Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ε οχι και να πιεζω καποια φιλη μου για να μου πει κατι που ηδη ξερω και που ως φιλη μου θα επρεπε να μην εχει προβλημα να μου πει απο μονη της... Στο κατω κατω αν δεν θελει να το μοιραστει μαζι μου, αυτη χανει! ;)

Το αλλο με το "κατω των 25", νομιζω το εχω ξανααναφερει, μου φαινεται παραξενο... :confused: Συγγνωμη, δηλαδη, μια κοπελα στα 18-19 που εχει..."ορεξεις" δεν παει ποτε το χερι της εκει;! :hmm: Και αντε να μην το εχει ανακαλυψει η ιδια ή να μην το συζητα με τις φιλες της. Δεν εχει διαβασει κανενα περιοδικο που να λεει ποσο καλο (=ηδονη) ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ή έστω κάποιος σύντροφος δεν έδωσε ποτέ ένα χέρι βοηθείας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Ε οχι και να πιεζω καποια φιλη μου για να μου πει κατι που ηδη ξερω και που ως φιλη μου θα επρεπε να μην εχει προβλημα να μου πει απο μονη της... Στο κατω κατω αν δεν θελει να το μοιραστει μαζι μου, αυτη χανει! ;)

Το αλλο με το "κατω των 25", νομιζω το εχω ξανααναφερει, μου φαινεται παραξενο... :confused: Συγγνωμη, δηλαδη, μια κοπελα στα 18-19 που εχει..."ορεξεις" δεν παει ποτε το χερι της εκει;! :hmm: Και αντε να μην το εχει ανακαλυψει η ιδια ή να μην το συζητα με τις φιλες της. Δεν εχει διαβασει κανενα περιοδικο που να λεει ποσο καλο (=ηδονη) ειναι;
Απλά, ειδικά οι παρθένες νοπμίζουν οτι γίνεται διαφορετικά, δοκιμάζουν, δεν τους αρέσει και εγκαταλείπουν την προσπάθεια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Το αλλο με το "κατω των 25", νομιζω το εχω ξανααναφερει, μου φαινεται παραξενο... :confused: Συγγνωμη, δηλαδη, μια κοπελα στα 18-19 που εχει..."ορεξεις" δεν παει ποτε το χερι της εκει;! :hmm: Και αντε να μην το εχει ανακαλυψει η ιδια ή να μην το συζητα με τις φιλες της. Δεν εχει διαβασει κανενα περιοδικο που να λεει ποσο καλο (=ηδονη) ειναι;

Ή έστω κάποιος σύντροφος δεν έδωσε ποτέ ένα χέρι βοηθείας; :P
Πιστεύεται δλδ ότι κάποια που δεν το ξέρει μέχρι τα 25 τις θα έχει σύντροφο ή τέτοια περιοδικά ; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πιστεύεται δλδ ότι κάποια που δεν το ξέρει μέχρι τα 25 τις θα έχει σύντροφο ή τέτοια περιοδικά ; :|

Καποια που δεν το ξερει μεχρι τα 25 της οχι συνρτροφο δεν θα εχει, πιθανοτατα δεν θα ζει σε αυτον τον πλανητη! :P Πως θα γινει να μην το εχει ακουσει;
Καποια που δεν θα το εχει δοκιμασει, ναι πιστευω πως ανετα μπορει να εχει και συντροφο και να διαβαζει τετοια περιοδικα...
Γιατι οχι; :confused:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απλά, ειδικά οι παρθένες νοπμίζουν οτι γίνεται διαφορετικά, δοκιμάζουν, δεν τους αρέσει και εγκαταλείπουν την προσπάθεια ;)

Συγγνωμη βρε Michelle, αλλα και σε εμας δεν μας δειχνει κανεις πως να το κανουμε! Το αρχιζουμε και αν δουμε πως κατι δεν μας ικανοποιει, αλλαζουμε τεχνικη! Αυτο δεν περναει απο το μυαλο τους;! Απλα κανουν αυτο που εχουν δει;! Ασε που και λιγο να παει το χερι σου στην ευαισθητη περιοχη (=κλειτοριδα) δεν νομιζω να ξαναφυγει! :hehe: :blink: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι να το έχει δοκιμάσει εννοούσα. Εδώ έχω ακούσει ακόμα και άποψη κοπέλας ότι είναι αντίθετη σε αυτό γιατι θέλει μόνο απο το σύντροφο της να παίρνει ευχαριστήση ή μια άλλη οτι δεν πιστευει οτι θα της προσφέρει τίποτα! :blink:

Ε όσο να πεις βρε insomniac για εσάς είναι πολυ πιο εύκολο! Πως να κάνετε λάθος εσείς δλδ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Καποια που δεν το ξερει μεχρι τα 25 της οχι συνρτροφο δεν θα εχει, πιθανοτατα δεν θα ζει σε αυτον τον πλανητη! :P Πως θα γινει να μην το εχει ακουσει;
Καποια που δεν θα το εχει δοκιμασει, ναι πιστευω πως ανετα μπορει να εχει και συντροφο και να διαβαζει τετοια περιοδικα...
Γιατι οχι; :confused:
Χμμ όπως είπε η michelle ίσως να ξέρει τι περίπου είναι αλλά όταν το δοκίμασε , να το δοκίμασε λάθος και να τα παράτησε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ε όσο να πεις βρε insomniac για εσάς είναι πολυ πιο εύκολο! Πως να κάνετε λάθος εσείς δλδ? :P

καλά, μην το λες :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
καλά, μην το λες :P.
δλδ τι λάθος να κάνει κάποιος, το πολύ πολύ να ασχολείται με λάθος μέρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ε όσο να πεις βρε insomniac για εσάς είναι πολυ πιο εύκολο! Πως να κάνετε λάθος εσείς δλδ? :P

Γιατι, δεν εχεις ακουσει αντρα να παραπονιεται οτι η κοπελα του δεν του το κανει αυτο σωστα; ;) Και για να μην γινουμε και πολυ.."ιδιαιτεροι" δημοσιως ->
Αν δεν εχεις ρυθμο, αν το σφιγγεις πολυ, αν δεν συνεχιζεις για λιγο ακομα αφου εχεις τελειωσει, 1002 πραγματα!
Δεν λεω φυσικα οτι ειναι της ιδιας δυσκολιας με το δικο σας. Εκεινο ειναι τεχνη! :P :jumpy:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι να το έχει δοκιμάσει εννοούσα. Εδώ έχω ακούσει ακόμα και άποψη κοπέλας ότι είναι αντίθετη σε αυτό γιατι θέλει μόνο απο το σύντροφο της να παίρνει ευχαριστήση ή μια άλλη οτι δεν πιστευει οτι θα της προσφέρει τίποτα! :blink:

Καλα, αν το δικαιολογει ηθικα και με επιχειρηματα, εγω δεν θα διαφωνησω! :stupid: :jumpy: :bleh: Ενταξει, και εγω εχω ακουσει παρομοια, οτι "ειμαι σιγουρη οτι θα το ευχαριστιεμαι μονο με το συντροφο μου, οτι σιγα το πραγμα, αν μου ρθει ορεξη απλα θα προσπαθησω να το ξεχασω", κτλ...Με κορυφαια τα "εγω το σιχαινομαι να το ακουμπαω μονη μου" ή οταν προσπαθησεις να εξηγησεις σε γυναικα γιατι το κανεις και μονος σου αρκετα συχνα και αυτη να σε θεωρει...μ@λακα! :whatever: :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σορρύ αλλά για εμένα
"ειμαι σιγουρη οτι θα το ευχαριστιεμαι μονο με το συντροφο μου, οτι σιγα το πραγμα, αν μου ρθει ορεξη απλα θα προσπαθησω να το ξεχασω"
=
"εγω το σιχαινομαι να το ακουμπαω μονη μου"
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Και ποιος διαφωνει; ;) :rofl: :jumpy: (να μη σου πω = πως να καλυψω οτι το κανω με μια σχετικα νορμαλ δικαιολογια; :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως η αλήθεια είναι οτι μερικές δεν μπορώ να τις φανταστώ να το κάνουν με τίποτα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ε καλά, για ψόφια γατάκια μιλάμε :D, λογικό είναι να σιχαίνονται να το ακουμπάνε :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mου την δίνουν οι ψεύτικες δικαιολογίες ,εγώ θα προτιμούσα να ακούγα το σιχαίνομαι παρά το πρώτο. Όχι το ότι το σιχαίνομαι είναι καλλίτερο , δλδ αφού σιχαίνεσαι γιατί να μην σιχαίνομαι εγώ; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως η αλήθεια είναι οτι μερικές δεν μπορώ να τις φανταστώ να το κάνουν με τίποτα!! :P

Τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι... ;) Ξερω κοπελα που φαινεται "Παναγιτσα" και πολυ ηπιων τονων και τελικα οταν καποια στιγμη μου ειπε ποσες φορες το ειχε κανει σε μια μερα...εμεινα! :eek: :P


Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Mου την δίνουν οι ψεύτικες δικαιολογίες ,εγώ θα προτιμούσα να ακούγα το σιχαίνομαι παρά το πρώτο. Όχι το ότι το σιχαίνομαι είναι καλλίτερο , δλδ αφού σιχαίνεσαι γιατί να μην σιχαίνομαι εγώ; :mad:

Σωστοτατος!!!! (και ισχυει και για αλλα αναλογα θεματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ε καλά, για ψόφια γατάκια μιλάμε :D, λογικό είναι να σιχαίνονται να το ακουμπάνε :P.
Και εμείς τι είμαστε αυτός που θα τους αναστήσει τα ψόφια γατία :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Aυτο το "συχενομαι" δεν το καταλαβενω... Εμεις δλδ γιατι δεν συχενομαστε; Τι εχει και συχενεστε; Αμα μου φερνατε εμενα ενα... :whistle: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Νομίζω....οτι θα πρέπει να θεωρούμε δεδομένο οτι κάποιος που έχει ξεπεράσει το 12-13ο έτος της ηλικίας του αυνανίζεται...τουλάχιστον για εμάς τους άντρες.Οι γυναίκες...είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση....και τελικά όσο πιο μικρή αυνανιστική εμπειρία έχουν τόσο πιθανότερο είναι να αναπτύξουν στο μέλλον ανοργασμία.Μέσα απ τον αυνανισμό ο άνθρωπος συνειδητοποιεί τον οργασμό και τις πύλες του σώματος του που τον οδηγούν σε αυτόν.Αυτήν την εμπειρία θα την μοιραστεί και θα την αξιοποιήσει με το έτερο ήμισυ...κι αν τελικά υπάρχει ένας συμβολισμός στο σέξ μεταξύ δυο ανθρώπων...αυτός είναι "σου εμπιστεύομαι τα κλειδιά του οργασμού μου...για να μου τον ξεκλειδώσεις εσύ...μιας και μέχρι τώρα εγώ τον ξεκλείδωνα".Βέβαια...αν κάποιος έχει τα κλειδιά αυτά (αυνανιστική εμπειρία) μπορεί να τα μοιραστεί και να τα εμπιστεύτει στον σύντροφο του...και εδώ μάλλον εμείς οι άντρες υπερτερούμε....Οι γυναίκες μπορεί να μην τα έχουν τα κλειδιά αυτά στις πρώτες τους επαφές....και να μην τα αποκτήσουν και ποτέ..
Έτσι παραμένουν οι κλειδαριές τους μάλλον ανύπαρκτες και ψάχνουν συνεχώς για αντικλείδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ μαζί σου... Νομίζω ότι αυτό...
Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos:
Νομίζω....οτι θα πρέπει να θεωρούμε δεδομένο οτι κάποιος που έχει ξεπεράσει το 12-13ο έτος της ηλικίας του αυνανίζεται..
Νομίζω ότι αυτό δεν είναι και τόσο στανταρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top