Εδώ κάνουμε δίαιτα!

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Η καλύτερη διαίτολόγος εδώ στην Ρόδο άν δεν χάσεις κιλό τις πρώτες 2 ευδομάδες σε κάνει ρεζίλι και δεν δέχεται να σε φροντίσει άλλο, δεν θέλει λέει να ασχολήτε με ανθρώπους λαίμαργους, δεν συγχωρεί μια μικρή παράβαση και όταν μου είπε ότι πάσχα λέει θα΄φάς μια σαλάτα και μια φέρα κρέας απο ψητο φρίκαρα, είπε ότι δεν θα φάς απολύτος τίποτα, αλλιώς να μην ξεκινήσω άν δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω.

Ήμαρτον Κύριε!!
Μα αυτοι δεν ειναι ανθρωποι, αυτοί είναι ΖΩΑ!!
Εμένα όταν πηγα στη διατροφολόγο της ειπα οτι δεν μπορω αν δεν φαω γλυκο.. και μου ειπε οτι καλο ειναι να μην τρωω καθε μερα αλλα μια φορα την εβδομαδα μπορω να φαω οτι γλυκο θελω (οχι μια τουρτα πχ αλλα μια σοκολατα ανετα).. και ετσι ετρωγα μια φορα την εβδομαδα και δεν μου ελειπε ολες τις υπολοιπες.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ήμαρτον Κύριε!!
Μα αυτοι δεν ειναι ανθρωποι, αυτοί είναι ΖΩΑ!!
Εμένα όταν πηγα στη διατροφολόγο της ειπα οτι δεν μπορω αν δεν φαω γλυκο.. και μου ειπε οτι καλο ειναι να μην τρωω καθε μερα αλλα μια φορα την εβδομαδα μπορω να φαω οτι γλυκο θελω (οχι μια τουρτα πχ αλλα μια σοκολατα ανετα).. και ετσι ετρωγα μια φορα την εβδομαδα και δεν μου ελειπε ολες τις υπολοιπες.. ;)

Αυτή ήταν διαιτολόγος μιας φίλης και εκεί που καθόμουν στο χόλ και διάβαζα κουτσομπολίστικα περιοδικά ακούω την τύπισσα να φωνάζει της φίλης μου ότι είναι άχριστη, σηκώνομαι πάνω και μου λέει ότι τελείωσε, δεν ξανασυνεργάζετε μαζί της, την έδιωξε η διαιτολόγος επειδή δεν έχασε κιλό επι 2 ευδομάδες, της είπα ότι κακώς είναι εκεί και μου είπε ότι είναι πολλύ καλή και δεν ήθελε να την αφήσει, ούτε να πάει σε άλλη διαιτολόγο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ήμαρτον Κύριε!!
Μα αυτοι δεν ειναι ανθρωποι, αυτοί είναι ΖΩΑ!!
Εμένα όταν πηγα στη διατροφολόγο της ειπα οτι δεν μπορω αν δεν φαω γλυκο.. και μου ειπε οτι καλο ειναι να μην τρωω καθε μερα αλλα μια φορα την εβδομαδα μπορω να φαω οτι γλυκο θελω (οχι μια τουρτα πχ αλλα μια σοκολατα ανετα).. και ετσι ετρωγα μια φορα την εβδομαδα και δεν μου ελειπε ολες τις υπολοιπες.. ;)
Δεν ειναι ολοι ετσι βρε,εγω σε αυτην που πηγα στην Ροδο μπορούσα να φαω 3 φορες την βδομαδα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Δεν ειναι ολοι ετσι βρε,εγω σε αυτην που πηγα στην Ροδο μπορούσα να φαω 3 φορες την βδομαδα;)

καλε δεν ειπα για ολους, για τη συγκεκριμενη ειπα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλημέρα.
Τι είναι αυτά που διαβάζω η γυναίκα;;;;;;;;;;;;;;
Υπάρχουν επιστήμονες διαιτολόγοι που σου βάζουν τις φωνές επειδή δεν χάνεις τα κιλά που αυτοί θέλουν σε συγκεκριμένο διάστημα?
Απα πα !! Εγώ με την πρώτη θα εφευγα και θα προσπαθούσα και μόνη μου παρά να με κανει ρεζιλι..
Είμαι τυχαιρή θα έλεγα γιατι δεν σπαταλησα χρόνο να ψαχνω να βρω τον κατάλληλο επαγγελματια.
Σε αυτή που πηγαινω σημερα, θα κλείσω 5 μήνες και παρ ολο που στην αρχή μου έκοψε τα γλυκά, αφού άρχισα να τρελένομαι χωρις αυτά της το είπα και μου επετρεψε αντι για τα 2φρουτα το απογευμα μου επετρεψε ενα κομματακι μαυρι σοκολάτα τρεις φορες την εβδομάδα.
Και παρ ολο που δεν έχανα παντα οσα έπρεπε, ειναι πολυ ελαστική. Καταλαβαίνει ότι είναι ψυχολογικο το θέμα, και το κουβεντιαζουμε. Μέχρι τωρα με εχει πείσει ότι αυτό που κάνουμε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΙΤΑ αλλά τρόπος σωστής διατροφής.
Μόνο έτσι το σκεύτομαι και συνεχίζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μπράβο κοριτσια!!!!
Κουράγιο και υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!! Θελει πείσμα και ΕΠΙΜΟΝΗ. Είναι μεγάλη υπόθεση ακομα και το μισο κιλο!!! Άλλωστε όπως μου ειπε και η ειδικός, δεν μπήκαν αμεσως για να θέλουμε να τα χάσουμε απο τη μια μέρα στην αλλη με μαγικό τροπο!!! :D
Ετσι δεν είναι? Τα αφήσαμε εμεις να μας καβαλήσουν τα κιλά και τωρα θα τα πετάξουμε απο το ... σβέρκο μας!! Ε Χμμμ.... Επάνω μας!! :clapup:
Σε μενα είχε ανεβει η τιμες του θυροειδή λόγω αγχους με ειπε ο γιατρος και εβαλα 30 κιλα. Τωρα ήρθαν στα φυσιολογικά τους που ηρέμισα, και θα με κανω όπως και πριν!!!!! :yahoo::yahoo: Πάντα εμπροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςς!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Διαβολίτα μου μπράβο για την προσπάθεια που κάνεις και μπράβο για την στήριξη, είσαι γλύκα:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μανια μου, διαβασα σχεδον όλα σου τα μυνηματα (ομολογώ ότι δεν αντεξα να τα διαβάσω όλα λογω της περιγραφής αυτων που σου συμπεριφέρονται σαν να εισαι κάτι ... δεν ξέρω και γω πως να το πω για τα κιλά σου)
Μόνο που τα διαβαζα και μου ερχοταν να τις ξεμαλιάσω όλες αυτές...
:verymad:Μια παρομοια περιπτωση είναι και η δικιά μου, που η μανα μου όταν της ειπα ότι πηγαίνω σε διατροφολογο, με ειπε "τζαμπα πηγαινεις εκει. Και μονη σου μπορούσες αρκει να τρως λιγότερο" Ελεοοοοοοοοος..
Δεν με πτώησε να συνεχίσω γιατι εβλεπα ότι κάνω το σωστο και για την υγεια μου. Όταν ειπα στην διατροφολογο μου τι μαγειρευει (μενουμε μαζι, και γω δεν μπαινω στην κουζινα :angelnot: ) φρικαρε η γυναικα. Απο τότε αρχισα να μαγειρευω τα δικά μου φαγητά όπως πρεπει. Η μανα μου εξακολουθει τα ανθυγιεινά και γω μονο τα βλέπω.
Παρόλο που είναι πειρασμος όταν τα βλέπω, λέω στον εαυτό μου "δεν πρέπει να ξεφευγεις απο το στόχο!"
Τώρα που βλέπει τα αποτελέσματα αρχισε να με ρωταει "τι να θα φας σήμερα?" "πως να τα μαγειρέψω για σένα?" :worship:
Βεβαια τι να το κάνω τωρα? Αλλα λέω δεν πειραζει. Δικός μου είναι ο δρόμος και γω θα τον βαδίσω. :boxing::boxing:
Όσο για τη γυμναστική,,, Τι ειναι αυτο????? :laugh: Λόγω προβλήματος στο γόνατο από εγχειρηση εμπροσθιου χειαστου πρόσφατα, δεν μπορω να κανω ποδήλατο αλλα μονο περπατημα! Έτσι άρχισα να περπαταω μια ώρα αλλα όχι συχνα.Αυτό πρέπει να το αλλάξω κάποτε και να περπατάω περισσότερο αλλα για την ώρα τεμπελιαζω!!! :sleep::whistle::whistle:
Κάνε τους άλλους να μην έχουν δίκιο για ότι σου λενε.Άρχισε χωρις να τους πεις τιποτα
Όσο τους "ενημερώνεις" δεν το πιστεύουν. ΜΟΝΟ αν δουν τη διαφορα θα σε ρωτήσουν απο μόνοι τους. Και τότε ασε τους να σκάσουν και μη τους λες παλι τιποτα. Δεν τους αφορα ετσι κι αλλιως είτε εισαι αδυνατη είτε όχι. Έτσι δεν ειναι???:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Περαστικά κουκλάρα για το πόδι σου, θα τα καταφέρουμε του κερατα, δυνατά και με θάρρος όλα θα φτιάξουν:clapup::clapup:

Πάντως φένεσε καλό παιδί σε πάω λέμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μετρήστε με μένα στην ομάδα σας:P
Προσωπικά πήγαινα στην διαιτολόγο αλλά την έκοψα γιατί μετακόμισα και εδώ Αθήνα δεν νομίζω να βρώ τόση καλή διαιτολόγο σαν αυτή που ήμουν....!!!
Οπότε ξεκίνησα μόνη μου...εδώ και 2 βδομάδες κάνοντας δίαιτα απο τα χαρτιά που είχα!
Δεν χάνω και τόσα πολλά κιλά....δλδ 2 βδομάδες και έχω χάσει 2 κιλά...!!!
Αλλά δεν πτοούμαι...!!Θα την συνεχίσω μέχρι τέλος!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
Diavolita69 περαστικούλια σου!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μάνια πώς πάει η δίαιτα? :)
Έγινες κορμάρα ή θέλεις λίγο ακόμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια πώς πάει η δίαιτα? :)
Έγινες κορμάρα ή θέλεις λίγο ακόμα?

30 πρέπει να χάσω αρα κορμάρα μάλλων θα αργήσω να γίνω:P

ΑΛΛΑ όλα καλά πάνε, προχωράω όσο μπορώ, το έχω βάλει πίσμα, διάδρομος καθημερινά, καλή διατροφή, έσφηξα πάρα πολλύ, δεν μπορεί να κάνει και αλλιώς, 5 ευδομάδες κλείνω την Δευτέρα περπάτημα καθημερηνο και 9 ευδομάδες δίαιτα, όλα καλά θα πάνε, απλά είμαι σταθερή, είμαι στα 87-86 κιλά αλλα βλέπω αλλαγές που δεν είχα, καλύτερη γραμμη άνετα, ακόμα και άν η γραμμή κάνει κύκλο:P


Κορίτσια ξεσηκωθήτε, πάρτε το απόφαση, πέρασαν μέρες και τώρα είμαι σαν να μην κανω δίαιτα το ίδιο θα γίνει και για εσάς, όλα καλά θα πάνε κουραγιο:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Μπράβο σου mania, εύχομαι κάθε επιτυχία! Είσαι αστέρι! keep up the good work!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπράβο σου mania, εύχομαι κάθε επιτυχία! Είσαι αστέρι! keep up the good work!:clapup:

Σε ευχαριστώ πολύ, έυχομαι και τα άλλα κορίτσια να πάνε καλά μέσα απο την καρδιά μου:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μετρήστε με μένα στην ομάδα σας:P
Προσωπικά πήγαινα στην διαιτολόγο αλλά την έκοψα γιατί μετακόμισα και εδώ Αθήνα δεν νομίζω να βρώ τόση καλή διαιτολόγο σαν αυτή που ήμουν....!!!
Οπότε ξεκίνησα μόνη μου...εδώ και 2 βδομάδες κάνοντας δίαιτα απο τα χαρτιά που είχα!
Δεν χάνω και τόσα πολλά κιλά....δλδ 2 βδομάδες και έχω χάσει 2 κιλά...!!!
Αλλά δεν πτοούμαι...!!Θα την συνεχίσω μέχρι τέλος!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
Diavolita69 περαστικούλια σου!!!!!:)


καλημέρα φατσουλα και σ΄ευχαριστώ :) Πιστεψε με πολύ καλά πηγαίνεις !!! Μπραβο που μπορεις και κανεις μόνη σου μια τετοια προσπάθεια. :strong:Εγω να πω την "αμαρτια" μου στηρίζομαι με το να πηγαίνω στη διατροφολογο. Εκεί βρίσκω και αλλα ατομα στην ίδια κατάσταση με μένα και παριγοριεμαι :D
30 πρέπει να χάσω αρα κορμάρα μάλλων θα αργήσω να γίνω:P

Κράτα γεράάάάά μικρήήή !!! :clapup::clapup: Έρχονται Χριστούγεννα!! :lol:
Το λέω και σε μενα αυτό γιατι φοβάμαι ότι θα "ρολάρω" κατα πίσω!! :lol::lol: Θα κανω μελομακάρονα και διαφορα αλλα τέτοια γλυκούλια και ειναι πειρασμός!! (ωχ ωχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κράτα γεράάάάά μικρήήή !!! :clapup::clapup: Έρχονται Χριστούγεννα!! :lol:
Το λέω και σε μενα αυτό γιατι φοβάμαι ότι θα "ρολάρω" κατα πίσω!! :lol::lol: Θα κανω μελομακάρονα και διαφορα αλλα τέτοια γλυκούλια και ειναι πειρασμός!! (ωχ ωχ)

Ασε τους πειρασμούς και γίνε η ίδια πειρασμος για τους άλλους, σκέψου ότι καθε φαγώσιμο πειρασμό που αποφέυγεις αυξάνεις ενα βλέμμα πάνω σου;)

Σκέψου έτσι, μετά το αντίθετο σε κάθε πειρασμο που πέυτεις χάνεις και ένα βλέμμα απο πάνω σου. σκέψου το και θα δείς ότι θα σου ανέβει η διάθεση;)


Ελα γερά:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Άν μπορούσα και ήμουν οικονομικά καλά πίστεψε με θα πήγαινα σε διατροφοόλο!!!
Ύστερα μου αρέσει η ενθάρρυνση που σου δίνει ο διατροφολόγος!!!(λογικό είναι να σου δίνει αλλά είναι ωραίο να το ακούς....!!!):)
Μαρίνα πολύ ωραία η σκέψη σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μην λετε για τα γλυκα των Χριστουγεννων απο τωρα..
Με πιανει μια λιγουρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ που πρέπει να φτιάξω κουραμπιέδες νωρίτερα για να είναι έτοιμοι όταν έρθει το μπεμπέ?αχ... βάσανα που έχει η ζωή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Άν μπορούσα και ήμουν οικονομικά καλά πίστεψε με θα πήγαινα σε διατροφοόλο!!!
Ύστερα μου αρέσει η ενθάρρυνση που σου δίνει ο διατροφολόγος!!!(λογικό είναι να σου δίνει αλλά είναι ωραίο να το ακούς....!!!):)
Μαρίνα πολύ ωραία η σκέψη σου;)


Ευχαριστώ, μόνη μου το σκέυτηκα:clapup::clapup:Ψώνιοοοοοοο:P

+1 επειδή συνήθως λένε ότι έχω χαζές ιδέες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top