Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Η σχέση που έχω τώρα είναι με κάποιον που γνώρισα μέσω hi5 και τύχαινε να μαστε τότε στην ίδια πόλη και στο ίδιο σχολείο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ναι,η τωρινη μου σχεση ειναι με καποιον που γνωρισα απο το ιντερνετ.
Οι ιδιοι κινδυνοι υπαρχουν ειτε γνωρισεις καποιον σε ενα κλαμπ η μια καφετερια οπως και στο ιντερνετ.
Μερικες φορες το ιντερνετ ειναι καλο για να μαθεις τον αλλον,βλεποντας τα τοπικς π απανταει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

natsud94

Νεοφερμένος

Ο natsud94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αναβαθμίστηκε μέσω smartphone ;

χαααα εξυπνάδες.. όχι είμαστε στην ίδια πόλη.. αυτό εννοώ!

Η σχέση που έχω τώρα είναι με κάποιον που γνώρισα μέσω hi5 και τύχαινε να μαστε τότε στην ίδια πόλη και στο ίδιο σχολείο :D

εε άρα δεν είμαι ο μόνος που η σχέση του δεν ειναι μακρυα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ειναι ισως το καλυτερο θεμα που εχω διαβασει στο φορουμ .
καλως η κακως ..... το θεμα γνωριμιας και σχεσης ειναι το αδιαφιλονικητο φαβορι σε ολες τις συζητησεις που γινονται ....
και φυσικα στο συγχρονο τροπο ζωης με τα πολλα θελω .. με τους γρηγορους ρυθμους με την ζωη που εχουμε κανει ..
που ολα κρινονται απο το πως φαινονται και οχι το πως ειναι .. και απο τι εχουμε τι δουλεια κανουμε ... ποσα χρηματα βγαζουμε ....
αρα λοιπον και οι σχεσεις εχουν παρει λιγο την κατιουσα . και τι εννοω ..?? εννοω οτι ειναι δυσκολο να γνωρισεις καποιον - καποια και να
συμβιβαστεις με τα θελω του ..
οποτε μια γνωριμια μεσω νετ , αν τεθει υπο σωστες βασεις και τι εννοω .. οτι ειμαστε ο εαυτος μας οτι δεν κρυβομαστε πισω απο την ανωνυμια του υπολογιστη μας και τελος δεν ειμαστε ο τυπος που ψαχνεται αποκλειστικα απο το νετ ( υπαρχουν παιδια πολλοι τετοιοι τυποι ) τοτε ναι πιστευω πως μια σχεση θα ειναι σωστη
γιατι θα ξερεις μερικα πραγματα για τον αλλον , θα εχετε ανταλλαψει αποψεις συζητησεις και με τα πολλα πολλα θα εχετε γνωριστει ..
και στην τελικη αν γνωρισουμε καποιον καποια σε ενα μπαρ που οσο ωραια και να ειναι η ωραιος ... αλλα ξερεις τι καπνο φουμαρει ????(στην τελικη αυτο που μετραει για μια σχεση και οχι για ενα πηδημα ειναι ο χαρακτηρας και η προσωπικοτητα ) .
αρα πιστευω πως μια σχεση μεσω νετ μπορει να γινει και ας διωξουμε τα ταμπου ( γιατι υπαρχει ταμπου στην ελλαδα )
πιστευω πως ειναι σαν να γνωριζοντια δυο ανθρωποι μεσω μιας κοινης παρεας η μεσω γνωστου ( προξενητρα δηλαδη)
αυτα ...
προσωπικα δεν εχω προβλημα αν μου τυχει να κανω μια γνωριμια ... μεσω νετ ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
χαααα εξυπνάδες.. όχι είμαστε στην ίδια πόλη.. αυτό εννοώ!



εε άρα δεν είμαι ο μόνος που η σχέση του δεν ειναι μακρυα ;)

όχι ;) αλλά από του χρόνου θα μαι σε απόσταση:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εχει κάνει ένας πολύ καλός μου φίλος. Η κοπέλα είναι τύραννος. Η πλάκα είναι ότι χωρίζουν και μετά τα ξαναβρίσκουν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς την αντέχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εχει κάνει ένας πολύ καλός μου φίλος. Η κοπέλα είναι τύραννος. Η πλάκα είναι ότι χωρίζουν και μετά τα ξαναβρίσκουν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς την αντέχει.

Δεν μπορώ να καταλάβω πού κολλάει το ίντερνετ στο χαρακτήρα της κοπέλας....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εχω κανει σχεση μεσω internet με μια κοπελα που γνωρισα μεσω ενος κοινωνικου forum... Μου τραβηξε την προσοχη με τον τροπο που αντιμετοπιζε πολλα πραγματα ιδιαιτερα στις σχεσεις των ανθρωπων και ηθελα να την γνωρισω.. Οσο "φλερταραμε" μεσω internet ολα πηγαιναν παρα πολυ καλα και φαινοταν πως θα εξελιχθει σε κατι πολυ καλο. Οταν ομως την γνωρισα απο κοντα τα πραγματα αλλαξαν αρκετα. Με τον καιρο εβλεπα να παρουσιαζεται ενα αρκετα διαφορετικο ατομο πιο εγωιστικο και αλαζονικο και γενικα η σχεση δν προχωρεισε οσο περιμενα.
Το συμπερασμα που εβγαλα ηταν οτι οι γνωριμιες μεσω internet ειναι πολυ ευκολο να γινουν (καθως χρειαζεται πολυ λιγοτερο θαρρος για να μιλησεις και να προσεγγισεις το ατομο που σε ενδιαφερει και επισης υπαρχει μια καποια γοητεια στο ολο σκηνικο) αλλα ειναι πολυ σπανιο να στεριωσουν... Φυσικα καταλαβαινω οτι με μια φορα δν μπορω να κρινω ολες τις σχεσεις που εχουν γινει μεσω internet αλλα η δικη μου περιπετεια δν ειχε happy end :P Καθε αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εχει κάνει ένας πολύ καλός μου φίλος. Η κοπέλα είναι τύραννος. Η πλάκα είναι ότι χωρίζουν και μετά τα ξαναβρίσκουν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς την αντέχει.

Δεν μπορώ να καταλάβω πού κολλάει το ίντερνετ στο χαρακτήρα της κοπέλας....:confused:

είχε νεύρα επειδή της κοβόταν συνέχεια

π.σ.
Εχω κανει σχεση μεσω internet με μια κοπελα που γνωρισα μεσω ενος κοινωνικου forum... Μου τραβηξε την προσοχη με τον τροπο που αντιμετοπιζε πολλα πραγματα ιδιαιτερα στις σχεσεις των ανθρωπων και ηθελα να την γνωρισω.. Οσο "φλερταραμε" μεσω internet ολα πηγαιναν παρα πολυ καλα και φαινοταν πως θα εξελιχθει σε κατι πολυ καλο. Οταν ομως την γνωρισα απο κοντα τα πραγματα αλλαξαν αρκετα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
όχι αλλά δεν το αποκλείω κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Με τον τωρινό μου φίλο. Μιλαγαμε 8 μήνες, με επρηζε να συναντηθούμε αλλά εγώ φοβόμουν κι ας μιλαγαμε και από το τηλέφωνο :p↲
αποφάσισα να τον συναντήσω γιατί δεναμε σαν άτομα και ήταν ο μόνος με τον οποίο είχα διατηρήσει επαφή τόσο καιρό. Έτσι ένα βραδακι του νοέμβρη έγινε η ζημιά. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ουτε σχεση, ουτε σεξ.. αντε κανα φιλακι.. ηταν και η εποχη που τα μοιραζα χωρις να τα νιωθω
αλλα εχω συναντηθει in real με αρκετo κοσμο απο διαδικτυακα chat
ειχα πολυ καλη επικοινωνια και με εναν κοινωνιολογο ο οποιος εβγαινε πολυ συχνα στην τηλεοραση σε εκπομπες
πολλες ιστοριες.. πραγματικα πολλες...
εκανα chat και μεσω κινητου μια εποχη.. γνωρισα ενα πραγματικα πολυ αξιολογο πλασμα..
ειχαμε απιστευτη "γραπτη" χημεια οταν καναμε chat.. Δυστυχως στην πραγματικοτητα αυτο δεν υπηρχε..
αλλα δεν εχει σημασια.. ο καθε ανθρωπος εχει την ιστορια του..
εχει πολυ ενδιαφερον οταν συναντας καποιος στην πραγματικοτητα ενω μεχρι εκεινη την στιγμη απλως τον φανταζοσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ναι,έχω κάνει πολλές φιλικές σχέσεις και μια ερωτική.Ήταν τα καλύτερα παιδιά,κόσμος καλύτερος και απ' όσους γνώριζα απ' έξω.Δεν έχει σημασία,από που συναντάς ανθρώπους αλλά τι είδους ανθρώπους έλκεις εσύ ο ίδιος με την προσωπική σου στάση.Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο,είτε τους γνωρίσεις από μέσα από το ίντερνετ είτε απ΄εξω.Δεν αλλάζει κάτι,άνθρωποι είναι και στο ένα και στο άλλο.Σημασία έχει επίσης,να μη φοράς παρωπίδες και να είσαι ανοικτόμυαλος.Δε ξέρεις από που θα στο φέρει η ζωή.Δε σε ρωτάει.Η ζωή ξέρει τι είναι καλύτερο για μας,εμείς όμως όχι.Καλό είναι να μη κλείνουμε πόρτες γιατί έτσι χάνουμε πολλές ευκαιρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εχω κανει πολλες φιλικες σχεσεις μεσα απο το ιντερνετ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
υπάρχουν sites γνωριμιών με φυσιολογικούς ανθρώπους; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πώς ακριβώς ορίζεις το φυσιολογικός;
Εκτός βέβαια και αν μας λες, εμμέσως πλην σαφώς, πως δεν είσαι φυσιολογικός για να τριγυρνάς σε ένα forum με μη-φυσιολογικούς ανθρώπους.

Kisses!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γιατί αρπάχτηκες; :) Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον άνθρωπο συγκεκριμένα. Ούτε ποτέ επιδίωξα να γνωρίσω άτομο για κάποιας μορφή σχέση (φιλική, ερωτική,...κτλ) από εδώ πέρα. Δεν έτυχε. Δεν με έχει κεντρίσει κάποιος-α διαδικτυακά, ούτε ξεκίνησε κάτι γιατί δεν έδωσα το βήμα. Από την άλλη τυγχάνει να ακούω τα χειρότερα για chatrooms και κάποια άλλα φόρουμ, από πλευράς ποιότητας ανθρώπων. Η βρώμα έχει βγει. Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο φόρουμ που θεωρείται από τα καλά που υπάρχουν. Σε μένα γιατί δίνεις χαρακτηρισμούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω αρκετές φιλικές σχέσεις. Μια μαλιστα εξελίχθηκε σε πάρα πολύ φιλική σε σημείο κολληταριού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Γιατί αρπάχτηκες; :) Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον άνθρωπο συγκεκριμένα. Ούτε ποτέ επιδίωξα να γνωρίσω άτομο για κάποιας μορφή σχέση (φιλική, ερωτική,...κτλ) από εδώ πέρα. Δεν έτυχε. Δεν με έχει κεντρίσει κάποιος-α διαδικτυακά, ούτε ξεκίνησε κάτι γιατί δεν έδωσα το βήμα. Από την άλλη τυγχάνει να ακούω τα χειρότερα για chatrooms και κάποια άλλα φόρουμ, από πλευράς ποιότητας ανθρώπων. Η βρώμα έχει βγει. Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο φόρουμ που θεωρείται από τα καλά που υπάρχουν. Σε μένα γιατί δίνεις χαρακτηρισμούς;
Δηλαδή στο internet κυκλοφορούν οι κακοί άνθρωποι; Απλά στο internet λόγω της ανωνυμίας - που δεν υπάρχει γιατί υπάρχει και η IP - κάποιοι λένε κάποια πράγματα που δεν θα τολμούσανε να τα πούνε face2face. Πόσες φορές έχουν γίνει συλλήψεις και λένε μετά οι γείτονες στα media "καλό παλικάρι ήταν, δεν ενοχλούσε τη γειτονιά"...Ολοι είναι καλοί μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί αρπάχτηκες; :) Δεν αναφέρθηκα σε κάποιον άνθρωπο συγκεκριμένα. Ούτε ποτέ επιδίωξα να γνωρίσω άτομο για κάποιας μορφή σχέση (φιλική, ερωτική,...κτλ) από εδώ πέρα. Δεν έτυχε. Δεν με έχει κεντρίσει κάποιος-α διαδικτυακά, ούτε ξεκίνησε κάτι γιατί δεν έδωσα το βήμα. Από την άλλη τυγχάνει να ακούω τα χειρότερα για chatrooms και κάποια άλλα φόρουμ, από πλευράς ποιότητας ανθρώπων. Η βρώμα έχει βγει. Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο φόρουμ που θεωρείται από τα καλά που υπάρχουν. Σε μένα γιατί δίνεις χαρακτηρισμούς;
Εντωμεταξύ τώρα μου τη λες ότι δεν είμαι φυσιολογικός άνθρωπος. :P
Απλά καταντάει σπαστικό να το ακούς αυτό συνέχεια και δη από συγκεκριμένα άτομα. Ναι, σε εσένα αναφέρομαι γιατί έχεις την ίδια στάση σε πολλά παρόμοια θέματα.

Το ότι δε σου έτυχε δε σημαίνει ότι οι άνθρωποι είναι μη φυσιολογικοί και εσύ ο μόνος φυσιολογικός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top