Μόδα: Την ακολουθείτε;

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Κατά πόσο ακολουθείτε τις τελευταίες τάσεις (σε ντύσιμο αλλά και γενικότερα αν θέλετε)? Βλέπετε συχνά άλλες εκδόσεις του εαυτού σας στον δρόμο? Μήπως σας αρέσουν και τα γυαλιά-μάσκα(-μύγα-καγκουρό)?

Εγώ γενικά ακολουθώ τις τελευταίες τάσεις, όχι σε υπερβολικό βαθμό αλλά κάθε 3-4 μήνες νομίζω πως επιβάλλεται μια αλλαγή γκαρνταρόμπας και στυλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Μια ανανέωση από το μοναστηράκι είναι ότι πρέπει ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σχεδόν καθόλου (λέω σχεδόν γιατί πολλές φορές ακολουθούμε τη μόδα χωρίς να το συνειδητοποιούμε). Προσωπικά θεωρώ όσους την ακολουθούν πιστά, πρόβατα και άτομα χωρίς γούστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain:
Μήπως σας αρέσουν και τα γυαλιά-μάσκα(-μύγα-καγκουρό)?

αχαχα :rofl:

μου τη δίνουν τα στρουμφάκια :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πρωσοπικα δεν την ακολουθω. Εχω προσοπικοτιτα, γουστο, κριση, εαυτο και ειμαι περιφανος για αυτο, δεν εχω κομπλεξ για να προσπαθω να χαθω μεσα στον οχλο. Για εμενα οι trendακιαδες ειναι ατομα χωρις κριση, με κομπλεξ, χωρις θελησει-φωνη-δυναμη κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ακολουθω την μοδα του εαυτου μου, η καθε φαση της ζωης μας επιρρεαζει και το ντυσημο μας, εχω το στυλ μου αλλα αυτο δε συμαινει οτι στα 26 μου κυκλοφορω με αρβυλες και τζην βαμμενα με σπρει οπως εκανα στα 16 μου, ακολουθω την μοδα οταν κατι μ'αρεσει, χρυσο πεδιλο για παραδειγμα δε προκειται να βαλω γιατι ποτε δε μ'αρεσε και ουτε φετος που εχει βρομησει ο τοπος απο τετοια μ'αρεσει.
Τα γυαλια μασκα μ'αρεσουν(οχι τα τεραστεια τυπου Dior αλλα τα ποιο μικρα τυπου Valentino) και τα χω αγορασει και αυτο δε με κανει fashion freak!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποια ρούχα που μπορείς να φορέσεις και είναι μέσα στην μόδα και κάποια άλλα που απλά σε κάνουν λίγο ρόμπα. Αν η μόδα για παράδειγμα προστάζει σανδάλι! και στέκα στο μαλι! Εμένα με αφήνει αδιάφορο. Αγοράζω και φοράω αυτό μόνο που μου αρέσει άσχετα αν είναι η όχι στην μόδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ετσι κι εγώ, εχω το προσωπικό μου στυλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν αυτά που φοράω είναι στην μόδα(που δεν το νομίζω, αμφιβάλλω αν η μαύριλα είναι στην μόδα), επίσης δεν ξέρω αν έχω το δικό μου στυλ (που επίσης δεν το νομίζω) αυτό όμως που ξέρω είναι ότι για να ντυθώ δεν διαβάζω κάποιο περιοδικό σχετικά με την μόδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Για να παραφράσω και το νόμο του Murphy, ο άνθρωπος χωρίς τη μόδα είναι σαν το ψάρι χωρίς το ποδήλατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ με το ζόρι πηγαίνω να πάρω ρούχα όταν αυτά που έχω είναι αρκετά παλιά. Δεν το ζορίζω πολύ ότι βρω που να μου αρέσει το παίρνω για να τελειώνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Εγώ με το ζόρι πηγαίνω να πάρω ρούχα όταν αυτά που έχω είναι αρκετά παλιά. Δεν το ζορίζω πολύ ότι βρω που να μου αρέσει το παίρνω για να τελειώνω :P
Καπως ετσι και εγω μονο που δεν παω για να αγορασω. Απλα οποτε κανω καμια βολτα και δω ενα μαγαζι που να εχει τετια ρουχα που φοραω μπαινω, βλεπω αμα εχει τπτ που να θελω και αμα εχει αγοραζω, αμα δεν εχει ολο και καπιο αλλο μαγαζι θα βρεθει. Μονο δεν βρικσω ευκολα τετιες μπλουζες που θελω και δεν μπορω να φοραω της μποτες που θελω για πρακτικους λογους αλλα αυτο το κανονιζω με σπορτεξ. Αλλα την μοδα δεν την ακολουθω, αμα βρεθω με ενα ρουχο που ειναι της μοδας, ητε η μοδα εμπνευστικε απο το στυλ μου ητε απλα ετυχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Εγώ με το ζόρι πηγαίνω να πάρω ρούχα όταν αυτά που έχω είναι αρκετά παλιά. Δεν το ζορίζω πολύ ότι βρω που να μου αρέσει το παίρνω για να τελειώνω :P
Μια απο τα ίδια κι εγώ. Συνήθως πρέπει για να πάρω καινούριο ρούχο είτε πραγματικά να το χρειάζομαι είτε να έτυχε να το δω και να κόλλησα(πιο σπάνιο).
Αλλιώς προτιμώ να ξοδέψω τα χρήματα μου σε τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πέρνω τα στοιχεία της μόδας που μου ταιριάζουν και τα ενσωματώνω στο δικό μου στυλ....8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α μιας και μιλάμε για μόδα, να τονίσω ότι...
Όσοι είναι φανατικά ενάντια στην μόδα και ακόμα κι αν τους άρεσε κάτι δεν θα το έπαιρναν επειδή είναι στη μόδα τότε ουσιαστικά καταλήγουν κι αυτοί να ακολουθούν ένα είδος "μόδας" και είναι με τον τρόπο τους "fashion victims".
Διότι η ουσία του να μην ακολουθείς τη μόδα είναι να είσαι ελεύθερος. Αν καταπιέζεις τον εαυτό σου λέγοντας ότι δεν θα φορέσεις κάτι επειδή είναι στη μόδα τότε πάλι καταλήγεις στο ίδιο είδος αυτοκαταπίεσης στο οποίο υποβάλλουν τον εαυτό τους και τα fashion victims.

Just my 2 cents...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
οπότε εάν δεν ξέρεις τι είναι στη μόδα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
οπότε εάν δεν ξέρεις τι είναι στη μόδα... :P
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Α μιας και μιλάμε για μόδα, να τονίσω ότι...
Όσοι είναι φανατικά ενάντια στην μόδα και ακόμα κι αν τους άρεσε κάτι δεν θα το έπαιρναν επειδή είναι στη μόδα τότε ουσιαστικά καταλήγουν κι αυτοί να ακολουθούν ένα είδος "μόδας" και είναι με τον τρόπο τους "fashion victims".
Διότι η ουσία του να μην ακολουθείς τη μόδα είναι να είσαι ελεύθερος. Αν καταπιέζεις τον εαυτό σου λέγοντας ότι δεν θα φορέσεις κάτι επειδή είναι στη μόδα τότε πάλι καταλήγεις στο ίδιο είδος αυτοκαταπίεσης στο οποίο υποβάλλουν τον εαυτό τους και τα fashion victims.

Just my 2 cents...
Αν και συμφωνώ μαζί σου, όμως κάλλιστα θα μπορούσε να έρθει κάποιος και να πει ότι το να είναι κάποιος ελευθέρος στο τρόπο ντυσίματος είναι και αυτό ένα είδος μόδας :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα το να είναι κανείς ελευθερος στο ντύσιμο έρχεται σε σύγκρουση με την όλη φιλοσοφία της μόδας. Είναι σαν να λέμε ότι ένας αριθμός είναι και άρτιος και περιττός ταυτόχρονα: δεν γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μα το να είναι κανείς ελευθερος στο ντύσιμο έρχεται σε σύγκρουση με την όλη φιλοσοφία της μόδας. Είναι σαν να λέμε ότι ένας αριθμός είναι και άρτιος και περιττός ταυτόχρονα: δεν γίνεται!
Μόδα για έμενα το σύνολο των ρούχων που έχουν μια συγκεκριμένη φιλοσοφία. Ε το να ντύνεται κάποιος ελευθέρα έχει και αυτό κάποια συγκεκριμένη φιλοσοφία.....Το ξέρω ότι είναι λίγο κάπως και δεν έννοω ότι συμφωνώ με το παραπάνω.
Anyway εγω πιστεύω οτι το πιο "κάλο" είναι να αγοράζουμε αυτό που μας αρέσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top