Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
αα,μπραβο..αυτη ειναι η ουσια του ζωδιου..
αρχηγος και οργανωτικη εισαι?το χεις καθολου?γιατι και αυτο ειναι η ουσια του ζωδιου..

Καθόλου. Μου αρέσει βέβαια να γίνεται το δικό μου αλλά όχι από αρχηγιλίκι αλλά επειδή δε μου αρέσει να καταπιέζομαι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καθόλου. Μου αρέσει βέβαια να γίνεται το δικό μου αλλά όχι από αρχηγιλίκι αλλά επειδή δε μου αρέσει να καταπιέζομαι.
το ειδαμε και αυτο:P
λιονταρι χωρις αρχηγικες ικανοτητες..:P


για την ακριβεια,,Λεαινα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:D Ο Lorien μπήκε για να μας πει τα γνωστά ορθολογικά του, αλλά άθελα του επαληθεύει ακόμα κι αυτός την Αστρολογία, γιατί είναι ένας αστρολογικός πασίγνωστος κανόνας ότι την εποχή που ο Ερμής είναι ανάδρομος, επιστρέφουν άνθρωποι που είχαν απομακρυνθεί από άλλους ανθρώπους ή ομάδες.
φιλάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
καλησπερα!!! μπορει καποιος να μου πει τι σημαινει ο αρης στο σκορπιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλησπερα!!! μπορει καποιος να μου πει τι σημαινει ο αρης στο σκορπιο?

Ο Αρης στο Σκορπιό
Η θέση αυτή του Αρη χαρίζει βαθιά αισθήματα. Αν κατορθωθεί να αναπτυχθούν θετικά αποτελούν αληθινή δύναμη. Αν όμως η ενεργητικότητα και τα αισθήματα του μπλοκαριστούν η αρνητική πλευρά μπορεί να αποδεχτεί επικίνδυνη βγάζοντας σκληρότητα ζήλια και εκδικητικότητα. Επίσης το άτομο αυτό έχει μια τάση προς τον μυστικισμό. Ροπή του προς τα εκλεκτά φαγητά και ποτά μερικές φορές με υπερβολή ίσως σαν αντιστάθμισμα σε αισθηματικές απογοητεύσεις ή σε αδυναμία του ατόμου να εκφράσει θετικά τα αισθήματά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ο Αρης στο Σκορπιό
Η θέση αυτή του Αρη χαρίζει βαθιά αισθήματα. Αν κατορθωθεί να αναπτυχθούν θετικά αποτελούν αληθινή δύναμη. Αν όμως η ενεργητικότητα και τα αισθήματα του μπλοκαριστούν η αρνητική πλευρά μπορεί να αποδεχτεί επικίνδυνη βγάζοντας σκληρότητα ζήλια και εκδικητικότητα. Επίσης το άτομο αυτό έχει μια τάση προς τον μυστικισμό. Ροπή του προς τα εκλεκτά φαγητά και ποτά μερικές φορές με υπερβολή ίσως σαν αντιστάθμισμα σε αισθηματικές απογοητεύσεις ή σε αδυναμία του ατόμου να εκφράσει θετικά τα αισθήματά του.
:/: ευχαριστω...αν και δεν νομιζω οτι ειμαι ζηλιαρα ή εκδικητικη...προς το παρον δεν με εχει επηρεασει αρνητικα αυτο ο Αρης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο Αρης στο Σκορπιό
Η θέση αυτή του Αρη χαρίζει βαθιά αισθήματα. Αν κατορθωθεί να αναπτυχθούν θετικά αποτελούν αληθινή δύναμη. Αν όμως η ενεργητικότητα και τα αισθήματα του μπλοκαριστούν η αρνητική πλευρά μπορεί να αποδεχτεί επικίνδυνη βγάζοντας σκληρότητα ζήλια και εκδικητικότητα. Επίσης το άτομο αυτό έχει μια τάση προς τον μυστικισμό. Ροπή του προς τα εκλεκτά φαγητά και ποτά μερικές φορές με υπερβολή ίσως σαν αντιστάθμισμα σε αισθηματικές απογοητεύσεις ή σε αδυναμία του ατόμου να εκφράσει θετικά τα αισθήματά του.

θεόχαζη ερμηνεία όποια κι αν είναι η πηγή πάντως, από κάτι τέτοια δικαιολογώ τους εχθρούς της Αστρολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
:D Ο Lorien μπήκε για να μας πει τα γνωστά ορθολογικά του, αλλά άθελα του επαληθεύει ακόμα κι αυτός την Αστρολογία, γιατί είναι ένας αστρολογικός πασίγνωστος κανόνας ότι την εποχή που ο Ερμής είναι ανάδρομος, επιστρέφουν άνθρωποι που είχαν απομακρυνθεί από άλλους ανθρώπους ή ομάδες.
φιλάκια
:D Εχω μεγαλες υποψιες οτι ειχε να κανει με επιγειους ισχυρους παραγοντες το γεγονος!
ΥΓ: περασα απο τον Ερμη και λέει οτι εχει βαρεθει να τον λεμε αναδρομο, οπότε να περιμενετε εξελιξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:D Εχω μεγαλες υποψιες οτι ειχε να κανει με επιγειους ισχυρους παραγοντες το γεγονος!

οι οποίοι όμως φαίνεται να είναι αντικατοπτρισμοί πλανητικών συμβάντων. Είναι θέμα timing, αυτό είναι όλο, ούτε πλανητικές επιρροές ούτε τίποτα που να μπορεί να εξηγηθεί με την συμβατική λογική ;) Κάποιοι φαίνεται ρυθμίζουν τα ρολόγια και σπάνε πλάκα μαζί μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είμαστε αλλά αρέσουμε :pfff:

Μωρε δε λεω ναι, απαυτο δεν εχουμε προβλημα οταν αλλοι παλευουν να αρεσουν:P(ειμεθα και ψωνια:P δικαιως:P:P το συνεχιζω οπως βλεπεις:P) αλλα κοιτα δες τι διαβασα σε ενα βιβλιο που λεει τα παντα για τους ερωτικους πλανητες :
Μαζι με εναν σκορπιο ενας ανθρωπος θα περασει τις χειροτερες στιγμες μαζι του αλλα παραλληλα τις καλυτερες της ζωης του.:hmm:

:)
:(

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω χτες που διαβασα ποστ του λοριεν στην αρχη νομιζα πως ημουν στην πρωτη σελιδα θεματος και πηγα να πατησω τελευταια σελιδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θεόχαζη ερμηνεία όποια κι αν είναι η πηγή πάντως, από κάτι τέτοια δικαιολογώ τους εχθρούς της Αστρολογίας.

Eαν Δημητρη εχεις κατι καλυτερο να προσθεσεις, ειμαι ολη ΜΑΤΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
οι οποίοι όμως φαίνεται να είναι αντικατοπτρισμοί πλανητικών συμβάντων. Είναι θέμα timing, αυτό είναι όλο, ούτε πλανητικές επιρροές ούτε τίποτα που να μπορεί να εξηγηθεί με την συμβατική λογική ;) Κάποιοι φαίνεται ρυθμίζουν τα ρολόγια και σπάνε πλάκα μαζί μας.
Aπο που "φαινεται" ; Οπως τα ερμηνευει κανείς. Ειδικα αυτα τα ανεξηγητα. Ενταξει...και καποτε ο κεραυνός ήταν ο Διας που ειχε ταράξει μια σκορδαλιά...
(για να τιμουμε και τους μυθους μας
)

θεόχαζη ερμηνεία όποια κι αν είναι η πηγή πάντως, από κάτι τέτοια δικαιολογώ τους εχθρούς της Αστρολογίας.
Δηλαδη...ολα τα άλλα της αστρολογιας ειναι σοβαρα και με υποβαθρο ; Ρε συ...εχεις οντως χιούμορ! :P

εγω χτες που διαβασα ποστ του λοριεν στην αρχη νομιζα πως ημουν στην πρωτη σελιδα θεματος και πηγα να πατησω τελευταια σελιδα :P
Χαχαχαχαχαα! καλο!

Eαν Δημητρη εχεις καλυτερο να προσθεσεις, ειμαι ολη ΜΑΤΙΑ.
Μυγα εισαι ; :P

Εαν η αστρολογια ειναι γενικως κατι καλο να προσθεσει, θα το ειχε κανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εαν η αστρολογια ειναι γενικως κατι καλο να προσθεσει, θα το ειχε κανει

με όλο το σεβασμό, στάνταρ άσχετος :P αλλά οκέυ, δεν είναι θέμα να πείσει ο ένας τον άλλον, ο καθένας με τις δοξασίες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καμια παρεξηγηση. Θα μιλησουν οι φωνες.

Ελα μη του το χαλας τωρα...αφου του αρεσουν αυτα!...
Οταν για ενα θεμα ακομα κι απο το το 10% που μαθαινουμε, μας δινει 99% σιγουρια οτι προκειται περι σαχλαμαρολογιας, ή εστω περι γνωστου περιεχομενου (ψυχολογικα προφιλ), με ψευτο-μυστικιστικο περιτυλιγμα και λογια χωρις αποτελεσματα, νομιζω οτι καλο ειναι να..παραμεινουμε "ασχετοι"



: Oκ αλλά σεβαστο ο καθενας να κανει οτι θελει στα θεματα πιστης.
: Η επιστημη = δοξασια ; (δλδ πιστη σε κατι χωρις αποδειξεις) ; Με ολο το σεβασμο...στανταρ ασχετoς με επιστημες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Eλα Λόρυ εκτονώσου, καιρό είχες, και λίγα λες, πες κι άλλα να το χαρείς, βλακείες η Αστρολογία αλλά σε έσυρε πίσω ο ανάδρομος θες δεν θες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν δουλευε η αστρολογια, θα ειχατε προβλεψει αν και ποτε θα ερθω και δε θα σας ηταν εκπληξη :P
Αλήθεια, πότε θα φυγω ; Τι μας λέει η Αστακαλυτερα-ρολογία ;
ΥΓ: ο αναδρομος ειπε οτι αν τον ξαναπεις ετσι θα σου στειλει μεγαλη συμφορά. Το νου σου! :P

Και για να μην ειμαστε και εκτος θεματος επειδη εδω ρωτανε μονο για ζωδια : Αν ισχυει το παρακατω :
"Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο, οι άλλοι βλέπουν το ζωδιό σου, όταν κάθεσαι στην παρέα, οι άλλοι βλέπουν τον ωροσκόπο σου, αλλά οι φίλοι σου βλέπουν την Σελήνη σου! "

τοτε το ζωδιό μας ειναι μια ψευδαίσθηση....ο ωροσκόπος μια μάσκα με τρυπες που καποιοι βλεπουν και κατι δικο σου...και η Σεληνη εκεινο που πραγματικα εισαι ;;;;

τοτε τι διαολο ασχολουμαστε ολοι με ζωδια και ωροσκοπους και οχι μονο με σεληνες ; Εγω δε θελω να ξερω το φαινεσθαι ρε αδερφε ! ουτε το "σχεδον τι ειναι ο αλλος" ! Αυτα τα βλεπω και μονος μου! Μπορεις να μου πεις με βαση πχ σεληνη κατι που ΕΙΝΑΙ ο αλλος και που επαληθευεται σχεδον παντα ; Να πω οτι μου χρησημευει καπου τουλαχιστον!

σεληνιάζομαι μ'αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
'Eλα Λόρυ εκτονώσου, καιρό είχες, και λίγα λες, πες κι άλλα να το χαρείς, βλακείες η Αστρολογία αλλά σε έσυρε πίσω ο ανάδρομος θες δεν θες :P

Ωρε θα με πνιξεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και για να μην ειμαστε και εκτος θεματος επειδη εδω ρωτανε μονο για ζωδια : Αν ισχυει το παρακατω :
"Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο, οι άλλοι βλέπουν το ζωδιό σου, όταν κάθεσαι στην παρέα, οι άλλοι βλέπουν τον ωροσκόπο σου, αλλά οι φίλοι σου βλέπουν την Σελήνη σου! "

τοτε το ζωδιό μας ειναι μια ψευδαίσθηση....ο ωροσκόπος μια μάσκα με τρυπες που καποιοι βλεπουν και κατι δικο σου...και η Σεληνη εκεινο που πραγματικα εισαι ;;;;

τοτε τι διαολο ασχολουμαστε ολοι με ζωδια και ωροσκοπους και οχι μονο με σεληνες ; Εγω δε θελω να ξερω το φαινεσθαι ρε αδερφε ! ουτε το "σχεδον τι ειναι ο αλλος" ! Αυτα τα βλεπω και μονος μου! Μπορεις να μου πεις με βαση πχ σεληνη κατι που ΕΙΝΑΙ ο αλλος και που επαληθευεται σχεδον παντα ; Να πω οτι μου χρησημευει καπου τουλαχιστον!

σεληνιάζομαι μ'αυτα!

Εσυ με ολους και σε καθε περιπτωση βγαζεις προς τα εξω το ακριβως ιδιο...?
Θα μας τρελλανΙειιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςς!!!!!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειπα τετοιο πραγμα πιδιμ.

Λεω οτι ακομα κι αν ολα αυτα ειναι μερος του ποιοι ειμαστε, θα με ενδιεφερε πολυ περισσοτερο το τι ειναι καποιος εκει που μετραει, παρα "εκ πρωτης οψεος", ή "σε γνωστους-επιφανειακα δλδ". Αλλωστε ο καθενας εχει τα τειχη και τις αμυνές του, και προβαλλει μια δικη του εκδοση του εαυτου του. Μονο σε ειδικες καταστασεις και με το χρονο και απο κοντα, βρισκεις τι ειναι ο αλλος στα σημαντικα.

Ε και λεω, οτι αν αυτο ειναι η Σεληνη, ας το τσεκαρουμε να μη χανουμε χρονο βρε αδερφε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top