• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ααα και γω τέτοια μύτη θέλω... η γαλλική δε μαρέσει καθόλου. γενικά είναι η πιο εύκολη να γίνει, μήπως γιαυτό επέμενε? ή μήπως σου πάει όντως? δες το λίγο! επίσης πολλοί το ακρορίνιο δεν το πειράζουν γιατί είναι δύσκολο. αυτά ξέρω εγώ, αλλά ας μας πει και κάποιος που έχει υποβληθεί σε εγχείρηση. (γράφετε και αρχικά pleaseeee να χουμε μια ιδέα!) Merci :D
Παιδια καλησπερα!
Εγω που χειρουργηθηκα προσφατα κ ηθελα πολυ μικρη αλλαγη ,μονο δηλαδη να ισιωσει,μου πειραξαν κ λιγο το ακρορινιο,παντα πρεπει να προσαρμοζεται λιγο για πιο αρμονικο αποτελεσμα.Επισης να εχετε στο νου σας να βελτιωσετε τη δικη σας μυτουλα κ οχι να αποκτησετε καποια αλλη ,γαλλικη ή μη, που δεν θα ταιριαζει στο προσωπο σας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
το προβλημα ορασης το καλυπτουν κ με το παραπανω!!απλως δεν τους εχω φορεσει ποτε(λογω κομπλεξ, αφου πιστευω πως με τα γυαλια δε δειχνει τοσο ασχημη η μυτη μου!!:) ) κ θα εχω παραλληλα με την επεμβαση κ αυτο το βασανο, γιατι οντας καπως σκληροι με ενοχλουν κ χρειαζονται μερες η κ μηνες για να τους συνηθισω...(:((παρολα αυτα, κ να ηταν πιο ηπιοι στην εφαρμογη τους παλι θα μου ηταν δυσκολο να τους φοραω καθε μερα, ολη μερα επι 3 ολοκληρους μηνεεεεεεεεεες...!!!!!!!!!χρειαζεται κ μια ξεκουραση το ματι...οι φακοι το επιβαρυνουν!!ωχ παναγια μου, τι τραβαω!!!:)))τεσπα, θα δειξει, τι να πω!! @μαρια.χαος πιστευω, πως θα πρεπει σε καθε περιπτωση να παρεις κ τη γνωμη καποιου αλλου γιατρου...ειδικα, αν πιστευεις πως η εκ παρισιων ερχομενη, δε θα ταιριαζε στο προσωπακι σου!!με το "κλοουν" ακομα γελαω:)))να σαι καλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
θέλω να κάνω τηηηην πλαστική βαρέθηκααααααα :( :( :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
brigitte! τις απορίες μου τις έχω ψιλολύσει λίγο πολύ, πλέον ψάχνω ένα πολύ καλό γιατρό! εσύ Θεσσαλονίκη χειρουργήθηκες!?
οχι εγω ειμαι αθηνα, χειρουργηθηκα εδω.
εχω ακουσει ομως οτι κ θεσσαλονικη εχει καλους γιατρους!

παιδια το καταλαβαινω κ εγω, πως θα ειναι καπως δυσκολο το καλοκαιρι(ιουλιος) λογω ηλιου, ζεστης κλπ, αλλα τοτε θα μαι ελευθερος απο καποιες υποχρεωσεις(μεχρι αρχες σεπτεμβρη, οπου αρχιζουν αλλες)!!ισως να ναι λιγο δυσκολο καλοκαιρι, αν το κανω τοτε, μεσα στο σπιτι κ χωρις πολλες εξοδους, ομως ειμαι σε μια φαση που δεν αντεχω να το αναβαλλω αλλο....θελω να το κανω να τελειωνω, μπας κ αρχισει κ αλλαζει κ η ψυχολογια μου!!σε αλλη περιπτωση θα παει αναγκαστικα οκτωβρη+ κατι το οποιο μου φαινεται πολυ μακρινο, αν σκεφτειτε, πως το χω αποφασισει απο περυσι την ανοιξη(:οσο για τα γυαλια ηλιου, ενα θα σας πω...φοραω αναγκαστικα γυαλια μυωπιας κ ειναι ενα προβλημα, με το οποιο δεν ξερω τι θα κανω...κ φακους επαφης να φορεσω, οι οποιοι για τους βαθμους μου ειναι αρκετα σκληροι δε θα μπορω να τους φοραω ολη μερα(:(ειναι σιγουρο, πως χρειαζονται 3 μηνες χωρις γυαλια??μηπως εχει να κανει κ με την περιπτωση του καθενος??

newlife, η 3μηνη προφυλαξη απο τα γυαλια ειναι για ολους κ δεν εχει να κανει με την περιπτωση.
το βαρος των γυαλιων θα καταπονισει τα τραυματισμενα ευαισθητα ρινικα οστα κ ενδεχεται να επηρεασει αρνητικα κ το τελικο σχημα της μυτης. οταν η χρηση φακων επαφης ειναι δυσκολη, πολλοι γιατροι συστηνουν να κολλουνται τα γυαλια με ειδικες ταινιες στο μετωπο. καλο ειναι βεβαια να το συζητησεις με το γιατρο που θα σε αναλαβει το θεμα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εμενα η απορια μου ειναι η εξης.. Επισκευθηκα εναν πολυ γνωστο πλαστικο, ο οποιος φαινεται να ειναι πολυ καλος γιατρος, ωστοσο διαφωνησαμε ως προς την αισθητικη της 'νεας' μου μυτης.. Επεμενε οτι θα επρεπε να μου κανει μια τελειως γαλλικη μυτη, δλδ οχι απλως να γινει ισια η μυτη, αλλα να κανει 'βαθουλωμα' προς το εσωτερικο στο πανω μερος.. Επισης αρνηθηκε να μου μικρυνει το ακρορρινιο, με αποτελεσμα να προκυψει μια μυτη που να προεξεχει πολυ στο κατω μερος και το πανω να εχει σχεδον εξαφανισθει! Με λιγα λογια κλοουν! :) Φυσικα τον απερριψα, διοτι κι αυτη τη συζητηση με το ζορι την εκανε,ηθελε απλα να τον εμπιστευτω.. Θεωρω οτι η πιο ρεαλιστικη μυτη ειναι οχι μια γαλλικη μυτη αλλα μια περιπου ισια μυτη που θα ανασηκωνεται λιγακι το ακρορρινιο. Εχω παρατηρησει οτι καποιοι γιατροι 'κοβουν' μονο τη καμπουριτσα ενω αλλοι μικραινουν κ το ακρορρινιο.. Ισχυει? Οσοι εχετε κανει την επεμβαση, τι εκανε στη δικη σας περιπτωση ο γιατρος?

για εναν πλαστικο, το να σκαψει το κοκαλο για να κανει καμπυλη, ειναι το πιο ευκολο. ειδικα αν προκειται για μικρο υβο, πολλες φορες δε γινεται καν οστεοτομη..τον "ξυνουν" απλα με τη ρασπα κ τελος!...

ο σχηματισμος του ακρορινιου ειναι η πιο δυσκολη υποθεση σε μια ρινοπλαστικη...κ δε νοειται σωστη ρινοπλαστικη χωρις προσαρμογη του ακρορινιου στη νεα ραχη.

οι "μυτες-τσουληθρα" γινονται απο γιατρους που δεν εχουν τις καταλληλες γνωσεις, ωστε να δημιουργησουν μια μυτη αναλογη με το υπολοιπο προσωπο, λαμβανοντας υποψην ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα κ τις κλισεις.

υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες για να ανασχηματιστει μια μυτη, προφανως ο συγκεκριμενος γιατρος maria, δε τις κατεχει καλα κ προτιμα να εμπιστευεται την "περπατημενη" γι'αυτον. αλλοι ασθενεις μπορει να ειναι ΟΚ με κατι τετοιο, αλλοι πιο απαιτητικοι, δεν ειναι.... ορθως επραξες κ τον απερριψες...και συμφωνω απολυτα μαζι σου στο "μια περιπου ισια μυτη που θα ανασηκωνεται λιγακι το ακρορρινιο"..αυτο ειναι το ιδανικο, αλλα αυτο θελει πολυ δουλεια στο ακρονινιο ...κ λιγοι γιατροι τολμανε να αγγιξουν το ακρορινιο κ ακομα πιο λιγοι το αγγιζουν με επιτυχια.

στη δικη μου περιπτωση ο γιατρος εκανε αυτο που ειπες...περιπου ισια με ανασηκωμενο λιγο ακρορινιο...γιατι κ εγω αυτο ζητησα! χαχαχχα... αυτος ειναι ο τυπος μυτης που ονομαζεται "μοντερνα αμερικανικη" (φανταζομαι εχει ονομαστει ετσι διοτι αυτη θεωρειται η "τελεια μυτη" στο χολυγουντ! :whistle: )..εγω το ζητησα, αφου πρωτα ρωτησα αν ειναι εφικτο για το δικο μου προσωπο. ο γιατρος εξεταζοντας με, ειπε οτι ειναι εφικτο επειδη το οστο μου αναμεσα στα ματια ηταν χαμηλο...δεν ειχα δλδ ψηλα το οστο οπως στον τυπο μυτης που ονομαζουν "ελληνικη" ( by the way κ η "ελληνικη" ειναι ωραια μυτη, αρκει να υπαρχουν οι υποδομες στην κατασκευη του προσωπου να την υποστηριξουν)

εγω δεν ειχα υβο, ηταν ευθεια η ραχη της μυτης, αλλα ηθελε κατεβασμα. κατεβασε τη ραχη κ της εχει δωσει μια πολυ ελαφρυα καμπυλη η οποια ειναι πιο πολυ εμφανης στην οψη 3/4 παρα στο στο προφιλ.
σε εμενα η περισσοτερη δουλεια εγινε στο ακρορινο, γιατι η μυτη επρεπε να μαζευτει προς τα μεσα, να ευθυγραμμιστει με το πηγουνι. ο γιατρος μειωσε το μηκος της μυτης κ την ευθυγραμμισε τελεια με το πηγουνι, κ ανασχηματισε εντελως το ακρορινιο. τοποθετησε ενα ενθεμα (οχι τεχνητο) στη στυλιδα της μυτης, ωστε να στηριζει το ακρορινιο στη θεση του..αυτο εξυπηρετει 2 σκοπους:
α) αισθητικα, γιατι το ακρορινιο πρεπει να τοποθετειται με αριβη κλιση γωνιας (η οποια για τις γυναικες ειναι λιγο μεγαλυτερη απο ο,τι για τους αντρες) ..το σωστο μηκος του ενθεματος, βοηθαει στο να ειναι ακριβης η γωνια του ακρορινιου, αλλα επισης και να στεκεται στη θεση του..πχ, εγω ακομα κ οταν χαμογελαω δεν "πεφτει". διατηρει τη σωστη κλιση που πρεπει.
β) λειτουργικα, γιατι με τα χρονια γερνωντας, οι ιστοι χαλαρωνουν κ το δερμα "πεφτει"..γι αυτο συνηθως τα προβληματα αναπνοης επανεμφανιζονται..(θα εχεις προσεξει οτι πολλοι ανθρωποι που ποτε δε ροχαλιζαν, γερνωντας αρχιζουν να ροχαλιζουν)... με το ενθεμα, αυτο δε συμβαινει κ το χειρουργικο αποτελεσμα διασφαλιζεται ισοβιως.

για οσους αντεχουν να το δουν ..η τεχνικη ειναι αυτη:

https://www.youtube.com/watch?v=1EdR4TbPF-E&feature=plcp&context=C4390584VDvjVQa1PpcFMYAuBhUkObwSTbIBtLfbg5RyYmDou-cXo%3D

https://www.youtube.com/watch?v=5fTO...DvjVQa1PpcFMYAuBhUkObwed9FabHNNtqYxgPVgXfkXw=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ευχαριστούμε, τα γράφεις πολύ ωραία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
για εναν πλαστικο, το να σκαψει το κοκαλο για να κανει καμπυλη, ειναι το πιο ευκολο. ειδικα αν προκειται για μικρο υβο, πολλες φορες δε γινεται καν οστεοτομη..τον "ξυνουν" απλα με τη ρασπα κ τελος!...
ο σχηματισμος του ακρορινιου ειναι η πιο δυσκολη υποθεση σε μια ρινοπλαστικη...κ δε νοειται σωστη ρινοπλαστικη χωρις προσαρμογη του ακρορινιου στη νεα ραχη.

οι "μυτες-τσουληθρα" γινονται απο γιατρους που δεν εχουν τις καταλληλες γνωσεις, ωστε να δημιουργησουν μια μυτη αναλογη με το υπολοιπο προσωπο, λαμβανοντας υποψην ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα κ τις κλισεις.

υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες για να ανασχηματιστει μια μυτη, προφανως ο συγκεκριμενος γιατρος maria, δε τις κατεχει καλα κ προτιμα να εμπιστευεται την "περπατημενη" γι'αυτον. αλλοι ασθενεις μπορει να ειναι ΟΚ με κατι τετοιο, αλλοι πιο απαιτητικοι, δεν ειναι.... ορθως επραξες κ τον απερριψες...και συμφωνω απολυτα μαζι σου στο "μια περιπου ισια μυτη που θα ανασηκωνεται λιγακι το ακρορρινιο"..αυτο ειναι το ιδανικο, αλλα αυτο θελει πολυ δουλεια στο ακρονινιο ...κ λιγοι γιατροι τολμανε να αγγιξουν το ακρορινιο κ ακομα πιο λιγοι το αγγιζουν με επιτυχια.

στη δικη μου περιπτωση ο γιατρος εκανε αυτο που ειπες...περιπου ισια με ανασηκωμενο λιγο ακρορινιο...γιατι κ εγω αυτο ζητησα! χαχαχχα... αυτος ειναι ο τυπος μυτης που ονομαζεται "μοντερνα αμερικανικη" (φανταζομαι εχει ονομαστει ετσι διοτι αυτη θεωρειται η "τελεια μυτη" στο χολυγουντ! :whistle: )..εγω το ζητησα, αφου πρωτα ρωτησα αν ειναι εφικτο για το δικο μου προσωπο. ο γιατρος εξεταζοντας με, ειπε οτι ειναι εφικτο επειδη το οστο μου αναμεσα στα ματια ηταν χαμηλο...δεν ειχα δλδ ψηλα το οστο οπως στον τυπο μυτης που ονομαζουν "ελληνικη" ( by the way κ η "ελληνικη" ειναι ωραια μυτη, αρκει να υπαρχουν οι υποδομες στην κατασκευη του προσωπου να την υποστηριξουν)

εγω δεν ειχα υβο, ηταν ευθεια η ραχη της μυτης, αλλα ηθελε κατεβασμα. κατεβασε τη ραχη κ της εχει δωσει μια πολυ ελαφρυα καμπυλη η οποια ειναι πιο πολυ εμφανης στην οψη 3/4 παρα στο στο προφιλ.
σε εμενα η περισσοτερη δουλεια εγινε στο ακρορινο, γιατι η μυτη επρεπε να μαζευτει προς τα μεσα, να ευθυγραμμιστει με το πηγουνι. ο γιατρος μειωσε το μηκος της μυτης κ την ευθυγραμμισε τελεια με το πηγουνι, κ ανασχηματισε εντελως το ακρορινιο. τοποθετησε ενα ενθεμα (οχι τεχνητο) στη στυλιδα της μυτης, ωστε να στηριζει το ακρορινιο στη θεση του..αυτο εξυπηρετει 2 σκοπους:
α) αισθητικα, γιατι το ακρορινιο πρεπει να τοποθετειται με αριβη κλιση γωνιας (η οποια για τις γυναικες ειναι λιγο μεγαλυτερη απο ο,τι για τους αντρες) ..το σωστο μηκος του ενθεματος, βοηθαει στο να ειναι ακριβης η γωνια του ακρορινιου, αλλα επισης και να στεκεται στη θεση του..πχ, εγω ακομα κ οταν χαμογελαω δεν "πεφτει". διατηρει τη σωστη κλιση που πρεπει.
β) λειτουργικα, γιατι με τα χρονια γερνωντας, οι ιστοι χαλαρωνουν κ το δερμα "πεφτει"..γι αυτο συνηθως τα προβληματα αναπνοης επανεμφανιζονται..(θα εχεις προσεξει οτι πολλοι ανθρωποι που ποτε δε ροχαλιζαν, γερνωντας αρχιζουν να ροχαλιζουν)... με το ενθεμα, αυτο δε συμβαινει κ το χειρουργικο αποτελεσμα διασφαλιζεται ισοβιως.

για οσους αντεχουν να το δουν ..η τεχνικη ειναι αυτη:

https://www.youtube.com/watch?v=1EdR4TbPF-E&feature=plcp&context=C4390584VDvjVQa1PpcFMYAuBhUkObwSTbIBtLfbg5RyYmDou-cXo%3D

https://www.youtube.com/watch?v=5fTO...DvjVQa1PpcFMYAuBhUkObwed9FabHNNtqYxgPVgXfkXw=
Καλημερα Brigitte!!
Μου θυμιζεις τον εαυτο μου χαχαχα!Νομιζα πως ημουν η μοναδικη "κουνημενη" (με την καλη εννοια,χωρις παρεξηγηση) που εβλεπε εγχειρησεις στο youtube. Συμφωνω σε ολα οσα λες για το ακρορινιο ! Προφανως ο εν λογω κυριος που επισκεφτηκε η maria chaos ειναι της παλιας σχολης που εξυναν ο,τι εβρισκαν μπροστα τους.Παρεπιπτοντως εβγαλα χτες το ναρθηκακι κ εχω τρελαθειειειειειειειεειειειειειεειειειειεειει!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ευχαριστούμε, τα γράφεις πολύ ωραία! :)

τρεις μηνες δεν εκανα αλλη δουλεια, απο το να διαβαζω ...απο εγκυκλοπαιδιες μεχρι φορουμ στο νετ απο καθε πιθανη χωρα σχετικα με το θεμα..μιλαμε για παρανοια!! σε λιγο θα κανω εγχειρησεις μονη μου!! :hehe:

παιδια περα απο την πλακα, οσο πιο σωστα ειστε ενημερωμενοι για αυτο που σκοπευετε να κανετε τοσο πιο ευκολο θα σας ειναι κ τοσο πιο ευκολα θα καταληξετε σε γιατρο.

συλλεξτε πληροφοριες για τους γιατρους που εχετε in mind. προτιμειστε αυτους που ειναι πολυ ενεργοι στον επιστημονικο χωρο κ που συμμετεχουν δραστηρια σε σεμιναρια, επιστημονικες συγκεντρωσεις, μελετες, ενημερωσεις, εκπαιδευτικα προγραμματα. διαλεξτε εναν γιατρο που τον ενδιαφερει να εκπαιδευεται διαρκως πανω στις εξελιξεις κ στις νεες τεχνικες κ οχι καποιον που εχει επαναπαυθει στις δαφνες του.

Καλημερα Brigitte!!
Μου θυμιζεις τον εαυτο μου χαχαχα!Νομιζα πως ημουν η μοναδικη "κουνημενη" (με την καλη εννοια,χωρις παρεξηγηση) που εβλεπε εγχειρησεις στο youtube. Συμφωνω σε ολα οσα λες για το ακρορινιο ! Προφανως ο εν λογω κυριος που επισκεφτηκε η maria chaos ειναι της παλιας σχολης που εξυναν ο,τι εβρισκαν μπροστα τους.Παρεπιπτοντως εβγαλα χτες το ναρθηκακι κ εχω τρελαθειειειειειειειεειειειειειεειειειειεειει!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
:hehe::hehe::hehe::hehe:
μιλαμε εβλεπα προεγχειρητικα τα βιντεακια κ φωναζα κ τους δικους μου να τα δουν...κ κιτρινιζαν κ ελεγαν "ΜΑ ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ? ΠΑΣ ΚΑΛΑ?"

ε, ηθελα να ξερω... τι θα μου συμβει!! :lol:


εσυ εβγαλες το γυψο!?!!!! :yahoo:

πως αισθναεσαι με τη μεα μυτηηηηηηη?? :upside::upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
τρεις μηνες δεν εκανα αλλη δουλεια, απο το να διαβαζω ...απο εγκυκλοπαιδιες μεχρι φορουμ στο νετ απο καθε πιθανη χωρα σχετικα με το θεμα..μιλαμε για παρανοια!! σε λιγο θα κανω εγχειρησεις μονη μου!! :hehe:
παιδια περα απο την πλακα, οσο πιο σωστα ειστε ενημερωμενοι για αυτο που σκοπευετε να κανετε τοσο πιο ευκολο θα σας ειναι κ τοσο πιο ευκολα θα καταληξετε σε γιατρο.

συλλεξτε πληροφοριες για τους γιατρους που εχετε in mind. προτιμειστε αυτους που ειναι πολυ ενεργοι στον επιστημονικο χωρο κ που συμμετεχουν δραστηρια σε σεμιναρια, επιστημονικες συγκεντρωσεις, μελετες, ενημερωσεις, εκπαιδευτικα προγραμματα. διαλεξτε εναν γιατρο που τον ενδιαφερει να εκπαιδευεται διαρκως πανω στις εξελιξεις κ στις νεες τεχνικες κ οχι καποιον που εχει επαναπαυθει στις δαφνες του.


:hehe::hehe::hehe::hehe:
μιλαμε εβλεπα προεγχειρητικα τα βιντεακια κ φωναζα κ τους δικους μου να τα δουν...κ κιτρινιζαν κ ελεγαν "ΜΑ ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ? ΠΑΣ ΚΑΛΑ?"

ε, ηθελα να ξερω... τι θα μου συμβει!! :lol:


εσυ εβγαλες το γυψο!?!!!! :yahoo:

πως αισθναεσαι με τη μεα μυτηηηηηηη?? :upside::upside:
Χαχαχαχα,μου ελεγαν ολοι ...καλα....εισαι αρρωστη???Τι καθεσαι κ βλεπεις??Καλα καναμε,καλο ειναι να εισαι ενημερωμενος κ αν εισαι κ κομματακι αναισθητος (οπως εγω) ακομα καλυτερα! Εγω ειχα ναρθηκακι ,οχι γυψο αλλα ναιαιαιαιααιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιααιιααιαιαιαιαιαιαιιιαιαιαιαιααι το εβγαλα!!!:clapup::D Δεν εχω λογια!!! Ειναι τοσο φυσικη που τεινω να ξεχασω την παλια μυτη,για να μην πω οτι χρειαστηκε να δω φωτογραφια για να την θυμηθω.Φοβαμαι βεβαια ακομα να την ακουμπησω,νιωθω οτι ειναι σαν πλαστελινη κ θα την χαλασω,χαχαχαχα:P Ευτυχως που εχω κ λιγα τσιροτακια ακομα κ νιωθω μια καποια ασφαλεια..Να φυγουν κ οι μελανιες να ξεμυτισω (κυριολεκτικα) κ λιγο απο το σπιτι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Δεν εχω λογια!!! Ειναι τοσο φυσικη που τεινω να ξεχασω την παλια μυτη,για να μην πω οτι χρειαστηκε να δω φωτογραφια για να την θυμηθω.Φοβαμαι βεβαια ακομα να την ακουμπησω,νιωθω οτι ειναι σαν πλαστελινη κ θα την χαλασω,χαχαχαχα:P Ευτυχως που εχω κ λιγα τσιροτακια ακομα κ νιωθω μια καποια ασφαλεια..Να φυγουν κ οι μελανιες να ξεμυτισω (κυριολεκτικα) κ λιγο απο το σπιτι:D

μπραβο ρε συ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
να δεις πως θα αλλαξει η ζωη σου απο δω κ μπρος!! :)

οσον αφορα το φοβο μη τη χαλαεις...ασε...εγω τοσες βδομαδες μετα..ακομα τον εχω!! :confused:
δε ξερω πως κ ποτε θα το αποβαλω αυτο..παντως με ταλαιπωρει πολυ αυτη η ανησυχια.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μπραβο ρε συ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
να δεις πως θα αλλαξει η ζωη σου απο δω κ μπρος!! :)

οσον αφορα το φοβο μη τη χαλαεις...ασε...εγω τοσες βδομαδες μετα..ακομα τον εχω!! :confused:
δε ξερω πως κ ποτε θα το αποβαλω αυτο..παντως με ταλαιπωρει πολυ αυτη η ανησυχια.. :(
Νομιζω πιο πιθανο ειναι να την χτυπησουμε εμεις παρα αλλοι,μην αγχωνεσαι!Αν τα βαλεις κατω ,χτυπησες κ ποτε την μυτη σου?Εγω μια φορα μονο μικρη,εξ'ου κ το στραβο κοκκαλακι.Ολα καλα θα μας πανε!!Αλλη απορια...εξω βγαινεις για καμια βολτουλα?Για ποτο οχι ακομα φανταζομαι γιατι θα ειναι μες την τσιγαριλα παντου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Νομιζω πιο πιθανο ειναι να την χτυπησουμε εμεις παρα αλλοι,μην αγχωνεσαι!Αν τα βαλεις κατω ,χτυπησες κ ποτε την μυτη σου?Εγω μια φορα μονο μικρη,εξ'ου κ το στραβο κοκκαλακι.Ολα καλα θα μας πανε!!Αλλη απορια...εξω βγαινεις για καμια βολτουλα?Για ποτο οχι ακομα φανταζομαι γιατι θα ειναι μες την τσιγαριλα παντου.

οχι δεν ειχα ποτε στη ζωη μου χτυπησει τη μητυ..αλλα δε ξερω..πλεον εγω εχω παθει υστερια νομιζω :(
ακομα κ το καθαρισμα ενος σπυριου με το βαμβακι...ανησυχω μηπως η πισεη που εβαλα ηταν πολυ μεγαλη κ χαλασα τη μυτη!
την αγγιζω για να την καθαρισω κ μετα παθαινω καταθλιψη..αυθυποβαλλομαι...λεω "την χαλασα? τη χαλασα!!"
ρε παιδια ας μας πουν οι πιο "παλιοι"..μπορει το σπασιμο ενος σπυριου, το αγγιγμα, η το καθαρισμα να αλλαξει το σχημα της μυτης? :(
ο γιατρος λεει οχι, αλλα εγω ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!

εξω βγαινω, αλλα μη φαντατσεις πολλα πραγματα, αποφευγω κλαμπ/μπαρ κ γενικα μερη με συνωστισμο κ πολυ κοσμο, μη με χτυπησει η σπρωξει κανενας...ως τωρα εχω βγει για σινεμα κ καφε....ευτυχως εχω πεσει και πανω στις βαρυχειμωνιες, οποτε ο καιρος ευνοει το κλεισιμο στο σπιτι κ ετσι δε νιωθω οτι "χανω" κατι απο την κοινωνικη μου ζωη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
οχι δεν ειχα ποτε στη ζωη μου χτυπησει τη μητυ..αλλα δε ξερω..πλεον εγω εχω παθει υστερια νομιζω :(
ακομα κ το καθαρισμα ενος σπυριου με το βαμβακι...ανησυχω μηπως η πισεη που εβαλα ηταν πολυ μεγαλη κ χαλασα τη μυτη!
την αγγιζω για να την καθαρισω κ μετα παθαινω καταθλιψη..αυθυποβαλλομαι...λεω "την χαλασα? τη χαλασα!!"
ρε παιδια ας μας πουν οι πιο "παλιοι"..μπορει το σπασιμο ενος σπυριου, το αγγιγμα, η το καθαρισμα να αλλαξει το σχημα της μυτης? :(
ο γιατρος λεει οχι, αλλα εγω ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!

εξω βγαινω, αλλα μη φαντατσεις πολλα πραγματα, αποφευγω κλαμπ/μπαρ κ γενικα μερη με συνωστισμο κ πολυ κοσμο, μη με χτυπησει η σπρωξει κανενας...ως τωρα εχω βγει για σινεμα κ καφε....ευτυχως εχω πεσει και πανω στις βαρυχειμωνιες, οποτε ο καιρος ευνοει το κλεισιμο στο σπιτι κ ετσι δε νιωθω οτι "χανω" κατι απο την κοινωνικη μου ζωη...
Εγω οχι απλα την ειχα χτυπησει,την ειχα σπασει κ το ανακαλυψα ενηλικη.Κ οχι δεν νομιζω να χαλας την μυτη σου σπαζοντας ενα σπυρακι.Χαλαρωσε οσο μπορεις κ απολαυσε τη νεα σου μυτουλα:D

Ασε που χτες που εβγαλα τον ναρθηκα η γιατρος την πιεζε τοσο που νομιζα οτι την φτιαχνει εκεινη την ωρα,χαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αχ brigitte, ποσο θα ηθελα να ειμαι στη θεση σου κι ας ειχα τις ανησυχιες σου...! :D καλα κανεις κ προσεχεις πολυ, αλλα ειναι καιρος να χαλαρωσεις κ λιγακι! παιδευτικες 3 μηνες κανοντας την ερευνα σου, εκανες μια επιτυχημενη επεμβαση, ταλαιπωρηθηκες, αλλα ηρθε η ωρα επιτελους να το απολαυσεις! ασε που θα πρεπει να σου δωσουμε master στη πλαστικη μυτης με τοσες λεπτομερειες που γνωριζεις.. ακριβως οπως τα περιεγραψες, θα τα ζητησω απο τον επομενο γιατρο που θα επισκευθω (ελπιζω να μη με πεταξει εξω με τις κλωτσιες...) :D mmmm11 μη σε παιρνει απο κατω.. ψαξε με ψυχραιμια να βρεις το καλυτερο γιατρο για σενα.. το πιο σημαντικο που εχω αποκομισει απο αυτη την εμπειρια ειναι η υπομονη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariosgt

Νεοφερμένος

Ο mariosgt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να μαι και γω.Άργησα λίγο να γράψω γιατί υπήρχαν συνεχώς εξελίξεις και δεν ήθελα να αναφέρω κάτι που δεν θα έστεκε ή θα ήταν εικασία.
Λοιπόν για να ξεκινήσω όπως είχα πει έκανα ρινοπλαστική ,διάφραγμα ,κόγχες και προσθήκη ζυγωματικών (συμπαγής σιλικόνη μοντέλο terino το medium)
Για τα ζυγωματικά ομολογώ ότι το είχα ψάξει ελάχιστα πριν την εγχείρηση και οι μόνες απόψεις που είχα συμφωνούσαν ότι χρειαζόταν όγκο η περιοχή και αυτό γινόταν είτε με προσθήκη συμπαγούς σιλικόνης(μόνιμο και αυτό που επέλεξα) είτε με υαλουρονικό οξύ(διάρκεια 1 έτος) είτε με λίπος (μόνιμο) κάτι το οποίο θεωρητικά ήταν πολύ εύκολο (μισή ώρα χειρουργείο και γίνεται και με τοπική αναισθησία) οπότε και το είχα συναποφασίσει για συμπληρωματικό καλύτερο αποτέλεσμα.
Βγαίνοντας από το χειρουργείο και αμέσως με το που άνοιξα τα μάτια μου το αριστερό μου μάτι ήταν μισάνοιχτο και ερεθισμένο ενώ το δεξί πολύ καλύτερα.Ο γιατρός πέρασε με είδε και μου είπε ότι πήγαμε παρα πολύ καλά το ίδιο και η αναισθησιολόγος.
Την επόμενη μέρα λίγο πριν το εξιτήριο ξαναπέρασε και ενώ το αριστερό μάτι ήταν ήδη πολύ χειρότερα μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα ξεπρηστεί σύντομα.
Οι επόμενες ημέρες ήταν δραματικές.Κοιτάζοντας στον καθρέφτη είχα την υποψία ότι το αριστερό μου ζυγωματικό ήταν πιο πάνω τοποθετημένο για αυτό δημιουργούσε αιμάτωμα πρήξιμο και πόνο στο αριστερό μου μάτι.Και ενώ η μύτη δεν μου δημιουργούσε προβλήματα το αριστερό ζυγωματικό με υποχρέωνε να είμαι ξαπλωμένος με κλειστά μάτια για να ηρεμεί το αριστερό μου μάτι.
Συγχρόνως ένα δεύτερο σοβαρό πρόβλημα ήταν ότι τα αριστερό μου άνω χείλος ήταν εντελώς αναίσθητο.Μετά από τηλεφωνήματα στο γιατρό κανόνισα ραντεβού νωρίτερα μία μέρα για να με δει.
Από κοντά βλέποντας την κατάσταση και αφού μονολόγησε ότι "μπορεί να γύρισε" προσπάθησε με το χέρι να διορθώσει τη θέση του ζυγωματικού με πολλή πίεση που συνοδευόταν από πολύ πόνο.Τελικά αφού το μετακίνησε κάπως διαφορετικά κόλλησε κάτι γάζες που θα το πιέζαν να μην ξαναανέβει προς το μάτι και μου είπε σε μία εβδομάδα να ξαναπάω να δει πως θα ήμουν.
Αμέσως μετά μου έβγαλε το γύψο και αποκάλυψε τη μύτη μου η οποία ομολογουμένως ήταν καλύτερη από ότι θα μπορούσα να φανταστώ.Αργότερα ανακάλυψα μια μικρή διαφορά των ρουθουνιών κοντά στο ακρορίνιο που συνοδεύεται από ανάλογη ασυμμετρία στο περίγραμμα των ρουθουνιών κάτι που φαίνεται εμφανώς όταν κοιτάει κάποιος την μύτη από κάτω.
Παράλληλα μπορούσα να αναπνεύσω ικανοποιητικά από το ρουθούνι που είχε διάφραγμα.
Φτάνοντας σπίτι και νιώθοντας ήδη δυσφορία και πάλι από το ζυγωματικό που είχε ήδη αρχίσει να ανεβαίνει προς το μάτι αποφάσισα να πάω άμεσα και να βγάλω και τα δύο.
Πήρα τηλ το γιατρό και κανόνισα σε δύο μέρες δηλαδή σήμερα την αφαίρεση των ζυγωματικών.
Πρέπει να σας πω ότι έψαξα πολύ στο ίντερνετ και τα ζυγωματικά terino θεωρούνται πολύ μεγάλα κάτι το οποίο είχα διαπιστώσει και σε μένα και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ υπάρχουν εκατοντάδες μοντέλα και σχήματα ο γιατρός επιλέγει μόνο από τα συγκεκριμένα το οποίο δεν δείχνει επαγγελματισμό και εμπειρία στο συγκεκριμένο τύπο πλαστικής.
Τελικά σήμερα και ενώ ο γιατρός πρότεινε και επέμενε σε αφαίρεση και επανατοποθέτηση του αριστερού ζυγωματικού σωστά αυτή τη φορά , μην έχοντας την παραμικρή πια εμπιστοσύνη του ζήτησα όπως και τα αφαίρεσε και τα δύο.
Στην ερώτησή μου τι συνέβη και μπήκε στραβά στην αρχή είπε ότι ίσως το μετακίνησα πριν ακόμα συνέλθω από την αναισθησία χωρίς να το συνειδητοποιήσω !!! και αφού επέμενα μετά είπε ότι ίσως ανέβηκε επειδή το πίεσε το αιμάτωμα!!!(πως είναι δυνατόν το σύμπτωμα να δημιούργησε πρόβλημα???? και μάλιστα το αιμάτωμα ήταν από την πάνω μεριά δηλαδή λογικά θα πίεζε το ζυγωματικά προς το κάτω).Ο ίδιος πάντως το είχε δει σωστά τοποθετημένο και δεν έφταιγε σε τίποτα.
Για την αναισθητοποίηση του αριστερού άνω χείλους μου είπε ότι θα επανέλθει σε 3 με 4 μήνες.Όταν τον ρώτησα γιατί συνέβη αυτό μου είπε ότι όταν πλησιάζεται χειρουργικά ένα νεύρο παθαίνει τέτοιου είδους επιπλοκές και ότι να μην ανησυχώ θα επανέλθει και ότι δεν έχει πάθει κάτι μόνιμο.Βέβαια 4 μήνες με αναίσθητο τα ένα άνω χείλος δεν είναι και λεπτομέρεια που μπορείς εύκολα να παραβλέψεις.
Αν κάποιος άλλος έχει ή είχε κάτι παρόμοιο με αναισθησία κάποιου νεύρου θα παρακαλούσα να ενημερώσει γιατί πραγματικά δεν μπορώ να εμπιστευτώ άλλους καθησυχασμούς .
Για τις μικρές ατέλειες της μύτης είπε ότι και αυτές θα φύγουν με το χρόνο και να μην ανησυχώ.
Όπως και κάποιος μπορεί να συμπεράνει το να σε καθησυχάζει ένας γιατρός ή να σου λέει κάθε λογής πρόχειρη δικαιολογία για κάτι που πήγε ή έκανε στραβά είναι κάτι λογικό που κάνει για να προστατέψει τον εαυτό του και να ξεφύγει από οποιαδήποτε μελλοντική ευθύνη και δυσφήμιση.
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αισθητικό αποτέλεσμα της μύτης παρά τις μικροατέλειές της.Για το διάφραγμα-κόγχες είναι ακόμη νωρίς για να ξέρω πόσο καλή δουλειά έγινε.
Για τα ζυγωματικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν υπάρχει επαγγελματισμός και εμπειρία στο συγκεκριμένο κομμάτι και θα απέτρεπα οποιονδήποτε θέλει να κάνει ανάλογο εγχείρημα τουλάχιστον με τον συγκεκριμένο γιατρό και αυτό εξίσου όσον αφορά την επιλογή σωστού ενθέματος όσο και στην ανεπίτρεπτη λάθος τοποθέτηση και την προχειρότητα αντιμετώπισης στη συνέχεια.
Ο γιατρός μου είναι ο Κ.Π. από Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εγω οχι απλα την ειχα χτυπησει,την ειχα σπασει κ το ανακαλυψα ενηλικη.Κ οχι δεν νομιζω να χαλας την μυτη σου σπαζοντας ενα σπυρακι.Χαλαρωσε οσο μπορεις κ απολαυσε τη νεα σου μυτουλα:D

Ασε που χτες που εβγαλα τον ναρθηκα η γιατρος την πιεζε τοσο που νομιζα οτι την φτιαχνει εκεινη την ωρα,χαχαχα!
thanx!!! :( να σαι καλά...κ εγω ολο αυτο λεω στον εαυτο μου....οτι πρεπει να χαλαρωσω... :(
η αληθεια ειναι οτι, οντως οταν σου πιανουν τη μυτη στο ιατρειο νομιζεις οτι θα στη δυαλισουν...κ πιεζουν κ τριβουν κ απ'ολα ..ομως εκει νιωθεις ασφαλεια γιατι αυτοι ξερουν που να ακουμπησουν κ που να πιεσουν :/:
ενω εμεις οι ασχετοι βαραμε οπου να ναι! :whistle:

:P

αχ brigitte, ποσο θα ηθελα να ειμαι στη θεση σου κι ας ειχα τις ανησυχιες σου...! :D καλα κανεις κ προσεχεις πολυ, αλλα ειναι καιρος να χαλαρωσεις κ λιγακι! παιδευτικες 3 μηνες κανοντας την ερευνα σου, εκανες μια επιτυχημενη επεμβαση, ταλαιπωρηθηκες, αλλα ηρθε η ωρα επιτελους να το απολαυσεις! ασε που θα πρεπει να σου δωσουμε master στη πλαστικη μυτης με τοσες λεπτομερειες που γνωριζεις.. ακριβως οπως τα περιεγραψες, θα τα ζητησω απο τον επομενο γιατρο που θα επισκευθω (ελπιζω να μη με πεταξει εξω με τις κλωτσιες...) :D mmmm11 μη σε παιρνει απο κατω.. ψαξε με ψυχραιμια να βρεις το καλυτερο γιατρο για σενα.. το πιο σημαντικο που εχω αποκομισει απο αυτη την εμπειρια ειναι η υπομονη..

thanx!!! :)
προπασθω να με πιανω απο το αυτι μπας κ ηρεμησω! :confused:

ο γιατρος αν ξερει τις τεχνικες, δε θα σε πεταξει με τις κλωτσιες...αν δεις διαθεση να σε πεταξει, φυγε μονη σου πρωτη ;)

Να μαι και γω.Άργησα λίγο να γράψω γιατί υπήρχαν συνεχώς εξελίξεις και δεν ήθελα να αναφέρω κάτι που δεν θα έστεκε ή θα ήταν εικασία..........................

wow!! mariosgt δε τραβηξες κ λιγα!!! :confused:

τωρα για τα ζυγωματικα τι να πω...δε ξερω κ πολλα για το θεμα....εγω παιδια γενικα τα φοβαμαι αυτα..οταν ακουω σιλικονες..ενεσεις..φουσκωματα κτλ τρεχω μακρυα..ειναι λιγο επικινδυνα... :hmm:

οσον αφορα τη μυτη, καταρχην χαιρομαι που αυτο τουλαχιστον πηγε καλα! :)
η ασυμμετρια στα ρουθουνια θα βελτιωθει αισθητα με τις μερες καθως η μυτη θα ξεπρηζεται. αυτο μη σε ανησυχει.
οσον αφορα την αναπνοη θα "μπουκωνεις" για λιγες μερες λογω των πηγματων που βρισκονται στη μυτη. καθε φορα που θα πηγαινεις στο γιατρο κ θα στη καθαριζουν θα βλεπεις μεγαλη βελτιωση. καθως θα ριχνεις τον ορο, συντομα θα μπορεις την καθαριζεις μονος σου, μιας κ τα πηγματα θα ξεκολλανε κ θα φευγουν ευκολα... η αναπνοη σου σε 15 μερες περιπου θα εχει βελτιωθει παρα πολυ. λιγο υπομονη θελει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
να σας ρωτήσω... για τους ΩΡΛ που κάνουν και αισθητικές επεμβάσεις στη μύτη, είναι δυσκολότερο να πειράξουν με επιτυχία το ακρορρίνιο? και το σκέφτομαι αυτό, δεδομένου ότι ως ΩΡΛ ασχολούνται κυρίως με το διάφραγμα και τα οστά στη ράχη της μύτης, οπότε φαντάζομαι ότι το ακρορρίνιο το πειράζουν σε πολύ λιγότερες επεμβάσεις... άρα μήπως δεν είναι εξοικειωμένοι με αυτό και αποτυγχάνουν στο ακρορρίνιο ευκολότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
να σας ρωτήσω... για τους ΩΡΛ που κάνουν και αισθητικές επεμβάσεις στη μύτη, είναι δυσκολότερο να πειράξουν με επιτυχία το ακρορρίνιο? και το σκέφτομαι αυτό, δεδομένου ότι ως ΩΡΛ ασχολούνται κυρίως με το διάφραγμα και τα οστά στη ράχη της μύτης, οπότε φαντάζομαι ότι το ακρορρίνιο το πειράζουν σε πολύ λιγότερες επεμβάσεις... άρα μήπως δεν είναι εξοικειωμένοι με αυτό και αποτυγχάνουν στο ακρορρίνιο ευκολότερα?
Ενας καλος ωτορινολαρυγγολογος που ειναι εξειδικευμενος στην ρινοπλαστικη ,εννοειται πως πρεπει ( κ ξερει) να πειραξει και το ακρορινιο για να ειναι αρμονικο το αποτελεσμα κ τουμπαλιν.Δεν μπορεις να πειραξεις μονο την ραχη η' μονο το ακρορινιο ακομα κ αν σαν σκεψη εχεις να διορθωσεις αισθητικα μονο το ενα απο τα 2.Η επιτυχια δεν νομιζω οτι εγκειται στην ικανοτητα ενος ωρλ η' ενος πλαστικου αλλα στην ικανοτητα του εκαστοτε γιατρου.Αν και κατ'εμε το ιδανικο ειναι να βρεις ωρλ που ειδικευεται στην ρινοπλαστικη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ευχαριστώ :) αν γνωρίζετε κάποιον για Θεσσαλονίκη, ας μου πείτε παρακαλώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Ενας καλος ωτορινολαρυγγολογος που ειναι εξειδικευμενος στην ρινοπλαστικη

συμφωνω...κ εγω αυτο θεωρω ο,τι ειναι το ιδανικο για τις μυτες μας! :)



πως παει η αναρρωση dwarfins? ολα καλα?
εγω αισιως κλεινω τις 6 βδομαδες :bounce:
αργα μεν...αλλα περνανε οι μερες
την ερχομενη βδομαδα εχω follow up με τον γιατρο. ευτυχως προς το παρον δεν εχω χτυπησει καπου, οποτε ελπιζω να τα βρει ολα ενταξει!... :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top