Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,840 μέλη και 2,410,929 μηνύματα σε 75,047 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 542 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 09:54, 31-08-07:

Οχι εμεις τις παραλαβαμε..αλλα σε πρωτη φαση τις χασαμε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 09:56, 31-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
κοσμογυρισμενα μουουουου!!!!!
άι νίντ γιόρ χέλπ..
τι ξεύρετε να μου πείτε για ταξιδακι νικαια-καννες-σαιν τροπε-μονακο κτλ προς τα εκει μερια.. αξιζουν; εχετε παει; θελω να παω με οποιοδηποτε μεταφορικο μεσο εκτος αγερόπλανου..
με πατίνι, ειδικά στις άλπεις, έχω ακούσει ότι είναι φοβερά

Μια χαρά αξίζουν, θέλω κι εγώ να πάω τη μικρή να μαθαίνει
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 10:59, 31-08-07:

άι νίντ γιόρ χέλπ..
τι ξεύρετε να μου πείτε για ταξιδακι νικαια-καννες-σαιν τροπε-μονακο κτλ προς τα εκει μερια.. αξιζουν; εχετε παει; θελω να παω με οποιοδηποτε μεταφορικο μεσο εκτος αγερόπλανου..
έχω ΠΑΑΑΑΑΕΕΙΙιιιιιιι!!! και πίστεψέ με όχι απλά αξίζει να πας αλλά ακόμα παραπάνω...

Απο την στιγμή λοιπόν που δεν θέλεις να μπεις στο αεροπλάνο, ο μόνος τρόπος που μπορώ να σου προτείνω είναι οδικώς !

Έχουμε και λέμε...

Απο Αθήνα τελείως οδικώς (χωρίς δλδ να μπεις σε καράβι για την Ιταλία που θα σε καθυστερήσει αρκετές ώρες) είναι περίπου 2,500 χλμ και υπολόγιζε περίπου 300? το κόστος σε βενζίνη και διόδια, μέχρι το κέντρο της Νίκαιας!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  athens-nice.gif
Εμφανίσεις:  56
Μέγεθος:  73,7 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 31-08-07 στις 11:36. Αιτία: Τοποθέτηση εικόνας ως thumbnail λόγω του μεγάλου μεγάθους της.
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 11:29, 31-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
έχω ΠΑΑΑΑΑΕΕΙΙιιιιιιι!!! και πίστεψέ με όχι απλά αξίζει να πας αλλά ακόμα παραπάνω...

Απο την στιγμή λοιπόν που δεν θέλεις να μπεις στο αεροπλάνο, ο μόνος τρόπος που μπορώ να σου προτείνω είναι οδικώς !

Έχουμε και λέμε...

Απο Αθήνα τελείως οδικώς (χωρίς δλδ να μπεις σε καράβι για την Ιταλία που θα σε καθυστερήσει αρκετές ώρες) είναι περίπου 2,500 χλμ και υπολόγιζε περίπου 300 το κόστος σε βενζίνη και διόδια, μέχρι το κέντρο της Νίκαιας!!!
ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

εχεις παει μονος σου απ'οτι καταλαβαινω ε; οδικως;

εγω το εψαχνα τωρα με οδικες εκδρομες γιατι ειμαι λιγο πατατας και φοβαμαι τα μοναχικα ταξιδια.. (Α! επισης, ξεκιναμε απο θεσσαλονικη, οχι απο αθηνα, αλλα αυτο δεν νομιζω οτι σε ενδιαφερει ιδιαιτερα.. )

αλλα για πες.. σε ποιες πολεις πηγες; απο ποσες μερες χρειαζεται να μεινεις στην καθε μια για να τη ΔΕΙΣ; και τι ειναι αυτο που δεν πρεπει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να χασουμε; (μη μας φοβηθεις, ειμαστε πολυ της γυρας, το περπαταμε το μερος που πηγαινουμε..)
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 11:55, 31-08-07:

ΧΑΧΑΧΑΧΑ... οκ σου ετοιμάζω ενα travel plan... σε λίγο θα είναι έτοιμο
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 12:14, 31-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ΧΑΧΑΧΑΧΑ... οκ σου ετοιμάζω ενα travel plan... σε λίγο θα είναι έτοιμο
γιεεεεειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

(περιμενω και μου τρεχουν τα σαλια.. )
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:08, 31-08-07:

άι νίντ γιόρ χέλπ..

ΠΗΓΕ φετος ο don carlo, (τον ξερεις και απο αλλο γνωστο φορουμ, δε γραφει πια στο στεκι) σε ολες αυτες τις πολεις που λες, με μηχανη ο παλαβος!!!
μεχρι ισπανια εφτασε... περιπου 4,5 χιλιαδες χιλιομετρα...
εγω μονο καρτ ποσταλ ειδα (εστελνε τακτικα) και απο αυτο που ειδα ...μαρεσε πολυυυυ

περισσοτερες ινφο για το πως θα επικοινωνησεις μαζι του, πμ.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 14:34, 01-09-07:

α μαστα, να μην ανησυχω δλδ για γκρεμοτσακισματα...
ετσι οπως τα βλεπω τωρα (τι μου τα δειχνεις κι εσυ ρε!) ...δε μου λες (στο θρεντ του backpacking Ομως, για να μην ειμαστε και οφτοπικ εδω) πως θα παω στις ωραιες εικονες που δειχνεις, τελη νοεμβριου απο μιλανο? και ποσες μερες θελει?
Οκ, για εξήγησέ μου εδώ... τι εννοείς;;;
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:42, 01-09-07:

λεω, μιας και παω που παω μιλανο.... ειναι αρκετο ενα 4-5ημερο για να επισκεφτω τις φωτο που εβαλες στο αλλο θρεντ? η θελει πολλλλλλεεεες μερες?
για δωσε καμια ινφο..
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:00, 01-09-07:

Το μιλάνο είναι πολύ κοντά στην Ελβετία...

Δύο ώρες από Lugano με το τρένο...

Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή πού ακριβώς λέει πιο πολύ για ορειβασία, κάτσε να κάνω ένα σερφάρισμα ή από βδομάδα να ρωτήσω μία συνάδελφ, πού πάει...!

Αλλά 3-4 μέρες, χαλαρά το κάνεις!!

Edit:

Δες προς το παρόν εδώ, και ... θα δω τι μπορώ να μάθω...!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:05, 01-09-07:

oeo, δωσε ινφο ΑΜΕΣΑ. και χοτελ και τετοια. ΕΦΥΓΑ ΛΕΜΕ! και αυτη τη φορα ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ....
οποιος καταλαβε, καταλαβε!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:08, 01-09-07:

Πολλές φορές είναι με διανυκτέρευση... διήμερο δηλαδή στα βουνά!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:12, 01-09-07:

KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ. απλα προτεινε κατι γιατι δεν εχω ΙΔΕΑ τι παιζει.
και αμα μπορεις να βγαλεις και Budget...Oχι κατι σπουδαιο, απλα στο περιπου 2μερο ορειβασιας κλπ.

τα "εκει" εξοδα δλδ.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:19, 01-09-07:

Οκ, από βδομάδα...

Για πότε λέμε;

Δες κι αυτά:

http://www.myswitzerland.com/en.cfm/...AC-213986.html

http://www.myswitzerland.com/en.cfm/...=SAC&id=213987

http://www.sac-cas.ch/index.php?id=190&L=1

Και, βασικά εδώ έχει λίστα με κατηγορίες δυσκολίας... και σε παραπέμπει σε λινκς της από πάνω σελίδας, με συγκεκριμένες εκδρομές!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:21, 01-09-07:

θα τα κοιταξω και αυτα καλο μου και θα σου πω..ψαξε κι εσυ απο τη φιλη,ε?
σε ευχαριστω πολυ.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:23, 01-09-07:

Θα τη ρωτήσω... αλλά δες και γενικά, πώς είναι... Από πού μπορείς να ξεκινήσεις (πχ αν είναι από Βασιλεία, δε λέει, είναι μακριά από Μιλάνο... αν έχει κάτι για το ιταλικό κομμάτι της ελβετίας, καλύτερα!), μάθε για τις καλύβες τους... Και κατά πόσο όντως μπορείς να συμμετάσχεις, βλ. γνώσεις, εμπειρία και εξοπλισμός...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:25, 01-09-07:

Α, και μηχανή αναζήτησης!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:34, 01-09-07:

ποια βασιλεία? καλε βαλτα ολα μαζι σε ενα ποστ που μου τα αραδιαζεις...θα χαθω!!!
σημερα το βραδυ θα τα δω ολα
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 12:57, 02-09-07:

λοιπον, ζητω τη βοηθεια σας...!!!!!

ΜΙΛΑΝΟ.
ο,τι ξερετε (σχετικο με Backpacking και Low budget εννοειται, ε. μη μου πειτε για τον οικο του Prada) ΠΕΙΤΕ ΤΟ!

ΧΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 17:20, 02-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
λοιπον, ζητω τη βοηθεια σας...!!!!!

ΜΙΛΑΝΟ.
ο,τι ξερετε (σχετικο με Backpacking και Low budget εννοειται, ε. μη μου πειτε για τον οικο του Prada) ΠΕΙΤΕ ΤΟ!

ΧΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!
Τι θες να μάθεις ακριβώς? Είχα πάει πέρισυ workcamp οπότε δεν ξέρω να σου πω για διαμονή, αλλά πιθανώς να μπορώ να βοηθήσω.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους