Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Surt7

Νεοφερμένος

Ο Kelevra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Τι καταστροφολογία είναι αυτή; Σε συγχωρώ γιατί είσαι πληγωμένη. Αλλά να ξέρεις δε φταίει το μέσο γνωριμίας αλλά το στραβό μας το κεφάλι.
Πρώτον από που συμπέρανες ότι είμαι κοπέλα; :worry: Τι στο καλό; :hmm: :hmm: Τζάμπα έχω και φωτογραφία μου; :P :P Δεν έχεις να με συγχωρέσεις για τίποτα, πληγωμένος ήμουν κάποτε! Τώρα είμαι καλά...και όχι ο έρωτας δεν ανθίζει στα χαζοκούτια. Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις και πολύ ιδιαίτεροι οι άνθρωποι. Η ζωή είναι έξω και όχι σε ένα μικρόκοσμο που φτιάχνεις όπως θες! Αυτά είχα να πω, καλησπέρα σας δεσποινίς! :D

Επειδη την πατησες εσυ αυτο εστι οτι θα την παθει και οποιοσδηποτε αλλος επιχειρησει σχεση απο το ιντερνετ?
Πρεπει να την πατησες πολυ ασχημα με το γκομενακι :whistle:
Κοίταξε πάντα το θεωρούσα και περίεργο και χαζό. Για να πω και την αλήθεια μου. Όμως έγινε σε μια πολύ περίεργη φάση και δεν μπορείς να ξεφύγεις από τα συναισθήματα, από όπου κι αν προέρχονται αυτά! Και βγήκε αυτό...τώρα τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Δε νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν, αλλά και να ενδιέφερε κάποιον δεν είμαι διατεθειμένος να τη διηγηθώ! Και δεν είπα ότι θα την πατήσει κάποιος άλλος, ελεύθερα όποιος θέλει το κάνει, εγώ είπα απλώς τη γνώμη μου! Δεν προσπάθησα να την επιβάλλω σε κανέναν, αλίμονο! Προσωπική εμπειρία, άποψη, γνώση και από 'κει και πέρα το καταθέτω και σε εσάς. Σε όποιον δεν αρέσει πολύ απλά προσπερνά τη δημοσίευση! :D :D :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Πρώτον από που συμπέρανες ότι είμαι κοπέλα; :worry: Τι στο καλό; :hmm: :hmm: Τζάμπα έχω και φωτογραφία μου; :P :P Δεν έχεις να με συγχωρέσεις για τίποτα, πληγωμένος ήμουν κάποτε! Τώρα είμαι καλά...και όχι ο έρωτας δεν ανθίζει στα χαζοκούτια. Είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις και πολύ ιδιαίτεροι οι άνθρωποι. Η ζωή είναι έξω και όχι σε ένα μικρόκοσμο που φτιάχνεις όπως θες! Αυτά είχα να πω, καλησπέρα σας δεσποινίς! :D

Ουπς χίλια συγνώμη φίλε μου.:redface:

Όπως είπα όμως δε μας φταίει το μέσο για μια αποτυχία. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tι θα πεί "έχεις γνωρίσει απο το internet"?Αλλο να τον γνωρίζεις τον αλλον μεσω νετ και χωρις καμια αμεση επαφη να αποφασισετε να εχετε διαδικτυακη σχεση και άλλο η πρώτη γνωριμία να είναι μέσω νετ,μετά να γνωριστειτε απο κοντά,να ταιριαξετε και να κανετε σχεση.Για μένα το 1ο είναι ανούσιο.Και αν αυτό εννοεί ο τίτλος η απάντηση μου είναι οχι:P(και δεν θα το έκανα ποτέ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
γιατί, υπάρχουν και διαδικτυακές σχέσεις; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Oχι αλλα και ουτε προκειται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Εμ εκει ειναι η ουσια.Η τυπου διαδικτυακη σχεση δε λεει τιποτα απο μονη της.Οταν θα βρεθεις,θα γνωριστεις και θα εξελιξεις τη σχεση σου με τον αλλον ,εκει νομιζω πως και λαμβανεται σα σχεση και εχεις πιο συγκεκριμενα πραγματα στο μυαλο σου.
Εξαλλου οι διαδικτυακες σχεσεις απο κοντα μπορει να μην πετυχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εξαλλου οι διαδικτυακες σχεσεις απο κοντα μπορει να μην πετυχουν.

Το θεμα ειναι οτι πολλοι θελουν να ζουν τον ερωτα ετσι , να ανυπομονουν να ανοιξουν τον υπολογιστη:P,

να φανταζονται πως ειναι ο αλλος , και να ζουνε την ολη κατασταση μεσα απο τη μυθοποιηση που προσφερει η κατασταση.

Aς μην ξεχναμε οτι για πολλους το πληκτρολογιο αποτελει πλεον την προεκταση των δακτυλων τους...και δυστυχως οσο

συνηθιζεις να μην εχεις κοινωνικο κυκλο στην πραγματικοτητα , αρχιζεις και δημιουργεις ενα αλλο κοσμο μεσα στον

υπολογιστη ,οπου συμβαινουν αυτα που θα μπορουσαν να συμβουν και εξω απο την οθονη , μονο που εξω εχει κανεις

ανασφαλειες πραγμα που δεν υπαρχει οταν ζουμε μεσα απο τον υπολογιστη μας..

Το πιο πιθανο ειναι μια διαδικτυακη σχεση να μην πετυχει απο κοντα . Ειναι λογικο να συμβει αυτο γιατι με το που

συναντηθουνε τα δυο προσωπα χανεται ο βασικοτερος λογος ο οποιος τους κρατουσε μαζι , ο μυθοποιητικος παραγοντας που

τα κανει ολα ροδινα...και ξαφνικα πεφτουν και οι δυο απο τα συννεφα..

Γενικα οι σχεσεις μεσω ιντερνετ νομιζω ειναι γοητευτικες , πιο ευκολες και σιγουρα εχουν μια δοση ρομαντισμου , σωστο ή λαθος ή αν οδηγουν καπου τελικα δε ξερω ,
προσωπικα δε θα εκανα ποτε τετοια σχεση , προτιμω το real touch:P....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Και αν η συνηθεια του ανοιγω καθημερινα τον υπολογιστη και ειμαι ρομαντικος και περιμενω τον αλλον να μπει για να μιλησουμε γιατι επικοινωνουμε εξελιχθει σε κατι που εσυ θεωρεις πραγματικο;δλδ αν θες να τον γνωρισεις οπωσδηποτε;σκεφτεσαι την ολη σχεση και πως εγινε η παιρνεις το ρισκο?

για μενα η απαντηση υπαρχει ,ειναι απτη και δεν χωραει αμφισβητηση.Αλλα φανταζομαι ο καθενας λειτουργει διαφορετικα πανω σ αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και αν η συνηθεια του ανοιγω καθημερινα τον υπολογιστη και ειμαι ρομαντικος και περιμενω τον αλλον να μπει για να μιλησουμε γιατι επικοινωνουμε εξελιχθει σε κατι που εσυ θεωρεις πραγματικο;δλδ αν θες να τον γνωρισεις οπωσδηποτε;



α) παιρνεις παγακια απο την καταψυξη και τα βαζεις στις τσεπες
β) ανοιγεις το ντουζ στο κρυο
γ) μπαινεις με τα ρουχα
δ) κανεις ντουζ μεχρι να λιωσουν ολα τα παγακια
ε) εαν δεν σου εχει φυγει η ορεξη για γνωριμιες, επαναλαμβανεις απο το α)


στην τελικη, ακομα και να μην πετυχει αυτο, θα εχεις καταπολεμησει τον καυσωνα
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
για τον απλούστατο λόγο ότι όλοι μέσω Ίντερνετ δείχνεις κάτι που κατά 99,9% δεν είσαι




αρα δεν εισαι 18χρονη κοκκινομαλα που αγαπαει τα κατσικακια; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για τον απλούστατο λόγο ότι όλοι μέσω Ίντερνετ δείχνεις κάτι που κατά 99,9% δεν είσαι
αυτο δεν ισχυει στην πραξη,,αν γραφεις καιρο εδω πχ στο φορουμ

δεν μπορεις να κρυβεσαι προσποιησαι κατι αλλο διαρκως
αυτο που εισαι φαινεται
οχι ολα,,που θα φαινονταν αν σε εβλεπε ο αλλος
αλλα η ουσια του χαρακτηρα κατα μεγαλο βαθμο..
και το αν ταιριαζεις με καποιον κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
για τον απλούστατο λόγο ότι όλοι μέσω Ίντερνετ δείχνεις κάτι που κατά 99,9% δεν είσαι
Ενώ στην πραγματικότητα, όλοι δείχνουν αυτό που είναι... :whistle: Είτε είναι στο ίντερνετ, ή in real life, άμα κάποιος θέλει να δείξει κάτι άλλο από αυτό που είναι, το κάνει.Για μένα δεν έχει τόση σημασία πού γίνεται η γνωριμία, αλλά να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω.
Θεωρώ πως σε μια γνωριμία στο ίντερνετ μπορεί να αναπτυχθούν πιο δυνατά αισθήματα, γιατί γνωρίζεις τις απόψεις και την προσωπικότητα του άλλου, πριν τον γνωρίσεις από κοντά.Δηλαδή, κατά κάποιο τρόπο, βλέπεις πρώτα αν ταιριάζετε στο μυαλό, και μετά στα υπόλοιπα (εντάξει, εννοείται ότι έχεις δει και κάποιες φώτο).Έτσι μπορεί να μυθοποιήσεις το άλλο πρόσωπο...να παραβλέψεις μειονεκτήματα...να τον εξιδανικεύσεις...με λίγα λόγια, να την/τον ερωτευτείς.Για να μην ξεθωριάσουν αυτά τα συναισθήματα, θα πρέπει με τον καιρό, να εξελιχθεί η σχέση, να περάσει από συναισθηματική/ρομαντική σε physical...πώς να το πω, να νιώσει ο ένας το σώμα του άλλου, να τρίξουν τα πατώματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Για να μην ξεθωριάσουν αυτά τα συναισθήματα, θα πρέπει με τον καιρό, να εξελιχθεί η σχέση, να περάσει από συναισθηματική/ρομαντική σε physical.


λολ busted
"wishful thinking" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Α πα πα! Ποτέ και ούτε πρόκειται! Καλό είναι να δεις τον άλλο από κοντά και μετά να κρίνεις αν ταιριάζετε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ναι η σχέση μου γεννήθηκε στο facebook, βασικά ήμασταν στο ίδιο σχολείο και δεν τον ήξερα καν δεν τον είχα δει ποτέ :P
Μου έστειλα αίτημα, τον απέρριψα και με έκανε ξανά λέγοντας μου σε μνμ ότι είναι ο κολλητός μιας φίλης μου από το σχολείο,μιλούσαμε αρκετό καιρό στο ίντερνετ,μετά αρχίσαμε να βγαίνουμε όλοι μαζί σαν παρέα, και 2 χρόνια τώρα ήμαστε μαζί :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αμέ. Και μετά από 2 χρόνια σχέσης γύρισε και μου είπε πως δεν ένιωθε καλά που γνωριστήκαμε μέσω ίντερνετ. Να έκανε μόνο αυτό καλά θα ήταν όμως. Τέσπα.
Δεν θα είχα πρόβλημα να κάνω σχέση με κάποιον που γνώρισα διαδικτυακά. Όπως είπαν και παραπάνω μόνο ο τρόπος γνωριμίας διαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Και τα 2 χρόνια που ησασταν μαζι ένιωθε μια χαρα; Μετα το κατάλαβε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
λολ.
Νομίζω ότι αυτό ^ είναι αυτονόητο, αλλιώς δε λέγεται καν *σχέση*.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top