Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είμαι η Isiliel και είμαι 62 κιλά. :worry: Πρέπει να χάσω τουλάχιστον 10 αλλά για αρχή (από αύριο δηλαδή) λέω να κόψω τις coca-colaZ!.... ουφφ..

Είμαι η Isiliel και είμαι 53 κιλά! :D

Impossible is nothing! Αν το κατάφερα εγώ, μπορείτε όλοι! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis_pin

Νεοφερμένος

Η akis_pin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Isiliel τα συγχαρητήρια μου!
Από αναζήτηση στο google είδα το μήνυμα σου και γράφτηκα και γω στο site....
Και εγώ είμαι 64 και θέλω να φτάσω τα 54.....και γω 10 κιλάκια!Αντε να δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλη προσπαθεια akis_pin και καλως ηρθες στο Στεκι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

urban warrior

Νεοφερμένος

Ο urban warrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
λοιπον να πω την γνωμη μου
για μενα γουσταρω να ειμαι in shape
αλλα τις γυναικες τις θελω με πιασιματα....
και δε θελω σχολια........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Αντρεα

Νεοφερμένος

Η 'Αντρεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας,

προσπαθώ εδώ και μέρες να αρχίσω δίαιτα αλλά αυτό έχει βασικά σαν αποτέλεσμα να βάζω όλο και περισσότερα κιλά καθώς κάθε μέρα λέω 'από αύριο, ΔΙΑΙΤΑ' και τρώω σαν να είναι η τελευταία μου μέρα στη γη. Όταν επιστρέψω σπίτι σε ένα περίπου μήνα θα πάω σε ενα διατροφολόγο. (καθώς τώρα είμαι στο εξωτερικό για σπουδές) Μέχρι τότε όμως ύπαρχει καμιά καλή δίατα να μου προτείνετε? Είμαι 1.66 και 69 Kg :redface:

Λοιπόν σας ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλους...
Ελπίζω να με βοηθήσετε στην προσπάθεια μου
'Αντρεα
χχχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

urban warrior

Νεοφερμένος

Ο urban warrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρε συ αντρεα με συγχωρεις. εισαι 1,66 και 69 κιλάκια και θες να χασεις κι άλλα? ποσα θα πας?
coolare και μη destroy yourself. ακολουθα τη διαιτα του ανανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ρε συ αντρεα με συγχωρεις. εισαι 1,66 και 69 κιλάκια και θες να χασεις κι άλλα? ποσα θα πας?
coolare και μη destroy yourself. ακολουθα τη διαιτα του ανανά.
Εγώ ξέρω τη δίαιτα της ιππασίας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Με θέλετε και μένα στην προσπάθεια γα δίαιτα;;;;;

Μου έχουν μείνει κάτι κιλάκια(10 για την ακρίβεια) από την μετά εγκυμοσύνης εποχή...Ναι καλά το έγραψα...Στην εγκυμοσύνη κατάφερα να πάρω 12 κιλά τα οποία και έχασα με το που γέννησα..Όμως όσο θήλαζα τον μικρό μου έβαλα πάλι τα 12 κιλά με αποτέλεσμα μέχρι πριν 2 εβδομάδες να είναι όσα κιλά ήμουν και την μέρα που γέννησα ήτοι 74....Σήμερα είμαι 72 αλλά για να γίνω πάλι άνθρωπος πρέπει να πάω έστω 65.....Δεν μπορώ :(:mad:

Υ.Γ είμαι 1.72 και δεν φαίνομαι και πολύ τεράστια αλλά δεν μου κάνουν τα ρούχα μου και επίσης θέλω να πάω γυμναστήριο αλλά που χρόνος με διατροφή μόνο δεν έκανα τίποτα.......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ρε συ αντρεα με συγχωρεις. εισαι 1,66 και 69 κιλάκια και θες να χασεις κι άλλα? ποσα θα πας?
coolare και μη destroy yourself. ακολουθα τη διαιτα του ανανά.
Εγώ ξέρω τη δίαιτα της ιππασίας....
Ανδρέα, εννοείς του αλόγου. :P

Δεν κάνει κακό να θέλει να χάσει, έχει BMI 25.2 περίπου. Μόνο 4 κιλάκια να χάσει, θα έχει 23.59, το ιδανικό είναι 18.5-23.5!

Παιδιά γεια σας,

προσπαθώ εδώ και μέρες να αρχίσω δίαιτα αλλά αυτό έχει βασικά σαν αποτέλεσμα να βάζω όλο και περισσότερα κιλά καθώς κάθε μέρα λέω 'από αύριο, ΔΙΑΙΤΑ' και τρώω σαν να είναι η τελευταία μου μέρα στη γη. Όταν επιστρέψω σπίτι σε ένα περίπου μήνα θα πάω σε ενα διατροφολόγο. (καθώς τώρα είμαι στο εξωτερικό για σπουδές) Μέχρι τότε όμως ύπαρχει καμιά καλή δίατα να μου προτείνετε? Είμαι 1.66 και 69 Kg :redface:
Δε θες απαραίτητα δίαιτα, καλό μου. Μάλλον τις συνήθειές σου πρέπει να αναθεωρήσεις... :)
Ήδη είπες ότι κάνειςε σπασμωδικές κινήσεις, τρώγοντας πολύ πριν τη (μουσική θρίλλερ)δίαιτα(μουσική θρίλλερ)...
Δεν πρέπει!!
Διάβασες, φαντάζομαι, τα άλλα μηνύματα...
Μείωσε τα λιπαρά, τα γλυκά, κόψε εντελώς τα φαγητά περίπτερου και τρώγε όσο μπορείς σπίτι.
Πολλά λαχανικά, φρούτα...

Με θέλετε και μένα στην προσπάθεια γα δίαιτα;;;;;

...

Α, και: δε φαντάζεστε πόσο βοηθάει η γυμναστική!
Όχι απαραίτητα hardcore, αλλά η αυξημένη κινητικότητα!!!

Μερικά πράγματα copy paste από άλλο ποστ:

1. Σε γενικές γραμμές, η γυμναστική είναι μεγάλος βοηθός... Βελτιώνει το μεταβολισμό, ενισχύει την καλή διάθεση και σαφώς βοηθάει στο κάψιμο θερμίδων.

2. Γλυκά: Γιατί αν ναι, πρέπει να σκεφτείς ποια μπορείς να κόψεις, πόσο μπορείς να μειώσεις την πρόσληψη ζάχαρης και σίγουρα να μειώσεις τις ποσότητες.
Λίγη μαύρη σοκολάτα μια στο τόσο δε βλάπτει, αλλά αν τρως ένα προφιτερόλ μετά παό κάθε μεσημεριανό, δεν εχεις πολλές ελπίδες.. ;)

3. Λιπαρά: Οι διαιτολόγοι συστήνουν με κάθε μεσημεριανό και βραδινό, από μία κουταλιά της σούπας λάδι, και το πρωινό κάτι πιο ελαφρύ. 4. Πρωινό μην παραλείπεις ποτέ, βάζει μπρος το μεταβολισμό!
Όσο για τα υπόλοιπα λιπαρά, έχε υπ' όψιν ότι η μαγιονέζα, οι ελιές αλλά και οι ξηροί καρποί, μετριούνται σα λιπαρές ουσίες.

Να προτιμάς τα τρόφιμα με λιγότερα, αλλά όχι πλήρως "εξοντωμένα" λιπαρά! Δηλαδή αν τρως γιαούρτι 10 ή 5 %, γύρνα το στο 2%... αλλά όχι 0%, γιατί οι χημικές διεργασίες, που έχουν υποστεί, είναι επιβλαβείς.

5. Επίσης να προτιμάς άπαχο κρέας, όπως γαλοπούλα, κοτόπουλο, άπαχο ψάρι, αλλά και άπαχα μέρη αρνιού, χοιρινού και μοσχαριού.
Αντίστοιχα και στα τυριά, αντικατάστησε όσο μπορείς το ροκφόρ, το brie, και άλλα βαριά τυριά, με cottage, ανθότυρο, κατίκι. Τυριά με περιεκτικότητα λιπαρών στο 20-30 %, όπως η παρμεζάνα, η φέτα, το ένταμ, δεν είναι απαγορευμένα, αλλά καλό είναι να προσέχεις τις ποσότητες. Δηλαδή ενώ από cottage μπορείς να τρως μία μεγάλη κουταλιά σούπας, πάνω σε σαλάτα πχ, τη φέτα καλό είναι να την περιορίζεις στα 30γρ περίπου, άρα όσο ένα μεγάλο σπιτρόκουτο.

6. Επίσης πολλά λαχανικά, τουλάχιστον 2 φλιτζάνια σε μεσημεριανό και βραδινό. Επειδή έχουν πολύ νερό, σε φουσκώνουν και χορταίνουν! :) Ξεκίνα, δε, με τη σαλάτα σου πάντα, θα σε κάνει να θέλεις λιγότερο από το κοτόπουλο πχ, που έχεις δίπλα! ;)

7. Όσο για τις ποσότητες, μιλάμε για κρέας 100-200 (ή και 250) γραμμάτια, αναλόγως με τι το συνοδεύεις. Αν έχεις ένα φλιτζάνι μαγειρεμένο ρύζι δίπλα, φάε λιγότερο κρέας. Αν έχεις μόνο μία φέτα ψωμί και σαλάτα, παραδώσου σε πιο πολύ! ;)
Μακαρόνια μπορείς να φας ένα πιάτο, αλλά πρόσεχε τη σάλτσα. Μία κουταλιά λάδι με λίγο τριμμένο τυρί και μανιτάρια ή δύο κουταλιές σάλτσα ντομάτας, θα σε καλύψει. Και πάντα δίπλα σαλάτα!

8. Τέλος, τρώγε μικρά γεύματα αλλά συχνά, ανά 3-5 ώρες... Έτσι κρατάς ενεργό το μεταβολισμό σου και κερδίζεις μέχρι και 200 θερμίδες τη μέρα. Άρα πρωινό- μεσημεριανό- βραδινό, κι ενδιάμεσα ένα φρούτο πχ.

9. Το βραδινό σου καλό είναι να 'ναι ελαφρύ, δοκίμασε να κάνεις μία ωραία πολύχρωμη σαλάτα με λίγο τόνο και μία φέτα ψωμί, ή ένα light ντάκο (κουκουβάγια), δηλαδή παξιμάδι μουσκεμένο με λίγο νερό και λίγο λάδι, με τριμμένη ντομάτα και cottage απο πάνω. Και κάπαπρη, δίνει γεύση! ;)
Αν μεσολαβήσουν πάνω από 3-4 ώρες ανάμεσα στο βραδινό σου και την ώρα που θα πας για ύπνο, φάε ένα φρουτάκι ή ένα κριτσίνι.

Τρώγε πάντα με ηρεμία, με καλή παρέα και διάθεση, κι όχι αφηρημένη μπροστά στην τηλεόραση!!
Επίσης κάνε τα πιάτα σου χρωματιστά, δίνει καλή διάθεση και νιώθεις ότι τρως κάτι πολύ ουάου!! :D

Πάνω απ' όλα να θυμάσαι ότι τίποτα δεν είναι απαγορευμένο, αρκεί να το χειρίζεσαι σωστά. Και τα λαδερά σου μπορείς να φας, αλλά ένα ή δύο μικρά γεμιστά, όχι 3-4 μεγάλα και πατάτες τηγανιτές δίπλα.

Βασικό είναι να ξεκινήσεις σιγά σιγά, να δεις τι λάθη κάνεις, να κάνεις συνήθεια κάποια πράγματα, που θα σε ωφελήσουν πολύ μακρυπρόθεσμα... και να μας λες πώς πας! :D

Α, και νεράκι πολύ... βοηθάει την πέψη και σου δίνει ένα αίσθημα πληρότητας, μες στη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ποτέ δεν είχα ξεφύγει απο τα κιλά μου αφού πρόσεχα την διατροφή μου, δεν έκανα όμως ποτέ στην ζωή μου δίαιτα! Δεν θα το άντεχα με τπτ...

Αντίθετα, γυμναζόμουν πολλές ώρες, αρχικά στην ενόργανη που πήγαινα και έπειτα γιόγκα, βάρη & δυνατό αερόμπικ!!!

Τώρα αυτά τα έχω σταματήσει λόγω δουλείας και επειδή η δουλειά μου είναι καθηστική...με έχει καταβάλει πολύ! Έχω πάρει κάποια κιλάκια χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα στην εμφάνισή μου!

Δεν σκέφτομαι να αρχίσω δίαιτα σε καμιά περίπτωση απλά να αρχίσω να προσέχω λίγο περισσότερο πάλι την διατροφή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
εγω που ειμαι 63 κιλα χρειαζομαι διαιτα?:) μαλλον ισως λιγο γυμνατικη αλλα δεν εχω τον απαιτουμενο ελευθερο χρονο και οταν τον εχω βαριεμε να παω καπου και να γυμναστω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποτέ δεν είχα ξεφύγει απο τα κιλά μου αφού πρόσεχα την διατροφή μου, δεν έκανα όμως ποτέ στην ζωή μου δίαιτα! Δεν θα το άντεχα με τπτ...

Αντίθετα, γυμναζόμουν πολλές ώρες, αρχικά στην ενόργανη που πήγαινα και έπειτα γιόγκα, βάρη & δυνατό αερόμπικ!!!

Τώρα αυτά τα έχω σταματήσει λόγω δουλείας και επειδή η δουλειά μου είναι καθηστική...με έχει καταβάλει πολύ! Έχω πάρει κάποια κιλάκια χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα στην εμφάνισή μου!

Δεν σκέφτομαι να αρχίσω δίαιτα σε καμιά περίπτωση απλά να αρχίσω να προσέχω λίγο περισσότερο πάλι την διατροφή μου...

Ναι, αιώνιο πρόβλημα αυτό με τις περικοπές στη γυμναστική και την καθιστική ζωή...
Ακόμα κι αν δεν πάρει κανείς κιλά, αλλάζει η σύσταση του σώματος, ρε γμτ!
Κι εγώ σε τέτοια φάση άλλαξα σιγά σιγά συνήθειες στο φαγητό. Θέλει χρόνο, αλλά είναι καλό να το κάνει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ναι, αιώνιο πρόβλημα αυτό με τις περικοπές στη γυμναστική και την καθιστική ζωή...
Ακόμα κι αν δεν πάρει κανείς κιλά, αλλάζει η σύσταση του σώματος, ρε γμτ!
Κι εγώ σε τέτοια φάση άλλαξα σιγά σιγά συνήθειες στο φαγητό. Θέλει χρόνο, αλλά είναι καλό να το κάνει κανείς.

Τι να κάνω βρε Γιδάκι! Δεν θα αντέξω με τπτ να κάνω δίαιτα!!!
Λατρέυω το φαγητό όσο τπτ! Είναι η αδυναμία μου!
Και αυτή η καθηστική ζωή μου έχει αλλάξει πολλές συνήθειες... :(
Τώρα όμως δεν μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω! Αυτή είναι η δουλειά μου και πρέπει να το πάρω απόφαση!

Το μόνο που μπορώ να κάνω ... είναι να βρώ λίγο χρόνο πάλι για να ξανα πάω γυμναστήριο! Μια ζωή με θυμάμαι μέσα σε ένα γυμναστήριο, πώς μπορώ τώρα να το αποφύγω??? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα δε λέμε να κάνεις δίαιτα. ;)
Όταν είπα ότι προσωπικά άλλαξα συνήθειες, εννοούσα κυριολεκτικά συνήθειες... Πιο πολλές σαλάτες, μικρά κι ελαφριά γεύματα, κλπ! :)

Όσο για το γυμναστήριο... πάντα είναι δύσκολο να πηγαίνουμε, αλλά πάντα είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Αντρεα

Νεοφερμένος

Η 'Αντρεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές που μου δώσατε... Ειδικά σε σένα αγαπητή γίδη που μπήκες στον κόπο να αντιγράψεις ολόκληρη λίστα με συμβουλές ...Και σε ευχαριστώ που με καταλαβαίνεις..Θέλω όντως να χάσω 4-5 κιλάκια.... έχω ξεκινήσει από σήμερα δυναμικά νέα δίαιτα και με το θάρρος που πήρα από το φόρουμ έχω σκόπο να την τηρήσω μέχρι να πετύχω το σκοπό μου...

και πάλι σας ευχαριστώ πολύ....
'Αντρεα
χχχχχχχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ τίποτα καλέ!! Δες τα άλλα μηνύματα του θέματος, αλλά και το "Ζητείται Δίαιτα"... λέμε διάφορα εκεί.

Καλή αρχή, σε ένα μήνα θα 'σαι ξεφούσκωτη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Γίδι και εγώ ευχαριστώ αλλά έχω παρατηρήσει ότι μετά την εγκυμοσύνη έχει αλλάξει ο μεταβολισμός μου...Τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις τα κάνω σχεδόν ευλαβικά αλλά πιστεύω ότι μου λείπει η άσκηση....Αν έχω νεότερα από την προσπάθεια θα ενημερώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Αντρεα

Νεοφερμένος

Η 'Αντρεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το ελπίζω....

θα σας ενημερώνω συχνά για την πρόοδο μου

χχχχχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ερωτηξη .. Το μπαλσαμικο ξυδι και η μουσταρδα θεωρουνται διαιτητικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν είναι πάντως παχυντικά.... οι περισσότερες δίαιτες τα επιτρέπουν

εγώ μόνο μπαλσάμικο βάζω στις σαλάτες μου και δεν μου το απαγόρευσε η διατροφολόγος

όπως και να έχει, θέλουν λίγο μέτρο... τίποτα περισσότερο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top