• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
πφφ. να ρωτήσω, ξέρει κανείς πόσες περίπου μύτες χειρουργούν οι καλοί γιατροί την εβδομάδα? σας έχουν πει κάτι εσάς αν έχετε ρωτήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Merilyn μη ξεχναμε οτι και ο ΒΠ εχει κανει πολλα λαθη.Μιλαω κ λογω πειρας.Μη λεμε τα πραματα μονο οπως τα θελουμε.Και απ'οτι βλεπω,οσο περναει ο καιρος,αντι να βλεπουμε περισσοτερο ενδιαφερομενους για εγχειρηση,συνανταμε ανθρωπους του χωρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ουδείς αλάνθαστος αγαπητέ μου, δεν έχω προσωπική εμπειρία απο τον συγκεκριμένο για αυτο και έγραψα το ρήμα Θεωρείται ¨ . Όσο για το ανθρώπους του χώρου δεν είμαι γιατρός ούτε νοσηλεύτρια, έχω όμως την τύχη αν θες να εργάζομαι στον ευρύτερο χώρο της υγειας και να έχω διαμορφωμένη άποψη για πολλούς γιατρούς πολλών ειδικοτήτων ! Μην ξεχνάς ότι είμαι μόλις 3 εβδομάδων χειρουργημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Και απ'οτι βλεπω,οσο περναει ο καιρος,αντι να βλεπουμε περισσοτερο ενδιαφερομενους για εγχειρηση,συνανταμε ανθρωπους του χωρου.
οι ενδιαφερομενοι με αυτα που διαβαζουν εδω μεσα εξαφανιζονται.
γενικα οποιος το σκεφτεται κ ανακλυψει αυτο το φορουμ, δε νομιζω να προχωρησει ευκολα.
διοτι γραφουν κυριως οι δυσαρεστημενοι και ειναι κ λογικο. ο δυσαρεστημενος θελει να εκφρασει αυτα που τον απασχολουν κ δικαιως να εκφρασει κ τον πονο του, να μοιραστει τη θλιψη του. οι ευχαριστημενοι δεν εχουν λογο να ψαχνονται στα φορουμ. αναρρωνουν κ συνεχιζουν τη ζωη τους κανονικα, αφηνοντας πισω τους το ολο θεμα.
κ αν τυχει κ ξεπεσει κανενας ευχαριστημενος να πει την εμπειρια του, του την πεφτετε κιολας οτι κανει διαφημηση.

ο ΑΣ είναι τραγικό μαχαίρι και δυστυχώς έχει χειρουργησειμια φίλη μου με όχι καλο αποτέλεσμα
ο Σκ εχει σακατεψει κ δικη μου φιλη. δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γενικα μιλουσα..κ λογω των προσωπικων μηνυματων που λαμβανω...το θεμα ειναι παιδια,μπορουμε να μαζευτουμε οσοι ειναι "θυματα" ιατρικων λαθων,να τουσ κανουμε μια μηνυση?γιατι αλλιως το κοβω πολυ δυσκολο.οσοι εχετε καποια ασχημη εμπειρια και θελετε να επεμβετε νομικα,στειλτε ενα pm να το προχωρησουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
πφφ. να ρωτήσω, ξέρει κανείς πόσες περίπου μύτες χειρουργούν οι καλοί γιατροί την εβδομάδα? σας έχουν πει κάτι εσάς αν έχετε ρωτήσει?
Eχω ακουσει, πντως, πως ενας γιατρος θα 'ναι καλο να 'χει πραγματοποιησει τουλαχιστον 6-7.000 ρινοπλαστικες, για να εχει μια σωστη εμπειρια πανω στο θεμα...!!!!!:worry:φοβερο!!??!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Merilyn μη ξεχναμε οτι και ο ΒΠ εχει κανει πολλα λαθη.Μιλαω κ λογω πειρας.

μπορεις να μας πεις συγκεκριμενα? σε εχει χειρουργησει με ασχημο αποτελεσμα? αν ναι, τι ακριβως εγινε λαθος? σου εχει κανει κατι ασχημο στο αισθητικο κομματι η σου δημιουργησε προβλημα στο λειτουργικο κομματι?
νομιζω οτι πολυς κοσμος εδω ενδιαφερεται να μαθει κ καλο ειναι να μιλαμε ανοιχτα, συμφωνω σε αυτο με την mmm11.
πες μας την εμπειρια σου. το να γραφουμε αοριστα"εχω πειρα" δε βοηθαει κ πολυ τους -ηδη τρομοκρατημενους- υποψηφιους.

πφφ. να ρωτήσω, ξέρει κανείς πόσες περίπου μύτες χειρουργούν οι καλοί γιατροί την εβδομάδα? σας έχουν πει κάτι εσάς αν έχετε ρωτήσει?
νομιζω ειναι δυσκολο να το γνωριζει αυτο καποιος με ακριβεια. ουτε κ πρεπει να ειναι κατι στανταρ, λογικα θα υπαρχουν περιοδοι που οι δουλειες θα ανοιγουν κ περιοδοι που οι δουλειες θα πανε πιο χαλαρα.
εγω τη μερα που χειρουργηθηκα, ημουν εγω κ αλλο ενα ατομο.
ημασταν 2 ατομα κ λογικα ηταν αλλοι 2 την επομενη μερα. γιατι οταν πηγαμε βγαλουμε τα ταμπον(ημερα δευτερα), ημασταν 4 χειρουργημενοι στο ιατρειο. (ημασταν οι χειρουργημενοι της πεμπτης κ της παρασκευης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Σημαντικό λόγο θεωρώ τους λειτουργικούς και τους αισθητικούς (όσο αφορά άτομα που δουλεύουν πάνω στην εμφάνιση τους)
αν καποιος θελει να δουλεψει με την εμφανιση του, αλλα δεν εχει τα απαιτουμενα φυσικα προσοντα, γιατι να παει να χειρουργηθει? μπορει απλα να αλλαξει δουλεια!
θεωρεις επαρκη λογο για ρινοπλαστικη τη ματαιοδοξια καποιου να θελει να βγαινει στο γυαλι κ στα περιοδικα για να τον θαυμαζουν, αλλα δε θεωρεις επαρκη λογο για ρινοπλαστικη το οτι η ερμη η mmmm11, και η καθε mmmm11, θελει να απολαμβανει την καθημερινοτητα της κ να μην τρεμει καθε φορα που το αγορι της βγαζει το κινητο του να την τραβηξει μια φωτογραφια.
μαλιστα. ωραια λογικη.

τελικα η ρινοπλαστικη ηταν, ειναι και θα ειναι ταμπου σε αυτη τη χωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εχω λάβει πολλά ΠΜ και σας ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθειά σας ... αποφάσισα να το δημοσιεύσω εδώ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ,γιατί ειλικρινά δεν αντέχω άλλο και είμαι χάλια .
Λοιπόν πήγα χτες στον γιατρό που μου έκανε την 2 .εγχείρηση με τα μοσχεύματα.Του είπα για τους πόνους και επέμενα αυτή τη φορά να κάνει ΜΙΑ ΕΧΟΝΥΧΙΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ .Επιτέλους με πήρε στα σοβαρά και μου τα εξέτασε ολα , αλλά ΔΕΝ βρήκε τίποτα.Μου λέει καμιά νευραλγία θα είναι, αλλά αυτό ΔΕΝ έχει να κάνει με την ρινοπλαστική (ΝΑΙ ΚΑΛΑ , ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ, αφού αυτούς τους πόνους ΔΕΝ τους είχα πριν βάλω τα μοσχεύματα, για ψάξτε λίγο στο google να δείτε, ψάξτε "nerve damage after rhinoplasty" , και να μη μου λέει εμένα οτι και καλά ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση αυτό ).......άκρη ΔΕΝ βγήκε, αυτός επέμενε ότι ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση ....
λοιπόν, πάμε τώρα στο αυτί.... του λέω για την ουλή και μου λέει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,και ότι θα φύγει από μόνο της μετά από καιρό .... (πόσο καιρό δηλαδή ακόμα πρέπει να την κρύβω με τα μαλλιά μου ???) .. βρε να επιμένω εγω, και αυτός να μου λέει ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ...
λοιπόν, πάμε τώρα στην ασυμμετρία των αυτιών ... του το είπα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ , αλλά αυτός μου λέει οτι τα αυτιά έχουν μικρή διαφορά (ναι καλά εμένα μου λες) , και ότι είναι παράλογο και ιατρικά απαράδεκτο να διορθώσουμε αυτή την ασυμμετρία ( εεεεεεε δεν κατάλαβα , είναι ιατρικά απαράδεκτο αλλά και παράλογο να διορθώσουμε την ασυμμετρία των αυτιών που αυτός την προκάλεσε, αλλά δεν είναι ιατρικά απαράδεκτο που αυτός κατέστρεψε το ένα μόνο αυτί ????? ) ..... και εγώ να του λέω γιατί να μην το κάνουμε, ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ , και αυτός να μου λέει ΟΧΙ .... λοιπόν πατάω και εγώ τα κλάματα , και μου λέει αυτός οτι σίγουρα έχω κατάθλιψη και να πάω σε κάναν ψυχίατρο να λύσω τα προβλήματα μου .........

παιδιά θα τρελαθώ, ειλικρινά δεν αντέχω άλλο . ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , και πείτε μου ειλικρινά, είναι όντως παράλογα αυτά που ζητάω ??????? .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εχω λάβει πολλά ΠΜ και σας ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθειά σας ... αποφάσισα να το δημοσιεύσω εδώ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ,γιατί ειλικρινά δεν αντέχω άλλο και είμαι χάλια .
Λοιπόν πήγα χτες στον γιατρό που μου έκανε την 2 .εγχείρηση με τα μοσχεύματα.Του είπα για τους πόνους και επέμενα αυτή τη φορά να κάνει ΜΙΑ ΕΧΟΝΥΧΙΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ .Επιτέλους με πήρε στα σοβαρά και μου τα εξέτασε ολα , αλλά ΔΕΝ βρήκε τίποτα.Μου λέει καμιά νευραλγία θα είναι, αλλά αυτό ΔΕΝ έχει να κάνει με την ρινοπλαστική (ΝΑΙ ΚΑΛΑ , ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ, αφού αυτούς τους πόνους ΔΕΝ τους είχα πριν βάλω τα μοσχεύματα, για ψάξτε λίγο στο google να δείτε, ψάξτε "nerve damage after rhinoplasty" , και να μη μου λέει εμένα οτι και καλά ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση αυτό ).......άκρη ΔΕΝ βγήκε, αυτός επέμενε ότι ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση ....
λοιπόν, πάμε τώρα στο αυτί.... του λέω για την ουλή και μου λέει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,και ότι θα φύγει από μόνο της μετά από καιρό .... (πόσο καιρό δηλαδή ακόμα πρέπει να την κρύβω με τα μαλλιά μου ???) .. βρε να επιμένω εγω, και αυτός να μου λέει ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ...
λοιπόν, πάμε τώρα στην ασυμμετρία των αυτιών ... του το είπα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ , αλλά αυτός μου λέει οτι τα αυτιά έχουν μικρή διαφορά (ναι καλά εμένα μου λες) , και ότι είναι παράλογο και ιατρικά απαράδεκτο να διορθώσουμε αυτή την ασυμμετρία ( εεεεεεε δεν κατάλαβα , είναι ιατρικά απαράδεκτο αλλά και παράλογο να διορθώσουμε την ασυμμετρία των αυτιών που αυτός την προκάλεσε, αλλά δεν είναι ιατρικά απαράδεκτο που αυτός κατέστρεψε το ένα μόνο αυτί ????? ) ..... και εγώ να του λέω γιατί να μην το κάνουμε, ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ , και αυτός να μου λέει ΟΧΙ .... λοιπόν πατάω και εγώ τα κλάματα , και μου λέει αυτός οτι σίγουρα έχω κατάθλιψη και να πάω σε κάναν ψυχίατρο να λύσω τα προβλήματα μου .........

παιδιά θα τρελαθώ, ειλικρινά δεν αντέχω άλλο . ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , και πείτε μου ειλικρινά, είναι όντως παράλογα αυτά που ζητάω ??????? .......

πωπω...ελληναρας σε ολο του το μεγαλειο ο τυπος.

δε ζητας τιποτα παραλογο.

2 πραγματα θα κανεις.
1. μια μυνηση
2. θα πας σε εναν αλλο γιατρο να σε αναλαβει.

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εχω λάβει πολλά ΠΜ και σας ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθειά σας ... αποφάσισα να το δημοσιεύσω εδώ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ,γιατί ειλικρινά δεν αντέχω άλλο και είμαι χάλια .
Λοιπόν πήγα χτες στον γιατρό που μου έκανε την 2 .εγχείρηση με τα μοσχεύματα.Του είπα για τους πόνους και επέμενα αυτή τη φορά να κάνει ΜΙΑ ΕΧΟΝΥΧΙΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ .Επιτέλους με πήρε στα σοβαρά και μου τα εξέτασε ολα , αλλά ΔΕΝ βρήκε τίποτα.Μου λέει καμιά νευραλγία θα είναι, αλλά αυτό ΔΕΝ έχει να κάνει με την ρινοπλαστική (ΝΑΙ ΚΑΛΑ , ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ, αφού αυτούς τους πόνους ΔΕΝ τους είχα πριν βάλω τα μοσχεύματα, για ψάξτε λίγο στο google να δείτε, ψάξτε "nerve damage after rhinoplasty" , και να μη μου λέει εμένα οτι και καλά ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση αυτό ).......άκρη ΔΕΝ βγήκε, αυτός επέμενε ότι ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση ....
λοιπόν, πάμε τώρα στο αυτί.... του λέω για την ουλή και μου λέει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,και ότι θα φύγει από μόνο της μετά από καιρό .... (πόσο καιρό δηλαδή ακόμα πρέπει να την κρύβω με τα μαλλιά μου ???) .. βρε να επιμένω εγω, και αυτός να μου λέει ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ...
λοιπόν, πάμε τώρα στην ασυμμετρία των αυτιών ... του το είπα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ , αλλά αυτός μου λέει οτι τα αυτιά έχουν μικρή διαφορά (ναι καλά εμένα μου λες) , και ότι είναι παράλογο και ιατρικά απαράδεκτο να διορθώσουμε αυτή την ασυμμετρία ( εεεεεεε δεν κατάλαβα , είναι ιατρικά απαράδεκτο αλλά και παράλογο να διορθώσουμε την ασυμμετρία των αυτιών που αυτός την προκάλεσε, αλλά δεν είναι ιατρικά απαράδεκτο που αυτός κατέστρεψε το ένα μόνο αυτί ????? ) ..... και εγώ να του λέω γιατί να μην το κάνουμε, ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ , και αυτός να μου λέει ΟΧΙ .... λοιπόν πατάω και εγώ τα κλάματα , και μου λέει αυτός οτι σίγουρα έχω κατάθλιψη και να πάω σε κάναν ψυχίατρο να λύσω τα προβλήματα μου .........

παιδιά θα τρελαθώ, ειλικρινά δεν αντέχω άλλο . ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , και πείτε μου ειλικρινά, είναι όντως παράλογα αυτά που ζητάω ??????? .......
Καθολου παραλογα δεν τα βρισκω...νομιζω, πως επεσες σε μια απο τις χειροτερες κ πιο τραγικες περιπτωσεις!!θα συμφωνησω με την bridgitte κ θα σου πω ακριβως το ιδιο, κανε του μια ωραιοτατη μηνυση κ αν ειναι δυνατο, βρες κι αλλους δυσαρεστημενους απ τον εν λογω γιατρουδακο της συμφορας κ προχωρησε μαζι!!αλλα περα απ αυτο, φροντισε, αν,φυσικα, διαθετεις τη σωματικη κ τη ψυχικη ικανοτητα, αλλα κ τα χρηματα,να πας να σε δει κανενας αλλος γιατρος, στην Αθηνα ισως,ο οποιος να γνωριζει κ να σεβεται το λειτουργημα του περισσοτερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
καλά σου είπε να πας και σε ψυχίατρο κιόλας? δεν ντράπηκε λίγο??? πρέπει να συγκεντρωθούν οι δυσαρεστημένοι, δε γίνεται να συμβαίνουν τέτοια πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εκτός από μύνηση, κάνε και μια καταγγελία στον σύλλογο να υπάρχει. Ελπίζω να είχες και μάτρυρες μαζί σου όταν έγιναν αυτά.
Αν όμως πας στο μεσοδιάστημα και το φτιάξεις, δεν ξέρω τι πειστήρια θα έχεις σε περίπτωση δικαστηρίου. Βέβαια καλύτερα να μην το πας δικαστικά, αλλά να πάρεις απλά χρηματική αποζημίωση ώστε να μπορεσεις να διορθώσεις αυτά που σου έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
αν καποιος θελει να δουλεψει με την εμφανιση του, αλλα δεν εχει τα απαιτουμενα φυσικα προσοντα, γιατι να παει να χειρουργηθει? μπορει απλα να αλλαξει δουλεια!
θεωρεις επαρκη λογο για ρινοπλαστικη τη ματαιοδοξια καποιου να θελει να βγαινει στο γυαλι κ στα περιοδικα για να τον θαυμαζουν, αλλα δε θεωρεις επαρκη λογο για ρινοπλαστικη το οτι η ερμη η mmmm11, και η καθε mmmm11, θελει να απολαμβανει την καθημερινοτητα της κ να μην τρεμει καθε φορα που το αγορι της βγαζει το κινητο του να την τραβηξει μια φωτογραφια.
μαλιστα. ωραια λογικη.

τελικα η ρινοπλαστικη ηταν, ειναι και θα ειναι ταμπου σε αυτη τη χωρα.

Aν κάποιος παίρνει λεφτά από την εμφάνιση του (παρουσιαστής μοντέλο) ανεξάρτητα αν είναι όμορφος ή όχι δικαιολογείται να κάνει μια τέτοια εγχείρηση (και να πάρει το ρίσκο του κινδύνου) σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παιδιά λυπάμει αλλά δεν θεωρώ πως έχει κανένα νόημα. (αναφέρομαι μόνο στα ασθητικά προβλήματα όχι λειτουργικά).

Όσο αφορά την καταγγελία αν θέλετε να χάσετε χρόνο και χρήμα στους δικηγόρους κάντε όσες θέλετε.... Το πολύ πολύ να κερδίσετε μια διορθωτική επέμβαση (αφού δώσετε τα τετραπλάσια στους δικηγόρους).

Εχω λάβει πολλά ΠΜ και σας ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθειά σας ... αποφάσισα να το δημοσιεύσω εδώ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ,γιατί ειλικρινά δεν αντέχω άλλο και είμαι χάλια .
Λοιπόν πήγα χτες στον γιατρό που μου έκανε την 2 .εγχείρηση με τα μοσχεύματα.Του είπα για τους πόνους και επέμενα αυτή τη φορά να κάνει ΜΙΑ ΕΧΟΝΥΧΙΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ .Επιτέλους με πήρε στα σοβαρά και μου τα εξέτασε ολα , αλλά ΔΕΝ βρήκε τίποτα.Μου λέει καμιά νευραλγία θα είναι, αλλά αυτό ΔΕΝ έχει να κάνει με την ρινοπλαστική (ΝΑΙ ΚΑΛΑ , ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ, αφού αυτούς τους πόνους ΔΕΝ τους είχα πριν βάλω τα μοσχεύματα, για ψάξτε λίγο στο google να δείτε, ψάξτε "nerve damage after rhinoplasty" , και να μη μου λέει εμένα οτι και καλά ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση αυτό ).......άκρη ΔΕΝ βγήκε, αυτός επέμενε ότι ΔΕΝ έχει να κάνει με την εγχείρηση ....
λοιπόν, πάμε τώρα στο αυτί.... του λέω για την ουλή και μου λέει ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,και ότι θα φύγει από μόνο της μετά από καιρό .... (πόσο καιρό δηλαδή ακόμα πρέπει να την κρύβω με τα μαλλιά μου ???) .. βρε να επιμένω εγω, και αυτός να μου λέει ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ...
λοιπόν, πάμε τώρα στην ασυμμετρία των αυτιών ... του το είπα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ , αλλά αυτός μου λέει οτι τα αυτιά έχουν μικρή διαφορά (ναι καλά εμένα μου λες) , και ότι είναι παράλογο και ιατρικά απαράδεκτο να διορθώσουμε αυτή την ασυμμετρία ( εεεεεεε δεν κατάλαβα , είναι ιατρικά απαράδεκτο αλλά και παράλογο να διορθώσουμε την ασυμμετρία των αυτιών που αυτός την προκάλεσε, αλλά δεν είναι ιατρικά απαράδεκτο που αυτός κατέστρεψε το ένα μόνο αυτί ????? ) ..... και εγώ να του λέω γιατί να μην το κάνουμε, ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ , και αυτός να μου λέει ΟΧΙ .... λοιπόν πατάω και εγώ τα κλάματα , και μου λέει αυτός οτι σίγουρα έχω κατάθλιψη και να πάω σε κάναν ψυχίατρο να λύσω τα προβλήματα μου .........

παιδιά θα τρελαθώ, ειλικρινά δεν αντέχω άλλο . ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , και πείτε μου ειλικρινά, είναι όντως παράλογα αυτά που ζητάω ??????? .......

Μια ουλή στα αυτιά μια μικρή ασσυμετρία δε σε κάνουν πιο άσχημη ή πιο όμορφη σημασία στον κόσμο αυτό έχει ο εσωτερικός μας κόσμος (για την νευραναλγία καλύτερα να πας σε ένα νευρολόγο που είναι πιο ειδικός) . Το καλύτερο πιστεύω είναι να μην κάνεις τίποτα ξεχασε το :). Δε ξέρω αν ο ιατρός είναι καλός ή όχι αλλά σίγουρα δεν έχετε ποια μια υγιή σχέση ιατρού ασθενούς (έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μεταξύ και ο αλληλοσεβασμός). Καλύτερα είναι να βρεις έναν άλλο ιατρό ακόμα και αν δώσεις πολύ παραπάνω λεφτά αν και εγώ πιστεύω πως δεν χρειάζεσαι να κάνεις τίποτα μπορείς να ζήσεις με αυτο και να το ξεχάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
πωπω...ελληναρας σε ολο του το μεγαλειο ο τυπος.

δε ζητας τιποτα παραλογο.

2 πραγματα θα κανεις.
1. μια μυνηση
2. θα πας σε εναν αλλο γιατρο να σε αναλαβει.

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!!!!!!

Καθολου παραλογα δεν τα βρισκω...νομιζω, πως επεσες σε μια απο τις χειροτερες κ πιο τραγικες περιπτωσεις!!θα συμφωνησω με την bridgitte κ θα σου πω ακριβως το ιδιο, κανε του μια ωραιοτατη μηνυση κ αν ειναι δυνατο, βρες κι αλλους δυσαρεστημενους απ τον εν λογω γιατρουδακο της συμφορας κ προχωρησε μαζι!!αλλα περα απ αυτο, φροντισε, αν,φυσικα, διαθετεις τη σωματικη κ τη ψυχικη ικανοτητα, αλλα κ τα χρηματα,να πας να σε δει κανενας αλλος γιατρος, στην Αθηνα ισως,ο οποιος να γνωριζει κ να σεβεται το λειτουργημα του περισσοτερο!!

παιδιά ευχαριστώ πολύ.. θα το ψάξω αυτό με τη μήνυση .. βέβαια , εάν είναι να χρυσοπληρώσω δικηγόρους χωρίς να έχω και πολλές πιθανότητες να κερδίσω τη δίκη , τότε ίσως είναι καλύτερα να διαθέσω αυτά τα λεφτά για να πάω σε κάναν άλλον γιατρό και να μου φτιάξει ότι χρειάζεται ...αλλά θα το ψάξω , διότι έχω αγανακτήσει πλέον ......

καλά σου είπε να πας και σε ψυχίατρο κιόλας? δεν ντράπηκε λίγο??? πρέπει να συγκεντρωθούν οι δυσαρεστημένοι, δε γίνεται να συμβαίνουν τέτοια πράγματα...

ναι μου το είπε,, τι να πεις.. άσε ..... που έμπλεξα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εκτός από μύνηση, κάνε και μια καταγγελία στον σύλλογο να υπάρχει. Ελπίζω να είχες και μάτρυρες μαζί σου όταν έγιναν αυτά.
Αν όμως πας στο μεσοδιάστημα και το φτιάξεις, δεν ξέρω τι πειστήρια θα έχεις σε περίπτωση δικαστηρίου. Βέβαια καλύτερα να μην το πας δικαστικά, αλλά να πάρεις απλά χρηματική αποζημίωση ώστε να μπορεσεις να διορθώσεις αυτά που σου έκανε.

καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο εννοείς , έτσι δεν είναι ???
δυστυχώς μάρτυρες δεν είχα χτες που πήγα στον γιατρό (ήταν να έρθουν οι γονείς μου αλλά δυστυχώς συνέβησαν κάποια σοβαρά πράγματα και δεν μπόρεσαν να έρθουν,τέλος πάντων)......όπως είπα και πριν, το σκέφτομαι αυτό με την μύνηση, θα το ψάξω βέβαια καλά το θέμα πριν το κάνω, διότι εαν είναι να πληρώσω μερικές χιλιάδες ευρώ στου δικηγόρους και να μην κερδίσω τη δίκη, τότε σίγουρα είναι καλύτερο να δώσω τα λεφτά αυτά σε κάναν άλλον γιατρό να μου φτιάξει ότι χρειάζεται ...... πώς μπορείς να πάρεις χρηματική αποζημίωση χωρίς να κάνεις μύνηση , γίνεται αυτό ?????

Μια ουλή στα αυτιά μια μικρή ασσυμετρία δε σε κάνουν πιο άσχημη ή πιο όμορφη σημασία στον κόσμο αυτό έχει ο εσωτερικός μας κόσμος (για την νευραναλγία καλύτερα να πας σε ένα νευρολόγο που είναι πιο ειδικός) . Το καλύτερο πιστεύω είναι να μην κάνεις τίποτα ξεχασε το :). Δε ξέρω αν ο ιατρός είναι καλός ή όχι αλλά σίγουρα δεν έχετε ποια μια υγιή σχέση ιατρού ασθενούς (έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μεταξύ και ο αλληλοσεβασμός). Καλύτερα είναι να βρεις έναν άλλο ιατρό ακόμα και αν δώσεις πολύ παραπάνω λεφτά αν και εγώ πιστεύω πως δεν χρειάζεσαι να κάνεις τίποτα μπορείς να ζήσεις με αυτο και να το ξεχάσεις.

μπορεί εσύ να τα θεωρείς λεπτομέρειες και να πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα, αλλά το θέμα εδώ είναι γιατί ο γιατρός να αρνείται να διορθώσει κάτι που αυτός προκάλεσε ?????? γιατί δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά ευχαριστώ πολύ.. θα το ψάξω αυτό με τη μήνυση .. βέβαια , εάν είναι να χρυσοπληρώσω δικηγόρους χωρίς να έχω και πολλές πιθανότητες να κερδίσω τη δίκη , τότε ίσως είναι καλύτερα να διαθέσω αυτά τα λεφτά για να πάω σε κάναν άλλον γιατρό και να μου φτιάξει ότι χρειάζεται ...αλλά θα το ψάξω , διότι έχω αγανακτήσει πλέον ......



ναι μου το είπε,, τι να πεις.. άσε ..... που έμπλεξα ...

Πόσος χρονος έχει περάσει απο το χειρουργείο και νιώθεις αυτούς τους πόνους? Να έχεις υπόψη σου ότι αν δεν περάσει 1χρονος δεν επιτρέπεται άλλο χειρουργείο στην μύτη, ίσως και παραπάνω για κάποιους γιατρούς αλλα ο ένας χρονος είναι το ελάχιστο διάστημα , επίσης η μύτη διαμορφώνεται και μπορεί να αλλάξει σχήμα μέσα σε 2 χρόνια όπου και θα δει κανείς το τελικό αποτέλεσμα. Όλοι λένε 6 μήνες με 1χρονο η αλήθεια όμως είναι ότι η επούλωση αργει πολυ και ηαναπλαση των ιστών συνήθως είναι ουλωδεις, εξ ού και τα γρομπαλακια που λένε κάποιοι ότι δημιουργήθηκαν στο 3μηνο με 6μηνο . Επίσης δεν είναι φυσιολογικό να πονας οπότε θα σου πρότεινα σίγουρα να σε δει κάποιος νεύρο χειρουργος όχι νευρολόγος καθώς είναι ο ειδικός για τέτοιες περιπτώσεις. Πολυ φυμισμενη κλινική νευροχειρουργων έχει ο Ευαγγελισμος. Μπες σε μέρα που εφημερευει το νοσοκομείο και πες ότι πονας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
μπορεί εσύ να τα θεωρείς λεπτομέρειες και να πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα, αλλά το θέμα εδώ είναι γιατί ο γιατρός να αρνείται να διορθώσει κάτι που αυτός προκάλεσε ?????? γιατί δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του ?????
Δε μπορώ να κρίνω χωρίς να ξέρω και τις 2 οπτικές γωνίες. Το σίγουρο είναι ότι δε θα σου δώσει τα λεφτά έτσι απλά και φυσικά ότι δε θα παραδεχτεί ότι έκανε λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο εννοείς , έτσι δεν είναι ???
δυστυχώς μάρτυρες δεν είχα χτες που πήγα στον γιατρό (ήταν να έρθουν οι γονείς μου αλλά δυστυχώς συνέβησαν κάποια σοβαρά πράγματα και δεν μπόρεσαν να έρθουν,τέλος πάντων)......όπως είπα και πριν, το σκέφτομαι αυτό με την μύνηση, θα το ψάξω βέβαια καλά το θέμα πριν το κάνω, διότι εαν είναι να πληρώσω μερικές χιλιάδες ευρώ στου δικηγόρους και να μην κερδίσω τη δίκη, τότε σίγουρα είναι καλύτερο να δώσω τα λεφτά αυτά σε κάναν άλλον γιατρό να μου φτιάξει ότι χρειάζεται ...... πώς μπορείς να πάρεις χρηματική αποζημίωση χωρίς να κάνεις μύνηση , γίνεται αυτό ?????



μπορεί εσύ να τα θεωρείς λεπτομέρειες και να πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα, αλλά το θέμα εδώ είναι γιατί ο γιατρός να αρνείται να διορθώσει κάτι που αυτός προκάλεσε ?????? γιατί δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του ?????

Νομίζω ότι τα μόσχευμα τα που έχεις στην μύτη δεν αφαιρούνται έτσι απλά, κι αυτο γιατι ενσωματώνονται με την μύτη και επειδή η μύτη αποτελείται απο χονδρους ίδιους με αυτούς που έχουμε στο αυτί το μόνο που θα γίνει σε μια επόμενη εγχείρηση θα είναι πάλι να σου πάρουν χονδρους απο το άλλο αυτί και να τους τοποθετήσουν και πάλι. Ημυτη δεν μπορεί να σταθεί χωρίς μόσχευμα χονδρων στο ακρορινιο .θα έχεις ένα πεσμένο ακρορινιο και μια εντελώς κατεστραμμένη μύτη χωρίς μοσχευματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Aν κάποιος παίρνει λεφτά από την εμφάνιση του (παρουσιαστής μοντέλο) ανεξάρτητα αν είναι όμορφος ή όχι δικαιολογείται να κάνει μια τέτοια εγχείρηση (και να πάρει το ρίσκο του κινδύνου) σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παιδιά λυπάμει αλλά δεν θεωρώ πως έχει κανένα νόημα. (αναφέρομαι μόνο στα ασθητικά προβλήματα όχι λειτουργικά).

θεωρεις λοιπον οτι για μερικα φραγκα παραπανω και βεβαια αξιζει να παρεις το ρισκο του κινδυνου!...πολυ ρηχη αποψη, αν σκεφτεις οτι στην ελενα λες, πως σημασια εχει μονο ο εσωτερικος κοσμος...(εσυ ελενα ξεκινα να διαβαζεις ρομαντικη ποιηση. ερευνες εχουν δειξει οτι μετα απο 1500 σελιδες αναγνωσης Ευλαμπιου Τριχα, ξεχνας οτι εχεις κουτσουρεμενα αυτια).

πολυ αντιφατικες αποψεις tsakos κ εν τελει εφοσον το ολο θεμα βρισκεις οτι δεν εχει κανενα νοημα, δε καταλαβαινουμε τι κανεις σε αυτο το thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top