Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
εγώ 3 Λεωντες έχω γνωρίσει και δεν θέλω άλλους :P δεν έχουμε καμία επικοινωνία! άσε που μου έχουν αφήσει άσχημες αναμνήσεις :mad:

εγώ είμαι Διδυμάκι, τι λέτε? το ζώδιο φταίει? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι λεοντες ειναι πρωτοι!:P
στο ζωδιακο πρωτοι ειναι οι κριοι:D

οι Λεοντες ειναι πρωτοι στο μυαλο τους..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νομίζω οτι λένε: Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο, οι άλλοι βλέπουν το ζωδιό σου, όταν κάθεσαι στην παρέα, οι άλλοι βλέπουν τον ωροσκόπο σου, αλλά οι φίλοι σου βλέπουν την Σελήνη σου!


Δηλαδη μπαινω σκορπιστικα (γι αυτο αρκετα συχνα γνωστες ζωδιων με ρωτανε αν ειμαι σκορπιος, αναρωτιεμαι παντα πως φαινεται και παιρνω μονιμως την ιδια απαντηση - το υφος και το βλεμμα), στην παρεα εχω το διδυμιστικο (ευτυχως να λεμε που δεν εχω κι εκει το κλειστο) και οι ανθρωποι μου βλεπουν παλι τον σκορπιο λογω σεληνης?! Τι τραβουν οι δυσμοιροι....:P
Ισχυει παντως κι ετσι οπως το διατυπωσες μου αρεσε.;)
Α! Και την αφροδιτη μου παλι στον σκορπιο την εχω....:whistle:
Αυτος ο γ@μωσκορπιος μεχει απηυδυσει πια. :/:
:redface:


εγώ είμαι Διδυμάκι, τι λέτε? το ζώδιο φταίει? :worry:

Τα παω καλα με διδυμινες, εχουν τσαχπινια, μπριο ειναι και λιγο ψωναρες αλλα μαρεσει, οχι τουπε ομως, το καλο το ψωνιο.
Πολυς εγωισμος ομως και νευρικοτητα. Αυτος ο εγωισμος τους με θυμωνει, κατα τα αλλα τις γουσταρω πολυ!
Ο διδυμος με λιονταρι ειναι εκρηκτικος συνδυασμος, ομως το λιονταρι ιπερισχυει του διδυμου γιαυτο ισως εχεις κακες αναμνησεις. Σας πατανε λιγο καλλο κι αυτο θυμωνει τη διδυμο. Εδω που τα λεμε οι αντρες λιονταρια εχουν πολυ -εγω- μεσα τους κι αυτο μερικες φορες δεν ειναι καλο γι αυτους, νομιζω. Οι λιονταρινες ειναι διαφορετικες απο τους αντρες. Πολυ πολυ εντονες προσωπικοτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οι Λεοντες ειναι πρωτοι στο μυαλο τους..:P

:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Τα παω καλα με διδυμινες, εχουν τσαχπινια, μπριο ειναι και λιγο ψωναρες αλλα μαρεσει, οχι τουπε ομως, το καλο το ψωνιο.
Πολυς εγωισμος ομως και νευρικοτητα. Αυτος ο εγωισμος τους με θυμωνει, κατα τα αλλα τις γουσταρω πολυ!
Ο διδυμος με λιονταρι ειναι εκρηκτικος συνδυασμος, ομως το λιονταρι ιπερισχυει του διδυμου γιαυτο ισως εχεις κακες αναμνησεις. Σας πατανε λιγο καλλο κι αυτο θυμωνει τη διδυμο. Εδω που τα λεμε οι αντρες λιονταρια εχουν πολυ -εγω- μεσα τους κι αυτο μερικες φορες δεν ειναι καλο γι αυτους, νομιζω.
ίσα ίσα, και οι 3 κοπέλες ήταν και οι 3 ήθελαν παντα να έιναι οι "αρχηγοί" και να φαίνονται ακόμα και αν υποβιβαζαν τον άλλο, επείσης έιχαν πολύ εγωισμό ! τι να πω μάλλον έιμαι άτυχη :P
ίσως έχω γνώρίσει- γνωρίζω και άλλα λιονταράκια και τα παμε καλά χωρις να το ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Νομίζω οτι λένε: Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο, οι άλλοι βλέπουν το ζωδιό σου, όταν κάθεσαι στην παρέα, οι άλλοι βλέπουν τον ωροσκόπο σου, αλλά οι φίλοι σου βλέπουν την Σελήνη σου!

μάλιστα... στο χώρο βλέπουν τον Ταύρο, στην παρέα με βλέπουν για Σκορπιό και οι φίλοι μου με βλέπουν σαν Λιοντάρι.

Based on that δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να πέσω από κανάν όροφο :P
Για πείτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
εγώ 3 Λεωντες έχω γνωρίσει και δεν θέλω άλλους :P δεν έχουμε καμία επικοινωνία! άσε που μου έχουν αφήσει άσχημες αναμνήσεις :mad:

εγώ είμαι Διδυμάκι, τι λέτε? το ζώδιο φταίει? :worry:

ίσα ίσα, και οι 3 κοπέλες ήταν και οι 3 ήθελαν παντα να έιναι οι "αρχηγοί" και να φαίνονται ακόμα και αν υποβιβαζαν τον άλλο, επείσης έιχαν πολύ εγωισμό ! τι να πω μάλλον έιμαι άτυχη :P
ίσως έχω γνώρίσει- γνωρίζω και άλλα λιονταράκια και τα παμε καλά χωρις να το ξερω :P

Αν μιλάς για γυναίκες λιοντάρια, μάλλον έχεις πέσει στις περιπτώσεις ή εγώ είμαι η εξαίρεση! :P
Είμαι λιοντάρι και έχω μια πολύ καλή φίλη δίδυμο και τα πάμε μια χαρά! Έχουμε τις διαφορές μας, όπως όλοι οι άνθρωποι, αλλά δεν έχουμε φτάσει σε καμία κόντρα ποτέ!
Δεν ξέρω βέβαια πόσο αντιπροσωπευτικό δείγμα λιονταριού είμαι! Με επηρεάζει αρκετά η Σελήνη στους Ιχθύς! Όλα τα κακά τους έχω πάρει! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
χαχα :) ίσως εγώ έχω πέσει σε περιπτώσεις :P!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ίσα ίσα, και οι 3 κοπέλες ήταν και οι 3 ήθελαν παντα να έιναι οι "αρχηγοί" και να φαίνονται ακόμα και αν υποβιβαζαν τον άλλο, επείσης έιχαν πολύ εγωισμό ! τι να πω μάλλον έιμαι άτυχη :P
ίσως έχω γνώρίσει- γνωρίζω και άλλα λιονταράκια και τα παμε καλά χωρις να το ξερω :P

Ισως εχεις δικιο. Δεν ειχα ποτε ''κολλητες'' λιονταρινες αλλα γνωστες και φιλες του αραια και που.
Με τη μια συγκεκριμενα δε θα μπορουσα να κανω κολλητηλικια γιατι ειναι πολυ κτητικη και καταπιεστικη - μου επεβαλλε να βγουμε εκει που εκεινη ηθελε, χωρις να με ρωταει- Καλο κοριτσι ομως αλλα αταιριαστες. Ισως δεν παιζει ρολο και το ζωδιο...Ενω με φιλη διδυμακι ριχνω τρελο γελιο, γελαμε συνεχως και επικοινωνουμε καλα. Σεβεται η μια τα θελω της αλλης ακομα κι αν δεν αρεσει κατι στην αλλη, υπαρχει αυτοσυγκρατηση κι απο τις δυο μεριες

Με επηρεάζει αρκετά η Σελήνη στους Ιχθύς! Όλα τα κακά τους έχω πάρει! :mad:

Ρε συ καλη ειναι η σεληνη στα ψαρακια! Ισως γιαυτο δεν εχεις τα αρνητικα των λιονταριων!;)
Α επισης η φιλη που λεω η διδυμινα εχει φιλη λιονταρι, ταιριαζουν, το που τα βρισκουν εκεινες το ξερουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ποιος θα μας πει ο αρης στον υδροχοο τι υποδηλωνει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
μάλιστα... στο χώρο βλέπουν τον Ταύρο, στην παρέα με βλέπουν για Σκορπιό και οι φίλοι μου με βλέπουν σαν Λιοντάρι.

Based on that δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να πέσω από κανάν όροφο :P
Για πείτε :D

Εμένα πάντως μου αρέσει ο συνδυασμός! :D
Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να σε διαφωτίσω! :P

Εγώ όταν μπαίνω σε ένα χώρο βλέπουν μια ψωνάρα- λέων, η παρέα βλέπει μια ακόμα μεγαλύτερη ψωνάρα- ζυγός, αλλά οι άνθρωποι μου βλέπουν μια ευαίσθητη ψυχή (:P:P:P)- ιχθύς! :D


Ρε συ καλη ειναι η σεληνη στα ψαρακια! Ισως γιαυτο δεν εχεις τα αρνητικα των λιονταριων!;)
Α επισης η φιλη που λεω η διδυμινα εχει φιλη λιονταρι, ταιριαζουν, το που τα βρισκουν εκεινες το ξερουν!;)

Ναι, αλλά έχω πάρει τα κακά των ψαριών! :P Παρόλα αυτά αγαπάω τρελά τα ψα(ρ)άκια!!! :D
Α ωραία, δεν είμαστε οι μόνες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ποιος θα μας πει ο αρης στον υδροχοο τι υποδηλωνει??

Αυτά βρήκα:

ΑΡΗΣ ΣΤΟΝ ΥΔΡΟΧΟΟ

Αυτός είναι ένας ανεξάρτητος, αντισυμβατικός, ανθρωπιστικός Άρης, που δεν ενεργοποιείται μόνο σε τομείς που αφορούν προσωπικά στον ίδιο αλλά και σε συλλογικές - και γενικά ωφέλιμες για την κοινωνία - δραστηριότητες. Κάνει το άτομο ανήσυχο, ασυμβίβαστο και επαναστατικό. Το ωθεί στο να στρατεύεται σε ανθρωπιστικούς σκοπούς και να διεκδικεί όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα στη φιλία, στην εξάλειψη των κοινωνικών ανισοτήτων, στην ιδεολογική «αφύπνιση» των ανθρώπων. Ο κάτοχος του θα απαιτεί από τους φίλους του να είναι αληθινοί απέναντι του. Συχνά, εργάζεται εντατικά για το για το «αύριο», και διοχετεύει πολλές από τις ενέργειες του σε μακροπρόθεσμα σχέδια για το μέλλον.

Το άτομο αυτό θα αγωνίζεται, με πείσμα και σταθερότητα, για τις ιδέες του και τις ιδεολογίες του (που, συνήθως, είναι πολύ προχωρημένες, επαναστατικές και καινοτόμες). Δεν θα διστάσει να συγκρουστεί με όποιους ανθρώπους ή κοινωνικές ομάδες αντιτίθενται στις απόψεις του, στις συνδικαλιστικές ή πολιτικές του πεποιθήσεις. Εξοργίζεται όταν συναντά ανθρώπους που έχουν «στενά» μυαλά, και οχυρώνονται πίσω από παρωχημένες και συντηρητικές αντιλήψεις. Θα αγωνιστεί για να τους «αφυπνίσει» αυτούς τους ανθρώπους και να τους αλλάξει τα μυαλά. Παράλληλα, υπερασπίζεται τις αδύναμες, κοινωνικά, τάξεις.

Δραστηριοποιείται ανορθόδοξα και με απροσδόκητους τρόπους. Εκεί που μπορεί να επικρατεί ηρεμία γύρω του, το άτομο αυτό μπορεί να εκδηλωθεί ξαφνικά και εκρηκτικά - ιδιαίτερα, αν νιώσει ότι οι άνθρωποι στο περιβάλλον του δεν έχουν αφυπνιστεί, και συνεχίζουν να συμπεριφέρονται στενόμυαλα και συντηρητικά.

Θα θεωρεί τον εαυτό του μοναδικό επειδή είναι «αφυπνισμένος», απελευθερωμένος και προοδευτικός, επειδή έχει κάνει τις σωστές πολιτικές επιλογές, και «πιάνει» τα προχωρημένα μηνύματα της ζωής. Επίσης, θα έχει ανάγκη να ξεχωρίζει σε ιδεολογικό επίπεδο. Ο Άρης αυτός συνηθίζει να αγωνίζεται στα πλαίσια κάποιου συλλόγου, σωματείου ή οργάνωσης, διεκδικώντας από κοινού με άλλους ανθρώπους κοινωνικά, σωματειακά και συνδικαλιστικά δικαιώματα. Αγωνίζεται για τα δικαιώματα όλων των ανθρώπων, ανεξαρτήτως ταξικών και φυλετικών διαφορών.

Ο Άρης αυτός είναι πολύ απελευθερωμένος, και δεν έχει ιδιαίτερους φραγμούς στον έρωτα. Το ορμέφυτο του διοχετεύεται, έμμεσα, στους συλλογικούς και κοινωνικούς αγώνες που διεξάγει (και έτσι, αυτό ελέγχεται και «εξευγενίζεται»)! Η σεξουαλική του ορμή, πάντως, θα αυξάνει όταν νιώθει έντονη νοητική και ιδεολογική ταύτιση με το σύντροφο του.

Τον διακατέχει μεγάλο θάρρος και θράσος, ιδιαίτερα όταν νιώθει να τον «καλεί» η κοινωνία για κάποιον σκοπό, όταν έρχεται αντιμέτωπος με συντηρητικούς ανθρώπους, και όταν χρειάζεται να υπερασπίσει τους φίλους του. Μπορεί να γίνει, τότε, ιδιαίτερα σκληρός και εκρηκτικός στη συμπεριφορά του.
κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι γυναικες λεοντες ειναι πολυ πιο του δραματος και της προσωπικης εξωτερικης εμφανισης εντυπωσης..

οι λεοντες πχ ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο των ηθοποιων,,Ελληνων και ξενων..
ενω Κριοι ελαχιστοι,,γιατι απλα βαριουνται την ηθοποια,,δεν εχει αρκετη δραση γιαυτους..(μονο τον εντι μερφι ξερω ή τον μπαλντουιν-ο Σκιάς.. πχ)

γιατι τους αρεσει να τους προσεχουν..

αλλα πιστευω οτι οι ανδρες Λεοντες ειναι οι καλυτεροι αρχηγοι-ηγετες..

οι γυναικες λεοντες-η αδελφη μου ειναι και ξερω κατι-
απο τη μια θελουν να κυριαρχισουν αντρικα πανω στον ανδρα..και απο την αλλη θελουν τον ανδρα να κυριαρχησει πανω τους..
τρελα..:P να παταει η αλλη τον ανδρα,,και μολις τον πατησει να μην τον αντεχει επειδη ειναι πολυ λαπας..:hehe:

αυτα παθαινει οποιος εχει ενα ζωδιο του αντιθετου φυλου..:P επωδυνες ψυχολογικες συγκρουσεις..
μια γυναικα με εναν ανδρα μεσα της..:confused:


και τα ζωδια της φωτιας,,οπως ο λεοντας ειναι αρσενικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Νι εγω ειμαι αυτο(οταν εχω ορεξη και δε με σταματα κανας αλλος πλανητης)!:D
Ευχαριστω!!!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι ειναι η σεληνη σε ενα ζωδιο; Πως βρισκεις τι εχεις που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
μήπως γνωρίζει κάποιος αν δίδυμος με ωροσκόπο παρθένο είναι καλός συνδιασμός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι ειναι η σεληνη σε ενα ζωδιο; Πως βρισκεις τι εχεις που;


Μυθολογικά: Η Σελήνη θεωρείται αδελφή του Ήλιου. Εξαιρετικά όμορφη,που μπροστά της ωχριούν τ'αστερια. Στην αρχαία Ελλάδα η λατρεία της ήταν ιδιαίτερη,καθώς εξέφραζε την γονιμότητα,ως καρποφόρα Μητέρα. Μερικοί εραστές της ήταν ο Πάνας κι ο Ενδυμίων. Ο Ενδυμίωνας συμβόλιζε τον Ήλιο,που αναδύεται για να καταδυθεί πάλι στον Ωκεανό.


Κίνηση:Η Σελήνη παραμένει για 2,5 μέρες σε κάθε ζώδιο. Δεν είναι ποτέ ανάδρομη. Ημερισίως κινείται κατα 13 μοίρες και 10 δεύτερα.


Σημασία:Η Σελήνη στα ζώδια συμβολίζει τον ψυχισμό του ατόμου,το συγκινησιακό του πεδίο,καθώς και τα γυναικεία πρόσωπα στο χάρτη,μητέρα-σύζυγο-αδελφή. Μεταφορικά σημαίνει και την πατρίδα,την εστία,την οικογένεια. Η επιρροή της προκαλεί στα άτομα ευαισθησία,διαίσθηση,προστατευτικότητα,συναισθηματική επιρροή, εσωτερικότητα,αισθηματικά πάθη, μητριαρχικό/πατριαρχικό δεσποτισμό, συναισθηματική ανισορροπία και μεταβλητότητα,ανάλογα πάντα το συνδυασμό (τρίγωνα-τετράγωνα-συνόδους-αντιθέσεις) και ανάλογα τον Πλανήτη.
Στο Σκορπιό,όπου είναι σε πτώση,η Σελήνη δημιουργεί εσωστρέφεια,ζήλια και μυστικοπάθεια.
Στον Ταύρο,οπου είναι σε έξαρση,δημιουργεί έντονη αίσθηση σπιτιού και οικογενειακής σταθερότητας.


Το βρισκεις κι αυτο συμφωνα με την ωρα και τον τοπο γεννησης!
Απο blog
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Παντως απο τους πλουσιους ανα τον κοσμο οι περισσοτεροι ειναι Παρθενοι!:D

Εγω γιατι ειμαι μπατιρο??:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top