Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,016 μέλη και 2,415,708 μηνύματα σε 75,314 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 347 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Windows 7 vs. Windows Vista

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:18, 29-01-11:

Υπό κάποιες συνθήκες ίσως ο άνθρωπος ίσως να μην κερδίσει τίποτα διαφορετικό μεταξύ μοναρχίας και δημοκρατίας ...
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 22:20, 29-01-11:

Προτιμώ τα 7.
Αισθητικά είναι πιο ωραία. Ακόμα και η αναζήτηση είναι πολύ χρήσιμη στο σημείο που είναι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,747 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 13:10, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Προτιμώ τα 7.
Αισθητικά είναι πιο ωραία. Ακόμα και η αναζήτηση είναι πολύ χρήσιμη στο σημείο που είναι.
Στο ίδιο μέρος που είναι στα Vista, δεν είναι και των 7;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,732 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 15:01, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny Cash
Υπό κάποιες συνθήκες ίσως ο άνθρωπος ίσως να μην κερδίσει τίποτα διαφορετικό μεταξύ μοναρχίας και δημοκρατίας ...

Θα ήθελα εξήγηση σε αυτό,για να καταλάβω αν πρόκειται για κάτι το απλά ειρωνικό,για παραβολή που εννοεί κάτι σχετικά με τα windows,ή κυριολεκτικό.

(Για να δούμε αν χρειάζεται να κάνει ο fockos split. )
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 15:48, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Στο ίδιο μέρος που είναι στα Vista, δεν είναι και των 7;

Στα vista έχω το κλασικό μενού έναρξης οπότε δεν το είχα προσέξει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,747 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 21:54, 30-01-11:

Visually, τα Vista και τα 7 δεν έχουν καμία διαφορά, εκτός από την taskbar

Ετσι, νομίζω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O dizante έγραψε: στις 22:14, 30-01-11:

τα windows 7 είναι ποιο ελαφριά από τα Vista και ποιό εύχρηστα σε θέμα Taskbar με την προεπισκόπηση των παραθύρων. Βέβαια έχουν το ίδιο πρόβλημα τα Ultimate 7 με τα Vista Ultimate αν δεν επιλέξεις βέλτιστη απόδοση τα Παιχνίδια θα σέρνονται
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,745 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 12:06, 31-01-11:

Visually, τα Vista και τα 7 δεν έχουν καμία διαφορά, εκτός από την taskbar

Ετσι, νομίζω
Ε δεν είναι και ολόιδια.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

O jj! έγραψε: στις 19:15, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από yozerehs
Ε δεν είναι και ολόιδια.
Δεν είπα ότι είναι ολόιδια, απλά δεν έγινε μεγάλη αλλαγή στην εικόνα των Windows, όπως όταν έγινε η μετάβαση από xp σε Vista, για παράδειγμα

Λες να επιστρέφουμε ξανά στην εποχή Windows 95/98/Me/2000, που δεν υπήρχε καμία διαφορα στο UI;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

staventoula (staventoula)

Νεοφερμένος

H staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H staventoula έγραψε: στις 19:20, 02-02-11:

Εχω χρησιμοποιήσει και τα 3 προγραμματα(vista,xp,7) και έχω καταλήξει οτι τα vista ειναι τα καλύτερα και με διαφορά!!!
Βέβαια οι περισσοτεροι λένε ότι ειναι μ...α,εμένα πάντως μ'αρέσουν πολύ
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,745 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 21:21, 02-02-11:

Δεν είπα ότι είναι ολόιδια, απλά δεν έγινε μεγάλη αλλαγή στην εικόνα των Windows, όπως όταν έγινε η μετάβαση από xp σε Vista, για παράδειγμα

Λες να επιστρέφουμε ξανά στην εποχή Windows 95/98/Me/2000, που δεν υπήρχε καμία διαφορα στο UI;

Αν βγάζει η microsoft λειτουργικό σύστημα κάθε 3 χρόνια περίπου (όπως έκανε παλιά), μην περιμένεις συγκλονιστικές αλλαγές. Αν βγάζει κάθε 6 (σχεδόν απίθανο) τότε θα υπάρχουν σημαντικότατες βελτίωσεις όπως ακριβώς συνέβη στη μετάβαση από τα Windows XP στα Windows Vista. Λογικό κιόλας. Στην δεύτερη περίπτωση είχαν τον διπλάσιο χρόνο για να αναπτύξουν το λειτουργικό σύστημα.
Αρχική Δημοσίευση από staventoula
Εχω χρησιμοποιήσει και τα 3 προγραμματα(vista,xp,7) και έχω καταλήξει οτι τα vista ειναι τα καλύτερα και με διαφορά!!!
Βέβαια οι περισσοτεροι λένε ότι ειναι μ...α,εμένα πάντως μ'αρέσουν πολύ
Πράγματι, τα Windows Vista κατηγορούνται από πολλούς αλλά λανθασμένα, διότι είναι πάρα πολύ καλό λειτουργικό σύστημα (ειδικά μετά το SP2).
Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate . έγραψε: στις 21:24, 02-02-11:

Πράγματι, τα Windows Vista κατηγορούνται από πολλούς αλλά λανθασμένα, διότι είναι πάρα πολύ καλό λειτουργικό σύστημα (ειδικά μετά το SP2).
agreed all the way
ακομα μερικοι λενε οτι δε τους αρεσουν τα βιστα επειδη το δε μου αρεσουν τα βιστα εχει γινει καπως σαν μοδα.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 23:56, 02-02-11:

ναι,,αλλα αν εχεις οπως εγω πχ xp.. πας σε 7 κατευθειαν..
Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O artonweb έγραψε: στις 23:03, 12-03-12:

Τα Windows 7 είναι πολύ πιο γρήγορα από τα Vista, αν φυσικά εγκατασταθούν στον ίδιο υπολογιστή.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,140 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 15:22, 15-07-12:

Αν και δεν διαφέρουν τα vista με τα win7 στην εμφάνιση.....τα 7άρια είναι μακράν καλύτερα διότι ο υπολογιστής "τρέχει" πολύ πιο γρήγορα και κυρίως δεν κολλαει συχνά
εγώ είχα xp και είχα αποφασίσει να βάλω vista.....αλλα συνεχώς κολλούσαν, αργούσε να ανοίξει αρχεία, προγράμματα κτλ και γενικά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απο αυτά(το μονο που μου αρεσε ηταν η κυριλάτη εμφάνιση) και μέσα σε μια εβδομάδα έβαλα ξανα τα xp ...γιατι δεν είχαν βγει ακόμα τα 7άρια.
μετά έβαλα 7άρια και όλα οκ...συνδιάζουν την κυριλέ εμφάνιση των vista και την ακόμα καλύτερη ταχύτητα των xp
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 440 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε: στις 16:02, 15-07-12:

εε windows 7 τα vista ήταν ΦΙΆΣΚΟ μη μ'εκνευρίζεις και συ τώρα!!!!!!!! ()
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 19:50, 15-07-12:

Windows Vista = Windows Millenium Second Edition
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 20:13, 15-07-12:

Εγώ έχω περάσει και απο xp και απο vista και τώρα από 7..Αρχικά προτιμώ τα 7,έπειτα xp και τελευταία τα vista,είχαν πολλά κολλήματα.
Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 20:47, 15-07-12:

Εγώ 3 χρόνια και βάλε είχα svista, στην αρχή δεν με πείραζε ιδιαίτερα αλλά αργότερα άρχισε τα κολλήματα και άλλες μαλακίες. Τα win7 τα πήρα τσαμπέ από τη σχολή και πρόσφατα τα έκανα εγκατάσταση. Άξιζε τελικά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Windows 10 - Από kleop
      Το θέμα έχει λάβει 176 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-18 στις 13:59.
    • Windows 8 - Από KnightRider
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-13 στις 21:02.
    • Windows 7 vs Windows 8 - Από stefanos...
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-01-13 στις 00:21.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 17:36.
    • Windows XP ή Windows Vista; - Από Carl
      Το θέμα έχει λάβει 270 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-09 στις 18:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα