Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ψαξε στο google που θα παει θα το βρεις..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Καλα τι πρόγραμμα είναι αυτό και γιατί χρειάζεται για να περάσεις το μάθημα;
Είναι λάθος του προγράμματος, κανονικά έπρεπε να στο παρέχει αυτό το αρχείο μαζί με το πρόγραμμα οπότε το "σωστό" είναι να το ζητήσεις απο εκεί που το πήρες. Επίσης τσέκαρε οτι υποστιρίζει vista (γιατί παίζει να έχεις μια έκδοση του αρχέιου πιο καινούρια απ ότι πρέπει (επειδή έχεις vista) και το setup να μήν την αντικαθιστά.

Το συγκεκριμένο αρχείο είναι control της visual basic 6. Την τελευταία φορά που είδα το συγκεκριμένο πράγμα είχα κουνήσει μονο το exe της εφαρμογής μου σε άλλο pc χωρίς να φτιάξω setup απο τον pack and go wizzard. H "βρώμικη" λύση να το φτιάξεις είναι να εγκαταστήσεις στο pc σου visual basic 6 runtimes (οπότε σου βάζει όοολα τα control files, το ίδιο κάνει και η full έκδοση της vb6).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι αυτό και πέρα από το θεωρητικό κομμάτι θα έχει και πρακτική.
Τελικά ξανά πήρα το cd αλλά πάλι μου βγάζει error, διαφορετικό τώρα. Μάλιστα μου το βγάζει μόνο όταν επιλέγω τα πολυμεσικά στοιχεία για να κάνει εγκατάσταση, αλλιώς είναι οκ.
Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι λυση homeplug δικτυο δηλαδη μεσω πριζων δεη..

κατα ποσο λειτουργει,,γιατι το σκεφτομαι..μονοκατοικια εχω..ενα ρολοι..

μπορω να συνδεσω πχ την τηλεοραση με τον υπολογιστη ?
εχω την lg 32 lh 3000 ..δεν εχει ethernet αλλα παιρνει καρτα,,λετε να υπαρχει καρτα με ethernet?

ή μεσω dvd player?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή είμαι μέσω τέτοιου. Χρησιμοποιώ ένα φτηνιάρικο της TP_LINK πολύ καιρό τώρα χωρίς θέματα σταθερότητας (παίζω και MMOs και άλλαξα το wireless link για να είναι πιο σταθερό). Μπορείς να πάς ethernet μέχρι την τηλεόραση, τώρα το τί θα το κάνει... δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πώς το εχεις βαλει δηλαδη?τι εχεις συνδεσει?

απο το eshop το πηρες?ποσο το πηρες?

λειτουργει με πολυπριζο?

επηρεαζουν τα πιθανα ανεβοκατεβασματα του ρευματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια απορια,,σκεφτομαι για το δισκο που εχω εξω τωρα..
πώς να τον συνδεσω.. να παρω docking station? ή κανοικο κουτι?

θα εχω προβλημα σκονης στον docking station?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εμένα μου είπαν ότι λόγω υγρασίας μπορεί να σου χαλάσει ο δίσκος, για σκόνη δε μου είπαν κάτι.
Έχω docking station και δεν έπαθε κάτι από σκόνι, που όπως και να το κάνουμε υπάρχει παντού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποιο εχεις?εχεις μονιμα το δισκο πανω ή τον βγαζεις?

τον καλυπτεις με κατι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Εμένα μου είπαν ότι λόγω υγρασίας μπορεί να σου χαλάσει ο δίσκος, για σκόνη δε μου είπαν κάτι.
Έχω docking station και δεν έπαθε κάτι από σκόνι, που όπως και να το κάνουμε υπάρχει παντού. :P

να γιατι εχω καψει ως τωρα 3 σκληρους :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Επανέρχομαι στο θέμα με το full HD:P

Πρόσφατα, κατέβασα τον Internet explorer 9 στα Vista μου:P Και δοκίμασα το full HD (1080p) και προς μεγάλη μου χαρά, έπαιζε κανονικά:clapup: Μετά όμως, το δοκίμασα σε κάποιο άλλο Video. Ο ήχος ήταν κανονικός, αλλά η εικόνα είχε κάποιες μικρές διακοπές:/:

Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω video σε 1080p, κανονικά;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ποιο εχεις?εχεις μονιμα το δισκο πανω ή τον βγαζεις?

τον καλυπτεις με κατι ?
Δεν ξέρω ποιος είναι. Είναι μόνιμα πάνω και δεν τον καλύπτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν μαζευει σκονη ?

ενδιαφερον.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εχμ, τι να σου πω.
Δε μου δημιούργησε πρόβλημα (ακόμα!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Επανέρχομαι στο θέμα με το full HD:P

Πρόσφατα, κατέβασα τον Internet explorer 9 στα Vista μου:P Και δοκίμασα το full HD (1080p) και προς μεγάλη μου χαρά, έπαιζε κανονικά:clapup: Μετά όμως, το δοκίμασα σε κάποιο άλλο Video. Ο ήχος ήταν κανονικός, αλλά η εικόνα είχε κάποιες μικρές διακοπές:/:

Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω video σε 1080p, κανονικά;:/:
Γενικά πάντως, καλό είναι να μην χρησιμοποιείς εκδόσεις beta, καθώς μπορεί να παρουσιαστούν διάφορα προβλήματα. Εγώ ακόμα τον Internet Explorer 8 χρησιμοποιώ. Θα βάλω τον 9 όταν είναι έτοιμος και κυκλοφορήσει επίσημα (σε περίπου 1-2 μήνες).
Βέβαια, άλλος θα σου έλεγε ''Μην χρησιμοποιείς καν Internet Explorer''. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πώς καταλαβαίνω αν έχω εγκαταστήσει στο πισί τα drivers ήχου; Λογικά τα έβαλα, αλλιώς θα μου έβγαζε σφάλμα όταν πάω να ακούσω κάποιο τραγούδι, αλλά αυτό στο εικονίδιο είναι ενεργοποιημένο και δεν έχει κόκκινη γραμμούλα πάνω, αλλά ήχο δεν ακούω πουθενά όσο και να το δυναμώσω.. :confused:
Τι φταίει;:P



-μην πει κανείς τίποτα για την ακοή μου, μια χαρά ακούω πλέον. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
1. control panel --> sounds and audio devices properties --> audio, βλέπεις στο sound playback την default device και μέσο του advanced την αλλάζεις...

2. control panel --> system --> hardware --> device manager και βγαίνει μια λίστα με τους εγκατεστημένους drivers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
1. control panel --> sounds and audio devices properties --> audio, βλέπεις στο sound playback την default device και μέσο του advanced την αλλάζεις...

2. control panel --> system --> hardware --> device manager και βγαίνει μια λίστα με τους εγκατεστημένους drivers

Θεννξξ Ηλία, αλλά δεν έγινε κάτι, το 1ο το είχα ψάξει και εγώ εκεί γύρω και δεν βρήκα κάτι ό,τι και να άλλαξα. Εντωμεταξύ μου λέει ότι η συσκευή λειτουργεί κανονικά, και οι μπάρες κυμματίζουν(ξέρεις πάνε πάνω κάτω) όταν παίζει τραγούδι, απλά εγώ δεν το ακούω.. Παίζει να έχει πρόβλημα το ηχείο;:worry: Άλλαξα και θύρα USB αλλά πάλι δεν ακούγεται.:(

Πφφφ, τέλος πάντως, θα το ψάξω και καλύτερα και ελπίζω να φτιάξει -.-''


Σ' ευχαριστώ εγκέν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ναι... το πιθανότερο είναι να μην έχεις βάλει τον οδηγό(driver) της κάρτας ήχου.
Ποιές μπάρες; Στο windows media player; Αυτό δεν έχει καμία σχέση με τον ήχο και την κάρτα ήχου.
Πες μου τι pc έχεις και ειδικότερα ποιά είναι η κάρτα ήχου σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ενσωματωμενη ειναι η καρτα ηχου?

ειναι usb τα ηχεια?

μηπως εκει ειναι το προβλημα..

βαλε τιποτα ακουστικα στην υποδοχη της καρτας και δες τι κανει..

πατα και ενα dxdiag στην εναρξη/run.. και πηγαινε στον Ηχο..εκει θα λεει οδηγο και κανε κανα τεστ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top