Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ψ. πήρα να δω τον κύκλο των χαμένων ποιητών το βραδάκι... ελπίζω να μη με απογοητεύσει :( γιατί θυμάμαι ότι μου άρεσε πολύ όταν την είχα πρωτοδεί :).

Seize the Day my friend!! Εγώ όταν την ξαναείδα πάντως έριξα πολύ κλάμα! Έχω πάθει υπερευαισθησία! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
@dooovlo

το καληνύχτα και καλή τύχη δεν έχει και τόσο να κάνει με τον μακάρθι αλλά κυρίως με τον ρόλο των μ.μ.ε. (και κατ' επέκταση όλων όσων λυγίζουν και δεν εκτελούν το λειτούργημά τους κατά το δοκούν) σε καιρούς χαλεπούς. εγώ δε την βρήκα και πολύ soft πάντως... τα σπίτσιζ ειδικά έσταζαν δηλητήριο :).
:D
Γι'αυτό δεν είχα απαντήσει ακόμα στη dooo.Γιατί δε θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μολις κατεβασα και ειδα το Ultraviolet η Mila απλα :bounce: :bounce: :worship: :worship: :worship: :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
@dooovlo

το καληνύχτα και καλή τύχη δεν έχει και τόσο να κάνει με τον μακάρθι αλλά κυρίως με τον ρόλο των μ.μ.ε. (και κατ' επέκταση όλων όσων λυγίζουν και δεν εκτελούν το λειτούργημά τους κατά το δοκούν) σε καιρούς χαλεπούς. εγώ δε την βρήκα και πολύ soft πάντως... τα σπίτσιζ ειδικά έσταζαν δηλητήριο :).
και πάλι όμως βατραχοπεδιλάκι μου, σοφτ το αντιμετώπισε το θέμα...άξια η απόφαση να πάνε ενάντια στον μακάρθι και να τον ξεμπροστιάσουν, αλλά είμαι σίγουρη ότι εκείνη την εποχή θα γινόντουσαν πολλά περισσότερα από το να χάσουν τους σπόνσορες....
για τα σπίτσιζ συνεφωνώ.


εδιτ: @faith: βρούτε:bleh: :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδα σήμερα το Tristan & Isolde σε θερινό στην Κηφισιά.

Το στόρυ είναι χιλιοειπωμένο και τη σκηνοθεσία τη βρήκα ...άγουρη, αλλά τι τα θες, το θερινό είναι μαγεία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
the new world: 9/10. Απίστευτη η ινδιάνα, πρωτότυπο παίξιμο...χαλαρωτική ταινία παρά το θέμα που διαπραγματεύεται..Δε το περίμενα να μου αρέσει τόσο η ταινία:)
MI3: 6/10. Αυτό πάντως το περίμενα ότι θα ήταν έτσι..για το είδος του, όπως είπε και ο γιος, νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ultraviolet: Όπως είπε και ο κυνηγός.. η Mila απλά :worship:
Κατά τα άλλα, απλά μια ταινία με μπόλικη δράση αλλά μέχρι εκεί! Βλέπεται πάντως...

Date Movie: Πολύ καφρίλα!!! Σατιρίζει τις περισσότερες ταινίες των τελευταίων ετών!
Ευχάριστη, αρκεί να είσαι προετιμασμένος για χαμηλής ποιότητας χιούμορ! (είναι στο στύλ scary movie...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Αν έχεις δει άλλες ταινίες με σχετικό θέμα, μαλλον δε θα σου αρέσει!

εχω δει την καταιγιδα βασικα, παρομοιο ειναι μαλλον.

ειδα ον επιμονο κηπουρο,πολυ καλο αλλα λιγο βαρυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ειδα το human nature ... αισχος ... ΜΗΝ το δειτε
ειδα και το pride and prejudice ... δεν λεει τπτ καλλιτερα να μην το δειτε ... μια απλη ιστοριουλα αγαπης ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
λοιπόνε, από τις παλιές, είδα το 16 blocks. Δεν ήταν καθόλου κακή, ο μαυρος είναι όλα τα λεφτά στην ταινία... και που τον ακούς, θέλεις να το πιάσουν οι κακοί:D. 8/10.

Χτες πήγα θερινό, στη ταινία The break up: παίζει το ζεύγος Άνιστον -Βον, και παίζει και πολύ ωραία μπορώ να πω. Όσοι θεωρούν ότι είναι κωμωδία, θα απογοητευτούν. Διαπραγματεύεται το χωρισμό ενός ζεύγους, που έχουν πολλά χρόνια μαζί και συζούν. Οι κλασσικές γυναικείες και αντρικές ατάκες και συμπεριφορές σε κάνουν να σκεφτείς, ότι και εσύ κάποτε είχες βρεθεί σε αυτή τη σχέση (χαρακτηριστικά, άλλοτε κουνούσαν συγκαταβατικά το κεφάλι οι γυναίκες θεατές, και άλλοτε οι άντρες :D). To τέλος είναι ρεαλιστικό, και εμένα προσωπικά μου άρεσε. 8/10 και σε αυτήν την ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
" Έχει ο καιρός γυρίσματα" με τον Νίκολας Κέϊτζ!!! Άκρως βαρετή ταινία με έναν μετερεωλόγο που είναι στον κόσμο του και προσπαθεί να φτιάξει την ζωή του... Κάτι τέτοιο τεσπα... 5/10!!! Αααααααααααααχ!!! Και σκεφτόμουν να πάρω άλλο dvd!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:
" Έχει ο καιρός γυρίσματα" με τον Νίκολας Κέϊτζ!!! Άκρως βαρετή ταινία με έναν μετερεωλόγο που είναι στον κόσμο του και προσπαθεί να φτιάξει την ζωή του... Κάτι τέτοιο τεσπα... 5/10!!! Αααααααααααααχ!!! Και σκεφτόμουν να πάρω άλλο dvd!!!:whistle:

εγώ αυτή την ταινία δεν την είδα καν ολόκληρη.... μετά το πρώτο 20άλεπτο, την έκλεισα και την πήγα πίσω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ειδα τa
Χ-ΜΕΝ 3:Τhe last stand
Λοιπον μου αφησε μια γλυκοξινη γευση...Και γιατι το λεω αυτο.
Απο την μια οι σκηνες δρασης, η αποτυπωση των υπερηρωων στην οθονη, οι σκηνες καταστροφης, η σκηνοθεσια,οι διαλογοι και το στορυ ηταν τρομερα, το ολο μυθολοογικο στησιμο και στορυ, ο ηχος...Σε ολα αυτα ηταν το καλυτερο απο τα τρια.;)
Ακομα και η storm ελεγε περισσοτερες απο δυο ατακες.;)

Ερχομαστε ομως τωρα σε αυτο που προσωπικα με στεναχωρησε-χαλασε...(ακολουθει spoiler)Αναγκαστικα γιατι ειναι σαν λεω ολη την ιστορια.
Απο την μια ο θανατος του Cyclops και μαλιστα στο πατ κιουτ, ο θανατος ποιανου; του Charles Xavier...ο ρολος που εδωσαν στην Phoenix που ηταν παρομοιος με αυτον γλαστρας, η θνητικοποιηση ολοκληρου Μagneto! (αν και εδω κατι παιζει) αλλα ακομα και της καταπλικτηκης Mystique,η θελημενη θνητικοποιηση απο μερους της ολοκληρης Rogue προς τερψην του ερωτα της με τον Ice Man (εντελως αντιθετο με ολη την ιδεολογια των ΧΜΕΝ), η μαχη μεταξυ πατερα και γιου οπως ειδαμε στο δευτερο ΧΜΕΝ τωρα γινεται "ευγενικα" αναμεσα στο Αngel και τον πατερα του...οπου και παλι ο πρωτος ειναι λιγο πολυ διακοσμητικο στοιχειο.
Ενιωσα με λιγα λογια οτι σιγα σιγα ξεκλειριστηκαν ολοι οι αγαπημενοι μου S.Heroes ειτε πηγαινοντας στα θυμαρακια ειτε χανοντας τις δυναμεις τους...
Το μονο που μενει ειναι οτι ο Wolverine ισως να κανει spin-off ταινια.
Ακομα ειναι πολυ πιθανο και η ταινια με θεμα τον Μαgneto...οποτε...περιμενουμε με αγωνια το 2007!!!!:clapup: ;)

Η δευτερη ταιναι ειναι το "The family stone"
Πολυ καλη κατα την γνωμη μου ρομαντικη/δραματικη ταινια με στοιχεια κωμωδιας οπου πρωταγωνιστει ή Sarah Jessica Parker και η οποια ανταποκρινεται πολυ καλα στις αναγκες του ρολου της.
Το ιδιο καλη και η Diane Keaton στον ρολο της μαμας.
Καλοι διαλογοι, καλο "κλιμα" αναμεσα στους ηθοποιυς και δεσιμο μεταξυ τους και ομορφη ιστορια.
Διαδραματιζεται σε Χριστουγεννιατικο περιβαλλον.Να το ξερετε.;)
Γενικα η ταινια ηταν καλη και δεν με κουρασε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ακομα ειναι πολυ πιθανο και η ταινια με θεμα τον Μαgneto...οποτε...περιμενουμε με αγωνια το 2007!!!!

Δεν είναι μόνο πιθανό. Έχει ανακοινωθεί!
https://us.imdb.com/title/tt0499519/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σωστη η αγαπητη μου isiliel!!!;)
Οποτε εχουμε 2 ταινιουλες για το 2007 με πρωταγωνιστες Χ-ΜΕΝ ηρωες!!!;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ άργησα αλλά χθες είδα την Μαδαγασκάρη!!!
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Moulin Rouge
Δεν μου άρεσε καθόλου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Show II
Πολύ δυνατό:'( :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
κατεβασα και ειδα το Top Gun σε HDTV Format ( τι την εχουμε την Plasma + Home Cinema ) ειναι παλια ταινια - του 1996 - αλλα η σκηνες ακομα σε στελνουν αδιαβαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
saw II
τελειο, και ακομα πιο τελειο ειναι οτι με προδιεθεσε θετικα στο να περιμενω και ενα saw III ετσι οπως τελειωσε..ασε που οι τριλογιες ειναι και τσι μοδος!


Ο επιμονος κηπουρος
καλο, αλλα οχι για πριν το σεξ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top