Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μια χαρά πιθανό είναι, αρκεί να το βλέπουν και οι δύο το ίδιο σοβαρά. Το κακό είναι οτι σε τέτοιες σχέσεις συνήθως η μικρότερη κοπέλα δίνεται ολοκληρωτικά και ο άλλος βλέπει το θέμα κυρίως σαρκικά και επιφανειακά.
Αν και οι δύο το βλέπουν με τον ίδιο τρόπο πάντως, θεωρώ αρκετά πιθανό να επιβιώσει. :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
μετά την ηλικία των 20 μια σχέση με 10 χρόνια διαφορά όχι μόνο δεν φαίνεται μεγάλη διαφορά, αλλά και πολύ νορμάλ! το θέμα είναι τα μυαλά να είναι στο ίδιο επίπεδο όπως και η προσδοκίες. είναι πολύ πιο πιθανό να επιβιώσει μια σχέση με 10 χρόνια διαφορά (ο άντρας μεγαλύτερος), παρά μια σχέση συνομήλικη ή η κοπέλα μεγαλύτερη. σε αυτές τισ σχέσεις όσοι επιβιώνουν θέλουν ένα μεγάλο χειροκρότημα, γιατί είναι πιο δύσκολη η κατάσταση λόγω ωριμότητας!!!:clapup:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι η διαφορά ηλικίας...είναι να υπάρχει σωστή επικοινωνία στο ζευγάρι και ο ένας να καταλαβαίνει την θέση του άλλου!Τι θέλω να πω...πέρνοντας ως δεδομένο οτι η 20αρα είναι φοιτήτρια και ο 30αρης εργαζόμενος και τα δύο μέλη καλούνται να σεβαστούν τους διαφορετικούς ρυθμους της ζωής τους... π.χ. η φοιτητριούλα να ζήσει και την ζωή της και τα ξενύχτια της αλλά και να καταλαβαίνει ότι ο 30άρης δεν μπορεί να την ακολουθήσει εύκολα.... Όπως και ο 30άρης να καταλαβαίνει ότι δεν μπορεί να περιορίσει την 20άρα και να της επιβάλει το δικό του τρόπο ζωής αλλά και να καταλάβει το δικό της...Αυτό που μετράει είναι ο συμβιβασμός...όπως μετράει σε οποιαδήποτε σχέση...

Τώρα αν θα επιβιώσει θα πω το κλασσικό...Κάθε σχέση είναι διαφορετική και δεν μπορούμε να κάνουμε οι απ' έξω προβλέψεις... Ούτε να πούμε..α...με τέτοια διαφορά θα χωρίσουν 'η θα πάνε για γάμο... Ο χρόνος πάντα δείχνει ;)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δε θέλω να γραφω τα ιδια και τα ιδια και να διαβάζεις συνεχως τα ιδια πραγματα....
Με κάλυψαν απολυτα οι προλαλήσασες :P και κυρίως η Βίκυ που συμπλήρωσε ένα κάτι τις παραπάνω περί διαφορετικών ρυθμών ζωής και συμβιβασμών :)

Ετσι ειναι....
Σαν θελει η νύφη κι ο γαμπρός.... ;)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το κακό είναι οτι σε τέτοιες σχέσεις συνήθως η μικρότερη κοπέλα δίνεται ολοκληρωτικά και ο άλλος βλέπει το θέμα κυρίως σαρκικά και επιφανειακά.

Δηλαδή απ' ότι καταλαβαίνω λες ότι, ένας ότι ένας μεγαλύτερος είναι μάλλον λίγο δύσκολο να ερωτευτεί πολύ μια μικρότερη κοπέλα και το πιθανότερο είναι να τη βλέπει κυρίως σαρκικά...:worry:


είναι πολύ πιο πιθανό να επιβιώσει μια σχέση με 10 χρόνια διαφορά (ο άντρας μεγαλύτερος), παρά μια σχέση συνομήλικη ή η κοπέλα μεγαλύτερη. σε αυτές τισ σχέσεις όσοι επιβιώνουν θέλουν ένα μεγάλο χειροκρότημα, γιατί είναι πιο δύσκολη η κατάσταση λόγω ωριμότητας!!!

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρόβλημα δημιουργεί η ωριμότητα...:hmm: :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δηλαδή απ' ότι καταλαβαίνω λες ότι, ένας ότι ένας μεγαλύτερος είναι μάλλον λίγο δύσκολο να ερωτευτεί πολύ μια μικρότερη κοπέλα και το πιθανότερο είναι να τη βλέπει κυρίως σαρκικά...:worry:
με αυτό εγώ διαφωνώ...
μάλλον ο μεγαλύτερος σε ηλικία είτε άντρας είτε γυναίκα θέλει μια σοβαρή σχέση ενώ το νεότερο άτομο θέλει περισσοτερο "παιχνίδια"





Δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρόβλημα δημιουργεί η ωριμότητα...:hmm: :)
Νομίζω ότι εννοεί οτι οι γυναίκες είναι συνήθως πιο ώριμες απ τους άντρες της ηλικίας τους ή ακόμα περισσότερο από μικρότερους άντρες...
κι εδώ διαφωνώ :P
αυτα ισχύουν μόνο στην εφηβία :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
κι όμως βλέπω αντρες και γυναίκες στην ίδια ηλικία και απο αυτά που λένε βγάζω συμπέρασμα ότι ενώ βρίσκονται στην ίδια ηλικία επιζητούν τελείως διαφορετικά πράγματα ακόμα και μετά την εφηβεία. και συχνά συναντάμε γυναίκες που χρειάζονται την "στήριξη και την ασφάλεια" του μεγαλύτερου άντρα...:hmm:

κουεδίνι μου, κ γω τον δικηγόρο του διαβόλου παίζω, αφού κ το δικό μου αμόρε είναι συνομήλικο με μένα κ όμως δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι τώρα...:clapup:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή απ' ότι καταλαβαίνω λες ότι, ένας ότι ένας μεγαλύτερος είναι μάλλον λίγο δύσκολο να ερωτευτεί πολύ μια μικρότερη κοπέλα και το πιθανότερο είναι να τη βλέπει κυρίως σαρκικά...:worry:

Απλά αυτό έχω δει στο περιβάλλον μου... Οτι ΣΥΝΗΘΩΣ έτσι συμβαίνει, αλλά φυσικά, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ίσως επειδή τη θεωρεί πολύ ανώριμη για να τη δει σοβαρά... :hmm:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απλά αυτό έχω δει στο περιβάλλον μου... Οτι ΣΥΝΗΘΩΣ έτσι συμβαίνει, αλλά φυσικά, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ίσως επειδή τη θεωρεί πολύ ανώριμη για να τη δει σοβαρά... :hmm:

Ας κάνω κι εγώ το δικηγόρο του διαβόλου :P
Δεν υπάρχει περίπτωση ο ώριμος να την έχει πατήσει και η μικρούλα να τον χρησιμοποιεί για να κάνει την ακριβή ζωούλα της ή μια ζωή που ο φοιτητής δεν μπορεί να της προσφέρει ;)

Απλά αυτή την στιγμή πέρνουμε δεδομένου ότι η σχέση βασίζεται σε αισθήματα και όχι σε συμφέροντα :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση ο ώριμος να την έχει πατήσει και η μικρούλα να τον χρησιμοποιεί για να κάνει την ακριβή ζωούλα της ή μια ζωή που ο φοιτητής δεν μπορεί να της προσφέρει

Aυτή την απορία έχω και εγώ...μπορεί ο ώριμος στη σχέση να την έχει πατήσει? Προσωπικά πάντως μου φαίνεται τελείως γελοίο να έχεις κάποιον για τη ζωή που μπορεί να σου προσφέρει...ξέρω ότι συμβαίνει...αλλά δεν είναι και πολύ σοβαρό κριτήριο για να το κοιτάξει κανείς...δική μου άποψη βέβαια.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατί ρε παιδιά? οι ώριμοι στο πηγάδι κατουρήσανε?
όλοι τη πατάμε κάπου κάπως κάποτε, και δεν έχει να κάνει με την ωριμότητα.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη Vkey σε αυτά που είπε, παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο..
Κάποτε ένας γνωστός μου έκανε σχέση με μια κοπέλα που ήταν στη γ΄ λυκείου...αυτός τότε 26… ενώ του άρεσε πολύ γιατί όπως μας είπε ήταν διαφορετική στη συμπεριφορά της από τις συνομήλικες του, πιο αυθόρμητη πιο γλυκιά πιο αθώα, χώρισε μαζί της λέγοντας κατά λέξη –το θυμάμαι σα χτες- ΄΄δεν πήγαινε άλλο …αυτή μου έλεγε για την πενταήμερη και εγώ έτρεχα πανικόβλητος να μαζέψω χρήματα για τις επιταγές του μαγαζιού. ΄΄ Υπήρχε ένα χάσμα μεταξύ τους, στη φάση που βρισκόντουσαν που προφανώς δεν μπορούσε να γεφυρωθεί.
Άλλες τέτοιες σχέσεις έχουν καταλήξει σε γάμο..
Προσωπικά πιστεύω ότι όσο μεγαλώνουμε τόσο η ψαλίδα της διαφοράς ηλικίας κλείνει…άλλο 18 με 28, άλλο 28 με 38 , καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
Αυτό όμως που έχει πραγματικά ενδιαφέρον για μένα είναι να είναι η γυναίκα η μεγαλύτερη και όχι ο άντρας. ;)




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

Αυτό όμως που έχει πραγματικά ενδιαφέρον για μένα είναι να είναι η γυναίκα η μεγαλύτερη και όχι ο άντρας. ;)

ότι μα ότι απορία έχεις μπορώ να στη λύσω!
κατέχω μάστερ και διδακτορικό στο θέμα :P:P:P



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
ότι μα ότι απορία έχεις μπορώ να στη λύσω!
κατέχω μάστερ και διδακτορικό στο θέμα :P:P:P


Δεν είναι ότι έχω κάποια απορία…απλά το θεωρώ μια τέτοια σχέση άκρως πιο ενδιαφέρουσα και νομίζω ότι αντιμετωπίζεται τελείως διαφορετικά από τον περίγυρο του ζευγαριού ή αν θες το γενικότερο κοινωνικό περιβάλλον ..



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aν μιλάμε για σχέση στην οποία είναι μεγαλύτερος ο άντρας βασικά και οι δύο κερδίζουν (μιλάω βασικά για σχέσεις με μεγάλη διαφορά, όχι πέντε χρόνια!). Πχ αν κάποια στα 22 της τα φτιάξει με έναν 45άρη, τότε α)η μικρή περνάει καλά (διότι δύσκολα κάποιος 30άρης μπορεί να την βγάζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ έξω στα καλύτερα μαγαζιά και να τα πληρώνει όλα!) και β)ο 45άρης τονώνεται, ξανανιώνει και αποκτά περισσότερη αυτοπεποίθηση. Θεωρώ πιο πιθανό σε μια τέτοια σχέση να την πατήσει η μικρή, παρά ο 45άρης, κι αυτό γιατί ο 45άρης κατέχει πλήρως το παιχνίδι του έρωτα και μπορεί να την μαγέψει πολύ εύκολα (ιδίως όταν οι σημερινοί 20άρηδες δεν ανοίγουν ούτε μια πόρτα! Οι περισσότεροι έστω.. )

Συμφώνω με τους πιο πάνω που λένε πως άλλο 16 με 26 κι άλλο 26 με 36, αλλά προσωπικά νομίζω πως από τα 25 και μετά οποιαδήποτε διαφορά μικρότερη των 15 χρόνων είναι εντελώς φυσιολογική. (και φυσικά αυτό εξαρτάται από τα άτομα.. αλλά αυτό ούτως ή άλλως ισχύει πάντα!)

Όσον αφορά τώρα στο να είναι η γυναίκα μεγαλύτερη, η αλήθεια είναι πως η αντιμετώπιση δεν είναι η ίδια (όχι από μένα, γενικά μιλάω). Οι άνθρωποι δύσκολα αποδέχονται μια γυναίκα με έναν άντρα στην ηλικία περίπου του γιου της, ενώ σε έναν άντρα μπορεί μέχρι και να το θεωρήσουν μαγκιά όταν βγαίνει με μια κοπέλα που είναι σαν την κόρη του! (Και το χειρότερο είναι πως το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουν οι άντρες κι όχι οι γυναίκες! Για τον εαυτό τους το αποδέχονται να θέλουν μια μικρή, φρίττουν όμως αν μια γυναίκα του κύκλου τους μπλέξει με μικρότερο. Και το ίδιο και χειρότερο παθαίνουν αν μάθουν πως η κόρη τους έμπλεξε με πολύ μεγαλύτερο, ακόμα κι όταν οι ίδιοι είναι ..σεσημαζμένοι πιπινοκηνυγοί! Όχι πως το παίρνουν καλύτερα αν τους πεις πως έμπλεξες με μικρότερο, ακόμα και λίγο μικρότερο..)

Μερικές φορές πάντως σκέφτομαι πως θα ήταν καλή εμπειρία να μπλέξει μια γυναίκα με αρκετά μικρότερό της (πάνω από δέκα χρόνια λέμε.. χμμμ, λες να το κάνω στα 40 μου; :P) - θα την έχει Θεά, Μούσα του, θα λιώνει εντελώς.. Ε; (ας επιβεβαιώσει κάποια που το έχει ζήσει πως δεν ονειρεύομαι.. :P)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ας επιβεβαιώσει κάποια που το έχει ζήσει πως δεν ονειρεύομαι.. :P

να σου ρίξω εγώ μία φάπα μπας και συνέλθεις; :P



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μερικές φορές πάντως σκέφτομαι πως θα ήταν καλή εμπειρία να μπλέξει μια γυναίκα με αρκετά μικρότερό της (πάνω από δέκα χρόνια λέμε.. χμμμ, λες να το κάνω στα 40 μου; :P) - θα την έχει Θεά, Μούσα του, θα λιώνει εντελώς.. Ε; (ας επιβεβαιώσει κάποια που το έχει ζήσει πως δεν ονειρεύομαι.. :P)

8 χρόνια διαφορά παντως... στα 33 μου... ισχυε... με ειχε σαν θεα του και ήταν το πιπινι μου :P
Καλη του ώρα οπου κι αν είναι :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Διαβάζω τόση ώρα να λέτε για σχέσεις με την γυναίκα γύρω στα 20 και τον άντρα 10+ χρόνια μεγαλύτερο και έχω φρίξει!:mad17: ! Γιατί δηλαδή θεωρείται απαραίτητο μια τέτοια σχέση να στηρίζεται στο πορτοφόλη του άλλου? Δηλαδή τον έρωτα τον ξεχνάμε? Sorry δηλαδή αλλά γιατί θα πρέπει μια κοπέλα οπωσδήποτε να μπλέξει με ένα παιδαρέλι που το μόνο που σκέφτεται είναι να βγεί για ποτό κ καφεδάκι να δεί κανένα πιπινάκι με τους κολητούς, να παίξει play-station και να της ρίξει και κανα ***:whistle:* αν βρει κενό!
Και οκ γούστα είναι αυτά δεν λέω! Αλλά τον κακομοίρη τον 30άρη γιατί τον περουσιάζετε σαν 50αρη φτιαγμένο με μόνο άγχος οι επιχειρήσεις του? Εγώ δεν έτυχε ποτέ να γνωρίσω κανέναν 30άρη που να βαριέται να βγεί και κοιτάει μόνο την δουλειά του!(υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις!)
Και επιστροφή στο θέμα τώρα! Δεν ξέρω γιατί είστε τόσο αρνητικοί με την σχέση με διαφορά ηλικίας και ειδικά πάνω από 10 χρόνια αλλά η απαντησή μου είναι η εξής:
Είμαι 22 και ο άντρας μου είναι μόλις 39! Ναι 17 χρόνια μεγαλύτερος!Εχει άλλα 2 παιδιά από τον προηγούμενο γάμο του και είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί(γι αυτό και τον παντρέφτηκα και τωρα περιμένω και το παιδί του)! Με άλλους έστω και 10 χρόια μεγαλύτερους μου δεν είδα προκωπή! ΚΑι μην πείτε τα γνωστά για λεφτάκια εξόδους σε χλιδάτα μαγαζιά! Δεν είναι και ο Βαρδινογιάννης αλλά ούτε ακι πεινάμε! Δουλεύουμε και οι δύο και έχουμε και τις βόλτες μας και ότι χρειάζονται 2 άνθρωποι για να περνούν καλά! Οσο για αυτό που λένε πολοί οτι τώρα που 40ρίζει οτι δεν έχει και τόσο κέφι ή οτι τα έχει ζήσει πλέον και θα βαρεθώ...αηδίες! Εχει περισσότερη ζωντάνια και απο 20άρη! :jumpy: :jumpy:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε torry, που το είδες να είμαστε τόσο αρνητικοί;
Δεν είδα κανέναν να είναι κάθετος... Και ούτε είδα να αναφέρονται τόσο πολύ στα χρήματα αλλά κυρίως στην ωριμότητα...



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εδω παιδια ..πειτε τα ολα! εχει πολυ ζουμι το στορυ:P Παντως σε κατι που λεγατε η γυναικα να ειναι μεγαλυτερη απο τον αντρα..εχω να πω το εξης.Εμενα με εξιταρει πολυ μια ερωτικη σχεση με μια γυναικα γυρω στα 35:D



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top