• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

anta b

Νεοφερμένος

Η anta b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καρουμπαλακι εννοώ οτι απο τη μια πλευρά εξέχει λίγο παραπάνω η μύτη. Παντως όντως νομίζω πως έχει μπει πιο μέσα σιγα σιγα με το μασαζ....
Ειναι η δεύτερη επέμβαση ναι...Σημερα ειμαι στον 1 μηνα. Εχει σταματατησει να εχει πολλες εκκρισεις η μύτη αλλα παρολαυτα ζορίζομαι με την αναπνοή. Εσεις πως αναπνέατε στον 1 μήνα? Εμένα απο μεσα οταν την κοιταω το ένα ρουθούνι ειναι πρησμενο ακόμα απλά με έχει φάει η ανησιχία και έχω κουραστει λιγάκι...Εσεις στον 1 μηνα φρυδια κουνουσατε? Εγω δε μπορώ ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marmarmar

Νεοφερμένος

Η marmarmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας, έκανα ρινοπλαστική πριν 1 χρόνο στον [...] και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη.Όταν έβγαλα το νάρθηκα τρελάθηκα με το αποτέλεσμα.Η μύτη μου ήταν κατά πολύ ωραιότερη απ΄ότι είχα φανταστεί.Τα δύσκολα αρχίζουν μετά γιατί κανείς δεν είναι προετοιμασμένος για το πρήξιμο που ακολουθεί αφού οι γιατροί αποφεύγουν να το επισημάνουν.Αυτή τη στιγμή τα 2/3 της μύτης μου είναι τελείως ξεπρησμένα (πιάνω το κόκαλο, κάτι που έως και τον 6ο μήνα δεν συνέβαινε), αλλά αντίθετα η άκρη της μύτης μου είναι αυτή που έχει συγκεντρώσει όλο το πρήξιμο και είναι αισθητά πιο παχουλή ακόμα και σε σύγκριση με πριν την εγχείρηση.Δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί και το πίανω το πρήξιμο και το βλέπω ότι εξελίσσεται όπως μου είπαν όταν μου έβγαλαν το νάρθηκα(μου είπαν ότι ακολουθεί καθοδική πορεία και επιμένει για αρκετό καιρό στο ακρορίνιο) απλά είναι γεγονός πως αυτό το σημείο είναι που προσδίδει στη μύτη κομψότητα οπότε είναι εκνευριστικό τη μία να ξυπνάω με λεπτή μύτη και την άλλη με παχουλή.Έτσι μετά από έντονο ψάξιμο για το θέμα, διάβασα ότι πολλοί γιατροί στο εξωτερικό εφαρμόζουν ενέσεις στεροειδών προκειμένου να επιταχύνουν τη διαδικασία του πρηξίματος.Όσον αφορά τον Σκ. για τον οποίο έχουν γραφτεί πολλά, εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι όντως είναι περίεργος χαρακτήρας και η υπομονή δεν είναι το φόρτε του(πιθανόν όταν δέχεσαι τις ίδιες ερωτήσεις από 20 άτομα την ημέρα για 20 χρόνια, σου τη δίνει-το καταλαβαίνω αλλά δεν το δικαιολογώ) αλλά κατά βάθος είναι καλός άνθρωπος.Εμένα πριν την αναισθησία με έπιασε κρίση πανικού και πλάνταζα στο κλάμα, όταν μπήκε στο χειρουργείο και με είδε έτσι μου κράταγε το χέρι, μου χάιδευε τα μαλλιά και με καθησύχαζε μέχρι να ηρεμήσω (κανα 15λεπτο) ενώ θα μπορούσε να μου έχει κάνει την αναισθησία και να τελειώνει η υπόθεση.Τεσπα εγώ τον εκτίμησα μετά από αυτό και κάποια άλλα περιστατικά.Ωστόσο δεν τον έχω ρωτήσει σχετικά με τις ενέσεις γιατί νομίζω θα είναι αρνητικός.Ξέρει κανείς τίποτα για το θέμα? Έχει κάνει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
γιατρε μου, και εσεις εδω?
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γεια σας, έκανα ρινοπλαστική πριν 1 χρόνο στον [...] και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη.Όταν έβγαλα το νάρθηκα τρελάθηκα με το αποτέλεσμα.Η μύτη μου ήταν κατά πολύ ωραιότερη απ΄ότι είχα φανταστεί.Τα δύσκολα αρχίζουν μετά γιατί κανείς δεν είναι προετοιμασμένος για το πρήξιμο που ακολουθεί αφού οι γιατροί αποφεύγουν να το επισημάνουν.Αυτή τη στιγμή τα 2/3 της μύτης μου είναι τελείως ξεπρησμένα (πιάνω το κόκαλο, κάτι που έως και τον 6ο μήνα δεν συνέβαινε), αλλά αντίθετα η άκρη της μύτης μου είναι αυτή που έχει συγκεντρώσει όλο το πρήξιμο και είναι αισθητά πιο παχουλή ακόμα και σε σύγκριση με πριν την εγχείρηση.Δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί και το πίανω το πρήξιμο και το βλέπω ότι εξελίσσεται όπως μου είπαν όταν μου έβγαλαν το νάρθηκα(μου είπαν ότι ακολουθεί καθοδική πορεία και επιμένει για αρκετό καιρό στο ακρορίνιο) απλά είναι γεγονός πως αυτό το σημείο είναι που προσδίδει στη μύτη κομψότητα οπότε είναι εκνευριστικό τη μία να ξυπνάω με λεπτή μύτη και την άλλη με παχουλή.Έτσι μετά από έντονο ψάξιμο για το θέμα, διάβασα ότι πολλοί γιατροί στο εξωτερικό εφαρμόζουν ενέσεις στεροειδών προκειμένου να επιταχύνουν τη διαδικασία του πρηξίματος.Όσον αφορά τον [...] για τον οποίο έχουν γραφτεί πολλά, εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι όντως είναι περίεργος χαρακτήρας και η υπομονή δεν είναι το φόρτε του(πιθανόν όταν δέχεσαι τις ίδιες ερωτήσεις από 20 άτομα την ημέρα για 20 χρόνια, σου τη δίνει-το καταλαβαίνω αλλά δεν το δικαιολογώ) αλλά κατά βάθος είναι καλός άνθρωπος.Εμένα πριν την αναισθησία με έπιασε κρίση πανικού και πλάνταζα στο κλάμα, όταν μπήκε στο χειρουργείο και με είδε έτσι μου κράταγε το χέρι, μου χάιδευε τα μαλλιά και με καθησύχαζε μέχρι να ηρεμήσω (κανα 15λεπτο) ενώ θα μπορούσε να μου έχει κάνει την αναισθησία και να τελειώνει η υπόθεση.Τεσπα εγώ τον εκτίμησα μετά από αυτό και κάποια άλλα περιστατικά.Ωστόσο δεν τον έχω ρωτήσει σχετικά με τις ενέσεις γιατί νομίζω θα είναι αρνητικός.Ξέρει κανείς τίποτα για το θέμα? Έχει κάνει κανείς?

Το ρημαδοακρορίνιο πολύ κρατάει..
Καλά εμένα ο [...] ούτε για πλάκα δεν μου κράταγε το χέρι στο χειρουργειο. Ίσα ίσα που τσακωθήκαμε αλλά μετά μου κανε και δώρο ένα βιβλίο, στο οποίο ήταν κι αυτός μέσα και μου κανε και μια αφιέρωση.
Αλήθεια, πόσο καιρό κάνει να ξεπρηστεί το ακρορίνιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
γιατρε μου, και εσεις εδω?
:confused:

:hehe::hehe::hehe::hehe:
παντως εχει σημειωθει προοδος στη φρασεολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marmarmar

Νεοφερμένος

Η marmarmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ξένα φόρουμ που παραθέτουν ερωτήσεις ασθενών και απαντήσεις από πολλούς γιατρούς έχω διαβάσει ότι κάνει να ξεπρηστεί ακόμα και 2 χρόνια.Εξαρτάται από τον οργανισμό, το δέρμα αλλά και το τι ακριβώς έχει κάνει κανείς.Εγώ πχ έχω μόσχευμα προκειμένου να μείνει η μύτη ανασηκωμένη και αυτό δημιουργεί επιπλέον πρήξιμο. Για το θέμα του [...] δεν έχω λόγο να τον παινέψω και συμφωνώ απόλυτα ότι είναι περίεργος.Εγώ απλά έως τώρα έχω μείνει ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα (απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα παρότι μειώθηκε πολύ το μέγεθος της μύτης, από μεγάλη πεσμένη με καμπούρα μύτη, τώρα έχω μυτάκι που όταν δεν είναι πρησμένο έχει και λεπτό ακρορίνιο) και παραθέτω την εμπειρία μου.Σίγουρα δεν είναι ο πιο εύκολος άνθρωπος, είναι και απότομος και λιγομίλητος ακόμα και ειρωνικός ορισμένες φορές.Στις επισκέψεις που ακολούθησαν το χειρουργείο για τους καθαρισμούς άκουσα 100 διαφορετικές απόψεις γι΄αυτόν.Εγώ απλά λέω ότι μαζί μου ήταν καλός, ότι η μύτη μου μου αρέσει και ότι όποιο πρόβλημα είχα έπαιρνα την βοηθό του (...) ότι ώρα και να ήταν .Το θέμα είναι ότι η μύτη σε αντίθεση με άλλες πλαστικές , δεν είναι υπόθεση 3μηνου.Εννοείται ότι από την 2η βδομάδα η ζωή συνεχίζεται κανονικά αλλά το τελικό αποτέλεσμα αργεί πάρα πολύ,(εγώ έβγαζα φωτό τη μύτη 1 φορά το μήνα και είναι λες και έχει αλλάξει 10 σχήματα) αυτό δυστυχώς οι γιατροί δεν το λένε και έτσι οι ασθενέις αγχώνονται, παθαίνουν εμμονή με τη μύτη και δικαίως κατηγορούν τους γιατρούς νομίζοντας ότι δεν έγινε σωστή δουλειά.Κι εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται όλοι οι διάσημοι να κάνουν ρινοπλαστική και από την πρώτη βδομάδα να έχουν την τέλεια μύτη και ψάχνοντας σε ξένα site διάβασα για τις ενέσεις .Για το συγκεκριμένο θέμα ξέρει κανείς κάτι???Γιατί δεν έχει γίνει αναφορά από κανέναν Έλληνα γιατρό στο συγκεκριμένο θέμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ρινοπλαστικη: κοστος 3000 ευρώ

σκωληκοειδιτιδα: κοστος 4500 ευρώ





...γιατρέ,
χρειάζομαι μια ρινοπλαστική στην σκωληκοειδίτιδα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Κι εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται όλοι οι διάσημοι να κάνουν ρινοπλαστική και από την πρώτη βδομάδα να έχουν την τέλεια μύτη και ψάχνοντας σε ξένα site διάβασα για τις ενέσεις .Για το συγκεκριμένο θέμα ξέρει κανείς κάτι???Γιατί δεν έχει γίνει αναφορά από κανέναν Έλληνα γιατρό στο συγκεκριμένο θέμα???
γιατι οι ενεσεις ειναι κορτιζονη μαζι με κατι αλλα περιεργα μεσα, που εχουν κατηγορηθει ακομα κ για παρενεργιες στα νεφρα.
δεν ειναι μια απλη ενεση. η χρηση τους δεν ειναι ευρεια για ευνοητους λογους. οι διασημοι δε δισταζουν να βαλουν με ενεση το ο,τιδηποτε μεσα τους, προκειμενου να μπορουν να παραμενουν στην επικαιροτητα κ να κανουν εμφανισεις. εσυ γιατι να βιασεις τη διαδικασια επουλωσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σε ξένα φόρουμ που παραθέτουν ερωτήσεις ασθενών και απαντήσεις από πολλούς γιατρούς έχω διαβάσει ότι κάνει να ξεπρηστεί ακόμα και 2 χρόνια.Εξαρτάται από τον οργανισμό, το δέρμα αλλά και το τι ακριβώς έχει κάνει κανείς.Εγώ πχ έχω μόσχευμα προκειμένου να μείνει η μύτη ανασηκωμένη και αυτό δημιουργεί επιπλέον πρήξιμο. Για το θέμα του [...] δεν έχω λόγο να τον παινέψω και συμφωνώ απόλυτα ότι είναι περίεργος.Εγώ απλά έως τώρα έχω μείνει ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα (απόλυτα φυσικό αποτέλεσμα παρότι μειώθηκε πολύ το μέγεθος της μύτης, από μεγάλη πεσμένη με καμπούρα μύτη, τώρα έχω μυτάκι που όταν δεν είναι πρησμένο έχει και λεπτό ακρορίνιο) και παραθέτω την εμπειρία μου.Σίγουρα δεν είναι ο πιο εύκολος άνθρωπος, είναι και απότομος και λιγομίλητος ακόμα και ειρωνικός ορισμένες φορές.Στις επισκέψεις που ακολούθησαν το χειρουργείο για τους καθαρισμούς άκουσα 100 διαφορετικές απόψεις γι΄αυτόν.Εγώ απλά λέω ότι μαζί μου ήταν καλός, ότι η μύτη μου μου αρέσει και ότι όποιο πρόβλημα είχα έπαιρνα την βοηθό του (...) ότι ώρα και να ήταν .Το θέμα είναι ότι η μύτη σε αντίθεση με άλλες πλαστικές , δεν είναι υπόθεση 3μηνου.Εννοείται ότι από την 2η βδομάδα η ζωή συνεχίζεται κανονικά αλλά το τελικό αποτέλεσμα αργεί πάρα πολύ,(εγώ έβγαζα φωτό τη μύτη 1 φορά το μήνα και είναι λες και έχει αλλάξει 10 σχήματα) αυτό δυστυχώς οι γιατροί δεν το λένε και έτσι οι ασθενέις αγχώνονται, παθαίνουν εμμονή με τη μύτη και δικαίως κατηγορούν τους γιατρούς νομίζοντας ότι δεν έγινε σωστή δουλειά.Κι εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται όλοι οι διάσημοι να κάνουν ρινοπλαστική και από την πρώτη βδομάδα να έχουν την τέλεια μύτη και ψάχνοντας σε ξένα site διάβασα για τις ενέσεις .Για το συγκεκριμένο θέμα ξέρει κανείς κάτι???Γιατί δεν έχει γίνει αναφορά από κανέναν Έλληνα γιατρό στο συγκεκριμένο θέμα???

ρε γαμωτο εμένα η μύτη μου και μετά απο τρία χρόνια ήταν το ίδιο "πρησμένη".....χαχαχαχαχ...χαίρομαι που σε σένα πήγαν όλα οκ, αλλά για μένα ο άνθρωπος είναι μεγάλος ψεύτης....η μύτη μου μετά από τρία χρόνια ήταν ΙΔΙΑ με πριν (το χειρουργείο)...όσο για το ότι είναι ειρωνικός "μερικές φορές", μάλλον είναι understatement!!!ο άνθρωπος ζει και αναπνέει για να ειρωνεύεται τον κοσμάκι στον οποίο δεν έκανε καλή δουλειά.....βασικά είναι η άμυνά του, η τακτική του....και λυπάμαι που το λέω, δεν με απασχολεί αν κουράζεται να ακούει τις ίδιες ερωτήσεις, είναι μέρος της δουλειάς του, και αν δεν μπορεί να το κάνει, ας αλλάξει επάγγελμα!!!!!so simple....;) γτ εμένα και πολλών άλλων εδώ μέσα δεν μας περίσσευαν τα (ΜΑΥΡΑ) λεφτά που το δώσαμε, τα οποία, εγώ προσωπικά του τα χάρισα στην ουσία....πέρα από την ψυχική ταλαιπωρία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Η μύτη σου μετά από χρόνια είναι ίδια όπως πριν το χειρουργείο, γενικά ή μόνο στο ακρορίνιο?
Γενικά ο [...] δεν πειράζει το ακρορίνιο απ οτι έχω δει.
Και ναι συμφωνώ κι εγώ ότι είναι υποχρέωσή του να απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. Πληρώνεται αδρά γι αυτό.

Εγώ ευχαριστημένη έμεινα να σου πω την αλήθεια. Το ακρορίνιο τη μία μέρα είναι καλό, άλλες μέρες πολύ χοντρό, ακόμα δεν έχει ξεπρηστεί πάντως ολοκληρωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

just_smile

Νεοφερμένος

Ο just_smile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά προσπαθω να καταλήξω σε ποιο Γιατρό θα κανω την επέμβαση! Θα με βοηθούσατε αφάνταστα να μου στελνατε πριβε ή και εδω πέρα την εμπειρία σας και τις συμβουλές σας. Σας ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marmarmar

Νεοφερμένος

Η marmarmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε γαμωτο εμένα η μύτη μου και μετά απο τρία χρόνια ήταν το ίδιο "πρησμένη".....χαχαχαχαχ...χαίρομαι που σε σένα πήγαν όλα οκ, αλλά για μένα ο άνθρωπος είναι μεγάλος ψεύτης....η μύτη μου μετά από τρία χρόνια ήταν ΙΔΙΑ με πριν (το χειρουργείο)...όσο για το ότι είναι ειρωνικός "μερικές φορές", μάλλον είναι understatement!!!ο άνθρωπος ζει και αναπνέει για να ειρωνεύεται τον κοσμάκι στον οποίο δεν έκανε καλή δουλειά.....βασικά είναι η άμυνά του, η τακτική του....και λυπάμαι που το λέω, δεν με απασχολεί αν κουράζεται να ακούει τις ίδιες ερωτήσεις, είναι μέρος της δουλειάς του, και αν δεν μπορεί να το κάνει, ας αλλάξει επάγγελμα!!!!!so simple....;) γτ εμένα και πολλών άλλων εδώ μέσα δεν μας περίσσευαν τα (ΜΑΥΡΑ) λεφτά που το δώσαμε, τα οποία, εγώ προσωπικά του τα χάρισα στην ουσία....πέρα από την ψυχική ταλαιπωρία....

Καταλαβαίνω την απογοήτευση τόσο για την οικονομικήαπώλεια όσο και για την ψυχική επιβάρυνση.Ούτε εμένα μου περίσσευαν τα χρήματα που κόστισε η επέμβαση.Ίσως επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας μου και δεν μπήκα στην διαδικασία να το υπεραναλύσω ούτε πριν αλλά ούτε μετά το χειρουργείο (φυσικά ρόλο έπαιξε το γεγονός ότι μου άρεσε η μύτη από την 1η στιγμή που την είδα) ή ο [...] είχε κέφια την περίοδο που πήγα εγώ, τι να πω, στάθηκα τυχερή απ΄ότι φαίνεται...Λυπάμαι ειλικρινά για την απογοήτευση σου και θεωρώ ότι θα έπρεπε να το κυνηγήσεις περισσότερο αφού έμεινες τόσο δυσαρεστημένη.Τεσπά, για μένα η καλύτερη συμβουλή που έχω να δώσω σε όποιον ενδιαφέρεται για ρινοπλαστική είναι να βρει έναν γιατρό που να του αποπνέει εμπιστοσύνη(είναι υποκειμενικό κριτήριο-ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα πράγματα), να επισκεφτεί όσο το δυνατόν περισσότερους γιατρούς , να διαβάσει όσο περισσότερο μπορεί για το θέμα και να μην επηρεαστεί από την άποψη κανενός.Για μένα η ρινοπλαστική ήταν μία συνειδητή επιλογή που άλλαξε ριζικά την εμφάνιση μου αλλά ανέβασε και την ψυχολογία μου και δεν το μετανιώνω καθόλου.Μακάρι να το είχα αποφασίσει νωρίτερα, θα είχα αποφύγει πολλές ώρες μακιγίαζ.....Οσον αφορα το μετεγχειρηντικο διάστημα η λέξη κλειδί είναι υπομονή.Θέλει πολύ χρόνο για να πάρει η μύτη την τελική της μορφή οπότε το να κολλάει κανέις όλη μέρα στον καθρέφτη δεν βοηθά.Καλή τύχη σε όλους!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Η μύτη σου μετά από χρόνια είναι ίδια όπως πριν το χειρουργείο, γενικά ή μόνο στο ακρορίνιο?
Γενικά ο [...] δεν πειράζει το ακρορίνιο απ οτι έχω δει.
Και ναι συμφωνώ κι εγώ ότι είναι υποχρέωσή του να απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. Πληρώνεται αδρά γι αυτό.

Εγώ ευχαριστημένη έμεινα να σου πω την αλήθεια. Το ακρορίνιο τη μία μέρα είναι καλό, άλλες μέρες πολύ χοντρό, ακόμα δεν έχει ξεπρηστεί πάντως ολοκληρωτικά.

ήταν η ίδια, πλέον δεν είναι....γτ ένας δεύτερος άχρηστος ο [...], την κατέστρεψε τελείως!....και πάω για τρίτη...σε εμένα δεν διόρθωσε τίποτα όπως σου είπα, δλδ απ αυτά που είχαμε πει (αισθητικά), παρά μόνο το ΜΗΔΑΜΙΝΟ πρόβλημα που είχα στο διάφραγμα....το οποίο του είπα να το διορθώσει εφόσον θα έμπαινα στην ταλαιπωρία ούτως ή άλλως....δλδ και να μην το πείραζε δεν με ένοιαζε, γτ είχα πάρα, μα πάρα πολύ καλή αναπνοή....το ψιλό πρόβλημα το καταλάβαινα μόνο στο τρέξιμο, και από εκεί κατάλαβα μετά ότι αυτό τουλάχιστον το διόρθωσε..... είχα πάει καθαρά για αισθητικούς λόγους, μικρό πρόσωπο-τεράστια μύτη.....οπότε μάλλον είσαι από τις τυχερές......:) :) :) ....αυτό που λες ότι την μία μέρα το ακρορίνιο είναι πιο πρησμένο και την άλλη όχι, το είχα και εγώ, και όντως φεύγει με τον καιρό.....το θέμα είναι ότι παρέμεινα με την ίδια τεράστια μύτη, η οποία ήταν τελείως δυσανάλογη με το υπόλοιπο πρόσωπο......τζάμπα λεφτά και τζάμπα ταλαιπωρία.....αυτό που πραγματικά με εξόργισε, ήταν η συμπεριφορά του, η οποία ήταν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ....πέρα από μία άλλη ζημιά που μου έκανε στο αυτί, και τώρα κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνω πλαστική γτ πλέον δεν έχω λοβό, με την μύτη με δούλευε κανονικά για έναν χρόνο....μου έλεγε συνέχεια ότι θα ξεπρηστεί....ΜΙΑ φορά παραδέχτηκε ότι δεν την διόρθωσε αλλά στα καπάκια άρχισε τις ειρωνίες....πολύ προκλητικός άνθρωπος, ΚΑΘΟΛΟΥ επαγγελματίας....πραγματικά είσαι πολύ τυχερή....γτ έχω ακούσει πολλά αρνητικά για την πάρτη του, ειδικά τον τελευταίο καιρό....μακάρι να τα είχα ακούσει όλα αυτά νωρίτερα....but oh well.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως έχει συμπάθειες ο συγκεκριμένος. Ολες όσες πάνε ντυμένες στην τρίχα και το παίζουν ντίβες τους κάνει τέλεια δουλειά. Οι υπόλοιποι "απλοί" άνθρωποι...ας πρόσεχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως έχει συμπάθειες ο συγκεκριμένος. Ολες όσες πάνε ντυμένες στην τρίχα και το παίζουν ντίβες τους κάνει τέλεια δουλειά. Οι υπόλοιποι "απλοί" άνθρωποι...ας πρόσεχαν.

έχεις απόλυτο δίκιο, αυτό το παρατήρησα κι εγώ.....αν το ήξερα δεν θα χα πάει με φόρμα.....που πάω κι εγώ ετσι?? χαχαχαχαχαχαχαχ.....και το χειρότερο απ όλα είναι ότι το παίζει και γκομενάκιας......πολύ γλοιώδης....το τι άκουσαν τα αυτάκια μου....ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Σου έκανε κι εσένα πρόταση γάμου ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σου έκανε κι εσένα πρόταση γάμου ε?

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....όχι, με το που άρχισε τα γλοιώδη σχόλια του έκοψα τον λόξυγγα αμέσως!:P:P...είναι σε άλλον κόσμο ο άνθρωπος....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καταλαβαίνω την απογοήτευση τόσο για την οικονομικήαπώλεια όσο και για την ψυχική επιβάρυνση.Ούτε εμένα μου περίσσευαν τα χρήματα που κόστισε η επέμβαση.Ίσως επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας μου και δεν μπήκα στην διαδικασία να το υπεραναλύσω ούτε πριν αλλά ούτε μετά το χειρουργείο (φυσικά ρόλο έπαιξε το γεγονός ότι μου άρεσε η μύτη από την 1η στιγμή που την είδα) ή ο ΣΚ. είχε κέφια την περίοδο που πήγα εγώ, τι να πω, στάθηκα τυχερή απ΄ότι φαίνεται...Λυπάμαι ειλικρινά για την απογοήτευση σου και θεωρώ ότι θα έπρεπε να το κυνηγήσεις περισσότερο αφού έμεινες τόσο δυσαρεστημένη.Τεσπά, για μένα η καλύτερη συμβουλή που έχω να δώσω σε όποιον ενδιαφέρεται για ρινοπλαστική είναι να βρει έναν γιατρό που να του αποπνέει εμπιστοσύνη(είναι υποκειμενικό κριτήριο-ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά τα πράγματα), να επισκεφτεί όσο το δυνατόν περισσότερους γιατρούς , να διαβάσει όσο περισσότερο μπορεί για το θέμα και να μην επηρεαστεί από την άποψη κανενός.Για μένα η ρινοπλαστική ήταν μία συνειδητή επιλογή που άλλαξε ριζικά την εμφάνιση μου αλλά ανέβασε και την ψυχολογία μου και δεν το μετανιώνω καθόλου.Μακάρι να το είχα αποφασίσει νωρίτερα, θα είχα αποφύγει πολλές ώρες μακιγίαζ.....Οσον αφορα το μετεγχειρηντικο διάστημα η λέξη κλειδί είναι υπομονή.Θέλει πολύ χρόνο για να πάρει η μύτη την τελική της μορφή οπότε το να κολλάει κανέις όλη μέρα στον καθρέφτη δεν βοηθά.Καλή τύχη σε όλους!!!:clapup:

συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες, και τα έχω κάνει πράξη μέχρι τώρα ψάχνοντας για γιατρό, αλλά θα βοηθούσε ιδιαίτερα αν οι γιατροί που επισκεπτόμαστε μας έδιναν απαντήσεις....γτ οι περισσότεροι είναι αλαζόνες, νομίζουν ότι είναι θεοί, και ότι θα πρέπει να τους εμπιστευθείς τυφλά μόνο και μόνο επειδή απλά υπάρχουν και έχουν ένα "όνομα"!!but that's not the way it goes....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eλα μωρέ, πλάκα είχε. Εμένα μου έλεγε να χωρίσω τον boyfriend και ρώταγε τι έχει παραπάνω από εκείνον. Μετά με ρώταγε κάθε φορά αν παντρεύτηκα ακόμα και όταν έλεγα όχι απάνταγε "είδες? δεν είναι καλός αυτος". Ο,τι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Eλα μωρέ, πλάκα είχε. Εμένα μου έλεγε να χωρίσω τον boyfriend και ρώταγε τι έχει παραπάνω από εκείνον. Μετά με ρώταγε κάθε φορά αν παντρεύτηκα ακόμα και όταν έλεγα όχι απάνταγε "είδες? δεν είναι καλός αυτος". Ο,τι να ναι...

χαχαχαχαχαχα....lmao!!!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top