Οδηγείτε ποδήλατο;

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σκέφτομαι να πάρω ένα ποδήλατο και ακόμη δεν έχω αρχίσει την έρευνα αγοράς.
Πόσοι από εσάς οδηγάτε ποδήλατο είτε στους δρόμους της πόλης, είτε στο βουνό ;

Θα ήθελα τις εμπειρίες σας και βεβαίως τα μοντέλα που προτείνετε!

Σημείωση:
Τα μηνύματα 90 έως 94 και 171 έως 174 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα με τίτλο "Ποδήλατα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Για βουνό ή πόλη το θέλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Πιστεύω το ποδήλατο είναι ό,τι καλύτερο για μεσα στην πόλη. Απλά στην Ελλάδα είναι το πιό επικίνδυνο μέσο δυστυχώς. Το σκεφτόμουν σοβαρά για τις μετακινήσεις μου, αλλά δεν το ριψοκινδυνεύω.
Tώρα αν θέλεις για μέσα στην πόλη σκέψου το καλά ALR. Για βουνό πάντως, αν έχεις παρέα να πηγαίνεις για καμιά βόλτα καλά είναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
για μέσα στην πόλη είναι αρκετά επικίνδυνο δυστυχώς... πρέπει να έχεις τα μάτια σου δεκατέσσερα και να προσέχεις και για λογαριασμό των άλλων. εκτός κι αν βρίσκεις διαδρομές από πεζοδρόμια και ράμπες (θα κάνω ένα σχετικο με τις ράμπες αφιέρωμα στο μέλλον με πλούσιο φωτογραφικό υλικό για να θυμηθούμε για άλλη μια φορά πόσο ζώα ειμαστε :|).

ψ. πάντως είναι γκ@βλα να κατεβαίνεις πατημένος την κηφησίας :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εμείς εδώ στη Λάρισα δεν έχουμε τόσο χάλια καταστάσεις,μπορείς άνετα να κυκλοφορήσεις με ποδήλατο.Υπάρχουν πάρα πολλοί ποδηλατόδρομοι και δεν υπάρχει πρόβλημα από αυτοκίνητα.Θα έλεγα επίσης ότι για μετακινήσεις στην πόλη το προτιμώ από το μηχανάκι γιατί είναι και τρόπος άσκησης,και λόγω του ότι από τον ποδηλατόδρομο γλυτώνεις την κίνηση.
Κι επειδή βλέπω ότι δεν πρότειναν οι προηγούμενοι μοντέλα θα πω εγώ κάποια πράγματα.Κατ' αρχάς πιστεύω ότι αν και το Mountain Bike είναι για το βουνό,εγώ βρίσκω ότι είναι πάρα πολύ καλό για την πόλη.Και ευκίνητο είναι, και μια χαρά για τους δρόμους.Τα ποδήλατα πόλης από την άλλη δεν πιστεύω ότι είναι τόσο καλά για την Ελλάδα επειδή δεν υπάρχουν σωστοί δρόμοι και οι ρόδες τους φθείρονται πιο εύκολα.Τώρα για ΒΜΧ δεν νομίζω να το συζητάμε για μετακινήσεις μιας και χρησιμοποιούνται κυρίως για κόλπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κι εδώ η κατάσταση δεν είναι τόσο άσχημη και η κύρια διαδρομή που φαντάζομαι ότι θα κάνω είναι μέσα από πεζόδρομο, οπότε όλα καλά από το θέμα της επικυνδυνότητας :).

Δε σκοπέυω να δαπανήσω μεγάλο ποσό πάντως. Το πολύ 250 ευρώ.
Έχω δεί μια προσφορά στα carrefour με 100 ευρώ περίπου αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ supermarket για αγορά ποδηλάτου γιατί έχει να κάνει και με την άνεση αλλά και την ασφάλεια ( φρένα , σωστός σκελετός κλπ).
Βρίσκω ideal με αυτά τα χρήματα ;

Όσο για τον πρώτο φίλο που ρώτησε, το θέλω για την Πόλη, αλλά αν τύχει καμια βόλτα στο βουνό δεν θα πώ όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το χρησιμοποιούσα τα βράδια για να κάνω βόλτες αλλά το σκυλομετάνοιωσα, σε αυτήν την χώρα δεν σε προσέχουν αν δεν οδηγείς τουλάχιστον νταλίκα.:mad:
Πλέον ποτέ στην πόλη μόνο στην εξόχη ποδηλατάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εδω και μπορεις και οχι να κυκλοφορεις με ποδηλατο. Οι περισσοτεροι οδηγοι ειναι ζωα αλλα εχεις συνιθος πολυ χωρο στα παιζοδρομια.
Βρηκε η θεια μου ενα ποδηλατο και σκευτομαι να το παρω για να μετακινουμε με αυτο καμια φορα αντι να πηγενω με τα ποδια καπου οταν δεν μπορει να με παρει ο πατερας μου. Βεβαια σε εναν χρονο θα παρω μηχανακι αλλα εστω και σε αυτον τον χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Οδηγώ μηχανή, αυτό προϋποθέτει ότι οδηγούσα και ποδήλατο, αλλά τώρα δεν μπορώ να πω πως οδηγώ τακτικά.
Εάν όμως τύχει, δεν έχω και κανένα πρόβλημα να οδηγήσω και πάλι και να κάνω και τις βόλτες μου στις διακοπές συνήθως, ή και στην εξοχή γενικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν έχοντας κάνει ποδήλατο σε Πάτρα και Αθήνα για χρόνια νομίζω ότι υπερβάλλεται λίγο.
Αν το ποδήλατο έχει την κατάλληλη σήμανση (φώτα ανακλαστήρες) τότε κανένα πρόβλημα αρκεί να μην τα θέλει και ο κόλος μας.

Για πόλεις για μένα δεν αξίζει να δώσεις λεφτά! Κάθε διο και τρεις θα τρέχεις για ακτινολογήσεις και δεν λέει να κοστίζει πολλά η ζάντα. ΟΙ μικρές αναρτήσεις που έχουν τα φτηνά ποδήλατα δεν κάνουν κάτι.

Μόνο η πίσω έχει κάποια ουσία για την μέση. Φρένα μην παρασυρθείς από δισκόφρενα ελάχιστη διαφορά έχουν (δλδ μην πας και δώσεις λεφτά για αυτό)

Φρόντισε το ποδήλατο να έχει το κατάλληλο ύψος. Πρέπει το πόδι στο κατώτερο σημείο του πεταλιού να είναι χαλάρα τεντωμένο. Ίσως χρειαστείς κορμό για σέλα αλλά και για τιμόνι. Σε άλλες θέσεις κάνεις κακό στο γόνατο και στην μέση.

Λάστιχα φαρδιά για την Αθήνα με τους καρόδρομους που έχουμε.

Δύο αλυσίδες μία για μπρος και μία πίσω. Οι μπροστινές ρόδες βγαίνουν πανεύκολα είμαι παθών!

Λασπωτήρες και ας είναι καλοκαίρι. Εκτός και αν σε μια άσχετη φάση θες μια κάθετη ρίγα σε ότι φοράς στην πλάτη!!!!

Φρένα σφιχτά και να νιώθεις ότι σε σταματάνε εγκαίρως για τον τρόπο που οδηγείς.

Για Αθήνα μια κόρνα μου έχει χρειαστεί κάποιες φορές αλλά δεν έχω
Οι σέλες από ζελέ είναι κορυφαίες αλλά τραβάνε και το μάτι.

Το ποδήλατο πάντα βρώμικο να μην πέσει και καμιά βούτα!

Και τέλος μια παλάμη έτοιμη ανοιχτή για τους ταρίφες (Στην Πάτρα δεν χρειάζεται).
Και για κάθε Μ@@@@κα που σου κάθεται στο μισό μέτρο πίσω από τον τροχό.

Και πολύ υπομονή και ιδρώτα. Η Αθήνα δεν είναι για ποδήλατο. Πολλές ανηφόρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Φρόντισε το ποδήλατο να έχει το κατάλληλο ύψος. Πρέπει το πόδι στο κατώτερο σημείο του πεταλιού να είναι χαλάρα τεντωμένο. Ίσως χρειαστείς κορμό για σέλα αλλά και για τιμόνι. Σε άλλες θέσεις κάνεις κακό στο γόνατο και στην μέση.

Ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες οδηγίες!

Το κείμενο που παραθέτω με ενδιαφέρει περισσότερο. Σε ποιο ύψος πρέπει να είναι το τιμόνι; Χωρίς να γνωρίζω, υποθέτω ότι θα πρέπει να είναι σε τέτοιο ύψος ώστε να σκύβεις ελάχιστα χωρίς να καμπουριάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κοίτα δύο πράγματα ύψους σε ενδιαφέρουν.
Σέλα και τιμόνι.
Σέλα τοποθετείται ώστε το πόδια σου να είναι τεντωμένα στο κατώτερο σημείο του πεταλιού με το πόδι να ακουμπάει στο μπροστινό σημείο του. Δεν έχει σημασία αν πατάς! Δεν θα πέσεις ποτέ πίστεψε με.
Αυτή η θέση έχει σημασία γιατί προστατεύει το γόνατο ενώ παρέχει την μέγιστη δύναμη προς κούραση και καταπόνηση. Αν το πετάλει δεν το πατάς καλά τότε θα δεις δεν πάει καλά.

Τώρα δυστυχώς με το τιμόνι δεν πάει πάντα όσο πάνω θα θέλαμε. Γιαυτό και υπάρχουν και προσθετικά.
Γενικά δεν πρέπει να καμπουριάζεις πολύ γιατί τότε όταν πιέζεσε η δύναμη μεταφέρετε στην μέση που δεν είναι και στην καλύτερη της θέση. Γενικά εγώ το είχα λίγο πιο κάτω από την σέλα γιατί δεν πήγαινε άλλο. Δεν με ενοχλούσε αλλά βασικά ακούμπαγα το τιμόνι μόνο με το δάχτυλα. (φοβάμαι να το αφήσω με τις λακούβες που υπάρχουν).

Γενικά πρόσεχε εσύ και όλα τα άλλα είναι ΟΚ. Με το ποδήλατο πρέπει να ξέρεις ότι έχεις την καλύτερη ορατότητα από όλα τα οχήματα πριν τον φορτηγών και λεοφωρείων. Εκμεταλεύσου την για την καλύτερη ασφάλεια σου.

Κάτι επίσης που έμαθα στην Πάτρα. Κοιτάμε πάντα τον οδηγό στα μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Σέλα τοποθετείται ώστε το πόδια σου να είναι τεντωμένα στο κατώτερο σημείο του πεταλιού με το πόδι να ακουμπάει στο μπροστινό σημείο του

εγώ την έχω ώστε να μην είναι τελείως τεντωμένο το πόδι πάντως, έχει μία μικρή κλίση το γόνατο... ορθοπεταλιά πως κάνεις ρε συ; καθιστός; :P

Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Κάτι επίσης που έμαθα στην Πάτρα. Κοιτάμε πάντα τον οδηγό στα μάτια.

για αυτό φοβάμαι πάντα αυτούς που έρχονται από πίσω :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, πείτε μου μεγιά γιατί μόλις απέκτησα το νέο μου ποδήλατο.

(Ελπίζω να μην έκανα χαζομάρα)

Ideal Crosser είναι το μοντέλο και ανήκει στην γενικότερη κατηγορία trecking off road.

Τα κύρια χαρακτηριστικά του είναι η λεπτή ρόδα αλλά για ανώμαλες επιφάνειες και 28 ίντσες αντί για 26. Είναι κάτι σαν mountain αλλά με διαφορετική γεωμετρία από ότι πρόσεξα. Πάντως το βρήκα πολύ βολικότερο , ιδίως το τιμόνι του μιας και δεν είναι το συνηθισμένο επίπεδο αλλά ένα διαφορετικό που είναι τουλάχιστον 5 πόντους ψηλότερο. Θυμίζει λίγο τα τιμόνια στα παλιά ποδήλατα :P
Σέλα δεν έχει gel αλλά είναι πολύ άνετη. Χωρίς κανένα πείραγμα, ήταν γάντι στις ρυθμίσεις ύψους.

Είναι ποδήλατο πόλης και ανωμάλων επιφανειών, βεβαίως δεν είναι για κατάβαση βουνού , αλλά το βάζεις άνετα πχ σε ένα χωράφι με χωματόδρομους κλπ.
Και βασικά το βρήκα αρκετά όμορφο :)
Στο link είναι μπλέ, αλλά εγώ το πήρα σε χρώμα ανθρακί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALR:
Λοιπόν παιδιά, πείτε μου μεγιά γιατί μόλις απέκτησα το νέο μου ποδήλατο.

(Ελπίζω να μην έκανα χαζομάρα)

Ideal Crosser είναι το μοντέλο και ανήκει στην γενικότερη κατηγορία trecking off road.
Στο link είναι μπλέ, αλλά εγώ το πήρα σε χρώμα ανθρακί ;)
Μεγιά αρχικά και πολλά χμ σου έυχομαι.
Φώτα ελπίζω να έβαλες αποσπόμενα (να μην τα αφήνεις απάνω) και ανακλαστήρες και στους τροχούς.
Γενικά αν σαρέσει εσένα το ποδήλατο σου τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το αν είναι λάθος. Δεν είναι επιστήμη. Στα πολύ ακριβά μοντέλα είναι αλλά δεν συζητάμε για αυτά?? ελπίζω

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς ρώτα.


Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
εγώ την έχω ώστε να μην είναι τελείως τεντωμένο το πόδι πάντως, έχει μία μικρή κλίση το γόνατο... ορθοπεταλιά πως κάνεις ρε συ; καθιστός; :P

για αυτό φοβάμαι πάντα αυτούς που έρχονται από πίσω :|
Μα και εγώ αυτό λέω. ΟΧΙ τεντωμένο τελείως. Όταν το πετάλι είναι στο χαμηλώτερο σημείο πρέπει όλοι οι μύείς του ποδιού να είναι χαλαροί. Αν το ψάξεται υπάρχει μια θέση. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω. Αν μπορέσω κάποια φάση θα βάλω να βγάλουν φωτογραφία!
Για τους από πίσω απλά μην κάνεις τις ταρζανιές αυτών που έχουν μηχανάκια. Το μόνο πρόβλημα του ποδηλάτου είναι ότι δεν έχει οπτική σήμανση για φρένα και πορεία. Αλλά τα χμ είναι τόσα λίγα, τα φρένα τόσο χάλια σε σχέση με όλα τα λοιπά οχήματα που ο άλλος πρέπει αν είναι τελείως αφηρημένος!
Εγώ πάντως δεν ξέρω κανένα που να έχει χτυπήσει σοβαρά με ποδήλατο.

Τούμπες και βλακίες θα φάτε και θα κάνετε όλοι! Εγώ να δείτε τι βλακείες έχω κάνει αλλά και κάτι τούμπες! Τίποτα δεν έπαθα. Και επειδή πολλοί γνωστο΄μου έκαναν ούτε αυτοί έπαθαν κάτι!!

Το ξέρεται ότι κανονικά πρέπει να έχουμε άδεια κυκλοφορίας??? Σοβαρά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Το ξέρεται ότι κανονικά πρέπει να έχουμε άδεια κυκλοφορίας??? Σοβαρά!!

όντως. μας κοροϊδεύουν κι από πάνω μην πω καμμιά βαριά κουβέντα πρωινιάτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
όντως. μας κοροϊδεύουν κι από πάνω μην πω καμμιά βαριά κουβέντα πρωινιάτικα.
Έχεις??
Εγώ δεν έχω.

Μου φαίνεται τραγικό να το κάνω.

Και μια και μιλάμε για τραγικό. Δυο φορές με έχουν σταματήσει για αλκοτεστ. Η πρώτη ήταν από τα σαινια της Πάτρας με ποδήλατο!
Μεθυσμένος σε ποδήλατο δεν μπορεί να ανέβει! Το ξέρω γιατί σε ένα καρναβάλι είχα μπει με το ποδήλατο μέσα αλλά μετά να το τσουλίσω δεν μπορούσα!! Θυμάμαι κάποια φάση που το πήγαινε τσουλώντας κάπου κόλησε και εγώ το κατάλαβα 10 μέτρα μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
δεν έχω ρε συ :D. μου φαίνεται κοροϊδία να ζητάνε δίπλωμα για ποδήλατο σε αυτή την κωλοχώρα εννοούσα, αλλά μάλλον δεν το έθεσα σωστά.

κι εμένα με έχουν σταματήσει μια φορά (που γύρναγα μεθυσμένος σπίτι από έναν φίλο εκεί κοντά), αλλά ευτυχώς όχι για αλκοοτέστ, κάτι αλλοδαπούς έψαχναν :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εμένα μου κάνει ο μπάτσος!
Έχεις πιεί?? ΟΧι του λέω. Καλά έλα να φυσήξεις!! ΟΚ λέω και εγώ γιατί γενικά->ποτέ δεν πίνω!
Στο μεταξύ ο λάκης με είχε δει ώρα γιατί το ποδήλατο ήταν κλειδωμένο ακριβώς στην πλατεία μπροστά του και στις 3 η ώρα δεν έιχε τι να κάνει και με ρώταγε τι κάνω τέτοια ώρα έξω με το ποδήλατο?? ήθελα να του πω καλό στην πόλη σου Μ@@@α αλλά δεν το είπα.
Τελικά δεν με κοιτάξαν κάν και έφυγα!! Όταν το έλεγα στους φίλους μου ότι με σταματήσαν για αλκοτεστ γελάγαν
1)μα με ποδήλατο
2)βρήκαν άτομο μου λέγαν!! ΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τα φώτα δε νομίζω να είναι αποσπόμενα, πάντως λειτουργούν φωσφορίζοντας το βράδυ. Έχει και ανακλαστήρες στις ρόδες κανονικά :)

Θα βγάλω κάποια στιγμή και μια photo :>
Σήμερα πάντως που το έκανα μια βόλτα είναι ότι πρέπει για μέσα στην πόλη. Μετακίνηση γρήγορα και εύκολα και σχετικά ακίνδυνα , στην πόλη που βρίσκομαι γιατί έχει μετατραπεί σε έναν τεράστιο πεζόδρομο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top