Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα για ποιό λόγο οι άνθρωποι μεταβαίνουν από το "συνηθίζεται" στο "πρέπει". Όταν κάτι γίνεται συχνά, ασχέτως αν είναι καλό ή όχι, τελικά φτάνουν να το απαιτούν και να θεωρούν κατακριτέο να μην συμβαίνει (και το έχω παρατηρήσει αυτό σε πάρα πολλά πράγματα, όχι μόνο στο θέμα του κεράσματος).

Όσον αφορά το ότι στους άντρες αρέσει, τότε γιατί σε ενοχλούσε όταν έβγαινες με κάποιον που δεν πλήρωνε; Άστους να το κάνουν, αρκεί όντως να τους αρέσει. Το ότι έφτασες σε σημείο να σε ενοχλεί όταν δεν το κάνουν και να θεωρείς ότι έχουν καβούρια στις τσέπες δεν έχει καμία σχέση με το ότι σε κάποιους αρέσει. Και να σου πώ κάτι; Σε πολύ λιγότερους αρέσει απ'όσους το ισχυρίζονται. Για τους περισσότερους είναι απλά ένα ακόμα πράγμα που ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν για να μην δυσαρρεστηθεί η πριγκίπισσα :rolleyes: και χάσουν το πήδημα. (και για να μην έχουμε πάλι το μπέρδεμα με τις ικανές και τις αναγκαίες συνθήκες, ΟΧΙ δεν εννοώ ότι περιμένουν ότι επειδή κέρασαν θα "τους κάτσεις" -- πώς σιχαίνομαι αυτή την έκφραση btw, υπονοεί ότι το σεξ είναι κάποιο είδος χάρης που κάνουν οι γυναίκες στους άντρες)

Όσον αφορά το ότι η zoitCa είναι 16, στο ίντερνετ βρίσκεσαι, η ηλικία δεν παίζει ρόλο αφού ο καθένας μπορεί να δηλώσει ο,τι θέλει, οπότε είναι μεγάλη ατιμία να κατακρίνεις κάποιον επειδή σου αποκάλυψε κάποια εμπιστευτική πληροφορία για αυτόν, που καμία υποχρέωση δεν είχε να το κάνει. Πληροφορία που απ'ότι βλέπω εσύ δεν είχες το σθένος να αποκαλύψεις, οπότε θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι και 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ο πολυς σεβασμος και η πολλη χειραφετηση μας μαρανε.

βαλτε μου οσα μειον θελετε.
εγω θα σας πω το εξης:

στους αντρες αρεσει να πληρωνουν το λογαριασμο!!!!

παρεπιπτοντως εισαι 16!!!:P γουατ ωτου γιου νοου αμπουτ λαιφ? με το μπαρδον παντα...

Κρίμα που μια 16χρονη έχει καλύτερο τρόπο σκέψεις από σένα :P Μάλλον θα φταίει που δεν υποβιβάζει και εκπορνεύει τον εαυτό της γουχου :P Και για να απαντήσω στα λεγόμενα σου ναι κυρία μου μας αρέσει να πληρώνουμε ΑΛΛΑ... όποτε θέλουμε εμείς όχι κάθε μέρα κάθε φορά και για τα πάντα :P
Αλλιώς ας μας πείτε ένα μηνιαίο μίσθωμα να μας κόβετε και απόδειξης να γλυτώσουμε και κάναν φόρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Κρίμα που μια 16χρονη έχει καλύτερο τρόπο σκέψεις από σένα :P Μάλλον θα φταίει που δεν υποβιβάζει και εκπορνεύει τον εαυτό της γουχου :P Και για να απαντήσω στα λεγόμενα σου ναι κυρία μου μας αρέσει να πληρώνουμε ΑΛΛΑ... όποτε θέλουμε εμείς όχι κάθε μέρα κάθε φορά και για τα πάντα :P
Αλλιώς ας μας πείτε ένα μηνιαίο μίσθωμα να μας κόβετε και απόδειξης να γλυτώσουμε και κάναν φόρο




ρε συ γιατι συνεχιζεις να μου τη λες????????
αφου συμφωνησες μαζι μου???!!!!!!!!!

ευχαριστω για το ταχυτατο και αντικειμενικο συμπερασμα που εβγαλες για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ο πολυς σεβασμος και η πολλη χειραφετηση μας μαρανε.

βαλτε μου οσα μειον θελετε.
εγω θα σας πω το εξης:

στους αντρες αρεσει να πληρωνουν το λογαριασμο!!!!

παρεπιπτοντως εισαι 16!!!:P γουατ ωτου γιου νοου αμπουτ λαιφ? με το μπαρδον παντα...


Όντως τους αρέσει, αλλά σκέψου γιατί!!
Γιατί έτσι ικανοποιούν τον εγωισμό τους και δίνουν τροφή στο υποτιθέμενο αντριλίκι να ανθίσει.
:confused:
Η νέα γενιά ξέρει και έχει άποψη για τα πάντα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ρε συ γιατι συνεχιζεις να μου τη λες????????
αφου συμφωνησες μαζι μου???!!!!!!!!!

ευχαριστω για το ταχυτατο και αντικειμενικο συμπερασμα που εβγαλες για μενα.

Γενικά αναφερόμουν και είχα στον εαυτό μου κάτι άλλο και όχι ακριβώς εσένα απλά φάνηκε έτσι είναι και λίγο αυτό το "αυφο" του ίντερνετ σορρυ συμφορουμιτισα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
παρεπιπτοντως εισαι 16!!!:P γουατ ωτου γιου νοου αμπουτ λαιφ? με το μπαρδον παντα...
Εσύ δεν ξέρω πόσο είσαι, όμως εικάζω πως η διαφορά ηλικίας που έχω από εσένα, είναι πολλαπλάσια από τη διαφορά που έχεις εσύ από την Ζωήτκα. Έτσι, πώς θα σου φαινόταν σε κάθε σου ποστ να έπαιρνα ύφος χιλίων καρδιναλίων και να σου έλεγα: Είσαι 43-χ, τι ξέρεις εσύ από ζωή και μιλάς;

Και να ερχόταν ο Μάξιμος και να μου έλεγε: Είσαι μόλις 43 Μαΐων πουλάκι μου, τι ξέρεις από τη ζωή και μιλάς;

Και να ερχόταν ο Νωεύς και να έλεγε του Μάξιμου: Είσαι μόλις 51 μικρέ μου, τι ξέρεις από τη ζωή και μιλάς;

Και να ερχόταν κι η γιαγιά μου και να έλεγε στον Νωέα: Παιδάκι μου, είμαι 85 ετών, τι ξέρεις εσύ και μιλάς, άσε να μιλάω μόνο εγώ!!

Φρόντισε λοιπόν να μην παριστάνεις τη γιαγιά μου εδώ μέσα, γιατί δεν σου πάει καθόλου, να το έχεις υπόψιν σου...

Η νέα γενιά ξέρει και έχει άποψη για τα πάντα!

Ναι, κι αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημά της. Είναι χαρακτηριστικό του Ελληναρά το να έχει γνώμη επί παντός επιστητού, ακόμη κι αν δεν έχει την απαιτούμενη για κάτι τέτοιο γνώση, αφού έτσι κι αλλιώς πιστεύει πως τα ξέρει όλα. Λυπάμαι που βλέπω ότι η νέα γενιά αναπαράγει τόσο χαρούμενα και περήφανα το πρότυπο αυτό. Λίγη σεμνότητα δεν θα έβλαπτε την νέα γενιά, όπως και όλες τις υπόλοιπες γενιές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oh_majesty

Νεοφερμένος

Η oh_majesty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ο πολυς σεβασμος και η πολλη χειραφετηση μας μαρανε.

βαλτε μου οσα μειον θελετε.
εγω θα σας πω το εξης:

στους αντρες αρεσει να πληρωνουν το λογαριασμο!!!!

φυσικά τους αρέσει , αλλά όχι κατ' ανάγκην όλα τα λεφτά να έχουν βγει από το δικό τους πορτοφόλι :)


Αρχική Δημοσίευση από η ίδια με πριν :
παρεπιπτοντως εισαι 16!!!:P γουατ ωτου γιου νοου αμπουτ λαιφ? με το μπαρδον παντα..
.

άι ντοντ αντερστάντ χωρίς το μπαρδόν πάντα . αν έχει βγει ραντεβού και έχει κεραστεί / κεράσει / πληρώσει μισά μισά / πληρώσει όποιος έπαιρνε μεγαλύτερο μισθό / πληρώσει αναλόγως το πιάτο που πήρανε με συντελεστή βαρύτητας αν το πιάτο είχε τρούφα ή αστακό , ποια ηλικία να περιμένει να φτάσει για να το μοιραστεί με την αυτού υψηλομυτότητα μας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
το καλο ειναι ο,τι γινεται να γινεται χωρις να αισθανεται κανεις ασχημα. η συντομη εμπειρια μου ειναι αυτη. καποτε στην πρωτη μου σχεση πληρωνε παντα αυτος αλλα εγω απλα δεν ενιωθα καλα με τον εαυτο μου. ομως ειχε γινει ενα status quo στο οποιο δεν ειχα και την κοινωνικη ικανοτητα να αντιδρασω (ηταν η πρωτη μου σχεση, ημουν κομπλαρισμενη, δεν μπορουσα να μιλησω καλα καλα:redface:). αφοτου χωρισαμε παντα προσπαθουσα με οποιον εβγαινα με ταχυτητα και ευθυτητα να δινω γρηγορα τα χρηματα που μου αναλογουσαν στη σερβοτορα για να μην τεθει θεμα. αρκετες φορες πετυχε, αλλα τις προαλλες δεν πετυχε και με μια περιεργη τακτικη (:P) κερασε εκεινος. προσπαθησα να του δωσω τα χρηματα πολλες φορες μετα αλλα δε δεχθηκε και ειπε οτι απλα θελω να σε κερασω, εχεις προβλημα; ε λοιπον προσπαθησα τοσες φορες και ειχαμε τοση οικειοτητα που δεν ενιωθα ασχημα. και το δεχθηκα (για εκεινη τη φορα τουλαχιστον:))
το ζητημα παντα ειναι να μην υπαρχουν βολεματα, τιποτα να μη θεωρειται δεδομενο, και ολοι μας ανεξαιρετως να ειμαστε ετοιμοι με ταχυτητητα να πληρωσουμε τους λογαριασμους μας. ετσι, αν προκυψει κατι αλλο θα θεωρηθει τιμη για εμας οπως και πρεπει να ειναι και οχι τιμη πωλησης η υποσχεσης για οτιδηποτε, οπως πολλες φορες ψυχολογικα θεωρειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να νιώθει κάποιος όμορφα όταν πληρώνει πάντα στοιχείωδης λογική να υπάρχει μπαίνει κατευθείαν η υποψία της εκμετάλευσης.
να νιώσεις όμορφα για ένα αυθόρμητο χαμόγελο που εισέπραξες,μια αγκαλιά,ένα βλέμμα καλά θα κάνεις αλλά να νιώσεις όμορφα επειδή την πληρώνεις για να είναι μαζί σου?(επί της ουσίας αυτή είναι η δομή της σχέσης)
δηλαδή πόσα κόμπλεξ πρέπει να κουβαλάς για να ισχύει αυτό και επίσης ακούστηκε ότι θέλω ο άλλος να με κερνάει συνέχεια.
σιγά τα ωά,ποια είσαι δηλαδή?
και αν μόνο έτσι μπορείς να είσαι με κάποιον βάλε αγγελία που να γράφεις το ετήσιο μίσθωμα να ξέρουμε και εμείς αν συμφέρει.
ή να σου κολλάμε και το ΙΚΑ σου.

μα είναι δυνατόν να αποτελούν κριτήρια μιας σχέσης,η βαθειά τσέπη?
πως θα σε πάρει ο άλλος/η σοβαρά με τέτοια συμπεριφορά?

δεν λέω να επικροτούμε τη μιζέρια,στην τελική για τους ανθρώπους που αγαπάς δεν υπολογίζεις χρήματα αλλά όχι και να τα απαιτείς λες και ο άλλος έχει κανένα πηγάδι με πετρέλαιο σπίτι του και εσύ είσαι γλάστρα του που θέλει πότισμα συνέχεια,μην τρελαθούμε εντελώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αλλά να νιώσεις όμορφα επειδή την πληρώνεις για να είναι μαζί σου?(επί της ουσίας αυτή είναι η δομή της σχέσης)
δηλαδή πόσα κόμπλεξ πρέπει να κουβαλάς για να ισχύει αυτό και επίσης ακούστηκε ότι θέλω ο άλλος να με κερνάει συνέχεια.
σιγά τα ωά,ποια είσαι δηλαδή?
και αν μόνο έτσι μπορείς να είσαι με κάποιον βάλε αγγελία που να γράφεις το ετήσιο μίσθωμα να ξέρουμε και εμείς αν συμφέρει.
ή να σου κολλάμε και το ΙΚΑ σου.

Γουαου...
Εγω κερνουσα, κερναω και θα κερναω αδιακριτως, οταν η τσεπη δεν ειναι αδεια...
Αρα, ποσα και τι ειδους κομπλεξ κουβαλαω γιατρε μου εκτος του οτι κατ εσενα πληρωνω για την παρεα των αλλων, τους κολλαω ΙΚΑ κ.ο.κ? :confused:

μα είναι δυνατόν να αποτελούν κριτήρια μιας σχέσης,η βαθειά τσέπη?

πως θα σε πάρει ο άλλος/η σοβαρά με τέτοια συμπεριφορά?
δεν λέω να επικροτούμε τη μιζέρια,στην τελική για τους ανθρώπους που αγαπάς δεν υπολογίζεις χρήματα αλλά όχι και να τα απαιτείς λες και ο άλλος έχει κανένα πηγάδι με πετρέλαιο σπίτι του και εσύ είσαι γλάστρα του που θέλει πότισμα συνέχεια,μην τρελαθούμε εντελώς.


Αμ δυνατον δεν ειναι, αλλα γουελκαμ του ριαλιτι...ιτ χαππενς ντιαρ! Του μπαντ, αλλα...οντως...μην τρελλαθεις!:confused:

Καλημερα σας!:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Εγω κερνουσα, κερναω και θα κερναω αδιακριτως

με αφορμη την φραση της νεραιδουλας και μιας και συζηταμε τοσο καιρο για το γεγονος οτι πληρωνουν οι αντρες τους λογαριασμους πως και δεν ειδαμε και την αλλη οψη? δηλ. υπηρξε καποιος/α που να ειναι σε σχεση και να πληρωνει παντα ή σχεδον παντα η κοπελα? να γινεται το αντιστροφο απο οτι συζηταμε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Υπάρχει και η άποψη που άκουσα από γεροντοκόρη φίλη της μάνας μου:
"Για να σε σεβαστεί ο άντρας πρέπει να σε πληρώσει. Όταν του έχεις στοιχίσει, σε βλέπει σαν επένδυση και δεν σε παρατάει εύκολα".

:knife:

Γεροντοκόρη είπαμε ; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.


Γουαου...
Εγω κερνουσα, κερναω και θα κερναω αδιακριτως, οταν η τσεπη δεν ειναι αδεια...
Αρα, ποσα και τι ειδους κομπλεξ κουβαλαω γιατρε μου εκτος του οτι κατ εσενα πληρωνω για την παρεα των αλλων, τους κολλαω ΙΚΑ κ.ο.κ? :confused:



Αμ δυνατον δεν ειναι, αλλα γουελκαμ του ριαλιτι...ιτ χαππενς ντιαρ! Του μπαντ, αλλα...οντως...μην τρελλαθεις!:confused:

Καλημερα σας!:)




αν πληρώνεις γιατί σου τη βάρεσε έχει καλώς,αλλά αν βγαίνουμε και ξέρω από πριν ότι ο κόσμος να χαλάσει θα πληρώσεις εσύ,και ο κάθε εσύ δεν το συγκεκριμενοποιώ,τότε κάτι πάει πολύ λάθος.
και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω,αλλά πραγματικά για να καταλάβω,αυτό το αδιακρίτως πως δικαιολογείτε?

επίσης το ότι συμβαίνει δεν σημαίνει ότι πρέπει να το επικροτούμε ή να το δεχόμαστε αγγόγυστα τα κακώς κείμενα πρέπει να τα διορθώνουμε κατ'εμέ

το ότι έκανες κριτική σε ένα λογοτεχνικό σχήμα που χρησημοποίησα για να γίνω πιο παραστατικός και όχι στην ουσία δεν το σχολιάζω..:hmm:

καλή μας όρεξη(είναι μεσημεράκι γαρ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αν πληρώνεις γιατί σου τη βάρεσε έχει καλώς,αλλά αν βγαίνουμε και ξέρω από πριν ότι ο κόσμος να χαλάσει θα πληρώσεις εσύ,και ο κάθε εσύ δεν το συγκεκριμενοποιώ,τότε κάτι πάει πολύ λάθος.
και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω,αλλά πραγματικά για να καταλάβω,αυτό το αδιακρίτως πως δικαιολογείτε?

επίσης το ότι συμβαίνει δεν σημαίνει ότι πρέπει να το επικροτούμε ή να το δεχόμαστε αγγόγυστα τα κακώς κείμενα πρέπει να τα διορθώνουμε κατ'εμέ


το ότι έκανες κριτική σε ένα λογοτεχνικό σχήμα που χρησημοποίησα για να γίνω πιο παραστατικός και όχι στην ουσία δεν το σχολιάζω..
:hmm:

καλή μας όρεξη(είναι μεσημεράκι γαρ
;))


Δε σου τη βαραει, εχεις τη διαθεση να το κανεις και αυτο ηταν...
Ποτε δεν ανεφερα πως γινεται παντα και ειναι προεξοφλημενο...
Δεν προσβαλλομαι, νοου γουορις...με το "αδιακριτως" εννοω πως εαν εχω διαθεση να κερασω δε θα ξεχωρισω εαν προκειται για συγγενη, φιλο ή συντροφο.
Κατα τριτον σε ποιο λογοτεχνικο σχημα αναφερεσαι που τοσο κακομεταχειριστηκα και μαλιστα δεν ασχοληθηκα με την ουσια αυτων που ειπες?

Καλη ορεξη, δε λες τιποτα!:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οπότε συμφωνούμε,άλλο το συνέχεια άλλο το όποτε μου'ρθει να το κάνω,ίσως το κατάλαβα λάθος εξ αρχής το όλο θέμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
οπότε συμφωνούμε,άλλο το συνέχεια άλλο το όποτε μου'ρθει να το κάνω,ίσως το κατάλαβα λάθος εξ αρχής το όλο θέμα:)

Ειχα την εντυπωση πως ειναι σαφες το οτι δε γινεται βασει προγραμματος (οσον αφορα σε μενα τουλαχιστον)...
Για μενα δεν ειναι μια κινηση που πρεπει να γινει, αλλα επειδη το νοιωθουμε τη δεδομενη στιγμη/-ες για τους χ,ψ λογους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι νιώθεις όταν κερνάς τον άλλον ή όταν κερνιέσαι. Εφόσον την άλλη φορά θα νιώσει υποχρεωμένος να κεράσει αυτός και το αντίστροφο, what is the point? Αν θες να ευχαριστήσεις τον άλλον πάρτου ένα δωράκι. Πραγματικά εμένα όταν κάποιος θέλει να με κεράσει απλά με φέρνει σε δύσκολη θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Πραγματικά εμένα όταν κάποιος θέλει να με κεράσει απλά με φέρνει σε δύσκολη θέση.

βρε καλο μου, αφηνε τον αλλο να εκφραζεται οπως θελει. πες οτι βγαινουμε εγω και συ για καφε και ερχεται ο λογαριασμος και τον πληρωνω εγω τι θα γινει? θα νιωθεις ασχημα και γω θα νιωθω ασχημα που ενιωσες εσυ ασχημα ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
βρε καλο μου, αφηνε τον αλλο να εκφραζεται οπως θελει. πες οτι βγαινουμε εγω και συ για καφε και ερχεται ο λογαριασμος και τον πληρωνω εγω τι θα γινει? θα νιωθεις ασχημα και γω θα νιωθω ασχημα που ενιωσες εσυ ασχημα ? :P

Θα με βάλεις στη διαδικασία να θυμάμαι οτι την άλλη φορά πρέπει να πληρώσω εγώ. Δε με κάνεις να νιώθω καλά, απλά μου προσθέτεις μια υποχρέωση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Θα με βάλεις στη διαδικασία να θυμάμαι οτι την άλλη φορά πρέπει να πληρώσω εγώ. Δε με κάνεις να νιώθω καλά, απλά μου προσθέτεις μια υποχρέωση.:/:

μα δεν παει ετσι... δεν ειναι υποχρεωση ουτε δικη μου ουτε δικη σου. αυτο το πραγμα το κανει καποιος γιατι το θελει οχι γιατι ειναι υποχρεωμενος ή γιατι πρεπει. μην το βλεπεις ετσι...
και αμα ερθω και σε κερασω κανονισε να μην δεκτεις και θα δεις :ropalo::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top