• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εγω οταν εβγαλα τον ναρθηκα ημουν πρησμενη αλλα μετα δεν πρηστηκα αλλο ( αναμεσα στα ματια ητανε εντονο το πρηξιμο) μετα οσο περναγαν οι μερες ξεπρηζομουν...και ουτε ηταν τοσο πρησμενη η μυτη που να μην μπορουσα να κυκλοφορησω...φυσιολογικα πραγματα! για καθαρισμους δεν πηγαινα...μονο μια φορα 2 βδομαδες μετα το χειρουργειο πηγα.ειμαι απο επαρχια και δεν γινοταν να πηγαινοερχομαι αθηνα.αλλα δεν με ενοχλουσε κιολας, απλα αυτες τισ 2 βδομαδες μεχρι να παω για καθαρισμο ενιωθα λες και ημουν μπουκωμενη( δεν ξερω τι εννοειται καθαρισμο εμενα με ενα ψαλιδακι μου εκοψε τα αιματα που ειχαν ξεραθει ) σιγουρα παιζει ρολο και ο οργανισμος του καθενος.εγω οπως εχω ξαναπει τριτη χειρουργηθηκα και την πεμπτη ειχα παει με την ξαδερφη μου στα μαγαζια για να ψωνισει...ητανε μεγαλη εβδομαδα και εκανα τα παντα και για ποτο εβγαινα και σινεμα ενιωθα πολυ καλα ( απλα ολοι με κοιταγαν που ημουν με το γυψο στη μυτη).τωρα για την διαδικασια του χειρουργειου εμενα μου ειχε πει να μην φαω τιποτα και να μην πιω ουτε νερο μετα τισ 9 το βραδυ, πηγα το πρωι στο νοσοκομειο εκανα τις εξετασεις και μετα απο καμια ωρα ηρθαν και με πηραν απο το δωματιο που περιμενα για να με πανε στο χειρουργειο...ηρθε η νοσοκομα μου λεει γδυσου εντελως (φορεσα μια πρασινη ρομπα) ανεβηκα στο φοριο ( εγω δεν ηθελα της ελεγα δεν ειμαι αρρωστη θα παω με τα ποδια στο χειρουργειο αλλα αυτη επεμενε) ε με πηγαν στο χειρουργειο μου κανανε την αναισθησια και αυτο ηταν...ευτυχως ολα πηγαν καλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μαλ@κια αυτο να σου πουν να βγαλεις τα ρουχα σου για να φορεσεις τη ρομπα,τι ειναι αυτα!χαχα!και αυτο με το φορειο,οντως λες και εισαι αρρωστος.
Θα συμφωνησω σε αυτο που λες ο καθενας τελικα βιωνει μια κατασταση αναλογα τον οργανισμο του,και τη ψυχη του.Και καλο ειναι μην ακους κανενα.

Μπορει να ακουσεις (συνηθως γυναικες )για κατι εντελως ανωδυνο ασημαντο να το κανουν κατι το πολυ σπουδαιο και φοβερο)
Κατι παρομοιο ειχα βιωσει με μια εξαγωγη φρονημητη μου.Οσους ακουγα μου λεγαν ωχ ,ωχ ,μαρτυριο κτλ.ειδικα κοπελες...Η περιπτωση μου δεν ηταν και απλη σχετικα (μονο σε γναθοχειρουργό)και πραγματικα δεν ηταν καθολου ετσι,μια χαρα(δεν ηταν ευχαριστο μεν αλλα και σιγα το πραμα),κι απο πονο που μου λεγανε θα πλανταξεις ,περιμενα και ελεγα τωρα τωρα θα με πονεσει,ως καποια στιγμη μου λεει σε 5 τελειωσαμε,και του λεω και ο πονος?ποιος πονος μου λεει,ο πονος ειναι μετα!Αλλα ακομη και μετα δεν πηρα τιποτα απ'οτι μου εγραψε,το παλευα!!Πραγματικα το σκεφτομε και γελαω(να σημειωσω βεβαια οτι ειμαι κ λιγο ψυχακιας εγω,εχω κανει και 3 σφραγισματα-τροχο χωρις αναισθητικο,εκει ομως οντως "πεθανα"!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παντως να ξερεις στο χειρουργειο πρεπει να εισαι γυμνος...(με την ρομπα που θα σου δωσουν ουτε εσωρουχα) η μυτη δεν εχει καθολου πονο...εμενα μου το ειχε πει απο πριν ο γιατρος αλλα ειχα σκεφτει οτι ετσι μου το λεει για να μην φοβηθω και να το κανω.οταν λεω καθολου...καθολου!!!( αν δεν την πιασεις εννοειται)οταν εφυγα απο το νοσοκομειο μου εγραψε να παρω mesulid αλλα εγω η "εξυπνη" τις πρωτες μερες δεν τα επαιρνα ( αφου δεν πονουσα γιατι να τα παρω) αλλα μετα μου ειπε ο γιατρος οτι μου τα ειχε δωσει για το πρηξιμο.ααα και μετα απο το χειρουργειο πηρα για 4 μερες αντιβιωση.μια αποφαση ειναι...εγω θυμαμαι που ηρθε ο αναισθησιολογος στο χειρουργειο μου εκανε την πρωτη ενεση και μου ειπε τωρα θα νιωσεις σαν να εχεις πιει 2 ποτηρακια κρασι...ε αυτο ηταν!οταν ανοιξα τα ματια μου ημουν με καινουργια μυτη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ουτε εσωρουχα??Δε υπαρχει περιπτωση.
Και καλα υπαρχει κανας λογος ιδιαιτερος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
δεν ξερω για ποιο λογο δεν κανει να φορας ουτε τα εσωρουχα στο χειρουργειο...οοτι χειρουργειο και να κανεις δεν φορας τιποτα!ααα και εννοειται οχι νυχια βαμμενα(οχι οτι σε αφορα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ααα και εννοειται οτι δεν κανει να καπνισεις καθολου καποιες μερες πριν(δεν θυμαμαι ποσες μου ειχε πει γιατι δεν καπνιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Οταν βγαζεις το ναρθηκα δηλαδη βλεπεις (για λιγο)το τελικο αποτελεσμα(και το ακρορινιο και ολα)?πως θα ειναι δηλαδη μετα το περας του πρηξιματος (10 μηνες στη περιπτωση σου)και μετα αρχιζει και γινετε σα τερας?Μεγαλη αποκλιση?

Οταν ειναι πρησμενη ολο αυτο το καιρο,μπορεις να εμφανιστεις σε κοσμο κανονικα και να μη φανει τιποτα.Θελω να πω ακομη και πρησμενη ειναι καλυτερη απο πριν?
-Eυχαριστω

Ακριβώς όπως τα λες. Μη φανταστείς ότι το πρήξιμο μετά είναι μεγάλο. Απλά εσύ, που είναι δική σου η μύτη, και την κοιτάς κάθε λίγο και λιγάκι, θα το βλέπεις. Σαν τέρας δεν γίνεται ποτέ. Πάντα θα ναι καλύτερη από πριν. (Δεδομένου ότι πέτυχε η επέμβαση). Φυσικά εμφανίζεσαι σε κόσμο χωρίς να πεις τίποτα (αρκεί να χουν φύγει οι μελανιές και ο νάρθηκας). Κανείς δεν θα καταλάβει τίποτα στην αρχή γιατί θα ναι πρησμένη και θα μοιάζει με την παλιά.
Το Μελινάκι είναι εξαίρεση, στους περισσότερους πρήζεται. Οι καθαρισμοί δεν είναι αυτό που περιγράφει το Μελινάκι. Ουσιαστικά σου βάζουν ένα σωληνακι το οποίο ρουφάει τα υπολείματα αίματος, σαν μικροσκοπικο ηλεκτρικό σκουπάκι. Αυτό είναι λίγο άβολο. Αν και μερικές φορές ούτε που το χα καταλάβει. Και έτσι δεν θα μπουκώνεσαι καθόλου. Δεν κάνει να καπνίσεις για λίγο καιρό και δεν κάνει να φορέσεις γυαλιά για 3 μήνες. Πόνο δεν έχει καθόλου, μα καθόλου. Το μόνο ότι είναι λίγο άβολο στην αρχή, γιατί είσαι με τις γάζες και είσαι σαν μπουκωμένο κτλ.

Άλλη ερώτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
πω-πω, παιδια...ενω εχω παρει τις αποφασισεις μου, οσο σας διαβαζω περι διαδικασιων κλπ αγχωνομαι!!(:οντως, στο χειρουργειο σε βαζουν γδυτο κ μαλιστα σε ξυριζουν κ στα επιμαχα σημεια(εγω αγχωνομαι μηπως υπαρξει καμια ανεπιθυμητη αντιδρσση μελων του σωματος μου εκεινη την ωρα, αλλα με τοση αγωνια ελπιζω πως οχι!!χαχαχαχα)!!οσον αφορα στα γυαλια, δεν ξερω ρε παιδια, εμενα ο δικος μου μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι θα μπορω να τα φοραω αμεσως!!ειναι ορασεως...γι αυτο!!εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
πω-πω, παιδια...ενω εχω παρει τις αποφασισεις μου, οσο σας διαβαζω περι διαδικασιων κλπ αγχωνομαι!!(:οντως, στο χειρουργειο σε βαζουν γδυτο κ μαλιστα σε ξυριζουν κ στα επιμαχα σημεια(εγω αγχωνομαι μηπως υπαρξει καμια ανεπιθυμητη αντιδρσση μελων του σωματος μου εκεινη την ωρα, αλλα με τοση αγωνια ελπιζω πως οχι!!χαχαχαχα)!!οσον αφορα στα γυαλια, δεν ξερω ρε παιδια, εμενα ο δικος μου μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι θα μπορω να τα φοραω αμεσως!!ειναι ορασεως...γι αυτο!!εσεις τι λετε?

Καλέ ποιο ξύρισμα στα επίμαχα σημεία? Τί είναι αυτά που λες? Σε ξυρίζουν όταν πρόκειται να γεννήσεις!
Όντως φοράς μια ποδιά, και ένα εσώρουχο που σου δίνουν αυτοί, ένα μικρό βρακάκι.
Ο λόγος είναι επειδή αυτά είναι αποστειρωμένα, και δεν κάνει να μπουν κανονικά ρούχα στο χειρουργείο.
Και στα πατουσάκια φοράς κάτι ειδικα καλτσάκια δικά τους, από το ίδιο υλικό που είναι και η ποδιά.
Τα επίμαχα σημεία ούτε τους αφορούν, ούτε τα βλέπουν ποτέ.

Γυαλιά δεν γίνεται να βάλεις. Σου λένε να βάλεις φακούς αν έχεις πρόβλημα όρασης. Τώρα αν ο δικός σου, σου λέει άλλα, κάτι θα ξέρει παραπάνω. Μία φίλη φίλου, είχε φορέσει γυλιά και της είχε μείνει σημάδι.

Μην τρομάζεις με τις διαδικασίες, δεν είναι τίποτα.
Τώρα που έχει περάσει καιρός και χαίρομαι τη μύτη μου, μου φαίνεται σαν να μην έπαθα ποτέ τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλέ ποιο ξύρισμα στα επίμαχα σημεία? Τί είναι αυτά που λες? Σε ξυρίζουν όταν πρόκειται να γεννήσεις!
Όντως φοράς μια ποδιά, και ένα εσώρουχο που σου δίνουν αυτοί, ένα μικρό βρακάκι.
Ο λόγος είναι επειδή αυτά είναι αποστειρωμένα, και δεν κάνει να μπουν κανονικά ρούχα στο χειρουργείο.
Και στα πατουσάκια φοράς κάτι ειδικα καλτσάκια δικά τους, από το ίδιο υλικό που είναι και η ποδιά.
Τα επίμαχα σημεία ούτε τους αφορούν, ούτε τα βλέπουν ποτέ.

Γυαλιά δεν γίνεται να βάλεις. Σου λένε να βάλεις φακούς αν έχεις πρόβλημα όρασης. Τώρα αν ο δικός σου, σου λέει άλλα, κάτι θα ξέρει παραπάνω. Μία φίλη φίλου, είχε φορέσει γυλιά και της είχε μείνει σημάδι.

Μην τρομάζεις με τις διαδικασίες, δεν είναι τίποτα.
Τώρα που έχει περάσει καιρός και χαίρομαι τη μύτη μου, μου φαίνεται σαν να μην έπαθα ποτέ τίποτα.
παλι καλα, γιατι πριν μερικα χρονια που ειχε κανει ο πατερας μου ενα χειρουργειο(δε θυμαμαι τι ακριβως), τον ειχαν ξυρισει προφανως για λογους υγιεινης!!ευτυχως γιατι ειχα αυτην την εντυπωση!!χαχα οσο για τα γυαλια, οντως μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα!παρολα αυτα θα προσπαθησω να φορεσω φακους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
παλι καλα, γιατι πριν μερικα χρονια που ειχε κανει ο πατερας μου ενα χειρουργειο(δε θυμαμαι τι ακριβως), τον ειχαν ξυρισει προφανως για λογους υγιεινης!!ευτυχως γιατι ειχα αυτην την εντυπωση!!χαχα οσο για τα γυαλια, οντως μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα!παρολα αυτα θα προσπαθησω να φορεσω φακους!!

Καλή επιτυχία. Πότε με το καλό θα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλή επιτυχία. Πότε με το καλό θα πας?
σ' ευχαριστω πολυ-πολυ!να 'σαι καλα!αν ολα παν οπως τα υπολογιζω, ελπιζω εντος του νοεμβρη να το κανω!!:clapup:αυτη τη στιγμη που στο γραφω κ το σκεφτομαι, στην ιδεα κ μονο αγχωνομαι, αλλα ειναι το μονο, που δε θα με σταματησει...trust me!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
σ' ευχαριστω πολυ-πολυ!να 'σαι καλα!αν ολα παν οπως τα υπολογιζω, ελπιζω εντος του νοεμβρη να το κανω!!:clapup:αυτη τη στιγμη που στο γραφω κ το σκεφτομαι, στην ιδεα κ μονο αγχωνομαι, αλλα ειναι το μονο, που δε θα με σταματησει...trust me!!;)

Έχεις διαλέξει και καλή εποχή. Στα κρύα είναι καλύτερα να κάνουμε τέτοιες επεμβάσεις, κλείνουν γρηγορότερα οι πληγές, και γενικά δεν θα κάνει να είσαι στον ήλιο μετά πολύ, οπότε σούπερ!
Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Το ξέρω πως δεν είνα ότι θα πατήσεις ένα κουμπί και θα ξεαγχωθείς, αλλά να σκέφτεσαι το "μετά". Θα τραβήξεις μια τόση δα ταλαιπωρία, που μετά ούτε που θα την θυμάσαι, και θα αποκτήσεις τη μυτούλα των ονείρων σου.
Εγώ όταν το έκανα, ενα πράγμα σκεφτόμουν. "Μα γιατί δεν το χα κάνει τόσα χρόνια???".

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Έχεις διαλέξει και καλή εποχή. Στα κρύα είναι καλύτερα να κάνουμε τέτοιες επεμβάσεις, κλείνουν γρηγορότερα οι πληγές, και γενικά δεν θα κάνει να είσαι στον ήλιο μετά πολύ, οπότε σούπερ!
Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Το ξέρω πως δεν είνα ότι θα πατήσεις ένα κουμπί και θα ξεαγχωθείς, αλλά να σκέφτεσαι το "μετά". Θα τραβήξεις μια τόση δα ταλαιπωρία, που μετά ούτε που θα την θυμάσαι, και θα αποκτήσεις τη μυτούλα των ονείρων σου.
Εγώ όταν το έκανα, ενα πράγμα σκεφτόμουν. "Μα γιατί δεν το χα κάνει τόσα χρόνια???".

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις! :)
απο το στομα σου κ στου θεου τ'αφτι!ναι, νομιζω ειναι η καλυτερη εποχη!!ευχομαι μεχρι τα Χριστουγεννα να χουν αλλαξει ολα...κ η μυτουλα κ η ψυχολογια κ ολα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
σ' ευχαριστω πολυ-πολυ!να 'σαι καλα!αν ολα παν οπως τα υπολογιζω, ελπιζω εντος του νοεμβρη να το κανω!!:clapup:αυτη τη στιγμη που στο γραφω κ το σκεφτομαι, στην ιδεα κ μονο αγχωνομαι, αλλα ειναι το μονο, που δε θα με σταματησει...trust me!!;)

Εκτος απο αυτα που σου ειπε η Gilda ,που εχει κανει και κατι θα ξερει...Νομιζω πως πρεπει να οπλιστεις με θαρρος και να μη σε φοβηζει τιποτα,τι αντρας εισαι ρεεει!!χαχαχα!
Eαν εχεις τα χρηματα κ επιλεξει το γιατρο πηγαινε (γνωμη μου)και αυριο (που λεει ο λογος )και κλεισε το χειρουργειο.
Ειναι προτιμοτερο να ζεις στο τωρα...παρα σε ενα υποθετικο μελλον μεσ το κεφαλι σου,και να σκεφτεσε και να το ξανασκεφτεσε κ.ο.κ.Καποιες φορες στη ζωη πρεπει να ειμαστε αποφαστηκοι.

Μακαρι να ειχα τα χρηματα αυριο θα εμπαινα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ειναι προτιμοτερο να ζεις στο τωρα...παρα σε ενα υποθετικο μελλον μεσ το κεφαλι σου,και να σκεφτεσε και να το ξανασκεφτεσε κ.ο.κ.Καποιες φορες στη ζωη πρεπει να ειμαστε αποφαστηκοι.

Μακαρι να ειχα τα χρηματα αυριο θα εμπαινα!
https://www.e-steki.gr/member.php?u=65861

[/QUOTE]τελικα εσυ εχεις πιασει για τα καλα το νοημα!!εχεις απολυτο δικιο...δε φανταζεσαι ποσες φορες δεν εχω ζησει το "τωρα" επειδη το αναγω σε μια μελλοντικη φαση:(ειναι ο,τι χειροτερο!!οντως, στη ζωη, παιδια, χρειαζεται αποφασιστικοτητα πολλες φορες,γιατι αλλιως δε ζεις...ευχομαι κ σε σενα ,αν πραγματικα το θελεις, να βρεις τον τροπο κ ο,τι αλλο χρειαζεσαι, για να το κανεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εκτος απο αυτα που σου ειπε η Gilda ,που εχει κανει και κατι θα ξερει...Νομιζω πως πρεπει να οπλιστεις με θαρρος και να μη σε φοβηζει τιποτα,τι αντρας εισαι ρεεει!!χαχαχα!
Eαν εχεις τα χρηματα κ επιλεξει το γιατρο πηγαινε (γνωμη μου)και αυριο (που λεει ο λογος )και κλεισε το χειρουργειο.
Ειναι προτιμοτερο να ζεις στο τωρα...παρα σε ενα υποθετικο μελλον μεσ το κεφαλι σου,και να σκεφτεσε και να το ξανασκεφτεσε κ.ο.κ.Καποιες φορες στη ζωη πρεπει να ειμαστε αποφαστηκοι.

Μακαρι να ειχα τα χρηματα αυριο θα εμπαινα!


Γιάννη κι εγώ σου εύχομαι να τα βρεις γρήγορα τα χρήματα και να πας να το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
πω-πω, παιδια...ενω εχω παρει τις αποφασισεις μου, οσο σας διαβαζω περι διαδικασιων κλπ αγχωνομαι!!(:οντως, στο χειρουργειο σε βαζουν γδυτο κ μαλιστα σε ξυριζουν κ στα επιμαχα σημεια(εγω αγχωνομαι μηπως υπαρξει καμια ανεπιθυμητη αντιδρσση μελων του σωματος μου εκεινη την ωρα, αλλα με τοση αγωνια ελπιζω πως οχι!!χαχαχαχα)!!οσον αφορα στα γυαλια, δεν ξερω ρε παιδια, εμενα ο δικος μου μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι θα μπορω να τα φοραω αμεσως!!ειναι ορασεως...γι αυτο!!εσεις τι λετε?

γυαλιά ΜΗΝ βάλεις....απορώ με αυτό που σου είπε ο γιατρός σου.....η μύτη και όταν θα βγάλεις το ναρθηκάκι δεν θα έχει "δέσει" τελείως.....πώς λοιπόν σου είπε να της προσθέσεις και βάρος??? :hmm::hmm: ...και ας είναι γυαλιά οράσεως.....εδώ σου λένε να μην σκύβεις καθόλου και εννοείται για κανα δίμηνο να μην κάνεις σπορ!...αλλά επιτρέπεται να της προσθέσεις βάρος???!!!!!....άσε που όταν θα βγάλεις το ναρθηκάκι την μύτη σου δεν θα μπορείς να την ακουμπήσεις....θα πονάει πολύ.....και εννοώ ΜΟΝΟ αν πας να την ακουμπήσεις στην ράγχη, όχι γενικά ότι θα πονάς.....υποθέτω λόγω της οστεοτομίας.....δλδ και από μόνος σου αποκλείεται να αντέξεις να έχεις γυαλιά (και στο λέω εγώ που δεν είμαι φυγόπονη).....τους τελευταίους μήνες που έχω επισκεφθεί γιατρούς, καμιά δεκαριά για την επανορθωτική, πέρα απ τις βασικές ερωτήσεις για τα προβλήματα της μύτης μου, τους έκανα ερωτήσεις για την ανάρρωση.....και ΟΛΟΙ, μα ΟΛΟΙ, μου είπαν ότι η ανάρρωση είναι ίδια με την πρώτη επέμβαση (εκτός απ τον χρόνο που θα πάρει να ξεπρηστεί).....δλδ να αποφύγω τα ίδια πράγματα, και ένα απ αυτά είναι τα γυαλιά για κανά δίμηνο, και καλύτερα τρίμηνο.....στατιστικά και μόνο να το δεις, καλό θα είναι να το αποφύγεις.....όχι τπτ άλλο, φαντάσου να έχεις τραβήξει όλη την διαδικασία, όλα να πήγαν όκ στο χειρουργείο, και να γίνει καμιά μλκ απ τα γυαλιά!!! ....δεν νομίζω ότι αξίζει.....φακούς και πάλι φακούς!!!;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianik

Νεοφερμένος

Η marianik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα! ειμαι απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και γω για πλαστικη συν οτι εχω και θεμα με το διαφραγμα! θα ηθελα αν μπορει να επικοινωνησει μαζι μου καποιος που ειναι απο την πολη μου και εχει κανει και αυτος πλαστικη για να τον ρωτησω μερικα πραγματα!

ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
γυαλιά ΜΗΝ βάλεις....απορώ με αυτό που σου είπε ο γιατρός σου.....η μύτη και όταν θα βγάλεις το ναρθηκάκι δεν θα έχει "δέσει" τελείως.....πώς λοιπόν σου είπε να της προσθέσεις και βάρος??? :hmm::hmm: ...και ας είναι γυαλιά οράσεως.....εδώ σου λένε να μην σκύβεις καθόλου και εννοείται για κανα δίμηνο να μην κάνεις σπορ!...αλλά επιτρέπεται να της προσθέσεις βάρος???!!!!!....άσε που όταν θα βγάλεις το ναρθηκάκι την μύτη σου δεν θα μπορείς να την ακουμπήσεις....θα πονάει πολύ.....και εννοώ ΜΟΝΟ αν πας να την ακουμπήσεις στην ράγχη, όχι γενικά ότι θα πονάς.....υποθέτω λόγω της οστεοτομίας.....δλδ και από μόνος σου αποκλείεται να αντέξεις να έχεις γυαλιά (και στο λέω εγώ που δεν είμαι φυγόπονη).....τους τελευταίους μήνες που έχω επισκεφθεί γιατρούς, καμιά δεκαριά για την επανορθωτική, πέρα απ τις βασικές ερωτήσεις για τα προβλήματα της μύτης μου, τους έκανα ερωτήσεις για την ανάρρωση.....και ΟΛΟΙ, μα ΟΛΟΙ, μου είπαν ότι η ανάρρωση είναι ίδια με την πρώτη επέμβαση (εκτός απ τον χρόνο που θα πάρει να ξεπρηστεί).....δλδ να αποφύγω τα ίδια πράγματα, και ένα απ αυτά είναι τα γυαλιά για κανά δίμηνο, και καλύτερα τρίμηνο.....στατιστικά και μόνο να το δεις, καλό θα είναι να το αποφύγεις.....όχι τπτ άλλο, φαντάσου να έχεις τραβήξει όλη την διαδικασία, όλα να πήγαν όκ στο χειρουργείο, και να γίνει καμιά μλκ απ τα γυαλιά!!! ....δεν νομίζω ότι αξίζει.....φακούς και πάλι φακούς!!!;):)
ισως κ να χεις δικια, δεν ξερω!!παντως ο γιατρος αυτο το πραγμα μου ειπε οτι δηλ. δεν υπαρχει προβλημα!!κ ενας αλλος που εκανε την επεμβαση στον ιδιο μου ειπε οτι του ειχε επιτρεψει να τα φοραει καθε βραδυ στην τηλεοραση!!βεβαια, αυτο το ατομο διαμαρτυρηθηκε για οχι κ τοσο καλο αποτελεσμα στο αμφας, οποτε δεν αποκλειεται να ευθυνονται τα γυαλια!!περισσοτερο το αναφερω επειδη λες οτι ειναι αβασταχτος ο πονος...παντως, ειναι σχεδον αδυνατο να μη φορεσει καποιος εστω κ για λιγο τα γυαλια μεσα στο 24ωρο, ειδικα αν οι φακοι ειναι πανσκληροι σαν κ τους δικους μου:(τεσπα, θα το υπομεινω κ αυτο...!!εσυ ειπες πηγες κ σε αλλους γιατρους...ειναι γνωστοι??εχεις καταληξει καπου??παιδια, μετα την επεμβαση ποτε μπορουμε να βρεξουμε το προσωπο μας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top