[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στα σγουρά μαλλιά γενικώς (και δυστυχώς) δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.
Αυτή είναι μία από τις καλύτερες κατά την άποψή μου διότι και θηλυκή είναι και βολική στο χτένισμα και προσδίδει γλυκύτητα και σχετική παιδικότητα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το σκέφτομαι...Για τους λόγους που είπες...Ωστόσο δεν έχω ξανακόψει ποτέ τα μπροστά τόσο κοντά και έχω έναν δισταγμό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
To καρέ, ειδικά αν το μαλλί είναι τόσο σγούρο που το κάνει να φουντώνει πολύ, πηγαίνει σε συγκεκριμένα πρόσωπα.
Αν έχεις στρογγυλό, ξέχνα το! Το κεφάλι σου θα είναι σαν μπάλα!:P
Το λέω δηλαδή και για μένα. Ενώ μου αρέσει, φυσικά και δεν το έχω δοκιμάσει (ευτυχώς)

Αν πάντως τα έκοβα τόσο , δε θα έκανα αφέλιες , αλλά θα άφηνα πιο μακριά την τούφα που θα γυρνούσα χωρίστρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εγώ πέρσυ τέτοια εποχή κάτι είχα πάθει με το μαλλί της Μελίτας - όσοι βλέπετε Μυστικά της Εδέμ κατάλαβαν ποια λέω, για τους άλλους:



Τα είχα όντως κάνει έτσι και ημουν τρελά ερωτευμένη με αυτό το μαλλί. Όμως κακά τα ψέματα, η περμανάντ καταστρέφει το μαλλί. Μετά από 6 μήνες που ήθελα να τα ξανακάνω περμανάντ η κομμώτρια δε με άφησε. Και τελικά δεν τα έκαναν ξανά. Η απορία μου είναι, η Μελίτα - Χρύσα κατά κόσμον - πώς σκατά τα κάνει και φαίνονται συνεχώς σγουρά; Δε νομίζω να είναι το φυσικό της...

Αχχχχχχχ το μαλλί της Μελίτας. Τι κόλλημα κι αυτό...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γιατί να μην είναι καλέ; Άκρως φυσικό το βρίσκω
Και τα δικά μου έτσι κάθονται στις καλές τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Σε ζηλεύω πολύ. Εμένα η περμανάντ πια είναι στις άκρες και φεύγει κλαψ κλαψ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το κεφάλι μου ειναι οβαλ.Μου ταιριαζει το καρε πιο πολυ απο το μακρυ. Τωρα τα εχω καπως ετσι (βλεπε Μελιτα) αλλα τα μπροστα ειναι λιγο πιο μακρια. Και σκεφτηκα να τα κανω τελειως καρε και με αφελειες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
  • Oval-shaped face
    You're lucky - this is the kind of face shape that suits just about any hairstyle. Both long and short hair cuts look great on you, as your face shape is well balanced. The chin and forehead of an oval face shape are in even proportion.
    Avoid covering up your perfect face shape with heavy bangs or wearing your hair on your face. You'll lose your face shape and it may add weight to your face.
  • Round face
    Hairstyles with fullness and height at the crown will give the impression of a narrower face. Try a cut with layers while keeping the sides close to your face to make your face appear longer. Round faces suit either short hairstyles swept back from your forehead, or hairstyles that are longer than chin length. Wispy fringes and side parts are also good.
    Avoid chin length hair, center parts, fullness at the sides of ears, straight "chopped bangs - these wll all emphasise the shape of your face.
  • Heart-shaped face
    The heart shaped face is widest at the temples and narrowest at the chin, which can appear pointy. Short hair and chin length hair often looks great on this face shape, as the fullness can even out the jaw and chin lines. Chin length bobs, short shags, swept forward layers and wispy bangs all work well.
    Avoid full styles that emphasise the upper face without balancing out your narrow chin. Too much height at the crown and tapered necklines will make you look top heavy.
  • Rectangular, Long face
    If your face is long and slender, with your forehead and below cheeks about the same width, hairstyles that balance out the length of your face work best for you. These include short to medium lengths with fullness at the sides and soft wispy bangs. This will shorten the length and add width to your face. Layered styles work well and add softness to the straight lines of your face.
    Avoid too much length, it will only make your face look longer. Too much height will also lengthen your face.
  • Square face
    If your face is square, with a strong, square jaw line and often an equally square hairline, the right hairstyles for you are ones that soften the square look of your face. Short to medium length hair cuts, with soft wispy bangs and a wave or curl will compliment and balance out your straight face shape. If you hair is straight, maybe consider a body wave. Side parts and fullness/height at the crown can add length to your square face shape.
    Avoid straight styles - long straight hair, blunt bangs, straight bobs and center parts, as they will emphasise your square jawline.
  • Triangle face
    If you face is triangle, with a wider chin that narrows at the forehead, you want to stick to styles that narrow your chin and widen the forehead. This will balance out your features. Shorter hair can often balance our your prominent jaw line, as well as styles that are full at the temples that taper at the jaw. Off center parts, wedges and shags are also good styles for you. Lots of layers will give you the fullness through the upper part of your face.
    Avoid Styles that are full at the jawline and center parts.
  • Full forehead, long chin
    If your forehead is large and your chin long, it can help to add volume below the chin line to balance it out. A thick layered cut or mid-length bob will add fullness where it's needed. Bangs can also reduce the look of a full forehead.
  • Large features
    Full hair can help downplay a large nose or other feature and can help balance out large features. Straight hair, parted down the middle or a long, heavy fringe will make a larger nose seem even more prominent. Subtle highlights in your hair can help by drawing the eye towards the hair and away from the face.
  • Long or short neck
    A long, graceful neck is a beautiful and desireable feature and should be shown off and considered when choosing a hairstyle. Short hair can really show off your neck, however long hair can also add to your already graceful neck when worn in an elegant style, like a twist or updo.
    If you want a short hairstyle and your neck is short, create the appearance of length by tapering your hair at the base of the neck and fuller on top.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Κάνε και μια μετάφραση τώρα βρε κουτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σε ζηλεύω πολύ. Εμένα η περμανάντ πια είναι στις άκρες και φεύγει κλαψ κλαψ...

Ξερεις τι γινεται...συνηθως θελουμε το αντιθετο απο αυτο που εχουμε.
Εγω παντως τα δικα μου ευκολα θα τα ανταλλαζα -για χ χρονικο διαστημα(οχι τπτ αλλο, αλλα βαριεμαι το ιδιο χτενισμα για πολυ καιρο)- με ολοισια, ωστε να μη χρειαζεται να τα ισιωνω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Εγώ πέρσυ τέτοια εποχή κάτι είχα πάθει με το μαλλί της Μελίτας - όσοι βλέπετε Μυστικά της Εδέμ κατάλαβαν ποια λέω, για τους άλλους:



Τα είχα όντως κάνει έτσι και ημουν τρελά ερωτευμένη με αυτό το μαλλί. Όμως κακά τα ψέματα, η περμανάντ καταστρέφει το μαλλί. Μετά από 6 μήνες που ήθελα να τα ξανακάνω περμανάντ η κομμώτρια δε με άφησε. Και τελικά δεν τα έκαναν ξανά. Η απορία μου είναι, η Μελίτα - Χρύσα κατά κόσμον - πώς σκατά τα κάνει και φαίνονται συνεχώς σγουρά; Δε νομίζω να είναι το φυσικό της...

Αχχχχχχχ το μαλλί της Μελίτας. Τι κόλλημα κι αυτό...:inlove:

Αν είναι το φυσικό της τότε μπορείς να ξεκινήσεις αντικαταθλιπτικά άμεσα γιατί δε σε κόβω καλά...:P
Το πώς @#$%&* τα κάνει, είναι απλό: ΔΕΝ τα κάνει. Της τα κάνουνε. Βάλε 1 και 2 και 3 κομμώτριες 1 και 2 και 3 ώρες πριν από κάθε γύρισμα με αφρούς, κεριά, σιλικόνες και μασάζ με τα δάχτυλα, και νάτο το φευγάτο:D

Ανάμνηση: Κάθε φορά που μιλούσα (παλιότερα) με τον κομμωτή μου για κούρεμα και του έδειχνα φωτογραφίες που έβρισκα σε άπειρα sites στο διαδίκτυο, με προσ-γείωνε κανονικά λέγοντας μου ότι αυτά είναι προϊόν ολόκληρης διαδικασίας και ότι εγώ χρειάζομαι κάτι που να μη μου καταντήσει το μαλλί φιδέ και να στέκεται με την τωρινή του κατάσταση κι όχι όπως θα ήθελα να είναι... Έχει δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κοριτσια τα συγκεκριμενα ειναι φυσικοτατα...
Δεν ειναι καθολου δυσκολο να τα φτιαξεις, εαν εχεις σπαστα μαλλια (τουλαχιστον). Λιγος αφρος, μια φυσουνα και ετοιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κοριτσια τα συγκεκριμενα ειναι φυσικοτατα...
Δεν ειναι καθολου δυσκολο να τα φτιαξεις, εαν εχεις σπαστα μαλλια (τουλαχιστον). Λιγος αφρος, μια φυσουνα και ετοιμα.

Έτσι μου φαίνεται κ μένα, κ τα δικά μου με λίγο αφρό κ φισούνα έτσι γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γεια σε όλους τους αναγνώστες αυτού του τόπικ δηλαδή σε όλες τις συνφορουμίτισσες και στον δεσμώτη που ψάχνει για γαργαλιστικές λεπτομέρειες και ενδεχομένως φώτο .

Θέλω μια κρέμα ματιών (ενεργοποίηση φωνής σιτεμένου μοντέλου που αποφάσισε να το γυρίσει στην διαφήμιση για να βγάλει την κόκα την επιούσιαν)
με ορατά αποτελέσματα εντός....

φτάνει , εννοώ απλά το αποτέλεσμα να μην είναι στατιστικές αλλά δική σας εμπειρία

το δύσκολο είναι η τιμή : έως 30 ευρώ - αν κάνει παραπάνω επισυνάψτε την χρηματική διαφορά και θα σας τα επιστρέψω του Αγίου Ρεμπεσκέ

το αίτημα είναι 20αρας κοπέλας με ευαίσθητη επιδερμίδα και άδειο πορτοφόλι

βαριόμουνα να το μεταφέρω αλλά το κάνω για τα μάτια της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
γεια σε όλους τους αναγνώστες αυτού του τόπικ δηλαδή σε όλες τις συνφορουμίτισσες και στον δεσμώτη που ψάχνει για γαργαλιστικές λεπτομέρειες και ενδεχομένως φώτο .

Θέλω μια κρέμα ματιών (ενεργοποίηση φωνής σιτεμένου μοντέλου που αποφάσισε να το γυρίσει στην διαφήμιση για να βγάλει την κόκα την επιούσιαν)
με ορατά αποτελέσματα εντός....

φτάνει , εννοώ απλά το αποτέλεσμα να μην είναι στατιστικές αλλά δική σας εμπειρία

το δύσκολο είναι η τιμή : έως 30 ευρώ - αν κάνει παραπάνω επισυνάψτε την χρηματική διαφορά και θα σας τα επιστρέψω του Αγίου Ρεμπεσκέ

το αίτημα είναι 20αρας κοπέλας με ευαίσθητη επιδερμίδα και άδειο πορτοφόλι

βαριόμουνα να το μεταφέρω αλλά το κάνω για τα μάτια της

Ε, είσαι ανυπέρβλητος αλτρουϊστής, βρε παιδί μου, πάει τελείωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Απιστευτο! (χθες ημουν σε ενα σαιτ γυναικειο κι εγραφα ενα κειμενο για κρεμες ματιων!)
Και τσουπ, μπαινω και βλεπω τον Σιντ να μιλαει για αυτο!!
(τα μεγαλα μυαλα συναντιουνται:P)


Στο θεμα μας
Η 20 χρονη ειναι πολυ μικρη και τα πιθανα προβληματα που εχει να αντιμετωπισει ειναι σακουλες και μαυρους κυκλους κι αυτα σε περιοδους κουρασης.
Κρεμα ματιων αντιρυτιδικη και αντιγηραντικη ξεκινουμε οι γυναικες ανω των 25 (προτεινονται τα τζελ).

Νωριτερα (απο 18 εως 24), η καλυτερη λυση ειναι απλες ενυδατικες κρεμουλες γυρω και πανω απο τα ματια, ταμποναριστα, με απαλες και κυκλικες κινησεις, καθε βραδυ κι οχι οποτε το θυμομαστε (το λεω και για μενα μπας και τακουσω:P).
Καλες σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι της garnier, vichy, avene, κορρες(προσωπικα του κορρε δε μου αρεσουν, ειναι νερο) και διαφορες αλλες φαρμακευτικες και μη. Οποιαδηποτε, σε αυτες τις ηλικιες, του εμποριου καλο κανει. Αν θελει μονο φυσικα ή βιολογικα προιοντα απευθυνεται σε καταστηματα με αυτα.

Οι τιμες αυτων που ανεφερα ειναι κατω των 20 ευρω.
Και να μην ξεχναμε!! Παντα ο νους μας στην προληψη, διοτι αν γινει η ζημια νωρις (ρυτιδες πχ) δε διορθωνεται**. Μπορουμε ομως να παρατεινουμε την εμφανιση τους για πολλα χρονια.


**
θα μου πεις για μποτοξ και ενεσουλες, αλλα ειναι κοπος, χρημα και χρονια απασχοληση. Καλο ειναι να προλαβαινουμε κι επειτα βλεπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια! (άντε, ας χαιρετήσω και όσα αγόρια παρακολουθούν το θέμα:P)

Λοιπόν, ως γνωστή γκαντέμο:P, έπαιρνα μια αντιβίωση και η καλή μου, μου προκάλεσε αλλεργία με αποτέλεσμα να γεμίσω μικρά σπυράκια στο σώμα με τρομερό τσούξιμο:/:

Θα ήθελα, λοιπόν, να μου προτείνετε, αν έχετε υπόψη, καμιά φυτική body lotion ή έστω μια χωρίς πολλά πρόσθετα (μην γίνουν και χειρότερα).

Κάθε πρόταση δεκτή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια! (άντε, ας χαιρετήσω και όσα αγόρια παρακολουθούν το θέμα:P)

Λοιπόν, ως γνωστή γκαντέμο:P, έπαιρνα μια αντιβίωση και η καλή μου, μου προκάλεσε αλλεργία με αποτέλεσμα να γεμίσω μικρά σπυράκια στο σώμα με τρομερό τσούξιμο:/:

Θα ήθελα, λοιπόν, να μου προτείνετε, αν έχετε υπόψη, καμιά φυτική body lotion ή έστω μια χωρίς πολλά πρόσθετα (μην γίνουν και χειρότερα).

Κάθε πρόταση δεκτή!;)

Πιστεύω πως πρέπει να πας σε δερματολόγο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια σας σιδερο για τα μαλια που ειναι για μπουκλες ή για ισιωμα και πιο απο τα δυο χρησιμοποιει για να κανει μπουκλες. το ρωταω γιατι μου εχουν πει οτι αυτο που ισιωνει τα μαλια κανει και για μπουκλες και οτι ειναι πιο καλο απο το στρογγυλο σιδερο και οτι οι μπουκλες κρατανε πιο πολυ. μηπως εχει καμια σας να μας διαφωτισει επι του θεματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν εχει καμια σας σιδερο για τα μαλια που ειναι για μπουκλες ή για ισιωμα και πιο απο τα δυο χρησιμοποιει για να κανει μπουκλες. το ρωταω γιατι μου εχουν πει οτι αυτο που ισιωνει τα μαλια κανει και για μπουκλες και οτι ειναι πιο καλο απο το στρογγυλο σιδερο και οτι οι μπουκλες κρατανε πιο πολυ. μηπως εχει καμια σας να μας διαφωτισει επι του θεματος?

εχω και απο τα 2 και το σιδερο για μπουκλες το βρικσω καλυτερο γιατι κρατανε για πιο πολυ ωρα και οι μπουκλες γινονται πιο ομορφες. Το προβλημα ειναι οτι παιρνει πιο πολυ ωρα μεχρι να κανεις ολο το μαλλι σου μπουκλες. Με το σιδερο για ισιωμα μπορεις να κανεις παρα πολυ ευκολα μπουκλες, αλλα δεν κρατανε για πολυ ωρα. Για να κανεις μπουκλες παιρνεις μια τουφα απο τα μαλλια σου, την πιανεις με το σιδερο κοντα στην ριζα (αλλα οχι πολυ κοντα), κανεις μια στροφη και σιγα σιγα τραβας το σιδερο προς την ακρη και ετοιμη! Εμενα παντως με το σιδερο για ισιωμα δεν μου κρατανε πολυ ωρα οι μπουκλες, παρολο που εχω σπαστο μαλλι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top