[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε στις περισσότερες γυναίκες αρέσει η περιποίηση... :P
τοτε ας βαλουν μελι γαλα αυγα ντοματα
ή σοκολατα
πανω τους και α ςβαλουν καποιον γνωστο να τις καθαρισει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
τοτε ας βαλουν μελι γαλα αυγα ντοματα
ή σοκολατα
πανω τους και α ςβαλουν καποιον γνωστο να τις καθαρισει :P

Έλιωσα. :clapup:


Πάντως κορίτσια, πλέον ένα πράγμα έμαθα.
Αν η διάθεση είναι down, η όψη,η ομορφιά, το καλούπι μας χαλάνε κατευθείαν.
Το παρατήρησα αυτό εδώ και αρκετούς μήνες, όταν είμαι καλά ψυχολογικά, ίσα που κοιτιέμαι στο καθρέφτη και λέω "Φτου σου κοπελάρα μου, τι είσαι εσύ" και αλήθεια, εκείνη τη στιγμή το πιστεύω ότι είμαι όμορφη.
Όταν πάλι δεν είμαι καλά, το πρόσωπο μου μου φαίνεται τόσο σκοτεινό, κουρασμένο, με σημάδια κα.

Κάλο είναι πάντως να έχουμε ένα μέτρο σε όλα. Πχ η αδερφή μου είναι σε τραγικό σημείο. Έχει κρέμες για τα μάτια, τα χέρια, τα πόδια, για όλο το σώμα, για τα μαλλιά, για το πρόσωπο, μόνο για το κ*λο δεν έχει. Και κάθε βράδυ δώσ'του πασάλειμμα. Νταξ, ιου για εμένα προσωπικά αυτό είναι κάτι παραπάνω από υπερβολή, βαραίνεις το δέρμα σου χωρίς λόγο.
Άσε που πιστεύω ότι οι κρέμες και όλα αυτά τα σκευάσματα δεν κάνουν τίποτα απολύτως. Και εγώ που βάζω (με λογική χρήση) πιο πολύ ψυχολογικό πιστεύω είναι, του στυλ, άντε ας ασχοληθώ με τον εαυτό μου, να βάλω μια κρέμα, να βάλω ένα λαδάκι κλπ.


Όσο για το αντηλιακό που αναφέρθηκε, νταξ είναι απαραίτητο, και όχι μόνο στη παραλία, αλλά και στη βόλτα ακόμη, γενικά όποτε είμαστε εκτεθειμένοι στον ήλιο (Το λέω αυτό, γιατί οι περισσότεροι από εμάς, ακόμη και εγώ παλιότερα, συνδέουμε το αντηλιακό μόνο με το μπάνιο στη θάλασσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Προσωπικά έχω πολλές φακίδες και σε αρκετά σημεία σημάδια από τότε που είχα ακμή,και δεν διαθέτω τόση αυτοπεποίθηση ώστε να τα αφήσω ως έχουν. Επίσης,κοκκινίζω πανεύκολα με αποτέλεσμα να ξύσω μια περιοχή (όπως είναι φυσικό) και να βλέπεις κάτι τραγικές χρωματικές ανομοιογένειες που αργούν να φύγουν.

Συμφωνώ πως προϊόντα όπως πούδρα αφυδατώνουν και εξασθενούν το δέρμα. Η ενυδατική όμως βοηθάει πολύ ειδικά όταν έχεις ξηρό δέρμα...
Ομγ έχεις φακιδούλες και τις κρύβεις;;;;; Αυτοκτονία. :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ τις βρίσκω χαριτωμένες τις φακίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Καλησπέρα girlies! (Είναι η σωστή κατηγορία αυτή? :/:) Ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με ποια βάση έχετε δοκιμάσει και γενικά διαπιστώσει πως λειτουργεί αποτελεσματικά. Μου έχουν ήδη προτείνει μερικά προϊόντα της Erre Due & Max Factor αλλά δεν είμαι σίγουρη για την ποιότητά τους.:/: So any ideas??? :D
Προσωπικά χρησιμοποιώ της Estee Lauder αυτό. Έχω λιπαρή επιδερμίδα και με βοηθάει απίστευτα για τα σπυράκια. Είμαι πολύ ευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Γεια σας κοριτσια! Καταρχήν θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κάνετε τις τρίχες σας ξανθές; (μουστάκι, χέρια κτλ) Έχω ακούσει ότι γίνονται με φυσικό τρόπο με οξυζενέ ή αν απλώσεις χλιαρό χαμομήλι. Δεν μου φαίνεται όμως αποτελεσματικό όλο αυτό και μάλλον θα πρέπει να το κάνεις για κάποιο χρονικό διάστημα για να δεις αποτελέσματα...(όχι ότι το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω αν θα κάνει κάτι στις δικές μου γιατί είναι σκούρες και γενικά δυνατές ) Οπότε υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα που χρησιμοποιείτε εσείς και μπορώ να βρω στα hondos; Ακόμη πως ξεβάφεστε? Συνήθιζα να βάζω γαλάκτωμα στο γνωστό δίσκο από βαμβάκι και μετά λοσιόν , πρόσφατα έμαθα όμως (από αισθητικό) ότι είναι λάθος αυτό Είπε πως πρέπει να βάζω γαλάκτωμα στο χέρι μου να κάνω μασάζ στο πρόσωπο και μετά να ξεπλένω με νερό.. Το δοκίμασα και κατά περίεργο τρόπο βγαίνει πιο εύκολα το μακιγιάζ μόνο που μπορεί να σε κάψει λίγο αν πάει στα μάτια. Μου φαίνεται όμως πιο πρακτικό να χρησιμοποιήσω μαντηλάκια ντεμακιγιάζ.. Εσείς τι χρησιμοποιείτε; Τέλος ξέρετε κανένα κολπάκι για να κρατάει περισσότερο το άρωμα όταν το φοράμε; (πχ το βάζετε σε άλλο σημείο εκτός από τα αυτιά ώστε να μυρίζει πιο πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
πραγματι ειναι πιο αποτελεσματικο να βαζεις απευθειας γαλακτωμα στ προσωπο και να κανεις μασαζ γιατι ετσι φευγει περισσοτερο τ μακιγιαζ και δεν ερεθιζεται -μου φαινεται- η επιδερμιδα τοσο γιατι δεν την τριβεις με μαντιλακια.
αυτο τωρα με τις τριχες, με εχουν συμβουλευσει να μην χρησιμοποιω τετοια προιοντα αλλα δεν μου το εχουν δικαιολογησει κι ολας :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γεια σας κοριτσια! Καταρχήν θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κάνετε τις τρίχες σας ξανθές; (μουστάκι, χέρια κτλ) Έχω ακούσει ότι γίνονται με φυσικό τρόπο με οξυζενέ ή αν απλώσεις χλιαρό χαμομήλι. Δεν μου φαίνεται όμως αποτελεσματικό όλο αυτό και μάλλον θα πρέπει να το κάνεις για κάποιο χρονικό διάστημα για να δεις αποτελέσματα...(όχι ότι το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω αν θα κάνει κάτι στις δικές μου γιατί είναι σκούρες και γενικά δυνατές ) Οπότε υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα που χρησιμοποιείτε εσείς και μπορώ να βρω στα hondos; Ακόμη πως ξεβάφεστε? Συνήθιζα να βάζω γαλάκτωμα στο γνωστό δίσκο από βαμβάκι και μετά λοσιόν , πρόσφατα έμαθα όμως (από αισθητικό) ότι είναι λάθος αυτό Είπε πως πρέπει να βάζω γαλάκτωμα στο χέρι μου να κάνω μασάζ στο πρόσωπο και μετά να ξεπλένω με νερό.. Το δοκίμασα και κατά περίεργο τρόπο βγαίνει πιο εύκολα το μακιγιάζ μόνο που μπορεί να σε κάψει λίγο αν πάει στα μάτια. Μου φαίνεται όμως πιο πρακτικό να χρησιμοποιήσω μαντηλάκια ντεμακιγιάζ.. Εσείς τι χρησιμοποιείτε; Τέλος ξέρετε κανένα κολπάκι για να κρατάει περισσότερο το άρωμα όταν το φοράμε; (πχ το βάζετε σε άλλο σημείο εκτός από τα αυτιά ώστε να μυρίζει πιο πολύ

1. Παλιά χρησιμοποιούσα για τις τρίχες στα χέρια (πολλά κόμπλεξ ως άσπρη μελαχρινή) ένα από τη Step (ή strep ?) Γνωστή μάρκα, αλλά οποιοδήποτε και να αγοράσεις το ίδιο συστατικό έχουν μέσα. Βρωμάαει οξυζενέ:P Τώρα πια ούτε τις πειράζω :P

2. Όλα τα γαλακτώματα που έχω χρησιμοποιήσει μου έκαναν κοκκινίλες κάτω από τα μάτια, σα πρηξίματα. Πλέον χρησιμοποιώ βαμβάκι (όχι δισκάκια) και αυτό το υγρό ντεμακιγιάζ από το φαρμακείο. Πια παίρνω το μισόλιτρο δοχείο και κρατά για ένα παραπάνω από μισό χρόνο. Είναι ειδικά για ευαίσθητα δέρματα και δεν αφήνει λιπαρότητα μετά, σα νερό είναι βασικά. Τα μαντηλάκια ντεμακιγιάζ είναι ακριβά, κάνουν άτσαλο καθάρισμα και επίσης έχουν μέσα χίλια δυο σκατά.

3. Άρωμα ψεκάζω μία στο εσωτερικό του καρπού, τρίβω πάνω και τον άλλο καρπό, μετά ρίχνω και μία στο λαιμό μου από μακριά, στο φουλάρι. Το φουλάρι μυρίζει τουλάχιστον για μια βδομάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αναστασία μου,μιας και σε βρήκαμε,
μπορείς να μας βάλεις τα λίνκς και από τα άλλα προιόντα που προτείνεις για καθαρισμό προσώπου στο blog σου; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αναστασία μου,μιας και σε βρήκαμε,
μπορείς να μας βάλεις τα λίνκς και από τα άλλα προιόντα που προτείνεις για καθαρισμό προσώπου στο blog σου; :redface:

Haha θα τα βάλω εδώ, ελπίζω να μην το νομίσει κανείς για διαφήμιση :P

Γενικά, μέσα στα χρόνια έχω βρει κάποια προϊόντα που πάντα λειτουργούν ρε παιδί μου :P

Λοιπόν αυτό το υγρό που έχω δώσει λινκ από πάνω, το Sensibio της bioderma είναι θαύμα, είναι τόνερ και ντεμακιγιάζ μαζί, ακόμα και η μαμά μου το λατρεύει :P
Τώρα τα άλλα τα βρίσκεις εύκολα στο χόντος ή στο φαρμακείο, δηλαδή το Cleanance της Αvene και το σαπούνι της Clinique. Το μόνο που αγοράζω online είναι η μάσκα προσώπου, αυτή εδώ . Δηλαδή για αυτή εγγυώμαι 500% :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Tι διαφήμιση καλέ,εδώ όλες προτείνουμε προιόντα. :redface:
Eυχαριστούμε πολύ Αναστασία. ^^

Βtw να τσεκάρετε όλες το beauty blog της,έχει τέλειες συμβουλές και προτάσεις. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
πραγματι ειναι πιο αποτελεσματικο να βαζεις απευθειας γαλακτωμα στ προσωπο και να κανεις μασαζ γιατι ετσι φευγει περισσοτερο τ μακιγιαζ και δεν ερεθιζεται -μου φαινεται- η επιδερμιδα τοσο γιατι δεν την τριβεις με μαντιλακια.
αυτο τωρα με τις τριχες, με εχουν συμβουλευσει να μην χρησιμοποιω τετοια προιοντα αλλα δεν μου το εχουν δικαιολογησει κι ολας :Ρ

1. Παλιά χρησιμοποιούσα για τις τρίχες στα χέρια (πολλά κόμπλεξ ως άσπρη μελαχρινή) ένα από τη Step (ή strep ?) Γνωστή μάρκα, αλλά οποιοδήποτε και να αγοράσεις το ίδιο συστατικό έχουν μέσα. Βρωμάαει οξυζενέ:P Τώρα πια ούτε τις πειράζω :P

2. Όλα τα γαλακτώματα που έχω χρησιμοποιήσει μου έκαναν κοκκινίλες κάτω από τα μάτια, σα πρηξίματα. Πλέον χρησιμοποιώ βαμβάκι (όχι δισκάκια) και αυτό το υγρό ντεμακιγιάζ από το φαρμακείο. Πια παίρνω το μισόλιτρο δοχείο και κρατά για ένα παραπάνω από μισό χρόνο. Είναι ειδικά για ευαίσθητα δέρματα και δεν αφήνει λιπαρότητα μετά, σα νερό είναι βασικά. Τα μαντηλάκια ντεμακιγιάζ είναι ακριβά, κάνουν άτσαλο καθάρισμα και επίσης έχουν μέσα χίλια δυο σκατά.

3. Άρωμα ψεκάζω μία στο εσωτερικό του καρπού, τρίβω πάνω και τον άλλο καρπό, μετά ρίχνω και μία στο λαιμό μου από μακριά, στο φουλάρι. Το φουλάρι μυρίζει τουλάχιστον για μια βδομάδα :P
Ώστε αυτα τα μαντηλάκια δεν είναι καλά ε? Να μια χρήσιμη πληροφορία.. Βάσικα θα τα προτιμούσα γιατι μου φαίνεται λιγότερη η όλη διαδικάσια. Το συγκεκριμένο υγρό είναι κατάλληλο για τις λιπαρές επιδερμίδες?:hmm:
Έχω strep κρέμα αποτρίχωσης για το μουστάκι και βρωμάει το ίδιο όπως και η veet! Τι μπόρει να μυρίζει χειρότερα? :D
Αυτό ειναι το θέμα βαζω στα ίδια σημεία αλλά το φουλάρι μυρίζει συνέχεια ενώ εγω καθόλου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ώστε αυτα τα μαντηλάκια δεν είναι καλά ε? Να μια χρήσιμη πληροφορία.. Βάσικα θα τα προτιμούσα γιατι μου φαίνεται λιγότερη η όλη διαδικάσια. Το συγκεκριμένο υγρό είναι κατάλληλο για τις λιπαρές επιδερμίδες?:hmm:
Έχω strep κρέμα αποτρίχωσης για το μουστάκι και βρωμάει το ίδιο όπως και η veet! Τι μπόρει να μυρίζει χειρότερα? :D
Αυτό ειναι το θέμα βαζω στα ίδια σημεία αλλά το φουλάρι μυρίζει συνέχεια ενώ εγω καθόλου :/:

Είναι πολύ καλό για λιπαρές! και εγώ λιπαρό δέρμα έχω και ειδικά γύρω από τα μάτια ευαίσθητο. Αυτό κάνει και για ντεμακιγιάζ προσώπου και για τα μάτια. Και φαντάσου ότι φοράω αδιάβροχη μάσκαρα :P

Το 90% από τα μαντηλάκια έχουν μέσα αλλαντοϊνη και βενζοϊκά παράγωγα. Τώρα αν δεν σε νοιάζει για τα συστατικά, το πρόβλημα είναι ότι δεν αφαιρούν πλήρως όλο το μακιγιάζ. Για να πεις ότι καθαρίζεται πλήρως το πρόσωπο, χρειάζεται, μία να περάσει όλο το δέρμα, μάτια κλπ με το μαντηλάκι και μετά να βάλεις και ντεμακιγιάζ υγρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Είναι πολύ καλό για λιπαρές! και εγώ λιπαρό δέρμα έχω και ειδικά γύρω από τα μάτια ευαίσθητο. Αυτό κάνει και για ντεμακιγιάζ προσώπου και για τα μάτια. Και φαντάσου ότι φοράω αδιάβροχη μάσκαρα :P
Τέλεια τότε! Και απο ότι είδα και στην τιμή είναι εντάξει :clapup: Δεν είμαι και σίγουρη αλλά νόμιζω ότι μετα το γαλάκτωμα και τα σχετικά το δερμά μου ήταν πιο λιπαρό ακόμη :/: Άσε που οι πόροι μου είναι καπως ...χάλια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τέλεια τότε! Και απο ότι είδα και στην τιμή είναι εντάξει :clapup: Δεν είμαι και σίγουρη αλλά νόμιζω ότι μετα το γαλάκτωμα και τα σχετικά το δερμά μου ήταν πιο λιπαρό ακόμη :/: Άσε που οι πόροι μου είναι καπως ...χάλια :mad:

Το γαλάκτωμα γενικά νομίζω ότι βολεύει τα κορίτσια με κανονικό προς ξηρό δέρμα. Τώρα σε περιπτώσεις που έχεις κάποιο πάρα πολύ αδιάβροχο eyeliner πχ έχω ένα gel eyeliner το οποίο δεν βγαίνει με τίποτα ό,τι προϊόν και να βάλω, ε τότε το μυστικό είναι ελαιόλαδο :P
Δεν κάνω πλάκα, γιατί τα συστατικά στα αδιάβροχα προϊόντα είναι λιποδιαλυτά. Λαδάκι σε ένα μπαμπακάκι και όλα φεύγουν :P

Πάντως το προτείνω το bioderma γιατί ακόμα και αν δεν έχεις μακιγιάζ και θες απλά να καθαρίσεις το πρόσωπο πχ στη μέση της μέρας ή πριν τον ύπνο και βαριέσαι να ρίξεις νερό, μπορείς να το βάλεις σε ένα μπαμπακάκι και σε δροσίζει. Το μεγάλο μπουκάλι συμφέρει περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Το γαλάκτωμα γενικά νομίζω ότι βολεύει τα κορίτσια με κανονικό προς ξηρό δέρμα. Τώρα σε περιπτώσεις που έχεις κάποιο πάρα πολύ αδιάβροχο eyeliner πχ έχω ένα gel eyeliner το οποίο δεν βγαίνει με τίποτα ό,τι προϊόν και να βάλω, ε τότε το μυστικό είναι ελαιόλαδο :P
Δεν κάνω πλάκα, γιατί τα συστατικά στα αδιάβροχα προϊόντα είναι λιποδιαλυτά. Λαδάκι σε ένα μπαμπακάκι και όλα φεύγουν :P

Πάντως το προτείνω το bioderma γιατί ακόμα και αν δεν έχεις μακιγιάζ και θες απλά να καθαρίσεις το πρόσωπο πχ στη μέση της μέρας ή πριν τον ύπνο και βαριέσαι να ρίξεις νερό, μπορείς να το βάλεις σε ένα μπαμπακάκι και σε δροσίζει. Το μεγάλο μπουκάλι συμφέρει περισσότερο!
Αυτό με το ελαιόλαδο ακούγεται λογικο :hmm: Το μεγάλο μπουκαλι γενικα το έχουν τα φαρμακεια ή το παραγγέλνεις?
Α! Μήπως εχεις δοκιμάσει την purette thermale της vichy για καθαρισμό προσώπου? Χρησιμοποιω ένα πρασινο σαπουνι της avenne τωρα μόλις όμως τελειωσει λεω να παρω της vichy καθως απο το δειγμα που ειχα που φανηκε οτι καθαρίζει παρα πολυ καλα! (και φαντασου έχω πολυ λιπαρο δερμα ειδικα στη μυτη) Δεν ξερω όμως αν θα ειναι ενταξει για καθε μερα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτό με το ελαιόλαδο ακούγεται λογικο :hmm: Το μεγάλο μπουκαλι γενικα το έχουν τα φαρμακεια ή το παραγγέλνεις?
Α! Μήπως εχεις δοκιμάσει την purette thermale της vichy για καθαρισμό προσώπου? Χρησιμοποιω ένα πρασινο σαπουνι της avenne τωρα μόλις όμως τελειωσει λεω να παρω της vichy καθως απο το δειγμα που ειχα που φανηκε οτι καθαρίζει παρα πολυ καλα! (και φαντασου έχω πολυ λιπαρο δερμα ειδικα στη μυτη) Δεν ξερω όμως αν θα ειναι ενταξει για καθε μερα :hmm:

Δεν χρησιμοποιώ vichy γιατί είναι της loreal και κάνουν animal testing. Δεν αγοράζω μάρκες τέτοιες :/:
Σαπούνι προσώπου χρησιμοποιώ φανατικά από τα 15 μου το σαπούνι της clinique (ή την μπάρα ή το υγρό)

Το σάιτ που έχω βάλει πριν, είναι ένα online φαρμακείο στην πάτρα, το οποίο έχει της φθηνότερες τιμές. Έχω βρει το μεγάλο μπουκάλι στην Αθήνα με 25 ευρώ. Τα παραγγέλνω όμως από εκεί, μαζί με άλλα, οπότε στα 29 ευρώ έχει δωρεάν μεταφορικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ vichy γιατί είναι της loreal και κάνουν animal testing. Δεν αγοράζω μάρκες τέτοιες :/:
Σαπούνι προσώπου χρησιμοποιώ φανατικά από τα 15 μου το σαπούνι της clinique (ή την μπάρα ή το υγρό)

Το σάιτ που έχω βάλει πριν, είναι ένα online φαρμακείο στην πάτρα, το οποίο έχει της φθηνότερες τιμές. Έχω βρει το μεγάλο μπουκάλι στην Αθήνα με 25 ευρώ. Τα παραγγέλνω όμως από εκεί, μαζί με άλλα, οπότε στα 29 ευρώ έχει δωρεάν μεταφορικά.
Αχα πολυ ωραια! :D Δεν το ήξερα για την vichy αυτο, ηταν η μονη κρεμα(κρεμοσαπουνο) που είχε καποιο εμφανες αποτελεσμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Βρε κορίτσια,πως βγάζετε το μουστάκι;
Ποια είναι η καλύτερη λύση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βρε κορίτσια,πως βγάζετε το μουστάκι;
Ποια είναι η καλύτερη λύση;

Εγώ ζεσταίνω κερί. Μου αρέσει το αποτέλεσμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top