[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καλησπέρα girlies! (Είναι η σωστή κατηγορία αυτή? :/:) Ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με ποια βάση έχετε δοκιμάσει και γενικά διαπιστώσει πως λειτουργεί αποτελεσματικά. Μου έχουν ήδη προτείνει μερικά προϊόντα της Erre Due & Max Factor αλλά δεν είμαι σίγουρη για την ποιότητά τους.:/: So any ideas??? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλησπέρα girlies! (Είναι η σωστή κατηγορία αυτή? :/:) Ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με ποια βάση έχετε δοκιμάσει και γενικά διαπιστώσει πως λειτουργεί αποτελεσματικά. Μου έχουν ήδη προτείνει μερικά προϊόντα της Erre Due & Max Factor αλλά δεν είμαι σίγουρη για την ποιότητά τους.:/: So any ideas??? :D
Mac είναι καλά αλλά πανάκριβα.
Μετά γενικά στα καλλυντικά ισχύει όσο υψυλότερη τιμή = τόσο καλύτερο το προιόν νομίζω. :/:

Π.χ. έχω δεί make up του Christian Diar που κρατάει ως και 10 ώρες χωρίς καμία διαφορά στο πρόσωπο και χωρίς να φεύγει,και είχε κοντά στα 50 ευρώ. (εννοείται σε άλλον το έχω δεί έτσι. :P)

Βάση εννοείς κάτι σαν primer; Βάση make up δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ναι κάτι σαν κι αυτό εννοώ.
Mac είναι καλά αλλά πανάκριβα.
Μετά γενικά στα καλλυντικά ισχύει όσο υψυλότερη τιμή = τόσο καλύτερο το προιόν νομίζω. :/:

Π.χ. έχω δεί make up του Christian Diar που κρατάει ως και 10 ώρες χωρίς καμία διαφορά στο πρόσωπο και χωρίς να φεύγει,και είχε κοντά στα 50 ευρώ. (εννοείται σε άλλον το έχω δεί έτσι. :P)

Βάση εννοείς κάτι σαν primer; Βάση make up δηλαδή;
Μμ, δεν θα 'θελα κάτι υπερβολικά ακριβό, ούτε όμως και του πεταματού, γιατί μετά κάνει ερεθισμούς :/:

Η Clinique λέει κάτι? Η μαμά μου χρησιμοποιεί make up της και λέει πως έχει μείνει αρκετά ευχαριστημένη. (20 + κάτι νομίζω η ενυδατική μέρας?κάτι τέτοιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
επομενως θες κατι που να εχει και τα τρια αυτα ή και να ειναι πχ μονο primer αρκει γιατι εχεις ηδη αλλο make up?
ή θες make up με ενυδατικη πχ BB cream για λιπαρη επιδερμιδα που να αφηνει ματ τελειωμα; (so many alternatives)

απο μακε υπ της clinique δεν ξερω.... :(
προσωπικα εχω παρει ξεχωριστο primer της make up forever-ακριβο και το μετανιωσα. γιατι oviously δεν κανει την δουλεια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
κονσίλερ κλπ έχω ήδη,οπότε ναι μόνο primer μάλλον.

Από Sephora ε?

Για αρχή έλεγα να δοκιμάσω αυτή (λιπαρό δέρμα γαρ). έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Nαι αυτή θα σου έλεγα,λένε είναι πολύ καλή και καλυπτική,δεν κάνει και λιπαρό το δέρμα.
Από όσο ξέρω οι καλύτερες BB creams είναι κορεάτικες,
π.χ. μια μάρκα silverfood έχει καλές νομίζω,αλλά θέλει εννοείται να την αγοράσεις ιντερνετικά.

Αλλά γενικά για κάλυψη βάζε και λίγη πούδρα από πάνω αν θές να κρατήσεις όλη μέρα το μακιγιάζ.

Άλλες μάρκες καλές είναι και η Βourjois η γαλλική,εκτός από τη Mac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Primer το καλύτερο που έχω δοκιμάσει και δεν είναι και πολύ ακριβό είναι της radiant - δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς κάνει, νομίζω κάτι κοντα σε είκοσι ευρώ, αλλά κρατάει πάρα πολύ καιρό και είναι εξαιρετικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το μαύρο σωληνάριο λες ε?
Κι εγώ το χω δοκιμάσει, και είναι εξαρετικό.
Το ίδιο θα ξαναπάρω μόλις τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το καλύτερο primer που έχω δοκιμάσει ποτέ είναι από τη Smashbox το photofinish, το έχει στα sephora. Όσο για foundation από τα "φτηνότερα" τα αγαπημένα μου είναι από τη bourjois το healthy skin και το flower perfection :D Κάνει κάπου στα 20 ευρώ και το μπουκαλάκι διαρκεί για μήηηνες.
Το flower perfection έχει και ματ αποτέλεσμα, ενώ το healthy skin τείνει στο πιο φυσικό (εννοείται και τα δύο στο πιο ανοιχτό χρώμα :P). Με λιπαρό δέρμα και λίγη πούδρα τα χρησιμοποιώ φανατικά και τα δύο.
Αυτά τα δύο κάνουν το καθένα περίπου 12-15 ευρώ, αν και στα χόντος έχει κουπόνι εκπτωτικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,039 μηνύματα.
Το να μη βάζετε τίποτα στο προσωπάκι σας δεν παίζει ε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ε στις περισσότερες γυναίκες αρέσει η περιποίηση... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το να μη βάζετε τίποτα στο προσωπάκι σας δεν παίζει ε?:(

Ε κοίτα μη νομίζεις ότι παστώνομαι καθημερινά. Με τα απολύτως απαραίτητα βγαίνω, αν ήταν στο χέρι μου θα το έκανα πάντα κιόλας. Εντούτοις, εν όψει εορτών, νομίζω ψιλοεπιβάλλεται μια κατιτης περιποιησούλα που και που... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,039 μηνύματα.
Η μόνη περιποίηση που χρειάζεστε είναι η ομορφιά των νιάτων σας...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι βρε συ, αλλά αν δεν βάλεις ενυδατική, αντιηλιακό, αν με κάποιο τρόπο δεν προστατευτείς, ε όταν φύγει η ομορφιά από τα νιάτα, θα σου μείνει η ζάρα του γήρατος!
(Η πρόληψη είναι η καλύτερη περιποίηση..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Προσωπικά έχω πολλές φακίδες και σε αρκετά σημεία σημάδια από τότε που είχα ακμή,και δεν διαθέτω τόση αυτοπεποίθηση ώστε να τα αφήσω ως έχουν. Επίσης,κοκκινίζω πανεύκολα με αποτέλεσμα να ξύσω μια περιοχή (όπως είναι φυσικό) και να βλέπεις κάτι τραγικές χρωματικές ανομοιογένειες που αργούν να φύγουν.

Συμφωνώ πως προϊόντα όπως πούδρα αφυδατώνουν και εξασθενούν το δέρμα. Η ενυδατική όμως βοηθάει πολύ ειδικά όταν έχεις ξηρό δέρμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Άσε που τα νέα προϊόντα (make up, πούδρες κτλ), τώρα πια προστατεύουν το δέρμα.
Δεν είναι όπως παλιά που το αφυδάτωναν ή έκλειναν τους πόρους.
Τώρα πια τα καλά τουλάχιστον προιοντα είναι εμπλουτισμένα με ενυδατικά στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θεωρώ την πούδρα και το makeup τα χειρότερα προϊόντα για το δέρμα. Το κάνουν να δείχνει τόσο μα τόσο ψεύτικο. Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κάτι από αυτά τα 2 ποτέ. Το μόνο που δεν αποχωρίζομαι είναι το concealer λόγω του ότι έχω μαύρους κύκλους εξαιτίας χαμηλού σιδήρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θεωρώ την πούδρα και το makeup τα χειρότερα προϊόντα για το δέρμα. Το κάνουν να δείχνει τόσο μα τόσο ψεύτικο.

Εξαρτάται τί χρησιμοποιείς βρε.. Απλά δεν έχεις βρει ακόμα τα κατάλληλα προιόντα. Δεν έχει να κάνει με το αν αγοράζεις φτηνά ή ακριβά, απλά δεν ταιριάζουν όλα σε όλα τα πρόσωπα. Εγώ βάζω απ όλα, και το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό. Σαν από μόνη μου να μην έχω πόρους κτλ κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εξαρτάται τί χρησιμοποιείς βρε.. Απλά δεν έχεις βρει ακόμα τα κατάλληλα προιόντα. Δεν έχει να κάνει με το αν αγοράζεις φτηνά ή ακριβά, απλά δεν ταιριάζουν όλα σε όλα τα πρόσωπα. Εγώ βάζω απ όλα, και το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό. Σαν από μόνη μου να μην έχω πόρους κτλ κτλ..

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν αρκετά είδη από κάποιες μάρκες. Artdeco, Seventeen, MAC, MaxFactor. Η επιδερμίδα μου είναι μεικτή και το μόνο είδος που έκατσε κάπως καλά ήταν μία κρεμόπουδρα της Artdeco. Ωστόσο δεν την φόρεσα πάνω από 3-4 φορές. Ό,τι και να έβαζα μου έκανε το πρόσωπο ή τέρμα λιπαρό ή τέρμα ξηρό. Ανάλογα και το σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top