Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι ταυρος με σκορπιο ταιριαζουν πολυ στον ερωτικο τομεα..δηλαδη μονο αυτο? στο σεξ και σε τιποτα αλλο? ξερεις κανεις να μου απαντησει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Ζυγό. Αν και δεν ασχολούμαι ούτε τα πιστεύω, τι σημαίνει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Ζυγό. Αν και δεν ασχολούμαι ούτε τα πιστεύω, τι σημαίνει;:P

αχ μου φαινεται οτι εισαι ακριβως το αντιθετο απο τον ζυγο. Νομιζω αυτο δηλωνει ο ωροσκοπος. Παρε μια ιδεα:
Ο ωροσκόπος είναι εκτός των άλλων και το σημείο εκείνο που επηρεάζει σημαντικά την εξωτερική μας εμφάνιση, το τρόπο που κινούμαστε αλλά και το τρόπο που συμπεριφερόμαστε. Είναι το σημείο εκείνο που αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας , την εικόνα μας. Αντίθετα ο Ήλιος, δηλαδή το ζώδιο, αντιπροσωπεύει την εικόνα που έχουμε επιλέξει να δείχνουμε προς τα έξω. Και τα δύο σημεία λοιπόν είναι εξίσου σημαντικά, αρκεί να τους επιτρέπουμε να εκφράζουν τη σημαντικότητά τους!(απο ενα αρθρο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Ζυγό. Αν και δεν ασχολούμαι ούτε τα πιστεύω, τι σημαίνει;:P

και κατι ακομα::P

Ο ωροσκοπος ζυγος δίνει μια πολύ καλή εμφάνιση, έντονη λάμψη, κομψό ντύσιμο, πολύ όμορφα χέρια, λαιμό και μάτια.

Επίσης μπορείτε να τον καταλάβετε από το χαμόγελο διαρκείας. Κάνει τον άνθρωπο πολύ αγαπητό και δημοφιλή στους άλλους, είναι ο ωροσκόπος που όλοι επιζητούν την παρέα του.

Η αλήθεια είναι ότι κατέχει πολύ καλά τον τομέα των σχέσεων με τους άλλους γι’ αυτό και διαπρέπει στις δημόσιες σχέσεις. Το βασικό του πρόβλημα πάντα είναι άλλωστε οι σχέσεις του και οι σχέσεις των γύρω που προσπαθεί να ισορροπήσει πάντα.

Έχει ταλέντο στην μόδα, στην νομική, στης δημόσιες σχέσεις, στο θέατρο και γενικά στις τέχνες, στην ψυχολογία στη διακόσμηση. Συναισθηματικά είναι ιδιαίτερα καλός σύντροφος, έντονα ερωτικός και δεν φημίζεται για την πίστη του. Δίνει μεγάλη έμφαση στην εμφάνιση του άλλου στους «καλούς» τρόπους, στο χιούμορ αλλά και στην παρέα του. Έχει μια τάση να κάνει διαρκώς σχέσεις, δύσκολα μένει μόνος του και έχει μεγάλο κύκλο θαυμαστών που τον διεκδικούν.

Και η αλήθεια είναι ότι είναι γενικά περιζήτητος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Thanks:)
Σε αυτό με την εμφάνιση, δεν ξέρω, αυτό είναι υποκειμενικό.
Έπεσε έξω λίγο σε αυτό με τις δημόσιες σχέσεις.(Υπάρχουν πολλοί πιο κοινωνικοί από εμένα.)
Στα ταλέντα, πέτυχε μερικά.
Έπεσε έξω στην πίστη.:P
Και σε αυτό με τις διαρκώς σχέσεις.
Και σε αυτό με τους θαυμαστές λίγο, δεν είμαι δα και ο Σάκης.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
και κατι ακομα::P

Ο ωροσκοπος ζυγος δίνει μια πολύ καλή εμφάνιση, έντονη λάμψη, κομψό ντύσιμο, πολύ όμορφα χέρια, λαιμό και μάτια.

Επίσης μπορείτε να τον καταλάβετε από το χαμόγελο διαρκείας. Κάνει τον άνθρωπο πολύ αγαπητό και δημοφιλή στους άλλους, είναι ο ωροσκόπος που όλοι επιζητούν την παρέα του.

Η αλήθεια είναι ότι κατέχει πολύ καλά τον τομέα των σχέσεων με τους άλλους γι’ αυτό και διαπρέπει στις δημόσιες σχέσεις. Το βασικό του πρόβλημα πάντα είναι άλλωστε οι σχέσεις του και οι σχέσεις των γύρω που προσπαθεί να ισορροπήσει πάντα.

Έχει ταλέντο στην μόδα, στην νομική, στης δημόσιες σχέσεις, στο θέατρο και γενικά στις τέχνες, στην ψυχολογία στη διακόσμηση. Συναισθηματικά είναι ιδιαίτερα καλός σύντροφος, έντονα ερωτικός και δεν φημίζεται για την πίστη του. Δίνει μεγάλη έμφαση στην εμφάνιση του άλλου στους «καλούς» τρόπους, στο χιούμορ αλλά και στην παρέα του. Έχει μια τάση να κάνει διαρκώς σχέσεις, δύσκολα μένει μόνος του και έχει μεγάλο κύκλο θαυμαστών που τον διεκδικούν.

Και η αλήθεια είναι ότι είναι γενικά περιζήτητος!

Αν και ποτέ δεν με ενδιέφεραν τα ζώδια.. Και μιας και βαριέμαι αφόρητα αυτή τη στιγμή.:P

Δηλαδή ο ωροσκόπος Ζυγός, δεν έχει καμία σχέση με το ζώδιο του ζυγού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Και περνάνε στο προβάδισμα οι Ζυγοί :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και περνάνε στο προβάδισμα οι Ζυγοί :clapup:

:pfff:


:P

Δηλαδή ο ωροσκόπος Ζυγός, δεν έχει καμία σχέση με το ζώδιο του ζυγού. :P

Καμμία, απ'οσο ξέρω δηλ. εχουν σχεση τα χαρακτηριστικά. Αλλα Ηλιος και Σεληνη καθοριζουν την ουσια ενος ατομου ζωδιακα. Ο ωροσκοπος ειναι η εικονα προς τα εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnna z

Νεοφερμένος

Η kwnna z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι ταυρος με ωροσκοπο υδροχοο... Αυτο ειναι καλο; Γιατι ταυρος μου υδροχοο ειναι εντελως αντιθετοι σε ολα... Δεν ταιριαζουν πουθενα... Ειναι διαφορετικοι... Εχω και μια αλλη απορια... Αν εχεις 4 αναδρομους πλανητες στον αστρολογικο σου χαρτη ειναι κακο;;Σημαινει κατι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
δεν ξερω για τους αναδρομους, παντως ταυροι και υδροχοοι δεν ειναι τοσο αντιθετοι... κατ αρχας ειναι και τα δυο σταθερά ζώδια..

κατι για τους ταυρους: αργουν να παρουν μια αποφαση αλλα αμα την παρουν... τελειωσε!! και μπορει να μην το περιμενει κανεις αλλα αυτοι να το σχεδιαζαν και να το σκεφτονταν απο πολυ καιρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
και κατι ακομα::P

Ο ωροσκοπος ζυγος δίνει μια πολύ καλή εμφάνιση, έντονη λάμψη, κομψό ντύσιμο, πολύ όμορφα χέρια, λαιμό και μάτια.

Oι άντρες με Ωροσκόπο Ζυγό είναι συχνά λούγκρες :P

Επίσης μπορείτε να τον καταλάβετε από το χαμόγελο διαρκείας. Κάνει τον άνθρωπο πολύ αγαπητό και δημοφιλή στους άλλους, είναι ο ωροσκόπος που όλοι επιζητούν την παρέα του. Η αλήθεια είναι ότι κατέχει πολύ καλά τον τομέα των σχέσεων με τους άλλους γι’ αυτό και διαπρέπει στις δημόσιες σχέσεις. Το βασικό του πρόβλημα πάντα είναι άλλωστε οι σχέσεις του και οι σχέσεις των γύρω που προσπαθεί να ισορροπήσει πάντα.
Εγώ τον σιχαίνομαι. Το χαμόγελο διαρκείας είναι ψεύτικο και δημοφιλής και αγαπητός γίνεται λέγοντάς τους ψέμματα ή έχοντας μια στάση double face ή δεν παίρνει θέση για να μην συγκρούεται και να τα έχει με όλους καλά, ώστε να τους εκμεταλλεύεται.

Έχει ταλέντο στην μόδα, στην νομική, στης δημόσιες σχέσεις, στο θέατρο και γενικά στις τέχνες, στην ψυχολογία στη διακόσμηση. Συναισθηματικά είναι ιδιαίτερα καλός σύντροφος, έντονα ερωτικός και δεν φημίζεται για την πίστη του. Δίνει μεγάλη έμφαση στην εμφάνιση του άλλου στους «καλούς» τρόπους, στο χιούμορ αλλά και στην παρέα του. Έχει μια τάση να κάνει διαρκώς σχέσεις, δύσκολα μένει μόνος του και έχει μεγάλο κύκλο θαυμαστών που τον διεκδικούν.
Είναι κάκιστος συνεργάτης και κάκιστος σύντροφος. Το πιο ρηχό άτομο και το πιο αναξιόπιστο. Και καθόλου ευθύς χαρακτήρας. Και δειλός μέχρι εκεί που δεν πάει. Και άκρως χειριστικός. Kαι εξαρτημένος και μεγάλο "πουτανάκι" στους τρόπους μέχρι να σε τουμπάρει.

Και η αλήθεια είναι ότι είναι γενικά περιζήτητος!
Η αλήθεια είναι ότι είναι εμετός. Εκτός αν έχει 'Ηλιο στον Κριό ή σε κανένα πύρινο ζώδιο. Οι γυναίκες με Ωροσκόπο Ζυγό είναι πολύ καλύτερες, αλλά και πάλι χρειάζονται πολύ εκπαίδευση :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Oι άντρες με Ωροσκόπο Ζυγό είναι συχνά λούγκρες :P

Εγώ τον σιχαίνομαι. Το χαμόγελο διαρκείας είναι ψεύτικο και δημοφιλής και αγαπητός γίνεται λέγοντάς τους ψέμματα ή έχοντας μια στάση double face ή δεν παίρνει θέση για να μην συγκρούεται και να τα έχει με όλους καλά, ώστε να τους εκμεταλλεύεται.

Είναι κάκιστος συνεργάτης και κάκιστος σύντροφος. Το πιο ρηχό άτομο και το πιο αναξιόπιστο. Και καθόλου ευθύς χαρακτήρας. Και δειλός μέχρι εκεί που δεν πάει. Και άκρως χειριστικός. Kαι εξαρτημένος και μεγάλο "πουτανάκι" στους τρόπους μέχρι να σε τουμπάρει.

Η αλήθεια είναι ότι είναι εμετός. Εκτός αν έχει 'Ηλιο στον Κριό ή σε κανένα πύρινο ζώδιο. Οι γυναίκες με Ωροσκόπο Ζυγό είναι πολύ καλύτερες, αλλά και πάλι χρειάζονται πολύ εκπαίδευση :-)

Είδα καλά; είσαι αγόρι; :confused: και αν είσαι γιατί ξέρεις από ζώδια;:blink: συνήθως δεν ασχολείστε για αυτό το λέω :P
Εγώ είμαι Καρκίνος με ωροσκόπο παρθένο παιδιά ότι χειρότερο συνδυασμός που σκοτώνει χαχαχαχα
γκρινιάρα, κλαψιάρα, ανασφαλής,κορόιδο, τσιγκούνα,υποχόνδρια, μανία με τη καθαριότητα και άλλα πολλά κουλά, και η φάση είναι ότι πόόόόλλα από αυτά τα έχω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είδα καλά; είσαι αγόρι; :confused: και αν είσαι γιατί ξέρεις από ζώδια;:blink: συνήθως δεν ασχολείστε για αυτό το λέω :P

Παντού υπάρχει ένας μύθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
κριος με ωροσκοπο κριο

Γι αυτο δεν εχω φιλους τελικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
δεν ξερω για τους αναδρομους, παντως ταυροι και υδροχοοι δεν ειναι τοσο αντιθετοι... κατ αρχας ειναι και τα δυο σταθερά ζώδια..

Τί είναι ο Υδροχόος?
Έζησα για να το ακούσω και αυτό..

Είδα καλά; είσαι αγόρι; :confused: και αν είσαι γιατί ξέρεις από ζώδια;:blink: συνήθως δεν ασχολείστε για αυτό το λέω :P
Εγώ είμαι Καρκίνος με ωροσκόπο παρθένο παιδιά ότι χειρότερο συνδυασμός που σκοτώνει χαχαχαχα
γκρινιάρα, κλαψιάρα, ανασφαλής,κορόιδο, τσιγκούνα,υποχόνδρια, μανία με τη καθαριότητα και άλλα πολλά κουλά, και η φάση είναι ότι πόόόόλλα από αυτά τα έχω :(

Πoλλά απο αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις είναι άκρως ερωτεύσιμα για μερικούς ανθρώπους, γιαυτό μην τα θεωρείς επουδενί αρνητικά..

P.S. Θες και απόδειξη? : Αιγόκαιρως εδώ..:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αχ τους αγαπάω τους Αιγόκαιρους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Το ζώδιο μου είναι θέλω να σε δω, με ωροσκόπο άμεσα.

:oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Λεφάκης ανέφερε, για το ζώδιο των θέλω-να-σε-δω, πως μπορούν να χρησιμοποιήσουν το τηλέφωνο δίχως φόβο, ίνα κλείσουν ραντεβού άμεσα.

:worry:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top