• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αυτο με το στησιμο εξω απο το ιατρειο το εχω σκεφτει και γω αλλα δεν το κανα , ασε που σηνηθως ειναι σε κατι κεντρικα μερη -πολυκατοικιες γραφεια που μπορει να εχει 20 γιατρους το κτιριο και θα βλεπεις και δεν θα ξερεις ποιος ειναι τι ..εκτος αμα βγαινουν με ναρθηκακι .η αμα δεν εχει πετυχει και βλεπεις περιεργες μυτες . αλλα τωρα που το σκεφτομαι θα βλεπεις οιδημα -μαυριλες κατω απο τα ματια και το καταλαβαινεις.εξω ακριβως απο την πορτα του ιατρειου παλι .θα φωναξουν καμια αστυνομια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αυτο με το στησιμο εξω απο το ιατρειο το εχω σκεφτει και γω αλλα δεν το κανα , ασε που σηνηθως ειναι σε κατι κεντρικα μερη -πολυκατοικιες γραφεια που μπορει να εχει 20 γιατρους το κτιριο και θα βλεπεις και δεν θα ξερεις ποιος ειναι τι ..εκτος αμα βγαινουν με ναρθηκακι .η αμα δεν εχει πετυχει και βλεπεις περιεργες μυτες . αλλα τωρα που το σκεφτομαι θα βλεπεις οιδημα -μαυριλες κατω απο τα ματια και το καταλαβαινεις.εξω ακριβως απο την πορτα του ιατρειου παλι .θα φωναξουν καμια αστυνομια .
ε, και??θα τους πεις, εγω κυριοι αστυνομικοι μου, τη μυτογκα μου δεν την εμπιστευομαι ετσι ευκολα σε καποιον απο αυτους τους εκκολαπτομενους χασαπηδες!!θελω να το ψαξω το πραγμα, ακομα κι αν χρειαστει να με παιρνετε αυτοφορο επι σειρα ετων, καθε φορα που θα τη στηνω εξω απο καποιο ιατρειο...!!!:mad:χαχαχα δεν ειμαι κοροιδο εγω...!!ετσι πες τους!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
o Παυλ. παιρνει 3500...το ικα δεν καλυπτει τιποτα για πλαστικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
o Παυλ. παιρνει 3500...το ικα δεν καλυπτει τιποτα για πλαστικη!

Εγώ έκανα την επέμβαση τον Γενάρη και το ΙΚΑ μου δωσε 126€. Παλια έδιναν κάτι περισσότερο, αλλά τώρα που τα ταμεία φαλήρισαν, δεν δίνουν σχεδον τίποτα. Τώρα πια μπορεί να μη δίνουν καν τα 126€. Όταν κάνεις το χειρουργείο, σου δίνει ο γιατρός μια απόδειξη ότι πήγες για διόρθωση διαφράγματος και το νοσοκομείο χαρτί νοσηλείας κτλ. Δεν φαίνεται η πλαστική, το διαφραγμα μόνο. Αυτά τα καταθέτεις στο ΙΚΑ και κάνεις το σταυρό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
για διαφραγμα καλυπτει(ακομη και τωρα)...για πλαστικη δεν καλυπτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
για διαφραγμα καλυπτει(ακομη και τωρα)...για πλαστικη δεν καλυπτει!

Παρ΄όλο που καλύπτει για διάφραγμα, τώρα πια επειδή τα ταμεία δεν έχουν χρήματα, δεν δίνουν.
Σου λένε, ας πηγαινες σε δημόσιο νοσοκομείο να το κάνεις.
Γιατί πήγες στο Ιδιωτικό?

Όμως επειδή μπορεί να ναι κάποιος τυχερός και να πάρει κάτι, οι γιατροί ξέρουν, και στα χαρτιά γράφουν ότι εγχειρήστηκες για διάφραγμα (αποκρύπτουν εντελώς την πλαστική), ώστε να πάρεις τουλαχιστον αυτά τα λίγα χρήματα που δικαιολογούν τα ταμεία για το διαφραγμα.
Κι εμένα δηλαδή τα χαρτιά μου, έγραφαν "Σκολίωση ρινικού διαφράγματος". Αυτά έδωσα στο ΙΚΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
το 3D βοηθάει πολύ στο να συνεννοηθούν γιατρός-ασθενής για το επιθυμητό αποτέλεσμα.
δες αυτό το ωραίο βίντεο με εξομοίωση 3D www.youtube.com/watch?v=FtM7Y645KaQ )

- από την άλλη δεν άκουσα κάποιον να πει πήγε σε αυτόν και του κατέστρεψε τη μύτη, του έκανε ζημιά κτλ.
- επίσης ο συγκεκριμένος φαίνεται να έχει αριθμητικά πάρα πολλές επεμβάσεις στο ενεργητικό του
(χωρίς αυτό να είναι κατ' ανάγκην κάτι θετικό. θα μπορούσε να είναι αρνητικό, π.χ. να σκεφτεί
κάποιος ότι κάνει πρόχειρες-γρήγορες επεμβάσεις ή ότι 6000+ επεμβάσεις είναι εξωπραγματικό νούμερο.
για κάποιους ΑΛΛΟΥΣ μάλιστα έχουν πει ότι ίσως να μη χειρουργούν οι ίδιοι οι "γνωστοί" γιατροί
και ότι εκτελούν άλλοι τις επεμβάσεις, π.χ. συνεργάτες, μαθητευόμενοι, εξού και τα κακά αποτελέσματα.
δηλαδή ο "γνωστός" γιατρός λειτουργεί ως "βιτρίνα", ως πόλος έλξης ασθενών-πελατών, και μόλις σε ναρκώσουν φεύγει πάει σε άλλον. αυτό ίσως είναι πολύ τραβηγμένο αλλά κάποια κακά αποτελέσματα δικαιολογούν αυτές τις υποψίες).

Kαλησπερα ,συμφωνω απολυτα μ'αυτο μου λες οτι το 3d βοηθαει κυριως στο να συννενοηθουν πολυ,γιατρος με ασθενη.(προσωπικα το θεωρω πολυ σημαντικο,αλλα και κατοχυροτικο...απο την αλλη)
Επισης οι προσωμειωσεις 2d ( προφιλ κυριως που δειχνουν ολοι)δεν μπορεις να εχεις πληρες πλανο.Πολλες φορες φτιαχνεις προφιλ και οι αλλαγες αυτες χαλαν το αμφας και το αντιστροφο.Ομως και τα 2 να φτιαξεις στον Η/Υ (προφιλ-αμφας)ενδιαμεσα "κρυβοντε" πολλα...
Αυτα οσο αναφορα το 3d ,oπου και το βιντεακι με το συστημα αυτο ,ειναι πολυ καλοο πραγματικα.

Αυτο που θα ηθελα,ειναι να μαθω πληροφοριες για τον συγκεκριμενο γιατρο στο βιντεο απο κατω, που καλω να δειτε απο το βιντεακι τα στοιχεια του γιατρου.Ειχε κανεις εμπειρια?

-Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
@john29, δε γνωρίζω κάτι για τον Μ.Γ.. απλά βρήκα το βίντεο στο youtube.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

curt441

Νεοφερμένος

Ο curt441 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλημερα σας ειναι η πρωτη φορα που γραφω!εν συντομια θα σας τα πω!εκανα ρινοπλαστικη και διαφραγμα στον σκ.. το 2010.ευχαριστημενος στην αρχη αλλα οσο περναγε ο καιρος χαλαγε τ διαφραγμα κ πλεον τ ρουθουνι π θα "φτιαχναμε" δεν αναπνεει σχεδον καθολου αν κλεισω τ αλλο ρουθουνι κ παρω αποτομη ανασα.και εχουν βγει κατι σαν καρουμπαλακια στα πλαγια της μυτης και βγαινουν συνεχεια με τον καιρο.και νιωθω μουδιασματα και σαν ηλεκτρισμο στα πλαγια της μυτης καμια φορα,ειδικα αν φορεσω εστω και για λιγο γιαλια.δεν ξερω πως να το εξηγησω.επισης αρχιζει και ξανασηκωνεται αργα και σταδιακα ενα κοκαλο εκει π παλια ηταν ο υβος.επισης η κορυφη πεφτει οσο περναει ο καιρος αλλα δε με ενοχλει αυτο.πηγα και του τα ειπα ολα αυτα το 2010 και μου πε δεν ειναι τιποτα.οσο περναει ο καιρος ολο και χειροτερευει ομως.πηξα φετος ν ακουσω και μια αλλη γνωμη στον παυλ...μ πε πως εχουν γινει πολλα λαθη και μονο με επανεχειριση διορθωνεται κ πως φυσκικα κ δεν ειναι ιδεα μου ολα αυτα οπως ειπε ο σκ..γενικα δεν πηγε να καλυψει τον σκ..καμια παρομοια εμπειρια?σιμβουλες?ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
καλημερα σας ειναι η πρωτη φορα που γραφω!εν συντομια θα σας τα πω!εκανα ρινοπλαστικη και διαφραγμα στον σκ.. το 2010.ευχαριστημενος στην αρχη αλλα οσο περναγε ο καιρος χαλαγε τ διαφραγμα κ πλεον τ ρουθουνι π θα "φτιαχναμε" δεν αναπνεει σχεδον καθολου αν κλεισω τ αλλο ρουθουνι κ παρω αποτομη ανασα.και εχουν βγει κατι σαν καρουμπαλακια στα πλαγια της μυτης και βγαινουν συνεχεια με τον καιρο.και νιωθω μουδιασματα και σαν ηλεκτρισμο στα πλαγια της μυτης καμια φορα,ειδικα αν φορεσω εστω και για λιγο γιαλια.δεν ξερω πως να το εξηγησω.επισης αρχιζει και ξανασηκωνεται αργα και σταδιακα ενα κοκαλο εκει π παλια ηταν ο υβος.επισης η κορυφη πεφτει οσο περναει ο καιρος αλλα δε με ενοχλει αυτο.πηγα και του τα ειπα ολα αυτα το 2010 και μου πε δεν ειναι τιποτα.οσο περναει ο καιρος ολο και χειροτερευει ομως.πηξα φετος ν ακουσω και μια αλλη γνωμη στον παυλ...μ πε πως εχουν γινει πολλα λαθη και μονο με επανεχειριση διορθωνεται κ πως φυσκικα κ δεν ειναι ιδεα μου ολα αυτα οπως ειπε ο σκ..γενικα δεν πηγε να καλυψει τον σκ..καμια παρομοια εμπειρια?σιμβουλες?ευχαριστω!
πω-πω, ρε φιλε μου...τι να πω!ελεος δηλ., τοσο αχρηστοι ειναι??αν κ καπου διαβασα, παιδια οτι για την μη επιτυχη εκβαση μιας ρινοπλαστικης παιζει πολυ σημαντικο ρολο κ η ιδιοσυγκρασια του χειρουργημενου κ αλλοι παραγοντες(οργανισμος κλπ)!!οποτε μπορει κ ο οργανισμος σου να μην δεχτηκε καλα την αλλαγη...αλλα για να σου ειπε ο αλλος οτι εγιναν λαθη, ειναι το πιθανοτερο!!παντως, ετσι, οως μας τα περιγραφεις εγω προσωπικα πιστευω οτι μια δευτερη επεμβαση σε εναν εμπειρο γιατρο ειναι αναγκαια, αφου εκτος απο το αισθητικο που αρχιζει, οπως μας λες, να θυμιεται τον παλιο του εαυτο, υπαρχει κ προβλημα αναπνοης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
καλημερα σας ειναι η πρωτη φορα που γραφω!εν συντομια θα σας τα πω!εκανα ρινοπλαστικη και διαφραγμα στον σκ.. το 2010.ευχαριστημενος στην αρχη αλλα οσο περναγε ο καιρος χαλαγε τ διαφραγμα κ πλεον τ ρουθουνι π θα "φτιαχναμε" δεν αναπνεει σχεδον καθολου αν κλεισω τ αλλο ρουθουνι κ παρω αποτομη ανασα.και εχουν βγει κατι σαν καρουμπαλακια στα πλαγια της μυτης και βγαινουν συνεχεια με τον καιρο.και νιωθω μουδιασματα και σαν ηλεκτρισμο στα πλαγια της μυτης καμια φορα,ειδικα αν φορεσω εστω και για λιγο γιαλια.δεν ξερω πως να το εξηγησω.επισης αρχιζει και ξανασηκωνεται αργα και σταδιακα ενα κοκαλο εκει π παλια ηταν ο υβος.επισης η κορυφη πεφτει οσο περναει ο καιρος αλλα δε με ενοχλει αυτο.πηγα και του τα ειπα ολα αυτα το 2010 και μου πε δεν ειναι τιποτα.οσο περναει ο καιρος ολο και χειροτερευει ομως.πηξα φετος ν ακουσω και μια αλλη γνωμη στον παυλ...μ πε πως εχουν γινει πολλα λαθη και μονο με επανεχειριση διορθωνεται κ πως φυσκικα κ δεν ειναι ιδεα μου ολα αυτα οπως ειπε ο σκ..γενικα δεν πηγε να καλυψει τον σκ..καμια παρομοια εμπειρια?σιμβουλες?ευχαριστω!

curt441,

εσύ βλέπεις-νιώθεις προβλήματα. ο παυλ. που επισκέφτηκες,
συμφωνεί μαζί σου και λέει έχουν γίνει πολλά λάθη. από την άλλη
ο σκούρας που εγχειρίστηκες λέει δεν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα.

όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να έχετε δίκαιο και οι μεν και οι δε.
α) είσαι φαντασιόπληκτος και ο παυλ. το εκμεταλλεύεται ή
β) δεν είσαι φαντασιόπληκτος και ο παυλ. έχει δίκιο,
άρα όταν πήγες για εγχείριση στον σκούρα κάτι πήγε πολύ στραβά.

από την άλλη, για να παίξουμε και το δικηγόρο του διαβόλου,
γ) ίσως είσαι βαλτός για να δυσφημίσεις τον σκ....
διάβασε το σχόλιο #2226 ("για κάποιους ΑΛΛΟΥΣ...")

τι άλλο να πει κανείς φίλε. μακάρι να κάνεις επιτυχημένη επανεγχείριση.
κάτι τέτοια ακούω και όλο το αναβάλλω κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Στο Γεννηματάς που πήγα εγώ για τη ρινοπλαστική ήταν τελείως ΓΤΠ. Είχα συνεννοηθεί, που λέτε, κανονικά με το γιατρό, κουβάλησα τη μάνα μου με το κουτσό πόδι από επαρχία, γιατί ζητήσανε να παρευρίσκεται και ένας δικός μου στην εγχείρηση, πήρε ο αδερφός μου 2 μέρες άδεια από τη δουλειά για να μας πηγαινοφέρνει, έφαγα 4 ολόκληρες ώρες για να πραγματοποιήσω κάτι εξετάσεις την προηγούμενη μέρα, έκανα κανονικά την εισαγωγή και τελευταία στιγμή, επειδή ζήτησα να τηρήσουν εχεμύθεια απέναντι στον αδερφό μου που νόμιζα ότι είναι αντίθετος στην πλαστική, μου την αναβάλλουν, γιατί δήθεν δε φαινόμουν πολύ "σίγουρος" και έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση. Ρε δεν πάτε στο δι@ολο που θα μου πείτε εσείς εμένα τι νιώθω εγώ μέσα μου, λες και με ξέρετε χρόνια; Που μου το παίζετε και ψυχολόγοι, ξερόλες; Τόση ξενέρα δεν έχω ξαναφάει ποτέ στη ζωή μου. Να έχω κινήσει γη και ουρανό και στο τέλος, χωρίς καμιά ευαισθησία, να μου ρίχνουν άκυρο. Το ειρωνικό, αδερφίστικο υφάκι ενός από τους γιατρούς ακόμα να το ξεχάσω. Ιδιωτικός και πάλι ιδιωτικός, αλλά... no money, no honey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

curt441

Νεοφερμένος

Ο curt441 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πω-πω, ρε φιλε μου...τι να πω!ελεος δηλ., τοσο αχρηστοι ειναι??αν κ καπου διαβασα, παιδια οτι για την μη επιτυχη εκβαση μιας ρινοπλαστικης παιζει πολυ σημαντικο ρολο κ η ιδιοσυγκρασια του χειρουργημενου κ αλλοι παραγοντες(οργανισμος κλπ)!!οποτε μπορει κ ο οργανισμος σου να μην δεχτηκε καλα την αλλαγη...αλλα για να σου ειπε ο αλλος οτι εγιναν λαθη, ειναι το πιθανοτερο!!παντως, ετσι, οως μας τα περιγραφεις εγω προσωπικα πιστευω οτι μια δευτερη επεμβαση σε εναν εμπειρο γιατρο ειναι αναγκαια, αφου εκτος απο το αισθητικο που αρχιζει, οπως μας λες, να θυμιεται τον παλιο του εαυτο, υπαρχει κ προβλημα αναπνοης!!

θα γινει δευτερη επεμβαση αλλα τωρα ψαχνω σε ποιον.ρωτησα αν μπορει να ωφειλεται σε ιδιοσυγκρασιακους παραγοντες αλλα μου ειπε πως λιγοτερο ισως οφειλεται,περισσοτερο να εχει γινει καποιο λαθος

curt441,

εσύ βλέπεις-νιώθεις προβλήματα. ο παυλιδέλης που επισκέφτηκες,
συμφωνεί μαζί σου και λέει έχουν γίνει πολλά λάθη. από την άλλη
ο σκούρας που εγχειρίστηκες λέει δεν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα.

όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να έχετε δίκαιο και οι μεν και οι δε.
α) είσαι φαντασιόπληκτος και ο παυλ. το εκμεταλλεύεται ή
β) δεν είσαι φαντασιόπληκτος και ο παυλιδέλης έχει δίκιο,
άρα όταν πήγες για εγχείριση στον σκούρα κάτι πήγε πολύ στραβά.

από την άλλη, για να παίξουμε και το δικηγόρο του διαβόλου,
γ) ίσως είσαι βαλτός για να δυσφημίσεις τον σκούρα.
διάβασε το σχόλιο #2226 ("για κάποιους ΑΛΛΟΥΣ...")

τι άλλο να πει κανείς φίλε. μακάρι να κάνεις επιτυχημένη επανεγχείριση.
κάτι τέτοια ακούω και όλο το αναβάλλω κι εγώ...

θα παω και σε δημοσιο νοσοκομειο για να σιγουρευτω πως δε μου τα ειπε ολα αυτα για τα λεφτα ο παυλ.αυτο το λινκ που δυσφημιζει τον παυλ διαβασα κ χαλασε καπως η εντυπωση μου για το γιατρο

Στο Γεννηματάς που πήγα εγώ για τη ρινοπλαστική ήταν τελείως ΓΤΠ. Είχα συνεννοηθεί, που λέτε, κανονικά με το γιατρό, κουβάλησα τη μάνα μου με το κουτσό πόδι από επαρχία, γιατί ζητήσανε να παρευρίσκεται και ένας δικός μου στην εγχείρηση, πήρε ο αδερφός μου 2 μέρες άδεια από τη δουλειά για να μας πηγαινοφέρνει, έφαγα 4 ολόκληρες ώρες για να πραγματοποιήσω κάτι εξετάσεις την προηγούμενη μέρα, έκανα κανονικά την εισαγωγή και τελευταία στιγμή, επειδή ζήτησα να τηρήσουν εχεμύθεια απέναντι στον αδερφό μου που νόμιζα ότι είναι αντίθετος στην πλαστική, μου την αναβάλλουν, γιατί δήθεν δε φαινόμουν πολύ "σίγουρος" και έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση. Ρε δεν πάτε στο δι@ολο που θα μου πείτε εσείς εμένα τι νιώθω εγώ μέσα μου, λες και με ξέρετε χρόνια; Που μου το παίζετε και ψυχολόγοι, ξερόλες; Τόση ξενέρα δεν έχω ξαναφάει ποτέ στη ζωή μου. Να έχω κινήσει γη και ουρανό και στο τέλος, χωρίς καμιά ευαισθησία, να μου ρίχνουν άκυρο. Το ειρωνικό, αδερφίστικο υφάκι ενός από τους γιατρούς ακόμα να το ξεχάσω. Ιδιωτικός και πάλι ιδιωτικός, αλλά... no money, no honey.

παντως για το τμημα πλαστικης χειρουργικης του γεννηματα εχω ακουσει τα καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
παντως για το τμημα πλαστικης χειρουργικης του γεννηματα εχω ακουσει τα καλυτερα
Ίσως για διάφραγμα. Το έξτρα πρέπει να σου βγάζουνε την παναγία για να σου το κάνουν. Για την ιστορία μου τι έχεις να πεις; Ήταν σωστή η συμπεριφορά τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θα παω και σε δημοσιο νοσοκομειο για να σιγουρευτω πως δε μου τα ειπε ολα αυτα για τα λεφτα ο παυλ.αυτο το λινκ που δυσφημιζει τον παυλ διαβασα κ χαλασε καπως η εντυπωση μου για το γιατρο

αν εννοείς το #2226, επισημαίνω ξανά ότι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ
ΡΙΝΟΠΛΑΣΤΙΚΟ/ΩΡΛ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ.
τα σχόλια στο ίντερνετ δεν είναι όλα ειλικρινή. κάποια μπορεί να κρύβουν
επαγγελματικές σκοπιμότητες ή να είναι γνώμες εντελώς υποκειμενικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα ειναι κανενας που να εχει κανει ρινοπλαστικη και να εμεινε ευχαριστημενος.Ολο για στραβες διαβαζω,τι σκατα αγγουρια δεν μπορω να καταλαβω,δεν συνεννοηθηκατε καθολου με γιατρο?συνεννοηθηκατε αποσαφηνιστηκαν τα παντα,και ειναι τοσο αμπαλοι...τι να πω?
Να τη κανω τη γαμωεπεμβαση η θα παω για μαλλι και θα βγω κουρεμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Στο Γεννηματάς που πήγα εγώ για τη ρινοπλαστική ήταν τελείως ΓΤΠ. Είχα συνεννοηθεί, που λέτε, κανονικά με το γιατρό, κουβάλησα τη μάνα μου με το κουτσό πόδι από επαρχία, γιατί ζητήσανε να παρευρίσκεται και ένας δικός μου στην εγχείρηση, πήρε ο αδερφός μου 2 μέρες άδεια από τη δουλειά για να μας πηγαινοφέρνει, έφαγα 4 ολόκληρες ώρες για να πραγματοποιήσω κάτι εξετάσεις την προηγούμενη μέρα, έκανα κανονικά την εισαγωγή και τελευταία στιγμή, επειδή ζήτησα να τηρήσουν εχεμύθεια απέναντι στον αδερφό μου που νόμιζα ότι είναι αντίθετος στην πλαστική, μου την αναβάλλουν, γιατί δήθεν δε φαινόμουν πολύ "σίγουρος" και έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση. Ρε δεν πάτε στο δι@ολο που θα μου πείτε εσείς εμένα τι νιώθω εγώ μέσα μου, λες και με ξέρετε χρόνια; Που μου το παίζετε και ψυχολόγοι, ξερόλες; Τόση ξενέρα δεν έχω ξαναφάει ποτέ στη ζωή μου. Να έχω κινήσει γη και ουρανό και στο τέλος, χωρίς καμιά ευαισθησία, να μου ρίχνουν άκυρο. Το ειρωνικό, αδερφίστικο υφάκι ενός από τους γιατρούς ακόμα να το ξεχάσω. Ιδιωτικός και πάλι ιδιωτικός, αλλά... no money, no honey.

εγώ αυτό ξέρεις πως το μεταφράζω?? ...ο γιατρός δεν ήταν σίγουρος για το αποτέλεσμα, και μάλλον ήθελε να αποφύγει τα μετέπειτα.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΓΤ ΜΑΛΛΟΝ ΓΛΙΤΩΣΕΣ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!!!....σε ποιον πήγες btw???...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα ειναι κανενας που να εχει κανει ρινοπλαστικη και να εμεινε ευχαριστημενος.Ολο για στραβες διαβαζω,τι σκατα αγγουρια δεν μπορω να καταλαβω,δεν συνεννοηθηκατε καθολου με γιατρο?συνεννοηθηκατε αποσαφηνιστηκαν τα παντα,και ειναι τοσο αμπαλοι...τι να πω?
Να τη κανω τη γαμωεπεμβαση η θα παω για μαλλι και θα βγω κουρεμενος.

σίγουρα υπάρχει, αλλά αυτοί που έχουν κάνει πετυχημένη συνεχίζουν την ζωούλα τους κανονικά, και δεν έχουν λόγο να μπουν στο φορουμ :P:P.....και πολύ καλά κάνουν φυσικά! εδώ οι περισσότεροι είμαστε οι "καμμένοι" της υπόθεσης.....όσο γι αυτό για την συνεννόηση, σε πληροφορώ πιο σαφής δεν θα μπορούσα να είμαι, και στις 2 φορές.....αλλά αυτό που τελικά έχω καταλάβει είναι ότι μερικοί γιατροί είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ και στην αρχή δεν παίρνεις χαμπάρι....μετά όμως, βγαίνει ο πραγματικός εαυτός τους.....:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

curt441

Νεοφερμένος

Ο curt441 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν ειναι θεμα υποκριτηκης,για ολους παρχουν κακα σχολια.το θεμα ειναι να εισαι τυχερος και να μη χειρουργησει κανας βοηθος του.κανενας γιατρος δε θελει να εχει δυσαρεστημενους ασθενεις.το θεμα ειναι μεχρι τι μπορει να κανει ο καθενας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εμενα παντως ο ...... μου ειχε πει το εξης πριν την επεμβαση : 'Μην αρχισεις τα 'τη θελω ετσι, τη θελω αλλιως..' το αποτελεσμα θα ειναι ενα!' και αυτο ισχυει. Δε μπορεις να κανεις παραγγελια. Μια επιτυχημενη πλαστικη για να ειμαστε και προσγειωμενοι ειναι μια βελτωμενη εκδοση της μυτης που ηδη εχεις κι ας μην ειναι τελεια. Εγω πχ δεν ειμαι 100% ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα αλλα ειναι ενα επιτυχημενο αποτελεσμα συγκριτικα με τη μυτη που ειχα. Και τη συνηθιζω. Η αδερφη μου ειχε κανει πριν 15 χρονια σε δημοσιο και δεν ειναι ευχαριστημενη ενω για 'μενα η μυτη της ειναι super. Μια συμβουλη που θα εδινα ειναι να τονισεις στο γιατρο τι ΔΕΝ θελεις . Ισως αυτο ειναι πιο εφικτο ωστε να ξερει τι να προσεξει. Και μια αλλη συμβουλη .... να μη μπαινουν οι υποψηφιοι σε αυτο το φορουμ συνεχεια (για να μην πω καθολου)! Πιο πολυ τρελαινεσαι παρα βοηθιεσαι εδω μου φαινεται. Επισης καποιος ειπε οτι ο ...... κανει ιδιες μυτες...αυτο σιγουρα δεν ισχυει..οποια εχω δει ειναι διαφορετικη εντελως μην τρελαθουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top