• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτο συμβαινει οταν ο αλλος εχει καλες δημοσιες σχεσεις με τα ΜΜΕ κ τον παρουσιαζουν σα καλο γιατρο (μη χεσω).... την παταμε εμεις οι αφελεις κ αθωες κορασιδες γιατι σκεφτομαστε <ααα αυτος θα ειναι πολυ καλος για να τον εχει η ταδε κλπ) κ αντι να βγει εστω κ ενας που εχει καει απ΄αυτον στα καναλια ή στις εφημεριδες για να ενημερωθουν κ οι υπολοιποι, το θεμα των αποτυχημενων επεμβασεων κουκουλωνεται κ γινεται μονο προσωπικο δραμα του χειρουργημενου..... οχι παρα εξω γιατι υπαρχει ντροπη κ φοβος....
Ελπιζω σ΄αυτο το φορουμ να γραφονται παντα αληθειες ωστε να βοηθηθουμε ολοι μας κ οχι fake μηνυματα απο προσωπικο διαφορων πλαστικων...ασε που αυτα κανουν κ μπαμ απο μακρια αλλά λεμε τωρα...

Άρα μήπως όλες οι κοπελιές που έχουν χειρουργηθεί στον συγκεκριμένο θα έπρεπε να κάνουν κάτι???
Τουλάχιστον το γράφουν εδώ, κάτι είναι και αυτό.
Πιστεύω το διαβάζει πολύς κόσμος και θα την γλιτώσουν μερικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ελπιζω να προλαβουμε υποψηφια θυματα του .... ...κατι θα ειναι κ αυτο....
Εγω κατα 99% θα κανω την επανορθωτικη στην .....υ ...εχω δει κ αλλους γιατρους οι οποιοι ο καθενας για τους δικους του λογους δε με ικανοποιησε.... Ελπιζω να κανω τη σωστη επιλογη αυτη τη φορα κ καντε καμια προσευχη να πανε ολα καλα κ για μενα.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ελπιζω να προλαβουμε υποψηφια θυματα του χασαπη ...κατι θα ειναι κ αυτο....
Εγω κατα 99% θα κανω την επανορθωτικη στην Κυπραιου ...εχω δει κ αλλους γιατρους οι οποιοι ο καθενας για τους δικους του λογους δε με ικανοποιησε.... Ελπιζω να κανω τη σωστη επιλογη αυτη τη φορα κ καντε καμια προσευχη να πανε ολα καλα κ για μενα.....:)

Θα την κάνουμε την προσευχή, να σαι σίγουρη. :)
Και όλα θα πάνε καλά.. :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!!! Το γαλακτομπουρεκο θα ειναι σε λαμαρινα τοτε χαχαχαχα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ευχομαι να αναψεις gilda παιδι μου μια λαμπαδα ισα με το μποι σου ;) για τη καθεμια απο εμας που χρηζουμε επανορθωτικης επεμβασης κ αν ολα πανε κατ΄ευχην θα φτιαξω τεκνο μου ενα γαλακτομπουρεκο (ταψι) για σενα κ ενα για τη mallorca....

χαχαχαχ...πας να την γλιτώσεις???? εγώ θυμάμαι και μία σπανακόπιτα!!!!άστα τα ψόφια....:P:P:P:P:P:P....αφήστε τις λαμπάδες, εγώ λέω να το ρίξουμε στο δωδεκάθεο πάλι και να θυσιάσουμε κάτι/κάποιον προς τιμήν του Δία....πχ τον Λ...ρα!!χαχαχαχα....annita συμφωνείς???:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
την έχω επισκεφτεί για επανορθωτική επέμβαση (3η)....αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι είναι πολύ συνεργάσιμη, σε εξετάζει κανονικά κλπ, και γενικά αφιερώνει χρόνο, διατιθεμένη να συζητήσει, να σε ακούσει....σωστή επαγγελματίας, τουλάχιστον από θέμα συμπεριφοράς.....τώρα ως γιατρός, αυτό που εξέλαβα εγώ είναι ότι ναι, σίγουρα ξέρει την δουλειά της.....αλλά εμένα, επειδή βρίσκομαι σε δύσκολη κατάσταση, δεν με έπεισε πλήρως για επανορθωτική.....κάποιες πρώτες επεμβάσεις που είδα, γυναικών όμως, όχι ανδρών, ήταν πολύ καλές....οι επανορθωτικές της, που εμένα με ενδιαφέρουν, εκτός από μία η οποία ήταν εξαίρετη, οι άλλες δεν μου άρεσαν.....αλλά δεν είδα και πολλές γτ τις είχε ανακατεμένες και βιαζόταν.....επίσης πριν μπω στο κτίριο, είδα μία κοπέλα η οποία έκλαιγε και μιλούσε στο τηλέφωνο, παραπονιόταν ότι η μύτη της δεν ήταν ωραία και δεν της πήγαινε....περιττό να σου πω ότι είχε μία άψογη μύτη.....και μάλιστα σκέφτηκα ότι για να κλαίει έτσι, μάλλον θα είχε μεγάλη μύτη πριν και τώρα η νέα της μύτη της φαίνεται ξένη....μάλλον δεν είχε προετοιμαστεί ψυχολογικά γι αυτό....:hmm::hmm:...πάντως ήταν πλήρως αρμονική με το πρόσωπό της....όμως είναι και λίγο υποκειμενικό αυτό....καλό είναι να πας να δεις και από μόνος σου....όταν πάρεις τηλ να κλείσεις ραντεβού, φρόντισε να ενημερώσεις την γραμματέα της ότι επιθυμείς να δεις φωτο ανδρών από πρώτες επεμβάσεις γτ μένεις μακριά και δεν θα σου είναι εύκολο να ξαναπας μόνο γι αυτό....όχι τπτ άλλο, μη φύγεις με την απορία....;):)...τέσπα, θα ξαναπάω σε αυτήν την τετάρτη, οπτ αν έχω κάτι νέο θα σε ενημερώσω αν θες....:)

γεια σου μαγιόρκα! έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες για τις περιπέτειες που σε ενέπλεξαν. ελπίζω η επανορθωτική που θα κάνεις να δώσει τελική λύση και ηρεμία. αρκετά βασανίστηκες.

στην αρχή έγραψες ότι η κυπραίου αφιερώνει χρόνο αλλά παρακάτω έγραψες ότι δε σου έδειξε άλλες φωτογραφίες επειδή βιαζόταν. πάντως το ρεζουμέ είναι ότι τη θεωρείς αρκετά έως πολύ καλή (τουλάχιστον για πρώτη επέμβαση).

ευχαριστώ για το σχόλιό σου. θα σου στείλω και pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat<3<3<3

Νεοφερμένος

Η kat<3<3<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm:....κοίτα, ΣΙΓΟΥΡΑ, ΑΛΑΖΟΝΑΣ όσο δεν πάει!!!! φαντάσου τον Σκ....ρα χωρίς τόσες πολλές ειρωνείες!...χαχαχ....το κακό με αυτόν τον άνθρωπο είναι ότι δεν εξηγεί τπτ, οπτ αν έχεις απορίες μην περιμένεις να στις λύσει....το πολύ να κάτσεις δέκα λεπτά μέσα, εγώ με νύχια και με δόντια κατάφερα να μείνω τόσο, όλη την ώρα μου έλεγε, συγγνώμη αλλά έχω και δουλειά....χαχαχαχαχ....γτ μάλλον εγώ δεν ήμουν μέρος της δουλειάς του...χαχαχ:hmm::hmm:....tragic...τώρα, όσον αφορά την δουλειά του, εγώ είδα μόνο επανορθωτικές οπτ μάλλον δεν θα σε ενδιαφέρει να σου πω λεπτομέρειες....:P:P...

αααα και η τρομερή ατάκα ήταν, αν πας σε άλλον θα επιστρέψεις σε εμένα για την τέταρτη!!!!!!!!!!!!χαχαχαχ :P:P

πω ρε γαμώτο γιατί συμπεριφέρονται έτσι οι ψωνάρες??!έλεος!τώρα με έχετε βάλει σε σκεψεις με την Κυπ...ειδα και φωτο στο site και μ αρεσαν...ωραιά!άντε να βγαλω ακρη τωρα!!!χαχαχαχα!!!:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
χαχαχαχα συμφωνω mallorca μου κ επαυξανωωωωω ...εγω λεω να περιμενουμε το Πασχα να τον σουβλισουμε καλυτερα...χαχαχα θα βγαλει κ μπολικο κρεας το μοσχαρι χαχαχαχα θα θρεψει 100 ατομα κ βαλε:P:P:P. Βεβαια η καλυτερη λυση ειναι αυτη που εγραψα στη gilda σε p.m.....xaxaxa μακαρι να μπορουσα να τη γραψω εδω....ενα σου λεω μονο....20 εγχρωμοι κ αυτος!!!!! κλεισμενοι σε μια αποθηκη...κ μαντεψε ποιος θα κανει τη γυναικα χαχαχαχαχα
υ.γ. σπανακοπιτα υποσχεθηκα αλλα δε ειναι ακομα η εποχη του χεχεχε παω να τη γλυτωσω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
γεια σου μαγιόρκα! έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες για τις περιπέτειες που σε ενέπλεξαν. ελπίζω η επανορθωτική που θα κάνεις να δώσει τελική λύση και ηρεμία. αρκετά βασανίστηκες.

στην αρχή έγραψες ότι η κυπραίου αφιερώνει χρόνο αλλά παρακάτω έγραψες ότι δε σου έδειξε άλλες φωτογραφίες επειδή βιαζόταν. πάντως το ρεζουμέ είναι ότι τη θεωρείς αρκετά έως πολύ καλή (τουλάχιστον για πρώτη επέμβαση).

ευχαριστώ για το σχόλιό σου. θα σου στείλω και pm.

σε μπέρδεψα ε???:P:P...αυτό που εννοούσα είναι ότι αφιερώνει χρόνο ως προς την εξέταση, και γενικά απαντάει σε ερωτήσεις (γτ άλλοι, πχ Παυλ....δεν το κάνουν)....εγώ που πάω για επανορθωτική είχα πολλές ερωτήσεις για τα διάφορα μοσχεύματα που θα μπορούσαν να μου βάλουν στην μύτη....η γυναίκα μου φάνηκε γνώστης και είχε όλη την διάθεση να απαντήσει στα πάντα, ακόμα και στην πιο χαζή ερώτηση....όσο για τις φωτο, επειδή ήμουν ήδη μέσα πολύ ώρα, και τις είχε ανακατεμένες, έχουν ένα θέμα οι γιατροί με την οργάνωση απ ότι φαίνεται, :P, μου έδειξε λίγες επανορθωτικές....η μία ήταν ΑΨΟΓΗ, και μάλιστα ήταν μετά από πολλές επεμβάσεις που είχε κάνει κοπέλα στο εξωτερικό, και οι άλλες ήταν μέτριες.....δεν μου άρεσαν να σου πω την αλήθεια....αλλά παίζει ρόλο και το πόσο κατεστραμμένη είναι η μύτη....δεν γίνεται να περιμένεις πολλά....τεσπα, δεν ξέρω αν είναι πολύ καλή, όπως καταλαβαίνεις μετά από δύο αποτυχημένες επεμβάσεις δεν έχω εμπιστοσύνη σε σχεδόν κανέναν γιατρό, απλά σου παρέθεσα την εμπειρία μου από την επίσκεψη στο ιατρείο της....it's your call ....;)

αααα αυτό που με χάλασε, είναι ότι ενώ είχε το ταμείο μου, επειδή έμεινα μέσα λέει πολύ ώρα, μου είπε να πληρώσω......!!!!μην φανταστείς ότι έμεινα και καμιά ώρα μέσα....20-25 λεπτά περίπου....ας μην συγχυστώ πρωινιάτικα με τους άπληστους γιατρούς....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
χαχαχαχ...πας να την γλιτώσεις???? εγώ θυμάμαι και μία σπανακόπιτα!!!!άστα τα ψόφια....:P:P:P:P:P:P....αφήστε τις λαμπάδες, εγώ λέω να το ρίξουμε στο δωδεκάθεο πάλι και να θυσιάσουμε κάτι/κάποιον προς τιμήν του Δία....πχ τον Λ...ρα!!χαχαχαχα....annita συμφωνείς???:P:P
χαχαχαχαχχα κ τη στιγμη που το "ζωον" θα βρισκεται επι του βωμου, οταν ο πελεκυς πεσει στο σβερκο ολες εσεις οι κορασιδες θα αλαλαξετε απο χαρα, ευρισκομενες σε υψηλο επιπεδο εκστασης...!!αχαχαχχχααχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
χαχαχαχαχχα κ τη στιγμη που το "ζωον" θα βρισκεται επι του βωμου, οταν ο πελεκυς πεσει στο σβερκο ολες εσεις οι κορασιδες θα αλαλαξετε απο χαρα, ευρισκομενες σε υψηλο επιπεδο εκστασης...!!αχαχαχχχααχα

xaxaxaxaxaxaxaxaxaax...lmao!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:

Άρα μήπως όλες οι κοπελιές που έχουν χειρουργηθεί στον συγκεκριμένο θα έπρεπε να κάνουν κάτι???
Τουλάχιστον το γράφουν εδώ, κάτι είναι και αυτό.
Πιστεύω το διαβάζει πολύς κόσμος και θα την γλιτώσουν μερικοί.

εγώ το έχω πει, θα τον κυνηγήσω.....όποιος/όποια θέλει ας μου στείλει μην....the more, the merrier....;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
χαχαχαχα συμφωνω mallorca μου κ επαυξανωωωωω ...εγω λεω να περιμενουμε το Πασχα να τον σουβλισουμε καλυτερα...χαχαχα θα βγαλει κ μπολικο κρεας το μοσχαρι χαχαχαχα θα θρεψει 100 ατομα κ βαλε:P:P:P. Βεβαια η καλυτερη λυση ειναι αυτη που εγραψα στη gilda σε p.m.....xaxaxa μακαρι να μπορουσα να τη γραψω εδω....ενα σου λεω μονο....20 εγχρωμοι κ αυτος!!!!! κλεισμενοι σε μια αποθηκη...κ μαντεψε ποιος θα κανει τη γυναικα χαχαχαχαχα
υ.γ. σπανακοπιτα υποσχεθηκα αλλα δε ειναι ακομα η εποχη του χεχεχε παω να τη γλυτωσω ;)

χαχαχαχαχαχαχα...καλό, αν και η θυσία μου ακούγεται καλύτερη, και αν όχι, προτείνω να υιοθετήσουμε σαν χώρα νομοθεσίες αραβικών χωρών του στυλ, έκανες σοβαρό ιατρικό λάθος, σου κόβουμε τα χεράκια και δεν ξαναχειρουργείς!χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα...καλό, αν και η θυσία μου ακούγεται καλύτερη, και αν όχι, προτείνω να υιοθετήσουμε σαν χώρα νομοθεσίες αραβικών χωρών του στυλ, έκανες σοβαρό ιατρικό λάθος, σου κόβουμε τα χεράκια και δεν ξαναχειρουργείς!χαχα

Mallorca αρχικά πρέπει να σου πούμε πως να κάνεις πολλαπλή παράθεση.. ;)

Σχετικά με τη θυσία όμως.. φαντάζεστε ο Λύ.. να τα διαβάζει όλα αυτά?
(Πολυ θα το χαιρόμουν γιατί θα του κοβόταν ο ύπνος μετά..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας .Ειμαι και εγω ενας ενδιαφερομενος για ρινοπλαστικη διαφραγμα(προσφατα μαλιστα ηταν να μπω χειρουργειο ομως προεκυψε κατι και το ανεβαλα προς το παρον).
Παρακολουθω ομως περιστασιακα το forum,και με ολα αυτα που διαβαζω "τρομαζω"!και ετσι θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις.

Με ολα αυτα που διαβαζω λοιπον,ΔΗΛΑΔΗ τι πιθανοτητες εχει καποιος να εχει το επιθυμητο αποτελεσμα με την πρωτη?Συνεχως διαβαζω για δυσαρεστημενα περιστατικα και επανορθωτικες.Ειναι μεγαλο ρισκο τελικα?Και αυτοι ολοι που ειναι δυσαρεστημενοι(τουλαχιστων στο αισθητικο κομματι) ειχαν αποσαφηνησει πληρως το πως θα ηθελαν να ειναι η μυτη τους ,και τους βγηκε αλλα νταλον?

Το λεω αυτο ,διοτι εγω με το γιατρο μου,ειχα παει εκει με το laptop με εγκατεστημενο το photosphop(γνωστος μου αλλα γαμω τα ατομα δε λεω),και βλεπαμε ,του εξηγουσα μου εξηγουσε,σχεδιαζα και μου λεγε τα παντα..Μεχρι που καταληξαμε καπου πως μπορει να γινει.
Και επειδη του λεω χαρακτηριστηκα "ενταξει τον υπολογιστη τον εφερα στο περιπου να δουμε)μου λεει ΟΧΙ,Η ΜΥΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.και μαλιστα μου λεει σε προκαλω αν θες ,κανε save as να δεις.(φαινοταν πολυ αληθινος και το πιστευε,και δεν νομιζω να ηθελε να μπλεξει και να μη ξεκαθαρισει απο την αρχη τη θεση του)
Και ρωταω τωρα εγω,εφοσον ο γιατρος ξερει επακριβως τι θελεις και πως το θελεις (τουλαχιστων στη δικη μου περιπτωση) γινετε να γινει λαθος.
Εκεινος μου ειπε οτι απο το σχεδιο -χειρουργειο ,τελικο αποτελεσμα παιζει πολυ μικρη αποκλιση 5-10%(δεν θυμαμε),που σιγουρα δεν μπορει να την χαρακτηρισει αποτυχια ενα τοσο μικρο ποσοστο.

Επισης η ρινοπλαστικες εχουν τον ιδιο βαθμος επιτυχιας -αποτυχιας,αποκλισης του αποτελεσματος,βαθμο δυσκολιας κτλ ,αντρα με γυναικα ?

Τελος επειδη συνεχως στο forum ανακυκλωνοντε ολοι οι γνωστοι celembrity,υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κανει κανεις την επεμβαση του με επιτυχια,σε καποιον που δεν εχει βγει στο γυαλι...?

Y.Γ. Λεω "τρομαζω" διοτι η μυτη μου δεν ειναι και καμια τραγικη(οχι οτι δεν με χαλαει)αλλα σιγουρα αν παιζει να του πω τη θελω ισια -κ μου τη κανει εστω και λιγο γαλικη,του πω να μη σηκωθει καθολου το ακρορινιο,και σηκωθει (εστω και λιγο),εεε τοτε θα γινει τρισχειροτερη και καλυτερα να κατσω στα αυγα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αααα αυτό που με χάλασε, είναι ότι ενώ είχε το ταμείο μου, επειδή έμεινα μέσα λέει πολύ ώρα, μου είπε να πληρώσω......!!!!μην φανταστείς ότι έμεινα και καμιά ώρα μέσα....20-25 λεπτά περίπου....ας μην συγχυστώ πρωινιάτικα με τους άπληστους γιατρούς....:mad:

μαγιόρκα για 25' πόσα σου ζήτησε αν επιτρέπεται.

αν κάποιος έχει ταμείο και θα κάνει διαφραγμα + αισθητική,
(α) το ταμείο καλύπτει το διάφραγμα?
(β) πόσο περίπου καλύπτουνε?
(γ) αν πληρώσει κάποιο ποσό το ταμείο, τότε υποχρεώνεσαι να πας
σε συγκεκριμένο/η γιατρό ή μπορείς να πας όπου θες (πχ στην κυπραίου)?
(δ) αν εμπλέξεις το ταμείο, είναι χρονοβόρα διαδικασία (γραφειοκρατία)?
(ε) υπάρχουν αρνητικά ή θετικά (πέραν από το οικονομικό) αν εμπλέξεις το ταμείο?

οποιος/α γνωρίζει ας απαντήσει. ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

usersb

Νεοφερμένος

Η usersb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας .Ειμαι και εγω ενας ενδιαφερομενος για ρινοπλαστικη διαφραγμα(προσφατα μαλιστα ηταν να μπω χειρουργειο ομως προεκυψε κατι και το ανεβαλα προς το παρον).
Παρακολουθω ομως περιστασιακα το forum,και με ολα αυτα που διαβαζω "τρομαζω"!και ετσι θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις.

Με ολα αυτα που διαβαζω λοιπον,ΔΗΛΑΔΗ τι πιθανοτητες εχει καποιος να εχει το επιθυμητο αποτελεσμα με την πρωτη?Συνεχως διαβαζω για δυσαρεστημενα περιστατικα και επανορθωτικες.Ειναι μεγαλο ρισκο τελικα?Και αυτοι ολοι που ειναι δυσαρεστημενοι(τουλαχιστων στο αισθητικο κομματι) ειχαν αποσαφηνησει πληρως το πως θα ηθελαν να ειναι η μυτη τους ,και τους βγηκε αλλα νταλον?

Το λεω αυτο ,διοτι εγω με το γιατρο μου,ειχα παει εκει με το laptop με εγκατεστημενο το photosphop(γνωστος μου αλλα γαμω τα ατομα δε λεω),και βλεπαμε ,του εξηγουσα μου εξηγουσε,σχεδιαζα και μου λεγε τα παντα..Μεχρι που καταληξαμε καπου πως μπορει να γινει.
Και επειδη του λεω χαρακτηριστηκα "ενταξει τον υπολογιστη τον εφερα στο περιπου να δουμε)μου λεει ΟΧΙ,Η ΜΥΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.και μαλιστα μου λεει σε προκαλω αν θες ,κανε save as να δεις.(φαινοταν πολυ αληθινος και το πιστευε,και δεν νομιζω να ηθελε να μπλεξει και να μη ξεκαθαρισει απο την αρχη τη θεση του)
Και ρωταω τωρα εγω,εφοσον ο γιατρος ξερει επακριβως τι θελεις και πως το θελεις (τουλαχιστων στη δικη μου περιπτωση) γινετε να γινει λαθος.
Εκεινος μου ειπε οτι απο το σχεδιο -χειρουργειο ,τελικο αποτελεσμα παιζει πολυ μικρη αποκλιση 5-10%(δεν θυμαμε),που σιγουρα δεν μπορει να την χαρακτηρισει αποτυχια ενα τοσο μικρο ποσοστο.

Επισης η ρινοπλαστικες εχουν τον ιδιο βαθμος επιτυχιας -αποτυχιας,αποκλισης του αποτελεσματος,βαθμο δυσκολιας κτλ ,αντρα με γυναικα ?

Τελος επειδη συνεχως στο forum ανακυκλωνοντε ολοι οι γνωστοι celembrity,υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κανει κανεις την επεμβαση του με επιτυχια,σε καποιον που δεν εχει βγει στο γυαλι...?

Y.Γ. Λεω "τρομαζω" διοτι η μυτη μου δεν ειναι και καμια τραγικη(οχι οτι δεν με χαλαει)αλλα σιγουρα αν παιζει να του πω τη θελω ισια -κ μου τη κανει εστω και λιγο γαλικη,του πω να μη σηκωθει καθολου το ακρορινιο,και σηκωθει (εστω και λιγο),εεε τοτε θα γινει τρισχειροτερη και καλυτερα να κατσω στα αυγα μου.

Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι.το πέρασα κ γω αυτο το στάδιο κ τλκ δεν άξιζε.κάθε επέμβαση εχει ποσοστο αποτυχίας αλλά στη συγκεκριμένη περιπτωση αυτο ειναι μικρο.Μπορεις να κρίνεις τη δουλεια του γιατρου σ και απο άλλα περιστατικά που είχε στο παρελθόν..εφόσον ο γιατρος ειναι συνεργάσιμος κ του πεις το πως θελεις να ειναι το αποτέλεσμα δεν εχει σκοπο να κανει κάτι που θα εχει μεγάλη απόκλιση άσε που η οποια αλλαγή προσαρμόζεται στο πρόσωπό σ ..εγώ έκανα την επέμβαση σε ΩΡΛ πλαστικό ο οποίος απέχει απο τα φώτα της δημοσιότητας (αν θες μπορώ να σ δώσω στοιχεία) κ ειμαι πλ ευχαριστημένη.το αποτελεσμα ειχε μικρη αποκλιση απο αυτο που μου ειχε δείξει στον υπολογιστή και φυσικά αυτη ειναι προς το καλυτερο κ το πιο φυσικό.ειναι επέμβαση ρουτινας πλεον..αν εμπιστευτείς εναν αξιολογο κ καλό γιατρο δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maevius

Νεοφερμένος

Ο maevius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα, μπηκα να καταθεσω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρια. Πριν απο κανα χρονο μπηκα κι εγω στο forum προκειμενου να βγαλω καποια ακρη, γιατι ειχα προβλημα στην αναπνοη και ειπα να πειραξω και λιγο τη μυτη μου επι ευκαιριας, η οποια με ενοχλουσε λιγο αισθητικα, οσον αφορα το προφιλ μονο. Αυτο που μπορω να πω, ειναι οτι δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος τελικα. Και μπηκα στο forum κυριως, γιατι αυτα που διαβασα απειχαν αρκετα απο την εκβαση της επεμβασης. Πηγα σε εναν απο αυτους που διαβασα καλα σχολια, οχι τον Σκ..α, αλλα τον πιο ευτραφη, στα βορεια. Αφου περιμενα καμποση ωρα, γιατι γινοταν ο κακος χαμος στο ιατρειο του, τελικα μιλησαμε και του εξηγησα οτι θελω 3 πραγματα. Να διορθωσουμε την αναπνοη, να φυγει το κοκκαλακι που εξειχε λιγο στο πανω μερος και τελος να μου πειραξει το ενα ακρορίνιο, που ειχε μια ελαφρα αποκλιση απο το αλλο. Μου εδειξε λοιπον στον υπολογιστη, χρησιμοποιωντας το paint, πως θα γινει το δεξι προφιλ μου και τπτ αλλο ! Εγω του ειπα 2 πραγματα μονο. Πειραξε την οσο λιγοτερο γινεται και του εξεφρασα τον προβληματισμο μου μηπως φτιαχνοντας το προφιλ, χαλασει το αμφας, το οποιο ηταν κομπλε. Οταν το ακουσε τσαντιστηκε λεγοντας τα εξης: 1. Τι μας περασες ; Εχω κανει 7000 επεμβασεις, το χερι μου παει σαν κομπιουτερ.
2. Θα παθεις πλακα με το αποτελεσμα.
3. Θα σου κανω αμερικανικη δουλεια
Παμε τωρα μετα την εγχειρηση....
Μου ειπε οτι ολα πηγαν πολυ καλα και θα παθω πλακα.
Βγαζοντας το γυψο, εμεινα ευχαριστημενος ! Οντως θεωρησα οτι ηταν αψογη η δουλεια του. Η αναπνοη σταδιακα μια χαρα.
Μετα απο καποιους μηνες, εβγαλα φωτο απο ολες τις γωνιες, να δω το τελικο αποτελεσμα. Προφιλ, μια χαρα, οπως μου το ειχε δειξει, το αμφας, ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. Ισια η μια πλευρα, λακουβα η αλλη ! Η μυτη οταν ξεκιναει απο πανω ιδια με πριν, πιο κατω, εχει περασει οδοστρωτηρας και διακοπτεται και η αλλη μιση συνεχιζεται κανονικα. Αυτη ειναι η αμερικανικη δουλεια ! Οι απαντησεις του οταν πηγα στο ιατρειο του:
1. Εχε υποψη σου οτι η ρινοπλαστικη ειναι η πιο δυσκολη επεμβαση
2. Μια χαρα, ισια ειναι. Μετα μου ειπε οτι ηταν ετσι απο πριν, αλλα δε φαινοταν ! Και λεει, τι να κανω ; Να στη γεμισω ;
3. Σου εκανα οτι ηταν δυνατο.
4. Ηταν σχετικα αγενης και πονηρος, οταν ο πελατης δεν ειναι ευχαριστημενος, οτι κι αν πουλας, πρεπει να σεβεσαι, οχι να κανεις διπλωματιες.
Συμπερασματα, δικα μου παντα: Καταρχην, αν ειναι δυνατο, να μην υπογραψετε χαρτι πριν το χειρουργειο, οτι δεν φερει ευθυνη αν η μυτη μετα, εχει αποκλιση απο τα συμφωνηθεντα. Επισης, τελικα νομιζω οτι αλλο πλαστικος, πλαστικος και αλλο ωριλα-πλαστικος. Βεβαια, για ΑΡΓ.ΚΥΠ ακουω τα καλυτερα και απο Σκου, συναντησα κοσμο στους οποιους εχει γινει καλη δουλεια. Αλλα μαλλον θα επελεγα πλαστικο τελικα. Τελευταια συμβουλη : Συζητηστε το με το γιατρο οσο παει, να σας τα εξηγησει ολα, κι αν δυσανασχετει ή το κανει σαν αγγαρεια, ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ, ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ !
Υ.Γ στανταρ πολλοι απο εδω μεσα θα ειναι βαλτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερα
Να φανταστεις εγω πηγα στον συγκεκριμενο πριν κανενα μηνα για επανορθωτικη,βεβαια ειχα διαβασει ολα τα σχολια για τους δυο επωνυμους ΩΡΛ- πλαστικους που ξεπετανε μυτες καθε μερα ανα δεκαδες... Σκεφτηκα αυτον κ οχι τον Σκ....α, γιατι θεωρησα ας πουμε οτι θα ειναι πιο προσιτος κ συνεργασιμος σε σχεση με τον αλλον που απο οτι καταλαβα ειναι πολυ αλαζονας κ καβαλημενο καλαμι....
Τελος παντων, ο ευτραφης αυτος γιατρος ηταν επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ..... οχι συνεργασιμος δεν ηταν, επιθετικος οσο δε παει, θιγοταν με το καθε τι που τον ρωτουσες κ στη τελικη δε μου ενεπνευσε καμια εμπιστοσυνη ( την ωρα που ημουν στο ιατρειο του επινε φρεσκο χυμο φρουτων ο μπουλης μη τυχον κ χασει καμια θερμιδα!!!!) δλδ ελεος ουτε σεβασμος στον πελατη , ουτε αξιοπρεπεια.... Απλα να τσεπωσει το 50 ευρω κ μια χαρα!!!!
Εσυ φιλε μου του ζητησες τουλαχιστον να στη διορθωσει? ή δε του εχεις εμπιστοσυνη κ τωρα ψαχνεις αλλο γιατρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maevius

Νεοφερμένος

Ο maevius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θελω να ξεκαθαρισω, οτι η αποψη μου για το αποτελεσμα ειναι υποκειμενικη, ειναι προσωπικη. Απλα και δικιο να ειχε, που μου ειπε οτι εκανε οτι μπορουσε,αν μου ειχε εξηγησει εκτενως τι παιζει απο την αρχη, τι δυσκολιες εχει η δικη μου περιπτωση, πως θα ειναι το αποτελεσμα, στην τελικη θα εφτιαχνα μονο διαφραγμα και τελος ! Τις αμερικανικες δουλειες και τις επεμβασεις "χιλιοστου" να μην διαφημιζουν.Οσον αφορα το "ξεπεταγμα" και το θεμα της αγενειας με τα οποια συμφωνησες, νομιζω οτι ειναι 100% αληθη και αντικειμενικοτατα, αλλη ιστορια αυτα. Μη μου μιλας για επανεπεμβαση, pls. Εγω πηγα να φαω μπριζολα μετρια και μου σερβιραν καλοψημενη. Η μετρια ψηνεται κι αλλο. Η καλοψημενη, θα γινει καρβουνο. Νηστικος δεν εμεινα, αλλα δεν θα ξαναπηγαινα με τπτ στο ιδιο εστιατοριο.Δεν θελω να καταληξω με μυτουλα, ειπαμε. .Να μας γνωριζει ο κοσμος στο δρομο. Αν γινοταν αυξητικη, θα εκανα, στο προβληματικο σημειο !
Αλλο κορυφαιο που ξεχασα να πω, ειναι οτι πριν την επεμβαση, του ειχα πει <<Δεν πιστευω να πληρωσω κατι εξτρα απο τα συμφωνηθεντα ?(Γιατι ειχα διαβασει πολλα γενικα)>>. Μου απαντησε, ουτε ευρω παραπανω. Στο νοσοκομειο, οταν πηγα τη μερα του χειρουργειου μου ειπαν οτι δεν εχει κρεβατι και πληρωσα αλλα 180 ευρω για δικλυνο. Θα μου πεις, σιγα την περιουσια, αλλα η ανακουλουθια του λογου οποιουδηποτε με εξοργιζει, ειλικρινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το προβλημα σου ειναι μηπως ομως μπορει να διορθωθει με καποιο ενεσιμο στο ιατρειο του? Λεω εγω τωρα....αν ομως δε του εχεις πλεον καμια εμπιστοσυνη σε καταλαβαινω απολυτα, θα κοιταξεις να βρεις αλλον γιατρο. Τωρα αν δεν ειναι τοσο σημαντικο αυτο που σε ενοχλει ( οι αλλοι αληθεια τι σου εχουν πει?) θα σου προτεινα να καθησεις στην ησυχια σου, γιατι ειναι μεγαλος μπελας να τρεχεις να βρεις τον καταλληλο γιατρο για επανορθωτικη ( ρωτησε κ εμας τους καμενους!!!).
Επρεπε να μη δωσεις ουτε ενα ευρω επιπλεον κ εκοβε το λαιμο του να σου βρει κρεβατι....στη τελικη γνωριζουν αρκετες μερες πριν, πόσα χειρουργεια θα κανουν κ ποσα κρεβατια θα χρειαστουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top