Ο φαύλος κύκλος της σημερινής σχέσης

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Πες μου τώρα λοιπών πως να μην το παρεξηγήσει κάποιος αυτό που έγραψες..Είναι δυνατών να μην αισθάνεται κάποιος δυστυχισμένος όταν δεν μπορεί να βρει έναν ΣΩΣΤΌ σύντροφο να μοιραστεί την ζωή του;Αν δεν το κάνει είναι ουσιαστικά ένας μισος άνθρωπος..(για εμενα πάντα.)Αυτό που λες δεν κολλάει..για αυτό και το παρεξήγησα νομίζοντας ότι μιλούσες μονο για SEX.

Διαφωνώ!
Σαφώς και δεν είναι υπερτατή ευτυχία το να μην μπορέσεις να βρεις κάποια στιγμή στη ζωή σου το "άλλο σου μισό", τον ιδανικό σύντροφο, αλλά για μένα η έννοια της δυστυχίας είναι εντελώς διαφορετική. Για μένα δυστυχία είναι να μην μου επιτρέπει η υγεία μου να χαρώ απλά πράγματα, καθημερινά, όπως ένα καφέ δίπλα στη θάλασσα, έναν κινηματογράφο, μια βόλτα στα μαγαζιά. Δυστυχία για μένα είναι να μην ξέρω αν αύριο θα υπάρχει ένα πιάτο φαϊ στο τραπέζι μου, αν βλέπω δικούς μου ανθρώπους να υποφέρουν, η κατ'ανάγκη μοναξιά από φίλους και συγγενείς.
Το αν θα βρεθεί αυτός ο κάποιος που θα καταλάβει και θα εκτιμήσει την Ελένη (εμένα δηλαδή) δεν με κάνει δυστυχή. Με κάνει απλά να αναρωτιέμαι πού κάνω λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μα αν δεν κάνω λάθος μιλούσαμε για σχέσης έτσι δεν είναι;Και μίλησα για το τι με κάνει δυστυχισμένο πάνω στο θέμα αυτό.Αυτά που μου λες τώρα καμια απόλυτος σχέση δεν έχουν με το θέμα...Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τα αναφέρεις.Ειδικά όταν είναι πράγματα που είναι αυτονόητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Μα αν δεν κάνω λάθος μιλούσαμε για σχέσης έτσι δεν είναι;Και μίλησα για το τι με κάνει δυστυχισμένο πάνω στο θέμα αυτό.Αυτά που μου λες τώρα καμια απόλυτος σχέση δεν έχουν με το θέμα...Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τα αναφέρεις.Ειδικά όταν είναι πράγματα που είναι αυτονόητα...

Η λέξη "δυστυχία" σου εξηγώ, πώς έχει πολύ πιο σημαντική έννοια από αυτά που συζητάμε. Άλλωστε ο διάλογός μας από αυτή τη λέξη ξεκίνησε και γι'αυτή τη λέξη συζητάμε τόση ώρα (αφού λύσαμε το θέμα με τις λέξεις "ερωτικός σύντροφος").
Τελικά, πίσω από τις λέξεις, μπορεί να μην κρύβεται ο Αλέξης, αλλά σίγουρα κρύβονται πολλά περισσότερα απ'όσα εννοούμε!

Εγώ πάντως έχασα το νόημα αυτού του διαλόγου..... Αλήθεια, ποιά ήταν η ερώτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Είναι φυσικό να το χάσεις αφού ξεφύγαμε εντελώς ;) Anyway πιο καλά να συνεχίσουμε με το θέμα μας :) Δεν έχει κανένα νόημα να ασχολούμαστε με την ανάλυση των λέξεων.

ΥΓ:Γιατί βρε δεν έχετε smilies με λουλουδάκια,πως θα σας δίνουμε εμείς όταν θέλουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Νομίζω crazyhellen και arfi-gorgona o ότι μιλάτε με διαφορετική βάση στο θέμα του πόσο έυκολο είναι να βρείς ένα ερωτικό σύντροφο!
Θεωρώντας δύο νορμάλ εμφανισιακά δέιγματα από κάθε φύλλο, η γυναίκα βρίσκει πιο εύκολα. Σαφώς πιο εύκολα και ας είναι ο εαυτός της μάγκας κτλ κτλ. Είναι μια παραξενιά που πρέπει ο άνδρας να σεβαστεί μιας και ο ψυχισμός της γυναίκας είναι πολύ πιο ευαίσθητος και το τελικό ναι ή όχι το έχει η γυναίκα! Η γυναίκα πρέπει απλά να πουλήσει την παρουσία της (πιο εύκολο με τα χίλια μύρια κόλπα) αλλά ο άνδρες πρέπει να πουλήσει πολύ περισσότερα και μάλιστα άγνωστα!

Και ένα παράδειγμα!! Μια κοπέλα που ο χαζόμπαμπάκας την έμαθα να μην της χαλάει χατίρι κανένα δεν θα ανεχτεί άνδρα που δεν θα κάνει τα πάντα γιαυτή έστω και αν αυτά είναι παράλογα!! Εκτός και αν γίνει κάτι περίεργο (unhandled exception για όσους ξέρουν!!!!) και πορωθεί τρελά για την πόρωση! Ένας άνδρας όμως πολύ πιο εύκολα θα μείνει(ειδικά αν είναι και όμορφη) με αυτή την κοπέλα κάνοντας το καραγκιόζη γιατί είναι φυσιολογικό οι κοπέλες να είναι ιδιότροπες παρόλο που δεν συμφωνεί! Και με προσωπικό ώφελος το έχω "κοίτα γκόμενα που έχω"

Δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσω περισσότερο πιστεύω, αλλά βασικά η γυναίκα παίζει εντός έδρας και σε όποιον αρέσει!!
Συνεπώς εγώ σαν άνδρας που δεν γουστάρω να νιώσω κάτι άλλο από αυτό που είμαι νιώθω σύμφωνα πάντα με αυτά που βλέπω ότι πρέπει να γίνω καραγκιόζης για να έχω μια σχέση!! ΤΟυλάχιστον στην αρχή! Και με πληγώνει και με στεναχωρεί (κοινώς είναι ένα βελάκι προς την δυστυχία) το γεγονός ότι για να έχω ένα τόσο φυσιολογικό πράγμα πρέπει να υποκύψω στην απίστευτη βλακεία που διακατέχει στον κόσμο και μάλιστα να γίνω και μαλάκας πηγαίνοντας κόντρα στην ηθική μου!! Και ναι όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ συμβιβάζομαι γιατί κερδίζει το ένστικτο (κάτι που με δυστυχεί ακόμα περισσότερο) αλλά στις κοπέλες που πραγματικά μαρέσουν δεν βάζω νερό στο κρασί μου! Δεν μιλώ για τους παραπάνω συμβιβασμούς! Μιλάω για ακεραιότητα χαρακτήρα! Αλλά μιας και ζούμε στην εποχή που το τοπ10 έχει ένα κοινό την βλακεία, η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη!

σε ένα άλλο thread έχω ξαναπεί κάτι σχετικά με ένα φίλο που είχε νταλαβέρια με μεγάλες! Και πως του λέγαν πως καλός έιναι και πόσο τυχέρη θα είναι .... και όταν τις ρώτησε αν θα του λέγαν τα ίδια -10 χρόνια στην ηλικία τους παραδεχτήκαν απλά ΟΧΙ,περίπου δεν θα σου μιλάγαμε! Και όλες χωρισμένες ή κάτι τέτοιο!

Δηλαδή τα καλά παιδιά πρέπει να πάμε με τις μεγάλες που έχουν φάει τα μούτρα τους και ίσως έχουν συνηδητοποιήσει ότι ψάχνουν λάθος πράγματα??

Εμείς οι άνδρες φταίμε γιατί στην φάση ισότητα αφήσαμε να γίνουν κάποια λάθη! Σας μάθαμε να περιμένετε τον άνδρα να μην σας χαλάει χατήρια και πολλά άλλα! Τώρα βέβαια άντε πάρε πίσω κάτι από τις γυναίκες όταν τους το έχεις δώσει!!! Λίγο μέτρο στην χαζομάρα δεν βλάπτει!Και από τις δύο πλευρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μια χαρά τα αναλύουμε φιλε μου,αλλα πάω και στοίχημα ότι με το που θα βγούμε πάλι έξω,ξανά τις ίδιες ανόητες κοκοτίτσες θα συναντήσουμε και τους ιδιους Μ@λ@κες.Και μια και γενικά το ανθρώπινο είδος έχει πάντα μια βλακώδη τάση προς το {κακό},τώρα που μπήκε το νερό στο αυλάκι δεν γυρνάει πίσω.Αυτό και κλείνω με το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί έχω την αίσθηση απο όσα ποστς διάβασα (δεν τα διάβασα όλα) οτι κι εδώ, πάλι οι άντρες κατηγορούν τις γυναίκες για την κατάσταση και οι γυναίκες το αντίστροφο;
btw συμφωνώ απόλυτα με Αντιγόνη (καλωσόρισες!). Με το παραμικρό προβληματάκι η πρώτη συμβουλή που πετάνε οι περισσότεροι/ες είναι "χώρισε". Και πολλοί (ιδίως πολλές) το πράττουν κιόλας. Αλήθεια τι ψάχνουν; Τη σχέση χωρίς το παραμικρό πρόβλημα; Χωρίς το παραμικρό καυγαδάκι; Χωρίς διαφωνίες; Με τον καθένα να θεωρεί απαντες εκπροσώπους του φύλου που τον/την ελκύει κακάσχημους/ες εκτός απο το ταίρι του; Και αν αυτό ψάχνουν μήπως ψάχνουν μια ουτοπία; Κι αν τελικά δεν είναι ουτοπία μήπως θα είναι κάτι τρομερά πληκτικό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
ΥΓ:Γιατί βρε δεν έχετε smilies με λουλουδάκια,πως θα σας δίνουμε εμείς όταν θέλουμε;
δεν κοίταξες αρκετά καλά.... :P
:flowers:



Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
σε ένα άλλο thread έχω ξαναπεί κάτι σχετικά με ένα φίλο που είχε νταλαβέρια με μεγάλες! Και πως του λέγαν πως καλός έιναι και πόσο τυχέρη θα είναι .... και όταν τις ρώτησε αν θα του λέγαν τα ίδια -10 χρόνια στην ηλικία τους παραδεχτήκαν απλά ΟΧΙ,περίπου δεν θα σου μιλάγαμε! Και όλες χωρισμένες ή κάτι τέτοιο!

Δηλαδή τα καλά παιδιά πρέπει να πάμε με τις μεγάλες που έχουν φάει τα μούτρα τους και ίσως έχουν συνηδητοποιήσει ότι ψάχνουν λάθος πράγματα??
αυτό τώρα με προβλημάτισε.... στα σοβαρά...
μετά το διαζύγιο μου δεν μπορούσα με τίποτα να στεριώσω σχέση με συνομίληκο ή μεγαλύτερο μου...
όλες μου οι σχέσεις που κράτησαν και ήταν και δυνατές ήταν με μικρότερους μου...
Ο άντρας που παντρεύτηκα είναι 3 χρόνια μικρότερος μου..
:hmm:
Ομολογώ ότι πριν 15 χρόνια, όταν ερωτεύτηκα τον πρώτο μου άντρα, το κριτήριο μου ήταν η εξωτερική του εμφάνιση.. αυτό είχε φυσικά ως συνέπεια μετά από 11 χρόνια σχέσης και γάμου (σύνολο) η σχέση να τερματιστεί άδοξα...
Στην πορεία και μετά από αυτό το χαστούκι.. ΝΑΙ ΗΞΕΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΗΘΕΛΑ!
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ανεβάστε τον πήχη. Κάντε σωστές επιλογές ζητώντας για τον εαυτό σας μόνο το καλύτερο, γιατί μόνο το καλύτερο έχετε να προσφέρετε. Αγαπήστε τον εαυτό σας και θα σας αγαπήσουν και οι άλλοι!

(Ούτε η Λουκά να ήμουν!
-Κάτω ο Ρουβάς και ο Ψινάκης!
- Pope go home!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Ανεβάστε τον πήχη. Κάντε σωστές επιλογές ζητώντας για τον εαυτό σας μόνο το καλύτερο, γιατί μόνο το καλύτερο έχετε να προσφέρετε. Αγαπήστε τον εαυτό σας και θα σας αγαπήσουν και οι άλλοι!
Ωραίο και ρομαντικό άλλα άτοπο! Αυτό λεώ και εγώ σε όλους. Και οι πλειοψηφία που δεν το κάνει τους βγαίνει και καλύτερα!


Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
αυτό τώρα με προβλημάτισε.... στα σοβαρά...
μετά το διαζύγιο μου δεν μπορούσα με τίποτα να στεριώσω σχέση με συνομίληκο ή μεγαλύτερο μου...
όλες μου οι σχέσεις που κράτησαν και ήταν και δυνατές ήταν με μικρότερους μου...
Ο άντρας που παντρεύτηκα είναι 3 χρόνια μικρότερος μου..
:hmm:
Ομολογώ ότι πριν 15 χρόνια, όταν ερωτεύτηκα τον πρώτο μου άντρα, το κριτήριο μου ήταν η εξωτερική του εμφάνιση.. αυτό είχε φυσικά ως συνέπεια μετά από 11 χρόνια σχέσης και γάμου (σύνολο) η σχέση να τερματιστεί άδοξα...
Στην πορεία και μετά από αυτό το χαστούκι.. ΝΑΙ ΗΞΕΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΗΘΕΛΑ!
:hmm:
Join the club. Κρίμα που χρειάστηκε τόσος καιρός. Βέβαια να σου πω και κάτι!! που μάλλον το ξέρεις. Δεν έίναι σίγουρο ότι αυτό έφταιξε έτσι!! Εγώ έκανα την αναφορά σαν ένα κοινό στοιχείο που δυναμώνει το επιχείρημα! Πολύ χαίρομαι πάντωςπου έστω και τώρα βρήκες κάτι που πιστεύεις ότι είναι καλό!!!! Γιατί στην δική μου οικογένεια μη χέσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Γιατί βλέπω τόση μιζέρια και γκρίνια; Δεν το λέω για κάποιον/α ειδικά αλλά αυτό μου βγάζετε!


Εγω να ρωτησω κατι αλλο?
Γιατι οποτε ανεβαινει ενα θεμα που "μας" απασχολει αρχιζετε το κυρηγμα για γκρινια και μιζερια? :confused: (Δεν το λεω για σενα που εγραψες το συγκεκριμενο :), απλα το ειδα και αλλου σημερα και μου ηρθε τωρα να το πω :whistle:)
Το να συζητας προσπαθωντας να βρεις μια λυση σε ενα προβλημα (οκ, λυση δεν προκειται να βρεθει αλλα κουβεντιαζουμε ρε γ@μωτο!) δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μιζεριας και γκρινιας!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Είναι πιο εύκολο να κατηγορείς τους άλλους (εδώ π.χ. οι άντρες τις γυναίκες και το αντίθετο) παρά να κοιτάς ΕΣΥ τι δεν κάνεις σωστά.

Προσωπικά τις διαμάχες μεταξύ αντρών και γυναικών (π.χ. "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια", "οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν") τις βρίσκω άκρως γελοίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απλά κοπέλα μου δεν είμαι κάθετη να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν αλλά προσωπικά μου χτύπησε άσχημα που το ένα φύλο γκρινιάζει γιατί οι γυναίκες είναι ετσι κι εμείς γιατί οι άντρες είναι αλλιώς! Για εμένα αυτό είναι έλεος...

Στην τελική και πάντα άποψη μου, καλό είναι να προσέχουμε το τι επιλέγουμε γιατί π.χ. κανένας δεν ανάγκασε το φίλο του αρφι να πληρώνει τα πάντα στην γκόμενα και να το ανέχεται!Αν δεν γουστάρει στην τελική να το ξεκαθαρίσει κι αν η γκόμενα θέλει χρηματοδότη να πάει να βρει αλλού...Και ούτε φταίει ο γκόμενος μου αν με κερατώνει κι εγώ το ανέχομαι γιατί είναι δικιά μου καθαρά μ@λακία και από το να γκρινιάζω και να λέω ότι όλοι οι άντρες είναι μ@λάκες μπορώ κάλλιστα να τον διώξω από την ζωή μου και να βρω κάποιον άλλον που με σέβεται! Ελπίζω να κατάλαβες γιατί είπα δεν μπορώ άλλη γκρίνια :) Και άσχετο αλλά ξέρω ότι ώρες ώρες μπορώ να γίνω κι εγώ η μεγαλύτερη γκρινιάρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
(Δεν το λεω για σενα που εγραψες το συγκεκριμενο :), απλα το ειδα και αλλου σημερα και μου ηρθε τωρα να το πω :whistle:)

Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Απλά κοπέλα μου δεν είμαι κάθετη να συζητάμε αυτά που μας απασχολούν αλλά προσωπικά μου χτύπησε άσχημα που το ένα φύλο γκρινιάζει γιατί οι γυναίκες είναι ετσι κι εμείς γιατί οι άντρες είναι αλλιώς! Για εμένα αυτό είναι έλεος...

Στην τελική και πάντα άποψη μου, καλό είναι να προσέχουμε το τι επιλέγουμε γιατί π.χ. κανένας δεν ανάγκασε το φίλο του αρφι να πληρώνει τα πάντα στην γκόμενα και να το ανέχεται!Αν δεν γουστάρει στην τελική να το ξεκαθαρίσει κι αν η γκόμενα θέλει χρηματοδότη να πάει να βρει αλλού...Και ούτε φταίει ο γκόμενος μου αν με κερατώνει κι εγώ το ανέχομαι γιατί είναι δικιά μου καθαρά μ@λακία και από το να γκρινιάζω και να λέω ότι όλοι οι άντρες είναι μ@λάκες μπορώ κάλλιστα να τον διώξω από την ζωή μου και να βρω κάποιον άλλον που με σέβεται! Ελπίζω να κατάλαβες γιατί είπα δεν μπορώ άλλη γκρίνια :) Και άσχετο αλλά ξέρω ότι ώρες ώρες μπορώ να γίνω κι εγώ η μεγαλύτερη γκρινιάρα :P

Σκέψου δλδ να έλεγε κι όλας ότι το λέει για σένα τι θα της έσουρνες :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τώρα μην πας να ανάψεις φωτιές κι εσύ :P Αλήθεια φαίνεται πολύ επιθετικός ο τόνος μου; :worry: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι, φαινεται.
Αλλα δεν υπαρχει προβλημα απο μενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ωχ...σόρρυ τότε...πραγματικά δεν το λέω με άγριο τρόπο! :redface:

Σας επιτρέπω να με :beating: τότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
KAKH EΠΙΡΡΟΗ,

Να σε ρωτήσω κάτι, μιας και είμαι μικρή ακόμα :redface:
Αλήθεια, τελικά μετά από το χωρισμό σου με τον πρώτο σου άντρα, τι είναι αυτά που ΤΕΛΙΚΑ πιστεύεις ότι αξίζουν για να είναι κάποιος συζυγός σου??? Πραγματικά θα ήθελα να μου εξηγήσεις όσο μπορείς επί αυτού του θέματος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από violetta:
KAKH EΠΙΡΡΟΗ,

Να σε ρωτήσω κάτι, μιας και είμαι μικρή ακόμα :redface:
Αλήθεια, τελικά μετά από το χωρισμό σου με τον πρώτο σου άντρα, τι είναι αυτά που ΤΕΛΙΚΑ πιστεύεις ότι αξίζουν για να είναι κάποιος συζυγός σου??? Πραγματικά θα ήθελα να μου εξηγήσεις όσο μπορείς επί αυτού του θέματος....
θα είμαι μακράν εκτός θέματος όμως... :P (δεν πειράζει πότε πότε ε ΦΦΦΦανταστικοί μου admins???!!!????)


Κοίτα..... η αλήθεια είναι ότι όσο αφορά τις δικές μου επιλογές είναι μια τεράστια λίστα χαρακτηριστικών που έχει αυτός ο άνθρωπος που αποφάσισα να δοκιμάσω να είμαι μαζί του για.... "πάντα" ;)
όλα είναι σημαντικά και ταυτόχρονα ασήμαντα....
είναι καταρχάς συναισθηματικό το θέμα... πως νοιώθω μαζί του.... τι με κάνει και νοιώθω... αγάπη, έρωτα, πόθο, πάθος (ελπίζω να μην σβήσουν σύντομα αυτά :P) ασφάλεια, εκτίμηση, συντροφικότητα, σεβασμός και ένα σωρό άλλα!!!!!
Είχαμε παρόμοια όνειρα για τη ζωή μας στο μέλλον....
είναι άνθρωπος που σέβεται την ΚΟΙΝΗ μας ζωή.... αναλαμβάνει το ΙΣΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ευθύνης ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ! εκτιμάει το παραμικρό που του προσφέρω και φυσικά ανταποδίδω τα ίδια....
Σαν άντρας πιάνουν τα χέρια του... μη γελάσετε... για μένα ήταν σημαντικό :redface:
(κόλλημα το ομολογώ :redface:)
Με κάνει να γελάω ακόμα κι αν είμαι θκατα.. το ίδιο κι εγώ αυτόν..
ήταν δίπλα μου πάντα... είναι ΚΑΙ φίλος....
Μπορώ να μιλάω για ώρες.... δεν ξέρω αν σε καλύπτω όμως....

Δε νομίζω ότι μπορώ να συνοψίσω σε λίγες λέξεις.... αν έπρεπε όμως θα τόνιζα τις εξής
-αγάπη
-δυνατή θέληση για την δημιουργία ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ και παιδιών
- εκτίμηση του ενός για τον άλλο σε όλες τις εκφάνσεις
- φιλία
- συντροφικότητα
- σεβασμός
- Σ Υ Ζ Η Τ Η Σ Η!
- εργατικότητα (μην το γελάτε επειδή το λένε οι μαμάδες....)

Τι να σου πω.... όλα όσα ΔΕΝ ΗΤΑΝ ο πρώην μου....
ο πρώην μου (ντρέπομαι αλλά θα το πω.... :() τον διάλεξα στα 19 γιατί... ήταν ψηλός... ξανθός.... με γαλανά μάτια... και κοινώς... πολύ όμορφος....
Μετά απλά συνήθισα μαζί του.... μέχρι που μια μέρα άνοιξαν τα μάτια μου και είδα επιτέλους ότι η ομορφιά αν δεν ξεκινάει από μέσα.... ο χρόνος αφήνει πάνω της θρασύτατα σημαδια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Η ΚΕ ηταν ξανα παντρεμενη? :confused:
Μου ηρθε ξαφνικο.. :ermm: :vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top