Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Αν αργήσει βέβαια και κανένα μισάωρο δεν θα κάτσεις να περιμένεις και όλη την μέρα 805 €. Αν είναι μεγάλη εταιρεία και ο τύπος που σου κάνει interview είναι του Hr δεν τον μπλέκεις με τεχνικές απαντήσεις γιατί θα νιώσει άσχετος και αυτό δεν είναι καλό 823 € Όταν σε ρωτήσει πότε είσαι διαθέσιμη πάντα δίνεις 1-2 εβδομάδες και εξηγείς ότι γενικότερα εξετάζεις και άλλες προτάσεις αυτο το διάστημα 841€ Michelle ξύπνα γρήγορα θα σε αφήσουμε άφραγκη σε λίγο! :hehe:
kleftra επειδή είναι μεσημέρι οι χρεώσεις επιβαρύνονται με 20% Ατνιφάς! Οπότε να αυξήσουμε λίγο τον τιμοκατάλογο :devil:
Βασικό είναι να χαμογελάς ό,τι κι αν ερωτηθείς.......895,00
Δείξε ενδιαφέρον για την πορεία της εταιρείας,καλό θα ήταν να έχεις κάνει και μια μικρή έρευνα σχετικά με την εταιρεία θα εκτιμηθεί δεόντως δείχνει επαγγελματισμό(ήταν έχτρα tip θα χρεωθεί παραπάνω)........942,00
Ποτέ μα ποτέ μην διακόψεις το συνομιλητή σου.........975,00
:rofl:Ξύπνα michelle εσύ κοιμάσαι και η ...τύχη σου δουλεύει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Μπορεί να κάνετε την πλάκα σας στην Michelle, αλλά προσφέρετε πληροφορίες σε όλο το forum :whistle: Μήπως να πάει 1000 το κεφάλι για να το κάνουμε και στρογγυλό? :hmm: Να βγάλετε κάτι καλό κι εσείς να βγάλω κι εγώ μιας και σας άνοιξα τα μάτια :rofl: Όπως θα καταλάβατε αναλαμβάνω manager σας :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Βασικό είναι να χαμογελάς ό,τι κι αν ερωτηθείς.......895,00
Δείξε ενδιαφέρον για την πορεία της εταιρείας,καλό θα ήταν να έχεις κάνει και μια μικρή έρευνα σχετικά με την εταιρεία θα εκτιμηθεί δεόντως δείχνει επαγγελματισμό(ήταν έχτρα tip  θα χρεωθεί παραπάνω)........942,00
Ποτέ μα ποτέ μην διακόψεις το συνομιλητή σου.........975,00
:rofl:Ξύπνα michelle εσύ κοιμάσαι και η ...τύχη σου δουλεύει :whistle:

Αν σου πει ότι τράκαρε το αμάξι του όμως μην χαμογελάσεις (αυτό να το χρεώσω?) Αυτό για το εταιρεία να χρεωθεί διπλά γιατί ήταν πολύ καλο! Εγώ πρίν παώ σε μια εταιρεία για interview κοιτάζω στο google συνήθως είναι εταιρείες που έχουν site και την ώρα που λέει κάτι για την εταιρεία του πετάω και ένα του στύλ. Εσείς δεν κάνατε και το τάδε.... κλτ 1.050 €
Ουφ πολύ δουλέψαμε και σήμερα kleftra για τα δικά μου θα κάνω λογαριασμό εσύ αν έχεις όρεξη χρέωσε και αλλα
Λοιπόν  :hmm:
1.050 € χ 19% ΦΠΑ x 20% Αντιφας χ 5% Χαρτόσημο Χ20 Ειδικό φόρο ΤV άντε για εσένα θα το αφήσω 1.510 € :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Μπορεί να κάνετε την πλάκα σας στην Michelle,  αλλά προσφέρετε πληροφορίες σε όλο το forum :whistle: Μήπως να πάει 1000 το κεφάλι για να το κάνουμε και στρογγυλό? :hmm: Να βγάλετε κάτι καλό κι εσείς να βγάλω κι εγώ μιας και σας άνοιξα τα μάτια :rofl: Όπως θα καταλάβατε αναλαμβάνω manager σας :smoke:

Πλάκα? Κανονικά χρεώνουμε! trelokotsidou με ένα 20% είσαι ευχαριστημένη (kleftra να χρεώσουμε ένα επιπλεόν 20% για έξοδα κίνησης!) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Όντως!Μια χαρά ευχαριστημένη είμαι! :jumpy: Η συμφωνία έκλεισε ;) Σύσκεψη το απόγευμα για να οργανώσουμε το πλάνο κινήσεων μας μετά την σύμπραξη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Όντως!Μια χαρά ευχαριστημένη είμαι! :jumpy: Η συμφωνία έκλεισε ;) Σύσκεψη το απόγευμα για να οργανώσουμε το πλάνο κινήσεων μας μετά την σύμπραξη :D

Αν συμφωνήσει και ο συνεργάτης μου δεν έχω κανένα πρόβλημα michelle 1.812 € χρωστάς μόνο. ʼντε και μια συμβουλή δωρεάν. Το βιογραφικό να έιναι σε λευκό χαρτι! :blink: (ότι πληρώνει παίρνει ο καθένας σε αυτήν την ζωή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Πλάκα? Κανονικά χρεώνουμε! trelokotsidou με ένα 20% είσαι ευχαριστημένη (kleftra να χρεώσουμε ένα επιπλεόν 20% για έξοδα κίνησης!) :hmm:
ΟΚ.Συμφωνώ!Αρκετά μοιραστήκαμε τις γνώσεις μας για σήμερα ;)Έχω και δουλειά να κάνω  :whistle:,στο τέλος θα βρεθώ εγώ να κάνω βιογραφικά και Interview :jumpy:
1510x20% έξοδα κίνησης =1812,00 ας στρογγυλοποιήσω σε 1850,00(μπακάλης ήθελα να γίνω μικρή ;).
Τρελοκοτσιδού αν και είχαμε προτάσεις απο γνωστότερους μάνατζερ με σοβαρότερο χτένισμα :jumpy: προσλαμβάνεσαι.Φυσικά το 20% της αμοιβής σου θα το χρεωθεί ο πελάτης(μόλις ξυπνήσει θα τραβάει τα δικά της κοτσίδια) οπότε Michelle 1850x20%=2220,00 δλδ 2250,00 (ο μπακάλης που λέγαμε) έκαστος!
Υ.Γ. Yianni προβλέπω το κάρμα μας να αποκτά αρνητικό πρόσημο μόλις ανοίξει τα ματάκια της η michelle :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Υ.Γ. Yianni προβλέπω το κάρμα μας να αποκτά αρνητικό πρόσημο μόλις ανοίξει τα ματάκια της η michelle :tongue:
Πο πο τι είστε έσεις βρεεε...... :blink: όλα στο χρήμα τα αναγάγεται ..... ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΒΑΝ ουυυυυυυυυυ :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Πο πο τι είστε έσεις βρεεε...... :blink: όλα στο χρήμα τα αναγάγεται ..... ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΒΑΝ ουυυυυυυυυυ :tongue:

Μήπως με ένα 15% στις καθαρές πωλήσεις της εταιρείας μας και -20% έκπτωση σε ότι είναι για εσένα θα ληνόταν το θέμα? :devil: :devil: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Μήπως με ένα 15% στις καθαρές πωλήσεις της εταιρείας μας και -20% έκπτωση σε ότι είναι για εσένα θα ληνόταν το θέμα?  :devil: :devil: :devil:
ουστ...... τι με πέρασες ....
(με ένα 35% είμαστε οκ ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πωπω τώρα ξύπνησα και τα είδα όλα! Πότε καλε προλάβατε και τα γράψατε όλα αυτά??? Μόλις ξεμπερδέψω απο κάτι δουλίτσες που έχω με το φόρουμ (σας ετοιμάζουμε μεγάλη εκπληξη, πιθανό να να κλείσει για αρκετές ώρες γιάυτό τρέξτε να προλάβετε ο,τι ποστς θέλετε να κάνετε) θα σας απαντήσω λεπτομερώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κάτι ακόμα...
Στο βιογραφικό εκεί που γράφω ποιά προγράμματα γνωρίζω να ξεχωρίσω αυτά που ξέρω καλά απο αυτά που ξέρω έτσι κι έτσι?
Γιατί αν δεν τα ξεχωρίσω, σκέφτομαι οτι αν ανακαλύψουν οτι ένα δεν το ξέρω και τόσο καλά τότε το ίδιο θα συμπεράνουν και για τα υπόλοιπα, ενώ αν αυτό το ένα ανήκει στην κατηγορία αυτών που δεν ξέρω κ πολύ καλά τότε δεν θα συμβεί αυτό. Εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να μην ξεχωρίσεις τίποτα...αν πάρεις τη δουλειά κανείς δε θυμάται μετά τι έγραψες στο βιιογραφικό σου!!!:)

γραψε τα όλα, ακόμα και αυτά που ξέρεις έτσι κι έτσι...και αν ποτέ πας σε συνέντευξη, ρίξε μια ματιά πιο πριν, να ξέρεις πάνω κάτω 2-3 πράγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι ρε συ αλλά το ίδιο είναι ενα πρόγραμμα που το δουλεύω καιρό και το έχω μαθει πολύ καλά με το πχ Autocad που το κάναμε ένα εξάμηνο στη σχολή και δεν θυμάμαι σχεδον τίποτα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι ρε συ αλλά το ίδιο είναι ενα πρόγραμμα που το δουλεύω καιρό και το έχω μαθει πολύ καλά με το πχ Autocad που το κάναμε ένα εξάμηνο στη σχολή και δεν θυμάμαι σχεδον τίποτα? :hmm:

Για να μη βρεθείς εκτεθειμένη θα ήταν πρακτικό δίπλα απο το κάθε πρόγραμμα να βάλεις μέσα σε παρένθεση γνώση:πολύ καλή ή γνώση:καλή.Τις εκφράσεις "άριστη"(υπερβολικό φαίνεται) και "μέτρια"(απογοητευτικό φαίνεται) εγώ τις αποφεύγω...........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Για να μη βρεθείς εκτεθειμένη θα ήταν πρακτικό δίπλα απο το κάθε πρόγραμμα να βάλεις μέσα σε παρένθεση γνώση:πολύ καλή ή γνώση:καλή.Τις εκφράσεις "άριστη"(υπερβολικό φαίνεται) και "μέτρια"(απογοητευτικό φαίνεται) εγώ τις αποφεύγω...........:P
Kαλό ακούγεται αυτό! Οι υπόλοιποι τι λέτε? Να κάνω αυτό που λέει η κλέφτρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Kαλό ακούγεται αυτό! Οι υπόλοιποι τι λέτε? Να κάνω αυτό που λέει η κλέφτρα?

Τι σε νοιάζει μωρέ τι θα πουν όλοι οι υπόλοιποι αφού στο λέω εγώ....:D :D :D :P :P :P (παντά πιστή στις δημοκρατικές διαδικασίες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

Η Roxanne_the_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Ειμαι νεο μέλος και μεχρι στιγμής βρίσκω πολυ ενδιαφερον το site..
Μιας και εχω ασχοληθει πολύ κι εγω με τη συνταξη βιογραφικου, εχω να κανω καποιες παρατηρήσεις πανω στο βιογραφικο σου, Michelle!
Αρχικα, στο θέμα των σπουδών, πιστεύω οτι η αποφοιτηση σου απο το Γυμνασιο ειναι λιγακι περιττη.. :redface: Καλυτερα να βαλεις το Λυκειο και να αναφερεις σε ξεχωριστη σειρα το οτι εισαι τελειόφοιτη (ή σε ποιο ετος εισαι) στο πανεπιστημιο! Επειτα όσον αφορα τις διακρίσεις σου στους διαγωνισμούς της Μαθηματικής Εταιρείας (και συγχαρητηρια για αυτους;) ) καλό ειναι να αποφύγεις την συχνή επαναληψη.. Μπορεις να βαλεις απλα τις σημαντικότερες διακρίσεις σου, που ειναι το μεταλλιο και η προκριση σου στην Μαθηματική Ολυμπιαδα..
Νομίζω επισης οτι ειναι σημαντικο να αφησεις να εννοηθει οτι εισαι ικανη να δουλεψεις ομαδικα και υπο πιεση.. Ετσι αν ποτε εχεις ασχοληθει με καποιο αθλημα να το αναφερεις.. Αν οχι, τοτε ρισκαρε να γραψεις ενα μικρο ψεμματακι! Ειναι πολυ σημαντικο να δειξεις οτι εχεις ομαδικό πνευμα.. ;)
Πρεπει σε ενα βιογραφικό να προωθεις και τον χαρακτηρα σου και οχι μονο τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες! Καν'το δηλαδη να ειναι πιο πολύ "εσυ"!
Τέλος, αποψη μου ειναι οταν στελνεις ενα βιογραφικο να στελνεις παντα και μια συνοδευτικη επιστολη! Χωρις πολλα λόγια, να γραψεις μια "εκθεσουλα".. Αν θελεις να σε κατατοπισω περισσοτερο επι του θέματος πες μου..
Κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ ενδιαφερον βιογραφικο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και καλωσόρισες!! :clapup:
Όσο για αθλήματα, δεν αναφέρω τίποτε γιατί απλώς... ήμουν πάντα τελείως ανεπίδεκτη! :redface: Δίνει πολύ κακή εντύπωση αν δεν γράψω το μικρό ψεματάκι? Δεν θέλω να γράψω ψέματα μέσα, δεν μου πάει, το μόνο που μπορώ να κάνω χωρίς να έχω τύψεις ειναι να "φουσκώνω" τα όσα έχω όντως κάνει :redface:
Πάντως απο τότε που έκανα το βιογραφικό απέκτησα αρκετές ακόμα γνώσεις και εμπειρία σε κάποια θέματα και σε λίγο καιρό θα ανεβάσω και μια v2 να μου πείτε γνώμη και επ'αυτού :P :redface:
Στη συνοδευτική επιστολή δεν πολυκατάλαβα τι να γράψω :wacko:
Aααα και μιας και έχεις ασχοληθεί με το θέμα, μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τη γνώμη σου σε αυτό που ρώτησα παραπάνω:
Ναι ρε συ αλλά το ίδιο είναι ενα πρόγραμμα που το δουλεύω καιρό και το έχω μαθει πολύ καλά με το πχ Autocad που το κάναμε ένα εξάμηνο στη σχολή και δεν θυμάμαι σχεδον τίποτα?
:redface:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Roxanne_the_angel

Νεοφερμένος

Η Roxanne_the_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ειναι τίμιο απο μέρους σου φυσικά να μη θες να πεις ψεμματακι και απολυτα αποδεκτο.. ;)
Οσον αφορα τη συνοδευτική επιστολη τώρα.. Ειναι μια επιστολή που συνήθως αποτελειται απο 3 παραγραφους. Στην πρωτη παραγραφο λες ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ την καταρτηση σου και τους λες για ποιο λογο στελνεις το βιογραφικο σου. πχ (παραδειγμα με πρωταγωνιστρια εμενα) Ονομαζομαι Μαρια Παπαδοπούλου (τυχαιο ονομα) και σας γραφω για να εκδηλώσω το ενδιαφερον μου για συνεργασια μαζι σας. Σας γραφω σχετικα με την αγγελια που διαβασα στην (ταδε) εφημερίδα για την (ταδε) θέση. Ειμαι απόφοιτη του τμηματος Μηχανολογίας του ΤΕΙ Δυτικης Μακεδονιας απο τις 18-4-2005 με βαθμο πτυχιου 6,1.
Στη δευτερη παραγραφο λες την επαγγελματική σου εμπειρια και φυσικα εδω θελει φαντασια για να αποδειξεις οσο πιο καλα μπορεις τι αποκομησες απο την εργασία σου. Πχ ανεπτυξες το αισθημα της υπευθυνότητας κτλ!
Στην τελευταια παραγραφο απλα "κλεινεις" αυτη την εκθεσουλα, λεγοντας οτι πιστευεις πως μπορεις να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις της θεσης που διεκδικεις και οτι ελπιζεις σε μια μελλοντικη συνεργασία με την εταιρια ή το προσωπο που γραφεις! Μπορω αν θες να γραψω μια τετοια επιστολη και να στη στειλω.. Νομιζω οτι ειναι καλη κινηση να στειλεις μια συνοδευτικη απο το να στειλεις ενα ξερο βιογραφικο! Εκτος βεβαια και αν η παραδοση του βιογραφικου γινει απο εσενα κατευθειαν (και οχι ταχυδρομικά,με fax ή με email) οποτε και ΔΕ χρειαζεται να τους δωσεις και επιστολη:)
Οσον αφορα τωρα το θεμα του AutoCAD, γνώμη μου ειναι να το αναφερεις ως γνωση και χωρις χαρακτηρισμο "καλως". "αριστα" κτλ! Τις γνώσεις τις εχεις, και φυσικα αν σου ζητησουν να δουλεψεις με αυτο το προγραμμα, με μια επαναληψουλα σιγουρα θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις!;) Το παν ειναι να δειχνεις οτι εχεις αυτοπεποιθηση και οχι οτι εχεις ανασφαλειες!! Αν σου τυχει κατι που δεν το ξερεις ή δεν το ξέρεις καλα, σιγουρα θα το μαθεις με λιγο ψαξιμο! Πόσο μαλλον ενα προγραμμα το οποιο απλα εχεις λιγακι ξεχασει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top