Σε ποια σχολή θέλετε να περάσετε;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν ξέρει καράτε, και εσύ δεν ήξερες ότι ξέρει, και επιτέθηκες, καλά να πάθεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ίσως να είσαι η εξαίρεση, αλλά δεν το νομίζω.
Ξέρεις πόσους έχω δει στη σχολή μου που ήρθαν επειδή δεν πέρασαν Ιατρική;
Σε όοολους αυτούς άρεσαν και τα δύο;
Σου εύχομαι απλά να μην καταλάβεις κατόπιν εορτής οτι έκανες λάθος επιλογή επειδή σε επηρέασαν άλλοι παράγοντες.
Όσον αφορά το "σκασμός" ακόμα κι αν το στιλάκι μου ήταν λίγο ειρωνικό (και συγγνώμη γι'αυτό) εσύ πέφτεις σε πολύ χειρότερο επίπεδο μιλώντας έτσι. Ντροπή σου.

Έχω πλήρη συναίσθηση ότι έπεσα σε αυτό το επίπεδο.Αυτό όμως συνέβη επειδή θεώρησα απαράδεκτη την συμπεριφορά σου και δεν θα με ένοιαζε να πέσω τόσο χαμηλά(απαντώντας με τον κατάλληλο για μένα τρόπο).

Η απόφαση για την επιλογή σχολής δεν γίνεται από τρίτους(οι γονείς μου αφήνουν σε μένα την επιλογή σχολής),και γι αυτό θα ταυτίζεται πλήρως με τα ενδιαφέροντα μου.

Αν θα πρέπει να ντρέπομαι για αυτήν την συμπεριφορά,αυτό είναι δικό μου θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Η απόφαση για την επιλογή σχολής δεν γίνεται από τρίτους(οι γονείς μου αφήνουν σε μένα την επιλογή σχολής),και γι αυτό θα ταυτίζεται πλήρως με τα ενδιαφέροντα μου.

Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα... Αλλά η επιρροή των τρίτων δεν είναι πάντα κάτι άμεσο και κατα συνέπεια συνειδητό... Πχ η νοοτροπία που σε έχουν μάθει οι γονείς σου να έχεις είναι τρόπον τινά μια επιρροή τους στην επιλογή σχολής σου.
Τέσπα, εγώ σου εύχομαι απλά να μην το μετανιώσεις κατόπιν εορτής και να είναι όντως 100% δική σου προτίμηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Thanks.Προσπαθώ να μένω ανεπηρέαστος από αυτά που λένε οι άλλοι σε τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από QsLv:
Λολ. Δεν είναι και απίθανο... Πάντως έχοντας βάλει πλώρη για Ιατρική, ξέρω οτι υπάρχει πιθανότητα να μετανοιώνω μετά που δε θα επιλέξω τεχνικός υπολογιστών ή πληροφορική ή κάτι με τους υπολογιστές τελοσπάντων, με τους οποίους έχω πώρωση, αλλά αναγκαστικά κάνεις επιλογές....... Τεσπά, δεν είναι αδύνατο να είναι κανείς ανάμεσα σε δύο σχολές... ε, και πιθανώς το παιδί να του έτυχε έτσι, ας πούμε... λολ... φταίει και η κοινωνία σε μερικές περιπτώσεις... αλλά όχι πάντα... :confused:

Τι βλέπουν τα μάτια μου!!!!! :|
Μη βάλεις πρώτη την Ιατρική μόνο και μόνο επειδή την "πιάνεις". ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Θα το μετανοιώσεις!!!! Βάλε αυτό που σου αρέσει κι ας είναι χαμηλότερη η βάση του και ας μπαίνεις άνετα. Μην την πατήσεις... Άκου που σου λέω... Κάτι ξέρω ;) Να βάλεις αυτό που σου ταιριάζει και σου αρέσεις. Αν ήξερα κι εγώ ΤΟΤΕ τι ήθελα, θα ήμουν ΠΟΛΥ καλύτερα τώρα.

Και κάτι άλλο... Πιστεύω ότι για να γίνεις γιατρός και γενικά ό,τι έχει να κάνει με άμεση επαφή με ανθρώπους που είτε σε έχουν ανάγκη είτε βρίσκονται σε πιο αδύναμη θέση (π.χ. παιδάκια, ηλικιωμένοι) θα πρέπει να το αγαπάς πραγματικά. Και όχι να το κάνεις μόνο για τα λεφτά ή για το status.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Τι βλέπουν τα μάτια μου!!!!! :|
Μη βάλεις πρώτη την Ιατρική μόνο και μόνο επειδή την "πιάνεις". ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!! Θα το μετανοιώσεις!!!! Βάλε αυτό που σου αρέσει κι ας είναι χαμηλότερη η βάση του και ας μπαίνεις άνετα. Μην την πατήσεις... Άκου που σου λέω... Κάτι ξέρω ;) Να βάλεις αυτό που σου ταιριάζει και σου αρέσεις. Αν ήξερα κι εγώ ΤΟΤΕ τι ήθελα, θα ήμουν ΠΟΛΥ καλύτερα τώρα.

Και κάτι άλλο... Πιστεύω ότι για να γίνεις γιατρός και γενικά ό,τι έχει να κάνει με άμεση επαφή με ανθρώπους που είτε σε έχουν ανάγκη είτε βρίσκονται σε πιο αδύναμη θέση (π.χ. παιδάκια, ηλικιωμένοι) θα πρέπει να το αγαπάς πραγματικά. Και όχι να το κάνεις μόνο για τα λεφτά ή για το status.
Με παρεξήγησες. Το θέμα είναι οτι έχω μια μεγάλη αγάπη, την Ιατρική (και ο πατέρας μου είναι γιατρός, οπότε εχώ πολλές επαφές με το ζήτημα) και έναν μεγάλο έρωτα, τους υπολογιστές. (Και νομίζω αυτό τα συνοψίζει όλα)

Είμαι αποφασισμένη όμως γι'αυτό που θέλω να κάνω, και όχι, ΔΕΝ την πιάνω την Ιατρική, έχω αμφιβολίες αν θα τα καταφέρω αλλά είμαι διατεθειμένη να δίνω μέχρι να περάσω! Και ξέρω οτι αυτό που μου ταιριάζει είναι τούτο, δεν θα διάλεγα (επιθυμούσα για να είμαι ακριβής) ποτέ ένα επάγγελμα για τα λεφτά ή για το στάτους, αυτού του είδους οι επαγγελματίες είναι τα χειρότερα δείγματα... θα ντρεπόμουν να κάνω μια δουλειά μόνο για ιδιοτελείς σκοπούς! Και το οτι θα μετανοιώσω για οποια μελλοντική μου επιλογή, ε, φληναφήματα εν τη ρύμη του λόγου λολ, το να σπουδάσω κάτι τόσο χρονοβόρο και κοπιώδες όπως η Ιατρική δε σηκώνει μετάνοιες. Φέτος το καλοσκέφτηκα (εξ'αιτίας του οτι πρέπει να διαλέξω κατεύθυνση) και είμαι βεβαία πως θέλω να κρατήσω τους υπολογιστές για χόμπι, την Ιατρική για χόμπι δεν μπορώ να την έχω, άρα θα προσπαθήσω να τη σπουδάσω...! (Ήδη έχω κατασταλάξει και στο τι ειδικότητα θέλω ---είναι κάτι σαν όνειρο ζωής, από τότε που πρωτόμαθα για τους θεσμούς του σπουδάζειν και εργάζεσθαι).

Α, και Υ.Γ.: Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές anyway. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Απο την μια μου αρέσει η Ιατρική γιατί θέλω να γίνω χειρούργος και να βοηθάω τον κόσμο (είναι ένα όνειρο που έχω από μικρός όταν συνέβη κάτι).

Χειρουργός, όπως θαυματουργός. Όχι χειρούργος, όπως κακούργος. ;)

(Off topic & double post, sorry)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Α και δεν το έγραψα χειρουργός γιατί το χειρούργος μου φάνηκε σωστό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επειδή πολύ υπεράνω στο θέμα των λεφτών διαβάζω θα σας πω μόνο ότι η πραγματικότητα λίγο σχέση έχει με την θεωρία σε αυτό το θέμα. Όταν θα έρθει η στιγμή να αυτοσυντηρηθείς μόνος τα λεφτά έχουν σημασία για τους περισσότερους πιστεύω!
Πάντως για μένα έχουν. Τα λεφτά δεν κάνουν την ευτυχία αλλά είναι προϋπόθεση!

Δεν λέω να πας να κάνεις κάτι που μισείς. Αλλά από 3 επιλογές σχετικές ή συμπαθείς μην διαλέξετε μόνο ιδεολογικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Επειδή πολύ υπεράνω στο θέμα των λεφτών διαβάζω θα σας πω μόνο ότι η πραγματικότητα λίγο σχέση έχει με την θεωρία σε αυτό το θέμα. Όταν θα έρθει η στιγμή να αυτοσυντηρηθείς μόνος τα λεφτά έχουν σημασία για τους περισσότερους πιστεύω!
Πάντως για μένα έχουν. Τα λεφτά δεν κάνουν την ευτυχία αλλά είναι προϋπόθεση!

Δεν λέω να πας να κάνεις κάτι που μισείς. Αλλά από 3 επιλογές σχετικές ή συμπαθείς μην διαλέξετε μόνο ιδεολογικά!
Σωστοτατος! Οι περισσοτεροι το αφηνουν εξω αυτο το θεμα και ειναι και λαθος. Εγω το αφηνω απο εξω επειδη ουτος η αλλως θα βγαζω περισσοτερα απο αλλους πορους και βασικα απο αυτους θα συντιρουμε, οποτε η δουλια θα ειναι κατι που θα κανω γιατι θα μου αρεσει, γιατι θα θελω την ασφαλιση γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινετε και για να εχω μια δουλεια αν γινει καμια στραβη. Οσοι ομως δεν εχουν αλλους πορους θα πρεπει να δωσουν σημασια στον χρηματικο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σου εύχομαι τα καλύτερα τυχερέ αλλά χωρίς να ξέρω ποιοι είναι οι άλλοι πόροι, απλά χωρίς η δουλειά να είναι σίγουρη ή αλλοι πόροι μπορούν να σταματήσουν να υπάρχουν (χτύπα ξύλο). Η ικανότητα σε μια δουλειά είναι κάτι που σε συνοδεύει ότι και να γίνει και άρα μπορεί να παρέχει τα βασικά και πάνω προς διαβίωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ευτιχος οι ποροι που εχω ειναι αρκετα σιγουροι. Ενα 50% περιπου απο αυτα ειναι συγουρα οτι δεν θα χαθουν. Ομως ποτε δεν ξερεις τι γινετε, παντα ειναι καλο να εχεις μια δουλεια, που αν δεν την κανεις για τα λευτα πλεων πρεπει να την κανεις επειδη σου αρεσει και αν την κανεις επειδη σου αρεσει τοτε θα αποκτισεις και ικανοτιτες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Γεια σας! Ειμαι καινουργιος στο forum και αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα..........Λοιπον αυτες τις μερες συμπληρωνω το μηχανογραφικο, εγω θελω να περασω γεωπονικη......Βλεπω ομως οτι κανεις δεν μιλαει για την Γεωπονικη...εχει κατι?και δεν ξερω κανενα που να θελει να παει εκει.....τι τρεχει?
Α να υπεθυμησω οτι εχω 15000 μορια και ειμαι 1300 πανω απο το τμημα φυτικης παραγωγης του ΓΠΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δυο πραγματα να σκευτεις πιο πολυ. Σου αρεσει; Εχει μελλον και καλα λευτα; Αν ναι τοτε πηγενε και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν. Πρωσοπικα δεν θα πιγενα ποτε γεωπονικη γιατι δεν μου αρεσει και δεν ξερω αν θα μπορουσα να βρω δουλεια στην Ροδο.
Αν επιτρεπετε σε πιο σχολειο πηγενες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsus:
Γεια σας! Ειμαι καινουργιος στο forum και αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα..........Λοιπον αυτες τις μερες συμπληρωνω το μηχανογραφικο, εγω θελω να περασω γεωπονικη......Βλεπω ομως οτι κανεις δεν μιλαει για την Γεωπονικη...εχει κατι?και δεν ξερω κανενα που να θελει να παει εκει.....τι τρεχει?
Α να υπεθυμησω οτι εχω 15000 μορια και ειμαι 1300 πανω απο το τμημα φυτικης παραγωγης του ΓΠΑ!

Εντάξει η γεωπονική καλή επιλογή είναι, με την προϋπόθεση να σου αρέσει βάβαια. Εγώ το μόνο που ξέρω είναι οτι έχει πολλά εργαστήρια, αλλά εντάξει αυτό δεν είναι και τόσο μεγάλο μειονέκτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Να παω δηλαδη? Εσεις με 14905 μορια που θα πηγαινατε (2ο-4ο πεδιο)? Γεωπονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρώτα τη bunny, φέτος τελείωσε Γεωπονκή :)
Καλωσόρισες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
ε πουντος? Bunny where are you??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsus:
ε πουντος? Bunny where are you??

Ως που να ξαναπερασει η bunny... Θα την ρωτισω εκ μερους σου στην Κουβεντουλα αμα φανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
BUNNY!!!!!!!!!!!!!!!!!χάθηκε
αναζήτηση προς BUNNY...........μπα!τίποτα

υγεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top