τις κάλτσες σου, δεν με ενδιαφέρει αλλά δεν θα σου πω και μπράβο γιατί εμένα δεν μου αρέσει...
Αυτός παίρνει τσιμπουκι* και καλά κάνει δεν με νοιάζει, αλλά δεν είναι κάτι που μου αρέσει, απλώς δεν ασχολούμαι με αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εχεις μπερδέψει τα πάντα απο σουργελοτράνς μέχρι ταρίφες... για ΓΚΕΙ μιλάμε !! ούτε για ευτυχία...αλλά για συμπεριφορά+αναπαραγωγή.

Έφερα παραδείγματα συνήθους τσουβαλοποίησης ανθρώπων για να αποδείξω οτι η εικόνα που έχουμε από την τηλεόραση για τους γκέι δεν ισχύει.
Δε μιλάμε για ευτυχία; Συγνώμη αλλά εγώ ΘΕΛΩ να μιλήσω για ευτυχία γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό πράγμα για μένα. Και ξαναλέω, επειδή με την ευτυχία δεν παίζουμε, αν κάποιος τη βρίσκει με κάποιον του ιδίου φύλου, ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ για να αντιταχθώ σε αυτό;
Στην τελική η αναπαραγωγή δεν είναι ο μοναδικός σκοπός της ζωής, οι άνθρωποι μορφώνονται, διασκεδάζουν, ζούνε, προσφέρουν. Σε ποιον αιώνα ζεις εσύ; Και σε ξαναρωτάω: εσύ όποτε ερωτεύεσαι μια γυναίκα το κάνεις για την αναπαραγωγή;
Δεν κατάλαβα;; !! Πως τους αντιμετωπίζω;; Γιατί η επίθεση;; Δεν είπα τίποτε εναντίον τους... άν δεν σ'αρέσει η κριτική, αυτό είναι φασισμός.;)

Όταν λες "αν ο γιος σου ήταν γκέι τι θα έκανες;" αυτό δεν ίναι πολύ κολακευτικό. Δεν τους έβρισες ας πούμε αλλά το ύφος σου είναι υποτιμητικό.
Επίσης "άλλο κρίνω κι άλλο κατακρίνω" και μην προσπαθείς να μου την πεις εμένα για πράγματα που στην έχουν πει άλλοι εδώ μέσα πλζ. Η κριτική στις ιδέες είναι θεμιτή.

Η τέλεια αντίφαση !! Είσαι αμφιφυλόφιλη, λές ότι σου αρέσουν οι άντρες, αλλά όχι οι γκέι άνδρες. !! Και βάζεις για μαιντανό τι αρέσει ως ιδέα στους άνδρες... Δεν είσαι άνδρας, οπότε άστο καλύτερα.

:eek::eek::eek::eek: Αν μου αρέσει ένας άντρας που είναι γκέι (που σίγουρα μια φορά στη ζωή μου θα έχει συμβεί κι ας μην το ήξερα) και σε εκείνον αρέσουν οι άντρες καλέ μου άνθρωπε πώς μπορώ να κάνω σχέση μαζί του;

Και τι σημαίνει "δεν είμαι άντρας"; Για δικαιώματα των ανθρώπων μιλάμε, αλλάζουν τα δικαιώματα των ανθρώπων ανάλογα με το φύλο;:hmm:
Οτι νάναι λές.., το σέξ δεν είναι μόνο αναπαραγωγή, αλλά είναι η παγίδα της φύσης για να έχει σίγουρη την αναπαραγωγή, για τη διαιώνιση των ειδών. Όσο για τα παιδιά, είναι η προέκταση του Εγώ μας στην Αθανασία...;)

Πρώτον εγώ λέω ό,τι νά 'ναι; Εσύ λες τόσην ώρα οτι ο μόνος σκοπός της ζωής είναι η αναπαραγωγή κι εγώ σε ρωτάω, μόνο για την αναπαραγωγή κάνεις σεξ εσύ; Υποθέτω προφυλακτικό δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ ε;

Δεύτερον: είναι η παγίδα της φύσης το σεξ; Δεν το ήξερα οτι η φύση με παγιδεύει.... Μάλλον εννοείς οτι το σεξ είναι ευχάριστο ώστε να αναπαράγονται οι άνθρωποι.

Τρίτον: τόσο μεγάλο και σημαντικό το θεωρείς το Εγώ σου που πρέπει ντε και σώνει να διαιωνιστεί;

Λοιπόν για να τελειώνουμε οριστικά:
1. Πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να νιώθω ανώτερος για κάτι τόσο φυσιολογικό, το να ζευγαρώνω με γυναίκα είναι στη φύση μου, εκτός αν είμαι διεστραμμένος που προσωπικά δεν είμαι ;) οπότε δεν έχεις επιχείρημα να μου κλείσεις το στόμα :).
[

Δεν είπα οτι πρέπει να νιώθεις ανώτερος, είπα οτι κάποιοι νιώθουν ανώτεροι για αυτό το λόγο.
Όπως εσένα είναι στη φύση σου να ερωτεύεσαι και να ζευγαρώνεις με γυναίκα, έτσι και στη φύση των ομοφυλόφιλων αντρών είναι να ερωτεύονται και να ζευγαρώνουν με άντρες. Εσένα σε ενοχλεί κανένας για την επιλογή σου; Εσύ γιατί ενοχλείς αυτούς για τη δική τους;

2. Κι αν δε σε νοιάζει, τι νοιώθουν αυτοί με τον σούπερ ουάου ανδρισμό τους.... γιατί σε κόφτει τόσο πολύ στο να μην νοιώθουν ενοχές οι έφηβοι που ανακαλύπτουν την "διαφορετική" σεξουαλικότητά τους, χάνεις τίποτε;; Η φύση όμως θα χάσει.!!

Με κόφτει τόσο πολύ γιατί δε γουστάρω άνθρωποι με μυαλά κολλημένα που δεν ξέρουν πού πάνε τα τέσσερα και που νομίζουν οτι κάποιοι είναι επειδή γονιμοποίησαν μια γυναίκα να δημιουργούν ψυχολογικά προβλήματα σε νέα παιδιά. Εσύ δηλαδή είσαι οκ με αυτό;

Τι θα χάσει η φύση; Ένα ακόμα ζώο (γιατί περί ζώου πρόκειται) σαν αυτό το αποπάνω που περιέγραψα; Να μας λείπει!:mad:

Στα υπόλοιπα περί τριβάδων που λες, δε γνωρίζω πράγματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Επιμένεις να μην "καταλαβαίνεις" και διαστρεβλώνοντας, προσπαθείς να ενοχοποιήσεις μια λογικότατη και με ορθά επιχειρήματα απάντησή μου.
Δεν ενόχλησα κανέναν ούτε τον χαρακτήρησα ανώμαλο... μίλησα για ιδαιτερότητα.
Αν κάποιοι έχουν τη μύγα, αυτοί μυγιάζονται.
Εγώ τοποθετήθηκα αλλά και μίλησα για το Εγώ "μας" και ρώτησα κάποια πράγματα, εσύ έξακολουθείς να με προκαλείς σε προσωπικό επίπεδο.
Δεν σε κρίνω ως άτομο, αλλά για τις ιδέες σου όμως, έχω κάθε δικαίωμα να τις κρίνω, αφού είναι δημόσιες.
Όμως παραιτούμαι απ' αυτό πλέον, γιατί προΰποθέτει ακομπλεξάριστο ή χωρίς προδιάθεση συνομιλητή.
Δεν υπάρχει πλέον κοινό σημείο συζήτησης στην παράλογη αποδοχή του αφύσικου.
Σορρυ δεν θα παίξω άλλο τις κούκλες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εχεις μπερδέψει τα πάντα απο σουργελοτράνς μέχρι ταρίφες... για ΓΚΕΙ μιλάμε !!

Για τους οποίους gay εσύ προφανώς δεν είσαι καθόλου μπερδεμένος...διότι


Μια χαρά τα λέτε..όμως.. ωραίο το φουστάνι σου Κώστα μου, θα λέγατε στο γιό σας;; :clapup:

...ως γνωστόν οι gay φοράνε φουστάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ε
Είχα ξενερώσει αφάνταστα όταν είχα βγει με μια παρέα και ένα παιδί ήταν ομοφυλόφιλο, δεν θα σχολιάσω εμφάνιση μόνο η περούκα για μακριά του έλειπε, απλά σε κάποια φάση άρχισε να βήχει και του λέει η κολλητή του σιγά θα πνιγείς και απαντάει αυτός, απ'τα πολλά τσιμπουκι* θα ναι... Μπορεί να είναι αστείο, αλλά όταν το ακούς από ομοφυλόφιλο έρχονται στο μυαλό σου εικόνες αηδίας...

Δηλαδή άν στο έλεγε αυτό κάποια φίλη σου..δεν θα είχες κανένα απολύτως πρόβλημα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δηλαδή άν στο έλεγε αυτό κάποια φίλη σου..δεν θα είχες κανένα απολύτως πρόβλημα:hmm:

Ούτε τώρα έχω πρόβλημα, δεν είπα ωχ τι πέταξε ο πούστ*ς και βάλτε τον στη πυρά, είπα ότι εμένα προσωπικά αυτό με ξενέρωσε γιατί είναι έξω από τη δική μου φύση, στη δική του είναι αποδεκτό, είναι φυσιολογικό να κάνει διάφορα στο κρεβάτι με το σύντροφο του, το δέχομαι αυτό αλλά δεν σημαίνει ότι μου αρέσει, ας είναι ότι είναι αλλά δεν θέλω να ξέρω πως και τι...

Αν μου έλεγε η φίλη μου τι; ότι βήχει από τα τσιμπούκι* που κάνει στο σύντροφο της; Θα της έλεγα να σκάσει γιατί είμαστε έξω και ακούγεται και πως δεν με νοιάζει, κάτι που θα έλεγα και σε αυτόν αν τον ήξερα καλύτερα και είχα το θάρρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν υπάρχει πλέον κοινό σημείο συζήτησης στην παράλογη αποδοχή του αφύσικου.
Σορρυ δεν θα παίξω άλλο τις κούκλες

Η επιστημονικη κοινοτητα επαφιει την ομοφυλοφιλια στο φυσιολογικο.

Πηγαινε τωρα κρυψου κατω απο τα αρχαιολαγνα σεντονια σου.

Γιατι ενταξει,φυσιολογικο να μην γνωριζεις απο θετικες επιστημες,αλλα αυτοι οι ιδεαλισμοι που προβαλλεις,δεν μπορεις να καταλαβεις οτι δεν εχουν λογικη τεκμηριωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Η επιστημονικη κοινοτητα επαφιει την ομοφυλοφιλια στο φυσιολογικο.

Πηγαινε τωρα κρυψου κατω απο τα αρχαιολαγνα σεντονια σου.

Γιατι ενταξει,φυσιολογικο να μην γνωριζεις απο θετικες επιστημες,αλλα αυτοι οι ιδεαλισμοι που προβαλλεις,δεν μπορεις να καταλαβεις οτι δεν εχουν λογικη τεκμηριωση?
Πήρε τη μπάλα άλλος για προβοκάτσιες..... οπότε αναγκαστικά θα απαντήσω, γιατί ο "σιωπών, συναινεί", εγώ όχι.!!:mad:
Ο κάθε τυχάρπαστος λέει το φυσιολογικό ανώμαλο και επικαλείται τη λογική!!
o tempora o mores :teasing:
Δεν κρύβωμαι σε αρχαιολάγνα σεντόνια, ούτε σε βρωμιάρικα διεθνιστικά ανώμαλα επίσης.:teasing:
Όταν "Η επιστημονικη κοινοτητα επαφιει την ομοφυλοφιλια στο φυσιολογικο", έχει διαβρωθεί η κοιλότητα της κοινότητας του κώλου.:teasing:
Αν οι γεννήτορές μας (Μάνα+Πατέρας) ήταν "φυσιολογικοί" κατ' αυτή την έννοια, δεν θα υπήρχα εγώ αλλά κι ούτε οι "δήθεν" απελευθερωμένοι.
Τα δημογραφικά αποτελέσματα ήδη φαίνονται εδώ και 3 δεκαετίες στίς "ανεκτικές¨κοινωνίες και εντείνωνται...
Οσο για το τί γνωρίζω, σίγουρα γνωρίζω πολλά περισσότερα απο σένα που δεν γνωρίζεις ότι δεν γνωρίζεις,
γιατί: "ο ημιμαθής είναι χειρότερος τους αμαθούς". :P:P
Τοποθετήσου κοινωνικά κι όχι ιδεοληπτικά... άν έχεις γνωσιακό επίπεδο.
Αλλιώς άστο...., μην προβοκάρεις, θα το βρείς μπροστά σου.
Οι κοινωνίες πάνε μπροστά με γόνιμο διάλογο κι όχι με στείρα ιδεοληπτική (κομματική) αντιπαράθεση.
Γιαυτό η ελλαδική κοινωνία πέφτει όλοένα βαθύτερα στο βούρκο... έκανε πέρα τη λογική, χάριν της "δήθεν" λογικής.
Εγώ δεν λέω πουθενά!! ....να καούν στην πυρά οι ομοφυλόφιλοι, αλλά θέτω λογικά επιχειρήματα
αναπαραγωγής και κοινωνικές επιπτώσεις στα πόστς μου κι "εσείς" απαντάτε ξεσυλλόγιαστα με θολές δοξασίες.
Δεν υπάρχει κοινό πεδίο συζήτησης... γιατί (και διότι), μετρήθηκες-ζυγίστηκες και βρέθηκες λειψός.
Δεν μετέχω σε προκλήσεις.
Ζητούνται λογικοί Ανθρωποι για συζήτηση, όχι δήθεν "ευαισθητοποιήμένοι", γιατί ευαίσθητοι είναι όλοι.
Η πραγματικότητα είναι αμείλικτη κι οσοι δεν το βλέπουν, πλανώνται πλάνην οικτράν.

(ακαδημαΐκό το ερώτημα:) Τι κοινωνία θα παραδώσεις μωρή κοινωνία;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Πήρε τη μπάλα άλλος για προβοκάτσιες..... οπότε αναγκαστικά θα απαντήσω, γιατί ο "σιωπών, συναινεί", εγώ όχι.!!:mad:
Ο κάθε τυχάρπαστος λέει το φυσιολογικό ανώμαλο και επικαλείται τη λογική!!
o tempora o mores :teasing:
Δεν κρύβωμαι σε αρχαιολάγνα σεντόνια, ούτε σε βρωμιάρικα διεθνιστικά ανώμαλα επίσης.:teasing:
Όταν "Η επιστημονικη κοινοτητα επαφιει την ομοφυλοφιλια στο φυσιολογικο", έχει διαβρωθεί η κοιλότητα της κοινότητας του κώλου.:teasing:
Αν οι γεννήτορές μας (Μάνα+Πατέρας) ήταν "φυσιολογικοί" κατ' αυτή την έννοια, δεν θα υπήρχα εγώ αλλά κι ούτε οι "δήθεν" απελευθερωμένοι.
Τα δημογραφικά αποτελέσματα ήδη φαίνονται εδώ και 3 δεκαετίες στίς "ανεκτικές¨κοινωνίες και εντείνωνται...
Οσο για το τί γνωρίζω, σίγουρα γνωρίζω πολλά περισσότερα απο σένα που δεν γνωρίζεις ότι δεν γνωρίζεις,
γιατί: "ο ημιμαθής είναι χειρότερος τους αμαθούς". :P:P
Τοποθετήσου κοινωνικά κι όχι ιδεοληπτικά... άν έχεις γνωσιακό επίπεδο.
Αλλιώς άστο...., μην προβοκάρεις, θα το βρείς μπροστά σου.
Οι κοινωνίες πάνε μπροστά με γόνιμο διάλογο κι όχι με στείρα ιδεοληπτική (κομματική) αντιπαράθεση.
Γιαυτό η ελλαδική κοινωνία πέφτει όλοένα βαθύτερα στο βούρκο... έκανε πέρα τη λογική, χάριν της "δήθεν" λογικής.
Εγώ δεν λέω πουθενά!! ....να καούν στην πυρά οι ομοφυλόφιλοι, αλλά θέτω λογικά επιχειρήματα
αναπαραγωγής και κοινωνικές επιπτώσεις στα πόστς μου κι "εσείς" απαντάτε ξεσυλλόγιαστα με θολές δοξασίες.
Δεν υπάρχει κοινό πεδίο συζήτησης... γιατί (και διότι), μετρήθηκες-ζυγίστηκες και βρέθηκες λειψός.
Δεν μετέχω σε προκλήσεις.
Ζητούνται λογικοί Ανθρωποι για συζήτηση, όχι δήθεν "ευαισθητοποιήμένοι", γιατί ευαίσθητοι είναι όλοι.
Η πραγματικότητα είναι αμείλικτη κι οσοι δεν το βλέπουν, πλανώνται πλάνην οικτράν.

(ακαδημαΐκό το ερώτημα:) Τι κοινωνία θα παραδώσεις μωρή κοινωνία;;

Εγω μονο ενα βερμπαλιστικο υφος βλεπω και τιποτα παραπανω.
Και αλλου τα εντονα γραμματα και τα υπογραμμισμενα,εδω δεν πιανουν.Αυτα να τα πεις σε κανενα 5χρονο,που και αυτο με την καμια δεν θα σε πιστεψει.

Στις προηγουμενες σελιδες,εχω αναλυσει επιστημονικα πως και γιατι ειναι φυσιολογικη,με επιχειρηματα.:)Γυρνα και δες,μετα μπορεις να μιλησεις.
Προφανως,δεν εκανες καν το κοπο να τα δεις.


Επισης προφανως, και δεν μετεχεις σε προκλησεις,επειδη δεν μπορεις να κανεις μια σοβαρη αντιπαραθεση,με επιχειρηματα.Αυτο ειναι πασιφανες.:teasing::teasing:


ΥΓ--> "ο ημιμαθής είναι χειρότερος τους αμαθούς"
Αυτο ισχυει για σενα,επισης :teasing::teasing::teasing::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ολοι θα πεθανουμε καποτε, who cares ποιο ειναι το φυσιολογικο;; αφηστε τους ανθρωπους να κανουν ό,τι θέλουν. αφου δεν προσβάλλουν κανέναν ενιγουει. διαλεξαν εναν αλλο τροπο να δίνουν και να παίρνουν αγάπη, δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουμε τόσο θέμα. τι; πειράζει τα στεγάνα και τις νορμες που έχουμε βάλει για να ζούμε και να αναπαραγώμαστε σαν κοινωνια; ποσώς με ενδιαφέρει προσωπικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ολοι θα πεθανουμε καποτε, who cares ποιο ειναι το φυσιολογικο


...εγω :confused:
απο την στιγμη που θα μας θυμουνται ,δλδ.


τι εννοω.
ο Καισαρας πχ, ήταν γκέης.
όχι ομοφυλόφιλος. ηταν full blown.
Εμφανιζοταν δλδ στην συγκλητο με smokey eyes και οι γερο-συντηρητικοί,
οπως ο κάτων o νεώτερος, τραβουσαν τα μαλλιά τους με το που οδηγείται η Δημοκρατία.
τρατζικ?

Δλδ, σκεφτειτε το.
Εαν δεν ηταν τοσο fabulous, θα ειχε ανακηρυξει τον εαυτό του Θεό; :P



τεσπαλολ. συνεχιστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aniohaseo

Νεοφερμένος

Ο Aniohaseo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Η γνώμη σας...
Και μετά....
Η...ανάλυση σας
τεσπα που λέει κι ο φραπές,
Αφού θα πεθάνουμε όλοι who cares.... χαχαχαχα
Who cares για την γνώμη της επιστημονικής κοινότητας του φιλόσοφου πιο πάνω?
Who cares για τον καίσαρα του φραπέ κι αν τον έπαιρνε?
Who cares για το αν θα έχουμε να φάμε?

Ε λοιπον, cares μαλλον οποιος ζει!
Κι είναι πολλοί νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λολ αλλο το φαι. πωπω αρπαχτηκατε ολοι απο τη φραση.
θελω να πω ενας ομοφυλοφιλος αγαπη δινει στην τελική με διαφορετικό τρόπο...
ας μην το κατακρινομε και αυτό.. η ζωή είναι μικρή για να κατακρίνουμε τους συνανθρώπους μας σεξουαλικά..
ας τους κατακρίνουμς για το ποσο εγωιστες, ποταποί, ηλίθιοι και αδιαφοροι είναι, όχι για το με ποιον κοιμουνται τα βραδυα.

εδιτ στον προηγουμενο: αλλο το να μη θες να ζησεις και αλλο το να ξερεις πως θα πεθανεις. εχει μεγαλη διαφορα. το ενα είναι πρόβλημα το αλλο αυτογνωσία.

και ναι ρε γαμωτο εχει σημασια να μη στιγματιζουμε αυτους τους ανθρωπους δημοσια.
ανθρωποι εχουν φτασει και στην αυτοκτονια γι αυτό το λογο. είναι ντροπη μας να περιθωριοπιουμε ανθρωπους μονο και μονο γι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
και ναι ρε γαμωτο εχει σημασια να μη στιγματιζουμε αυτους τους ανθρωπους δημοσια.
ανθρωποι εχουν φτασει και στην αυτοκτονια γι αυτό το λογο. είναι ντροπη μας να περιθωριοπιουμε ανθρωπους μονο και μονο γι αυτο.
Αν δείς τον δικό σου με γοβάκια Μανόλο και πλισέ με πουά και μεςζ με πορτοκαλοκουραδί μαλλί, δεν θα τον κράξεις;; θα τον χωρίσεις ή όχι;;!!
Τι θα πείς ωραίο το φουστάνι σου "Κίτσο " μου;;
Αλλά σε κλανί θα πηγαινε και με την χχχ τσάντα πούχω στην ντουλάπα;;
Στη ντουλάπα θα τάχετε μαζί όπως και στο συρτάρι ή θα τα χωρίζεται σε μέγεθος;;
Εδώ λέμε την γνώμη μας, σύμφωνα με το τόπικ !!
Αν η γνώμη μας δεν αρέσει, τι να κάνουμε, ας απαντάει κοινό ομοφυλοφίλων να μην υπάρχει αντίθετη άποψη...
Το τί κάνουν αυτοί κι ο καθένας στον ιδιωτικό τους χώρο δεν αφορά κανέναν...
Οταν όμως είναι δημόσιο θέαμα, για όλους ισχύει η κριτική....
Γιατί δεν βγαίνουν και με τα @@ρια έκθετα τότε.. ή γυμνόστηθες, εκεί να δείς ρατσισμό....πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aniohaseo

Νεοφερμένος

Ο Aniohaseo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Χμμμ...
Τηλεόραση βλέπεις πρωι η μεσημέρι?
Για ποια περιθωριοποίηση μιλάς?
Καμπάνια γίνεται. Διαφήμιση.
Τεσπα.
Σεβασμός νομίζω χρειάζεται και αγάπη.
Πρός όλους.
Κι επειδη κόλλησα στο Who cares...
Ισως και λιγο παραπάνω care.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marikon

Νεοφερμένος

Η marikon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν δείς τον δικό σου με γοβάκια Μανόλο και πλισέ με πουά και μεςζ με πορτοκαλοκουραδί μαλλί, δεν θα τον κράξεις;; θα τον χωρίσεις ή όχι;;!!
Τι θα πείς ωραίο το φουστάνι σου "Κίτσο " μου;;
Αλλά σε κλανί θα πηγαινε και με την χχχ τσάντα πούχω στην ντουλάπα;;
Στη ντουλάπα θα τάχετε μαζί όπως και στο συρτάρι ή θα τα χωρίζεται σε μέγεθος;;
Εδώ λέμε την γνώμη μας, σύμφωνα με το τόπικ !!
Αν η γνώμη μας δεν αρέσει, τι να κάνουμε, ας απαντάει κοινό ομοφυλοφίλων να μην υπάρχει αντίθετη άποψη...
Το τί κάνουν αυτοί κι ο καθένας στον ιδιωτικό τους χώρο δεν αφορά κανέναν...
Οταν όμως είναι δημόσιο θέαμα, για όλους ισχύει η κριτική....
Γιατί δεν βγαίνουν και με τα @@ρια έκθετα τότε.. ή γυμνόστηθες, εκεί να δείς ρατσισμό....πλέον.

Μπορεί κάποιοι άνθρωποι να είναι διαφορετικοί αλλά πάνω απ' όλα ΟΛΟΙ είναι ίσοι και αξίζουν σεβασμό!!
Δεν νομίζω ότι χρειάζονται τέτοιου είδους υποτιμητικά σχόλια, είναι περιττά και χωρίς νόημα!! Και εννοείται πως είναι ελεύθεροι όλοι να εκφράζουν την άποψη τους αλλά εδώ δε βλέπω να υπάρχει ούτε άποψη ούτε κριτική... μόνο περίγελος χωρίς λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top