• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλό είναι να έχεις ήρεμες εκφράσεις και να κοιμάσαι ανάσκελα με σηκωμένο το κεφάλι όχι υπερβολικά σηκωμένο αλλά σε νορμάλ θέση. Αυτό νομίζω ισχύει για αρκετές μέρες...
το προσπαθω, αν κ στο κρεβατι τη βγαζω πολλη ωρα στα πλαγια...:(δε γινεται αλλιως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Όντως ειμαι τυχερή, και οι ιστορίες που έχω διαβάσει εδώ, με κάνουν να το αντιλαμβάνομαι ακόμα περισσότερο. :)

Όντως είσαι από τους τυχερούς! :):)
Δυστυχώς μια μεγάλη μερίδα που αποφασίζει να κάνει την πλαστική δεν ξέρει ακριβώς τι ζητάει, και εάν ο γιατρός είναι μάπας υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να φάει το κεφάλι του!
Ένας από τους λόγους που είχα ανεβάσει το πρωί το post ήταν το ότι τόσοι πολλοί άνθρωποι εδώ μέσα έχουν μετανιώσει την αλλαγή που έχουν κάνει στη μύτη τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
το προσπαθω, αν κ στο κρεβατι τη βγαζω πολλη ωρα στα πλαγια...:(δε γινεται αλλιως!

Όχι μην κάθεσαι στα πλάγια. Ξέρω και εγώ πόσο καιρό ξάπλωνα ανάσκελα και μετά όταν έβγαλα τον γύψο πάλι έπρεπε να είμαι ανάσκελα για κάποιο καιρό..

Όντως είσαι από τους τυχερούς! :):)
Δυστυχώς μια μεγάλη μερίδα που αποφασίζει να κάνει την πλαστική δεν ξέρει ακριβώς τι ζητάει, και εάν ο γιατρός είναι μάπας υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να φάει το κεφάλι του!
Ένας από τους λόγους που είχα ανεβάσει το πρωί το post ήταν το ότι τόσοι πολλοί άνθρωποι εδώ μέσα έχουν μετανιώσει την αλλαγή που έχουν κάνει στη μύτη τους!

Στον γιατρό που έχει πάει αυτή όμως έχουν πάει και άλλοι και δεν τους άρεσε το αποτέλεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Δεν θα έχουμε την ίδια μύτη καθώς το σωστό είναι ο γιατρός να διαμορφώνει την μύτη ανάλογα με το μπορεί η μύτη να αλλάξει και με τα χαρακτηριστικά του προσώπου. Είμαι υπέρ των αλλαγών αν σε βοηθούν να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση. Το θέμα είναι ότι οι πλαστικές φέρνουν και πολύ μεγάλο ρίσκο για το αποτέλεσμα. Αυτό είναι που με κάνει και τα λέω όλα αυτά. Και το άλλο θέμα είναι ότι στο βωμό του χρήματος οι γιατροί μπορούν να μας πιάσουν κορόιδα....
Το άλλο που λες όντως είναι αλήθεια με σκοπό να γίνουμε αποδεκτοί απο το κοινό θέλουμε να μοιάζουμε την μάζα όλο και πιο πολύ ξεχνώντας ποιοι είμαστε πραγματικά...
Είναι γενική αλήθεια ότι ο κάθε γιατρός έχει και τη "δική" του μύτη. Ασθενείς το λένε αυτό! Δεν το λέω εγώ! Από εκεί και πέρα είναι και στο χέρι του ασθενή τι σχήμα θα επιλέξει... Το χρήμα τώρα είναι άλλη υπόθεση! Εγώ είμαι υπέρ του ψαξίματος πάντα(+από πλευράς χρημάτων+από πλευράς ¨ποιότητας¨)!

Στον γιατρό που έχει πάει αυτή όμως έχουν πάει και άλλοι και δεν τους άρεσε το αποτέλεσμα...
Ναι ισχύει αυτό που λές! Μην ξεχνάς ότι στην τελική ο γιατρός προσπαθεί να "πουλήσει" ένα προιόν!
Κάποιος θα μείνει ευχαριστημένος από αυτό, κάποιος άλλος όχι! Γι αυτό εξάλλου δεν υπάρχει και "μονοπώλιο".:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κάθε φορά που βλέπω τις φωτογραφίες που βάζουν οι γιατροί στο site τους αναρωτιέμαι πως ξέρουμε ότι αυτές είναι όντως οι πραγματικές φωτογραφίες και δεν τις έχουν επεξεργαστεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οσο πιο μεγαλο (αισθητικο) προβλημα εχει μια μυτη τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχει να πετυχει η ρινοπλαστικη γιατι τις περισσοτερες φορες θα βγει καλυτερη απο πριν!
οταν μια μυτη εχει μια μικρη ατελεια νομιζω πως εκει τα πραγματα δυσκολευουν γιατι πρεπει να το ψαξεις ακομα καλυτερα για να μην αλλαξει τελειως η μυτη!!
το εχω σκεφτει να κανω επειδη ετσι κι αλλιως θελω να διορθωσω το ρινικο διαφραγμα οποτε επι την ευκαιρια την φτιαχνεις και λιγακι αλλα οι γονεις μου λενε οτι θα χασω (αυτη την απαραμιλλη και στην οποια κανεις δεν μπορει να αντισταθει=ΡΡ) γοητεια μου!!

Κάθε φορά που βλέπω τις φωτογραφίες που βάζουν οι γιατροί στο site τους αναρωτιέμαι πως ξέρουμε ότι αυτές είναι όντως οι πραγματικές φωτογραφίες και δεν τις έχουν επεξεργαστεί..

πιστευω πραγματικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ακόμα κι αν είναι πραγματικές (που μάλλον πραγματικές είναι), η αλήθεια είναι πως βάζουν τις "πετυχημένες".
Τις κακές φωτογραφίες δεν θα τις βάζουν.
Άρα αληθινές ή όχι, είναι παραπλανητικές... (Είναι η ευχάριστη πλευρά των γεγονότων..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τελικά μου φαίνεται παιδιά το ότι αν πετύχει μια ρινοπλαστική είναι θέμα τύχης! Βλέπω γιατρούς που κάνουν κάτι ωραίες μύτες και το διαφημίζουν και μετά ακούς για τους ίδιους γιατρούς από ασθενείς ότι δεν πέτυχε η εγχείριση...

Ε τι στο καλό συμβαίνει? Δεν είχε έμπνευση να φτιάξει την μύτη του τάδε ασθενή?
Και μετά αναρωτιέμαι με ποια κριτήρια πρέπει να διαλέξουμε έναν γιατρό? Όλοι έχουν τις επιτυχίες τους και αποτυχίες τους....

Ώρες ώρες σκέφτομαι να μην έκανα ποτέ την εγχείριση... να έμενα με την καμπούρα και απλά να συμβιβαζόμουν με την ιδέα ότι αυτή είμαι και οι άλλες κοροϊδίες που ακούς απο τους άλλους απλά να τα προσπερνάς και να λαμβάνεις σαν εμπόδια που ξεπεράστηκαν για να γίνεις ένας πιο δυνατός άνθρωπος....!!

Βέβαια όταν ακούς τον κάθε ένα που λέει κοίτα τι μεγάλη μύτη που έχει χωρίς να σε έχουν γνωρίσει καν ε λογικό και εσύ με την μικρή αυτοπεποίθηση που έχεις να το πάρεις προσωπικά και να πιστεύεις ότι μια εγχείριση θα τα λύσει όλα.... μέχρις ότου να κάνεις την εγχείριση και να καταστραφείς.

Θα σας πω τι έχω καταλάβει μετά απο όλα όσα έχω περάσει και ίσως πραγματικά αυτός να είναι ο ΛΟΓΟΣ της περιπέτειας μου:
Σημασία δεν έχει τι ΕΙΣΑΙ αλλά το τι ΔΕΙΧΝΕΙΣ. Άμα είσαι χοντρός αλλά δεν δείχνεις αδυναμία και δείχνεις μεγάλη αυτοπεποίθηση θα σε πάρουν με καλό μάτι και θα σε συμπαθήσουν. Ενώ αν μισείς τον εαυτό σου και δεν μιλάς στον κόσμο ακόμα και ο πιο ΟΜΟΡΦΟΣ άνθρωπος να είσαι θα φαίνεσαι ΑΣΧΗΜΟΣ πραγματικά. Δεν γεννηθήκαμε όλοι για τον ίδιο σκοπό. Μπορώ να δώσω άπειρα παραδείγματα γι'αυτό. Έχω δει και έχω διδαχτεί πολλά απο την ζωή μου.

Αν έκανα ποτέ παιδιά και έπαιρναν την μύτη μου δεν θα τα άφηνα ποτέ να κάνουν εγχείριση! Πρέπει να μαθαίνουμε στον κόσμο να αγαπάνε τον εαυτό τους όπως είναι και να μην αφήνουν τον κάθε ένα να τον ρίχνει ψυχολογικά. Κάθε τι που μας συμβαίνει στην ζωή έχει και κάποιο σκοπό. Συμφωνώ στις αλλαγές και να απαλείφουμε διάφορα προβλήματα που έχουμε π.χ έχεις στραβά δόντια βάζεις σιδεράκια, έχεις σπυράκια παίρνεις φάρμακα αλλά αλλαγές που είναι ριζικές όπως ρινοπλαστική που βρίσκεται στο κέντρο το προσώπου σου και μένει για πάντα εκεί μπορεί να έχει μεγάλο αντίκτυπο στην ζωή σου μετά....

Τώρα που έκανα την πρώτη ρινοπλαστική και θέλω να κάνω την δεύτερη πραγματικά δεν ξέρω.... φοβάμαι πολύ.... είναι ένα μεγάλο ρίσκο που με έχει επηρεάσει πάρα πολύ ψυχολογικά και αποτέλεσμα στο τέλος η ψυχική ένταση να βγαίνει σε σωματικά προβλήματα. Δεν ξέρω τι θα γίνει αν τα πράματα δεν πάνε καλά....

Με λίγα λόγια αγαπήστε τον εαυτό σας όπως ΕΙΝΑΙ. Μην αφήνεται ποτέ κανέναν να σας ρίξει ψυχολογικά επειδή δεν φαίνεστε ίδιοι με τον υπόλοιπο κόσμο. Σημασία έχει το τι ΔΕΙΧΝΕΤΕ. Σε αυτόν τον κόσμο πρέπει να διαφέρουμε κάπως.... μόνο έτσι θα ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ και θα ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΜΕ. Όπως λένε και οι Άγγλοι differentiation...

Το μεγαλο προβλημα μ'αυτο το forum ειναι οτι μονο διαβαζουμε και γραφουμε,καλο θα ηταν να υπηρχαν και φωτογραφιες για να βλεπουμε τι λεμε.
Βιολετα εσυ εχεις κανει ρινοπλαστικη και απ'οτι καταλαβα δεν εμεινες ευχαριστημενη(ας μιλησουμε για το αισθητικο κομματι).
Τι ακριβως δηλαδη ηθελες και τωρα δεν βλεπεις και δεν εισαι ευχαριστημενη?
Ομως το κυριοτερο.Οταν επελεξες το γιατρο του ανελυσες τα παντα, τι θες ,τι δεν θες,πως το θες κτλ,το ειδες το αποτελεσμα στον υπολογιστη απο πριν και απλως δεν ανταποκριθηκε?
Η καποια πραγματα τα αφησατε να αιωρουντε στο αερα,αφηνοντας τον στη κριση του...δειχνοντας εμπιστοσυνη.

Το λεω αυτο διοτι,σε ενα γιατρο που επισκευτηκα ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟ LAPTOP εκει,με το photoshop ανοιχτο!
Και του εδειχνα σε πραγματικο χρονο πως θελω να γινει η μυτη -ακρορινια τα παντα ,και απο προφιλ και απο αμφας ΤΑ ΠΑΝΤΑ!μια ωρα φαγαμε με το τι θελω ,τι ΔΕΝ θελω,και τι μπορει κ αν δυναται να γινει φυσικα!

Απο τη στιγμη τωρα που και ο γιατρος εχει δει με τα ματια του αυτο που εσυ θες να δεις για να εισαι ευχαριστημενος(σε γενικες γραμμες παντα γιατι pc με πραγματικοτητα εχει μια αποκλιση ισως.Ομως ενα 90% το πιανει),και σου εχει πει ΝΑΙ γινετε,ετσι θα γινει,και συμφωνητε.Τι μπορει να παει στραβα και να μην γινει??
Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να του πεις -δειξεις οτι το ακρορινιο δεν θες να σηκωθει μοιρα,και να στο σηκωσει?Εκει μετα δεν διευκδικεις και δικαιωματα εφοσον εχετε συμφωνησει και σε "φωτογραφικο υλικο"πλεον...?

Τωρα οσο για τα αλλα που λες για τις εγχειρησεις....
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΟ Ή ΛΑΘΟΣ...οτιδηποτε σε κανει να αισθανεσε ωραια ειναι το σωστο.
Για 2 λογους παντα περνεις μια αποφαση τετοια.1)Για εσενα προπαντως -τη ψυχολογια σου δηλαδη.κ 2)Για τους αλλους (οπου το αποτελεσμα του 2 επιστρεφει σχεδον παντα στο 1...)
Το 1 λοιπον ειναι η ψυχολογια το οποιο ειναι κατι το οποιο βρισκετε αποκλειστηκα μεσα στο μυαλο σου.... (και μονο)
Επειδη ομως η ιατρικη τεχνολογια δεν εχει καταφερει ακομη να βγαζει κατι απο τον ανθρωπινο νου οταν μπει...(με 100% επιτυχια)εχει καταφερει ομως να βγαζει τον ογκο χονδρου και κοκκαλου...λυνεις το προβλημα απο την αλλη οδο και ικανοποητε κ το 2!χαχα!!Και τα αλλα ερχοντε!!
Απο την αλλη μπορει να μην ισχυει και τιποτα απο τα 2!

Απο παντα ηξερα οτι ειχα μεγαλη μυτη,ομως δεν με ενοιαζε,εχω συνηθισει να το πω τον ευατο μου.(ισως)
Γενικα εχω full αυτοπεπηθηση και δεν με νοιαζει τι μπορει να λεει ο καθενας πραγματικα(ισα ισα που σαρκαζομε κ μονος μου),το οποιο ισως να οφειλετε διοτι μπορει να ειμαι μυτογκας αλλα μερικες φορες στο καθεφτη με ικανοποιει αυτο που βλεπω και το βλεπουν και αλλες...(ξερω ομως οτι με χαλαει κ αν δεν ηταν θα ημουν πιο ωραιος ακομη.)

Την αποφαση την πηρα οταν ειδα τυχαια σε φωτογραφια μια κοπελα (την οποια την ερωτευτικα κιολας,ο ερωτυλος!!!),πως ηταν πριν κανει ρινοπλαστικη.
Στην αρχη δεν πιστευα οτι ειναι αυτη,και μετα απο λιγη ωρα προσπαθοντας να παρατηρησω τι ειναι αυτο βλεποντας καλα τη φωτογραφια το διαπιστωσα.
Εκει επισης διαπιστωσα τι τρομακτικες αλλαγες μπορει να εχει μια τοσο μικρη αλλαγη!!!και τρελαθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
μηπως γνωριζει κανεις, αν ενα ελαφρυ ακουμπημα της μυτης με το γυψο στο μαξιλαρι μπορει να την επηρεασει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το μεγαλο προβλημα μ'αυτο το forum ειναι οτι μονο διαβαζουμε και γραφουμε,καλο θα ηταν να υπηρχαν και φωτογραφιες για να βλεπουμε τι λεμε.
Βιολετα εσυ εχεις κανει ρινοπλαστικη και απ'οτι καταλαβα δεν εμεινες ευχαριστημενη(ας μιλησουμε για το αισθητικο κομματι).
Τι ακριβως δηλαδη ηθελες και τωρα δεν βλεπεις και δεν εισαι ευχαριστημενη?
Ομως το κυριοτερο.Οταν επελεξες το γιατρο του ανελυσες τα παντα, τι θες ,τι δεν θες,πως το θες κτλ,το ειδες το αποτελεσμα στον υπολογιστη απο πριν και απλως δεν ανταποκριθηκε?
Η καποια πραγματα τα αφησατε να αιωρουντε στο αερα,αφηνοντας τον στη κριση του...δειχνοντας εμπιστοσυνη.

Το λεω αυτο διοτι,σε ενα γιατρο που επισκευτηκα ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟ LAPTOP εκει,με το photoshop ανοιχτο!
Και του εδειχνα σε πραγματικο χρονο πως θελω να γινει η μυτη -ακρορινια τα παντα ,και απο προφιλ και απο αμφας ΤΑ ΠΑΝΤΑ!μια ωρα φαγαμε με το τι θελω ,τι ΔΕΝ θελω,και τι μπορει κ αν δυναται να γινει φυσικα!

Απο τη στιγμη τωρα που και ο γιατρος εχει δει με τα ματια του αυτο που εσυ θες να δεις για να εισαι ευχαριστημενος(σε γενικες γραμμες παντα γιατι pc με πραγματικοτητα εχει μια αποκλιση ισως.Ομως ενα 90% το πιανει),και σου εχει πει ΝΑΙ γινετε,ετσι θα γινει,και συμφωνητε.Τι μπορει να παει στραβα και να μην γινει??
Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να του πεις -δειξεις οτι το ακρορινιο δεν θες να σηκωθει μοιρα,και να στο σηκωσει?Εκει μετα δεν διευκδικεις και δικαιωματα εφοσον εχετε συμφωνησει και σε "φωτογραφικο υλικο"πλεον...?

Τωρα οσο για τα αλλα που λες για τις εγχειρησεις....
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΟ Ή ΛΑΘΟΣ...οτιδηποτε σε κανει να αισθανεσε ωραια ειναι το σωστο.
Για 2 λογους παντα περνεις μια αποφαση τετοια.1)Για εσενα προπαντως -τη ψυχολογια σου δηλαδη.κ 2)Για τους αλλους (οπου το αποτελεσμα του 2 επιστρεφει σχεδον παντα στο 1...)
Το 1 λοιπον ειναι η ψυχολογια το οποιο ειναι κατι το οποιο βρισκετε αποκλειστηκα μεσα στο μυαλο σου.... (και μονο)
Επειδη ομως η ιατρικη τεχνολογια δεν εχει καταφερει ακομη να βγαζει κατι απο τον ανθρωπινο νου οταν μπει...(με 100% επιτυχια)εχει καταφερει ομως να βγαζει τον ογκο χονδρου και κοκκαλου...λυνεις το προβλημα απο την αλλη οδο και ικανοποητε κ το 2!χαχα!!Και τα αλλα ερχοντε!!
Απο την αλλη μπορει να μην ισχυει και τιποτα απο τα 2!

Απο παντα ηξερα οτι ειχα μεγαλη μυτη,ομως δεν με ενοιαζε,εχω συνηθισει να το πω τον ευατο μου.(ισως)
Γενικα εχω full αυτοπεπηθηση και δεν με νοιαζει τι μπορει να λεει ο καθενας πραγματικα(ισα ισα που σαρκαζομε κ μονος μου),το οποιο ισως να οφειλετε διοτι μπορει να ειμαι μυτογκας αλλα μερικες φορες στο καθεφτη με ικανοποιει αυτο που βλεπω και το βλεπουν και αλλες...(ξερω ομως οτι με χαλαει κ αν δεν ηταν θα ημουν πιο ωραιος ακομη.)

Την αποφαση την πηρα οταν ειδα τυχαια σε φωτογραφια μια κοπελα (την οποια την ερωτευτικα κιολας,ο ερωτυλος!!!),πως ηταν πριν κανει ρινοπλαστικη.
Στην αρχη δεν πιστευα οτι ειναι αυτη,και μετα απο λιγη ωρα προσπαθοντας να παρατηρησω τι ειναι αυτο βλεποντας καλα τη φωτογραφια το διαπιστωσα.
Εκει επισης διαπιστωσα τι τρομακτικες αλλαγες μπορει να εχει μια τοσο μικρη αλλαγη!!!και τρελαθηκα.

Σε έμένα ο γιατρός είπε θα αφαιρέσουμε τον ύβο, θα λεπτίνουμε την μύτη και θα την σηκώσει λίγα χιλιοστά. Ε το μόνο που έκανε ήταν να αφαιρέσει τον ύβο και κάθε φορά που πήγαινα στο ιατρείο του και τον έλεγα αν θα λεπτίνει… ναι ναι με έλεγε απλά πρέπει να περιμένεις λίγο καιρό. Ε 1,5 χρόνος πέρασε και τίποτα δεν έγινε. Πέρα που πλέον ένας χόδρος εξέχει από την μία πλευρά κάτι που δεν το είχα από πριν. Μόνο το προφίλ έγινε καλύτερο.

Δεν μου έδειξε τίποτα στον υπολογιστή. Ούτε με ρώτησε πως την θέλω. Του είχα δείξει εμπιστοσύνη γιατί μέλος της οικογένειας με προέτρεψε να πάω σε αυτόν. Δυστυχώς χωρίς να με αφήσει περιθώρια για άλλον γιατρό.

Οτιδήποτε σε κάνει να αισθάνεσαι ωραία δεν είναι πάντα το σωστό. Ουσιαστικά λες αυτό που λέω και εγώ ότι η ψυχολογία μας εξαρτάται από εξωτερικούς παράγοντες όπως ο κοινωνικός περίγυρος. Αν ζούσαμε σε έναν κόσμο που οι μεγάλες μύτες ήταν το νορμάλ τότε όλοι θα θέλανε μεγάλες μύτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Λοιπόν, παιδιά, σήμερα έβγαλα το νάρθηκα κ δε φαντάζεστε πόσο ενθουσιάστηκα!!Ήταν αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ που ήθελα...δεν το πιστεύω ότι μου έφτιαξε τη μύτη, που πάντα ονειρευόμουν(παρότι ελάχιστες αλλαγές, όμως εδώ βρίσκεται η επιτυχία!)!!!!!!!!!!!Είναι θεός ο άνθρωπος...τέλος!!Βέβαια, έχω δρόμο ακόμα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα, δηλ. να ξεπρηστεί εντελώς κ.τ.λ., για να πάρει την οριστική μορφή της, αλλά μέχρι στιγμής όλα φαίνονται πάρα πολύ καλά!!Και επιπλέον κάτι σημαντικό...αναπνέω καλύτερα από ποτέ, αν κ στην αρχή!!Αυτά...!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λοιπόν, παιδιά, σήμερα έβγαλα το νάρθηκα κ δε φαντάζεστε πόσο ενθουσιάστηκα!!Ήταν αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ που ήθελα...δεν το πιστεύω ότι μου έφτιαξε τη μύτη, που πάντα ονειρευόμουν(παρότι ελάχιστες αλλαγές, όμως εδώ βρίσκεται η επιτυχία!)!!!!!!!!!!!Είναι θεός ο άνθρωπος...τέλος!!Βέβαια, έχω δρόμο ακόμα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα, δηλ. να ξεπρηστεί εντελώς κ.τ.λ., για να πάρει την οριστική μορφή της, αλλά μέχρι στιγμής όλα φαίνονται πάρα πολύ καλά!!Και επιπλέον κάτι σημαντικό...αναπνέω καλύτερα από ποτέ, αν κ στην αρχή!!Αυτά...!!:)

Πολλά πολλά συγχρητήρια.... :):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
ευχαριστω, παιδια!!mallorca, πηγα σ' αυτον που σου ειπε οτι χρειαζεσαι μοσζευματα μονο απο το αυτι!!πω-πω, πολυ ενθουσιωδες ηταν το χθεσινο μου μηνυμα...μη μασατε!!!χαχα κοιταξτε, οπως εχω ξαναπει η μυτη μου δεν ειχε κανενα φοβερο προβλημα...ουτε καν στραβη δεν ηταν!!απλως, ηθελα λιγο να την κανω να φαινεται πιο ομορφη...πιο συμμαζεμενη!!να φανταστειτε, ζητησα απο το γιατρο να μου διατηρησει σε ενα μικροτερο, βεβαια, βαθμο μεχρι κ το γνωστο ελληνικο κοκκαλακι στη μεση κ να μην μου την ισιωσει τελειως...σαν το χαρακα εννοω!!παντα μου αρεσε αυτος ο τυπος μυτης...αλλωστε αυτο ηταν κ το φυσικο μου!!μονο που ηταν λιγο πιο μεγαλο απο οσο επρεπε!!θλω με δυο λγια να πω, πως δε μου φτιαξε την τελεια σουπερ ολοισια μυτη, αλλα αυτη που του ζητησα!!κ για να το εκανε, φανταζομαι, πως θεωρουσε κ ο ιδιος οτι, αν μη τι αλλο, δε θα μου αφαιρουσε στο συνολο απο την ομορφια του προσωπου(αυτη, που εχω τελοσπαντων!!)!ελπιζω, βεβαια, στο μελλον να μη το μετανιωσω...χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Λοιπόν, παιδιά, σήμερα έβγαλα το νάρθηκα κ δε φαντάζεστε πόσο ενθουσιάστηκα!!Ήταν αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ που ήθελα...δεν το πιστεύω ότι μου έφτιαξε τη μύτη, που πάντα ονειρευόμουν(παρότι ελάχιστες αλλαγές, όμως εδώ βρίσκεται η επιτυχία!)!!!!!!!!!!!Είναι θεός ο άνθρωπος...τέλος!!Βέβαια, έχω δρόμο ακόμα μέχρι το τελικό αποτέλεσμα, δηλ. να ξεπρηστεί εντελώς κ.τ.λ., για να πάρει την οριστική μορφή της, αλλά μέχρι στιγμής όλα φαίνονται πάρα πολύ καλά!!Και επιπλέον κάτι σημαντικό...αναπνέω καλύτερα από ποτέ, αν κ στην αρχή!!Αυτά...!!:)

Μπράβο χαίρομαι. Απόλαυσε την ζωή σου απο εδώ και πέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Μπράβο χαίρομαι. Απόλαυσε την ζωή σου απο εδώ και πέρα :)
ναι, αυτο θελω!!οταν κατι μας ενοχλει στη ζωη μας, μας λυπει η γενικοτερα μας ριχνει κ μας οδηγει να αισθανομαστε οχι κ τοσο ομορφα, καλο ειναι να επιδιωκουμε, παντα στο πλαισιο του εφικτου, να το αλλαζουμε!!ο,τι κι αν ειναι αυτο, περα απο μυτες κλπ!!οι αναγκες του καθε ανθρωπου ειναι μοναδικες κ ξεχωριστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
γεια σας παιδια! εχω πολυ καιρο να γραψω, επανερχομαι γιατι εχω χαρει με το θεμα του φιλου μας του new life! πραγματικα ξεκιναει new life για σενα new life!! :P κ εχεις απολυτο δικιο, οτι στη ζωη, ο ανθρωπος ειναι καλο να βελτιωνεται. ζεις μια φορα κ ειναι ωραιο να το χαιρεσαι και οχι να κρυβεσαι μεσα στα κομπλεξ, τρεμοντας ...μη τυχον κ σε βγαλει κανεις φωτογραφια! :worry:

:D

εγω ειμαι στον 10ο μηνα πλεον..κοντευω να ξεχασω οτι εχω χειρουργηθει, γι αυτο και δε μπαινω πια συχνα εδω...
ευχομαι καλη επιτυχια στα παιδια που το σκεφτονται και καλη δυναμη στα παιδια που ηταν ατυχα κ πρεπει να υποστουν την ταλαιπωρια των επανεπεμβασεων.. κουραγιο παιδια! με τον καταλληλο γιατρο, ολα τα προβληματα λυνονται! think positive!! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
γεια σας παιδια! εχω πολυ καιρο να γραψω, επανερχομαι γιατι εχω χαρει με το θεμα του φιλου μας του new life! πραγματικα ξεκιναει new life για σενα new life!! :P κ εχεις απολυτο δικιο, οτι στη ζωη, ο ανθρωπος ειναι καλο να βελτιωνεται. ζεις μια φορα κ ειναι ωραιο να το χαιρεσαι και οχι να κρυβεσαι μεσα στα κομπλεξ, τρεμοντας ...μη τυχον κ σε βγαλει κανεις φωτογραφια! :worry:

:D

εγω ειμαι στον 10ο μηνα πλεον..κοντευω να ξεχασω οτι εχω χειρουργηθει, γι αυτο και δε μπαινω πια συχνα εδω...
ευχομαι καλη επιτυχια στα παιδια που το σκεφτονται και καλη δυναμη στα παιδια που ηταν ατυχα κ πρεπει να υποστουν την ταλαιπωρια των επανεπεμβασεων.. κουραγιο παιδια! με τον καταλληλο γιατρο, ολα τα προβληματα λυνονται! think positive!! :yes:
χαχα ειδες, δεν ηταν τυχαια η επιλογη του username μου...ηξερα, η εστω, ηθελα να πιστευω, πως καποια στιγμη θα ερχοταν το καινουργιο!!;)κ ερχομαι να συμφωνησω ξανα με την μπριζιτ, οτι με τον καταλληλο γιατρο ολα επιτυγχανονται!!;)καλη τυχη, λοιπον, σε ολους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just_smile

Νεοφερμένος

Ο just_smile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
congraaaaats!!!!!:clapup::clapup::clapup:... who's the god??? ...:)

ναι ρε παιδια γιατι κρυβομαστε σε αυτο το φορουμ ρε γμτ. δεν αφορα εσενα γενικα μιλαω. στο www.realself.com για παραδειγμα μονο video απο καθε χειρουργειο δεν ανεβαζουν... εμεις εδω περα..... μπορειτε οσοι θελετε να ανεβασετε κ φωτο σε αυτο το φορουμ...μια φωτο = 1000 λεξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εδώ και πόσες μέρες κάθομαι και διαβάζω αυτό το τοπικ απο την πρώτη σελίδα για να δω τι ακριβώς παίζει με αυτό το θέμα της ρινοπλαστικής :book: . Παρατήρησα λοιπόν ότι κάποια μέλη που δεν είχαν κάνει ρινοπλαστική μετά απο ανταλλαγή απόψεων εδώ μέσα οι περισσότεροι πήγαν στον Αθ.Σκ.

Όλοι στην αρχή ήταν καλά με το που έβγαλαν τον γύψο αλλά μετά καθώς περνούσε ο καιρός οι περισσότεροι παρατηρούσαν ατέλειες στην μύτη τους. Το κυρίως πρόβλημα απο όλους ήταν στο αν φανσς. Αυτός ο χόνδρος που άλλοι το είχαν στο δεξί μέρος της μύτης και άλλοι στο αριστερό. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω διαπιστώσει και εγώ στην μύτη μου. Ενώ το προφίλ μου έχει φτιαχτεί αρκετά το ανφάς δεν είναι καλό. Δεν είναι μόνο ο χόνδρος που έχω αλλά το ότι η πυραμίδα της μύτης δεν φτιάχτηκε καθόλου. Ένα πράμα λες και είναι τετραγωνισμένη η μύτη μου. :(

Ένα δεύτερο πρόβλημα που ανέφεραν κανα δυο άτομα είναι κάτι σαν λακουβίτσα όχι στην άκρη της μύτης αλλά στην άλλη μεριά προς τα μάτια. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ :hmm: . Η αριστερή μεριά μου έχει σκαφτεί πιο κάτω απο την δεξιά.

Ένα άλλο θέμα μετά είναι το ακρορίνιο. Κάποιοι περίμεναν πόσο καιρό να τους ξεπριστεί και δεν άλλαζε ποτέ στο τέλος ήταν όπως και πριν την εγχείριση. :confused:

Με βάση όλα αυτά αναρωτιέμαι τι γίνεται τελικά με τους γιατρούς. Φταίει ότι δεν είναι καλός ο γιατρός ή κάτι έχει ο οργανισμός μας και κάποιες ρινοπλαστικές δεν πετυχαίνουν? Τι γνώσεις πρέπει να έχει ένα γιατρός για να κάνει μια σωστή ρινοπλαστική?

Μήπως τελικά η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο στην αποδοχή τους νέου σχήματος της μύτης μας?
Για παράδειγμα εγώ σε στιγμές που ήμουν χαρούμενη με έβλεπε στον καθρέφτη και έλεγα ότι η μύτη μου είναι ωραία τελικά αλλά βέβαια πάλι αποδεχόμουν το γεγονός ότι αυτός ο χόνδρος που εξέχει με χαλάει την μύτη όπως επίσης ότι και πάλι φαίνεται τετραγωνισμένη.

Άλλες φορές όμως που ήμουν χάλια ψυχολογικά λόγο διαφόρων προβλημάτων την θεωρούσα την μύτη τελείως άσχημη. Βέβαια και μια τρίτη περίπτωση που θεωρώ ότι ήμουν ήρεμη και ρεαλιστική καταλάβαινα ότι η μύτη μου έχει ακόμα κάποια εξωτερικά προβλήματα αλλά κατανοούσα ότι θα μπορούσε να είναι πολύ χειρότερα με βάση άλλες εμπειρίες που έχω διαβάσει εδώ.

Πραγματικά οι απόψεις διαφέρουν πάρα πολύ και όλα αυτά με κάνουν να σκέφτομαι ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρεια κάνοντας με πολύ καχύποπτη με τον κόσμο και με όλους τους γιατρούς. Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω και έχω μπερδευτεί πολύ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemi

Νεοφερμένος

Η lemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!! Εχω αποφασίσει να κάνω ρινοπλαστικη λόγω του διαφραγματος
Αλλά κ του σχήματος της μυτης μ.Εχω επισκεφτεί μερικούς γιατρούς αλλά για να είμαι
Ειλικρινής πιστεύω πως δεν έχω βρει ακόμα τον κατάλληλο ..Μπορείτε να με βοηθήσετε προτείνοντας μ μερικούς καλούς γιατρούς;;;Ευχαριστω πολύ προκαταβολικά ... :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top