• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

softkings

Νεοφερμένος

Η softkings αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω αραγε ποτε θα την παρω την αποφαση?και εγω τον Α.Σ εχω επισκεφτει και η αληθεια ειναι οτι ενιωσα πολυ ανετα μαζι του..απλα φοβαμαι μηπως γινω χειροτερα δε ξερω βρε παιδια λαθη γινονται και ο γιατροσ δεν ειναι και Θεοσ μπορει να κανει λαθος και να το κανει στη δικη μου μυτη....γιατι πραγματικα μου αρεσω πολυ αλλα αυτη η μυτη ελεος..αν ομως δεν γινει καλη η μυτη θα σκεφτομαι πως ημουν πριν και θα βαραω το κεφαλι μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γειά σας!!
Έκανα και εγώ ρινοπλαστική την προηγούμενη Τρίτη 8 του μήνα. Όλα πήγαν πολύ καλά, ευτυχώς! Ανήκω και εγώ στους φοβισμένους, τόσα χρόνια δεν το αποφάσιζα γιατί έτρεμα στην ιδέα του χειρουργείου, πώς θα είναι μετά η μύτη μου, αν θα πονάω κτλ. Τελικά διαπίστωσα οτι δεν ήταν τπτ τρομερό και φοβερό, όπως το είχα στο μυαλό μου. Χθες πήγα και μου έβγαλαν το νάρθηκα και σήμερα μια βδομάδα μετά αισθάνομαι περίφημα! Και όντως δεν πονάει καθόλου! Πιο πολύ πόνεσα χθες που μου έβγαλε το νάρθηκα και μου έκανε μασαζ στη μύτη να ξεπρηστεί, παρά οταν βγήκα απ' το χειρουργείο και μετά.
Αυτό που θέλω να πω και εγώ με τη σειρά μου είναι: όσοι το σκεφτόσαστε να το κάνετε σύντομα! Μη φοβάστε πραγματικά δε θα το μετανιώσετε! Και φυσικά να διαλέξετε προσεκτικά τον γιατρό, μη πάτε σε κάποιον τυχαίο. Εγώ πήγα σε ΩΡΛ που ειδικεύεται και σε πλαστική χειρουργική!
Αν θέλετε λεπτομέρειες εδώ είμαι... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλη ανάρωση λοιπον!! αρχικα του γιατρου?? εντυπωσεις κ αποτελεσμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
λοιπον μετά απο πολύ καιρό και την απογοήτευση απο την επίσκεψη στον αθ.σκου(υπεροψια περιφρονηση αποφυγη απαντησεων και ενδιαφερον μονο για το χρηματικο χωρις να μιλήσει σχεδόν καθόλου για το αποτέλεσμα-μου ειπε-ΓΑΜΠΡΟ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ.επισης σκεφτομαι τώρα το οτι με ρώτησε τι δουλειά κάνω??για ποιό λόγο?????)εκλεισα ραντεβου με τον αθ.χριστοπ...ΕΙΝΑΙ πραγματικα πολύ ευγενικός σαφής και αναλυτικός!ισως ο καλύτερος και πιό σωστός γιατρος που έχω επισκευτει!είναι στην ηλικία του σκού.αλλα καμία σχέση! επίσης ξεκινησε απο στρατιωτικός γιατρος -που είναι οι καλύτεροι και μου εδωσε να καταλάβω τι θα κάνει στην επανενχείρηση...μου πε πως τα μοσχέυματα που μου πρότεινε ο σκού. δέν εχουν καλα αποτελέσματα και έχουν χειρότερο αισθητικο αποτέλεσμα ιδίως με την πάροδο του χρόνου..δε του ανέφερα οτι επισκέυτηκα τον σκού...τον πρετείνω να τον επισκευτείτε! δείτε και στο site του φωτος...ειναι πολύ καλός! μου μένει ακόμη 3 που θέλω να επισκευτώ...ο δέυτερος ειναι ο κόλι..στη γλυφάδα ο οποίος ειναι ωρλ.και θεωρείται κ αυτος πολύ καλος...(για να δούμε)και επίσης τον μανταλ.ειναι πλαστικός αλλα κάνει κ διάφραγμα..έχω ακούσει οτι είναι πολύ καλος...και τέλος τον καποσίτ.κ αυτος πλαστικός που κάνει κ διάφραγμα κ υποστηρίζει ένα νέο τρόπο επέμβασης που νομίζω οτι είναι κ ο καλύτερος ...δείτε στο site του...έχει πολύ καλό κ αναλυτικό site κ αυτος κ ο μανταλ...ελπίζω να μου εμπνέυσουν εμπιστοσύνη κ απο κοντά ΑΝ και με βλέπω σε χειρούργο ωρλ και τείνω προσ χριστοπ....εκτός και άν ο κόλι..είναι κ αυτός που θα κερδίσει την εμπιστοσυνη μου σε μεγαλ΄΄θύτερο βαθμο....προτείνω χριστόπου...παιδιά είναι αξιόλογος άνθρωπος κ επαγγελματίας οχι σα τον σκου.το μαλ...ζωο τελειωμένο!μόνο όταν φτάσαμε στα λεφτά ξύπνησε και έδειξε ενδιαφέρον ...δέν είμαι και βλάκας έκανε μπάμ το ατομο...τον φοβήθηκα ειλικρινά...μακριά απο σκου....και τζάμπα να μου έκανε δεν θα πήγαινα...5 χιλιάδες μου ζήτησε...και προσπαθώντας να τον αποφύγω του πα να το σκεφτώ μου πε ...και με πίστωση αν δεν μπορείς!! Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο Σ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Εγώ πήγα σε γυναίκα ιατρό που βρήκα στο ίντερνετ ψάχνοντας, γιατί δεν είχα και κανα γνωστό που να έχει κάνει και να μου συστήσει κάποιον. Όποτε, όπως καταλαβαίνετε ρίσκαρα λίγο αλλά τελικά με δικαίωσε. Χειρουργεί στο Μετροπόλιταν 8 χρόνια είναι ΩΡΛ και ειδικευμένη στη ρινοπλαστική, τα αρχικά της είναι Α.Κ. πολύ ευγενική και πολύ απλή σαν γιατρός, μερικές φορές μπορεί να βγάλει ένα μικρό τουπέ αλλά σε λογικά πλαίσια... Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από το αποτέλεσμα και από το χειρουργείο που ήταν και πρώτη μου φορά γενικά! Με έκαναν να νιώσω πολύ άνετα, ο αναισθησιολόγος πολύ καλός και στο συγκεκριμένο νοσοκομείο που είναι σαν ξενοδοχείο σε έχουν στα ώπα ώπα! Για ένα βράδυ που έμεινα μέσα πήγε το μαλλί 3000 ευρώ αλλά ευτυχώς έχω ιδιωτική ασφάλεια και δε πλήρωσα τπτ.
Πρίν από 4 χρόνια είχα πάει σε εναν γιατρο στον Παράδεισο Αμαρουσίου, Β. Π. τα αρχικά του, ένας χοντρός ο οποίος με απογοήτευσε πολύ, δε με έκανε να τον εμπιστευτώ. Περίμενε πώς και πώς να τον πληρώσω, με ξεπέταξε κανονικά, δε μου εξήγησε καν τι χρειάζεται να γίνει στη μύτη μου. Ετσι από τότε είχα φοβηθεί και αποφάσισα να μείνω με τη μύτη που έχω ώσπου ξαφνικά άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες πάλι, και μέσα σε 2 βδομάδες που το αποφάσισα το έκανα κιόλας.
Είχα σημειώσει και άλλους 2 γιατρούς να πάω, ο ένας είναι αυτός που βρίζεις στο Κολωνάκι και ο άλλος είναι στη Γλυφάδα ο Κόλ που θα πάς και εσύ. Τελικά αφού δεν είχα θέμα στη πρώτη επίσκεψη με τη γιατρό που βρήκα, δε πήγα σε κανέναν απ' τους 2, το ρίσκαρα λίγο αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! θελω και γω να κανω ρινοπλαστικη κυριως για λειτουργικους λογους αλλα μιας και θα μπω στη διαδικασια να τη φτιαξω κιολας! εγω εχω παει ηδη στον α.σ και η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα λιγο γιατι ηταν πολυ κουρασμενος και με το ζορι με εξετασε επειδη του το ζητησα εγω, με το που με ειδε μου ειπε θα κανουμε εγχειρηση και θα φτιαξουν ολα μονο απο τις φωτογραφιες που ειδε τις οποιες ειχε τραβηξει η βοηθος του πριν. :/: εχω μεγαλο προβλημα αναπνευστικο γιατι δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ, υποφερω απο πονοκεφαλους, με ποναει ο λαιμος μου το πρωι γιατι ξεραινεται ολο το βραδυ επειδη αναπνεω με το στομα και θελω να το κανω για να ξεμπερδεψω επιτελους! εσεις που χετε κανει πως ηταν η ολη διαδικασια? επωδυνη? μετα απο ποσες μερες εφυγαν οι μελανιες? εχω πολλες επιφυλαξεις.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γεια σου Χρύσα!
Να σε ρωτήσω κάτι? Εκτός από λειτουργικό πρόβλημα έχεις και αισθητικό? Δηλαδή εκτός απ' το διάφραγμα χρειάζεσαι και πλαστική?
Εγώ πάντως είχα ελαφρώς στραβό διάφραγμα και το πρόβλημά μου ήταν κυρίως το κοκκαλάκι που πέταγε πάνω στη μύτη, ο λεγόμενος ύβος. Για να καταλάβεις, δεν είχα ποτέ μου αναπνευστικό πρόβλημα αλλά μου το διόρθωσε και αυτό! Εμένα με ενδιέφερε το κομμάτι της πλαστικής καθαρά.
Κοίτα, δε θα πω ψέμματα, τις πρώτες ώρες μετά το χειρουργείο αισθάνεσαι ψιλοχάλια διότι σου έχουν κλείσει τη μύτη με γάζες και αναγκαστικά πρέπει να αναπνέεις απ' το στόμα. Εγώ προσωπικά που δεν είχα αναπνευστικό πρόβλημα ποτέ μου, πάντα από τη μύτη ανέπνεα και όσο να ναι μου κακοφάνηκε πολύ όλο αυτό και δυσκολεύτηκα να το συνηθίσω. Ειδικά τη νύχτα, δεν έκλεισα μάτι... ο λαιμός μου ξεραινότανε συνέχεια και ήταν λίγο δράμα αλλά έκανα υπομονή. Την επόμενη μέρα σου βγάζουν τις γάζες, κάτι το οποίο είναι λίγο ανατριχιαστικό αλλά αισθάνεσαι και μια ανακούφιση που επιτέλους ξεβούλωσε η μύτη. Εγώ έκανα αρκετές μελανιές, γύρω από τα μάτια και στα βλέφαρα και πρήστηκα αρκετά τις 2 πρώτες μέρες. Από κει και μετά άρχισα να ξεπρήζομαι σιγά σιγά, μελανιές βέβαια έχω ακόμα, 11η μέρα σήμερα, αλλά να σου πω κάτι? λίγο με πείραξε αυτό... το πιο σημαντικό είναι οτι δεν πόνεσα καθόλου παρα μόνο ένα μικρό μούδιασμα στην περιοχή της μύτης.
Οτι άλλο θες να ρωτήσεις, ευχαρίστως να απαντήσω!
Μιας και το έχω πρόσφατο ε??
Γεια χαρα και μη φοβάσαι τπτ! Μια απόφαση είναι...! Εγώ τώρα πια μετανιώνω που δεν το έκανα νωρίτερα και έφτασα 29 για να το κάνω. Μην αφήσεις να περάσουν τα χρόνια επειδή φοβάσαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλημερα Capricorn! Σ'ευχαριστώ παρα πολυ που μου απαντησες.. :) Εγω εχω κυριως αναπνευστικο προβλημα αλλα και αισθητικο. Για να καταλαβεις εχω και γω λιγο στραβο διαφραγμα, υπερτροφικες κογχες για την ακριβεια μου ειπαν οσοι γιατροι εχω παει οτι ειναι τεραστιες και χρονια αλλεργικη ρινιτιδα! δεν εμεινε και κατι αλλο μαλλον... :cry_x:και αφου θα μπω που θα μπω στην ολη διαδικασια λεω να τη φτιαξω και λιγο! Απλα θελω να βρω εναν πολυ καλο γιατρο για να μαι σιγουρη οσο γινεται βεβαια.. Η δικια σου γιατρος ηταν καλη? Εισαι ευχαριστημενη με το αποτελεσμα? εχεις βγαλει το ναρθηκα ή οχι ακομα? τα ταμπον τα βγαλες την επομενη μερα της εγχειρησης? Τωρα πως αναπνεεις? Συγνωμη για τις πολλές μου ερωτησεις..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γειά σου και πάλι!
Η γιατρός μου είναι πολύ καλή και σαν άνθρωπος και σαν επιστήμων. Γνωρίζει πολύ καλά τη δουλειά της και έχει και μια άλφα εμπειρία. Όταν πήγα πρώτη φορά στο ιατρείο της με εξέτασε με μια κάμερα που έβαλε στη μύτη μου και μου εξήγησε τι ακριβώς πρέπει να γίνει εσωτερικά. Μετά καταλήξαμε μαζί στο τι ήταν σωστό να γίνει εξωτερικά και μου έδειξε φωτογραφίες με άλλους ασθενείς πριν και μετά.
Τον νάρθηκα τον έχω βγάλει από τη Τρίτη και χθές που πήγα μου έβγαλε και τα τελευταία αυτοκόλλητα και φυσικά είμαι πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα γιατί έκανε ακριβώς αυτό που ζήτησα τπτ παραπάνω! Η μύτη μου, φαίνεται πολύ φυσική, σαν να ήταν έτσι πάντα! Να φανταστείς μόλις την είδα, ξέχασα πως ήταν πριν την επέμβαση. Τα ταμπόν βγαίνουν την επόμενη μέρα και εσύ θα πρέπει να κάνεις ρινοπλύσεις με Physiomer που είναι φυσικό θαλασσινό νερό και να βάζεις αλοιφές στο εσωτερικό της μύτης. Τώρα αναπνέω καλά, εκτός από τις φορές που βουλώνει με μύξες και είναι φυσιολογικό, αλλά μόλις κάνω την πλύση έρχομαι στα ίσα μου!
Αυτά για την ώρα!
Οτι άλλο θελήσεις, ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις σου και παλι! :) Εισαι πολυ καλη.. Σου χει πει αν πρεπει να προσεχεις κατι? Αδεια ποση σου δικιαιολογησανε? Ειναι ακομα πολυ πρησμενη και μελανιασμενη η μυτη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις σου και παλι! :) Εισαι πολυ καλη.. Σου χει πει αν πρεπει να προσεχεις κατι? Αδεια ποση σου δικιαιολογησανε? Ειναι ακομα πολυ πρησμενη και μελανιασμενη η μυτη σου?

Καλησπέρα Χρύσα!
Μόλις μπήκα και είδα οτι είσαι και εσύ εδώ!
Λοιπόν, μου είπε τις πρώτες μέρες να μη σηκώνω βάρη και να μη σκύβω, γενικά να είμαι προσεκτική. Λούσιμο στο κομμωτήριο, γυαλιά απαγορεύονται για 3 μήνες και γυμναστική θα μπορώ να κάνω μετά από ένα μήνα. Κάτι το οποίο ανυπομονώ γιατί μ' αρέσει πολύ η άσκηση και μου χει λείψει αυτές τις μέρες... Κοίτα η μύτη είναι ακόμα πρησμένη και απ' οτι διαβάσα από εμπειρίες άλλων μπορεί να περάσουν και 6 μήνες μέχρι να ξεπρηστεί εντελώς. Χρειάζεται μασάζ με τα δάχτυλα. Μελανιασμένη δεν είναι πάντως, μόνο η περιοχή των ματιών μελανιάζει και όπου να ναι υποχωρεί και αυτό.
Όσον αφορά την άδεια δε γνωρίζω, διότι έτυχε να μην εργάζομαι αυτή την εποχή.
Πάντως, χθές έκανα την πρώτη δημόσια εμφάνιση με τη νέα μου μύτη και όσοι φίλοι και γνωστοί με είδαν μόνο καλά σχόλια μου έκαναν!!! Όλοι μου έλεγαν πόσο φυσική έγινε και οτι έκανα πολύ καλά που το αποφάσισα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χαιρομαι παρα πολυ για σενα που πηγαν ολα καλα!!! :clapup: Φαντασου αν ειναι ακομα πρησμενη και σου ειπαν τοσο καλα λογια οταν ξεπρηστει τελειως θα ναι τελεια.. ;) 3 μηνες βεβαια χωρις γυαλια ηλιου ειναι δυσκολο γιατι ειχα κανει πριν εναμιση χρονο λειζερ στα ματια για μυωπια και δεν με αφηνει ακομα ο γιατρος να βγω στον ηλιο χωρις αυτα γιατι ειχα μια ψιλοεπιπλοκη.. Εχω διαβασει απο μερικα παιδια οτι εβγαζαν τις πρωτες μερες αιμα απ το στομα, δεν μπορουσαν να φανε και να μιλησουνε κτλ κτλ, εσυ ειχες τετοια προβληματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Χαιρομαι παρα πολυ για σενα που πηγαν ολα καλα!!! :clapup: Φαντασου αν ειναι ακομα πρησμενη και σου ειπαν τοσο καλα λογια οταν ξεπρηστει τελειως θα ναι τελεια.. ;) 3 μηνες βεβαια χωρις γυαλια ηλιου ειναι δυσκολο γιατι ειχα κανει πριν εναμιση χρονο λειζερ στα ματια για μυωπια και δεν με αφηνει ακομα ο γιατρος να βγω στον ηλιο χωρις αυτα γιατι ειχα μια ψιλοεπιπλοκη.. Εχω διαβασει απο μερικα παιδια οτι εβγαζαν τις πρωτες μερες αιμα απ το στομα, δεν μπορουσαν να φανε και να μιλησουνε κτλ κτλ, εσυ ειχες τετοια προβληματα?

Hello again!
Έλα βρε, και εγώ έχω κάνει διαθλαστική επέμβαση πριν από 3 χρονια δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τι επιπλοκή παρουσίασες, αν επιτρέπεται?
Αίμα απ' το στόμα?? Όχι βέβαια, βγάζει λίγο αίμα η μύτη την πρώτη μέρα αλλά η γιατρός μου είχε πει οτι είναι φυσιολογικό. Το οτι δεν μπορείς να μιλήσεις καλά και να φας, ισχύει, τουλάχιστον για το πρώτο 24ωρο. Δε πρέπει να κάνεις απότομες κινήσεις γιατί έχεις και τα ράμματα και σε τραβάνε. Η γιατρός σου προτείνει να τρως παγωτό, κρεμούλες και ρυζόγαλο τις πρώτες ώρες μετά το χειρουργείο. Την επομένη τρως κανονικά οτι θες απλά όχι πολύ καυτά πράγματα. Επίσης όταν κάνεις μπάνιο το νερό να είναι χλιαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγω επεσα σε βλακα γιατρο γι αυτο τωρα φοβαμαι πολυ τη ρινοπλαστικη.. μην ξαναπαθω καμια επιπλοκη και βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο! :( μου βγαλε νωριτερα τους προστατευτικους φακους και το βραδυ οταν κοιμηθηκα μετα δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου ειχαν κολλησει κυριολεκτικα! :cry_x:υπεφερα, κοντευα να τρελαθω απο τον πονο και το πρωι που τον πηρα τηλεφωνο μου πε να βαλω μονη μου τους προστατευτικους φακους που μου χε δωσει καβαντζα και τους εβαλα! πηγα στο ιατρειο του λιγο αργοτερα να με δει και μου πε πως δεν βλεπει τπτ κ θα μου περασει! εν τω μεταξυ για καλη μου τυχη θα φευγε ενα ταξιδι και με στειλε σε ενα γνωστο του οφθαλμιατρο να με δει.. ευτυχως για μενα! πηγα λοιπον γιατι ειχα πεθανει απο τους πονους και διαπιστωσε οτι τα επιθηλια μου ειχαν γυρισει προς τα μεσα και χτυπουσαν στα νευρα των ματιων! και ξαναρχισα απο την αρχη γιατι επρεπε παλι να μου τα κοψει οπως κανουν την ημερα της επεμβασης και μου ξαναβαλε εκεινος τους προστατευτικους φακους απ την αρχη.. Μου χει μεινει ακομα ψυχολογικο να φανταστεις.. γι αυτο φοβαμαι τοσο πολυ πλεον..

Σκεφτομαι μηπως κλεισω ενα ρνβ στη γιατρο σου να δω τι θα μου πει αφου μου λες και συ οτι ειναι καλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εγω επεσα σε βλακα γιατρο γι αυτο τωρα φοβαμαι πολυ τη ρινοπλαστικη.. μην ξαναπαθω καμια επιπλοκη και βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο! :( μου βγαλε νωριτερα τους προστατευτικους φακους και το βραδυ οταν κοιμηθηκα μετα δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου ειχαν κολλησει κυριολεκτικα! :cry_x:υπεφερα, κοντευα να τρελαθω απο τον πονο και το πρωι που τον πηρα τηλεφωνο μου πε να βαλω μονη μου τους προστατευτικους φακους που μου χε δωσει καβαντζα και τους εβαλα! πηγα στο ιατρειο του λιγο αργοτερα να με δει και μου πε πως δεν βλεπει τπτ κ θα μου περασει! εν τω μεταξυ για καλη μου τυχη θα φευγε ενα ταξιδι και με στειλε σε ενα γνωστο του οφθαλμιατρο να με δει.. ευτυχως για μενα! πηγα λοιπον γιατι ειχα πεθανει απο τους πονους και διαπιστωσε οτι τα επιθηλια μου ειχαν γυρισει προς τα μεσα και χτυπουσαν στα νευρα των ματιων! και ξαναρχισα απο την αρχη γιατι επρεπε παλι να μου τα κοψει οπως κανουν την ημερα της επεμβασης και μου ξαναβαλε εκεινος τους προστατευτικους φακους απ την αρχη.. Μου χει μεινει ακομα ψυχολογικο να φανταστεις.. γι αυτο φοβαμαι τοσο πολυ πλεον..
Σκεφτομαι μηπως κλεισω ενα ρνβ στη γιατρο σου να δω τι θα μου πει αφου μου λες και συ οτι ειναι καλη...

Αχχ κοπέλα μου, τι έπαθες??? Αν είναι δυνατόν, υπάρχουν τέτοιοι γιατροί?? Και δε μπορώ να καταλάβω τι μέθοδο χρησιμοποίησαν... Εγώ ευτυχώς είχα πολύ καλό γιατρό και γι' αυτή την επέμβαση γιατί και εγώ φοβόμουν πολύ για τα μάτια μου, όσο να ναι δε ξέρεις τι μπορεί να πάει στραβά... Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση είναι το πόσο γρήγορα έγιναν όλα, 3 λεπτά για το κάθε μάτι, σύνολο 6 λεπτά υπόθεση! Εμένα δε μου έβαλε προστατευτικούς φακούς μόνο κολλίρια έβαζα και δάκρυα για 2 μήνες μετά. Αυτό που θυμάμαι είναι οτι γύρισα σπίτι, κοιμήθηκα μια ώρα και όταν ξύπνησα τα έβλεπα όλα πεντακάθαρα. Οπώς μου είχε πει και ο γιατρός! Δε θα το ξεχάσω πότε πως ένιωσα τότε! Είχα βαρεθεί τη μυωπία μου και τα γυαλιά που φορούσα...!
Κατάλαβα, λογικό είναι να φοβάσαι με αυτά που σου έχουν συμβεί!
Και βέβαια να κλείσεις ραντεβού στη γιατρό, να τα πείτε από κοντά, να δει τι χρειάζεται η μύτη σου, να σε εξετάσει και φυσικά να δεις κι εσύ κατα πόσο μπορείς να την εμπιστευτείς. Εγώ, πάντως σου λέω οτι θα τη συμπαθήσεις είναι πολύ γλυκιά και θα σε κάνει να νιώσεις άνετα. Τα στοιχεία της τα βρήκες? ή θέλεις να στα δώσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ευτυχως γλυκια μου εσυ ησουν τυχερη! :) Τα χω βρει τα στοιχεια της θα παρω το απογευμα τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου! Εσυ εχεις επιστρεψει κανονικα στις δραστηριοτητες σου η οχι ακομα? Σου κανε ρινοσκοπηση οταν πηγες πρωτη φορα στο ιατρειο της? αν επιτρεπεται ποσα σου πηρε στο ραντεβου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ευτυχως γλυκια μου εσυ ησουν τυχερη! :) Τα χω βρει τα στοιχεια της θα παρω το απογευμα τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου! Εσυ εχεις επιστρεψει κανονικα στις δραστηριοτητες σου η οχι ακομα? Σου κανε ρινοσκοπηση οταν πηγες πρωτη φορα στο ιατρειο της? αν επιτρεπεται ποσα σου πηρε στο ραντεβου?

Ναι μου έκανε. Έβαλε την κάμερα στη μύτη και μου έδειχνε το εσωτερικό. 60 ευρώ παίρνει για ραντεβού.
Αντέ ναι κανόνισε και να μου πεις εντυπώσεις μετά. Πως σου φάνηκε κτλ.
Αν θες πες της οτι σε σύστησε η Βαρβάρα, η κοπέλα που εγχειρήσατε πρόσφατα. Θα καταλάβει. Της έχω πει οτι την έχω κάνει διάσημη στο Ιντερνετ και οτι μιλάω με τα καλύτερα λόγια για εκείνη και το χάρηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σου! :kissing:εισαι παρα πολυ καλη... πηγαινεις συχνα τωρα να σου κανει καθαρισμους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CapricornV

Νεοφερμένος

Η CapricornV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Να σαι καλά βρε! Δεν κάνω τπτ τρομερό απλά ξέρω πως είναι να φοβάσαι να κάνεις κάτι το οποίο θέλεις τόσο πολύ και είναι δύσκολο να εμπιστευτείς τον οποιονδήποτε, ακόμα και αν σου λένε οτι είναι ο καλύτερος γιατρός του κόσμου. Εγώ πήγα με μεγάλο άγχος γιατί δεν ήξερα τι με περιμένει. Τουλάχιστον, τώρα μπορώ να πω την αποψή μου και να βοηθήσω κάποιους που ίσως έχουν ενδοιασμούς. Πηγαίνω κάθε 3-4 μέρες και κάνω καθαρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa87

Νεοφερμένος

Η xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Α αρκετα συχνα ε? για ποσο καιρο σου ειπε? Οντως βοηθας πολυ στο να παρει κανεις την αποφαση να το κανει.. Το κακο με μενα ειναι οτι δεν εμπιστευομαι ευκολα καποιο γιατρο πια.. αλλα θα παω και θα σου στειλω εντυπωσεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top