Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου μια γυναικα σχετικα αδυνατη 1.75-1.80 βαζοντας γοβα ειδικα σε καμια βραδυνη εξοδο ειναι πιο επιβλητικη και τραβαει περισσοτερο τα βλεμματα απο μια κοντιτερη με τις ιδιες αναλογιες. Βεβαια ισως μιλαω μεροληπτικα διοτι η ιδια ειμαι ψηλη (1.78 ). Αντιθετα μια κοντιτερη κοπελα θα ελεγε πολυ πιθανον οτι οι ψηλες ειναι γιγαντες και οτι μονο μπασκετμπολιστα μπορουν να βρουν γκομενο κλπ κλπ Αρα καταληγω στο οτι τι υψος εχει ο καθενας δεν εχει και μεγαλη σημασια αρκει να ξερει να το χειριστει υπερ του.


Τελος για να πω και τα επι του θεματος τον αντρα τον θες κανα 12ποντο ψηλοτερο να φορας και τις γοβαρες σου οποτε γουσταρεις. Αλλα και πιο κοντος να ναι σιγα το πραμα. Τωρα με τον δικο μου ειμαστε στο ιδιο υψος πχ και δεν με νοιαζει καθολου (θα τον εχω αφησει πριν προλαβουμε να βγουμε μαζι βραδυ οχι τιποταλλο :D ) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν με νοιάζει καθόλου το ύψος ! Με ένοιαζε όταν ήμουν 14. Μετά το ξεπέρασα! Έτσι γεννήθηκα και σε άλλους αρέσω και σε άλλους όχι.. Σε αυτόν που με ενδιαφέρει να αρέσω όμως.. Αρέσω.. Οπότε όλα τ'άλλα είναι περιττά!! Δεν θεωρώ σοβαρό κριτήριο το ύψος για την επιλογή συντρόφου.. Δηλαδή τι, αν βρεις ένα άτομο που σου ταιριάζει απόλυτα θα ρίξεις άκυρο επειδή δεν σε ικανοποιεί το ύψος? Μόνο αν τον θέλεις για φιγούρα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως κατα κανονα οι ψηλες γυναικες 175 -180 και πανω ,γινονται ψιλολιγνες..
μη γελιομαστε..

πολυ σπανια εχω δει ψηλη με αναλογιες γυναικας 160 πχ..
αν δω ,θα τρελαθω και θα το χαρω παρα πολυ

αλλα αμα θες γεματη γυναικα με περιφερεια οπισθια γεματα,,ε,,σπανια τα εχουν οι ψηλες..

μια 180 γυναικα με αναλογιες 160 θα εμοιαζε με ντουλαπα ,,πολυ ογκωδης..και θα ηταν πιο δυσκολη στην ισορροπια και ευλυγισια.

αναλογα και οι ανδρες πανω απο 190 ,μπασκεμπολιστες κλπ ξεβλασταρωνουν σαν ορθια καλαμια συνηθως,,και ειναι μακροταλοι..

θα παχαινε και ευκολα κιολας,,σαν την ann nicole smith πχ αν ειχατε δει,,που οντας ευσωμη και 177 περιπου,,με το ζορι κρατιοταν πιο μεγαλη να γινει ντουλαπα..


απλα στα ακραια υψη -κοντο ψηλο- οι αναλογιες του ανθρωπου αλλοιωνονται συνηθως..ή γινονται πολυ κοντοχοντροι ή πολυ μακροταλοι..
γιαυτο και συνηθως οι ιδανικες αναλογιες ανδρων γυναικων βρισκονται συνηθως στα μεσα υψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
παντως κατα κανονα οι ψηλες γυναικες 175 -180 και πανω ,γινονται ψιλολιγνες..
μη γελιομαστε..

πολυ σπανια εχω δει ψηλη με αναλογιες γυναικας 160 πχ..
αν δω ,θα τρελαθω και θα το χαρω παρα πολυ

αλλα αμα θες γεματη γυναικα με περιφερεια οπισθια γεματα,,ε,,σπανια τα εχουν οι ψηλες..

μια 180 γυναικα με αναλογιες 160 θα εμοιαζε με ντουλαπα ,,πολυ ογκωδης..και θα ηταν πιο δυσκολη στην ισορροπια και ευλυγισια.

θα παχιανε και ευκολα κιολας,,σαν την ann nicole smith πχ αν ειχατε δει,,που οντας ευσωμη και 177 περιπου,,με το ζορι κρατιοταν πιο μεγαλη να γινει ντουλαπα..

Δηλαδή δεν έχεις δει ποτέ γυναίκα 180 με καμπύλες? Δηλαδή οι ψηλές ή ξερακιανές θα είναι ή ντουλάπες?
Αγγελε, τι είναι αυτά που λες?
Όσο για την ευλυγισία έχεις άδικο!!!!
Θα συμφωνήσω όμως στην ισορροπία, δεν υπάρχει!! Όσο πιο ψηλός τόσο πιο ανισόρροπος!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδή δεν έχεις δει ποτέ γυναίκα 180 με καμπύλες? Δηλαδή οι ψηλές ή ξερακιανές θα είναι ή ντουλάπες?
ολες καποιες καμπυλες εχουν..

μην μιλαμε γενικα..

αλλα ποσες ψηλες εχεις δει με τετοια οπισθια..?

ή με τετοιες εντονες καμπυλες,,

..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Η γυναίκα (γιατί για αυτές με ενδιαφέρει) το ιδανικό ύψος θεωρώ ότι είναι το 1.68 με 1.72 γιατί πάντα κατά την γνώμη μου σε αυτό το ύψος και καλές αναλογίες είναι τα πιο ελκυστικά σώματα στο κόσμο.


Αν δείτε λοιπόν κανένα τρελό με μεζούρα στο δρόμο, εγώ θα είμαιαυτός. :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν δείτε λοιπόν κανένα τρελό με μεζούρα στο δρόμο, εγώ θα είμαιαυτός.

θα εχεις και παρεα εμενα..:P
οι δυο τρελοι

συμφωνω απολυτα ,μονο που νομιζω οτι ειναι 165-168,,το ιδανικο υψος για γυναικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Κάτσε γιατι εδώ αν κατάλαβα καλά είναι η Kardashian, αυτη εχει βάλει ψεύτικο κώλο. Τι μου λες τώρα. Ασε που ναι έχω δει πεταχτό πωπό σε γυναίκα αρκετά ψηλή, άσε που στις μέρες μας οπου κυραρχεί το μεσογειακό κορμί υπάρχουν ακόμη περισσότερες.
Η άλλη η Johansson δεν είναι? Οκ κουκλάρα με καταπληκτικό κορμί, αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.


κοιτα φαρδια λεκανη,αυτη δεν φουσκωνει απο ενθεματα,που μπορει να εβαλε υπερβαλλοντας.
160 ειναι

δες charlize theron 177


η διαφορα περιφερειας-λεκανης ειναι εμφανης,,πιο ισια -ανδρικη η δευτερη..
και στηθος δειγμα..

σε απλες καθημερινες γυναικες,,συνηθως οι γεματες πανω και κατω πωπο και στηθος ειναι μεσες προς κοντουλες,,
υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια.. γυναικες με χειρολαβες που λεμε..

αλλα σε πολλους αρεσουν οι πιο ψηλολιγνες αερατες κοπελες οπως συνηθεστερα ειναι οι ψηλες..

ειναι και θεμα γουστου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εχω δει φαρδιές λεκάνες με πωπό μηδενικό...
Εχω δει φαρδιές λεκάνες με πωπό τεράστιο...
εχω δει μικρες λεκανες με πωπο απίστευτα σεξυ...

Ισως στην Ελλάδα να κυριαρχεί ο σωματότυπος "αχλάδι", δηλαδή φαρδιά κάτω, στενή πάνω με μικροσκοπικό στήθος, αλλά μην αναιρείς το "γενικό" καμπυλωτό κορμί, πάνω και κάτω πιασίματα, υπάρχουν πολλές που το έχουν και είναι και ψηλές, και για να έχει κάποια τις λεγόμενες χειρολαβές δεν χρειάζεται να είναι σωματότυπος "αχλάδι".

Περι ορεξεως κολοκυθόπιτα. Σε κάποιους αρέσουν οι πάρα πολύ αδυνατες και ξέρω και κάποιους που τους αρέσουν οι πάρα πολύ γεμάτες. Αλλο θέμα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μα τα παραδείγματα που σου έδωσε δεν ήταν από Ελλάδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ναι αλλά στην Ελλάδα ζεί ( αν δεν κάνω λάθος), κυκλοφορεί και βλέπει λάιβ γυναίκες. Μην ξεχνάμε και το φώτοσοπ που παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Περι ορεξεως κολοκυθόπιτα.
οχι αχλαδόπιτα..:hehe:

Ναι αλλά στην Ελλάδα ζεί ( αν δεν κάνω λάθος), κυκλοφορεί και βλέπει λάιβ γυναίκες.
ναι,,,οντως υπαρχουν και κοντες λεπτες με λιγο λιπος..και καμπυλες..

αλλα γενικα,,στο δρομο μαγαζια ,τει κλπ..

μονο μια θυμαμαι σχεδον 180 ,,ενω οι περισσοτερες να ειναι το πολυ 170..με το πληθος στο 160-165
χοντρικα βλεποντας συγκριτικα με το υψος μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
μονο μια θυμαμαι σχεδον 180

Μηπως ήμουν εγω?? Εχω βέβαια και μια κολλητή στο ίδιο ύψος...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Xm. Μπορεί μια κοπέλα να είναι ψηλή και αδύνατη, αλλά όχι άχαρη απαραίτητα. :hmm:
Αδύνατη σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:



πολυ αδυνατη φαινεται στην φωτογραφια η Ντορα!!!!
θελω να δω ποιος θα επιλεξει την Παπαρηγα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:




το μητσοτάκη με μαλλιά ή το γκρέμλιν?
Εγώ πάντως δαγκωτό την κουρτίνα 3 κι ας έχει το Mr.Zonk!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εμένα δεν με ενδιαφέρει το ύψος, αλλά η προσωπικότητα.. Και πιο κοντή, και πιο ψηλή να είναι από εμένα, αν ταιριάζουμε δεν θα τα φτιάξω μαζί της επειδή θα'ναι ή ψηλή ή κοντή.. Δε νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:



διαλεγω την αλλαγη φυλου η το 3ο ποδι χαλκιδικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top