E-shops: Αγοράζετε συχνά από το internet;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αγοράζετε συχνα απο E-shops ?
έγω ναι , παρα πολυ συχνά έχω χάσει το λογαριασμό πλέον 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω ποτέ γιατί δεν έχω πιστωτική αλλά βαζω τον Exposed και το κανει για μένα! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πιστωτική αλλά έχω κάνει μερικές αγορές.. (με αντικαταβολή!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά σε ξένα e-shops αυτό δεν γίνεται! Σε ελληνικά το έχω κανει κι εγώ αν και αργουν πααααρα πολυ. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ναι αλλά σε ξένα e-shops αυτό δεν γίνεται! Σε ελληνικά το έχω κανει κι εγώ αν και αργουν πααααρα πολυ. :/
χμμ εμένα ακομη και με αντικαταβολή δεν αργουν πάνω απο 2 μέρες από ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
κι εγώ ψωνίζω απο το ίντερνετ συχνά μ εαντικαταβολή πάντα γιατί με πιστωτική δεν έχω εμπιστοσύνη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
κι εγώ ψωνίζω απο το ίντερνετ συχνά μ εαντικαταβολή πάντα γιατί με πιστωτική δεν έχω εμπιστοσύνη :/
χμμμ εγώ πιστευώ ότι το ίδιο ρίσκο είναι με να αγόρασει κάνεις με αντικαβολή γιατι κάλλιστα θα μπορούσαν να σου στείλουν ένα άδειο πακέτο....... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
χμμμ εγώ πιστευώ ότι το ίδιο ρίσκο είναι με να αγόρασει κάνεις με αντικαβολή γιατι κάλλιστα θα μπορούσαν να σου στείλουν ένα άδειο πακέτο....... :hmm:

δεν φοβαμαι τόσο το μέρος που θα πάρω τα πράγματα όσο τους άλλους οι οποίοι μπορεί να κλέψουν τα στοιχεία της κάρτας(όχι οτι έχω πιστωτική αλλά λέμε τώρα αν είχα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
δεν φοβαμαι τόσο το μέρος που θα πάρω τα πράγματα όσο τους άλλους οι οποίοι μπορεί να κλέψουν τα στοιχεία της κάρτας(όχι οτι έχω πιστωτική αλλά λέμε τώρα αν είχα)
Σε αρκετά μεγάλα e-καταστήματα πλέον η συναλλαγή γίνεται επί τόπου αρά κανένας υπάλληλος δεν βλέπει τα στοιχεία της κάρτας. Αλλά και στα περισσότερα καταστήματα τα στοιχεία της κάρτα βρίσκονται σε κρυπτογραφημένη database που έχει πρόσβασει ,συνήθως, μόνο το λογιστήριο του καταστήματος άρα εμένα αυτό μου φτάνει για να εμπιστεύομαι. Επίσης κανένα κατάστημα δεν θα χαλάσει το όνομα του για μερικά ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Είμαι τακτικός πελάτης διάφορων e-shop... απο ηλεκτρονικά, μέχρι μπουτίκ ομάδων στο εξωτερικό! κανένα προβλημα μέχρι τώρα... (να μην το ματιάσουμε κιόλας... ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κάνω πολύ συχνά αγορές απο e-shop, χτες για παράδειγμα μου ήρθε το world of warcraft :D
Με πιστωτική πληρώνω μόνο αν δεν υπάρχει άλλη λύση, συνήθως με αντικαταβολή κάνω τις αγορές μου. Και ποτέ δεν κάνουν πάνω απο 2 μέρες να έρθουν τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Απο τα 2 Amazon(co.uk & com) και απο το e-shop.gr.Το ελληνικο ειναι απιστευτα γρηγορο κ αρκετα καλο σε τιμες/προσφορες.Μου ειχε φερει τα 5.1 ηχεια μου σε 3 μερεες μεσα!
Απο τα 2 ξενα,τι να πω,ειναι πολυ ασφαλη και συνεπη.Εγω την 1η φορα που εκανα παραγγελια μου ηρθαν τα μισα,αλλα οχι λογω Αμαζον,αλλα επειδη ενας ^&$%^ στην πολυκατοικια του παιδιου που εσταλησαν ανοιξε το κουτι και μου βουτηξε πραγμα.Αν ειναι δυνατον!!!Παντως συμφερει πολυ,ειδικα αν εχεις χρεωστικη καρτα!Ειναι δυσκολο να εισαι StarWars fan στην ελλαδα :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχω αγορασει ποτε απο e-shop επειδη αφτα που θελω τα βρισκω και σε κανονικο μαγαζι με ελαχιστη διαφορα που δεν αξιζει την αναμονη του e-shop και επεισης επειδη ο πατερας μου δεν εμπιστευετε καρτες στο νετ δεν αγοραζω. Μονο με αλλα ατομα που γνωριζω και μου στελνουν με αντικαταβολη συλεκτικα κομματια των KISS. Αλλα ερχονται και η δικιες μου μερες, τωρα που θα ανοιξει σε λιγο το το Greek KISS Army shop θα μπορω επιτελους να αγοραζω με αντικαταβολη και απο ελλαδα (ωστε να ειμαι σιγουρος οτι θα ερθει κιολας) οτιδιποτε θελω απο τους KISS και μια και ειμαι μελος σε καλυτερες τιμες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela

Νεοφερμένος

Ο trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το καλοκαίρι είχα παραγγείλει ένα τηλεσκόπιο από Αμερική...
Ενώ το είχα πληρώσει κανονικά με τη Visa, το τηλεσκόπιο τίποτα!

Μέτα από 2 μήνες, τους έστειλα ένα email σχετικά με το γιατί αφού έχω πληρώσει με τη Visa (και αφού λέγαν ότι θα ερχόταν σε ένα μήνα) δεν έχει έρθει, χωρίς να πάρω καμία απάντηση. Μέσα στην βδομάδα, τους έστειλα περίπου 15 emails, χωρίς να πάρω πάλι καμία απάντηση.

Μέτα 2 βδομάδες, τους έστειλα ένα προειδοποιητικό email ότι, αν δεν μου απαντήσουν, θα τους "σπαμάρω" τους υπολογιστές και μετά θα τους γεμίσω "σκουπίδια".

Πάλι καμία απάντηση.

Μέτα 3 μέρες, έβαλα το PC να στέλνει email σε αυτούς (με αποστολέα αυτούς, χρησιμοποιώντας το δικό τους email (για να μην υπάρχει περίπτωση να κάνουν ignore)...

Τελικά, τους έστειλα εκείνη την ημέρα 60.000 emails (σκουπίδια) και την μεθεπόμενη μέρα το τηλεσκόπιο ήταν εδώ (αεροπορικώς) και μου απάντησαν ότι έγινε κάποιο "λάθος" κατά την αποστολή!

Με πήραν από τον provider και μου είπαν ότι παραπονέθηκαν κάποιοι από Αμερική (αυτοί δηλαδή!) ότι τους δημιούργησα τεράστιο πρόβλημα στα PC.

Από τότε δεν έχω ξανααγοράσει από το εξωτερικό, γιατί την επόμενη φορά που θα ξαναγίνει, με βλέπω χωρίς DSL!

Προσέχετε τις αγορές σας, υπάρχουν πολλοί απατεώνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
κ εγώ ψωνίζω ό,τι μου καπνίσει απο e-stores (μέχρι και Star Wars t-shirt ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει αγορές απο ελληνικά και ξένα e-shops αλλά είτε ήταν με αντικαταβολή είτε με ποστωτική άλλων. Δεν έχω πρόβλημα εμπιστοσύνης των e-shops αλλά των ελληνικών πιστωτικών που απο αυτά που μου λένε οι ίδιοι όταν με πέρνουν να μου κάνουν προσφορά περίπου μιά φορά το δίμηνο (αποκτήσαμε και phone spammers στην ελλάδα) δέν προσφέρουν καμία ασφάλεια εναντίων απάτης με πιστωτική όπως κάνουν οι ξένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δεν ψωνίζω γιατί δεν έχω πιστωτική και οι γονείς που δεν ασχολούνται καθόλου με υπολογιστές, ίντερνετ... άντε να τους πείσεις για ασφάλεια κλπ και να τους εξηγείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ψωνίζω από το e-shop μικροπράγματα για τον υπολογιστή....Πάντα με αντικαταβολή και έχω πάντα το κεφάλι μου ήσυχο...Παλιά χρησιμοποιούσα το πλαίσιο αλλα τα έχω πάρει μαζί τους :whistle: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Ψωνίζω από το e-shop μικροπράγματα για τον υπολογιστή....Πάντα με αντικαταβολή και έχω πάντα το κεφάλι μου ήσυχο...Παλιά χρησιμοποιούσα το πλαίσιο αλλα τα έχω πάρει μαζί τους  :whistle:  8)
Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν συμφέρει κάποιον να αγοράσει από πλαίσιο αν η πόλη που ζει έχει κάποιο υποκατάστημα πλαισίου μιας και τα έξοδα αποστηλής κάνουν την τιμή του προϊόντως να φτάνει τα συνηθησμένα καταστήματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πλαίσιο sucks...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top