Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από angel :
τον εχω βρει γι'αυτο κι εχω καιρο να κανω στον εαυτο μου αυτη την ερωτηση!!
:thumbsup: :rolleyes:

εγραψες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Δεν ξερω τι ακριβώς με κάνει να ενδιαφερθώ για κάποιον... Είναι αυτό το "κλικ" που λένε όσοι δεν ξέρουμε τι ακριβώς θέλουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angel236

Νεοφερμένος

Ο Angel236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
thanks bunny... Χαίρομαι που πια δεν μπαίνω πια στην διαδικασία ψαξίματος... έχω κουραστεί και μ' έχουν κουράσει... χαίρομαι που έχω αυτόν τον άνθρωπο δίπλα μου τη δεδομένη στιγμή... είναι ό, τι ονειρευόμουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από angel :
τον εχω βρει γι'αυτο κι εχω καιρο να κανω στον εαυτο μου αυτη την ερωτηση!!
:thumbsup: :rolleyes:
συμφωνω...δε ξεχνώ όμως να υπενθυμίζω στον εαυτό μου όλα τα χαρσματα του καλού μου και τους 10αδες λόγους για τους οποίους είμαι μαζί του...έτσι κανεις δεν είναι δεδομένος...ουτε εγω!# ;) ;)


μ'αρεσει να με κανει καθημερινά να: γελαω :)
τελειώνω :redface:
νιώθω όμορφη :<3:
να νιώθω "το μωρο του" :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λοιπον γραφντας το τι μου αρεσει σε μια κοπελα, ουσιαστηκα ειναι αναφορα στο τι βρηκα στη δικια μου...
Η εξωτερικη εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο για εμενα και δεν το αρνουμε.
Μου αρεσει να εχει ομορφο προσωπο (ειδικα αν εινα babyface...), να εχει ενα οσο γινετε καλλιτερο σωμα καθως και ομορφα οπισθια...
Σορρυ αλλα ειναι κατι που πραγματικα μου κεντριζει την προσοχη...
Απο εκει και περα, θελω να ειναι ειλικρινης μαζι μου, και οτι μπερδεματα κτλ γινουν, θελω να τα συζηταμε "αμεσως" και να μην τα αφηνουμε αλυτα.
Να μην ξεχναμε οτι "ενα προβλημα μεγαλο θα μπορουσε να ειχε λυθει πολυ ευκολα οταν ηταν ακομα μικρο..."Bynner-Συγγραφεας.
Μετα δεν θελω με τιποτα, με το που τα φτιαξουμε, να παψει να περιποιηται τον εαυτο της.
Κατι που γινεται με τις περισσοτερες.
Καλο ειναι να ειναι συζητησμη.
ειναι ισως το πιο σημαντικο.
Τα παντα ξεπερνιουνται με τον διαλογο.
Ακομα και προβληματα (σεξουαλικα, συναισθηματικα, οικονομικα κτλ κτλ) εαν ο αλλος ειναι ανοιχτος σε συζητησεις, η λυση θα βρεθει.
Α!Και θελω να ειναι αισιοδοξη,ευθυμη και παιχνιδιαρα....
και χιλιους αλλους λογους οι οποιοι βρισκονται καθε μερα στο μυαλο μου και μου ζωγραφιζουν ενα τεραστιο χαμογελο στο προσωπο, μου ακομα και οταν ειμαι down, αλλα που τωρα δεν μου ερχονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
:hmm: Να μην έχει χάσει την θυληκότητα της :inlove: … Τώρα τελευταία έχω δει αρκετές κοπέλες που το παίζουνε αντράκια και δεν τις μπορώ με τίποτα.. :thumbsdown:
Απορώ τι πετυχαίνουνε έτσι όπως συμπεριφέρνονται… και μετά αναρωτιούνται :
-Μα που πήγαν όλοι οι ʼντρες???
Αλλά ποιος πάει να της πει :
-Κοπέλα μου εσύ είσαι από μόνη σου άντρας , τι να τον κάνεις τον άλλον ???  :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από openopen :
-Κοπέλα μου εσύ είσαι από μόνη σου άντρας , τι να τον κάνεις τον άλλον ??? :bleh:

Ε καλά, δεν ειναι και ερμαφρόδιτες οι κοπέλες! ʼλλωστε δεν σε εξιτάρει ας πουμε να δειχνει έτσι προς τα έξω και μαζι σου πχ να αλλαζει και να γίνεται θηλυκη? Πιστευω οτι πολλες φορες αυτό συμβαίνει γιατι το "αντρακι" ειναι μια μασκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν οτι μπορουν να αφεθουν δειχνουν τον πραγματικό τους εαυτό.

just my 2 cents...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ε καλά, δεν ειναι και ερμαφρόδιτες οι κοπέλες! Αλλωστε δεν σε εξιτάρει ας πουμε να δειχνει έτσι προς τα έξω και μαζι σου πχ να αλλαζει και να γίνεται θηλυκη? Πιστευω οτι πολλες φορες αυτό συμβαίνει γιατι το "αντρακι" ειναι μια μασκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν οτι μπορουν να αφεθουν δειχνουν τον πραγματικό τους εαυτό.

Να το παίζει στους έξω αντράκι έως ένα σημείο δεν με πειράζει, αλλά έτσι και ξεπεράσει κάποιο όριο μετά θα αρχίσει να μειώνει και εμένα στους έξω. Θα συμφωνήσω ότι πολλές φορές αυτό συμβαίνει γιατί το "αντράκι" είναι μια μάσκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν ότι μπορούν να αφεθούν δείχνουν τον πραγματικό τους  εαυτό , αλλά δυστυχώς αρκετές ξεχνάνε να ρίξουν την μάσκα αυτή και παραμένουν "αντράκια" . Αν και δεν χρειάζεται να το παίξει ούτε αντράκι ούτε τίποτα και σε κανέναν, γιατί εάν υποθέσουμε ότι είναι απλά μια μάσκα, τότε ένα θα  πω :
- Εάν είναι να πληγωθείς θα πληγωθείς, ακόμα και αν το παίξεις SpiderMan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Τρελο respect! :worship:
Ο Σοφοκλης δεν το ειπε αυτο νομιζω? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosw_

Νεοφερμένος

Η frosw_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Βασικότατο για μένα είναι ο άλλος να είναι έξυπνος και να έχει και έξυπνο χιούμορ...Να λέει έξυπνες ατάκες κλπ!Οχι δήθεν όμως...Αυτό μου τη δίνει  :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από openopen :
Να το παίζει στους έξω αντράκι έως ένα σημείο δεν με πειράζει, αλλά έτσι και ξεπεράσει κάποιο όριο μετά θα αρχίσει να μειώνει και εμένα στους έξω. Θα συμφωνήσω ότι πολλές φορές αυτό συμβαίνει γιατί το "αντράκι" είναι μια μάσκα που φοράνε αρκετές για να μην πληγώνονται και όταν δουν ότι μπορούν να αφεθούν δείχνουν τον πραγματικό τους εαυτό , αλλά δυστυχώς αρκετές ξεχνάνε να ρίξουν την μάσκα αυτή και παραμένουν "αντράκια" . Αν και δεν χρειάζεται να το παίξει ούτε αντράκι ούτε τίποτα και σε κανέναν, γιατί εάν υποθέσουμε ότι είναι απλά μια μάσκα, τότε ένα θα πω :
- Εάν είναι να πληγωθείς θα πληγωθείς, ακόμα και αν το παίξεις SpiderMan.

Είσαι δικός μου εσυ.... Η Βαλντέρια σχολή τι μαθητές βγάζει! :thumbsup:

Μαθητή μου....σου βγάζω το καπέλο 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσθεσα την δημοσκόπιση που προτεινε η Palladin. Ευχομαι να βρω χρονο καποια στιγμη να απαντησω ξανα με βαση την νεα δημοσκοπιση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Oταν θα την πρωτοσυναντησω σιγουρα αυτο το "κλικ" θα μου το κανει περισσοτερο η εξωτερικη εμφανιση και το ολο στυλ της και ο "αερας" της.;)
Πιο συγκεκρμενα, το προσωπο της,τα ματια της το χαμογελο της,το περπατημα της...
Απο εκει και υστερα γνωριζοντας την σιγα σιγα, σιγουρα θετικα στοιχεια για εμενα ειναι το μυαλο της να παιρνει στροφες, να μην "φοβαται" να πει την γνωμη της και να την υποστηριξει, να εχει αισθηση του χιουμορ -σιγουρα-, να ειναι ρομαντικη και φυσικα να ειναι ειλικρινης απεναντι μου.
Και αυτο το λεω και αφου θα ειμαστε μαζι!
Με την εννοια οτι οχι μονο αν με βαρεθει π.χ. να ειναι ειλικρινης και να μου το πει, αλλα και ακομα αν δει οτι κανω κατι που ΔΕΝ της αρεσει (αθελα μου παντα) να ειναι ειλικρινης και να μου το πει και να μην μελαγχολει ή να κραταει μουτρα κι ενω εγω την ρωταω "τιτρεχει" να μου απανταει "τιποτα", με αποτελεσμα να προσπαθω να γινω μαντης Καλχας για να βρω τι τρεχει.;)
Και τελος θελω να μπορω να επικοινωνω μαζι της και να ξερω οτι οταν μιλαω μαζι της κανουμε διαλογο και οχι δυο παραλληλους μονολογους.
Οπως καταλαβατε ψηφισα τα παντα εκτος απο την προκλητικη εμφανιση.Μιας και το να ειναι sexy (κατι που μου αρεσει) δεν εχει καμια σχεση με το να ειναι προκλητικη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Το μόνο σίγουρο είναι πως θέλω να έχει χιούμορ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Για εμένα σέξυ είναι αποκλειστικά η εμφανιση,
αυτό όμως το αν είναι κάποιος σέξυ ή όχι δε με κάνει να θέλω να είμαι μαζί του, διότι τί να τον κάνω σέξυ και χάλια σε χαρακτήρα??:hmm:
Αν δεν ταιριάζουν οι κόσμοι μας τί να την κάνω την ομορφιά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τώρα αν πώ όλα τα παραπάνω εκτός από την προκλητική εμφάνιση θα είμαι πολύ απαιτητική; 8) Τέσπα...Ζητάω πολλά, βασικά πάρα πολλά και αυτό είναι καλό και κακό...Ειδικά όταν οι φίλες μου λένε να πάψω να είμαι τόσο επιλεκτική αλλά άμα έχεις γνωρίσει το απόλυτο...ε... δεν γίνεται :P

Καλά, στην εξωτερική εμφάνιση δεν ζητάω και τον Brad, σορρυ Brad αλλά τα έχουμε ξαναπεί, δεν είσαι ο τύπος μου...πήγαινε στην Angoline :P αλλά να μου κάνει αυτό το κλικ εμφανισιακά...Να έχει τον τύπο που μου αρέσει βασικά! Και ανοιχτόχρωμα μάτια αλλά να μην το κάνουμε θέμα γιατί καστανά με έχουν σκλαβώσει την γυναίκα :P

Χιούμορ, κατανόηση, τρυφερότητα και ρομαντικός αλλά σε δόσεις...Ξέρεις εκεί που δεν το περιμένεις βρε παιδί μου να γίνεται τόσο ρομαντικός που να λες...μα αυτός μπορεί; Αχ...ναι μπορεί :clapup: Και τον θέλω φιλόδοξο με στόχους...Και να δουλεύει να τους πετύχει...Και επείδη είμαι λίγο τεμπέλα να με σπρώχνει να τους πραγματοποιήσω...να με πέρνει από το χέρι και να με ανεβάζει κι εμένα! 8)

Βασικά αυτή την στιγμή περιγράφω κάποιον συγκεκριμένο που έχω στο μυαλό μου...Αλλά είπαμε...άμα έχεις γνωρίσει το απόλυτο 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ρε παιδιά σόρι αλλά σέξυ δεν είναι μόνο εμφανησιακά κάποιος??


Εμείς σε αυτό πρέπει να απαντήσουμε ή στο τι πρέπει να έχει κάποιος για να μας εντυπωσιασει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ρε παιδιά σόρι αλλά σέξυ δεν είναι μόνο εμφανησιακά κάποιος??


Εμείς σε αυτό πρέπει να απαντήσουμε ή στο τι πρέπει να έχει κάποιος για να μας εντυπωσιασει??

Αν γνωρίσεις έναν ωραίο και μόλις μιλήσετε καταλάβεις ότι το IQ του είναι πολύ κατω από το δικό σου, θα τον θεωρήσεις σέξυ? Εγώ ας πούμε το θεωρώ πολύ αντιερωτικό να είναι ο άλλος λιγότερο έξυπνος από μένα (και δεν εννοώ να είναι στόκος) Πολλές βεβαίως δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Εγώ ψήφισα εξυπνάδα και δυναμισμό. Τα θεωρώ τα ποιο σέξυ χαρακτηριστικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Για εμένα η λέξη σέξυ είναι μόνο εμφάνηση,

είπα πως μπορεί να θεωρώ κάποιο σέξυ αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα θέλω να είμαι μαζί του. Εννοώ αυτό ακριβώς που είπες ότι μπορεί να είναι σέξυ(έτσι οπως θεωρώ εγώ το σέξυ) αλλά να μην με γεμίζει σε σημαντικους τομείς ωστε να κάνω σχέση μαζί του;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Διαφωνώ 100% ο χαρακτηρισμός sexy έχει να κάνει μόνο με την εμφάνιση....! Έχω γνωρίσει sexy ανθρώπους που μπορεί αν τους έβλεπες σε μια φωτογραφία για παράδειγμα να ήταν τουλάχιστον αδιάφοροι εμφανισιακά...όταν όμως τους γνώριζες ενέπνεαν ένα απίστευτο ερώτισμό που πολλές φορές δεν μπορούσες να διαπιστώσεις από που προέρχεται....Αυτό θεωρώ εγώ sexy την γοητεία που εκπέμπει ένας άνθρώπος, και η γοητεία αυτή είναι συνδιασμός πολλών πραγμάτων....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top