Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον στεκούμενο αν και αφήνω ενα μικρό ποσοστό να αγνοήσει όντως κάποιος τη διαφορά λόγω αγάπης. Επειδή μου έχουν τύχει φάσεις και καταστάσεις με αρκετά μεγαλύτερες, θέτω ενα όριο να είναι μεγαλύτερη εως +6 χρόνια για σχέση και +20 για one night skisimo :P Για γάμο πάμε εως +4 με το ζόρι (για το αρνητικό όριο θα σας ενημερώσω στα 35 μου :P )

Και δεν είναι και το θέμα της σαρκικής απόλαυσης. Πολλοί λένε οτι ο Έλληνας θέλει να βρεί γκόμενα που να μοιάζει στη μαμά του..καλά ως εκεί αλλά να έχει και γκόμενα που να παίζει το ρόλο της μαμάς του και στην κυριολεξία...ε είναι λίγο κουλό. Απ την άλλη οι κοπέλες των 17-18 θα τα φτιάξουν με εναν 40ρη πιο άνετα γιατί έχουν ενα πιο ανεπτυγμένο αίσθημα ανάγκης τύπου "daddy cool" (Κατα τη γνώμη μου πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Εγγυήσεις?? Για ποιό πράγμα???
Μα δεν υπάρχουν εγγυήσεις στις σχέσεις των ανθρώπων... δεν υπάρχουν εγγυήσεις στα αισθήματα....
Ποτέ κανένας δεν μπορεί να υπογράψει το "θα σε αγαπώ για πάντα!"
Δεν μπορεί να το υπογράψει γιατί οι άνθρωποι αλλάζουν, τα δεδομένα, οι συνθήκες, τα αισθήματα.... όλα αλλάζουν καθημερινά!
Μπορεί όντως η φθορά σε ένα κουφάρι να τρέχει αλλά από πότε οι ρυτίδες μπορούν να είναι εμπόδιο στην αγάπη μας για έναν άνθρωπο?
Για τον σύντροφο μας.... πως είναι δυνατόν?
Εκτός αν μιλάμε για μια σχέση που βασίζεται μόνο στις σαρκικές απολαύσεις και το "κορμί" έχει τον πρωταρχικό λόγο για όσα νιώθουμε... αν μιλάμε για μια ρηχή και σαρκική σχέση τότε ναι... συμφωνώ....

Πάντως... παρατηρημένο (από μένα) είναι ότι οι άνθρωποι που είναι ευτυχισμένοι.. πλήρης... με αγάπη στη ζωή τους να τους περιτριγυρίζει, ο χρόνος περνάει από πάνω τους με περισσότερο σεβασμό και αυτό που αφήνει πίσω του είναι μόνο γνώσεις και σοφία και όχι ασχήμια....

Επίσης... οι άνθρωποι που έχουν κοντά τους κάποιον σύντροφο αρκετά νεότερο, χωρίς να το καταλαβαίνουν ίσως, διατηρούνται πολύ καλύτερα... προσέχουν τον εαυτό τους περισσότερο... αγαπούν και εκτιμούν το κορμί τους περισσότερο με αποτέλεσμα ο χρόνος για άλλη μια φορά να τους κάνει το χατήρι και να περνάει όχι από πάνω τους αλλά από δίπλα τους...

Ακριβώς ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΟΗ σε αυτές σου τις σκέψεις θα πρέπει να στηριχθεί εξ αρχής η θωράκιση μιας τέτοιας σχέσης.Γιατί πολλές φορές η ανασφάλεια και η ανωριμότητα (που εμφανίζεται και στον μεγαλύτερο και στον μικρότερο της σχέσης) είναι το βασικό κίνητρο για μια τέτοια σχέση κι όταν ο χρόνος χαράζει τις επιδερμίδες τότε έρχεται η ανώμαλη προσγείωση σε αυτούς που δεν ήταν τόσο ώριμοι όσο απαιτεί μια τέτοιου είδους σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
για διαφορές μέχρι 3-4 άντε 5 χρόνια πιστεύω οκ. Για μεγαλύτερες διαφορές δεν ξέρω αν θα μπορούσε να περπατήσει καθώς ο καθένας είναι σε τελείως διαφορετική φάση της ζωής του, σκέφτεται διαφορετικά, έχει διαφορετικές προτεραιότητες, άλλα ενδιαφέροντα κλπ.. Πότε δεν ξέρεις όμως, ο έρωτας δεν έχει ηλικία... το θέμα είναι πόσο μπορεί να κρατήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Εν μέρει συμφωνώ από λίγο με όλους σας. Και με όσους είναι υπερ και με όσους είναι κατά μιας σχέσης με μπολικα χρόνια διαφορά, απλά πρέπει να επισημάνω ότι η διαφορά ηλικίας άλλοτε φαίνεται πολύ (π.χ. 18αρα με 35αρη, ο ένας στη Δύση και ο άλλος στην Ανατολή) και άλλοτε λιγότερο (π.χ. 30αρα με 45αρη). Στην 2η περίπτωση, μπορεί η διαφορά να είναι ακριβώς η ίδια σε χρόνια με την πρώτη, όμως οι άνθρωποι έχουν έρθει πιο κοντά ως προς τα ζητούμενά τους και τα θέλω τους. Δεν θα μιλήσω για τη δική μου περίπτωση, γιατί ακόμα ΔΕΝ ΞΕΡΩ, πάντως νιώθω ότι υπάρχουν πολλά κοινά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ανάλογα και σε τί ηλικία βρίσκεσαι πάντως γαι εμένα το ανώτερο όριο είναι τα 10 χρόνια, βέβαια όχι να είναι 12 αυτή και αυτός 22.

Δεν μου αρέσει όμως να έχει την ηλικία του πατέρα της κάθε κοπέλας αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Η ηλικία είναι μόνο στο μυαλό, αν μπορείς να συννενοηθείς με τον άλλο και περνας καλά τι σημασία έχει το πότε γεννηθήκατε? Ειδικά όσο μεγαλόνουν οι ηλικίες η διαφορά σε χρόνια έχει μικρότερη σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ανάλογα και σε τί ηλικία βρίσκεσαι πάντως γαι εμένα το ανώτερο όριο είναι τα 10 χρόνια, βέβαια όχι να είναι 12 αυτή και αυτός 22.

Δεν μου αρέσει όμως να έχει την ηλικία του πατέρα της κάθε κοπέλας αυτός.

28 με 42 πώς σου ακούγεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
28 με 42 πώς σου ακούγεται?

Το θέμα δεν είναι πως ακούγεται σε εμένα και σε οποιονδήποτε εδω μέσα αλλά να είσαι εσύ ικανοποιημένη με τον άνθρωπο αυτόν και να περνας εσύ καλά.
Γιατί και πιο μικρος απο εσένα να ήταν σίγουρα θα ακουγες κάποια σχόλια και πιστεύω πως η Μισελ τα ξέρει αυτά απο πρώτο χέρι.
Δεν μου ακούγεται τραβηγμένο, είναι μεγάλη η διαφορα αλλά δεν είναι και 52 ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Το θέμα δεν είναι πως ακούγεται σε εμένα και σε οποιονδήποτε εδω μέσα αλλά να είσαι εσύ ικανοποιημένη με τον άνθρωπο αυτόν και να περνας εσύ καλά.
Γιατί και πιο μικρος απο εσένα να ήταν σίγουρα θα ακουγες κάποια σχόλια και πιστεύω πως η Μισελ τα ξέρει αυτά απο πρώτο χέρι.
Δεν μου ακούγεται τραβηγμένο, είναι μεγάλη η διαφορα αλλά δεν είναι και 52 ο άνθρωπος.

Το κόλλημα μου είναι το εξής :
Επειδή πρόκειται για εντελώς καινούργια "ιστορία" (δεν την αποκαλώ σχέση ακόμα),επειδή δεν ξέρω σχεδόν τίποτα γι'αυτόν τον άνθρωπο ακόμα, επειδή ανήκουν στα αρνητικά τα 14 χρόνια διαφοράς, φοβάμαι να δεθώ μήπως μετά κοπανάω το κεφάλι μου που προσπέρασα κάτι αρκετά σοβαρό, όπως είναι η διαφορά ηλικίας, στο ντούκου. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο. Και ευχάριστος είναι, και ευδιάθετος και γεμάτος ζωντάνια. Κατά τα άλλα, όπως όλοι οι άνθρωποι έχει και τα ελαττώματά του, τα οποία φυσικά δεν οφείλονται στο ότι είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Το κόλλημα μου είναι το εξής :
Επειδή πρόκειται για εντελώς καινούργια "ιστορία" (δεν την αποκαλώ σχέση ακόμα),επειδή δεν ξέρω σχεδόν τίποτα γι'αυτόν τον άνθρωπο ακόμα, επειδή ανήκουν στα αρνητικά τα 14 χρόνια διαφοράς, φοβάμαι να δεθώ μήπως μετά κοπανάω το κεφάλι μου που προσπέρασα κάτι αρκετά σοβαρό, όπως είναι η διαφορά ηλικίας, στο ντούκου. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο. Και ευχάριστος είναι, και ευδιάθετος και γεμάτος ζωντάνια. Κατά τα άλλα, όπως όλοι οι άνθρωποι έχει και τα ελαττώματά του, τα οποία φυσικά δεν οφείλονται στο ότι είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος....


Κοίτα αν εσένα όχι τί λένε οι άλλοι, αλλά μόνο εσύ τί πιστευεις. Αν πιστεύεις λοιπόν πως μπορεί να το μετανιώσεις΄που είναι τόση η διαφορά ηλικίας τότε μην προχωρήσεις. Και ο καθένας για τον εαυτό του μπορεί να κρίνει μόνο τί θεωρεί σοβαρό και τί όχι όπως είναι η ηλικία.
Για κάποια άλλη ίσως της φαίνεται φυσιολογική αυτή η διαφορά.
Το θέμα είναι εσύ αν μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο 14 χρόνια μεγαλύτερο.
Θα ήθελα να σου πω κάτι ελπίζω να μην το πάρεις στραβά μάθε σίγουρα αν είναι παντρεμένος, αν είναι καλύτερα για εσένα είναι να μην προχωρήσεις εκτός αν δεν σε πειράζει να είσαι το τρίτο πρόσωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
.......μάθε σίγουρα αν είναι παντρεμένος, αν είναι καλύτερα για εσένα είναι να μην προχωρήσεις εκτός αν δεν σε πειράζει να είσαι το τρίτο πρόσωπο


Είμαι στο ψάξιμο, διότι επ ουδενί λόγο δεν θα ήθελα να είμαι το τρίτο πρόσωπο. Γι'αυτο σου είπα ότι ακόμα δεν την αποκαλώ σχέση. Είμαι πολύ επιφυλακτική.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καλό είναι να είσαι προσεκτική, απέναντι σε τέτοιες σχέσεις. Κρύβουν πολλές παγίδες. :(

Kαι ευτυχισμένη να είσαι, σκέψου λίγο με αριθμούς: 35-49, 40-54,...

Άσε που θα υπάρχει κάποιος λόγος, που δεν έχει "αποκατασταθεί", και τον οποίο συνήθως δε θα θέλεις να μάθεις.

Συγνώμη αν ακούγομαι ωμός. Αλλά δε χωράει μεταμέλειες το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Καλό είναι να είσαι προσεκτική, απέναντι σε τέτοιες σχέσεις. Κρύβουν πολλές παγίδες. :(

Kαι ευτυχισμένη να είσαι, σκέψου λίγο με αριθμούς: 35-49, 40-54,...

Άσε που θα υπάρχει κάποιος λόγος, που δεν έχει "αποκατασταθεί", και τον οποίο συνήθως δε θα θέλεις να μάθεις.

Συγνώμη αν ακούγομαι ωμός. Αλλά δε χωράει μεταμέλειες το πράγμα.

Υπήρξε παντρεμένος πριν 10 χρόνια. Υπήρξε και σε μία πολύ σοβαρή σχέση επίσης πολλά χρόνια. Αυτά, ισχυρίζεται, ότι έχουν τελειώσει.... Εμένα με απασχολεί τι παιζόταν στη ζωή του, μέχρι και μία μέρα πριν με γνωρίσει.
Το ψάχνω παιδιά, το ψάχνω.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Υπήρξε παντρεμένος πριν 10 χρόνια. Υπήρξε και σε μία πολύ σοβαρή σχέση επίσης πολλά χρόνια. Αυτά, ισχυρίζεται, ότι έχουν τελειώσει....


Πάλι θα πω κάτι που δε θέλω να παρεξηγήσεις. Το ότι αυτά έχουν τελειώσει, μήπως σημαίνει πως τελείωσε και ο ίδιος με την ιδέα του γάμου και της σοβαρής σχέσης?

Σκέψου το καλά τώρα, για να μην υποφέρεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Πάλι θα πω κάτι που δε θέλω να παρεξηγήσεις. Το ότι αυτά έχουν τελειώσει, μήπως σημαίνει πως τελείωσε και ο ίδιος με την ιδέα του γάμου και της σοβαρής σχέσης?

Σκέψου το καλά τώρα, για να μην υποφέρεις μετά.

σωστή σκέψη...


συμπληρώνω ότι μπορείς να καταλάβεις 2-3 πραγματα παραπάνω για εκείνον από τον τρόπο που εκφράζεται για το παρελθόν του. Αν τον ακούσεις να λέει "όλες οι γυναίκες είναι ίδιες" ή φράσεις που να αρχίζουν "εσείς οι γυναίκες ...", μακρυά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Πάλι θα πω κάτι που δε θέλω να παρεξηγήσεις. Το ότι αυτά έχουν τελειώσει, μήπως σημαίνει πως τελείωσε και ο ίδιος με την ιδέα του γάμου και της σοβαρής σχέσης?

Σκέψου το καλά τώρα, για να μην υποφέρεις μετά.

Δεν σε παρεξηγώ καθόλου, ίσα ίσα ..... Έχεις απόλυτο δίκιο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Puff_Daddy

Νεοφερμένος

Ο Puff_Daddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ισχύει ο μαθηματικός τύπος:

Η σωστή ηλικία της γυναίκας, είναι τα μισά χρόνια του άντρα +7.

Από κει και μετά ξέρετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να πρωτογράψω!!!!!!!!!!!!!!!
Καταρχήν χαίρομαι πάρα πολύ για τον καινούργιο έρωτα,αίσθημα ή εν πάσι περιπτώση γνωριμία της crazyhelen(yes!!!!!!!!!!!!!!!!).
Mετά θα συμφωνήσω (τι πρωτότυπο) με τα όσα είπα περί ηλικίας η Κακή Επιρροή.
Τα έχουμε γράψει και τα έχουμε ξαναγράψει και για την περίπτωση ενός ζευγαριού απο δω μέσα(ονόματα δεν λέμε,admins δεν θίγουμε) ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ η σχέση ανήκει σε σας και μόνο σε σας.
Βέβαια στην περίπτωση της crazyhelen το πρόβλημα της είναι μάλλον το παρελθόν του άντρα με το σκεπτικό ότι κάποιος στα 42 του θα έχει ζήσει και θα έχει κάνει πολλά.Αυτό όμως δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας και ένας 28χρονος κουβαλάει παρελθόν.Για κάθε καινούργιο άτομο μέχρι να το γνωρίσουμε καλά έχουμε τις αμφιβολίες μας ανεξαρτήτως της ηλικίας του.Πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να είσαι προκατελλειμένη και να αφήσεις τα πράγματα να κυλήσουν.Αν κάτι δεν σου πηγαίνει καλά τότε φύγε,μην τον απορρίπτεις όμως εξαρχής επειδή έτυχε να γεννηθεί μια δεκαετία πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Δεν ξέρω τι να πρωτογράψω!!!!!!!!!!!!!!!
Καταρχήν χαίρομαι πάρα πολύ για τον καινούργιο έρωτα,αίσθημα ή εν πάσι περιπτώση γνωριμία της crazyhelen(yes!!!!!!!!!!!!!!!!).
Mετά θα συμφωνήσω (τι πρωτότυπο) με τα όσα είπα περί ηλικίας η Κακή Επιρροή.
Τα έχουμε γράψει και τα έχουμε ξαναγράψει και για την περίπτωση ενός ζευγαριού απο δω μέσα(ονόματα δεν λέμε,admins δεν θίγουμε) ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ η σχέση ανήκει σε σας και μόνο σε σας.
Βέβαια στην περίπτωση της crazyhelen το πρόβλημα της είναι μάλλον το παρελθόν του άντρα με το σκεπτικό ότι κάποιος στα 42 του θα έχει ζήσει και θα έχει κάνει πολλά.Αυτό όμως δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας και ένας 28χρονος κουβαλάει παρελθόν.Για κάθε καινούργιο άτομο μέχρι να το γνωρίσουμε καλά έχουμε τις αμφιβολίες μας ανεξαρτήτως της ηλικίας του.Πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να είσαι προκατελλειμένη και να αφήσεις τα πράγματα να κυλήσουν.Αν κάτι δεν σου πηγαίνει καλά τότε φύγε,μην τον απορρίπτεις όμως εξαρχής επειδή έτυχε να γεννηθεί μια δεκαετία πριν.

Καταρχάς χαίρομαι που χάρηκες! Τα πράγματα βέβαια ακόμα βρίσκονται σε πολύ "νηπιακή" κατάσταση, ακριβώς επειδή αγχώνομαι ως προς το τι μπορεί να ΜΗΝ ξέρω για εκείνον. Όταν μάθω, θα δω πώς θα προχωρήσω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να ξέρεις σίγουρα αν υπάρχει και :baby: από αυτόν τον προήγούμενο γάμο...γιατί πολλοί το θυμούνται όταν η νέα τους σχέση έχει παρασοβαρέψει :angry:
Έχει συμβεί σε γνωστή μου λίγο πρίν ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας και από τότε έχει χάσει την εμπιστοσύνη της στους άντρες :(
Δεν θέλω να σε φοβήσω, απλά δεν είναι κακό να είσαι υποψιασμένη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top