Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν και συμφωνώ μαζί σου... Νομίζω ότι αυτό...

Νομίζω ότι αυτό δεν είναι και τόσο στανταρ...

Οι ψυχαναλυτές θέλουν τις πρώτες αυνανιστικές μας εμπειρίες (ή απόπειρες καλύτερα) να τις έχουμε απ την νηπιακή μας ηλίκια....ωστόσο επίσημα και συστηματικά ο αυνανισμός ξεκινάει στην προεφηβεία ή την εφηβεία (αναφέρομαι για τα αγόρια).Μπορεί βέβαια ανάλογα με τη σεξουαλική μας δραστηριότητα να μην αυνανιζόμαστε με τους ρυθμούς που αυνανίζεται κάποιος στην εφηβεία (αν και ούτε κι αυτό είναι κανόνας) αλλά δεν νομίζω να υπάρχει άντρας που να μην αυνανίζεται καθόλου ακόμα κι αν είναι σεξουαλικά δραστήριος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Θα μιλήσω ξεκάθαρα...
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Αυνανιζεστε λοιπον;
Ναι
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Ποσο συχνα περιπου και ποσες φορες ηταν οι πιο πολλες (σε μια μερα) ;
Κάθε μέρα, οι περισσότερες, πρέπει να ήταν 7 φορές σε μια μέρα.

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Το κανετε μονο οταν δεν εχετε συντροφο ή και τοτε;
Πάντα.

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Σε ποια ηλικια ξεκινησατε; Συνηθως "χρησιμοποιειτε" καποια φαντασιωση σας ή "οπτικο-ακουστικο" υλικο; :P
Χμμ νομίζω απο τα 12... συνήθως χρησιμοποιώ τη φαντασία μου ενώ ελάχιστες φορές οπτικό υλικό.

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Και (κυριως για γυναικες, αν και ομολογουμενως ανταποκρινεται και σε αντρες) χρησιμοποιειτε μονο τα χερια σας για τον ερεθισμο της...περιοχης;
Μόνο χέρια...

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
(αν δεν φαινεται στο προφιλ σας, αναφερετε και ηλικια/φυλο για να ξερουμε και τι περιπου παιζει (sic) )
Είμαι 16 :)

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
P.S: Ειναι το πρωτο μου θεμα!:D
xexe, ωραία θέματα ανοίγεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Πάντως είναι ενδεικτικό ότι στο forum το θέμα "πόσο συχνά αυνανίζεστε" έχει 7 σελίδες ενώ το "πόσο συχνά κάνετε σεξ" μόνο 3...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λεπτομέριες .... :PΕπίσης μην ξεχνάς ότι το δεύτερο είναι πιο καινούριο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
xexe, ωραία θέματα ανοίγεις :P

Ε, αμα εχεις ενδιαφεροντα... :hehe: :jumpy:
Μην μου πεις οτι δεν σ' αρεσε ομως ... Μιση σελιδα post εκανες! :P :clapup:


Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Πάντως είναι ενδεικτικό ότι στο forum το θέμα "πόσο συχνά αυνανίζεστε" έχει 7 σελίδες ενώ το "πόσο συχνά κάνετε σεξ" μόνο 3...:whistle:

Μην νομιζεις...απλα φταιει οτι αυτο ειναι πιο γενικο ( δεν λεει μονο "ποσο συχνα το κανετε") :hmm: ...Ναι, αυτο πρεπει να ειναι! :blink: :tongue: :whistle:

(Αμεσως εσυ πονηρουλα, εκει να παει το μυαλο σου! :devil: :P )

Α και να πω ενα "Μπραβο" στα πολυ ωραια post του e_stekoumenos πανω στο θεμα, με τα οποια συμφωνω σχεδον απολυτα ( Exposed_Bone και εγω θα ελεγα οτι ειναι σχεδον αδυνατο για ενα -αρσενικο- ατομο στην προεφηβικη/εφηβικη ηλικια να μην αυνανιζεται. Οπως και να το κανεις οι ορμονες, και γιατι οχι και το συγχρονο κοινωνικο του περιβαλλον, εκει τον ωθουν)

Το σχεδον παει στο οτι στο πρωτο του μηνυμα αφηνει να εννοηθει οτι ο οργασμος μιας γυναικας εξαρταται σχεδον αποκλειστικα απο το αν γνωριζει το σωμα της/αυνανιζεται ή οχι. Αν και συμφωνω οτι κατ' αυτον τον τροπο αυξανεται με βεβαιοτητα η ηδονη και των δυο, θα ελεγα οτι γνωριζω και γυναικα που ενω αυνανιζεται δεν ερχεται σε οργασμο, και γυναικα που ενω δεν αυνανιζεται ερχεται πολυ ευκολα σε κορυφωση... ;) Σημαντικο ρολο φυσικα παιζει και ο συντροφος σου, το κατα ποσο "αφηνεσαι", κτλ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
( Exposed_Bone και εγω θα ελεγα οτι ειναι σχεδον αδυνατο για ενα -αρσενικο- ατομο στην προεφηβικη/εφηβικη ηλικια να μην αυνανιζεται. Οπως και να το κανεις οι ορμονες, και γιατι οχι και το συγχρονο κοινωνικο του περιβαλλον, εκει τον ωθουν)
Αυτό που εννούσα ήταν ότι μπορεί να ξεκινήσει και απο μικρότερη ηλικία,επίσης ναι και εγω πιστευώ ότι ειναι αδύνατον ένα αρσενικό άτομο στην εφηβική ηλικία να μην αυνανίζεται :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν εχεις αδικο. Εχουν αναφερθει πολλες περιπτωσεις μικρων παιδιων (ακομα και απο την ηλικια των 4-5 χρονων) που φαινεται να αντλουν ηδονη απο το να τριβουν τα γεννητικα τους οργανα. Οπως επισης, φυσικα, σε διαφορετικη στιγμη ο καθενας μας αρχιζει να εχει την σεξουαλικη του αφυπνιση. Απλα, συνηθως αυτο συμβαινει στα αγορια γυρω στα 13-14. :)

Υ.Γ: Το " :( " στο τελος του μηνυματος σου δεν το καταλαβα. Που πηγαινε; :worry: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Δεν εχεις αδικο. Εχουν αναφερθει πολλες περιπτωσεις μικρων παιδιων (ακομα και απο την ηλικια των 4-5 χρονων) που φαινεται να αντλουν ηδονη απο το να τριβουν τα γεννητικα τους οργανα. Οπως επισης, φυσικα, σε διαφορετικη στιγμη ο καθενας μας αρχιζει να εχει την σεξουαλικη του αφυπνιση. Απλα, συνηθως αυτο συμβαινει στα αγορια γυρω στα 13-14. :)
Τώρα συμφωνώ απόλυτα ;)

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Υ.Γ: Το " :( " στο τελος του μηνυματος σου δεν το καταλαβα. Που πηγαινε; :worry: :confused:
δεν θυμάμαι για ποίον λόγο το έβαλα ίσως να μπήκε κατα λάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
δεν θυμάμαι για ποίον λόγο το έβαλα ίσως να μπήκε κατα λάθος :P

lol!!! :P

Μιας και βλεπω οτι λιγοι απαντουν στο θεμα (...και ακομα πιο λιγες) αποφασισα να προσθεσω και μια - κρυφη προφανως - δημοσκοπηση... ;) Ελπισω τουλαχιστον αυτο να μην το ντρεπεστε! :P :D

EDIT: Βεβαια επειδη ειμαι ντιπ για ντιπ χαζος δεν εβαλα επιλογη "Αυνανιζομαι 5 φορες/εβδομαδα"... :stupid: Θεωρηστε αυτην την επιλογη = με "Αυνανιζομαι περισσοτερες απο 5 φορες/εβδομαδα"... :sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Μιας και βλεπω οτι λιγοι απαντουν στο θεμα (...και ακομα πιο λιγες) αποφασισα να προσθεσω και μια - κρυφη προφανως - δημοσκοπηση... ;) Ελπισω τουλαχιστον αυτο να μην το ντρεπεστε! :P :D
Καλή σκέψή αντέ να δούμε τώρα πως θα πάει το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι πολύ σωστή την έκανες τη δημοσκόπηση γι'αυτό και δεν την πρόσθεσα αυτη την επιλογή! Μα υπάρχει άνθρωπος που αυνανίζεται ακριβώς 5 φορές κάθε εβδομάδα?? Για το ΜΟ ψηφίζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Α δεν ξερω, μπορει καποιος να το εχει βαλει σκοπο να το κανει ακριβως πεντε φορες την εβδομαδα! γουστα ειναι αυτα! :P :teasing: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Και πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό για να συνεχίσω τις συμβουλές είναι μετά την εκπσπερμάτωση να ακολουθεί ούρηση.
Να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό ... εμένα πάντα μετά την εκσπερμάτωση ακολουθεί η ούρηση είτε το θέλω είτε όχι [δλδ πάντα μου έρχετε μετα απο λίγα λεπτά]... είναι φυσιολογικό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό ... εμένα πάντα μετά την εκσπερμάτωση ακολουθεί η ούρηση είτε το θέλω είτε όχι [δλδ πάντα μου έρχετε μετα απο λίγα λεπτά]... είναι φυσιολογικό???

Κάτω απ την ουροδόχο κύστη...βρίσκεται ο προστάτης που περιβάλλει σαν κασκόλ το αρχικό τμήμα της ουρήθρας.Κατα τη διάρκεια της προετοιμασίας του σπέρματος (για εκσπερμάτωση)...λειτουργικά εμπλέκεται και ο προστάτης που διογκώνεται...πιέζοντας έτσι ουρήθρα και κύστη.Αυτή η πίεση μπορεί να οδηγήσει στην αίσθηση της ανάγκης για ούρηση (αν και είναι εξωτερική πίεση).Είναι κάτι αρκετά φυσιολογικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos:
Κάτω απ την ουροδόχο κύστη...βρίσκεται ο προστάτης που περιβάλλει σαν κασκόλ το αρχικό τμήμα της ουρήθρας.Κατα τη διάρκεια της προετοιμασίας του σπέρματος (για εκσπερμάτωση)...λειτουργικά εμπλέκεται και ο προστάτης που διογκώνεται...πιέζοντας έτσι ουρήθρα και κύστη.Αυτή η πίεση μπορεί να οδηγήσει στην αίσθηση της ανάγκης για ούρηση (αν και είναι εξωτερική πίεση).Είναι κάτι αρκετά φυσιολογικό....
Είναι λίγο άσχετο αλλά συγχαρητήρια για τα ωραία ποστ που κάνεις στα περισσότερα θέματα!! :clapup: (δεν το λέω ειρωνικα!)
Και σοβαρά είναι, και γνώσεις φανερώνουν, και είναι ουσιαστικά και όχι τα λεγόμενα "πατατοποστς". Απο την αρχή ήθελα να στο πω αλλά δεν έβρισκα ευχκαιρια (ενώ τώρα και καλά βρήκα :P). Μόνο τόσα αποσιωπητικά να μην έβαζες! :P Αλλά ουδείς τέλειος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos:
Είναι κάτι αρκετά φυσιολογικό....
Το αρκετά στην παραπάνω πρόταση κρύβει κάτι;:worry::hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως μέχρι στιγμής ψήφισαν 9 άνδρες και μόνο 1 γυναίκα...
Χαρακτηριστικό της ελληνικής κοινωνίας νομίζω...
Ακόμα και την ανώνυμη ψήφο ντρέπονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Είναι λίγο άσχετο αλλά συγχαρητήρια για τα ωραία ποστ που κάνεις στα περισσότερα θέματα!! :clapup: (δεν το λέω ειρωνικα!)
Και σοβαρά είναι, και γνώσεις φανερώνουν, και είναι ουσιαστικά και όχι τα λεγόμενα "πατατοποστς". Απο την αρχή ήθελα να στο πω αλλά δεν έβρισκα ευχκαιρια (ενώ τώρα και καλά βρήκα :P). Μόνο τόσα αποσιωπητικά να μην έβαζες! :P Αλλά ουδείς τέλειος!

Ευχαριστώ...άλλα άν εγώ αξ'ιζω μια φορά τα καλά λόγια εσείς που φτιάξατε το φορουμ και βάζετε τόσο ενδιαφέροντα (και τολμηρά θέματα) αξίζετε πολλά περισσότερα συγχαρητήρια.Όσο για τα αποσιωπητικά ναι είναι κουσούρι μου και μπαίνουν εκεί που αν μιλούσα θα έκανα μικρές παύσεις για να μην μπουκώνω με πληροφορίες τον άλλον....;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το αρκετά στην παραπάνω πρόταση κρύβει κάτι;:worry::hmm::/:
Όχι δεν κρύβει τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως μέχρι στιγμής ψήφισαν 9 άνδρες και μόνο 1 γυναίκα...
Χαρακτηριστικό της ελληνικής κοινωνίας νομίζω...
Ακόμα και την ανώνυμη ψήφο ντρέπονται!

Η αναφορά στη συχνότητα μάλλον δεν έχει και τόσο σημασία μιας και αυτή επιρεάζεται απ την ηλικία,το αν υπάρχει σεξουαλικός σύντροφος αλλά και την ψυχολογία του ατόμου.Το είμαι άντρας και αυνανίζομαι ή όχι (και το αντίστοιχο για γυναίκα) ίσως έφτανε.Πάντως.....δε νομίζω οτι οι περισσότεροι μπορούν να φανταστούν μια γυναίκα που δεν αυνανίζεται...ως μια γυναίκα με απίστευτους οργασμούς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top