Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,510 εγγεγραμμένα μέλη και 2,750,162 μηνύματα σε 76,882 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 386 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 209)
Κριός
16
7,66%
Ταύρος
16
7,66%
Δίδυμοι
27
12,92%
Καρκίνος
19
9,09%
Λέων
15
7,18%
Παρθένος
15
7,18%
Ζυγός
18
8,61%
Σκορπιός
17
8,13%
Τοξότης
11
5,26%
Αιγοκερως
21
10,05%
Υδροχόος
17
8,13%
Ιχθεις
17
8,13%

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,111 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:11, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ
για τους σκορπιους τη αποψη εχετε???
για τους ανδρες την καλυτερη....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,611 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 21:13, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul

Για τις γυναίκες;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 21:13, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
ναι οντως λενε οτι ειναι πολυ καλοι στο σεξ!!!!!
οι ζυγοι ειναι απαιχτοι!!!!!!!!!γιατι μπορει μεν να κανουν καλο σεξ (σαν τους σκορπιους) αλλα ειναι και πολυ ρομαντικουλια τα παιδια!!!!!!!!

εκτος απο το οτι ειναι καλες στο σεξ ειναι πολυ εκδικητικες.....κοινως αν κανεις κατι σε γυναικα σκορπιο ειναι ικανη να στο χτυπαει μια ζωη και φυσικα παντα θα βρει τροπο να σε εκδικηθει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 29-08-11 στις 21:50. Αιτία: merge
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,111 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:25, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
οι ζυγοι ειναι απαιχτοι!!!!!!!!!γιατι μπορει μεν να κανουν καλο σεξ (σαν τους σκορπιους) αλλα ειναι και πολυ ρομαντικουλια τα παιδια!!!!!!!!
Συμφωνω απολυτως...ο τελειος συνδυασμος Τωρα ....για γυναικες σκορπιους ας απαντησει και καποιος αλλος...

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 21:27, 29-08-11:

ενταξει για μενα οποιαδηποτε περιγραφη ειναι λιγη........λεων με ωροσκοπο τοξοτη!!!!!!
ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!
για καντε μια προσπαθεια.....

Παράθεση

spurakos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spurakos
Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

O spurakos έγραψε στις 21:37, 29-08-11:

δεν θελω να παρεξηγηθει κανενας αλλα ποιος πιστευει οτι οι πλανητες λενε το μελλον και οτι η ημερομηνια γεννησης διαμορφωνει τον χαρακτηρα ενος ανθρωπου?

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 21:48, 29-08-11:

εκτος απο το οτι ειναι καλες στο σεξ ειναι πολυ εκδικητικες.....κοινως αν κανεις κατι σε γυναικα σκορπιο ειναι ικανη να στο χτυπαει μια ζωη και φυσικα παντα θα βρει τροπο να σε εκδικηθει!
Εμένα θα μου πεις;; Η αδερφή μου είναι σκορπιός και δεν είναι να της κάνεις τίποτα, σου το χτυπάει συνέχεια.. Άσε.. Πως να τα βγάλει ένας Ιχθύς με έναν σκορπιό;;

Αλλά ό,τι και να μου κάνει, δεν μπορώ να ζήσω χωρίς την γκρίνια της, την ιδιοτροπία της, την, την, την..

Ποια είναι η γνώμη σας για τους Ιχθύς στο κρεβάτι;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,836 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:53, 29-08-11:

Τιιιι?????????

Οι Κριοι ειναι καλυτεροι ατο σεξ!(θεωρητικα τουλαχιστον)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 21:56, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Τιιιι?????????

Οι Κριοι ειναι καλυτεροι ατο σεξ!(θεωρητικα τουλαχιστον)
για να λυθει η παρεξηγηση......
πρωτοι ερχονται οι ζυγοι γιατι σεξ χωρις ρομαντζο δεν γινεται πως το λενε!!!!!
μετα οι κριοι
μετα οι σκορπιοι
μετα οι λεοντες και
μετα οι ταυροι.........
οι ζυγοι παντως σου μενουν αξεχαστοι!!!!!!!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-08-11 στις 12:48. Αιτία: σπλιτ προς μεταφορά σε οφφ τόπικ
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 22:13, 29-08-11:

Τα πάντα είναι θέμα χημείας, ενος βλέμματος, ενος αγγίγματος, μιας λέξης......

και όχι ζωδίων σίγουρα!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enrose : 29-08-11 στις 22:21. Αιτία: απροσεξία....
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 22:35, 29-08-11:

φυσικα και καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος αλλα σημερα καθε ενας απο εμας ο,τι δηλωσει ειναι!!!!!
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω και να σου πώ πως δεν είσαι ό,τι δηλώσεις, αλλά ό,τι αποδείξεις απο τις πράξεις σου!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,611 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 22:56, 29-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω και να σου πώ πως δεν είσαι ό,τι δηλώσεις, αλλά ό,τι αποδείξεις απο τις πράξεις σου!!
Οοχι! Μην το χαλάς!!! Είσαι ο,τι λέει το ζώδιό σου!!!

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 23:06, 29-08-11:

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και να σου πω πως δεν είσαι ο,τι δηλωσεις, αλλα ο,τι αποδειξεις απο τις πραξεις σου!!
Λενε οτι συνηθως οι ανθρωποι εχουν τρια προσωπα... Αυτο που δειχνουν, αυτο που ειναι και αυτο που θα ηθελαν να ειναι!!! Μεχρι ο αλλος να σου δειξει με πραξεις τον εαυτο του αναγκαστικα θα βασιστεις στην πρωτη εντυπωση που ειναι και η δηλωση!!! Αν ο αλλος εχει δηλωσει ρομαντικος και αποδειχθει παγοκολωνα, προβλημα του... Στο τελος θα αποκαλυφθει!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 00:35, 30-08-11:

Δεν θελω να μπω αναμεσα σας αλλα προς τι ολη αυτη η αντιπαραθεση;
Τα ζωδια ειναι απλα για να περνας τη βαρετη ωρα στο γραφειο, στο σπιτι, στα κους κους με τις φιλες!
Οχι ομως να καθομαστε να κρινουμε τους ανθρωπους απο το ζωδιο τους!! Δηλαδη αν ειναι ετσι τα πραγματα
Δεν πλησιαζουμε ποτε:
Κριο γιατι ειναι πεισματαρης και εγωισταρος
Καρκινο γιατι ειναι τσιγγουνης
Λεων γιατι ειναι εγωιστης μεχρις σκασμου
Τοξοτη γιατι ειναι απιστος
Σκορπιο γιατι ειναι εκδικητικος

Και λεω με τη σειρα μου, στο ραφι θα μεινουμε που ολοι εχουμε αρνητικα στοιχεια; Η θα ειμαστε γεματοι προκαταληψεις οταν γνωριζουμε καποιον;

Ειδικα στο σεξουαλικο κομματι ειμαι καθετη οτι ολα σχετιζονται με τη ΧΗΜΕΙΑ το λεω και το ξαναλεω γιατι πιστευω πολυ σ´αυτη! Να ταιριαζουν τα χνωτα των ανθρωπων, τα θελω, τα βιτσια, τα γουστα βρε αδερφε!!

Τωρα αν λενε για τους σκορπιους οτι ειναι σεξυ, καλα κανουν και ειναι, δηλαδη με αλλους δεν αξιζει να πας;; Δεν θα γουσταρεις;;
Η επειδη οι τοξοτες ειναι απιστοι να μην κανουνε σχεση μαζι τους;
Στερεοτυπα.....

Οποιος πορευεται με τετοιες σκεψεις και λειτουργει βασει ζωδιων το χασε απο χερι!!

Ουφ..... Κουραστηκα

Sorry για την γραφη, ειμαι απο κινητο!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,380 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 00:58, 30-08-11:

Όχι ρε, οι καρκίνοι θεωρούνται και τσιγκούνηδες; Εγώ νόμιζα πως θεωρούνται ψυχοβγάλτες...εμμμ... υπερβολικά συναισθηματικοί θέλω να πω...(Τέτοιο είμαι..)

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 01:06, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Όχι ρε, οι καρκίνοι θεωρούνται και τσιγκούνηδες; Εγώ νόμιζα πως θεωρούνται ψυχοβγάλτες...εμμμ... υπερβολικά συναισθηματικοί θέλω να πω...(Τέτοιο είμαι..)
Τι να σου πω!! Ετσι εχω ακουσει!!

Παράθεση

Άγγελος

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,836 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:24, 30-08-11:

Οχι ομως να καθομαστε να κρινουμε τους ανθρωπους απο το ζωδιο τους!! Δηλαδη αν ειναι ετσι τα πραγματα
Δεν πλησιαζουμε ποτε:
Κριο γιατι ειναι πεισματαρης και εγωισταρος
Καρκινο γιατι ειναι τσιγγουνης
Λεων γιατι ειναι εγωιστης μεχρις σκασμου
Τοξοτη γιατι ειναι απιστος
Σκορπιο γιατι ειναι εκδικητικος
αυτο δεν ειναι ζωδια,,αλλα εμμονη μονο στα αρνητικα..

τα ζωδια προσωπικα πιστευω και εχω δει οτι εχουν μιααα βαση..

αλλα δεν κρινεις απο αυτα εννοειται..

αλλα λενε ισως καποια στοιχεια απο τη βαση και τυπο χαρακτηρα του αλλου..

πχ σε μενα κριο,,βλεπω ολην την ουσια του κριου..

δεν υπαρχουν καλα και κακα ζωδια,,οπως και ανθρωποι,,
καθε ζωδιο-για οσους πιστευουν βεβαια- υπαρχει η καλη και καη εκδοση..

πχ ο λεων ειναι ο αρχηγος.. ε,μπορει να ειναι ο καλυτερος αρχηγος που εμπνεει σεβασμο και οργανωνει,,και ο χειροτερος αχρηστος εγωισταρος..

ο κριος πχ,μπορει να ειναι ενα προστατης και ηρωας ,,μπορει να ειναι και ο Χιτλερ..

στις προβλεψεις μεσω ζωδιων δεν πιστευω,,γιατι ποτε δεν εχω δει να πετυχαινουν..

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 14:33, 30-08-11:

Φυσικά συμφωνώ με όσα λές απλά έθεσα ενα παράδειγμα, ίσως λίγο ακραίο, για να τονίσω οτι δεν πρεπει να δίνουμε σημασία σε οσα λενε τα ζώδια. Ο καθένας έχει την προσωπικότητα του, η οποία δεν επιρρεάζεται απο κανένα ζώδιο και απο καμμία σελήνη!

Δηλαδή, δεν εχετε συναντήσει ποτέ δύδιμα, που στην ουσία έχουν γεννηθεί ίδια μέρα και ώρα, να απέχουν πολύ μεταξύ τους? Να μην ταιριάζουν τα χνώτα τους? Να είναι τελείως διαφορετικα?

Πως το εξηγούν αυτό οι αστρολόγοι?

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 15:48, 30-08-11:

Φυσικά συμφωνώ με όσα λές απλά έθεσα ενα παράδειγμα, ίσως λίγο ακραίο, για να τονίσω οτι δεν πρεπει να δίνουμε σημασία σε οσα λενε τα ζώδια. Ο καθένας έχει την προσωπικότητα του, η οποία δεν επιρρεάζεται απο κανένα ζώδιο και απο καμμία σελήνη!

Δηλαδή, δεν εχετε συναντήσει ποτέ δύδιμα, που στην ουσία έχουν γεννηθεί ίδια μέρα και ώρα, να απέχουν πολύ μεταξύ τους? Να μην ταιριάζουν τα χνώτα τους? Να είναι τελείως διαφορετικα?

Πως το εξηγούν αυτό οι αστρολόγοι?
πρωτον δεν γινεται να γεννησεις 2 παιδια την ιδια ωρα ακριβως.....εκει πατανε στην διαφορα λεπτων!!!!!! και ναι οντως ειναι βλακειες πολλα απο αυτα π λενε.
τωρα υπαρχει ενας μικρος συσχετισμος χαρακτηρα και ζωδιου και οφειλεται στην θεση των πλανητων εκεινη την ωρα....αυτο το πιστευαν απο πολυ παλια.
για τα διδυμα οπως και για την προσωπικοτητα του καθε ατομου ειδικοι ειναι οι βιολογοι ....μονο αυτοι μπορουν να εξηγησουν
(και παλι ως ενα βαθμο) πως στο καλο <βγηκαμε >ετσι!!!!!
ειδικα στα διδυμα παιζει ρολο και το αν ειναι μονοζυγωτικα ή διζυγωτικα!

παντως σε ενα μικρο βαθμο φαινεται αυτο.....δηλαδη αρκετες φορες μου εχει τυχει επειδη γνωριζω πολυ κοσμο ,καποια χαρακτηριστικα π βλεπω σε καποιο ατομο να τα βλεπω και σε ενα αλλο και μετα να μαθαινω οτι ειναι και το ιδιο ζωδιο!
φυσικα δεν πρεπει να κρινουμε τα ατομα μονο απο αυτο ωστοσο ειναι αστειο γιατι σε ενα μικρο βαθμο λιγα χαρακτηριστικα ταιριαζουν και ειναι αστειο να τα βλεπεις να επαναλαμβανονται!!!!!!
πχ εγω φιλους ταυρους......κοινο χαρακτηριστικο των ταυρων-η λατρεια για το καλο φαι!αποκλειστικα γκουρμε γευσεις!
καθε φορα π λεμε να βγουμε εκεινοι επιμενουν να παμε για φαγητο!
ε και μετα διασκεδαζουμε με αυτο.......
εννοειται πως καποιος δεν θα απερριπτε καποιον πχ απο διπλα του μονο και μονο γιατι η πατερα ή η μπιλιου ειπαν οτι δεν ταιριαζουν ζωδιακα........

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 17:30, 30-08-11:

πρωτον δεν γινεται να γεννησεις 2 παιδια την ιδια ωρα ακριβως.....εκει πατανε στην διαφορα λεπτων!!!!!! και ναι οντως ειναι βλακειες πολλα απο αυτα π λενε.
τωρα υπαρχει ενας μικρος συσχετισμος χαρακτηρα και ζωδιου και οφειλεται στην θεση των πλανητων εκεινη την ωρα....αυτο το πιστευαν απο πολυ παλια.
για τα διδυμα οπως και για την προσωπικοτητα του καθε ατομου ειδικοι ειναι οι βιολογοι ....μονο αυτοι μπορουν να εξηγησουν
(και παλι ως ενα βαθμο) πως στο καλο <βγηκαμε >ετσι!!!!!
ειδικα στα διδυμα παιζει ρολο και το αν ειναι μονοζυγωτικα ή διζυγωτικα!

παντως σε ενα μικρο βαθμο φαινεται αυτο.....δηλαδη αρκετες φορες μου εχει τυχει επειδη γνωριζω πολυ κοσμο ,καποια χαρακτηριστικα π βλεπω σε καποιο ατομο να τα βλεπω και σε ενα αλλο και μετα να μαθαινω οτι ειναι και το ιδιο ζωδιο!
φυσικα δεν πρεπει να κρινουμε τα ατομα μονο απο αυτο ωστοσο ειναι αστειο γιατι σε ενα μικρο βαθμο λιγα χαρακτηριστικα ταιριαζουν και ειναι αστειο να τα βλεπεις να επαναλαμβανονται!!!!!!
πχ εγω φιλους ταυρους......κοινο χαρακτηριστικο των ταυρων-η λατρεια για το καλο φαι!αποκλειστικα γκουρμε γευσεις!
καθε φορα π λεμε να βγουμε εκεινοι επιμενουν να παμε για φαγητο!
ε και μετα διασκεδαζουμε με αυτο.......
εννοειται πως καποιος δεν θα απερριπτε καποιον πχ απο διπλα του μονο και μονο γιατι η πατερα ή η μπιλιου ειπαν οτι δεν ταιριαζουν ζωδιακα........
Τι να σου πω...

Πάντα ήμουν και είμαι της άποψης οτι τίποτε απο αυτα δεν παίζει ρόλο ούτε στις συνήθειες των ανθρώπων, ούτε στη συμπεριφορά. Δεν θα αποκλείσω το ενδεχόμενο να ταιριάζουν κάποια χαρακτηριστικά, και αυτό γιατί δεν έχω αποδείξεις χειροπιαστές, ξέρεις δεν καταδικάζω τίποτα μέχρι να σιγουρευτώ για το αντίθετο.
Ο καθένας μας είναι διαφορετικός, ξεχωριστός! Τυχαίνει πολύ συχνά να συναντάμε άτομα που μας ταιριάζουν και επειδή έτσι μας έχουν τροφοδοτήσει τα μέσα να το αποδίδουμε στα ζώδια. Προσωπικά δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο, δεν το ενστερνίζομαι και δεν το προωθώ.
Η χημεία που βαρέθηκα να λέω στις σχέσεις, ανεξαρτήτου είδους, είναι το πάν.
Έχω βρεθεί πολλές φορές με άτομα ίδιου ζωδίου με το δικό μου και δεν κατάφερα να βρώ όχι κοινό χαρακτηριστικό, αλλά ούτε κώδικα επικοινωνίας.

Ακολουθώ το ένστικτό μου και όπου με βγάλει, τα ζωδια τα αφήνω μόνο για κους κους!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 16:07, 04-10-11:

Γεια σας παιδιά !
Λοιπόν, εγώ πιστεύω στα ζώδια, στα χαρακτηριστικά δηλαδή γιατί απλώς συμβαίνει να ισχύουν σε πάρα πολλές περιπτώσεις, καλώς ή κακώς...
Μου τα χε βρει η κολλητή μου παλιότερα που ψιλοασχολείται :
είμαι Κριός, με σελήνη στο Σκορπιό και ωροσκόπο Υδροχόο και γενικά αρκετούς πλανήτες στο Σκορπιό..

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 00:55, 14-10-11:

Για να κάνουμε λίγο χαβαλέ...
Αυτή 19/2 (Υδροχόος προς Ιχθύ), εγώ 19/3 (Ιχθύς προς Κριό), 6 χρόνια μικρότερη.

Τι λένε τα ζώδια για αυτά;

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 01:39, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Για να κάνουμε λίγο χαβαλέ...
Αυτή 19/2 (Υδροχόος προς Ιχθύ), εγώ 19/3 (Ιχθύς προς Κριό), 6 χρόνια μικρότερη.

Τι λένε τα ζώδια για αυτά;
Ότι σου πέφτει μικρή

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 03:00, 14-10-11:

Τα είδα και με τις μεγάλες...

Παράθεση

Angelika J.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angelika J.
H Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H Angelika J. Ελλαδα,Ελλαδα και παλι Ελλαδα! έγραψε στις 21:09, 14-10-11:

Εγω ειμαι της περιπτωσης των ανθρωπων που λενε "εγω δεν τα πιστευω τα ζωδια,αλλα μ'αρεσουν γιατι παραμυθιαζομαι.."χιχι..!Οντως..Δεν πολυπιστευω,παρολο που βλεπω αρκετα σημεια του ζωδιου μου(για να μην πω τα περισσοτερα ή ολα)που επιβεβαιωνονται σε μενα,αλλα και σε ατομα που ξερω σχετικα με το ζωδιο τους.Παντως δυστυχως τον ωροσκοπο μου δεν τον ξερω.Το ζωδιο μου ειναι σκορπιος.Δεν θα ρωτησω αν ταιριαζω με το αγορι μου που ειναι ζυγος,γιατι ειμαστε παααρα πολυ καλα δοξα τω Θεω!Αλλα εχω περιεργεια να ακουσω τη δικη σας ερμηνεια για το ζωδιο μου πανω στη σχεση και γενικα στη ζωη..Πλακα εχει..:p

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panosmavrou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panosmavrou
Ο panosmavrou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O panosmavrou .... έγραψε στις 03:26, 20-10-11:

Εβδομαδιαίες αστρολογικές προβλέψεις από τον Πητ Παπαδάκο
από 17/10-23/10

ΚΡΙΟΣ

Αισθηματικά: Μην παραπονεθείτε αυτήν την βδομάδα εάν έχετε συγκρούσεις με το ταίρι σας, γιατί σύντομα θα επέλθει ηρεμία στη σχέση. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι οι εντάσεις είναι το «αλατοπίπερο» σε ένα ζευγάρι.

Επαγγελματικά: Προβλέπεται επαγγελματική και οικονομική άνοδος για αυτήν την εβδομάδα, που όμως θα χρειαστεί να ρισκάρετε.

Υγεία: Οι συγκινήσεις θα είναι περιττές και η υγεία σας αυτήν την εβδομάδα θα είναι πάρα πολύ καλή.

Τυχερή μέρα: Πέμπτη
Τυχερή ώρα: 7 το απόγευμα
Τυχερό χρώμα: Πράσινο
Τυχερό πετράδι: Σμαράγδι

ΤΑΥΡΟΣ

Αισθηματικά: Αρκετά δυναμικά ξεκινάει για εσάς η εβδομάδα αυτή στα αισθηματικά σας. Καινούριες γνωριμίες έρχονται στο προσκήνιο και σας βοηθούν να ανανεωθείτε.

Επαγγελματικά: Παρ’ ότι τα οικονομικά σας παραμένουν στάσιμα αυτόν τον καιρό προσπαθείστε να μην κάνετε άσκοπες, πλέον, σπατάλες. Μία επαγγελματική ευκαιρία σας ανοίγει νέους ορίζοντες.

Υγεία: Προσπαθείστε να αποβάλλεται το άγχος και μην σας πιάνει ανασφάλεια.

Τυχερή μέρα: Δευτέρα
Τυχερή ώρα: 10 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Γαλάζιο
Τυχερό πετράδι: Πλατίνα

ΔΙΔΥΜΟΣ

Αισθηματικά: Είσαστε αρκετά μπερδεμένοι αυτόν τον καιρό. Δώστε χρόνο στον εαυτό σας για να δείτε τι πραγματικά αναζητάτε. Πολλές επαφές αυτήν την εβδομάδα με φιλικά πρόσωπα.

Επαγγελματικά: Μην δημιουργείτε καταστάσεις που μπορούν να φανούν μοιραίες. Ρίξτε λίγο νερό στο κρασί σας και δώστε σημασία σε αυτά που έχουν να σας πουν οι ανώτεροί σας.

Υγεία: Προσπαθείστε να ηρεμήσετε μέσα σας αυτήν την εβδομάδα και να χαλιναγωγήσετε κρυφές εντάσεις που θέλετε να βγάλετε στη φόρα. Από την εβδομάδα αυτήν τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα.

Τυχερή μέρα: Παρασκευή
Τυχερή ώρα: 8 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Κόκκινο
Τυχερό πετράδι: Αμέθυστος

ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Αισθηματικά: Καιρός να δείξετε λίγο τρυφερότητα και αγάπη στο ταίρι σας για να το απαλλάξετε από τυχόν ανησυχίες.

Επαγγελματικά: Σταθερή η επαγγελματική σας πορεία προς το παρόν. Από την εβδομάδα αυτήν, νέες ιδέες σας κάνουν πιο δημιουργικούς και αποδοτικούς στον επαγγελματικό σας χώρο.

Υγεία: Πάρα πολύ καλά θα είναι τα πράγματα στο θέμα της υγείας σας. Μπορείτε να χαλαρώσετε αφήνωντας πίσω ανασφάλειες.

Τυχερή μέρα: Τρίτη
Τυχερή ώρα: 9 το βράδυ
Τυχερό χρώμα: Πορτοκαλί
Τυχερό πετράδι: Άργυρος

ΛΕΩΝ

Αισθηματικά: Η μεγάλη φαντασία σας χρειάζεται λίγη συγκράτηση. Προσγειωθείτε λίγο γιατί ίσως κάποια πράγματα στη σχέση σας να μην είναι έτσι όπως φαντάζεστε και να γκρινιάζετε άδικα στον/ην σύντροφό σας.

Επαγγελματικά: Σας απασχολεί ένα μεγάλο και σημαντικό επαγγελματικό πρόβλημα. Η λύση του έρχεται από την επόμενη εβδομάδα, μια και οι πλανήτες σας ευνοούν να πάρετε σταθερές αποφάσεις.

Υγεία: Αρκετά καλή. Ίσως έχετε όμως μια τάση φυγής ή μια τάση για να ξεδώσετε λιγάκι.

Τυχερή μέρα: Τετάρτη
Τυχερή ώρα: 7 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Ροζ
Τυχερό πετράδι: Οπάλ

ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Αισθηματικά: Αρκετά δοκιμάσατε το ταίρι σας μέσα από τη σχέση αυτή. Προσπαθείστε τώρα να φανείτε χρήσιμοι απέναντί του και μην προσπερνάτε αυτά που έχει να σας πει. Μικροεντάσεις δεν θα λείψουν.

Επαγγελματικά: Μην σας απασχολεί ένα ζήτημα που μπορεί να μην έχει καν σημασία. Από το τέλος της εβδομάδας θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Τυχερή μέρα: Σάββατο
Τυχερή ώρα: 6 το απόγευμα
Τυχερό χρώμα: Καφέ
Τυχερό πετράδι: Σμαράγδι

ΖΥΓΟΣ

Αισθηματικά: Μην στενοχωριέστε από κάτι που συνέβη και δυσκολεύετε τη ζωή σας. Τα πράγματα σιγά σιγά θα αρχίσουν να ηρεμούν. Φίλοι και αγαπημένα πρόσωπα θα είναι κοντά σας.

Επαγγελματικά: Ελπίζετε σε ένα γεγονός που δεν θα αργήσει να έρθει και θα είναι ευχάριστο για σας. Επιτέλους οι κόποι σας θα δείτε να ανταμείβονται.

Υγεία: Αν και ψυχολογικά ταλαιπωρηθήκατε αρκετά αυτόν τον καιρό τα πράγματα σταδιακά αρχίζουν να αλλάζουν. Καιρός να ηρεμήσετε λίγο.

Τυχερή μέρα: Κυριακή
Τυχερή ώρα: 1 το μεσημέρι
Τυχερό χρώμα: Άσπρο
Τυχερό πετράδι: Χρυσός

ΣΚΟΡΠΙΟΣ

Αισθηματικά: Οικογενειακά θέματα ή θέματα σχέσεων θα σας απασχολήσουν. Θα βρεθείτε σε θέση να αναθεωρήσετε πράγματα και καταστάσεις, έτσι ώστε να επωφεληθείτε από κάποιους γνωστούς, ζυγίζοντας καλύτερα τα πράγματα.

Επαγγελματικά: Προσέχετε να μην κάνετε οικονομικές σπατάλες, γιατί κάτι απρόοπτο μπορεί να σας φέρει σε δύσκολη θέση.

Υγεία: Αναζητάτε διαρκώς λίγο χρόνο για να ηρεμήσετε από τους γρήγορους ρυθμούς σας.

Τυχερή ώρα: 5 το απόγευμα
Τυχερό χρώμα: Πράσινο
Τυχερό πετράδι: Διαμάντι.

ΤΟΞΟΤΗΣ

Αισθηματικά: Αφήστε τις γκρίνιες και μη γίνεστε κουραστικοί με τα ίδια συνεχώς πράγματα περιμένοντας με αγωνία να συμβεί κάτι που θα σας παρηγορήσει. Μην πληγώνετε το ταίρι σας με τη συμπεριφορά σας.

Επαγγελματικά: Τα επαγγελματικά σας, όπως και τα οικονομικά σας μπορεί να έχουν μείνει για λίγο στάσιμα. Ευνοϊκές προτάσεις έρχονται στο προσκήνιο.

Υγεία: Προσπαθείστε όσο μπορείτε να χαλαρώσετε. Το άγχος και οι εντάσεις δεν σας αφήνουν να ηρεμήσετε όσο θα θέλατε.

Τυχερή ώρα: 11 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Κίτρινο
Τυχερό πετράδι: Άργυρος

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ

Αισθηματικά: Πολλές θα είναι οι εντάσεις σας αυτήν την εβδομάδα τόσο σε οικογενειακά όσο και σε θέματα φιλίας.

Επαγγελματικά: Νιώθετε πολύ πιεσμένοι αυτόν τον καιρό. Οι κόποι σας ανταμείβονται μέσα από προτάσεις ή προσφορές που γίνονται δεκτές.

Υγεία: Καλά θα είναι τα πράγματα. Αποφεύγετε τις εντάσεις.

Τυχερή μέρα: Τρίτη
Τυχερή ώρα: 4 το απόγευμα
Τυχερός αριθμός: 25

ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Αισθηματικά: Ίσως κάποια πράγματα να τα θεωρείται σίγουρα και να μην δίνετε και τόσο την προσοχή σας. Προσπαθείστε να βρείτε τρόπους που θα σας φέρουν πιο κοντά και ακούστε τι έχει να σας πει και το ταίρι σας.

Επαγγελματικά: Προσπαθείστε να βρείτε τρόπους έτσι ώστε να αυξήσετε τα έσοδά σας. Όμως κάποιες προτάσεις για λίγο ακόμα θα καθυστερήσουν, κάντε λίγο υπομονή και όλα θα αλλάξουν.

Υγεία: Ψυχολογικοί παράγοντες μπορούν να σας κάνουν να νιώθετε λίγο εξαντλημένοι. Από την επόμενη εβδομάδα πολύ καλύτερα.

Τυχερή μέρα: Παρασκευή
Τυχερή ώρα: 2 το μεσημέρι
Τυχερό χρώμα: Μπλε
Τυχερό πετράδι: Ασήμι

ΙΧΘΥΣ

Αισθηματικά: Πάρτε μια φορά την κατάσταση στα χέρια σας και μην περιμένετε να παίρνει πάντα πρωτοβουλίες το ταίρι σας. Δείξτε του το ενδιαφέρον σας και φανείτε χρήσιμος/η.

Επαγγελματικά: Ίσως αν κινούσατε περισσότερο τα νήματά σας και δείχνατε περισσότερη αποδοτικότητα και μεθοδικότητα, τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα για εσάς.

Υγεία: Πολύ καλή. Αφήστε πίσω τις ανασφάλειες και προχωρήστε σταθερά.

Τυχερή μέρα: Δευτέρα
Τυχερή ώρα: 3 το μεσημέρι
Τυχερό χρώμα: Γαλάζιο

Πηγή: http://www.grandesecreto.gr/?content...andom_number=1

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panosmavrou : 20-10-11 στις 12:08.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

foufroux

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη foufroux
H foufroux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H foufroux έγραψε στις 23:07, 10-01-12:

παιδια τα ζωδια εχουν καποια βαση...ποτε δε πιστευα μεχρι που αρχισα να παρατηρω και να βλεπω τους φιλους μου και τους γνωστους..ναι οι κριοι ειναι ενεργητικοι σε ολα τα θεματα,δε θα συναντησεις ποτε ολιγομιλητο κριο η αδιαφορο,εχει προσωπικοτητα δυνατη που γινεται διακριτη αμεσως σε μια παρεα με τα σχολια του και το χιουμορ του, και στο θεμα σεξ ειναι ολοι βουρ στον πατσα,δεν το χουν με το ρομαντσο σε αντιθεση με ιχθεις,καρκινους που ειναι οι πλεον ρομαντικοι με εναν τονο μελαγχολικο ενιοτε οπως και οι ταυροι,αλλα και οι ζυγοι,οι οποιοι ξερουν πολυ καλα να φλερταρουν και γενικα τα ζωδια του αερα (διδυμοι,ζυγοι,υδροχοοι) που παιζουν το φλερτ στα δαχτυλα και η επικοινωνια με τους αλλους ανθρωπους ειναι το ατου τους!!!ποτε δεν εχω συναντησει μια απο τις τελευταιες περιπτωσεις ζωδιων να εινα εσωστρεφεις!ΠΟΤΕ!και το τονιζω..αντιθετα ζωδια οπως ταυροι,αιγοκεροι ειναι πολυ διαφορετικοι,λογικο..ζωδια της γης που ειναι συνηθως πρακτικα,αναλυτικοι στη σκεψη τους κι εδω βλεπε Παρθενος,ρεαλιστες,φιλοδοξοι(το εγω τους ταυτιζεται καπως με την οικονομικη επιτυχια),οι δε ταυροι ειναι ηδονιστες και πραγματικα ναι ειμαστε ρε γαμωτο ειδικα με το θεμα φαγητο,και στο σεξ... ταυρος που λενε,αν φυσικα ο ταυρος δεν εχει παραπανισια κιλα και δε μπορει να κουνησει το κωλο του, τα αρνητικα μας 8α ελεγα οτι ειναι απο τα χειροτερα -κατ εμε- του ζωδιακου κυκλου κι αυτο γιατι πολλες φορες γινομαστε πολυ εξουσιαστικοι με τους αλλους εχοντας την ψευδαισθηση ή καλυτερα την μαλακια στον εγκεφαλο οτι οι αλλοι ειναι κτηματα μας κι ως προς αυτο νομιζω οι ταυροι πρεπει να το δουλεψουνε αν δεν θελουν να μεινουν στο τελος απομονωμενοι..ναι ο Χιτλερ ηταν ταυρος, και ο Παπαδοπουλος και οχι δεν γνωριζω κανεναν δικτατορα που ηταν διδυμος πχ ή ιχθυς...πνευματα ελευθερα και ανησυχα απο τη φυση τους,βλεπω κι απο τον αδερφο μου που ειναι ιχθυς και πραγματικα προσκυνω,ωρες ωρες μου μιλα και νομιζω οτι ειναι γκουρου το παιδι..απιστευτα βιβλιοφαγος και γνωσιομανης.οι σκορπιοι δε εχουν μια διορατικοτητα που ακομα και καλος ηθοποιος να εισαι και να το ''παιζεις''' τρελιτσα ...χμμ αργα ή γρηγορα θα σε καταλαβουν τι ατομο εισαι,δε μπορεις να τους κρυφτεις με τιποτα, και μη διανοηθεις φυσικα να τους κανεις κακο γιατι θα το φυσας και δε θα κρυωνει για χρονια, σιγουρα θα σου αφησει πικροι γευση..ουφ βαρεθηκα οποιος θελει ας απαντησει αν βρισκει καπου βαση σε ολα αυτα.σιγουρα παντως ολοι εχουμε καλα και ασχημα στο καθε ζωδιο κατα τη γνωμη μου διαφορετικα στο καθενα,αρκει να μπορεις να αξιοποιησεις τα προτερηματα και να ξεπερασεις τη φυση σπυ σε ο,τι εχει να κανει με ελαττωματα...

Παράθεση

Mercury (Φρεντο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Φρεντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,422 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 23:24, 10-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από foufroux
Να φανταστω δηλαδη οτι οταν γνωριζεις καποιον πρωτα τον ρωτας ζωδιο και μετα το ονομα.
Τα ζωδια ειναι μ@λ@κιες. Δεν ειναι δυνατον οι πλανητες,οι αναδρομοι, οι εκλειψεις οι κομητες, τα αστερια οι γαλαξιες και οι μαυρες τρυπες να καθοριζουν τον χαρακτηρα και την συμπεριφορα καποιου.....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 01:40, 11-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από foufroux
οι σκορπιοι δε εχουν μια διορατικοτητα που ακομα και καλος ηθοποιος να εισαι και να το ''παιζεις''' τρελιτσα ...χμμ αργα ή γρηγορα θα σε καταλαβουν τι ατομο εισαι,δε μπορεις να τους κρυφτεις με τιποτα, και μη διανοηθεις φυσικα να τους κανεις κακο γιατι θα το φυσας και δε θα κρυωνει για χρονια, σιγουρα θα σου αφησει πικροι γευση..
Ακούτε;;;''Ακούμε'' να λέτε!
Οχι ρε συ, οι Σκορπιοί είναι και γαμώ τα παιδιά! Λογικό δεν είναι αμα σ'ενοχλήσει ο άλλος, να του το δείξεις οτι ενοχλήθηκες;
Ολο το ποστ της φουφρουξ είχε πλάκα, με όλο το συμπάθειο, λες κι άκουγα μια ''θειά'' να λέει ''οι άντρες πιδί μ να σι ξερουν απτη μεσ κaι κάτ''

ps. Πατωσε λίγο το θέμα αυτό, ε; Εγω φρουφρου(πιο εύκολο) ακούω γενικά όσα λέγονται περι ζωδίων, αλλά δεν τα ενστερνίζομαι. Θεωρώ πως κάπου μπορεί να βασίζονται απο των αρχαιοτάτων χρόνων, αλλά κρατώ τις μεγάλες επιφυλάξεις μου, διότι κάθε άτομο έχω διαπιστώσει πως είναι μοναδικό

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 11-01-12 στις 01:50.
Παράθεση

Άγγελος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Άγγελος έγραψε στις 07:51, 11-01-12:

παιδια τα ζωδια εχουν καποια βαση...ποτε δε πιστευα μεχρι που αρχισα να παρατηρω και να βλεπω τους φιλους μου και τους γνωστους..ναι οι κριοι ειναι ενεργητικοι σε ολα τα θεματα,δε θα συναντησεις ποτε ολιγομιλητο κριο η αδιαφορο,εχει προσωπικοτητα δυνατη που γινεται διακριτη αμεσως σε μια παρεα με τα σχολια του και το χιουμορ του,
πώς μας ξερεις..

foufroux

οντως και εγω βλεπω οτι στα χαρακτηριστικα του χαρακτηρα,,περιεργως,,στα βασικα τουλαχιστον πεφτουν μεσα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    mindcircus

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους