Φοιτητική ζωή στα Χανιά

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν είναι και τόσο χάλια.Απλά το χειμώνα έχει λίγο ερημιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το χειμώνα είναι ΠΟΛΥ έρημη :P

Δομινήκη, δυστυχώς είσαι απο την άλλη μεριά του στρατοπέδου (γυναίκα, έξω απο τα Χανιά και όχι φοιτήτρια) οπότε δεν μετράει και πολύ η γνώμη σου σε αυτό. Ωραία είναι τα Χανιά για επίσκεψη. Αλλα δεν πολυπαλεύονται αν δεν είσαι κάπως "μοναχικός" τύπος, ειδικά το χειμώνα (το καλοκαίρι τι να την κάνεις, αφού πας σπίτι σου ή κάθεσε και λιώνεις εξεταστική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τα λεγομενα σου Μανο και των υπολοιπων αρχισαν να με βαζουν σε σκεψεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Παιδιά εξαρτάται και από που προέρχεται ο καθένας.Τώρα αν εσείς φύγατε από την Αθήνα είναι λογικό να σας φαίνονται τα 60000 άτομα λίγα(νομίζω τόσα είναι).Εγώ που θα πάω από τους 20 στους 60 γιατί να μου φαίνεται ερημιά το χειμώνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παιδιά εξαρτάται και από που προέρχεται ο καθένας.Τώρα αν εσείς φύγατε από την Αθήνα είναι λογικό να σας φαίνονται τα 60000 άτομα λίγα(νομίζω τόσα είναι).Εγώ που θα πάω από τους 20 στους 60 γιατί να μου φαίνεται ερημιά το χειμώνα?
Όπως είπα και πριν,μάλλον όχι.:P
Κι εγώ που λέω πως έχει ερημιά το χειμώνα σε μεγαλύτερη πόλη μένω,οπότε μπορεί να φταίει κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Παιδιά εξαρτάται και από που προέρχεται ο καθένας.Τώρα αν εσείς φύγατε από την Αθήνα είναι λογικό να σας φαίνονται τα 60000 άτομα λίγα(νομίζω τόσα είναι).Εγώ που θα πάω από τους 20 στους 60 γιατί να μου φαίνεται ερημιά το χειμώνα?

Και γω καπως ετσι σκεφτομαι.Οτι θα παω απο τους 20 περιπου στους 60 δεν θα μου κακοφανει και πολυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Το χειμώνα είναι ΠΟΛΥ έρημη :P

Δομινήκη, δυστυχώς είσαι απο την άλλη μεριά του στρατοπέδου (γυναίκα, έξω απο τα Χανιά και όχι φοιτήτρια) οπότε δεν μετράει και πολύ η γνώμη σου σε αυτό. Ωραία είναι τα Χανιά για επίσκεψη. Αλλα δεν πολυπαλεύονται αν δεν είσαι κάπως "μοναχικός" τύπος, ειδικά το χειμώνα (το καλοκαίρι τι να την κάνεις, αφού πας σπίτι σου ή κάθεσε και λιώνεις εξεταστική)
Μα γιατί δε μετράει;;:Ρ
Αφού τόσα χρόνια μένω στα Χανιά.Εξάλλου μικρή μέναμε στοn Kουμπέ οπότε..νια νια νια..:P
Μια χαρά είναι μωρε.Εμένα μου αρέσουν.Δίπλα σε όλα.Και στην εξοχή και στη θάλασσα και παντού.
Σας βρήκα και διασκέδαση.
Θα έρχεστε στα πάρτυ που κάνουν οι τρίτες Λυκείου να μας ενισχύσετε κιόλας για την εκδρομή μας.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Σας βρήκα και διασκέδαση.
Θα έρχεστε στα πάρτυ που κάνουν οι τρίτες Λυκείου να μας ενισχύσετε κιόλας για την εκδρομή μας.

Σωστη Σωστη:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Να ακουστεί και άλλη μια Χανιώτικη φωνή....

Τα Χανιά όπως είπαν και οι προλαλήσαντες είναι μια μικρή πόλη μεν αλλά έχει ποικιλία και το χειμώνα και το καλοκαιρι απλά το χειμώνα δεν βλέπεις άνθρωπο γιατί είτε σε καφετέρεια είτε σε σουβλατζίδικο είτε πιτσάδικο κάθονται όλοι μέσα δηλαδή εσείς οι Αθηναίοι κάνετε βόλτες στο κρύο και στο αγιάζι? :P

Όσο για τις συγκοινωνίες εμένα με εξυπηρετούν πάρα πολύ κάθε μισί ώρα έχει λεω για το κέντρο το ίδιο και για τις άλλες περιοχές εκτός Χανίων. Εξάλου δεν θα χρειαστείς να πας μακριά από το κέντρο γιατί όλες οι καφετέρειες είναι στις δυο πλευρές του λιμανιού άρα με λεωφορία και ταξί την βγάζεις.

Όσο αναφορά για τους ανθρώπους είναι τι ψάχνει ο καθένας και που. Υπάρχουν ζώα, χωριάτες και κοπέλες που χαρακτηρίζονται με συγκεκριμένο επίθετο αλλά αυτές μπορείς να τις βρεις σε καφετέρειες και μαγαζιά συγκεκριμένα. Είπαμε οτι είναι ανάλογα τι ψάχνει ο καθένας και που συχνάζει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleeinos

Νεοφερμένος

Ο Eleeinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Άλλο πράγμα η ζωή στα Χανιά γενικότερα,κι άλλο πράγμα η ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ζωή στα Χανιά...
Για τις υποψήφιες φοιτήτριες,ναι,θα τα πρότεινα τα Χανιά.Πανέμορφη πόλη,με τόσους άντρες γύρω τους...
Για τους υποψήφιους φοιτητές,όχι,δε θα τα πρότεινα...Με ένα 10% γυναικών στο Πολυτεχνείο(σκληρό να μιλάς με ποσοστά,το παραδέχομαι...)τα πράγματα ζορίζουν!...
Αλλά πέρα από αναλογίες και ποσοστά,δεν υπάρχει η κίνηση που θα πρεπε με τόσους κατοίκους και φοιτητές...
Το Πολυτεχνείο βέβαια είναι από τα καλύτερα ΑΕΙ της χώρας...διάλεγεις και παίρνεις...
Παρ' όλ' αυτά,φοιτητική ζωή είναι,όπου και να σαι θα περάσεις πολύ ωραία χρόνια...
-----------------------------------------
Ε όχι και αγιάζι...στα Χανιά...:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δεν μου το προτεινεις δηλαδη?
Δεν ξερω αν ειναι 10% οι γυναικες...αλλα επειτα απο ερευνα δεν τις λες και ασχημες τις λεγομενες χανιολες...Εχετε καλο πραμα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν μου το προτεινεις δηλαδη?
Δεν ξερω αν ειναι 10% οι γυναικες...αλλα επειτα απο ερευνα δεν τις λες και ασχημες τις λεγομενες χανιολες...Εχετε καλο πραμα..:D

Μην ακούς...έλα Χανιά σε περιμένουμε...:P
Κύριοι εκτός από φοιτήτριες υπάρχουν γενικότερα κοπέλες στα Χανιά δεν είμαστε ανδροκρατούμενη πόλη....50-50 ποσοστό. Εδώ όπως και σε όλες τις πόλλες έχουμε απ'όλα τα ήδη σε κοπέλες παίρνεις οτι σου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Λογικά θα σας επισκεφτούμε μετά το καλοκαίρι,οπότε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleeinos

Νεοφερμένος

Ο Eleeinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν μου το προτεινεις δηλαδη?
Δεν ξερω αν ειναι 10% οι γυναικες...αλλα επειτα απο ερευνα δεν τις λες και ασχημες τις λεγομενες χανιολες...Εχετε καλο πραμα..:D
Στο Πολυτεχνείο,ναι,είναι το 10%!Και στο ΤΕΙ το ίδιο!Γενικά στην πόλη υπάρχουν γυναίκες,και μάλιστα πολύ καλές(οι λεγόμενες Χανιώλες...:D:D:D) αλλά υπάρχει ένα χάσμα μεταξύ των ηλικιών 18 ως 25,δηλαδή οι ηλικίες που λογικά σ ενδιαφέρουν και σε αφορούν!...Κι αυτό γιατί ολες πηγαίνουν στην Αθήνα ή στο Ρέθυμνο για σπουδές...κρίμα γιατί τα Χανιά είναι από τις ομορφότερες πόλεις της Ελλάδας...Γενικά εκτός Σαββάτου ΔΕΝ θα δεις πολύ κόσμο να κυκλοφορεί στα Χανιά το χειμώνα.Το καλοκαίρι βελτιώνεται η κατάσταση(ειδικά στα μέσα Ιουλίου) αλλά εσύ τότε θα είσαι μακριά απ τα Χανιά,οπότε δε σ' αγγίζει αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δεν πειράζει.θα συνηθίσουμε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν πειράζει.θα συνηθίσουμε.:(

Δεν είναι τόσο άσχημα ρε παιδιά χαλαρώστε υπάρχουν νέες κοπέλες και εκτός πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μα δεν είναι χάλια είναι μια από τις ωραιότερες πόλεις της Ελλάδας αλλά εσύ μπορεί να έχεις συνηθίσει αλλιώς.Και ο πληθισμός πρέπει να είναι πολύ παραπάνω από 60.000 κάτοικοι όπως αναφέρθηκε.Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μα δεν είναι χάλια είναι μια από τις ωραιότερες πόλεις της Ελλάδας αλλά εσύ μπορεί να έχεις συνηθίσει αλλιώς.Και ο πληθισμός πρέπει να είναι πολύ παραπάνω από 60.000 κάτοικοι όπως αναφέρθηκε.Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

53,373 είναι :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top