Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Όχι, δεν υπάρχει αυτό το μήνυμα που αναφέρεις. Απλά, αναρωτιόμουν αν ήταν κάτι κακόβουλο.
Επίσης, κάτι για τον firefox: κάθε φορά που τον ανοίγω μου βγαίνει ένα παράθυρο, εκείνο που βγαίνει στα windows 7 όταν θέλουμε να εγκαταστήσουμε ένα πρόγραμμα, αν θέλω να επιτρέψω στο παρακάτω πρόγραμμα να κάνει αλλαγές στον υπολογιστή. Αυτό εμφανίστηκε κάποια στιγμή που πήγε να κάνει μια ενημέρωση ο firefox, η οποία δεν ήταν επιτυχής. Από τότε, κάθε φορά μου βγαίνει εκείνο το παράθυρο. Είναι λίγο ενοχλητικό. Αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μήπως ήρθε η ώρα να κάνεις αναβάθμιση (και) τον firefox;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μου το ζητούσε κάποια στιγμή, πήγε να την κάνει αλλά ήταν ανεπιτυχής. Πρέπει, μάλλον, να την κάνω χειροκίνητα, όπως μου ζητήθηκε κάποια στιγμή. Είναι που μου αρέσει πολύ να ασχολούμαι με τους υπολογιστές, βλέπεις... Κάνω μόνο τα απολύτως απαραίτητα. :P Ευχαριστώ και πάλι για τη συνδρομή σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
firefox 4 εχεις?

κατεβασε καλυτερα κατευθειαν απο εδω και βαλτον ..

δεν θα διαγραψει τιποτα αποθηκευμενο σου,,απλα θα ειναι πιο γρηγορο μετα..
το κανω καμια φορα γιατι οι απανωτες αναβαθμισεις δεν καθονται καλα συχνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ο υπολογιστής μου είχε χαλάσει και τον πήγαμε στον ειδικό ο οποίος μας α=άλλαξε τον δίσκο γιατί είχε καεί ...έχει περάσει από τότε ένας μήνας περίπου και τώρα ο υπολογιστής μου βγάζει μήνυμα στην επιφάνεια εργασίας μονίμως ότι <<windows 7 αυτό το αντίγραφο δεν είναι γνήσιο>>
τί μπορώ να κάνω και τί κίνδυνοι εγκυμονούν από αυτό ????
ευχαριστώ προκαταβολικά !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
ο υπολογιστής μου είχε χαλάσει και τον πήγαμε στον ειδικό ο οποίος μας α=άλλαξε τον δίσκο γιατί είχε καεί ...έχει περάσει από τότε ένας μήνας περίπου και τώρα ο υπολογιστής μου βγάζει μήνυμα στην επιφάνεια εργασίας μονίμως ότι <<windows 7 αυτό το αντίγραφο δεν είναι γνήσιο>>
τί μπορώ να κάνω και τί κίνδυνοι εγκυμονούν από αυτό ????
ευχαριστώ προκαταβολικά !!!!
Ο "ειδικός" σάς έβαλε πειρατικά windows. Αυτό σημαίνει ότι η έκδοση των windows δεν είναι γνήσια (όπως λέει το μήνυμα). Μπορείς να προμηθευτείς γνήσια windows από κάποιο κατάστημα ηλεκτρονικών;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
firefox 4 εχεις?

κατεβασε καλυτερα κατευθειαν απο εδω και βαλτον ..

δεν θα διαγραψει τιποτα αποθηκευμενο σου,,απλα θα ειναι πιο γρηγορο μετα..
το κανω καμια φορα γιατι οι απανωτες αναβαθμισεις δεν καθονται καλα συχνα..

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
το είχα φανταστεί!ΟΚ ! Ευχαριστώωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ο "ειδικός" σάς έβαλε πειρατικά windows. Αυτό σημαίνει ότι η έκδοση των windows δεν είναι γνήσια (όπως λέει το μήνυμα). Μπορείς να προμηθευτείς γνήσια windows από κάποιο κατάστημα ηλεκτρονικών;)

Ή να βάλει linux, ubuntu πχ, που μοιάζουν αρκετά με τα windows.
Ή να κατεβάσει ένα καλύτερο αντίγραφο,- συγγνώμη, θα έσκαγα αν δεν το έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
τα linux δεν με βολεύουν ..ασε κιολας που δεν βρίσκεις εύκολα συμβατά αρχεία!!Ευχαριστώ παρόλα αυτά για τις συμβουλές σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ή να βάλει linux, ubuntu πχ, που μοιάζουν αρκετά με τα windows.
Ή να κατεβάσει ένα καλύτερο αντίγραφο,- συγγνώμη, θα έσκαγα αν δεν το έλεγα.

Και πάλι αν δεν βγάλει τις ρυθμίσεις να μην γίνονται αυτόματα αναβαθμίσεις θα της γίνει έλεγχος γνησιότητας και η microsoft κάποια στιγμή θα της τα βγάλει off (το έχω πάθει). Πάρε καλύτερα τα γνήσια, σώσε σε έναν εξωτερικό τα αρχεία σου και πέρασέ τα. Όχι τίποτα άλλο είναι και ενοχλητικά αυτά τα μηνύματα κάθε τρεις και λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και πάλι αν δεν βγάλει τις ρυθμίσεις να μην γίνονται αυτόματα αναβαθμίσεις θα της γίνει έλεγχος γνησιότητας και η microsoft κάποια στιγμή θα της τα βγάλει off (το έχω πάθει). Πάρε καλύτερα τα γνήσια, σώσε σε έναν εξωτερικό τα αρχεία σου και πέρασέ τα. Όχι τίποτα άλλο είναι και ενοχλητικά αυτά τα μηνύματα κάθε τρεις και λίγο...

Μην είσαι και τόσο σίγουρη...

Και ενημερώσεις και απ' όλα κάνω από έναν υπολογιστή με σπασμένα 7...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μην είσαι και τόσο σίγουρη...

Και ενημερώσεις και απ' όλα κάνω από έναν υπολογιστή με σπασμένα 7...

Θα έρθει η ώωωωωρα σου.....:devil: Τίποτε δεν ξεφεύγει.....από το μεγάλο αδελφό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Σιγά ρε Μάτα Χάρι, IL PENSIERO.:P Αφού δουλεύει το εργαλείο, λέμε.Και να ερθει εκείνη η αποφράδα ημέρα, τι έγινε; Θα βρούμε άλλο τρόπο. Μα, να μην αφήνετε κανέναν να χαρεί, συνέχεια να μας γκαντεμιάζετε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Σιγά ρε Μάτα Χάρι, IL PENSIERO.:P Και να ερθει εκείνη η αποφράδα ημέρα, τι έγινε; Θα βρούμε άλλο τρόπο. Μα, να μην αφήνετε κανέναν να χαρεί, συνέχεια να μας γκαντεμιάζετε....:P

:D:D:D:D Να τα χαρείτε παιδιά μου, αλλά και ο κακομοιρούλης ο Bill.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μην είσαι και τόσο σίγουρη...

Και ενημερώσεις και απ' όλα κάνω από έναν υπολογιστή με σπασμένα 7...
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Σίγουρα είναι από το Windows Update οι ενημερώσεις;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θα έρθει η ώωωωωρα σου.....:devil: Τίποτε δεν ξεφεύγει.....από το μεγάλο αδελφό:P

Μέχρι τότε θα μπαίνω στο νετ, μόνο από Linux...

:D:D:D:D Να τα χαρείτε παιδιά μου, αλλά και ο κακομοιρούλης ο Bill.......:(

Ο κακομοιρούλης ο Bill μια χαρά τα καταφέρνει... Δεν χρειάζεται κι εμάς να του τα σκάμε...

Σίγουρα είναι από το Windows Update οι ενημερώσεις;:eek:

Το αυτόματο που είχε με την εγκατάσταση του λειτουργικού έχει... Δεν το πείραξα εγώ... Αλλά ούτε και έψαξα να δω αν ήταν πειραγμένο από πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και ενημερώσεις και απ' όλα κάνω από έναν υπολογιστή με σπασμένα 7...
μεχρι πότε?

δεν ρισκαρω ..
αν μπλοκαρει το λειτουργικο την πατησες.(ουτε στον υπολογιστη δεν θα μπορεις να μπεις..). δεν ειναι ενα σπασμενο προγραμμα ή παιχνιδι που και να μπλοκαρει δεν τρεχει τιποτα.

η βαση του συστηματος,,το λειτουργικο πρεπει να ειναι σταθεροο,,,οποτε προσωπικα ουτε καν δοκιμαζω πειρατικα windows..

(εδω ειναι ενεργοποιημενα μερικα για κατι μηνες,,και μετα ληγει ο κωδικος,,αφηστε,,χιλια μυρια προβληματα..λενε στα αναλογα φορουμς..)το office 2010 σπασμενο ξερω οτι οπως μου ξαναγινε,,μπορει η activation να ληξει σε 6 μηνες,,αλλα δεν με πειραζει,,κατεβαζω αλλο..

αλλα το λειτουργικο τι κανεις?ξανακανεις φορματ και κανεις μπαχαλο το μηχανημα επειδη ο καθε χακερ πειραξε το λειτουργικο δεν ξερω και γω πως? δεν παιζουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
μεχρι πότε?

δεν ρισκαρω ..
αν μπλοκαρει το λειτουργικο την πατησες.(ουτε στον υπολογιστη δεν θα μπορεις να μπεις..). δεν ειναι ενα σπασμενο προγραμμα ή παιχνιδι που και να μπλοκαρει δεν τρεχει τιποτα.

η βαση του συστηματος,,το λειτουργικο πρεπει να ειναι σταθεροο,,,οποτε προσωπικα ουτε καν δοκιμαζω πειρατικα windows..

Βασικά δες... Δεν έχω μόνιμα ίντερνετ σε κείνο το pc... Οπότε δεν καίγομαι...

Όταν θα βάλω κανονικά net, θα μπαίνω μόνο από το Ubuntu... Κι ούτε αρχεία θα χάσω ούτε τίποτα γιατί τα έχω ήδη εγκατεστημένα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βασικά δες... Δεν έχω μόνιμα ίντερνετ σε κείνο το pc... Οπότε δεν καίγομαι...
α ,καλα,,εδω μιλαμε για δευτερο pc..

εγω μιλαω για κεντρικο pc που εχει τα παντα μεσα με συνδεσεις και απο όλα..
εκει δεν παιζεις..

ή αυθεντικα windows ή linux που ειναι αυθεντικο κιαυτο βεβαια(εχοντας βεβαια ολες τις γνωστες ασυμβατοτητες κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top