• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Shadowfax, τι παίρνεις ρε τρελέ, θα μας πεις κι εμάς?

On: Κρέμες, κρέμες και κρέμες.Όχι από αυτές τις πολυδιαφημιζόμενες μαλακίες(ναι, ναι, αυτή η μαλακία που έλεγε ότι σε 3 μέρες βλέπεις αποτελέσματα ΔΕΝ δουλεύει), απλά ζητάς από το φαρμακοποιό κάτι καλό(και ακριβό, έτσι πρέπει, αλλιώς ΔΕΝ ξεμπερδεύεις) και σε λιγότερο από 2-3 βδομάδες έχεις καθαρίσει.True story.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά τι παίρνω ή συγκεκριμένα για το θέμα? :P

Πάντως μια περίοδο που είχα κάπως αρκετά, γυμνάσιο πρέπει να 'ταν, είχαμε ρωτήσει έναν δερματολόγο και μου 'δωσε κάτι σαπούνια και κρέμες. Ε, μετά κατάλαβα ότι έκανα μαλακίες και τα παράτησα κι απλά δεν τα πείραζα όταν έβγαιναν.

Οι κρέμες δε δούλεψαν btw, μόνο όταν σταμάτησα ν' ασχολούμαι έγιν' η δουλειά. Και κάτι άλλο ειδικά για όσους έχουν γενικά λιπαρό δέρμα, μπάνιο ανά δύο μέρες maximum αυτονόητο έτσι, κάνεις reset στο pH του δέρματός σου και είσαι και γαμάτος με ανάλαφρα μαλλιά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
γεια σασ θελω την βοηθεια σασ....ειμαι 16 εφηβοια δλδ και βγαζω μερικα σπυρακια τησ ηλικιασ εχω λιγα και τα μισα ειναι μαυραστιγματα και τα αλα ειναι εσωτερικα..το κακο που εχω ειναι οτι τα πιραζω συνεχεια και τα σπαω τα εσωτερικα με αποτελεσμα να γινομαι χαλια.....δεν μπορω ολο λεω δεν θα......και ολο τα πιραζω μου σπανε πολυ τα νευρα γ αυτο..αν δεν τα πιραζα θα ειχα πολη καθαρο προσωπο...εχετε καμια ιδεα τ να κανω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
γεια σασ θελω την βοηθεια σασ....ειμαι 16 εφηβοια δλδ και βγαζω μερικα σπυρακια τησ ηλικιασ εχω λιγα και τα μισα ειναι μαυραστιγματα και τα αλα ειναι εσωτερικα..το κακο που εχω ειναι οτι τα πιραζω συνεχεια και τα σπαω τα εσωτερικα με αποτελεσμα να γινομαι χαλια.....δεν μπορω ολο λεω δεν θα......και ολο τα πιραζω μου σπανε πολυ τα νευρα γ αυτο..αν δεν τα πιραζα θα ειχα πολη καθαρο προσωπο...εχετε καμια ιδεα τ να κανω???

σε δερματολογο εχεις παει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
μα δεν εχει σοβαρο προβλημα το προσωπο μου το προβλημα το χω εγω που τα πειραζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ε τότε μην τα πειράζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
μα δεν εχει σοβαρο προβλημα το προσωπο μου το προβλημα το χω εγω που τα πειραζω...

ε μ τοτε βρε πρεπει οπωσδηποτε να μην το πειραζεις..να σταματησεις..:confused:τι αλλο να κανεις?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
ολο ετσι λεω και δεν αντεχω......:(και κανω την βλακεια:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
ολο ετσι λεω και δεν αντεχω......:(και κανω την βλακεια:worry:
μα δεν εχεις αλλη λυση...:/:δεν ξερω τι αν σου πω..το θεμα ειναι οτι εσυ δεν μπορεις αρα εσυ πρεπει να σταματησεις και αρα η αντιμετωπιση ειναι στο χερι σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
γεια σασ θελω την βοηθεια σασ....ειμαι 16 εφηβοια δλδ και βγαζω μερικα σπυρακια τησ ηλικιασ εχω λιγα και τα μισα ειναι μαυραστιγματα και τα αλα ειναι εσωτερικα..το κακο που εχω ειναι οτι τα πιραζω συνεχεια και τα σπαω τα εσωτερικα με αποτελεσμα να γινομαι χαλια.....δεν μπορω ολο λεω δεν θα......και ολο τα πιραζω μου σπανε πολυ τα νευρα γ αυτο..αν δεν τα πιραζα θα ειχα πολη καθαρο προσωπο...εχετε καμια ιδεα τ να κανω???
επειδη εχω περασει τα ιδια πρεπει πραγματικα να σταματησεις να τα πειραζεις...οσο δυσκολο και να ειναι. η διαφορα θα ειναι πραγματικα αισθητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
εχετε δικιο..οκ θα ξαναπροσπαθησω για εκατοστι φορα..χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τα μαύρα στίγματα πρέπει να βγουν (δεν εξαφανίζονται αμα δεν τα πειράξεις, αντίθετα γίνονται χειρότερα). Στην ουσία είναι πόροι γεμάτοι με σμήγμα και διάφορες άλλες βρωμιές (μεικαπ,κλπ) οπότε αν δεν ξέρεις πως να τα βγάλεις σωστά, πήγαινε σε επαγγελματία αισθητικό για καθαρισμό να πες της να σου δείξει. (η διαδικασία είναι να βάλεις ατμό για να ανοίξουν οι πόροι με τη ζέστη και με καθαρά χέρια να πιέζεις σταθερά για να βγουν τα "σκουλικάκια". Μετά πλένεις καλά το δέρμα και βάζεις toner-λοσιον που κλείνει τους πόρους και ενυδατική.) Μην το κάνεις ομως μόνη σου αν δεν ξέρεις γιατί το δέρμα θα γίνει χάλια και θα είναι πολύ χειρότερα από πριν. Εχει και patch στα καλλυντικά ευρείας για μαύρα στίγματα αλλά δεν κάνουν δουλειά. Το πιό πιθανό είναι να σου ερεθίσουν το δέρμα μόνο.
Οσο για την ακμή, μόνο με φαρμακευτική αγωγή και υπομονή περνάει (φάρμακευτική κρέμα από γιατρό, όχι παρα-φαρμακευτικά του Χόντου. Αν δεν έχει συνταγή, μάλλον δεν κάνει δουλειά). Το τι τρως δεν έχει σχέση. Α, και πριν την περίοδο πιθανότατα θα βγάζεις σπυράκια για πολλά χρόνια λόγω ορμονών (λίγα όμως). Η βιταμίνη Ε βοηθάει το δέρμα, αλλά εμένα δεν μου έκανε και πολλά όταν είχα ακμή. Επίσης υπάρχει και το γιατροσόφι της γιαγιάς με την οδοντόκρεμα, που εμένα με βοήθησε πάρα πολύ και ακόμα το χρησιμοποιώ αν τύχει και βγάλω κανένα σπυράκι.

edit: σε αυτόν που είπε ότι πρέπει να είναι ακριβό για να κάνει δουλεια, καμία σχέση. Τα ακριβά είναι ΟΛΑ παρα-φαρμακευτικά (Avene και τα σχετικά). Μακριά από αυτά, δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Τα κανονικά φαρμακευτικά σκευάσματα για την ακμή έχουν τιμές 2-5 ευρώ το πολύ και από όσο ξέρω τα πληρώνουν τα ταμεία. Ακόμα και καθαριστικό προσώπου μπορείτε να βρείτε με 4-5 ευρώ και είναι μια χαρά, μην χαλάτε λεφτά σε πολυδιαφημισμένα και-καλα-αποτελεσματικά (Vichy πχ).
Τα έχω δουλέψει αυτά και ξέρω τι μπαρούφες λέγαμε στον κόσμο για να τα πάρει (και ναι, τα έχω δοκιμάσει κι όλας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Πρώτα απ'όλα πας σε δερματολόγο τέλος,μόνος σου δεν κάνεις τίποτα.
Για όσους λένε οι κρέμες δεν κάνουν τίποτα απλά λένε μαλακίες και είναι άσχετοι.

Σε περιπτώσεις ήπιας-μέτριας φλεγμονώδους ακμής ο γιατρός σου δίνει αρχικά τοπικά αντιβιοτικά-κρέμες δηλαδή με δραστική ουσία τετρακυκλίνη ή κλινδαμυκίνη ή υπεροξείδιο του βενζολύου. Σίγουρα θα έχεις αποτελέσματα και σε πιο δύσκολες περιπτώσεις σου χορηγεί αγωγή με αντιβιοτικά απο το στόμα.
Αυτο που βοηθάει πάρα πολύ εκτός φυσικά το σχολαστικό καθημερινό πλύσιμο του προσωπού με ειδικό σαπούνι πρώι βράδυ,είναι η χρήση μάσκας πράσινου αργίλου 1-2 φορές τη βδομάδα,πραγματικά κάνει καλή δουλειά.

Μόλις τελιώσει η αγωγή μπορείς να ζητήσεις απο το δερμ.να σου κάνει ένα καθαρισμό προσώπου τον οποίο αν έχεις λιπαρό πρόσωπο χρειάζεται να κάνεις ανά μερικούς μήνες και αν έχεις υπολειπόμενα σημάδια να κάνεις και χημικό πήλινγκ.

Τώρα σε πιο σοβαρές μορφές ακμής,κυστική π.χ με έντονο πρόβλημα η μόνη λύση είναι τα χάπια τα οποία έχουν σίγουρο αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ σοβαρό πρόβλημα ακμής στο πρόσωπο. Στην εφηβεία μου έβγαζα μερικά και τα αντιμετώπιζα με κρέμα (skinoren). Μεγάλο πρόβλημα ακμής είχα στην πλάτη μέχρι και πριν 2 χρόνια.. Η ακμή έφτανε μέχρι τα χέρια μου,δεν μπορούσα να κυκλοφορήσω με ραντάκι ή με οποιαδήποτε ανοιχτή μπλούζα.. Μετά την χρήση αντισυλληπτικών όλα εξαφανίστηκαν και μέχρι και σήμερα είμαι καθαρή.

Στο πρόσωπο μπορεί να βγάλω κανένα σπυράκι κυρίως κατα την διάρκεια της περιόδου αλλα κάνει τον κύκλο του και φεύγει... Αυτό που με απασχολούσε τον τελευταίο καιρό ήταν τα σημάδια και τα μαύρα στίγματα. Επειδή γενικά δεν μαρέσει να βάφομαι στην καθημερινότητά μου-ειδικά να βάζω make up και τέτοια, ήθελα να καθαρίσει το πρόσωπο μου απο τα σημάδια.
Γενικά θεωρούσα το καθαρισμό και τα πίλινγκ μούφες. Είπα όμως να το δοκιμάσω για ένα μήνα-δεν είχα να χάσω και τίποτα. Με καθημερινό πίλινγκ (αν και κάνει μόνο μια φορά την εβδομάδα) και μετά ενυδατική, έχω δει τεράστια διαφορά. Το άλλο που κάνω κυρίως για τα μαύρα στίγματα (θα με βρίσετε αλλα εμένα με βοηθάει πάαρα πολυ), είναι μια φορά στις 10 μέρες, να βάζω στο βαμβάκι οινόπνευμα και να τρίβω καλά τα σημεία στα οποία υπάρχουν στίγματα (μύτη, πιγούνι). Το βαμβάκι μετά βγαίνει μαύρο (εκεί να δείτε χαρά). Εννοείται οτι είναι θάνατος για το δέρμα, οπότε μετά βάζω και μπόλικη ενυδατική.
Φυσικά και δεν λέω οτι τα δικά μου γιατροσόφια μπορούν να βοηθήσουν κάποιον με σοβαρό πρόβλημα ακμής, απλά αφου βοηθήθηκα κάπως, το λέω!

Όσο για το αν πρέπει να πειράζουμε τα σπυράκια.. μετά απο πολλές βλακείες που τα έσπαγα και νόμιζα οτι έτσι θα "αδειάσουν" και θα εξαφανιστούν, το χω κόψει. Εξακολουθώ να τα πειράζω αλλα προς το τέλος, όταν έχουν ωριμάσει- άλλωστε το πύον πρέπει να βγει, απο μόνο του ούτε βγαίνει, ούτε απορροφάται όταν το σπυράκι είναι "εσωτερικό".. μετά βάζω κλασικά οδοντόπαστα, που το κάνει και αυτή το θαύμα της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Skylofili, ευχαριστώ που είσαι η μόνη που με υποστηρίζει με τον οδοντόκρεμα, όλοι όταν το ακούνε λένε "τι βλακείες είναι αυτές". Επίσης τα αντισυλληπτικά όντως βοηθάνε πολύ το δέρμα αλλά έχουν το κακό της κατακράτησης υγρων. Ασε που εγώ καπνίζω και δεν πρόκειται να το κόψω για να πάρω χάπια.
Το οινόπνευμα το έκανα κι εγώ κάποτε, αλλά δεν είχα πολλα αποτελέσματα...ζημιά στο δέρμα δεν κάνει και καμια τρελή, έτσι κι αλλιώς δεν βάζεις πολύ όυτε συχνα. Τυχερή είσαι, εγω αμα δεν ζουληξω, δεν γινεται τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
όχι ρε, πας καλά? η οδοντόκρεμα είναι σταθερή αξία :P μέχρι και στον έρπη έβαζα (είχα τραγικό πρόβλημα, τώρα κάνω θεραπεία)..
Τα αντισυλληπτικά έκαναν δουλειά μόνο στη πλάτη, στο πρόσωπο δεν θα το έλεγα..

Ζούλα παιδί μου, ζούλα (και γω ζουλάω), αλλά άσε να οριμάσει πρώτα (μεταξύ μας, η ευχαρίστηση που έχω όταν φεύγει το πύον με τον γνωστό ήχο και πέφτει με φόρα πάνω στο καθρέφτη δεν λέγεται).. :D

Το οινόπνευμα δοκίμασε το στα μαύρα στίγματα, αφού πρώτα τα ζουλήξεις λίγο (ειδικά στη μύτη αν έχεις)..
Δοκίμασε και την skinoren που προανέφερα.. είναι αρκετά δυνατή και στην γράφει ο γιατρός (έχει 3ευρώ νομίζω)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
όχι ρε, πας καλά? η οδοντόκρεμα είναι σταθερή αξία :P μέχρι και στον έρπη έβαζα (είχα τραγικό πρόβλημα, τώρα κάνω θεραπεία)..
Τα αντισυλληπτικά έκαναν δουλειά μόνο στη πλάτη, στο πρόσωπο δεν θα το έλεγα..

Ζούλα παιδί μου, ζούλα (και γω ζουλάω), αλλά άσε να οριμάσει πρώτα (μεταξύ μας, η ευχαρίστηση που έχω όταν φεύγει το πύον με τον γνωστό ήχο και πέφτει με φόρα πάνω στο καθρέφτη δεν λέγεται).. :D

Το οινόπνευμα δοκίμασε το στα μαύρα στίγματα, αφού πρώτα τα ζουλήξεις λίγο (ειδικά στη μύτη αν έχεις)..
Δοκίμασε και την skinoren που προανέφερα.. είναι αρκετά δυνατή και στην γράφει ο γιατρός (έχει 3ευρώ νομίζω)..


Στην μύτη έχω το πρόβλημα...πάντα είχα στίγματα αλλά τα έβγαζα τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα και ήταν πάντα λαμπίκο το δερματάκι. Αλλά μετά την ρινοπλαστική δεν μπορώ! Και έχω ένα δέρμα σαν τον...ποπό της μαιμούς.
Clean & Clear με μπιλάκια και Chanel Hydramax+ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Στην μύτη έχω το πρόβλημα...πάντα είχα στίγματα αλλά τα έβγαζα τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα και ήταν πάντα λαμπίκο το δερματάκι. Αλλά μετά την ρινοπλαστική δεν μπορώ! Και έχω ένα δέρμα σαν τον...ποπό της μαιμούς.
Clean & Clear με μπιλάκια και Chanel Hydramax+ :clapup:

christinelle σοβαρα κανει δουλεια το clean and clear??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top