Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 352)
  • Αμιγώς ετεροφυλόφιλος

    Ψήφοι: 247 70.2%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 19 5.4%
  • Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα όχι αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Αμφιφυλόφιλος

    Ψήφοι: 21 6.0%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα οχι αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη

    Ψήφοι: 5 1.4%
  • Ομοφυλόφιλος

    Ψήφοι: 26 7.4%
  • Κουμπάκιας :P

    Ψήφοι: 21 6.0%
  • Ασέξουαλ

    Ψήφοι: 3 0.9%
  • Πανσέξουαλ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
@Kουε Ευχαριστω πολυ

@Γιαννης Οχι δεν μου ειναι ευκολο, δεν γινεσε εσυ στην θεση μου;

Δεν γίνετε ρε κρονάκο πρόλαβα και παντρεύτηκα, καλά τι να κάνουμε θα πρέπει να τα αλλάξουμε !:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ετερό.
το σκεφτομουν κιολας:fool: , για να δωσω λιγο σασπενς στη ζωη μου, αλλα μετα καταλαβα............
μου αρεσουν τα αγορια. :clapup: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leviathan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Τι σεξουαλικες προτιμησεις εχουμε, ή θα θελαμε να εχουμε ? Η δημοσκοπηση αφορα το 1ο, αλλα και το 2ο θα ηταν ενδιαφερον, δεδομενου οτι δεν διαλεγουμε τις προτιμησεις μας, αλλα ειναι αυτες που ειναι. Εγω πχ θα ηθελα να ημουν αμφιφυλοφιλη. Αυτη ειναι η πιο λογικη επιλογη (αν οντως μπορουσαμε να διαλεξουμε/ αποφασισουμε εμεις οι ιδιοι). Γιατι να αποκλειουμε τον μισο πληθησμο απο υποψηφιο συντροφο? Δεν φτανει που εχουμε καποιες προτιμησεις (πχ ηλικια, υψος, βαρος, βλεμμα, χαμογελο, χιουμορ, ειλικρινεια και ενα σωρο αλλα), αμα βαζουμε και φυλο, τοτε με ενα μονο απο τα κριτηρια κοβουμε τις μισες υποψηφιοτητες. Λογικα, ειναι παντελως ασυμφορο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Leviathan:
...δεδομενου οτι δεν διαλεγουμε τις προτιμησεις μας, αλλα ειναι αυτες που ειναι.

Δεν το κατάλαβα αυτό. Από τη στιγμή που μιλάμε για τις προτιμήσεις μας εξυπακούεται ότι έχουμε κατασταλάξει σε αυτές μόνοι μας και δεν μας τις έχουν επιβάλλει.

Αρχική Δημοσίευση από Leviathan:
Εγω πχ θα ηθελα να ημουν αμφιφυλοφιλη. :)

Και ποιος σε εμποδίζει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Για το 1ο μαλλον εννοει οτι δεν ειναι αποτελεσμα επιλογης λογο καποιων κριτηριων αλλα οπως προκυπτει μεσα απο την ζωη μας.
Για το 2ο μαλλον εννοει οτι δεν της αρεσει καθως ο ευατος της δεν της υπαγορευει κατι τετοιο αλλα αν ητανε αλλιως τα πραματα και μπρουσε να διαλεξει θα διαλεγε το 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leviathan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Leviathan:
...δεδομενου οτι δεν διαλεγουμε τις προτιμησεις μας, αλλα ειναι αυτες που ειναι.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Δεν το κατάλαβα αυτό. Από τη στιγμή που μιλάμε για τις προτιμήσεις μας εξυπακούεται ότι έχουμε κατασταλάξει σε αυτές μόνοι μας και δεν μας τις έχουν επιβάλλει.
το οτι δεν μας τις εχουν 'επιβαλλει' παιζεται... Αν και η επιβολη (η εστω ψυχολογικος πολεμος/εξαναγκασμος) αφορα μονο στο τι κανουμε και οχι στο τι σκεφτομαστε..

Στο θεμα μας τωρα.. Παραξενευομαι που δεν ηταν κατανοητο αυτο που εγραψα. :confused: Νομιζα οτι ειναι προφανες, και το ξερει ολος ο κοσμος ουτως ή αλλως. Εννοουσα οτι, ναι μονοι μας 'κατασταλαζουμε'. Δεν λεμε ομως, οταν κασταλλαζουμε, "χμμ εχω 3 δυνατοτητες. Τι να προτιμησω? Να αποφασισω να μου αρεσουν οι αντρες, οι γυναικες, και τα δυο ? Ας διαλεξω να μου αρεσουν οι αντρες." Οχι. Λεμε πχ "χμμ βλεπω οτι μου αρεσουν οι αντρες." (Αρα, ειμαι ετεροφυλοφιλη αν ειμαι γυναικα, και ομοφυλοφιλος αν ειμαι αντρας)". Το αν θα μας ελκυουν ατομα του αλλου φυλου, του ιδιου, ή και των δυο, ειναι προκαθορισμενο, και δεν ειναι στο χερι μας, να το αποφασισουμε. Για αυτο και 'κατασταλαζουμε' μια φορα μονο (δηλ 'καταλαβαινουμε' προς τα που φυσαει ο ανεμος, :) στην περιπτωση μας. Αν ηταν θεμα αποφασης, συνειδητης επιλογης, θα μπορουσαμε καλλιστα να αλλαζουμε 'στρατοπεδο' καθε τοσο...).

Αρχική Δημοσίευση από Leviathan:
Εγω πχ θα ηθελα να ημουν αμφιφυλοφιλη.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Και ποιος σε εμποδίζει; :hmm:
Μα τι ερωτηση ειναι αυτη ? :confused: Προφανως με εμποδιζει το γεγονος οτι δεν με ελκυουν ερωτικα οι γυναικες. Αμα ειναι να παω να κανω καταναγκαστικα εργα, τι να το κανω ??? :| :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Παραφράζοντας αυτό που λέει και ο O'Zorgnax κάτω από το avatar του για το αλκοόλ, οι γυναίκες είναι η πηγή και η λύση στα περισσότερα (μπορεί και σε όλα) προβλήματά μας, τι να κάνουμε...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Straight φυσικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μια απ'τα ίδια κι εγώ παιδιά,ετεροφυλόφιλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
εγώ έχω κανονικές σεξουαλικές προτιμήσεις. Μη σας πω και ορθοκανονικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Γυναικες!
αχχχχ!!! :inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
εγώ έχω κανονικές σεξουαλικές προτιμήσεις. Μη σας πω και ορθοκανονικές.

Χμμμ, έχεις κάνει ορθοκανονικοποίηση? Χρησιμοποίησες τη μέθοδο Gram-Schmidt :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Χμμμ, έχεις κάνει ορθοκανονικοποίηση? Χρησιμοποίησες τη μέθοδο Gram-Schmidt :P:P:P
Και μετά μου λες οτι δεν διαβάζεις!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Χμμμ, έχεις κάνει ορθοκανονικοποίηση? Χρησιμοποίησες τη μέθοδο Gram-Schmidt :P:P:P

όπα όπα όπα!
ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ!???!?

δε μου λες εσύ αδέσποτο, γυναίκα 20 χρονών, διαβαστερή σε κόβω.... τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχεις?

Δε περνάς από αθήνα να τις συζητήσουμε λιγάκι και μετά να τις κάνουμε και πράξη (γιατί ως γνωστόν η διαφορά θεωρίας πράξης είναι τεράστεια :clapup::clapup:)

φιλικά πάντα ... (σχεδόν κολλητά θα έλεγα) θείο βρέφος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πάντως το προσέξατε ότι ο ένας που ψήφισε ομοφυλόφιλος δεν σχολίασε στο φόρουμ; Είναι ο φόβος του στιγματισμού άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Καλημέρα!Λογικά να κρίνω ότι ακόμα δεν ξύπνησες καλά ή δεν διάβασες το θέμα προσεκτικά και βιάστηκες να απαντήσεις (ψυχολογώ την κατάσταση αντί εσού :P) :P
Σελίδα 2,πρώτο πόστ :D
O καθείς βάζει στο κρεβάτι του όποιον θέλει και δεν μας πέφτει λόγος και δεν ντρέπονται όσοι έχουν διαφοροποιήσεις να μας το αναφέρουν,είμαστε φιλελεύθερο forum ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Πάντως το προσέξατε ότι ο ένας που ψήφισε ομοφυλόφιλος δεν σχολίασε στο φόρουμ; Είναι ο φόβος του στιγματισμού άραγε;
Και ομως το σχολιασε... ξανα κοιταξε τα ποστ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Michele ένα μάθημα διάβασα, και γυρίζω και το κάνω θέμα χι χι χι :D
Θείο βρέφος, μάλλον πρέπει να ψάξεις κάπου αλλού, γιατί σε πρόλαβε άλλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Θείο βρέφος, μάλλον πρέπει να ψάξεις κάπου αλλού, γιατί σε πρόλαβε άλλος :P

λεπτομέριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Πάντως το προσέξατε ότι ο ένας που ψήφισε ομοφυλόφιλος δεν σχολίασε στο φόρουμ; Είναι ο φόβος του στιγματισμού άραγε;
Εγώ ψήφισα και σχολίασα αντίστοιχα.
Γενικά, πιστεύω πως είμαστε ένα forum που τα μέλη έχουν κάποιο επίπεδο. Όσοι και να δουλώσουν ακόμα ομοφιλόφυλοι ή bi δεν πιστεύω να στιγματιστούν. :)
Αν κάποιος δε θέλει να το δηλώσει, δικαίωμά του.
Ούτως η άλλως μέχρι στιγμής έχουν ψηφίσει και 35 ετεροφιλόφυλοι αλλά δεν έχουν σχολιάσει όλοι τους.




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top