Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

MiK3$

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το πρώτο μου!








Ναι το χέρι μου είναι αυτό!!! :/::D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • n1263226840_30166970_4742273.jpg
    n1263226840_30166970_4742273.jpg
    25.8 KB · Εμφανίσεις: 4,016

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομιζω πως ειμαι πιο κοντα απο ποτε σε ενα τατου. Κολαω λιγο στο σημειο, στο πιων τατουατζη να προτιμισω και στο αν θα μπορεσει να απεικονισει αυτο που θελω οπως θελω... Αλλα καπου-καπου μου περναει απο το μυαλο μηπος ειναι νωρις ακομα να το κανω... Απο την αλλη ομως παντα νωρις θα ειναι με την ιδια λογικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.


αυτο θελουμε στο μπρατσο!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Ξέρει κανείς μεταξύ ποιων ποσών κυμαίνονται οι τιμές;;; Παίζει ρόλο στην τιμή και σε ποιο σημείο του σώματός σου θα κάνεις το τατουαζ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
8α8ελα καποια στιγμη να κανω ενα στον καρπο η πισω-κατω απ'το αυτι αλλα δν εχω σκεφτει ακομα σχεδιο...κατι μικρο λογικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ξέρει κανείς μεταξύ ποιων ποσών κυμαίνονται οι τιμές;;; Παίζει ρόλο στην τιμή και σε ποιο σημείο του σώματός σου θα κάνεις το τατουαζ;;;

Τα σχέδια και τα χρώματα ποικίλουν. Οι άνδρες προτιμούν συνήθως σχέδια με αγγέλους ενώ οι γυναίκες κάνουν τατουάζ με νεράιδες. Σε γενικές γραμμές, η ποικιλία είναι μεγάλη ενώ δίνεται η δυνατότητα στον πελάτη να επιλέξει ένα σχέδιο «εμπορικό», ένα σχέδιο που του προτείνει ο καλλιτέχνης, να δείξει φωτογραφία με τατουάζ άλλου που θέλει να αποκτήσει και ο ίδιος ή απλά να ζωγραφίσει σε χαρτί το μελλοντικό του τατουάζ και να ζητήσει να του το κάνουν. «Τα χρωματιστά τατουάζ είναι περισσότερο χρονοβόρα και ακριβά από τα ασπρόμαυρα. Συνήθως οι τιμές κυμαίνονται από 50 έως 200 € ανάλογα με το μέγεθος του τατουάζ, τα εργαλεία μιας χρήσης που θα χρειαστούν αλλά και το χρόνο που θα απασχοληθεί ο καλλιτέχνης για να το φτιάξει», λέει ο κ. Κατσούλης.

Ο όρος τατουάζ προέρχεται από τη λέξη «τατάου», η οποία στη γλώσσα των αυτοχθόνων της Ταϊτής σημαίνει συνήθεια. Πράγματι, διάφορες φυλές, στο παρελθόν, έκαναν τατουάζ στο σώμα τους, κατά τη διάρκεια τελετών μύησης, προκειμένου να δείξουν ότι το άτομο ήταν ώριμο πλέον για την κοινωνική ζωή ή για να το διακρίνουν από τις άλλες φυλές ή για να το τιμήσουν. Έτσι, με βελόνες από σκληρό αγκάθι ψαριού ή από κόκαλο και με τη βοήθεια ενός σφυριού, τρυπούσαν το δέρμα και εισήγαγαν σε αυτό τη χρωστική ουσία.

πηγή

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ξέρει κανείς μεταξύ ποιων ποσών κυμαίνονται οι τιμές;;; Παίζει ρόλο στην τιμή και σε ποιο σημείο του σώματός σου θα κάνεις το τατουαζ;;;

Ακόμα και μια τελίτσα να κάνεις θα σου πάρει πάνω απο 50 ευρώ..Εξαρταται βέβαια και την περιοχή και τον τύπο που θα στο κάνει..αλλά πάνω από 50αρικο στάνταρ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε καλά υπερβάλλεις. Εγώ έχω φίλη που έκανε μικρό τατού με 30 ευρώ, ψυχραιμία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ένας φίλος μου έκαμε ένα και πλήρωσε 120. Ήταν σχετικά μεγάλο όμως.
Μετά έκανε κ άλλο, μικρότερο, αλλά δε θυμάμαι το πόσο που μου είπε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακόμα και μια τελίτσα να κάνεις θα σου πάρει πάνω απο 50 ευρώ..Εξαρταται βέβαια και την περιοχή και τον τύπο που θα στο κάνει..αλλά πάνω από 50αρικο στάνταρ!

Ε καλά υπερβάλλεις. Εγώ έχω φίλη που έκανε μικρό τατού με 30 ευρώ, ψυχραιμία :D

Αυτο παει αναλογα με την πολιτικη του μαγαζιου. Οπως και να εχει, εστω και για την τελεια θα χρειαστει υλικα, οποτε θα χρεωσει αρκετα. Είχα δει σε ενα τατουατζιδικο πχ οτι μινιμουμ τιμη ειναι τα 50€, για οτιδηποτε κατω απο 5Χ5cm.
Απο εκει και περα, μπορει να παιζουν και καλητερες τιμες λογο φιλιας κλπ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι εγω ολες οι τιμες που εχω ακουσει ειναι ανω του 50 σιγουρα!!

Θα ηθελα κι εγω αρκετα αλλα μελλοντικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Καποια στιγμη θελω να κανω αυτο στη μεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Σκέφτομαι χρόνια να κάνω τατουαζ, απλά δεν είμαι σίγουρη ακόμη για το σχέδιο. Τον τελευταίο καιρό όμως μου χει καρφωθεί η ιδέα ακόμη πιο έντονα.
Θα θελα ένα μικρό και διακριτικό ή στο πόδι ακριβώς πάνω απο τα δάχτυλα, ή στο χέρι στο πλάι της παλάμης. Δεν ξέρω ακόμη τι.
Θέλω κάτι που να με χαρακτηρίζει, κάτι προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το να βρεις το σχεδιο είναι το πιο δύσκολο κομματι απ ολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ιδεες πολλες..Σχεδια που να με ικανοποιουν δεν εχω βρει..Πρεπει να βρω κανα καλλιτεχνη μαλλον να τα σχεδιασει.
Στον ενα ωμο θελω να κανω το εμβλημα των Queen.Στον αλλο θελω να κανω εναν υδροχοο(εναν νεο αντρα που κραταει μια κανατα με νερο που χυνεται,με τον αστερισμο μεσα στο σχεδιο).Και το νερο που θα κυλαει θα καταληγει σε ενα αλλο σχεδιο το οποιο δεν εχω σκεφτει ακομα.
Πισω απο το ενα αυτι θελω ενα "Q"(Στο σημειο που εχει και ο Robbie Williams).
Μετα θελω να κανω καπου στην ωμοπλατη ενα σχεδιο με λυκο(αγαπημενο ζωο).On progress ακομα.
Αυτα για τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σκέφτομαι πάρα πολύ καιρό να κάνω tattoo αλλά ποτέ δεν το αποφασίζω! Αυτό είναι το αγαπημένο μου σχέδιο

Θα το ήθελα διακριτικό, κοντά στον αριστερό καρπό ή λίγο πιο κάτω από τον αυχένα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τωρα που ειπες καρπο..Θελω να κανω και ενα μονογραμμα στα Ιαπωνικα(μετα απο ψαξιμο ομως..μην νομιζω οτι γραφει ενα..και σημαινει κατι αλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geraki1

Νεοφερμένος

Ο geraki1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βρήκα στο internet ένα βίντεο το οποίο δείχνει έναν άνδρα ο οποίος σε όλο το σώμα του έχει τατουάζ και μια εταιρία γνώστη καλλυντικών το καλύπτει με ένα ειδικό καλλυντικό και από τι το έψαξα στο site της εταιρίας https://www.vichyconsult.gr/franchises/dermablend.aspx ονομάζεται dermaplend και πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα επάνω του δείτε το βιντεάκι και πείτε απόψεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
οταν επρεπε να κανω δεν εκανα... αν και ειχα βρεθει κατα καιρους στο αμστερνταμ
που εχει καλους επαγγελματιες και οι τιμες ειναι καλες.
Τωρα πια μου περασε η καψα, αλλα θα ηθελα να ειχα κανει ενα καλο σχεδιακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top