• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ποιο είναι το καλύτερο παυσίπονο για τον πονοκέφαλο;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τους τελευταιους μήνες εχω συχνα εντονους πονοκεφάλους, σε σημειο να μην μπορω να κάνω τίποτα. Οποιο παυσίπονο κι αν δοκιμασα δεν με πιάνει!!! Τι ponstan, τι Ασπιρίνη, τι Clotam (που έσκασα και 7 ευρω!!), τι panadol, τίποτα, κανενα δεν δουλευει. :( Μερικές φορές μόνο με πιάνει το κλασικο Depon αλλα μονο αν πάρω 2 και όχι παντα. Δεν παίρνω και τόσο συχνα παυσίπονα ώστε να έχω εθιστεί και ειδικά παλιότερα δεν επαιρνα καθόλου! Είναι κανείς σε παρόμοια κατάσταση? Εχετε κατι να προτέινετε? Εσείς ποιο παυσίπονο παιρνετε όταν έχετε πονοκέφαλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα το μονο που με κανει να μου περασει ειναι το pc :wacko: ! Πεζω λιγο και συνιθος μου περναει. Αλλα αμα δεν μου περασει ετσι τοτε μονο ο υπνος... Τα παυσιπονα δεν με πιανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά αυτα τα παυσίπονα κανέναν δεν πιάνουν? Γιατι δεν τα βελτιωνουν λίγο γμτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κορυφαίο παυσίπονο -> Gantil (try it κ θα με θυμηθείς ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι ε? Θα το δοκιμάσω!! Θυμάσαι μήπως πόσο κοστιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Θυμάμαι απλά ότι ενώ το κουτάκι depon κάνει 0,50 ευρώ το κουτάκι Gantil κάνει 7 ευρώ.

Ό,τι πληρώνεις παίρνεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπααα μην το λες! Και το Clotam τόσο και παραπάνω κόστιζε αλλά δεν ειδα διαφορά απο το Ντεπόν! 2 πήρα σημερα και με πιάσανε μετα απο πολυυυυ ώρα. Τεσπα, θα το δοκιμάσω και θα πω αποψεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εμένα με πονάει έντονα και συνεχώς το κεφάλι μου εδώ και 7 χρόνια :worry:. τα παυσίπονα δε με πιάνουν, το ξεμάτιασμα της γιαγιάς δεν κάνει τίποτα :bleh:, οι εξετάσεις είναι καθαρές, οπότε το πήρα απόφαση πλέον :lol:.

μην εθίζεστε στα φάρμακα ρε, άκου δύο παυσίπονα τη μέρα... σε λίγο θα μου πείτε ότι αρχίσατε μορφίνη :thumbsdown:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
μην εθίζεστε στα φάρμακα ρε, άκου δύο παυσίπονα τη μέρα... σε λίγο θα μου πείτε ότι αρχίσατε μορφίνη :thumbsdown:.

Βρε συ δεν εννοω οτι παιρνω 2 παυσίπονα τη μέρα!! Οταν με πονάει πολυ το κεφάλι μου παιρνω δλδ το πολυ μια φορα την εβδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FREAK_OF_NATURE

Νεοφερμένος

Ο FREAK_OF_NATURE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κατ αρχήν από τη στιγμή που έχεις αρκετό καιρό πόνο στο κεφάλι,δεν πρόκειται για κλασικό πονοκέφαλο αλλά για παθολογία...
καλά θα κανείς λοιπόν να σταματήσεις να παίρνεις αβέρτα αυθαίρετα,από μονή σου, φάρμακα και να πας να ρωτήσεις κάποιον γιατρό..
επίσης όλοι εσείς που προτείνετε φάρμακα έχετε τελειώσει ιατρική,φαρμακευτική η κάτι αντίστοιχο και προτείνετε πιο είναι το κατάλληλο για θεραπεία;γιατί αν είναι έτσι εγώ να σκίσω τα πτυχία μου...ΔΕ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΦΆΡΜΑΚΑ ΔΕ ΠΕΡΝΟΎΜΕ ΠΟΤΈ ΜΟΝΟΊ ΜΑΣ; ακόμα και το πιο ακίνδυνο μπορεί να κανείς ζημιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FREAK_OF_NATURE :
Κατ αρχήν από τη στιγμή που έχεις αρκετό καιρό πόνο στο κεφάλι,δεν πρόκειται για κλασικό πονοκέφαλο αλλά για παθολογία...
καλά θα κανείς λοιπόν να σταματήσεις να παίρνεις αβέρτα αυθαίρετα,από μονή σου, φάρμακα και να πας να ρωτήσεις κάποιον γιατρό..
επίσης όλοι εσείς που προτείνετε φάρμακα έχετε τελειώσει ιατρική,φαρμακευτική η κάτι αντίστοιχο και προτείνετε πιο είναι το κατάλληλο για θεραπεία;γιατί αν είναι έτσι εγώ να σκίσω τα πτυχία μου...ΔΕ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΦΆΡΜΑΚΑ ΔΕ ΠΕΡΝΟΎΜΕ ΠΟΤΈ ΜΟΝΟΊ ΜΑΣ; ακόμα και το πιο ακίνδυνο μπορεί να κανείς ζημιά...

Βρε συ έχω κάπου 1 φορά την εβδομάδα το πολύ. Αν και μερικές φορές κραταει αρκετά :(
Τεσπα, εννοείται ότι αν συνεχιστει θα παω σε γιατρό μετά την εξεταστική.
Πάντως, ενταξει, εγώ απλά ρώτησα τα μέλη να μου πουν ποιο παυσίπονο συμφωνα με τις δικές τους εμπειρίες ειναι καλύτερο, το ξέρω οτι δεν θα παρω και ιατρική γνωμάτευση έτσι! ʼλλωστε δεν προτεινουν φάρμακο για θεραπεία, απλα για αντιμετώπιση των συμπτώματων! Έτσι κι αλλιώς τα συγκεκριμένα και αντικειμενικα δεν χρειάζονται ιατρική συνταγή ;)

ΥΓ: Καλως όρισες στο φορουμ!!! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

garfield

Νεοφερμένος

Ο garfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για παραπάνω από έναν χρόνο έπαιρνα σε καθημερινή βάση δύο αναβράζοντα δισκία ασπιρίνης -ένα το πρωί και ένα το βραδάκι.
Υπέφερα από πονοκεφάλους και ήταν τα μόνο που με έπιαναν.
Στη δική μου περίπτωση η ασπιρίνη κάνει θαύματα. Ακόμα και η αναβράζουσα, η οποία είναι σαφώς ελαφρύτερη από την κανονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πονόκεφαλο έχω πάρα πάρα πολύ σπάνια και με πιάνει οποιοδήποτε παυσίπονο. Depon παίρνω που είναι και φτηνιάρικο :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisherrman

Νεοφερμένος

Ο fisherrman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά για μένα η ιεραρχία είναι η εξής:
--Depon(αναβράζον)--μικροπονοκέφαλος :mad:
--Ponstan--αρκετά δυνατός πονοκέφαλος  :wacko:
--Mesulid--Δεν βλέπω μπροστά μου απ'τον πονοκέφαλο..  :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγώ έχω πολύ σπάνια πονοκεφάλους, συνήθως μετά απο μεγάλες εντάσεις και κούραση! αν είμαι με παρέα λοιπόν πάμε σε ενα ουζερί, πλακωνόμαστε στα ούζα και ολα ΟΚ!!! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Συνήθως παίρνω δύο depon μαζί. Αν είναι πολύ δυνατός ή είναι ημικρανία και θέλω οπωσδήποτε να περάσει (γιατί πρέπει να πάνω σχολή-δουλειά-τεστ, κ.λπ., αλλιώς συνήθως κάνω υπομονή), παίρνω lonarid N (το N σημαίνει ότι έχει κωδεΐνη), είναι πολύ ισχυρό και συνήθως μού περνάει εντός 30 λεπτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ παντως τώρα περιμένω να μου τελειώσουν τα Clotam για να πάρω κάποιο απο αυτά που μου προτείνατε. Εεε μην ειμεθα και σπάταλοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
δεν χαλαρώνετε λίγο με τα χαπάκια λεω εγώ??? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ παίρνω Depon ή Ponstan
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Καλό είναι να παίρνουμε εναλλάξ τα παυσίπονα για να μην συνηθίζει ο οργανισμός αν την προηγούμενη φορά πήραμε depon την επόμενη panadol κτλ. Πάντως υπάρχει και η φυσική μέθοδος χαλάρωσης από τον πονοκέφαλο, ζεστό μπάνιο και να αφήνουμε το ζεστό νερό να μας βρέχει τον αυχένα η χαλαρό μασάζ σε εκείνη την περιοχή. Καλό είναι επίσης να μην κάτσουμε μπροστά σε οθόνη αλλά να κάνουμε ένα διάλειμμα και να διαβάσουμε ένα βιβλίο για να ξεκουράσουμε και να χαλαρώσουμε τον οργανισμό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top