Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Δεν αποθηκεύει το ιστορικό, αποθηκεύει όμως τις σελίδες, κι έτσι αναγκάζομαι κάθε φορά που σηκώνομαι από τον υπολογιστή να κλείνω τελείως τον firefox και να ξαναβάζω μετά κωδικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εκκαθαριση δεν κανεις?εγω κανω μετα απο μερικες ωρες στο νετ..
δεν λειτουργει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το κάνω κάθε 10 λεπτά. Δεν υπάρχει τρόπος να μην κρατάει τις πρόσφατα κλεισμένες σελίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εργαλεια/εναρξη ιδιωτικης περιηγησης εχεις κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Τι κάνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πατα και θα δεις...
σερφαρεις χωρις να αποθηκευει σελιδες ιστορικο κλπ..και πηγαινεις μετα στο ιδιο σημειο και το επαναφερεις στο κανονικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Το έκανα. Μόλις πατήσω πάνω στο ιστορικό βλέπω όλες τις σελίδες που μπήκα.:wacko:

Τι λες καμάρι μου;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανε επανεγκατασταση..του firefox...
ή φτιαξε αλλο προφιλ και μπαινε με αυτο..
εναρξη /εκτελεση/firefox -p και εντερ... εκει φτιαξε ενα νεο προφιλ και βαλε το κατω σημαδι να δειχνει την επιλογη καθε φορα που ξεκινας αν θελεις...


βασικα..στις προσαρμοσμενες ρθμισεις που βλεπεις...κατω κατω δεν εχει επιλογη ,να διαγραφει το ιστορικο στην εξοδο?αλλαξε αυτες τις ρυθμισεις..
τη διατηρηση ιστορικου(για 90 μερες πχ ) ξετσεκαρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Για το blue screen της aporw: η μπλέ οθόνη κάτω απο την πρώτη γραμμή που σου λέει οτι τα windows συνάντησαν λάθος σου γράφει το μυνημα λάθους αυτό καθε αυτό. Αν στο ξανακάνει (σου εύχομαι να μήν) πρόσεξέ το να μας πείς τι είναι.

Χιμέλα: Όσο είσαι σε ιδιωτική περιήγηση δέν αποθηκεύονται οι σελίδες, αυτό κάνει η ιδιωτική περιήγηση (πού φτάσαμε, οι browsers να εμπεριέχουν ειδικές λειτουργίες για την περιήγηση πορνογραφίας!! Ο tempora, o mores).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
@Himela: η πολύ απλά μπορείς να αλλάξεις browser. Ας τον Φίφη και βάλε chrome να δεις την υγειά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χιμέλα: Όσο είσαι σε ιδιωτική περιήγηση δέν αποθηκεύονται οι σελίδες, αυτό κάνει η ιδιωτική περιήγηση

το εκανα αλλα οι προσφατα κλεισμενες καρτελες καταγραφονταν! σοβαρα!η ιδιωτικη περιηγηση του ff ειναι της πλακας σε σχεση με το χρομε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν σου προτείνω να πάρεις έτοιμο... Συνήθως τα έτοιμα κάπου θα υστερούν (no name τροφοδοτικά και έτσι).. Στήσε ένα μόνος σου κομμάτι κομμάτι.

Case:https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650727
CPU: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.558294
GPU: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510730
Motherboard: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.526833
RAM: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552629
PSU: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.663427
HDD: https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303709
Dvd : Οποιοδήποτε

Αν σου βγαίνει παραπάνω σε τιμή κόψε κάτι από ram σε ταχύτητα διαύλου (ας μην είναι και 1600MHz).
Τώρα άμα τα παραγγείλεις όλα από e-shop στο συναρμολογούν και επιτόπου, οπότε το παίρνεις ουσιαστικά έτοιμο (ίσως το κάνουν και άλλα καταστήματα,δεν γνωρίζω).


Edit: Αυτό που παραθέτεις είναι πάνω κάτω σαν αυτό που σου προτείνω, απλά υστερεί λίγο σε ταχύτητα μνήμης και πιθανότατα το τροφοδοτικό θα είναι ανώνυμο..
Γίνεται να είναι πιο μικρό το κουτί?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μου εβγαλε ενα μηνυμα τωρα το πισι να κανω istall κατι updates για το JAVA.. τι ειναι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κάνε άφοβα. Χρειάζεται για να μπορείς να τρέχεις προγράμματα που είναι γραμμένα σε Java.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Παιδιά από χθές τα Βιστα έχουν κολλήσει στην εναλλαγή γλώσσας.:( Χάθηκε η ένδειξη της εναλλαγής στην γραμμή εργασιών . Το έχω ψάξει από τον πίνακα ελέγχου για να το ρυθμίσω από εκεί, αλλά τζίφος.:(Έτσι έμεινα να γράφω μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω κωδικούς όπου έχω λατινικούς χαρακτήρες.:(
Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία...πόσο σοβαρό είναι και πώς αντιμετωπίζεται;:pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Παιδιά από χθές τα Βιστα έχουν κολλήσει στην εναλλαγή γλώσσας.:( Χάθηκε η ένδειξη της εναλλαγής στην γραμμή εργασιών . Το έχω ψάξει από τον πίνακα ελέγχου για να το ρυθμίσω από εκεί, αλλά τζίφος.:(Έτσι έμεινα να γράφω μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω κωδικούς όπου έχω λατινικούς χαρακτήρες.:(
Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία...πόσο σοβαρό είναι και πώς αντιμετωπίζεται;:pc:
alt + shift :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και τα εναλλάσσω με control-1 και control-0.

Αν μου δώσετε λύση κερνάω ουζάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.:) Με τα πλήκτρα που αναφέρεις έκανα τόσο καιρό την εναλλαγή, ήταν πολύ πιο βολικό από το εικονίδιο στην γραμμή εργασιών. ;)
Μάλλον δεν ήμουν αρκετά σαφής, το πρόβλημά μου είναι ότι τώρα όσο και να πατάω αυτά τα πλήκτρα δεν ανταποκρίνονται στην εναλλαγή:( ενώ το πληκρτολόγιο δουλεύει κανονικά.:hmm:Δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις από τον πίνακα ελέγχου αλλά δεν κατάφερα τίποτα.:confused::(
Ξέρει κανείς αν αυτό μπορεί να οφείλετε σε ιό(έχω το ΝΟΝΤ 32 αντιβαίρους) ή είναι πρόβλημα που βγάζουν τα Βίστα;:hmm:

Υ.Γ Συγνώμη που χρησιμοποιώ αποκλειστικά ελληνικούς χαρακτήρες αλλά προς το παρόν αγγλικά γιοκ.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Μάλλον φταίνε τα Σ-βίστα.

Περιμένω νέα από κάποιον πιο ειδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.:) Με τα πλήκτρα που αναφέρεις έκανα τόσο καιρό την εναλλαγή, ήταν πολύ πιο βολικό από το εικονίδιο στην γραμμή εργασιών. ;)
Μάλλον δεν ήμουν αρκετά σαφής, το πρόβλημά μου είναι ότι τώρα όσο και να πατάω αυτά τα πλήκτρα δεν ανταποκρίνονται στην εναλλαγή:( ενώ το πληκρτολόγιο δουλεύει κανονικά.:hmm:Δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις από τον πίνακα ελέγχου αλλά δεν κατάφερα τίποτα.:confused::(
Ξέρει κανείς αν αυτό μπορεί να οφείλετε σε ιό(έχω το ΝΟΝΤ 32 αντιβαίρους) ή είναι πρόβλημα που βγάζουν τα Βίστα;:hmm:

Υ.Γ Συγνώμη που χρησιμοποιώ αποκλειστικά ελληνικούς χαρακτήρες αλλά προς το παρόν αγγλικά γιοκ.:mad:

:confused:
καλά κάνεις και ζητάς συγγνώμη , αυτό ακριβώς απαγορεύεται από τους όρους χρήσης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top