Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απέρνεργοποίησε το firewall του router σου :)
Και δώσε την IP σου μετά σ' όλη τη γειτονιά για να κάνουν πάρτυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απέρνεργοποίησε το firewall του router σου :)

Δεν πειραξα κατι στο router

Και το netbook μου ειναι κανονικ συνδεδεμενο ασχετα με το laptop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και δώσε την IP σου μετά σ' όλη τη γειτονιά για να κάνουν πάρτυ.
Υπερβάλεις..... και τρομάζεις το παιδί. Και την ip του να έχουν δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα στο εσωτερικό του δίκτυο.
:worry:Γίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν πειραξα κατι στο router

Και το netbook μου ειναι κανονικ συνδεδεμενο ασχετα με το laptop

Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις να δεις αν φταίει αυτό και το ξαναενεργοποιείς. Δεν χάνεις τίποτα.

edit: Δοκίμασε και αυτό που βρήκα στο google

Options / Preferences / BitTorrent / Protocol Encryption / Outgoing: Enabled and a check mark beside Allow incoming legacy connections.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ρε φίλε, όταν χαλάει κάτι επικοινωνείς με την αντιπροσωπεία, και όχι με το κατάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Υπερβάλεις..... και τρομάζεις το παιδί. Και την ip του να έχουν δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα στο εσωτερικό του δίκτυο.
:worry:Γίνετε;

Δεν χρεαιζετε να τρομαξω γιατι δεν πιανει το ασυρματο μου μεχρι τα σπιτια των γειτονων, δεν εχουν καν υπολογιστες κλπ...:P

Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις να δεις αν φταίει αυτό και το ξαναενεργοποιείς. Δεν χάνεις τίποτα.

edit: Δοκίμασε και αυτό που βρήκα στο google

Options / Preferences / BitTorrent / Protocol Encryption / Outgoing: Enabled and a check mark beside Allow incoming legacy connections.

Το router δεν ειναι,γιατι ενω με αποσυνδεει το laptop το netbook παραμενει συνδεδεμενο.
Την συγκεκριμενη ρυθμιση την κοιταξα αλλα δεν αλλαξε κατι...
Μαλλον θα το κανω unistall και θα βαλω κανα αλλο προγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Υπερβάλεις..... και τρομάζεις το παιδί. Και την ip του να έχουν δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα στο εσωτερικό του δίκτυο.
:worry:Γίνετε;
Εαν απο τις ρυθμισεις του ρουτερ,ΔΕΝ απενεργοποιηθει η ρυθμιση "ασυρματη προσβαση στις ρυθμισεις" (ή κατι αναλογο), -που σημαινει πως μπορεις να μπεις στις ρυθμισεις του ρουτερ ακομα και με λαπτοπ συνδεδεμενο ασυρματα στο δικτυο (σου) -,τοτε καποιος που μπορει να συνδεθει επισης ασυρματα στο δικτυο σου,μπορει συγχρονως να μπει και στο ρουτερ σου (εαν δεν εχουν αλλαχθει τα default username και password εισοδου σε αυτο) και να κανει τις οποιες μεταβολες θελει.
Φυσικα,εαν το δικτυο ειναι κλειδωμενο,δεν υπαρχει (σχεδον) κανενας φοβος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εαν απο τις ρυθμισεις του ρουτερ,ΔΕΝ απενεργοποιηθει η ρυθμιση "ασυρματη προσβαση στις ρυθμισεις" (ή κατι αναλογο), -που σημαινει πως μπορεις να μπεις στις ρυθμισεις του ρουτερ ακομα και με λαπτοπ συνδεδεμενο ασυρματα στο δικτυο (σου) -,τοτε καποιος που μπορει να συνδεθει επισης ασυρματα στο δικτυο σου,μπορει συγχρονως να μπει και στο ρουτερ σου (εαν δεν εχουν αλλαχθει τα default username και password εισοδου σε αυτο) και να κανει τις οποιες μεταβολες θελει.
Φυσικα,εαν το δικτυο ειναι κλειδωμενο,δεν υπαρχει (σχεδον) κανενας φοβος.

Δεν διαφωνώ σε αυτο αλλα αυτο είναι ανεξάρτητο απο το firewall. Επίσης με το wifi μπαίνεις στο εσωτερικό δίκτυο. Το θεμα είναι αν μπορείς να σου κάνει τίποτα κάποιος απομακρυσμένα ξέροντας την εξωτΕρικη του ip.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ρε φίλε, όταν χαλάει κάτι επικοινωνείς με την αντιπροσωπεία, και όχι με το κατάστημα.

οταν χαλασε το laptop(HP) το πηγα στο πλαισιο και επικοινωνησε με την αντιπροσωπεια δεν πηρα εγω τηλεφωνο,αναμονες,κτλπ.Απλα το πας εκει και σε εξυπηρετουν αυτοι ευκολα και απλα...(και αν θελει πολλες μερες για service σου δινουν και ενα αλλο να κανεις την δουλεια σου,πραγμα που δυσκολα θα γινει απο αντιπροσωπεια,eshop)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
υπαρχει καποιο προγραμα που βρισκει μονο του υποτιτλους(ελληνικους κυριως και αγγλικους);;;βγαινει και σε player???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
το BS.Player νομίζω αναζητά αν το επιλέξεις μόνο του αυτόματα υπότιτλους στο ίντερνετ.. σου εμφανίζει μια λίστα με τους υπότιτλους που βρήκε διαθέσιμους και διαλέγεις ποιους θα κατεβάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το BS.Player νομίζω αναζητά αν το επιλέξεις μόνο του αυτόματα υπότιτλους στο ίντερνετ.. σου εμφανίζει μια λίστα με τους υπότιτλους που βρήκε διαθέσιμους και διαλέγεις ποιους θα κατεβάσεις..

εδιαφερον...το εχεις δοκιμασει κανει καλη δουλεια;;;;thanx θα το κατεβασω:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
εδιαφερον...το εχεις δοκιμασει κανει καλη δουλεια;;;;thanx θα το κατεβασω:D:D:D

το χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα..
δοκίμασε το και εσύ και πες μας τη γνώμη σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα..
δοκίμασε το και εσύ και πες μας τη γνώμη σου! :)

λοιπον το κατεβασα και το χρησιμοποιησα αλλα οκ δεν βγαζει και τοσα αποτελεσματα,τεσπα καλο ειναι πραγματι congrats


το πιο ελαφρυ προγραμμα btw(internet browser) ειναι το flock απο τα πολλα που κατεβασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roka

Νεοφερμένος

Ο roka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δοκίμασε πρώτα να το καθαρίσεις και αν σου κάνει το ίδιο, τότε σκέψου τα υπόλοιπα.
Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά. Θα χρειαστείς ένα πιστολάκι για τα μαλλιά που να βγάζει κρύο αέρα.
Όσο δουλεύει το λαπτοπ βάζεις το χέρι σου να δεις από που βγάζει αέρα και ψάχνεις να δεις από που παίρνει αέρα. Κλείνεις το πισί. Βάζεις το πιστολάκι (στο κρύο) στη θέση του λάποτπ που παίρνει αέρα και θα δεις από την άλλη να βγαίνει πολλή σκόνη! Δε θα σταματήσεις να φυσάς μέχρι να τελειώσει η σκόνη. Αν στις εισόδους αέρα φαίνεται το ανεμιστηράκι, τότε βάλε μια οδοντογλυφίδα (μη σου πέσει μέσα :P) για να σταματήσεις τον ανεμιστήρα να γυρνάει όσο του βάζεις αέρα με το πιστολάκι.
Σίγουρα θα μειωθεί κατά πολύ η θερμοκρασία και μάλλον δε θα χρειαστείς κάτι άλλο. Αυτό λειτούργησε στο δικό μου.

Από που παίρνει αέρα?
Δανείστηκα πιστολάκι για να το κάνω αλλά δεν κατάλαβα τελικά τι να κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Στα ubuntu εχω βαλει να επιλεγω ως γλωσσα γραφης τα αγγλικα ή τα ελληνικα. Δεν ξερω ομως με ποιο τροπο μπορω να τις
εναλασσω οταν γραφω. Με λιγα λογια το shift+alt στα windows πατωντας το στα ubuntu δεν κανει την εναλλαγη. Μπορει να μου πει καποιος πως το ρυθμιζω αυτο ; Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Και στον σημερινό υπολογιστή (τον έχω 1,5 χρόνο περίπου) αλλά και στον προηγούμενο που είχα (μιλάμε για σταθερούς), όταν τον ανοίγω τον χειμώνα, κάνει για 1-2 λεπτά θόρυβο και μετά σταματά.
Το καλοκαίρι δεν έχω αυτό το πρόβλημα, τώρα που έπιασαν πάλι τα κρύα μου συμβαίνει.
Ίσως να είναι θέμα ανεμιστήρα, ίσως κάτι άλλο, δεν με ενοχλεί γιατί σταματά έπειτα από λίγο, αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάθει κάποια βλάβη.
Αν δεν μου το έκανε και ο προηγούμενος θα ανησυχούσα, αλλά αυτός είναι ο δεύτερος υπολογιστής που μου το κάνει αυτό.
Ξέρετε αν κινδυνεύει είτε ο υπολογιστής, είτε ο σκληρός;
Θενκς για όποια απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στα ubuntu εχω βαλει να επιλεγω ως γλωσσα γραφης τα αγγλικα ή τα ελληνικα. Δεν ξερω ομως με ποιο τροπο μπορω να τις
εναλασσω οταν γραφω. Με λιγα λογια το shift+alt στα windows πατωντας το στα ubuntu δεν κανει την εναλλαγη. Μπορει να μου πει καποιος πως το ρυθμιζω αυτο ; Ευχαριστω
ΚΑΝΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ στην μπαρα και προσθεσε την εναλλαγη γλωσσας ή κατι τετοιο,,και θα βγει.. αυτο για εικονειδιο αλλαγης.

πηγαινε στο μενου ρυθμισεις-συστημα δεν θυμαμαι- απο πανω και ψεξε στα μενου εκει ρυθμισεις γλωσσας..εκει ρυθμιζεις τα παντα.. δες εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Πριν ένα μήνα το μέιλ μου (hotmail.com) άρχισε (ενώ εγώ δεν το χρησιμοποιούσα) να στέλνει μηνυματα τύπου σπαμ, με συννημένα links σε όλους τους φίλους μου. Νομίζω 4 στον καθένα, σε διαφορετικές μέρες του Οκτώβρη.

Προχθές που το κατάλαβα, προσπάθησα να εισέλθω στο λογαριασμό μου, αλλά είχε αποκλειστεί, για λόγους σπαμ. Απ ότι έλεγε, για να τον επαναφέρω έπρεπε να σταλεί σε μια επαφή μου ένας κωδικός. Ο φίλος μου έστειλε τον κωδικό, εγώ τον πληκτρολόγησα, με έβγαλε σε σελίδα απ όπου άλλαξα τον κωδικό μου. Τον άλλαξα με έναν σαφώς ισχυρότερο, και προχώρησα στην επόμενη (ρωτούσε αν ήθελα να καταχωρήσω εκείνη την επαφή ως μόνιμη για τέτοιες καταστάσεις, δέχτηκα). Στην επόμενη ήθελε να περάσω το κινητό μου. Δεν το πέρασα, και πάτησα επόμενη. Η επόμενη σελίδα ήταν αυτή το συννημένο αρχείο που βλέπετε.

Όταν προσπαθήσω να ξανακάνω είσοδο, ενώ έχει περαστεί ο κωδικός και μπαίνω πλέον με τον νέο, ο λογαριασμός μου παραμένει αποκλεισμένος. Ξανακάνω τη διαδικασία και πάλι το ίδιο. Ατέρμων βροχος.

Τι να κάνω;
Στο λογαριασμό αυτόν έχω περάσει όλες τις επαφές, έχω κάνει όλες μου τις εγγραφές σχεδόν σε διάφορες ιστοσελίδες σαν αυτή, και τον χρειάζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 401.jpg
    401.jpg
    30.2 KB · Εμφανίσεις: 104

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Πριν ένα μήνα το μέιλ μου (hotmail.com) άρχισε (ενώ εγώ δεν το χρησιμοποιούσα) να στέλνει μηνυματα τύπου σπαμ, με συννημένα links σε όλους τους φίλους μου. Νομίζω 4 στον καθένα, σε διαφορετικές μέρες του Οκτώβρη.

Προχθές που το κατάλαβα, προσπάθησα να εισέλθω στο λογαριασμό μου, αλλά είχε αποκλειστεί, για λόγους σπαμ. Απ ότι έλεγε, για να τον επαναφέρω έπρεπε να σταλεί σε μια επαφή μου ένας κωδικός. Ο φίλος μου έστειλε τον κωδικό, εγώ τον πληκτρολόγησα, με έβγαλε σε σελίδα απ όπου άλλαξα τον κωδικό μου. Τον άλλαξα με έναν σαφώς ισχυρότερο, και προχώρησα στην επόμενη (ρωτούσε αν ήθελα να καταχωρήσω εκείνη την επαφή ως μόνιμη για τέτοιες καταστάσεις, δέχτηκα). Στην επόμενη ήθελε να περάσω το κινητό μου. Δεν το πέρασα, και πάτησα επόμενη. Η επόμενη σελίδα ήταν αυτή το συννημένο αρχείο που βλέπετε.

Όταν προσπαθήσω να ξανακάνω είσοδο, ενώ έχει περαστεί ο κωδικός και μπαίνω πλέον με τον νέο, ο λογαριασμός μου παραμένει αποκλεισμένος. Ξανακάνω τη διαδικασία και πάλι το ίδιο. Ατέρμων βροχος.

Τι να κάνω;
Στο λογαριασμό αυτόν έχω περάσει όλες τις επαφές, έχω κάνει όλες μου τις εγγραφές σχεδόν σε διάφορες ιστοσελίδες σαν αυτή, και τον χρειάζομαι.

στην θέση σου θα επικοινωνούσα με την MS. Μόνο αυτοί μπορούν να λύσουν το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις με τον λογαριασμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top