Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μιας και πολλοί απο εδώ είστε μεγαλύτεροι και πιο έμπειροι θα ήθελα να μου δώσετε τις συμβούλες σας για τη σύνταξη του Βιογραφικού μου Σημειώματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Welcome to the Club!

Λοιπόν το βιογραφικό σημείωμα είναι ένα πολύ σημαντικό χαρτί! Πάνω σε αυτό πρέπει να γράψεις λεπτομερός τα στοιχεία σου, τις σπουδές σου, τα ενδιαφέροντα-χόμπι και κάθε είδους "προϋπηρεσία" και εμπειρία σε οτιδοίποτε είναι άξιο αναφοράς και δεν είναι αρνητικό για σένα.

ενα απλό σχέδιο είναι εδώ...
https://www.columbia.edu/~jz126/word/CV.pdf

βέβαια να ξέρεις οτι όσο προσεγμένο είναι, τόσο περισσότερο θα το προσέξει ο ενδιαφερόμενος. ορισμένοι βάζουν και φωτό!

ps. οτι άλλο θες, just ask!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μαμαααα τι βιογραφικό ήταν αυτό? Ρε συ αν είχα εγώ τόσα προσόντα δεν θα ζητούσα συμβούλες για το πως να το γράψω!!! Εμένα 2 σελιδούλες μου έχει βγει! Αφου φοιτήτρια είμαι ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
δεν εχει να κάνει... μια χαρά είναι και οι 2 σελιδούλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Michelle: Θέλουμε να το δούμε μολις το τελειώσεις ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εχω τώρα μια πρώτη έκδοση και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να βάλω... Να σας το δείξω? Μη με δουλεύετε όμως μετά!! Πρώτη φορά κάνω βιογραφικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οκ, στείλε αν θες να σου πούμε τη γνώμη μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΟΚ, δείτε το αλλά μη με δουλεύετε ε?? :redface:
Έσβησα τηλέφωνα και διευθυνση για ευνόητους λόγους.
Εκει που λεει σχεδιασμός site είναι κάτι που δεν έχει γίνει ακόμα αλλά θα έχει γίνει μέχρι να το στείλω, αλλιώς θα το βγάλω απο το βιογραφικό.


[Το συνημμένο αφαιρέθηκε]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Not bad, καλό φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2 :
Not bad, καλό φαίνεται.

Thanks! δεν βρίσκεις να έχει κάτι περιττό μεσα? Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορούσα να γράψω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
13 φορές κατέβασαν το βιογραφικό μου μέχρι τώρα. Ε πειτε και μια γνώμη βρεεεεεεεεεεεεε! Γιατι το ανέβασα νομίζετε? Για να σας το δείξω και να χαζοχαίρομαι? Γνώμες θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Μόλις κατέβασα το βιογραφικό σου και το είδα... πολύ καλό, αλλά πρέπει να έχει κάνει ένα λάθος στη διεύθηνση του Micaelia Hotel... απ ότι είδα η σωστή κατάληξη είναι gr και όχι com :)
Κάπου πρέπει να έχω κάποιο πρότυπο βιογραφικού... θα ψάξω και αν το βρω θα σου αναφέρω και άλλα στοιχεία, αν χρειάζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros :
Μόλις κατέβασα το βιογραφικό σου και το είδα... πολύ καλό, αλλά πρέπει να έχει κάνει ένα λάθος στη διεύθηνση του Micaelia Hotel... απ ότι είδα η σωστή κατάληξη είναι gr και όχι com :)
Κάπου πρέπει να έχω κάποιο πρότυπο βιογραφικού... θα ψάξω και αν το βρω θα σου αναφέρω και άλλα στοιχεία, αν χρειάζεται...

Καλα αυτό δεν το έχω αρχίσει καν. Ο,τι δεις εκει τώρα είναι απο άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Για κατέβασε και αυτό το Ευρωπαικό υπόδειγμα βιογραφικού σημειώματος... ίσως βοηθήσει σε κάτι...
https://www.career.tuc.gr/binaries/cv_format_el.doc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ ενδιαφέρον ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
το cv σου ειναι σωστο απλα θα μπορουσες να προσθεσεις 2 πραγματακια
1) contact numbers στις προυπηρεσιες
2) μια στηλη στο τελος η οποια να γραφει για ποιο λογο με ενδιαγερει αυτη η θεση, σ'αυτο συνηθως γραφουμε θεωρω οτι θα μια αξιολογη εταιρια ή μια πολυεθνική ή μια εταιρια με τοσα χρονια στον χωρο θα με βοηθησει να αποκτησω τις περετερω γνώσεις ή την πρακτηκη εξασκηση μπλα μπλα μπλα αναλογα με το που κανεις την αιτηση
αλλα οτι εχεις γραψει ειναι σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό για τα contact numbers πολύ καλό, θα το προσθέσω.
Το άλλο δεν ξέρω...αυτά δεν τα λένε στη συνεντευξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Αυτό για τα contact numbers πολύ καλό, θα το προσθέσω.
Το άλλο δεν ξέρω...αυτά δεν τα λένε στη συνεντευξη?
σκοπευεις να το δωσεις κατα την συνεντευξη ή να το στειλεις για να σου κατσει η συνεντευξη? αν μηλαμε για το 2 καλα ειναι να του απαντησεις σε οτι θα σε ρωτουσε, αλλωστε για αυτο βγηκαν τα cv για να λυσουν τα χερια αυτου που κανει την συνεντευξη...αν σου φενεται too much μη το βαλεις γιατι πανω απο ολα το cv σου δειχνει εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
σκοπευεις να το δωσεις κατα την συνεντευξη ή να το στειλεις για να σου κατσει η συνεντευξη? αν μηλαμε για το 2 καλα ειναι να του απαντησεις σε οτι θα σε ρωτουσε, αλλωστε για αυτο βγηκαν τα cv για να λυσουν τα χερια αυτου που κανει την συνεντευξη...αν σου φενεται too much μη το βαλεις γιατι πανω απο ολα το cv σου δειχνει εσενα

Το πρώτο. Γίνεται και το 2ο? Πρώτη φορά το ακούω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Το πρώτο. Γίνεται και το 2ο? Πρώτη φορά το ακούω!
ναι αμε, πιασε μια μια τις εταιριες ασχετα απ'το αν θελουν ή οχι ατομα και στειλε ενα cv με mail.. δειχνει οτι εισαι ανθρωπος με θεληση για δουλεια και πισμα! Εγω και πολοι αλοι εργοδοτες στα εισερχομενα mail μου εχω φακελο cv και οταν χρειαστω προσωπικο (αν φυγει καποιος κτλ) τα ανοιγω και τα κοιταζω...ποσο μαλλον οταν απυθυνεσαι σε ατομα που προτειμουν τους ηλεκτρονικους φακελους απο αυτους της βιβλιοθηκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top