• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Αν είχα γαλλική μύτη θα μου άρεσε και δεν θα σκεφτόμουν να την αλλάξω. Ισως άλλαζα κάτι άλλο που με ενοχλεί, πχ αν είχα μικρά χείλια θα έβαζα σιλικόνη. Το θέμα είναι, εσένα σ' αρέσει? Αν δεν σε ενοχλεί σε σημείο κόμπλεξ, θα έλεγα ότι είναι τζάμπα λεφτά και ταλαιπωρία.


οχι δεν με ενοχλει σε τετοιο σημειο...απλα ειναι περιεργες οι γαλλικες μυτες...πολλες φορες με παρομοιαζω με ψυλομυτα:pfff:
και μου χαλαει το στυλακι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
πολλες φορες με παρομοιαζω με ψυλομυτα:pfff:
ισως να σου δινει ενα εκλεκτισμο αυτο....
δεν ειναι κακο... δεν ειναι κακο.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
οχι δεν με ενοχλει σε τετοιο σημειο...απλα ειναι περιεργες οι γαλλικες μυτες...πολλες φορες με παρομοιαζω με ψυλομυτα:pfff:
και μου χαλαει το στυλακι....

Με αυτή τη λογική, η Angelina Jolie είναι τσιμπουκοχειλου. Αλλά δεν νομίζω να τη χαλάει...Ασε που οι ψηλομύτες δεν είναι έτσι λόγω κλίσης της μύτης αλλά λόγω ψώνιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Με αυτή τη λογική, η Angelina Jolie είναι τσιμπουκοχειλου. Αλλά δεν νομίζω να τη χαλάει...Ασε που οι ψηλομύτες δεν είναι έτσι λόγω κλίσης της μύτης αλλά λόγω ψώνιου.

αν ειναι ετσι...πασο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά,
ενδιαφέρομαι κι εγώ για ρινοπλαστική!! έχω ήδη επισκεφτεί 2 γιατρούς και θέλω να επισκεφτώ άλλους 3.
Το πρόβλημά μου είναι στο ακρορίνιο, είναι αρκετά φαρδύ/χοντρό. Στο κόκκαλο δεν έχω πρόβλημα, δεν έχω καμπούρα, ούτε στραβό διάφραγμα.
Το σίγουρο είναι πως δεν πρόκειται να πάω στον κο Σκ. γιατί μετά από την ανάγνωση 138σελίδων του φόρουμ κατάλαβα ότι το ακρορίνιο είναι το μόνο στο οποίο δεν παρεμβαίνει! :)
Μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες μήπως δει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα τη μύτη μου, προκειμένου να με βοηθήσει? Ποια είναι η διεύθυνση URL??? έχω τις εικόνες αποηκευμένες στον υπολογιστή μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπέρα!!μήπως θα μπορούσες να μου στειλεις π.μ. με τα ονόματα των γιατρών, που 'χεις επισκεφτεί κ τις εντυπώσεις σου??!το θέμα της ρινοπλαστικής ενδιαφέρει κι εμένα κ έχω πάρει την απόφαση να το κάνω!απλώς μένω επαρχία κ δύσκολεύομαι κάπως να το ψάξω!!:(εχω ακουσει καλα λογια για τον τον Β.Παυλ. αλλά κ πάλι δεν ειμαι σίγουρος!!:confused:παιδιά, εάν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μού πει...!!!ευχαριστώ πολύ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα.Θα κανω κ εγω επεμβαση τον επομενο μηνα,πιθανον στην Α.Κ. που χειρουργει στο Μετροπολιταν.Εχει κανει καποιος επεμβαση στην συγκεκριμενη γιατρο?θα ημουν πραγματικα ευγνωμων αν μου απαντουσε καποιος,ειτε εδω ,ειτε σε προσωπικο μηνυμα.Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EthnicNose

Νεοφερμένος

Η EthnicNose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μήπως πήγες στο ραντεβού να μας πεις νεότερα?? αν σου έδειξε στον υπολογιστή κάποια προσομοίωση, αν συζητήσατε κάτι άλλο περεταίρω???? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να σας γράψω τη δική μου εμπειρία, η οποία αισίως σήμερα σχεδόν τελείωσε. Όπως σας είχα γράψει, χειρουργήθηκα στις αρχές Γενάρη στο Ιασώ General με γιατρό τον Α.Σ.
Θα σας θυμίσω ότι εγώ αυτόν ήξερα για καλό γιατρό, δεν το χα ψάξει παραπάνω, πίστευα ότι είναι ο ειδικός. Μόλις λοιπόν το πήρα κανονικά απόφαση γιατί δεν πήγαινε άλλο, αφού το πρόβλημα της αναπνοής ήταν χάλια, ε πήγα στο νοσοκομείο, τον βρήκα και κλείσαμε το ραντεβού για 10 μέρες μετά. Το περίεργο ήταν ότι αφού έκλεισα το ραντεβού, άρχισε να με τρώει και να ψάχνω τη γνώμη του κόσμου στο ίντερνετ. Έτσι βρήκα και το e-steki. Ε με την αναζήτηση που έκανα για το γιατρό μου, καθησυχάστηκα για τα θετικά που διάβασα, αλλά φρίκαρα με τα αρνητικά. Πολύ αμφισβήτηση κτλ. Διάβασα ότι φτιάχνει τον ύβο αλλά όχι το ακρορίνιο, ότι δε σε προσέχει μετά κτλ. Έλα που εγώ είχα κλείσει το ραντεβού ήδη.
Anyway, το χειρουργείο μου έγινε και αντί να κρατήσει δύο ώρες, κράτησε 5 ώρες. Όπως είχα ξαναγράψει, ο γιατρός άργησε να έρθει, αλλά αφού ήρθε, πέρασαν πέντε ώρες. Η δική μου περίπτωση ήταν πάρα πολύ δύσκολη. Ο γιατρός μου πε ότι ήταν απ τα πιο δύσκολα διαφράγματα. Οι δικοί μου είχαν φρικάρει που δεν έβγαινα απ το χειρουργείο. Με τα πολλά βγήκα, πέρασα μια μαρτυρική νύχτα γιατί είχε κατέβει πολύ αίμα στο στομάχι μου και όλο έκανα εμετό. Την επόμενη μέρα το πρωί , ήρθε ο γιατρός να με δει, και εγώ ήμουν πολύ αδύναμη. Τον ρωτούσα συνέχεια λοιπόν «Πως πήγαμε?» και όλο μου λεγε ότι δε θέλει να λέει λόγια κτλ, και ένιωσα ότι με αποπήρε. Αφού ο καλός μου τον ρώτησε αν μας μαλώνει, και ο γιατρός έφυγε κάπως νευριασμένος. Εγώ ακόμα πιο νευριασμένη (και αδικημένη!).
Μετά έκατσα τρεις μέρες στο σπίτι με ταμπόν (οι οποίες ήταν σπαστικές και άβολες), και όταν πήγα στο νοσοκομείο να μου βγάλουν τα ταμπόν, ελευθερώθηκα. Η διαδικασία των ταμπόν είναι επίσης πολύ άβολη, έχει πόνο, αλλά ευτυχώς κρατάει πολύ λίγο. Λίγα δευτερόλεπτα για το κάθε ρουθούνι. Ε που λέτε, πήγαινα κάθε λίγο και λιγάκι για καθαρισμούς, κάποια στιγμή μάτωσε η μύτη μου. Τους πήρα τηλέφωνο και κανονίσαμε την επόμενη μέρα να με δει ο γιατρός. Σημείωση: Η μύτη μου μάτωσε στις 11 το βράδυ και όταν τους πήρα τηλέφωνο, μου είπαν ότι ο γιατρός ξεκινάει από το σπίτι του να με δει στο Ιασώ, εκείνη την ώρα. Εγώ επέμενα να πάω την άλλη μέρα, και στο τέλος δέχτηκαν. Κατάλαβαν από την περιγραφή ότι δεν ήταν κάτι σοβαρό αλλά μια αναμενόμενη ρινοραγία από τις κόγχες. Την άλλη μέρα ήρθε ο γιατρός, σαν να μην είχε προηγηθεί καθόλου όλο αυτό το σκηνικό τη 2η μέρα του χειρουργείου που ψιλοαρπαχτήκαμε, ήταν γελαστός, σαν να μην είχε γίνει τίποτα και μάλιστα έλεγξε τη μύτη μου εξονυχιστικά. Μου έκαναν και καθαρισμό, όλα μια χαρά. Ε τις άλλες μέρες ήμουν σπίτι, περιμένοντας πως και πώς να βγει ο νάρθηκας, έκανα τις πλύσεις μου και έβαζα τις αλοιφές μου κανονικότατα.
Μέχρι που ήρθε η χθεσινή μέρα, και προετοιμαζόμουν για να δω τη μύτη μου σήμερα..
Μία κοπέλα που είχα γνωρίσει στην κλινική, η οποία είχε κανει την επέμβαση άλλες δύο φορές σε άλλους γιατρούς, και τελικά πήγε για τρίτη φορά στο Σ, έβγαλε το νάρθηκα χθες. Της έστειλα μήνυμα να τη ρωτήσω αν της άρεσε το αποτέλεσμα, και μου είπε "Μου έκανε τέλεια μύτη, εύχομαι το ίδιο και σ' εσένα!".
Το χθεσινό μου βράδυ ήταν εφιαλτικό. Διάβασα για ένα παιδί εδώ που έλεγε ότι δεν του χε φύγει ο ύβος, για ένα που η μύτη του ήταν χάλια μετά κτλ. Και όλο τέτοια έβλεπα στον ύπνο μου, την λίγη ώρα που κατάφερα να κοιμηθώ. Ότι μου έβγαζαν το νάρθηκα και είχα μεγάλη μύτη, ότι τσάμπα είχαν πάει τα χρήματα, ότι ο γιατρός αργούσε να με δει κτλ. Ε τέλος πάντων φτάσαμε, ανέβηκα με τη μαμά μου, περιμέναμε το γιατρό, ο οποίος ήρθε μισή ωρίτσα μετά και με φώναξε μέσα. Με ρώταγε τα πάντα. Πως είναι η αναπνοή? Από που αναπνέεις καλύτερα? Πως νιώθεις και ένα σωρό άλλες ερωτήσεις. Μου έκανε καθαρισμό, και μου έκοψε λίγο τις σιλικόνες που έχω στο διάφραγμα ώστε να μη με τραυματίζουν άλλο. Μετά μου έβγαλε το νάρθηκα. Εγώ ακόμα δεν είχα δει τίποτα. Το μόνο ότι είδα τη μαμά μου να χαμογελάει συγκινημένη. Ε εκεί ηρέμησα κάπως. Ο γιατρός κοίταξε τη μύτη μου και είπε «Αυτό είναι, τέλεια η μύτη». Την καθάρισε ο ίδιος πάρα πολύ προσεκτικά και πάρα πολύ ώρα με βενζίνη, απολύμανε ένα - ένα ότι χρησιμοποιούσε, και κάθισε επί 10 λεπτά και μου κανε μασάζ, για να μάθω πώς να το κάνω. Ε στο τέλος πήγα κι εγώ στον καθρέπτη να δω πως ήταν η μύτη μου.
Την είδα βρε παιδιά και νόμιζα ότι ζούσα σε ένα όνειρο. Δεν είναι μόνο ότι έφυγε τελείως ο ύβος, δεν είναι ότι το ακρορίνιο έγινε πιο λεπτό, είναι η όλη μύτη. Έγινε πιο γλυκιά, πιο κοριτσίστικη, πιο δεσποινιδίστικη, αν με καταλαβαίνετε. Δένει τελείως με το πρόσωπό μου, και όπως και είπε η μαμά μου «Δε μοιάζει καθόλου χειρουργημένη». Αν δεν ήταν κάτι ανεπαίσθητες μελανιές που μαρτυρούν ότι κάτι έχω κάνει, κανείς δε θα το καταλάβαινε. Σε μία βδομάδα που θα βγάλω και τις σιλικόνες δε θα το καταλαβαίνει κανείς. Φεύγοντας, εγώ ήμουν μέσα στην καλή χαρά, ο γιατρός μου έκανε δώρο και ένα βιβλίο, στο οποίο κάθισε μόνος του μπροστά μου και έγραψε μια ολόκληρη ευχή, 5-6 σειρές, ένα πολύ γλυκό κείμενο.
Θεωρώ ότι εκείνη η ψιλοπαρεξήγηση την επόμενη μέρα του χειρουργείου ήταν απλά μια κακή στιγμή, η οποία θα μπορούσε να συμβεί στον οποιονδήποτε. Κακώς συνέβη, αλλά συμβαίνουν αυτά. Αν το ξαναέκανα, πάλι στον ίδιο γιατρό θα πήγαινα.
Μου είπε ο γιατρός "Ξέρεις, με ρωτάνε όλοι πως πήγε η εγχείρηση. Δε θέλω να λέω λόγια, εγώ θέλω να μιλαώ με πράξεις".
Εγώ διαφωνώ λιγάκι. Θεωρώ ότι δεν είναι κακό να δίνεις και καμιά πληροφορία στον κακόμοιρο τον ασθενή που κρέμεται από τα χείλη σου. Αλλά ρε παιδιά, με το που είδα το τόσο καλό αποτέλεσμα, καθόλου δε μ' ένοιξε που δε μου έλεγε μετά το χειρουργείο. Ήταν μεγαλύτερη η έκπληξη.
Α. Για όσους έκαναν πρόσφατα την εγχείρηση. Μου είπε να προσέχω πάρα πολύ να μη χτυπήσω. Μου είπε για μια κοπέλα η οποία πριν δύο μέρες έβγαλε το νάρθηκα, ήταν καταχαρούμενη, και κάποια στιγμή μιλούσε κάπου, άνοιξε την πόρτα του ψυγείου και δεν πρόσεξε και η πόρτα ήρθε πάνω της και την έκανε λιώμα τη μύτη. Πολύ στενοχωρήθηκα που το άκουσα για την κοπέλα. Και φυσικά θα προσέχω πάρα πολύ.
Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία την οποία ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Σέβομαι απόλυτα όλες τις άλλες απόψεις, απλά ήθελα να πω και τα δικά μου γιατί για όλο τον κόσμο, πρέπει να ακούγονται και τα καλά, και τα κακά.
Τώρα πια, απλά περιμένω να πρηστεί η μύτη, ώστε να ξεπρηστεί και να τελειώνει αυτή η ιστορία..

Εύχομαι σε όλους, όποιο γιατρό και να επιλέξετε, να έχετε αποτελέσματα καλύτερα κι από αυτά που έχετε ονειρευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μήπως πήγες στο ραντεβού να μας πεις νεότερα?? αν σου έδειξε στον υπολογιστή κάποια προσομοίωση, αν συζητήσατε κάτι άλλο περεταίρω???? Ευχαριστώ!
Καλησπερα!
Ναι,πήγα στο ραντεβού.Η γιατρός μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση.Ηταν προθυμη να απαντήσει σε κάθε μου ερώτηση,κάθε φορά που την βλέπω μπορώ να πω πως νιώθω ολοένα κ περισσότερη εμπιστοσύνη.Μου έδειξε μια προσομοίωση στον υπολογιστή κ εκεί ήταν που πραγματικά έπαθα σοκ,με την καλή έννοια(ξέρω πως η προσομοίωση δίνει απλά μια ιδέα κ απέχει αρκετά απο την πραγματικότητα,εξάλλου μου το είπε κ η γιατρός.)Το θέμα είναι ότι είχε ακολουθήσει κατά γράμμα αυτά που της ζήτησα,δηλαδή απειροελάχιστη αλλαγή κ απλό ισιωμα του ύβου.Συζητήσαμε πάρα πολυ ωρα και το μόνο που μένει είναι ένα ακόμα ραντεβού πριν το χειρουργείο.Κ φυσικά να πάρω και την απόφαση να το κάνω,ε;:eek::hmm:

Διορθωση γιατι εγω δεν καταλαβα καλα.Οχι προσομοιωση ΣΤΟΝ υπολογιστη αλλα ΑΠΟ υπολογιστη σε φωτογραφιες που μου εδωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
μυτογκα με γεια η νεα σου μυτη και μακαρι αν σου αρεσει οπως λες!

εγω θα μιλησω μονο για την περιπτωση μου δεν θελω να βαλω σε σκεψεις κανεναν,αλλα για την αποκατασταση της γνωμης μου για τον γιατρο θελω να πω οτι και εγω οταν μου εβγαλε τον ναρθηκα ειπα "τι ωραια μυτη μου εφτιαξε"!

μην βγαζεις γρηγορα συμπερασματα,μετα απο 1-2 μηνες να μας πεις αν σου εκανε την "τελεια μυτη" οπως λεει αυτος, σου ευχομαι πραγματικα να σου εχει κανει την μυτη που ηθελες παντα!

Υ.Γ λες να ηθελε τσακωμο για να μας δωσεις λιγο σημασια οπως εκανες εσυ!!!εγω εκανα το λαθος να του φερθω σαν πολιτισμενος ανθρωπος........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EthnicNose

Νεοφερμένος

Η EthnicNose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα!
Ναι,πήγα στο ραντεβού.Η γιατρός μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση.Ηταν προθυμη να απαντήσει σε κάθε μου ερώτηση,κάθε φορά που την βλέπω μπορώ να πω πως νιώθω ολοένα κ περισσότερη εμπιστοσύνη.Μου έδειξε μια προσομοίωση στον υπολογιστή κ εκεί ήταν που πραγματικά έπαθα σοκ,με την καλή έννοια(ξέρω πως η προσομοίωση δίνει απλά μια ιδέα κ απέχει αρκετά απο την πραγματικότητα,εξάλλου μου το είπε κ η γιατρός.)Το θέμα είναι ότι είχε ακολουθήσει κατά γράμμα αυτά που της ζήτησα,δηλαδή απειροελάχιστη αλλαγή κ απλό ισιωμα του ύβου.Συζητήσαμε πάρα πολυ ωρα και το μόνο που μένει είναι ένα ακόμα ραντεβού πριν το χειρουργείο.Κ φυσικά να πάρω και την απόφαση να το κάνω,ε;:eek::hmm:

Διορθωση γιατι εγω δεν καταλαβα καλα.Οχι προσομοιωση ΣΤΟΝ υπολογιστη αλλα ΑΠΟ υπολογιστη σε φωτογραφιες που μου εδωσε.

Ευχάριστα νέα!!!!! Μπράβο!!!
Απ'ότι έχω διαβάσει πάντως το ίσιωμα του ύβου είναι πολύ εύκολο να το πετύχει κάποιος πλαστικός. Το ακρορίνιο είναι το δύσκολο κομμάτι. Εγώ Έχω ήδη αναρτήσει φωτογραφίες μου και σε ένα ξένο σάιτ το realself.com για να πάρω γνώμες και από ξένους χειρουργούς για την περίπτωσή μου! Μία απάντηση που έλαβα έως τώρα είναι και η αναμενόμενη...ότι εφόσον δεν έχω αναπνευστικό πρόβλημα (που δεν έχω απολύτως κανένα-διάφραγμα κτλ.) δεν χρειάζεται να μου σπάσουν το κόκκαλο, αλλά να μου την ανοίξουν από τη στυλίδα και να ράψουν τους χόνδρους που είναι πεπλατιασμένοι. (Αυτό κατάλαβα δηλαδή!!!!) Θα επισκεφτώ κάποια στιγμή και την κα Α.Κ. να μου πει τη γνώμη της.
https://https://www.realself.com/ques..._campaign=QAns&utm_content=answer_url2#457443
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχάριστα νέα!!!!! Μπράβο!!!
Απ'ότι έχω διαβάσει πάντως το ίσιωμα του ύβου είναι πολύ εύκολο να το πετύχει κάποιος πλαστικός. Το ακρορίνιο είναι το δύσκολο κομμάτι. Εγώ Έχω ήδη αναρτήσει φωτογραφίες μου και σε ένα ξένο σάιτ το realself.com για να πάρω γνώμες και από ξένους χειρουργούς για την περίπτωσή μου! Μία απάντηση που έλαβα έως τώρα είναι και η αναμενόμενη...ότι εφόσον δεν έχω αναπνευστικό πρόβλημα (που δεν έχω απολύτως κανένα-διάφραγμα κτλ.) δεν χρειάζεται να μου σπάσουν το κόκκαλο, αλλά να μου την ανοίξουν από τη στυλίδα και να ράψουν τους χόνδρους που είναι πεπλατιασμένοι. (Αυτό κατάλαβα δηλαδή!!!!) Θα επισκεφτώ κάποια στιγμή και την κα Α.Κ. να μου πει τη γνώμη της.
https://https://www.realself.com/ques..._campaign=QAns&utm_content=answer_url2#457443

Γεια σου!Το ξερω ηδη αυτο το σαιτ απλα δεν μου ανοιγει τη διευθυνση που εχεις βαλει.Παντως αν θες στειλε μου και pm τις φωτο η' σου δινω και το με'ι'λ μου γιατι σχετικα με το ακρορινιο υπαρχει κ η delivery τεχνικη που ειναι μεν κλειστη αλλα αποκαλυπτει ολο το κατω μερος της μυτης( κ μενα μου ειπε οτι θα το πειραξει πολυ ελαφρως το ακρορινιο για να ειναι συμμετρικο το αποτελεσμα).Οποτε θες στειλε μου να σου πω λεπτομερειες κ απο τις πληροφοριες που αποκομισα τοσους μηνες που το ψαχνω σαν την παλαβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EthnicNose

Νεοφερμένος

Η EthnicNose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα, σας παραθέτω κάποιες φωτογραφίες της μύτης μου. Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα (χοντρό ακρορίνιο) και έχει χειρουργηθεί, θα ήθελα να με ενημερώσει. Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή, καλοδεχούμενη! Ευχαριστώ!

https://www.realself.com/question/fo..._campaign=QAns&utm_content=answer_url2#457443



https://www.realself.com/files/452945-348291.jpg
https://www.realself.com/files/452945-348292.jpg
https://www.realself.com/files/452945-348293.jpg
https://www.realself.com/files/452945-348294.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχάριστα νέα!!!!! Μπράβο!!!
Απ'ότι έχω διαβάσει πάντως το ίσιωμα του ύβου είναι πολύ εύκολο να το πετύχει κάποιος πλαστικός. Το ακρορίνιο είναι το δύσκολο κομμάτι. Εγώ Έχω ήδη αναρτήσει φωτογραφίες μου και σε ένα ξένο σάιτ το realself.com για να πάρω γνώμες και από ξένους χειρουργούς για την περίπτωσή μου! Μία απάντηση που έλαβα έως τώρα είναι και η αναμενόμενη...ότι εφόσον δεν έχω αναπνευστικό πρόβλημα (που δεν έχω απολύτως κανένα-διάφραγμα κτλ.) δεν χρειάζεται να μου σπάσουν το κόκκαλο, αλλά να μου την ανοίξουν από τη στυλίδα και να ράψουν τους χόνδρους που είναι πεπλατιασμένοι. (Αυτό κατάλαβα δηλαδή!!!!) Θα επισκεφτώ κάποια στιγμή και την κα Α.Κ. να μου πει τη γνώμη της.
https://https://www.realself.com/ques..._campaign=QAns&utm_content=answer_url2#457443

Τελικα νομιζω πως σε βρηκα.Πρωτα-πρωτα να σου πω πως η μυτουλα σου φαινεται μια χαρα κ στη θεση σου δεν θα την πειραζα.Καταλαβαινω ομως πως ειναι να σε ενοχλει κατι κ να θες να το αλλαξεις.Περιμενω pm :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
μυτογκα με γεια η νεα σου μυτη και μακαρι αν σου αρεσει οπως λες!

εγω θα μιλησω μονο για την περιπτωση μου δεν θελω να βαλω σε σκεψεις κανεναν,αλλα για την αποκατασταση της γνωμης μου για τον γιατρο θελω να πω οτι και εγω οταν μου εβγαλε τον ναρθηκα ειπα "τι ωραια μυτη μου εφτιαξε"!

μην βγαζεις γρηγορα συμπερασματα,μετα απο 1-2 μηνες να μας πεις αν σου εκανε την "τελεια μυτη" οπως λεει αυτος, σου ευχομαι πραγματικα να σου εχει κανει την μυτη που ηθελες παντα!

Υ.Γ λες να ηθελε τσακωμο για να μας δωσεις λιγο σημασια οπως εκανες εσυ!!!εγω εκανα το λαθος να του φερθω σαν πολιτισμενος ανθρωπος........

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι να μου αρέσει και μετά από δύο μήνες. Εσένα τί είχε η μύτη σου, που μετά από δύο μήνες δε σου άρεσε?
Φαντάζομαι πως τα χεις ξαναγράψει, αν θες να μου πεις τη σελίδα να τα διαβάσω κι εγώ, για να μη σε κουράζω.
Την ίδια εγχείρηση έκανε και η ξαδέλφη μου (στον συγκεκριμένο γιατρό), έχουν περάσει 3-4 χρόνια από τότε, δεν έχει αλλάξει η μύτη της από τότε που έβγαλε το νάρθηκα και είναι πολύ ευχαριστημένη. Βασικά το ίδιο και άλλοι που έχω γνωρίσει που έχουν χειρουργηθεί σ αυτόν. Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω τη δική σου εμπειρία.
Θα ήθελα αν έχεις την καλοσύνη, να μου πεις επίσης, πότε άρχισε να πρήζεται η μύτη σου (αμέσως μετά την αφαίρεση του νάρθηκα ή αργότερα?) και πότε τελικά ξεπρήστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
το εχω ξαναπει σε προηγουμενο post

αυτο που με εχει εξοργισει περισοοτερο ειναι οτι οταν εβγαλα τον ναρθηκα εντυπωσιαστηκα με την καινουρια μυτη και ενω περιμενα με τον καιρο να ξεπριστει επερνε το παλιο της σχημα.Ο χονδρος που λεω οτι εχω στο δεξιο ρουθουνι που ξεχωριζει ,φαινοταν και πριν την εγχειρηση πολυ λιγο και ενω μου ελεγε θα το φτιαξω δεν ειναι τιποτα,μετα απο 2 μηνες αρχισε να φαινεται πιο πολυ απο πριν!

γενικα πολυ ερασιτεχνισμος ο συγκεκριμενος γιατρος
αληθεια αφου ειχε δει στην ξαδελφη μου γιατι λες οτι ειχες τρομαξει απο τα σχολια που ειχαμε γραψει για αυτον?εσυ ειδικα που οπως λες εκανε θαυμασια δουλεια στην ξαδελφη σου δεν επρεπε να φοβασαι καθολου και να περιμενες απο πριν οτι θα σου κανει την τελεια μυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
το εχω ξαναπει σε προηγουμενο post

αυτο που με εχει εξοργισει περισοοτερο ειναι οτι οταν εβγαλα τον ναρθηκα εντυπωσιαστηκα με την καινουρια μυτη και ενω περιμενα με τον καιρο να ξεπριστει επερνε το παλιο της σχημα.Ο χονδρος που λεω οτι εχω στο δεξιο ρουθουνι που ξεχωριζει ,φαινοταν και πριν την εγχειρηση πολυ λιγο και ενω μου ελεγε θα το φτιαξω δεν ειναι τιποτα,μετα απο 2 μηνες αρχισε να φαινεται πιο πολυ απο πριν!

γενικα πολυ ερασιτεχνισμος ο συγκεκριμενος γιατρος
αληθεια αφου ειχε δει στην ξαδελφη μου γιατι λες οτι ειχες τρομαξει απο τα σχολια που ειχαμε γραψει για αυτον?εσυ ειδικα που οπως λες εκανε θαυμασια δουλεια στην ξαδελφη σου δεν επρεπε να φοβασαι καθολου και να περιμενες απο πριν οτι θα σου κανει την τελεια μυτη.

Σου αφησε τοσο γερο κουσουρι?Απο αναπνοη πως πας τουλαχιστον?Παντως μια γνωστη μου που εκανε προσφατα σε αυτον ,εχει το ιδιο ακριβως φουσκωμα/γρομπαλακι ,στα δεξια και εκεινη.Της ειπε οτι δεν εχει δεσει ακομα το μοσχευμα λεει που της εβαλε για να την ανασηκωσει.Νομιζω απλα πως στην Ελλαδα δεν ρισκαρουμε πολυ.Βλεπεις τον Σ.στην τηλεοραση κ λες εχει το ονομα(θα'χει ομως κ τη χαρη?)Οπως κ να χει ελπιζω καπως να σου φυγει αυτο με τον καιρο κ να εισαι καλυτερα γιατι μου φαινεσαι αρκετα δυσαρεστημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
το εχω ξαναπει σε προηγουμενο post

αυτο που με εχει εξοργισει περισοοτερο ειναι οτι οταν εβγαλα τον ναρθηκα εντυπωσιαστηκα με την καινουρια μυτη και ενω περιμενα με τον καιρο να ξεπριστει επερνε το παλιο της σχημα.Ο χονδρος που λεω οτι εχω στο δεξιο ρουθουνι που ξεχωριζει ,φαινοταν και πριν την εγχειρηση πολυ λιγο και ενω μου ελεγε θα το φτιαξω δεν ειναι τιποτα,μετα απο 2 μηνες αρχισε να φαινεται πιο πολυ απο πριν!

γενικα πολυ ερασιτεχνισμος ο συγκεκριμενος γιατρος
αληθεια αφου ειχε δει στην ξαδελφη μου γιατι λες οτι ειχες τρομαξει απο τα σχολια που ειχαμε γραψει για αυτον?εσυ ειδικα που οπως λες εκανε θαυμασια δουλεια στην ξαδελφη σου δεν επρεπε να φοβασαι καθολου και να περιμενες απο πριν οτι θα σου κανει την τελεια μυτη.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες. Θα σου πω. Εγώ που λες έβλεπα στην τηλεόραση χρόνια το συγκεκριμένο γιατρό, είχε τύχει να δω και το ΠΡΙΝ/ΜΕΤΑ σε μερικές γνωστές στην τηλεόραση, είχα και το παράδειγμα της ξαδέλφης μου που βγήκε τέλεια, και ήμουν σίγουρη ότι αυτός ήταν ο κατάλληλος. Ε κάποια στιγμή το πρόβλημα της αναπνοής μου έγινε υπερβολικά μεγάλο (για παράδειγμα μάτωνε μέσα στη νύχτα, εγώ "πνιγόμουν" μέσα στη νύχτα) και αποφάσισα ότι δεν πήγαινε άλλο, και δανείστηκα χρήματα, και πήγα και έκλεισα το ραντεβού για 10 μέρες μετά. Ε σ αυτές τις 10 μέρες, με έτρωγε η περιέργεια, και ήθελα να μάθω πληροφορίες ατόμων που το χαν κάνει, τις εμπειρίες τους δηλαδή. Ε έτσι σε μια αναζήτηση στο google βρήκα και το e-steki. Ε όταν άρχισα να το ψάχνω εδώ, ομολογώ πως καταχάρηκα γιατί οι περισσότεροι έγραφαν αυτό που πίστευα, ότι ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν κορυφή. Απλά έπεσα και σε μερικές άλλες απόψεις, και στη δική σου πχ, και λίγο τρόμαξα. Σκέφτηκα "Δηλαδή δεν είναι 100% εγγυημένο? Κάνει και αυτός ο γιατρός λάθη?". Όταν σου έγραψα σήμερα να μου πεις την εμπειρία σου, δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι εσύ ήσουν που σε είχα διαβάσει πριν την επέμβαση. Μετά πάτησα το όνομά σου και με οδήγησε στα μηνύματά σου και έκανα το συνδυασμό.
Η αλήθεια είναι ότι η ξαδέλφη μου είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη και όχι μόνο αυτό. Πήγαινα τόσες μέρες για καθαρισμό μύτης στην κλινική, και εκεί ήταν άτομα που το χαν κάνει πριν 1-2 ή και 3 χρόνια, και είχαν κρατήσει και φιλικές σχέσεις με το γιατρό και του έφερναν και άλλα άτομα, "συστημένα". Ήταν δηλ μια κοπέλα που το χε κάνει και του χε πάει τη φιλη της. Και όποιον έτυχε να γνωρίσω, ήταν πάρα πολύ ευχαριστημένοι όλοι. Μάλιστα με ρωτούσαν πόσες φορές το χω κανει, και όταν τους έλεγα ότι ήταν η 1η μου επέμβαση, μου έλεγαν "Τυχερή, πρώτη φορά στο Σκ., άρα καθάρισες!". Γιατί ήταν πολλοί άλλοι που το χαν ξανακάνει τουλάχιστον 1 φορά.
Αυτό που περιγράφεις, είναι πολυ κρίμα και πολύ στενοχωριέμαι. Το θεωρώ πολύ άδικο κάποιος να χει περάσει αυτή τη διαδικασία, να χει πληρώσει τόσα χρήματα, να χει επενδύσει ψυχολογικά και να μη μένει 100% ευχαριστημένος. Εύχομαι να μη σου χε συμβεί αυτό και να μη συμβεί ποτέ σε κανέναν άλλο. Και σ εμένα να συνεχίσει να μου αρέσει η μύτη μου όπως τώρα που είναι πρησμένη.
Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι? Ο ύβος δεν επανήλθε ε? Απλά το ακρορίνιο ουσιαστικά δεν ξεπρήστηκε ποτέ. και μεγάλωσε ο χόνδρος. Σωστά? Απ ότι διάβασα το έκανες το 2009. Ε οι έξι μήνες πέρασαν. Μετά πέρασε τόσος καιρός. Μετά? Δε ξαναπήγες να του ζητήσεις το λόγο? Τί σου πε? Αφού προφανώς υπήρχε πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ο υβος εννοειτε οτι εφυγε,αλλα το προβλημα δεν ειναι μονο ο υβος!για τον χονδρο ειχα παει και μου ελεγε ειναι σπυρακι και θα φυγει!εσυ πιστευεις οτι οταν παω θα μου πει "ναι εχεις δικαιο",ολο και καποια δικαιολογια θα βρεις γι αυτο δεν ασχολουμαι πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ο υβος εννοειτε οτι εφυγε,αλλα το προβλημα δεν ειναι μονο ο υβος!για τον χονδρο ειχα παει και μου ελεγε ειναι σπυρακι και θα φυγει!εσυ πιστευεις οτι οταν παω θα μου πει "ναι εχεις δικαιο",ολο και καποια δικαιολογια θα βρεις γι αυτο δεν ασχολουμαι πλεον.

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα και θα ξαναπήγαινα μέχρι να πειστεί και να μου κάνει διορθωτική του χόνδρου με laser.

Υπάρχει περίπτωση να έχεις φωτογραφία αυτού του χόνδρου να δω τί εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top