Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.301778
εχει μονο ενα δισκακι (platter )μεσα..γιαυτο και ειναι τοσο ελαφρυσ..σε σχεση με τον μπαουλο ματροξ..


νταξει..το εφτιαξα το προβλημα

επανεγκατασταση και αντιγραφη ολου του περιεχομενου του προφιλ κατευθειαν...

μια χαρα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
είναι λογικό να βγάζει θερμό αέρα απο κάπου, ψύχεται ο επεξεργαστής. Τα περισσότερα laptops είναι υπολογισμένα να μη λιώνουν. Τι μάρκα είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όταν το pc κάνει θόρυβο τι μπορεί να φταίει;
Τον έσβησα και τον άφησα να κρυώσει αλλά συνεχίζει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχεις ανοίξει να δεις αν έχει μαζευτεί σκόνη στα ανεμιστηράκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι, δεν τα πειράζω αυτά. Λογικά πρέπει, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όταν το pc κάνει θόρυβο τι μπορεί να φταίει;
Τον έσβησα και τον άφησα να κρυώσει αλλά συνεχίζει. :/:
Αν είναι σταθερός, μπορεί να κάνει το θόρυβο το τροφοδοτικό(σε 'μας είχε καεί κιόλας:P) ή ο σκληρός δίσκος.

Αν είναι laptop ή netbook, σ' εμένα κάνει θόρυβο όταν το συνδέω με το φορτιστή(γιατί αυτο;:hmm:)

Όπως και να 'χει πες μας περισσότερες πληροφορίες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν είναι σταθερός, μπορεί να κάνει το θόρυβο το τροφοδοτικό(σε 'μας είχε καεί κιόλας) ή ο σκληρός δίσκος.
ή και το ανεμιστηρακι του επεξεργαστη συχνα..
πρεπει να δεις αν κολλαει καπως το pc και αν ανεβαζειθερμοκρασια η cpu..

μπορει απο προβλημα στο ανεμιστηρακι να καψεις τον επεξεργαστη ..


βαλε αυτο..
https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html


και δες θερμοκρασιες..οταν κανει θορυβο..

αλλιως πηγινε το σε μαστορα,,να εχεις το κεφαλι σου ησυχο..



κατι αλλο

εβαλα τον τελευταιο chrome και τα μενου εγιναν τεραστια..και με δυσκολευουν..φτιαχνεταικαθολου αυτο?ή δεν γινεται τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
συνεβει περιπου πριν μια εβδομαδα.μπηκα ενα απογευμα στο δωματιου μου ετοιμος να ανοιξω τον υπολογιστη μου. και ετσι ανοιγω τον υπολογιστη ανοιγω και την οθονη και ολλα φαινονται να προχωρουν κανονικα. το κουμπακι της οθονης αναμμενο. ο υπολογιστης λειτουγουσε κανονικα. η οθονη ομως οχι. αυτο ητανε. ειχα καταλαβει πως μας αφησε χρονους. προχτες ειχαμε την κηδεια. κανεις δεν ηρθε. δεν ητανε και πολυ φιλικη με τους ξενους. εκλαψα. αλλα οχι για την ατυχη οθονη.150ευρω θελει η αντικατασταση.... η 15αρα οθονη κατασκευης του 1995 του ξαδερφου ομως κανει την δουλεια της...... αυτα προς το παρον.
σας χαιρετω μεχρι την επομενη κηδεια αυτην της 15αρας οθονης του ξαδερφου.:cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
εβαλα τον τελευταιο chrome και τα μενου εγιναν τεραστια..και με δυσκολευουν..φτιαχνεταικαθολου αυτο?ή δεν γινεται τιποτα?

Ποιά μενού;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
είναι λογικό να βγάζει θερμό αέρα απο κάπου, ψύχεται ο επεξεργαστής. Τα περισσότερα laptops είναι υπολογισμένα να μη λιώνουν. Τι μάρκα είναι;

αν απευθυνεσαι σε μενα ειναι dell!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συνεβει περιπου πριν μια εβδομαδα.μπηκα ενα απογευμα στο δωματιου μου ετοιμος να ανοιξω τον υπολογιστη μου. και ετσι ανοιγω τον υπολογιστη ανοιγω και την οθονη και ολλα φαινονται να προχωρουν κανονικα. το κουμπακι της οθονης αναμμενο. ο υπολογιστης λειτουγουσε κανονικα. η οθονη ομως οχι. αυτο ητανε. ειχα καταλαβει πως μας αφησε χρονους. προχτες ειχαμε την κηδεια. κανεις δεν ηρθε. δεν ητανε και πολυ φιλικη με τους ξενους. εκλαψα. αλλα οχι για την ατυχη οθονη.150ευρω θελει η αντικατασταση.... η 15αρα οθονη κατασκευης του 1995 του ξαδερφου ομως κανει την δουλεια της...... αυτα προς το παρον.
σας χαιρετω μεχρι την επομενη κηδεια αυτην της 15αρας οθονης του ξαδερφου.
κολυβα δεν εχει?:P

Ποιά μενού;
των σελιδοδεικτων και φακελων ,με αυτην την εκδοση παιρνουν το πλατος της μεγαλυτερης λεξης σελιδοδεικτη..
ενω πριν εκοβε τις λεξεις.

δεν ειδες την διαφορα?
μιλαμε για την τελευταια εκδοση chrome,,που ειναι γκριζα καπως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω μία εικόνα αποτελούμενη από αυτόματα σχήματα από το word. Επιλέγω να μου την εκτυπώσει οριζόντια αλλά δε γίνεται; Φταίει ότι είναι εικόνα; :hmm:

Edit: Βρήκα τι φταίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τα κολυβα τα εδωσα στην 15αρα του ξαδερφου για να την καλοπιασω αλλα δεν καταλαβενει μου κανει νερα και χιονια και απο ολα μου κανει. ειναι πολυ τζαναμπετισσα οθονη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χελοου εβριμπαντι.

θα τα πω γρηγορα γιατι δεν εχω πολυ χρονο - θα καταλαβετε πατακατω γιατι!

χαλασε το καλδιο του λαπτοπ και δε φορτιζει η μπαταρια! το χε παθει και το παλιο μου και επειδη ημουν λαρισα και δε μπορουσα να χω οτι μου προσφερει η αγορα της αθηνας, αγορασα εναν μετασχηματιστη πιο γενικου χαρακτηρα που εκανε 75 ολοκληρα ευρα! τωρα βεβαια δε ξερω που τον εχω. και η ερωτηση ειναι η εξης. μπορω να βρω αυθεντικο καλωδιακη της ντελλ ή πρεπει να αγορασω παλι αυτον τον πανακριβο? και αν μπορω να βρω, που θα τον βρω και ποσο περιπου κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Hello,
Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο έτσι ώστε τα e-mail να μην πηγαίνουν στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία αλλά κατευθείαν στα εισερχόμενα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μιλας για κανονικο email,,οχι web?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
A ok, πέτυχες την άσχετη. :P
Δεν ξέρω τη διαφορά τους αλλά μιλάω για πάροχο (έτσι λέγεται; ) hotmail και αναφέρομαι σε μηνύματα που μου στέλνουν άλλα άτομα, όχι δαφημιστικά και έτσι, και τα οποία για κάποιον λόγο πάνε στα ανεπιθύμητα.
Να προσθέσω ότι χρησιμοποιώ το webmail notifier το οποίο δε με ειδοποιεί για ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Αυτό είναι κυρίως το πρόβλημά μου γιατί είναι κουραστικό να ελέγχω τρία διαφορετικά e-mails.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
επελεξε τα μηνυματα και πατα no junk απο πανω..υποθετω δεν θα ξαναβαλει απο τον ιδιο αποστολεα στα junk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mωρέ όταν τα βλέπω τα πάω στα εισερχόμενα απλά λέω μήπως με κάποιον τρόπο απαγορεύσω να πηγαίνουν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top