Τι είναι έρωτας;

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο έρωτας βασικά είναι το πιο επίπονο συναίσθημα που μπορείς να νιώσεις. Σε κάνει να θέλεις να μπορεί ο άλλος να σε δει μέσα από τα μάτια σου και να λειτουργήσει όπως εσύ θα ήθελες για να νιώσεις καλά. Κι όταν δεν το κάνει, τότε βιώνεις το πιο αρνητικό από όλα τα συναισθήματα κι αν, ω μη γενοίτο, κάποια στιγμή προκύψει και καμία σοβαρή παρεξήγηση, μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μίσος. Σε ένα μίσος όμως που εμπεριέχει και τρυφερά συναισθήματα, συναισθήματα που όσο αντιλαμβάνεσαι πως υπάρχουν ακόμα, θες απλώς να πάρεις μια πέτρα, να την δέσεις στον λαιμό σου και να πέσεις από καμιά γέφυρα, μπας κι έτσι μπορέσεις να γλιτώσεις από την σχιζοφρένεια που νιώθεις!

Με λίγα λόγια, ...ελπίζω να μην ξαναερωτευτώ, παρόλο που ξέρω πως δεν θα το γλιτώσω. Αλλά ποτέ δεν θα σταματήσω να ελπίζω πως ίσως κάποτε γλιτώσω από αυτόν τον παραλογισμό που λέγεται έρωτας. Και πάντα σου προκύπτει όταν νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, λες και το Σύμπαν σε εκδικείται που τόλμησες να είσαι καλά και να είσαι μόνος!

Πληγωμένα λόγια... Να μια αλλαγή στα τόσα εκθειαστικά περί έρωτος...

Αλλά αυτό το τεράστιο ρίσκο δεν είναι που τον κάνει τόσο εθιστικό και αναπόφευκτο???


Αυτό το bold γιατί να ισχύει τόσο πολύ όμως???:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Πληγωμένα λόγια... Να μια αλλαγή στα τόσα εκθειαστικά περί έρωτος...

Αλλά αυτό το τεράστιο ρίσκο δεν είναι που τον κάνει τόσο εθιστικό και αναπόφευκτο???


Αυτό το bold γιατί να ισχύει τόσο πολύ όμως???:/:
Όντως, είναι ένα νόμισμα με 2 όψεις,
και αν αναφέραμε μόνο την μία θα ήμασταν ελλιπείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.



Τι είναι ο έρωτας; Ωραίος...!!!
Ναι!!!!! ο έρωτας είναι ωραίος...ακόμη κι όταν μας κλείνει πονηρά το μάτι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Κάτι που μάλλον σήμερα δεν υπάρχει, τουλάχιστον με την μορφή που υπήρχε κάποτε............:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κοντά έπεσες, αλλά ισχύει κάτι άλλο:

PHP:
class love extends sex
{
  // various stuff
}
When we extend an existing class, we 'inherit' all of the attributes, and methods, of the parent class.

Αλλά μπορεί να κάνει και άλλα πράγματα που δεν τα κάνει το parent class.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Κάτι που μάλλον σήμερα δεν υπάρχει, τουλάχιστον με την μορφή που υπήρχε κάποτε............:(

Ναι, ναι, σήμερα είναι κάτι σαν το παιδιόθεν βίτσιο του ΓΑΠ, να γίνει σώνει και καλά πρωθυπουργός της Ελλάδας:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ναι, ναι, σήμερα είναι κάτι σαν το παιδιόθεν βίτσιο του ΓΑΠ, να γίνει σώνει και καλά πρωθυπουργός της Ελλάδας:redface:!


Το θέμα είναι πως ο ΓΑΠ έγινε πρωθυπουργός της Ελλάδας, άρα εκπληρώθηκε τουλάχιστον ο δικός του έρωτας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως ο ΓΑΠ έγινε πρωθυπουργός της Ελλάδας, άρα εκπληρώθηκε τουλάχιστον ο δικός του έρωτας. :D

Εντάξει, και στην περίπτωση του βιβλικού Αυνάν υπήρξε μία κάποια εκπλήρωση: εξ ου και το πλήθος των κατοπινών οπαδών του:redface::redface::redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εντάξει, και στην περίπτωση του βιβλικού Αυνάν υπήρξε μία κάποια εκπλήρωση: εξ ου και το πλήθος των κατοπινών οπαδών του:redface::redface::redface:!

Μήπως υπονοείς κάτι για τον Τζώρτζ;;;;:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Μήπως υπονοείς κάτι για τον Τζώρτζ;;;;:P:P:P

Όχι, αλλά για τους εν γένει οπαδούς, ναι!! (Από ερωτική άποψη βέβαια...για να μην είμαστε και οφ τόπικ!)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Όχι, αλλά για τους εν γένει οπαδούς, ναι!!!
Ευτυχώς που δεν έχω ψηφίσει ποτέ (ερωτικά δεν έχω ψηφίσει κανένα κόμμα).......:D:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Ευτυχώς που δεν έχω ψηφίσει ποτέ (ερωτικά δεν έχω ψηφίσει κανένα κόμμα).......:D:redface::P
xμ.... αποχή;;;;;:hmm:ρίσκο μεγάλο παίρνεις!
...θα έρθει τότε και θα σου κατσικωθεί στην κεφάλα σε χρόνο ανύποπτο σαν δικτατορικό πραξικόπημα
και θα ψάχνεσαι γιατί, τί και πώς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
xμ.... αποχή;;;;;:hmm:ρίσκο μεγάλο παίρνεις!
...θα έρθει τότε και θα σου κατσικωθεί στην κεφάλα σε χρόνο ανύποπτο σαν δικτατορικό πραξικόπημα
και θα ψάχνεσαι γιατί, τί και πώς! :P


:D:D άστα να πάνε, μου έχει νομίζω κατσικωθεί και δεν θα φύγει με τίποτα :D:D απλά δεν μπορώ να επιλέξω ανάμεσα στους δυο στάνταρ έρωτες ποιος είναι ο πιο μεγάλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως ο ΓΑΠ έγινε πρωθυπουργός της Ελλάδας, άρα εκπληρώθηκε τουλάχιστον ο δικός του έρωτας. :D

Της μάνας του ο έρωτας.

σχωράτε με για το οφφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Όχι, αλλά για τους εν γένει οπαδούς, ναι!! (Από ερωτική άποψη βέβαια...για να μην είμαστε και οφ τόπικ!)!
ψυχοθεραπευτή, όπως πολύ καλά ξέρεις...
τα βίτσια κάνουν τους ανθρώπους πιο ενδιαφέροντες... :redface:
-και σου δίνουν-ουμε και δουλειά συν τοις άλλοις!- :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
ψυχοθεραπευτή, όπως πολύ καλά ξέρεις...
τα βίτσια κάνουν τους ανθρώπους πιο ενδιαφέροντες... :redface:
-και σου δίνουν-ουμε και δουλειά συν τοις άλλοις!- :P

Γλυκιά μου Μαρίνα, επειδή ακριβώς σέβομαι τα βίτσια, δηλώνω "άνεργος":redface:!

@ Ερωφίλη:Της μάνας του ο έρωτας.

σχωράτε με για το οφφ.

Καλή μου, η αλήθεια ποτέ δε συγχωριέται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
1)Γλυκιά μου Μαρίνα, επειδή ακριβώς σέβομαι τα βίτσια, δηλώνω "άνεργος":redface:!

2)@ Ερωφίλη:Της μάνας του ο έρωτας.

σχωράτε με για το οφφ.

Καλή μου, η αλήθεια ποτέ δε συγχωριέται!!!
1) Και εγώ που νόμιζα ότι όλοι από την κλίνη σου θα περάσουμε.....:redface:
(την επαγγελματική...) :P
2) Της μάνας του το μπουγαδοκόφινo που λέμε;;;; :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
τι είναι έρωτας;

αρωγή στις ρώγες (:redface:)

ένα μεθυσμένο καράβι με χέρια αντί κουπιά,
η αξέχαστη λάμψη των ματιώνε,

η πνιγμένη φωνή στη παραδοχή "είμαι ερωτευμένη μαζί σου ρε κόπανε"

ένα χέρι ή ένα φως που το αδύνατο καθιστά δυνατό,
το επιτρεπόμενο αρπάζει από το απαγορευμένο,
το πτώμα απλώς κοιμάται...


...είναι μια στροφή προς τη καλυτέρευση μας.

Ένας δρόμος με όμορφους, λυγερούς ψηλούς φοίνικες
που δε μασάνε από ατλαντικούς αέρηδες...

Μια συμφιλίωση με την ασχήμια μας όλων των ορόφων
κι όλων των επιπέδων...

Ένα έντυπο με μια μοναδική σελίδα, που γράφει:

εμπόδισε τον εαυτό σου από το να την χάσει...




υγ. και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων
κι ένα ταψάκι καλοσιροπιασμένα σαραγλί (από Κοσμικόν)
:redface::redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
αρωγή στις ρώγες (:redface:)

ένα μεθυσμένο καράβι με χέρια αντί κουπιά,
η αξέχαστη λάμψη των ματιώνε,

η πνιγμένη φωνή στη παραδοχή "είμαι ερωτευμένη μαζί σου ρε κόπανε"

ένα χέρι ή ένα φως που το αδύνατο καθιστά δυνατό,
το επιτρεπόμενο αρπάζει από το απαγορευμένο,
το πτώμα απλώς κοιμάται...


...είναι μια στροφή προς τη καλυτέρευση μας.

Ένας δρόμος με όμορφους, λυγερούς ψηλούς φοίνικες
που δε μασάνε από ατλαντικούς αέρηδες...

Μια συμφιλίωση με την ασχήμια μας όλων των ορόφων
κι όλων των επιπέδων...

Ένα έντυπο με μια μοναδική σελίδα, που γράφει:

εμπόδισε τον εαυτό σου από το να την χάσει...




υγ. και διάφορα άλλα μεταξύ των οποίων
κι ένα ταψάκι καλοσιροπιασμένα σαραγλί (από Κοσμικόν)
:redface::redface::D
Έχω διαβάσει ήδη 3 απαντήσεις σου...
και έχω αρχίσει και υποτροπιάζω!!!
Δεν μπορώ...... :hehe:
Είσαι μουρλοκομείο και χωρίς ΚΑΝ να κρατάς τα προσχήματα!!!!!!!! :P
:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έρωτας ξέρεις τι θα πει
να με θέλεις στη σιωπή
να μιλάς με μια ματιά
να 'μαι μέσα σου φωτιά

Σ' ερωτεύομαι θα πει
κάτι ωραίο σαν ντροπή
Σ' ερωτεύομαι θα πει
να 'σαι μέσα μου ζωή

Θα 'ρθει μια νύχτα και θα δεις
το πεπρωμένο θα το γράψουμε
όπως θέλουμε εμείς
Μια νύχτα και θα δεις
στον έρωτα μαζί σου
θα 'μαι εγώ φωτιά,
Αγάπη μου, φωτιά

Έρωτας ξέρεις τι θα πει
δυο καρδιές που 'χουν κοπεί
να χωρούν σε μια καρδιά
να κρατούν κρυφά κλειδιά

Σ' ερωτεύομαι θα πει
της ζωής μου ανατροπή
Σ' ερωτεύομαι θα πει
όλα γύρω μου γιορτή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top